eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
<a href="/wiadomosci,34209-p-jolanta-zagajewska-by-a-dusza-towarzystwa," title="Kutno: ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>ŚP. Jolanta Zagajewska była duszą towarzystwa</b><br>To nie był czas. To nie była pora.I zgasło słońce, kiedy...</div></a> <a href="/kultura,34210-nagrody-w-dziedzinie-kultury-dla-makowskiego-i-kacalaka," title="Kutno: Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nagrody w dziedzinie kultury dla Makowskiego i Kacalaka</b><br>Jarosław Makowski i Tadeusz Kacalak otrzymali Nagrody Prezydenta Kutna w dziedzinie kultury....</div></a> <a href="/wiadomosci,34213-dni-pola-w-strzelcach," title="Kutno: Dni Pola w Strzelcach" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Dni Pola w Strzelcach</b><br>Dziś w Strzelcach odbyły się Dni Pola...</div></a> <a href="/wiadomosci,34208-ekuchnia-udka-po-maroka-sku," title="Kutno: eKuchnia: Udka po marokańsku" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>eKuchnia: Udka po marokańsku</b><br>Nieziemsko pachnące, delikatne i soczyste udka z kurczaka marynowane z aromatycznymi...</div></a> <a href="/wiadomosci,34193-uczniowie-i-nauczyciele-z-kutna-nagrodzeni," title="Kutno: Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Uczniowie i nauczyciele z Kutna nagrodzeni</b><br>Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbyło się...</div></a> <a href="/wiadomosci,34187-jubileuszowy-wiecz-r-z-kr-tkimi-filmami-w-centrum-teatru-muzyki-i-ta-ca," title="Kutno:  Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca" class="none white"><div id="opis_slidera"><b> Jubileuszowy wieczór z krótkimi filmami w Centrum Teatru Muzyki i Tańca</b><br>30 czerwca, o godzinie 18:00 odbędzie się jubileuszowa edycja Euroshorts w...</div></a> <a href="/wiadomosci,34182-radni-powiatowi-mieli-szkolenie-wiedza-wszystko-o-tablecie," title="Kutno: Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Radni powiatowi mieli szkolenie. Wiedzą wszystko o tablecie</b><br>Tableciku, tableciku powiedz przecie, kto jest najmądrzejszy w radzie? Dziś przed...</div></a> <a href="/wiadomosci,34173-zmar-marek-w-jkowski-regionalista-i-by-y-prezes-tpzk," title="Kutno: Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK</b><br>Zmarł Marek Wójkowski  (1955-2017) – regionalista, kolekcjoner, pasjonat historii 37 pp, ...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Wszyscy zrobili wszystko, a dzieciom i tak działa się krzywda. Casting a nie poważna sesja
Sprawą pieciorga dzieci (obszernie informowaliśmy o tym na ekutno.pl), które były molestowane i maltretowane w jednej z łęczyckich zawodowych rodzin zastępczych, zajmują się organa ścigania. Na wniosek Zarządu Powiatu w Łęczycy zwołano dziś nadzwyczajną sesję Rady, która jak powiedział starosta Wojciech Zdziarski, powinna wiele spraw wyjaśnić... Czy wyjaśniła? Raczej nie, a wręcz dostarczyła kolejnych niedomówień i niejasności.

Miały być emocje, burzliwa dyskusja. Niektórzy liczyli, że znajdą odpowiedź na podstawowe pytania, kto niezbyt starannie wykonywał swoje obowiązki i czy zrobiono wszystko, by zapobiec krzywdzie wyrządzonej dzieciom - nic z tych rzeczy. Żenujący był sam początek debaty. Panie z Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęczycy oświadczyły, że...żadna z pracownic tej instytucji nie wyraża zgody na pokazywanie swoich wizerunków w mediach. Oświadczenie to wzbudziło salwę śmiechu ze strony przedstawicieli między innymi gazet lokalnych, TVN24, PolsatNews czy TVP1 oraz rozgłośni radiowych.

Wszyscy zrobili wszystko, a dzieciom i tak działa się krzywda. Casting a nie poważna sesja, ./upload/articles_pakiety/23798/01_obraz.jpg
Wszyscy zrobili wszystko, a dzieciom i tak działa się krzywda. Casting a nie poważna sesja, ./upload/articles_pakiety/23798/02_obraz.jpg
Wszyscy zrobili wszystko, a dzieciom i tak działa się krzywda. Casting a nie poważna sesja, ./upload/articles_pakiety/23798/03_obraz.jpg


Iwona Zielińska i Wojciech Zdziarski

Wszystkim urzędnikom (tak przy okazji) przypominamy, że sesje wszelakich tworów samorządowych są ogólnie dostępne. Można pokazywać wizerunek każdej osoby uczestniczącej w obradach sesji. I jeśli ktoś nie chce pokazać swojego wizerunku, to  czy oznacza to, że ma coś do ukrycia? A może sumienie nie takie kryształowo czyste?

A potem, po odczytaniu oświadczenia było jeszcze gorzej, ponieważ rozpoczął się specyficzny casting w wykonaniu pracownic PCPR oraz innych instytucji. Podczas tego castingu dowiedzieliśmy się, że pracownice między innymi PCPR zrobiły dosłownie wszystko co można było.

Każda z pań jak uczeń w szkole opowiadała (ciekawe na czyje polecenie), kiedy i co zrobiła. No i oczywiście nic strasznego żadna z tych pań nie zauważyła. Wszyscy wszystko doskonale zrobili, a dzieciom i tak stała się wielka krzywda - prawie jak w krzywym zwierciadle.

Zresztą i pozostali urzędnicy powiatowi nie mieli nic sobie do zarzucenia. Wicestarosta Krystyna Pawlak powiedziała, że sprawę wyjaśnią powołane do tego celu organa. Pewno wyjaśnią pani starosto, ale czy musiało dojść do aż takiego zła? Gdzie był nadzór? Dzieci "podlegały" rodzinie zastępczej, która była pod kontrolą PCPR.Ta instytuacja była nadzorowana przez starostę. Drabinka urzędnicza sięgała jeszcze wyżej i wyżej aż do gabinetu premiera Donalda Tuska. I co z tego? A no nic. Nikt nic nie widział, nikt nic nie słyszał, a dzieci były między innymi molestowane w zaciszu czterech ścian.

A może winny system? Pewno też, ale to ludzie wykonują założenia systemu i zawsze mają możliwość korygowania złych zapisów i błędów. Wróćmy jednak do ludzi...
Kilka dni temu starosta łęczycki zawiesił w obowiązkach kierownika PCPR Iwonę Zielińską, która podobnie jak i inni nie miała sobie nic do zarzucenia.

Radny Krzysztof Hopaluk dosadnie powiedział, że to beczka słodkiego miodu... A drugi, Zenon Koperkiewicz drwił z całego powiatowego (i nie tylko) systemu, z kompetencji osób, które dopuściły i nadzorowały rodzinę zastępczą opiekującą się pokrzywdzonymi dziećmi. [więcej]
redaktor, 10.06.2014 18:56|czytane: 1364 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Przeplatanki Artystyczne w Żychlinie
Żychliński Dom Kultury w ubiegłym tygodniu zakończył rok szkolny artystyczny. Jak co roku odbyły się „Przeplatanki Artystyczne”. Wydarzenie to jest prezentacją umiejętności dzieci i młodzieży poszczególnych sekcji  artystycznych działających w ŻDK.

Przeplatanki Artystyczne w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/23793/01_obraz.jpg
Przeplatanki Artystyczne w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/23793/02_obraz.jpg
Przeplatanki Artystyczne w Żychlinie, ./upload/articles_pakiety/23793/03_obraz.jpg


Zaprezentowali się uczestnicy roku szkolnego 2013/2014 z poszczególnych sekcji:
-sekcja gitary pod kierunkiem  instruktora Zbigniewa Jędrzejczyka
-sekcja perkusji pod kierunkiem instruktora Witolda Figurskiego
-sekcja breakdance pod kierunkiem instruktora Kamila  Korzewskiego
-sekcja plastyczna pod kierunkiem instruktora Magdaleny Rzeźnickiej
-sekcja keyboardu pod kierunkiem  instruktora Anny Kwiatkowskiej
-sekcja wokalna pod kierunkiem instruktora Witolda Figurskiego [więcej]
kultura, 10.06.2014 21:06|czytane: 935 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Piłka nożna
Piłka Nożna Młodzieżowa
ŁÓDZKA LIGA KAT GÓRSKI GR.B

MKS Kutno – Start Łódź  8 : 2 /4 : 04/
Bramki dla MKS : Jakub Markiewicz – 2, Aleksander Olczak – 2, Hubert Sobota, Tobiasz Środeczki, Hubert Stolarczyk, Mateusz Lewandowski
Trener: Jacek Czekalski
Kierownik drużyny : Mariusz Guzek        

ZAPOWIEDŹ NAJBLIŻSZYCH ZAWODÓW
PIŁKA NOŻNA MŁODZIEŻOWA

 ŁÓDZKA LIGA JUNIORÓW
14 czerwca /sobota/ godz..15.00 w Sinicach Warckich
 LKS Świnice Warckie – MKS Kutno
WOJEWÓDZKA LIGA KAT. DEYNA
15 czerwca /niedziela/ godz..12.00 w Sieradzu
Warta Sieradz  –  MKS Mavex Kutno
ŁÓDZKA KLASA MICHAŁOWICZ
15 czerwca /niedziela/ godz.12.00 w Łodzi
CHKS Łódź – MKS AMZ Kutno [więcej]
wandea, 10.06.2014 19:08|czytane: 825 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowscy wokaliści wrócili z nagrodami z Konina
Od czwartku do niedzieli 7 czerwca wokaliści z Młodzieżowego DOmu Kultury  i  Przedszkola Miejskiego nr 3 "Jarzębinka" w  Kutnie brali udział w 35. Międzynarodowym Festiwalu Piosenki "KONIN 2014".

Kutnowscy wokaliści wrócili z nagrodami z Konina , ./upload/articles_pakiety/23799/01_obraz.jpg
Kutnowscy wokaliści wrócili z nagrodami z Konina , ./upload/articles_pakiety/23799/02_obraz.jpg
Kutnowscy wokaliści wrócili z nagrodami z Konina , ./upload/articles_pakiety/23799/05_obraz.jpg


Po przesłuchaniach półfinałowych 5 czerwca, do piątkowego finału zakwalifikowały się trzy kutnowskiezespoły wokalne: ABRAKADABRA, CZARY MARY i BUZIAKI oraz soliści: duet LENKA i HANIA, OLEK KLEMBALSKI oraz TOSIA ZDZIARSKA.

Jury festiwalu zdecydowało się nagrodzić Aplauzami Uśmiechu następujących wykonawców z Kutna:
w kategorii: soliści do lat 8: duet:LENKA i HANIA (4 lata), TOSIA ZDZIARSKA (6 lat), OLEK KLEMBALSKI (8 lat)

W kategorii zespoły wokalne do lat 12  wyróżnienie otrzymał zespół Czary Mary, a od 12 -do16 lat  wyróżnienie otrzymał zespół Buziaki.

Katarzyna Karolak - Rojewska instruktor MDK otrzymała podziękowania i gratulacje za przygotowanie wokalistów do festiwalowych występów. [więcej]
wandea, 10.06.2014 16:31|czytane: 1669 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Skrzaty U11: KKS PRO-BASKET Kutno ze srebrem
W sobotę KKS PRO-BASKET Kutno (Skrzaty U11) rozegrał  w Skierniewicach mecz z AZS PWSZ I Skierniewice. Mecz zakończył się wynikiem 10 : 33 dla gospodarzy.

Skrzaty U11: KKS PRO-BASKET Kutno ze srebrem, ./upload/articles_pakiety/23797/01_obraz.jpg
Skrzaty U11: KKS PRO-BASKET Kutno ze srebrem, ./upload/articles_pakiety/23797/02_obraz.jpg
Skrzaty U11: KKS PRO-BASKET Kutno ze srebrem, ./upload/articles_pakiety/23797/03_obraz.jpg


Sezon kończy się następującymi miejscami 1 AZS PWSZ I Skierniewice 2 KKS PRO-BASKET Kutno
3 MKS ÓSEMKA Skierniewice  4 AZS PWSZ II Skierniewice 5 PKK 99 Pabianice.

Kutnowski zespół gra w składzie: Adamiak Oliwier, Barczyński Jakub, Cierpikowski Miłosz, Dogadalski Kamil, Frydrysiak Maksymilian, Grabarczyk Oskar, Kaczorowski Jakub, Kucharski Kacper, Lenartowski Damian, Maciejewski Kacper, Marciniak Michał, Marczak Jakub, Ochman Mateusz, Osiecki Mikołaj, Robaszewski Kacper, Sierocki Michał, Szymański Kacper, Woźniak Robert, Zielonka Kamil. Trenerem srebrnej drużyny jest Tomasz Skowron. [więcej]
wandea, 10.06.2014 11:10|czytane: 1059 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Krzysztof Szablowski dyrektorem generalnym KKS PRO-BASKET
Sławomir Erwiński, Prezes KKS PRO-BASKET Kutno poinformował, że Klub nawiązał współpracę z Krzysztofem Szablowskim, który będzie pełnił w nim funkcję dyrektora generalnego.

- Krzysztof Szablowski jest doskonale znany w środowisku koszykarskim, posiada odpowiednie doświadczenie i kompetencje. Posiada rozległą wiedzę, która pozwoli mu zająć się sprawami administracyjno-organizacyjnymi Klubu - wyjaśnia Erwiński.

Pozostali pracownicy Klubu:
Dorian Koralewski - Dyrektor ds. marketingu, wizerunku i kontaktu z mediami
Paulina Krauze - Kierownik biura
Arkadiusz Suchiński - Kierownik drużyny [więcej]
redaktor, 10.06.2014 10:50|czytane: 1746 razy|26 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wypadek w Strzelcach
Dziś o godz. 9.50 na DK 60 w Strzelcach z manem zderzył się seat altea. Jedna osoba jest ranna, 58-letni kierowca osobówki z obrażeniami kręgosłupa został przewieziony do szpitala.

Kierujący manem 48- letni mieszkaniec gminy Miastkowo nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go seata i uderzył w jego tył, gdy ten zwolnił i wykonywał  manewr lewoskrętu.

Droga jest całkowicie zablokowana. Policja wytyczyła objazd. W miejscowości Sójki kieruje ruch drogami gminnymi na DW581. [więcej]
redaktor, 10.06.2014 10:45|czytane: 2039 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wspólne śpiewanie w Dworku Modrzewiowym w Kutnie
Ten, kto mówi, że polski naród nie lubi śpiewać albo że nie potrafi, myli się bardzo. Dowodem na to było pierwsze, z cyklu czterech, spotkanie muzyczne Kameralnego Zespołu Wokalnego CANTABILE przy Towarzystwie Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej,  pod kierunkiem Joanny Domagały, w Dworku Modrzewiowym w Kutnie.

Wspólne śpiewanie w Dworku Modrzewiowym w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23794/01_obraz.jpg
Wspólne śpiewanie w Dworku Modrzewiowym w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23794/03_obraz.jpg
Wspólne śpiewanie w Dworku Modrzewiowym w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23794/05_obraz.jpg


Około 70 osób zgromadzonych w dwóch salach zabytkowej budowli, zasłuchanych i zauroczonych śpiewem zespołu Cantabile, spontanicznie przyłączyło się do wspólnego muzykowania, którym z dużym urokiem pokierowała pani Joanna. Spotkanie polegało na wspólnym śpiewaniu wielu znanych przebojów różnych narodów Europy i świata  przeplatanym utworami, w opracowaniach wielogłosowych, w wykonaniu Kameralnego Zespołu Wokalnego CANTABILE. Wspólnie odśpiewano takie znane pieśni jak: „Przez ile dróg” (Boba Dylana), „Pola Elizejskie”, „Kasieńka”, „Podmoskiewski zmierzch” (znana jako Podmoskiewskie wieczory), „Dopóki ziemia kręci się” (Bułata Okudżawy), „Gdzie są te kwiaty” (do słów A.Osieckiej)…, „Rozdziela nas cały ocean” (znana w Polsce z angielskiej wersji „My bony is over the ocean”. Śpiewali wszyscy, gdyż na ekranie wyeksponowane zostały polskie teksty piosenek.

Zespół Kameralny wykonał w układzie harmonicznym pieśni: „Marsz norweski”, „Siyahamba” (w języku plemienia Zulu), „Tancuj, tancuj..” (piosenka z Moraw), „Katiusza” (po rosyjsku), „Only you” ( w j. angielskim), „Uż je weczer” (po słowacku) i po polsku „Ogniska już dogasa blask”. Byli także soliści, członkowie zespołu,  Agnieszka Lewandowska  i Dominika Kowalczyk -  śpiew (z dużą subtelnością wykonały utwór „Moon river”) oraz Andrzej Horzycki (wykonał pieśń rosyjską „Oj, to nie wieczier…” akompaniując sobie na gitarze, w tle mormorando zebranych). Całemu spotkaniu towarzyszyła wyjątkowa atmosfera. Wśród takich ludzi jak zgromadzeni tego popołudnia, chce się przebywać. Wszystkich łączyło umiłowanie muzyki i wielka chęć zespołowego śpiewania, skłonność do zasłuchania się w melodii i harmonii. [więcej]
pismak, 10.06.2014 10:32|czytane: 1123 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pięć medali kutnowskich lekkoatletów na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików
7 czerwca w sobotę na stadionie Łódzkiego Akademickiego Związku Sportowego odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików w Lekkiej Atletyce. W zawodach wzięła udział 12 osobowa grupa zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka”. Kutnowscy lekkoatleci zdobyli na tej imprezie pięć medali, jeden srebrny i cztery brązowe.

Pięć medali kutnowskich lekkoatletów na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików, ./upload/articles_pakiety/23792/11_obraz.jpg
Pięć medali kutnowskich lekkoatletów na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików, ./upload/articles_pakiety/23792/02_obraz.jpg
Pięć medali kutnowskich lekkoatletów na Mistrzostwach Województwa Łódzkiego Młodzików, ./upload/articles_pakiety/23792/03_obraz.jpg


Najwyżej został sklasyfikowany skoczek wzwyż Adrian Jarosiński, który zdobył tytuł wice mistrza województwa, pokonując poprzeczkę zawieszoną na wysokości 175 cm (wyrównany rekord życiowy). Adrian ustanowił jeszcze jeden rekord , przebiegając dystans 110 m ppł. w czasie 18,13 s i plasując się na wysokim piątym miejscu.

Koleżanka klubowa Adriana, Aleksandra Snopkowska wywalczyła na tych mistrzostwach trzy medale brązowe. Pierwszy padł jej łupem na dystansie 300 m ppł., który przebiegła w czasie 50,54 s. Drugi medal brązowy Ola wywalczyła także w konkurencji płotkarskiej na dystansie 100m. Uzyskany przez nią wynik 16,76 s jest jej nowym rekordem życiowym. Po raz trzeci na najniższym stopniu podium nasza zawodniczka stanęła wspólnie z koleżankami w sztafecie 4x100. Oprócz Oli w „brązowej” sztafecie, która przebiegła dystans rozstawny w czasie 55,11 s  pobiegły: Emilia Kuźmin, Sanrda Kucharska i Marta Budner.

Ostatni medal po ciężkim boju wywalczyła skoczkini wzwyż  Sandra Kucharska, która za skok na wysokości 145 cm (wyrównany rekord życiowy), wspólnie z dwoma innymi zawodniczkami zajęła trzecie miejsce. [więcej]
wandea, 10.06.2014 08:20|czytane: 1022 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zamknięte oczy urzędników. Winni będą ukarani
Powiat łęczycki jest o połowę mniejszy niż kutnowski, około 52 tys. mieszkańców, stopa bezrobocia wynosi 14,5%. Łęczycę w zeszłym roku pod koniec czerwca zamieszkiwało prawie 15 tys. ludzi, czyli trzy razy mniej niż mieszkańców ma Kutno.  Wyobraźmy sobie zatem maleńkie środowisko, w którym jest bieda, bezrobocie, większość ludzi się zna, nie ma Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej, są-  jak mówi Iwona Zielińska, pełniąca obowiązki kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie - trzy zawodowe rodziny zastępcze a kilkanaścioro dzieci co jakiś czas do umieszczenia u kogoś.

Wyobraźmy sobie światek, w którym dobrze się mają  koterie polityczne, w którym PCPR "zakłada" mama pani Iwony, była posłanka SLD, koleżanka starosty Wojciecha Zdziarskiego, w którym pani Iwona zwolniona z Domu Pomocy Społecznej przez poprzedniego starostę Zbigniewa Wojterę idzie w ten mały świat z kiepską opinią i zostaje zatrudniona przez następnego starostę Zdziarskiego i to na stanowisku kierowniczym. Tak było do piątku, przez lata miała wpływ na to gdzie zostaną umieszczone doświadczone już przez los dzieci.

Zamknięte oczy urzędników. Winni będą ukarani, ./upload/articles_pakiety/23789/01_obraz.jpg
Zamknięte oczy urzędników. Winni będą ukarani, ./upload/articles_pakiety/23789/02_obraz.jpg


Wyobraźmy sobie miejsce, w którym w dzielnicy willowej przy ulicy Tuwima w Łęczycy troje dorosłych znęca się raz po raz nad dziećmi. Willa jest okazała, z ogrodem, z trampoliną, równo przystrzyżonym trawnikiem. Brakuje śmiechu dzieci. Wszyscy mają zamknięte oczy.

Początek 2007 r.
Najpierw Bożena i Jan A. znęcają się nad siostrami, które uciekają od nich, ponieważ muszą spełniać zachcianki seksualne zastępczego ojca, są zamykane w wersalce, bite to mało powiedziane, tłuczone, które w wymyślny sposób są po prostu torturowane. Bo jak nazwać ciągłe męczarnie fizyczne i psychiczne? Jedna z nich ucieka, a zastępcza rodzina zgłasza to do PCPR, na Policję, która nota bene przy dostarczeniu dziewczyny z powrotem do państwa A nie wierzy nieletniej, bo się napiła z bezsilności. Pokutuje pogląd, że w rodzinach zastępczych musi być umieszczana trudna młodzież, wiadomo, a takie dzieci kłamią, piją, narkotyzują się i okradają. Policja nic nie robi. Gehenna dziewczyn trwa i trwa.

Po tym jak jedna z nich trafia do szpitala, Wymiar Sprawiedliwości uznaje, że jednak dziewczęta trzeba zabrać ze złej rodziny. Uwalniają się, zaczynają nowe życie, w którym zawsze będą pamiętać podstarzałego faceta, któremu trzeba robić dobrze i kobietę, która straszyła je, że jak coś powiedzą to dopiero będzie się działo i trafią do bidula. Co to za nowe życie?

Powtórka z historii 2009 -2011-2014 r.
Małżeństwo G. nie dostaje drugiej szansy. Wymiar Sprawiedliwości w 2010 r. decyduje aby ich czworo dzieci w wyniku ograniczenia władzy rodzicielskiej trafiło albo do rodziny zastępczej albo do placówki opiekuńczo-wychowawczej. Klamka zapadła, jest postanowienie. Nikt nie myśli o asystencie rodziny, o tym aby uzdrowić biologiczną rodzinę. Iwona Zielińska umieszcza dzieci w rodzinie A. pomimo, że wie co działo się wcześniej. Zapytana dlaczego, twierdzi, że nie było gdzie, że tamta sytuacja to wynikła przez konfilkt rodziny A. z babcią dziewczynek, mówi, że w Łęczycy są tylko trzy zawodowe rodziny zastępcze, że nikt tu się nie nadaje, bo zgłaszają się albo za biedni, albo chorzy, albo alkoholicy. Pytam czy Jan A. przeszedł kwalifikację psychologiczną, lekarską, bo w trakcie postępowania okazało się, że jest nie w pełni sprawny intelektualnie. Zielińska odpowiada, że przeszedł, miał wypełniony papierek od psychologa, że wszystko z nim w porządku. Pytam dalej dlaczego, skoro był tam poważny problem z poprzednimi dziećmi, kierowniczka PCPR decyduje się akurat na rodzinę A. Kobieta odpowiada, że nie było do kogo, trzeba było szybko działać, gdzieś je umieścić. Czy ludzie bez problemów, zdrowi i mający pracę nie chcą być w Łęczycy rodzicami zastępczymi? Nie chcą, nie ma takich- odpowiada Zielińska.

31 sierpnia 2011 r.  Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie dostaje fax z wnioskiem Zielińskiej o umieszczenie trojga dzieci G. i Oli J. w Placówce Opiekuńczo Wychowawczej w powiecie kutnowskim. Anna Antczak, dyrektor PCPR w Kutnie otrzymuje dokumenty, z których wynika, że czworo dzieci ma zostać zabrane na wniosek kuratorki sądowej od Bożeny i Jana A. i w związku z postanowieniem Sądu Rodzinnego w Łęczycy, który stwierdza, że rodzina A. jest niewydolna wychowawczo. Kuratorka pisze o znęcaniu się. Anna Antczak uruchamia procedurę, chce przyjąć dzieci do POW "Tęcza". Na początku września 2011 trafia do kutnowskiego Centrum jednak kolejny fax, w którym Iwona Zielińska rezygnuje i nie zabiera dzieci z rodziny A. Dlaczego? Policja nie potwierdziła dostatecznie, że dzieciom dzieje się krzywda. Policja nie pytała jednak żadnego z czworga dzieci, pytała urzędników, nauczycieli. Dzieci zostają z Janem, Bożeną i Karoliną - 17- letnią wówczas córką małżeństwa A. [więcej]
wandea, 09.06.2014 20:28|czytane: 1881 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udane debiuty kickboxerów z ALEX Kutno
W ostatni weekend w Ostrowcu Świętokrzyskim odbyły się Mistrzostwa Polski Juniorów w kickboxingu. Do walk przystąpiło ponad 160 zawodników z 40 klubów z całej Polski. Nie mogło zabraknąć także reprezentantów Akademii Sportów Walki i Rekreacji Alex Kutno, a także zawodników Młodzieżowego Domu Kultury sekcji kickboxingu.

Udane debiuty kickboxerów z ALEX Kutno, ./upload/articles_pakiety/23791/01_obraz.jpg
Udane debiuty kickboxerów z ALEX Kutno, ./upload/articles_pakiety/23791/05_obraz.jpg
Udane debiuty kickboxerów z ALEX Kutno, ./upload/articles_pakiety/23791/07_obraz.jpg


Klub reprezentowali: Małgosia Popławska, w kategorii 70kg wywalczyła  dwa złote medale w point fighting i light contact zdobywając dwa tytuły Mistrzostw Polski! W drodze do sukcesu stoczyła cztery dobre walki
Łukasz Winiecki
, (debiutant) w kategorii do -84kg  po zaciętej walce przegrał w walce finałowej w formule point fighting zdobywając srebrny medal i wice- Mistrzostwo Polski. W formule light contact  pierwszą walkę wygrał z reprezentantem gospodarzy, Kacprem Wołowcem (KS. Ostrowiec Świętokrzyski). Jednak w drugiej   zaciętej walce,  uległ późniejszemu Mistrzowi Polski Kacprowi Frątczakowi z klubu (Knockout Zielona Góra) zdobywając tym samym brązowy medal;
Oskar Chojnacki
, 63 kg  w formule point-fighting ,przegrał na punkty  po ciężkiej walce z zawodnikem kadry Polski Jakubem Sosnowskim(Lubawa Champion). Oskar zajął ostatecznie V miejsce w swojej kategorii wagowej.
Sebastian Chmielecki, (debiutant) 74 kg. Stoczył dwie dobre walki ulegając swoim przeciwnikom ostatecznie zdobywając w point  fighting VI miejsce,a w light contact VIII miejsce.

- Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy wszystkich naszych zawodników! Cieszą bardzo dobre wyniki naszych debiutantów. Wszyscy zasługują na pochwałę za godne reprezentowanie naszego klubu i miasta - mówi trener Mariusz Konwerski.- Mistrzostwa Polski to bardzo ważna impreza.  Najlepsi zawodnicy z całej Polski spotykają się na matach. [więcej]
wandea, 10.06.2014 07:40|czytane: 1115 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Zespół Szkół w Gołębiewku nagrodzony spośród 3000 szkół w Polsce
W ubiegłym tygodniu w Zespole Szkół w Gołębiewku miało miejsce wręczenie nagród w konkursie “Żyj smacznie i zdrowo” organizowanego przez firmę Winiary.

Zespół Szkół w Gołębiewku nagrodzony spośród 3000 szkół w Polsce, ./upload/articles_pakiety/23790/01_obraz.jpg
Zespół Szkół w Gołębiewku nagrodzony spośród 3000 szkół w Polsce, ./upload/articles_pakiety/23790/02_obraz.jpg
Zespół Szkół w Gołębiewku nagrodzony spośród 3000 szkół w Polsce, ./upload/articles_pakiety/23790/03_obraz.jpg


W konkursie brało udział prawie 3000 szkół z całego kraju z czego jedynie 30 zostało nagrodzonych w finalnym etapie konkursu. Uczniowie z klasy IIA w Gimnazjum w Gołębiewku zdobyli nagrodę – w postaci tablicy multimedialnej oraz nagród rzeczowych dla każdego ucznia -  w kategorii “film” za nakręcenie krótkiego filmu promującego zdrowy styl życia.

Rozdanie nagród miało miejsce w Zespole Szkół w Gołębiewku i zostało rozpoczęte krótkim powitaniem gości przez dyrektora Pawła Józwiaka. Następnie organizatorzy konkursu przeprowadzili zabawę z klasami IV-VI szkoły podstawowej oraz z klasami gimnazjum polegającą na rozwiązywaniu quizu o tematyce zdrowego stylu życia.
Gościem specjalnym rozdania nagród była finalistka programu „You Can Dance”  Paulina Figa Figińska, [więcej]
pismak, 09.06.2014 22:22|czytane: 1041 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Słoneczna pogoda, miła atmosfera i wspaniali uczestnicy. Odjazdowi Bibliotekarze dziękują
Druga edycja „Odjazdowego Bibliotekarza” za nami. W rajdzie rowerowym i pikniku czytelniczym wzięło udział ok. 90 osób. Pracownicy kutnowskich bibliotek – miejskiej,  pedagogicznej, szkolnych, pasjonaci rowerów i kilkadziesiąt innych osób, które wybrały naszą propozycję, z wielu sobotnich atrakcji, jakie miały miejsce w Kutnie w ostatnią sobotę,  7 czerwca.

Słoneczna pogoda, miła atmosfera i wspaniali uczestnicy. Odjazdowi Bibliotekarze dziękują, ./upload/articles_pakiety/23784/01_obraz.jpg


- Dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które wspierały nasze przygotowania a przede wszystkim wspaniałym uczestnikom. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do zapoznania się z relacjami i zdjęciami na stronach [więcej]
wandea, 09.06.2014 17:21|czytane: 976 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Pierścienie Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunin-Borkowskiego przyznane
Wczoraj krośniewickie muzeum ponownie gościło sympatyków sztuki z całego kraju na XIII Ogólnopolskim Święcie Kolekcjonerów. Impreza już na dobre wpisała się w kulturalny krajobraz regionu i stała się marką rozpoznawalną wśród kolekcjonerów i nie tylko.

Podczas tegorocznej edycji Honorową Nagrodą Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunin-Borkowskiego wyróżniono pięć osób: Janusza Ignacego Borkowskiego (twórcę Muzeum Techniki Rolniczej i Gospodarstwa Wiejskiego w Redczu Krukowym koło Włocławka; w imieniu Laureata Nagrodę odebrała Iwona Niewiadomska); Tadeusza Kacalaka – kutnowskiego artystę i kolekcjonera rzeźby ludowej; Janusza Miliszkiewicza – autora wielu opracowań na temat kolekcjonerstwa; Wojciecha Romualda Jędrzejewskiego – kolekcjonera fotografii artystycznej i Krzysztofa Antoniego Witkowskiego – fundatora Muzeum Monet i Medali Jana Pawła II w Częstochowie. Wszyscy Laureaci urodzili się w latach 50. ubiegłego wieku. Czyżby ta dekada była wyjątkowa dla polskiego kolekcjonerstwa?

Pierścienie Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunin-Borkowskiego przyznane, ./upload/articles_pakiety/23783/01_obraz.jpg
Pierścienie Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunin-Borkowskiego przyznane, ./upload/articles_pakiety/23783/02_obraz.jpg
Pierścienie Hetmana Kolekcjonerów Polskich Jerzego Dunin-Borkowskiego przyznane, ./upload/articles_pakiety/23783/13_obraz.jpg


Pozłacane pierścienie Honorowej Nagrody oraz stosowne dyplomy wręczali Laureatom szanowni goście – Mirosława Gal-Grabowska, Starosta Kutnowski, Julianna Barbara Herman, Burmistrz Krośniewic i Rafał Jóźwiak, Przewodniczący Rady Powiatu w Kutnie. W roli konferansjera wystąpił, jak zwykle niezawodny w swej roli Bohdan Kowalczyk, Sekretarz Kapituły Honorowej Nagrody. Na uroczystości przybył również Kanclerz Kapituły dr Jerzy Huczkowski.

W tym roku być może zapoczątkowana została nowa tradycja – nakładania pierścienia na dłonie Laureatów przez Kanclerza Kapituły. Możliwość spotkania kolekcjonerów z wielu – często odległych – stron kraju, była okazją do dyskusji na tematy kolekcjonerskie, wymiany doświadczeń, nawiązywania nowych kontaktów.

Ożywioną polemikę wywołało wystąpienie Bernadetty Czapskiej i Ryszarda Kruka, dotyczące możliwości digitalizacji prywatnych zbiorów. Dyskusja zakończyła się apelem o powołanie wspólnej platformy wymiany myśli wśród kolekcjonerów polskich.

Uroczystość uwieńczył koncert Zbigniewa Mereckiego oraz wernisaż wystawy „100-lecie Legionów Polskich 1914 – 2014. Historia na znakach pocztowych z kolekcji Adama Lubomira Woźniaka z Łodzi”, do zwiedzania której zaprosił sam Kolekcjoner. Na ekspozycję składa się sto kilkadziesiąt unikatowych kart pocztowych z korespondencją żołnierzy służących w Legionach Polskich. Wśród zabytków znajdują się dwie pocztówki zaadresowane do mieszkańców Krośniewic. A więc po około stu latach karty te powróciły do miasta. [więcej]
kultura, 09.06.2014 16:50|czytane: 1219 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czytelnicy piszą: Kierowcy mają problem na A1
- Na autostradzie A1 w okolicy nieczynnego Węzła Kutno- Wschód przez kilka kilometrów, po obu stronach jezdni, wyłączony jest z ruchu prawy pas. Dziwne, bo na razie nic tam się nie dzieje,  a kierowcy cierpią - pisze do nas pan Mateusz z powiatu kutnowskiego.

- Na odcinku 15 km wyłączony jest pas awaryjny i pas wolny w obu kierunkach. Na tym odcinku budowane są zjazdy i wyjazdy awaryjne. W tym momencie co 30 minut jeździ samochód dostawczy z materiałami na budowę. Argumentem za wyrażeniem zgody dla Wykonawcy na wprowadzenie takiej tymczasowej organizacji ruchu było skrócenie czasu wykonywania robót z 1,5 roku do 6 miesięcy - podaje Punkt Informacji Drogowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Łodzi. [więcej]
wandea, 09.06.2014 16:34|czytane: 1044 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Andrzej Serweryn w szekspirowskim repertuarze już dziś w Kutnie
Centrum Teatru Muzyki i Tańca zaprasza dziś o godz. 18.30  na spektakl „Szekspir Forever!” w wykonaniu wybitnego aktora Andrzeja Seweryna - dyrektora Teatru Polskiego w Warszawie oraz wieloletniego aktora Comédie-Française.

Wybitny aktor i reżyser przyjedzie do Kutna ze swoim monodramem, który jest wyborem najsłynniejszych monologów szekspirowskich bohaterów. Spektakl to nie tylko mistrzowski popis aktorskiego kunsztu w połączeniu z geniuszem dramatopisarstwa, ale także skierowane do publiczności zaproszenie, zachęcające do aktywnego uczestnictwa w wydarzeniu i ponownego interpretowania dzieł pisarza.W spektaklu Andrzej Seweryn wciela się w postaci z największych arcydzieł Szekspira: "Hamleta", "Makbeta", "Romea i Julii", "Henryka V", "Burzy", "Ryszarda III", "Sonetów" i wielu innych. Bohaterowie monologów zostają ukazani w różnych stanach emocjonalnych, odnoszą zwycięstwa, stawiają czoła porażkom i przezwyciężają własne słabości. [więcej]
kultura, 09.06.2014 15:02|czytane: 777 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Policjanci złapali przestępców. Na Pikniku Rodzinnym w Szkole w Szewcach Nadolnych
W sobotę  7 czerwca w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych  (gmina Bedlno) zorganizowano Rodzinny Piknik. Pogoda była słoneczna, a atmosfera wśród przybyłych bardzo radosna, gdy w okolicach godziny dwunastej na teren szkoły na syrenach wjechały pojazdy policyjne.

Policjanci złapali przestępców. Na Pikniku Rodzinnym w Szkole w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/23774/01_obraz.jpg
Policjanci złapali przestępców. Na Pikniku Rodzinnym w Szkole w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/23774/02_obraz.jpg
Policjanci złapali przestępców. Na Pikniku Rodzinnym w Szkole w Szewcach Nadolnych, ./upload/articles_pakiety/23774/03_obraz.jpg


Piknik Rodzinny w Szkole Podstawowej w Szewcach Nadolnych rozpoczął się tradycyjnie powitaniem przybyłych przez Panią Dyrektor Joannę Jankowską. Podziękowaniem dla rodziców za ich pracę na rzecz szkoły i jej uczniów, dla mieszkańców trzech sołectw, którzy swój fundusz przeznaczyli na potrzeby szkoły. Były to: sołectwo Jaroszówka, Szewce Owsiane i Wojszyce. Dzięki ich darowiznom zakupione zostały nowe bramki na boisko do piłki nożnej, meble do jednej z sal lekcyjnych oraz ławki i krzesła do drugiej. Uczniowie podziękowali sołtysom, wręczając im symboliczne upominki – krzaczki ozdobne do ogródka.

Podczas części oficjalnej pikniku głos m.in. zabrał Senator Przemysław Błaszczyk. Przyjechał on, by wyróżnić uczniów, którzy złożyli swe prace w konkursie literacko – plastycznym pt. „Moja Polska 2050”. Okazało się, że było ich około pięćdziesięciu. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy, a specjalne wyróżnienie przypadło uczniowi klasy IV Cyprianowi Bilskiemu za pracę literacką.

Po życzeniach od przybyłych gości rozpoczęła się część artystyczna nawiązująca do trzech świąt: Dnia Dziecka, Dnia Matki i Dnia Ojca. Autorski scenariusz pt. „W rodzinnym kręgu” przygotowała nauczycielka języka polskiego Agnieszka Miedzińska, do którego zaangażowani zostali uczniowie klas III – VI oraz przedstawiciele pozostałych oddziałów. [więcej]
pismak, 09.06.2014 14:50|czytane: 2080 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Wiejskie obrazki. Utajnione znaki drogowe
Natura dba o swoje i pochłonie nawet stalowe znaki drogowe. Te ukryte w gęstych chwastach znaki można... jeszcze zauważyć przy drodze do Krzyżanowa.

Wiejskie obrazki. Utajnione znaki drogowe, ./upload/articles_pakiety/23764/01_obraz.jpg
Wiejskie obrazki. Utajnione znaki drogowe, ./upload/articles_pakiety/23764/02_obraz.jpg

[więcej]
redaktor, 09.06.2014 14:10|czytane: 1213 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wakacje z Pallotynami
Księża Pallotyni z parafii Matki Bożej Wspomożenia Wiernych Kutno- Dybów zapraszają na Mazury. Tygodniowy pobyt w dniach 29 czerwca do 7 lipca jest zaplanowany z myślą o dzieciach i młodzieży.

Wakacje z Pallotynami, ./upload/articles_pakiety/23778/02_obraz.jpg


Jak podkreślają organizatorzy nie będzie czasu na nudę. Obok wspólnej, codziennej modlitwy w programie m.in: Pisz- zwiedzanie Muzeum Ziemi Piskiej, Krutynia- spływ łodzią bądź kajakiem, Ruciane Nida, Święta Lipka, Dom Andersa, wyprawa rowerowa szlakiem Puszczy Piskiej.
Szczegóły i zapisy:
ks. Leszek Juda SAC- tel. 507859367
[więcej]
pismak, 09.06.2014 13:05|czytane: 1031 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Upały do środy
Biuro Prognoz Meteorologicznych Zespół w Poznaniu prognozuje do środy w województwie łódzkim upały do 33 °C.

Dziś od 31°C do 33°C, we wtorek od 30°C do 32°C, w środę od 29°C do 31°C. Temperatura minimalna od 16 °C do 18°C. Szkoda, że jeszcze nie wakacje. [więcej]
pismak, 09.06.2014 13:03|czytane: 1106 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Festiwal Rock&Rose Fest Kutno 2014 za nami. Działo się!
Druga edycja Rock&Rose Fest 7 czerwca 2014 z pewnością będzie długo wspominana przez fanów ciężkiego brzmienia z Kutna i okolic. A to za sprawą dobrego programu festiwalu i wyśmienitej zabawy pod sceną. Bawili zresztą się wszyscy, ci którzy nie tańczyli również, bo muzyka jak mówili wypełniała ich do końca i na cały rok aby starczyło do następnej trzeciej edycji. Zapraszamy na facebook projektu.

Impreza odbyła się na stadionie "Kutnowianki" przy ul. Oziębłowskiego. Wystąpili: Gwiazda festiwalu Turbo, Farben Lehre, Frontside, Toxic Bonkers, J.D. Overdrive, Lacrima, Ghetto, Zachlapany Szczypior. Ten ostatni zrobił piorunujące wrażenie dla tych, którzy widzieli zespół na żywo po raz pierwszy. Dwie świnie, krowa, kogut i drag queen dali czadu, kwik niósł się daleko po całym Kutnie.

Festiwal Rock&Rose Fest Kutno 2014 za nami. Działo się!, ./upload/articles_pakiety/23775/11_obraz.jpg
Festiwal Rock&Rose Fest Kutno 2014 za nami. Działo się!, ./upload/articles_pakiety/23775/75_obraz.jpg
Festiwal Rock&Rose Fest Kutno 2014 za nami. Działo się!, ./upload/articles_pakiety/23775/38_obraz.jpg


Rewelacyjny Farben Lehre porwał do tańca, nie zabrakło hitów tego zespołu, osłuchanych w dobrych rockowych stacjach radiowych.

A na koniec Turbo, legenda muzyczna założona w 1980 roku w Poznaniu był kontynuatorem dokonań zespołów STRESS i HEAM. Wówczas TURBO występowało jako kwartet.W czerwcu tego samego roku, we wrocławskim studiu radiowym, został zarejestrowany debiutancki materiał w postaci pięciu utworów, z których dwa „W środku tej ciszy” oraz „Byłem z tobą tyle lat” ukazały się na pierwszym singlu. Pierwszy koncert odbył się 23 kwietnia 1980 roku w studenckim klubie, TROPS w Poznaniu, następny na „MIĘDZYNARODOWEJ WIOŚNIE ESTRADOWEJ” również w Poznaniu. Po świetnie przyjętym występie TURBO zostało zaproszone przez organizatorów do wzięcia udziału w pierwszym festiwalu muzyki rockowej „JAROCIN 80″. [więcej]
kultura, 09.06.2014 06:53|czytane: 1618 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konkurs Tańca Nowoczesnego w Pabianicach wygrali tancerze z Kutna
Wczoraj odbył się XI Konkurs Tańca Nowoczesnego w Pabianicach. Kutno reprezentowały dwie szkoły tańca z naszego miasta: Studio Tańca Alibi Doroty Ciołkowskiej i SDS Joanny Zielińskiej.

 Konkurs Tańca Nowoczesnego w Pabianicach wygrali tancerze z Kutna, ./upload/articles_pakiety/23776/05_obraz.jpg
 Konkurs Tańca Nowoczesnego w Pabianicach wygrali tancerze z Kutna, ./upload/articles_pakiety/23776/04_obraz.jpg
 Konkurs Tańca Nowoczesnego w Pabianicach wygrali tancerze z Kutna, ./upload/articles_pakiety/23776/01_obraz.jpg


W kategorii do 12 lat zespół Alibi zajął I miejsce i ich występ został określony przez przewodniczącgo jurry - hitem. W kategorii powyżej 15 lat zespół Revolution zajał II miejsce. Trenerem zespołów jest Magdalena Mikos.

Z kolei STREET DANCE CREW zajął III miejsce w konkursie. Pokazali się w choreografii Joanny Zielińskiej "SDC SAMO ZŁO". Grupa zdobyła w ostatnim czasie I miejsce podczas Konfrontacji Tanecznych w Kutnie, II miejsce podczas Ogolnopolskiego Turnieju Tańca SPONTAN w Warszawie, I miejsce na turnieju "moj jest ten kawalek podlogi" w Łęczycy.

Obie szkoły tańca trenują dzieci i mlodzież w Kutnowskim Domu Kultury. Gratulujemy! [więcej]
kultura, 09.06.2014 06:55|czytane: 1894 razy|53 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyjątkowy turniej szachów w "Szóstce". Tryumfował Michał Kwiatkowski
W piątek, 6 czerwca w słoneczne popołudnie,  w stołówce Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie spotkali się młodzi miłośnicy szachów, żeby spróbować swoich sił w IV Turnieju im. Henryka Pawlaka o Tytuł Wakacyjnego Mistrza Szkoły. Zawody stanowiły podsumowanie cyklu zajęć, prowadzonych przez Wiesława Zwarycza w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych „Sięgaj, gdzie wzrok nie  sięga”.

Wyjątkowy turniej szachów w
Wyjątkowy turniej szachów w
Wyjątkowy turniej szachów w


Otwarcia dokonała dyrektor szkoły  Emilia Malanowska, wspominając zasłużoną dla szkoły postać Henryka Pawlaka. Sędzią głównym był absolwent szkoły Miłosz Zwarycz, który przyjechał do Kutna, znajdując czas pomiędzy zaliczeniami i egzaminami. Sędziował jak zwykle cierpliwie, skrupulatnie i konsekwentnie.

Mistrzostwa były szczególne z wielu względów: Tytuł Wakacyjnego Mistrza Szkoły zdobył z kompletem 7 zwycięstw Michał Kwiatkowski, odbierając go bratu Pawłowi, który wygrywał wszystkie dotychczasowe zawody szkolne od  2010 roku. Ponadto miejsce trzecie zdobył Szymon Kolczyński przed Maciejem Galantem i Filipem Znajewskim. Wystartowało aż 11 pierwszoklasistów (byłoby 13, ale dwoje zachorowało), którzy świetnie znieśli trudy kilkugodzinnych rozgrywek. Było tylko 2 uczniów klasy szóstej. Aż dwóch pierwszaków znalazło się w pierwszej dziesiątce (6 miejsce – Jakub Hofman i 9 miejsce – Mikołaj Nowicki). Grało aż 31 uczniów dobrze znających zasady gry turniejowej. [więcej]
pismak, 08.06.2014 21:49|czytane: 991 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Złote medale dla kutnowskich judoków
Wczoraj, 7 czerwca rozegrane zostały IX Otwarte Mistrzostwa Płocka w Judo. Turniej toczony był na sześciu matach w hali sportowej Szkoły Podstawowej numer 22 w Płocku. W zawodach wzięli udział młodzi judocy z pięciu województw: mazowieckiego, łódzkiego, wielkopolskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Uczniowski Klub Sportowy IPPON MDK Kutno reprezentowało 12 zawodników w trzech grupach wiekowych - dzieci młodsze, dzieci i młodzicy.

Złote medale dla kutnowskich judoków, ./upload/articles_pakiety/23771/01_obraz.jpg
Złote medale dla kutnowskich judoków, ./upload/articles_pakiety/23771/02_obraz.jpg


W najmłodszej grupie wiekowej bezkonkurencyjny był Miłosz Myszkowski, który w kategorii wagowej 33 kg pokonał pięciu rywali przed czasem, zdobywając tym samym złoty medal. Podobnie na najwyższym stopniu podium stanęła Kinga Medyńska w kategorii 33 kg.

Na szczególne uznanie zasłużył najmłodszy w kutnowskiej ekipie Franek Pawłowski, który rywalizując ze starszymi o 2 lata zawodnikami, odniósł dwa efektowne zwycięstwa co dało mu brązowy medal. [więcej]
pismak, 08.06.2014 21:12|czytane: 931 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Piłka nożna
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
III LIGA ŁÓDZKO-MAZOWIECKA

MKS KUTNO – ŻYRARDOWIANKA ŻYRARDÓW 4 : 1 /1 : 0/
Bramki  dla MKS : Jarosław Szyc – 2, Krystian Pomorski, Piotr Michalski
Trener : Andrzej Grzegorek
Kierownik drużyny : Andrzej Królak

III Piłka Nożna Młodzieżowa
ŁÓDZKA LIGA JUNIORÓW GR II
MKS Kutno – Termy Uniejów 8 : 0 /1 : 0/
Bramki dla MKS : Michał Wietrzyk – 2, Michał Pultowicz – 2, Krzysztof Mucha, Emil Seklecki, Jakub Szczęsny, Bartosz Kapruziak
Trener: Robert Marzec
Kierownik drużyny Andrzej Błęcki

WOJEWÓDZKA LIGA KAT DEYNA
MKS Mavex Kutno – Ceramika Opoczno 3 : 4 (2 : 1)
Bramki dla MKS : Daniel Skrzyneczki – 2, , Adrian Krzymieniewski
Trener : Tomasz Kaba
Kierownik drużyny : Eligiusz Nadolski [więcej]
redaktor, 08.06.2014 21:02|czytane: 928 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
SZTEWITE GANG z główną nagrodą BBoyowych Konfrontacji
28 ekip wystartowało dziś w BBoyowych Konfrontacjach w Kutnowskim Domu Kultury. Na imprezę Piotra Woźniaka uczestnicy przyjechali  m.in. z Kętrzyna, Gostynina, Grudziądza, Warszawy, Łodzi, Płocka. Nie zabrakło oczywiście reprezentantów Kutna. 

SZTEWITE GANG z główną nagrodą BBoyowych Konfrontacji , ./upload/articles_pakiety/23767/32_obraz.jpg
SZTEWITE GANG z główną nagrodą BBoyowych Konfrontacji , ./upload/articles_pakiety/23767/69_obraz.jpg
SZTEWITE GANG z główną nagrodą BBoyowych Konfrontacji , ./upload/articles_pakiety/23767/96_obraz.jpg


VI Ogólnopolski Turniej Tańca Breakdance wygrał ekipa SZTEWITE GANG (Grudziądz/Olsztyn) i otrzymał 2 tys. zł, II miejsce zajął EUDEZET SKILLZ z Łodzi, otrzymał 1200 zł, natomiast trzecią nagrodę 600 zł dostał SOLIDERS FC z Warszawy.

Tancerzy oceniało jury w składzie: Dawid „Sadlee” Sadlak z Olsztyna (Polska), Mykola „Sapa” Savka ze Lwowa (Ukraina), Ronnie „Ruen” Navarro z Los Angeles/California (USA). Nagrody finansowe ufundował  Kutnowski Dom Kultury. Patronat medialny nad imprezą objęło eKutno.pl. [więcej]
TomekKula, 07.06.2014 22:59|czytane: 1393 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Znany rekolekcjonista w Kutnie. Za tydzień Marsz dla Życia
Przez dwa dni będzie gościł w Kutnie znany rekolekcjonista i kaznodzieja ks. Piotr Pawlukiewicz. 12 czerwca po mszy świętej wieczornej o godz. 18, w Kościele św. Wawrzyńca wygłosi prelekcje na temat Kobieta i mężczyzna – droga do porozumienia i miłości. 13 czerwca tematem rekolekcji z kolei będzie: Być ojcem, być matką we współczesnym świecie.
Znany rekolekcjonista w Kutnie

– Ksiądz Piotr Pawlukiewicz głosi rekolekcje w wielu miastach Polski, a także dla środowisk polonijnych
w Sztokholmie, Londynie, Dortmundzie, Zurichu, Bernie, Rzymie i Budapeszcie. Często możemy go słyszeć w radiowej Jedynce podczas mszy świętej w kościele św. Krzyża w Warszawie – zaprasza Emilia Betke, przewodnicząca Komitetu organizacyjnego Marszu dla Życia i Rodziny w Kutnie.

Wizyta ks. Pawlukiewicza to część przygotowań duchowych do Kutnowskiego Marszu dla Życia i Rodziny.

– Zapraszamy także do Różańca za Życiem – modlitwy różańcowej w intencji nienarodzonych – zachęca Dorota Gackowska, członek Komitetu organizacyjnego. – Modlić będziemy się 9 czerwca o godz. 18.45 w kościołach, które przystąpiły do akcji. Tych którzy nie mogą być w tym czasie w kościele zachęcamy do modlitwy indywidualnej. [więcej]
pismak, 08.06.2014 11:54|czytane: 889 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Diamentowy Jubileusz II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie
II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie obchodzi jubileusz 60- lecia istnienia. Z tej okazji za dwa tygodnie odbędą się rocznicowe uroczystości. Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół liceum zaprasza do udziału w V Zjeździe Absolwentów.

Diamentowy Jubileusz II Liceum im. Jana Kasprowicza w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23759/01_obraz.jpg


20 czerwca 2014
10.00 Msza Święta w kościele pod wezwaniem św. Wawrzyńca w Kutnie
11.15 przemarsz ulicami miasta pod Gimnazjum nr 2 (pierwszą siedzibę szkoły) i odsłonięcie tablicy pamiątkowej
12.00 uroczysta Gala Jubileuszowa w Kutnowskim Domu Kultury
14.30-20.00 spotkania koleżeńskie w grupach w murach szkoły
20.00- 06.00- Bal Absolwentów i przyjaciół szkoły

21 czerwca 2014
9.00-15.00 spotkania koleżeńskie w grupach na terenie szkoły

Organizatorzy zapraszają. Zgłoszenia i wpłaty przyjmowane są w sekretariacie szkoły lub na adres ul. Okrzei 1a 99-300 Kutno na stronach internetowych: www.kasprowicz.edu.pl www.naszkasprowicz.pl [więcej]
pismak, 08.06.2014 11:55|czytane: 944 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Odjazdowi Bibliotekarze wyruszyli
Sprzed Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Kutnie o godz. 13.10 ruszył rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz. Impreza zorganizowana została przez pracowników MiPBP i Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej Filia w Kutnie. Tegoroczna edycja zebrała jeszcze więcej miłośników książek, bibliotek i rowerów.

Odjazdowi Bibliotekarze wyruszyli, ./upload/articles_pakiety/23766/03_obraz.jpg
Odjazdowi Bibliotekarze wyruszyli, ./upload/articles_pakiety/23766/09_obraz.jpg
Odjazdowi Bibliotekarze wyruszyli, ./upload/articles_pakiety/23766/11_obraz.jpg


Trasa rajdu wiedzie przez  Klonowiec Stary i Florek a kończy się w Kutnie (ok. 24 km). [więcej]
MaciejW, 07.06.2014 14:07|czytane: 1853 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Brązowe medale dla gimnazjalistek z Kutna
5 czerwca na stadionie Akademickiego Związku Sportowego odbył się Finał Wojewódzki Ligi Gimnazjalnej w Lekkiej Atletyce. Dziewczęta z Gimnazjum nr 1 w Kutnie zaprezentowały świetną formę, zdobywając 3 miejsce z łączną sumą 1368 punktów.

Brązowe medale dla gimnazjalistek z Kutna, ./upload/articles_pakiety/23765/01_obraz.jpg
Brązowe medale dla gimnazjalistek z Kutna, ./upload/articles_pakiety/23765/02_obraz.jpg
Brązowe medale dla gimnazjalistek z Kutna, ./upload/articles_pakiety/23765/03_obraz.jpg


Najbardziej wartościowy wynik padł w sztafecie 4x100 m w składzie: Martyna Goniarska, Aleksandra Snopkowska, Paulina Winiecka, Natalia Kołodziejczak, w której lekkoatletki uplasowały się na 2 pozycji z czasem 53,56 s.

Indywidualnie nasza skoczkini w dal Natalia Kołodziejczak zdeklasowała rywalki skacząc na odległość 5,33 m. Świetnie reprezentowały się także Ida Chodorowska i Karolina Jankowska, które odpowiednio w pchnięciu kulą i biegu na 600 m uzyskały wyniki 9.87 m i 1;48;02 min zajmując miejsca na 2 stopniu podium.

- Jesteśmy bardzo zadowolone z uzyskanych rezultatów. Przed startem czułyśmy ogromną presję, wiedząc, że stać nas na miejsce w „pierwszej trójce”. Wszystkie starałyśmy się poprawić wyniki w stosunku do wcześniejszych etapów ligi. I cóż, udało się. Mamy nadzieję, że za rok uzyskamy równie wysokie miejsca i będziemy mogły dalej godnie reprezentować nasze gimnazjum - mówią dziewczęta. [więcej]
redaktor, 06.06.2014 22:16|czytane: 1123 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jaki plan ma NFZ wobec szpitala? Czy mamy w Kutnie szansę na kardiologię?
Narodowy Fundusz Zdrowia Oddział w Łodzi chce ograniczyć w latach 2015-2017 w jednej trzeciej kontrakt na oddział chorób wewnętrznych w kutnowskim szpitalu. U nas są aż trzy takie oddziały więc będzie to związane zapewne z likwidacją jednego z nich. NFZ zamierza za to ogłosić konkurs w województwie łódzkim na kardiologię. Nie od dziś wiadomo, że powiat kutnowski bardzo potrzebuje takiego oddziału, bowiem znaczna jest u nas śmiertelność w zakresie chorób krążenia, zawałów itp.

Jaki plan ma NFZ wobec szpitala? Czy mamy w Kutnie szansę na kardiologię?, ./upload/articles_pakiety/23758/01_obraz.jpg
Jaki plan ma NFZ wobec szpitala? Czy mamy w Kutnie szansę na kardiologię?, ./upload/articles_pakiety/23758/02_obraz.jpg


- Usługi kardiologiczne powinny być realizowane kompleksowo i co do tego nie ma wątpliwości również NFZ. Nasz powiat jest ich pozbawiony. Oddział taki powinien być uzupełniony o pracownię elektrofizjologii i hemodynamiki. Szpital kutnowski nie znajdzie nigdy środków publicznych na taką inwestycję - mówił Andrzej Musiałowicz, prezes spółki. - Nie zrealizujemy więc takich działań bez pomocy inwestora prywatnego, który wyłoży na stół gotówkę. Rozmawiamy z firmą Allenort, która chce realizować dla nas usługi kardiologiczne. Nie chcielibyśmy aby kardiologia jednak powstała kosztem kontraktu dla szpitala. Stoimy przed decyzją czy podjąć rozmowy i rozpisać konkurs ofert na pracownie specjalistyczne elektrofizjologii i hemodynamiki i wystartować potem w konkursie NFZ na taki oddział, czy doczekać czasu, w którym NFZ sam ogłosi taki konkurs, a szpital zostanie ze zmniejszonym kontraktem na usługi internistyczne. [więcej]
wandea, 06.06.2014 22:04|czytane: 1724 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
28 czerwca otwarcie kąpieliska przy Narutowicza
Dziś rozpoczęło się napełnianie wodą basenu miejskiego przy ulicy Narutowicza w Kutnie.

28 czerwca otwarcie kąpieliska przy Narutowicza, ./upload/articles_pakiety/23763/01_obraz.jpg
28 czerwca otwarcie kąpieliska przy Narutowicza, ./upload/articles_pakiety/23763/02_obraz.jpg
28 czerwca otwarcie kąpieliska przy Narutowicza, ./upload/articles_pakiety/23763/03_obraz.jpg


całkowitym napełnieniu basenu, które prawdopodobnie zakończy się jutro, w odpowiednich odstępach czasowych przeprowadzone zostaną 3-krotne kontrole Sanepidu. Planowany termin otwarcia kąpieliska to 28 czerwca br. Basen będzie czynny codziennie w godzinach od 9.00 do godz. 18.00. [więcej]
redaktor, 06.06.2014 21:11|czytane: 1298 razy|13 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zza miedzy: Życie dzieci w domu tortur. Szefowa PCPR w Łęczycy odsunięta od obowiązków
Starosta łęczycki Wojciech Ździarski odsunął od pełnienia obowiązków służbowych Iwonę Zielińską, kierownika Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Łęczycy.

Zza miedzy: Życie dzieci w domu tortur. Szefowa PCPR w Łęczycy odsunięta od obowiązków, ./upload/articles_pakiety/23742/01_obraz.jpg
Zza miedzy: Życie dzieci w domu tortur. Szefowa PCPR w Łęczycy odsunięta od obowiązków, ./upload/articles_pakiety/23742/02_obraz.jpg


Dom tortur Państwa Bożeny i Jana A.

Wszystko wskazuje, że decyzja starosty związana jest z dramatycznymi wydarzeniami, do których doszło w zawodowej rodzinie zastępczej. O sprawie znęcania się i pedofilii wobec pięciorga dzieci szczegółowo informowaliśmy na naszym portalu. W najbliższy wtorek odbędzie się  sesja Rady Powiatu Łęczyckiego poświęcona tej sprawie. O przebiegu tej zapewne burzliwej i dramatycznej sesji poinformujemy naszych Czytelników. [więcej]
redaktor, 04.06.2014 22:46|czytane: 1624 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Forum Równych Szans i Praw Kobiet już działa
W kwietniu b.r. na bazie powiatowych struktur Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Kutnie powstało Forum Równych Szans i Praw Kobiet powiatu kutnowskiego. W skład zarządu Forum weszło 7 osób a przewodniczącą została Marzanna Obidowska.

Głównymi celami Forum Równych Szans i Praw Kobiet jest praca na rzecz równości kobiet i mężczyzn we wszystkich dziedzinach życia, realizacja ekonomicznych praw kobiet a także przeciwdziałanie ubóstwu kobiet m.in. poprzez modernizację systemu świadczeń społecznych oraz ograniczanie bezrobocia wśród kobiet. Celem Forum jest również uzyskanie szczególnego charakteru opieki zdrowotnej, w tym profilaktyki zachorowań oraz promowanie programów badawczych służących ocenie stanu zdrowia kobiet w poszczególnych okresach życia a także równy udział i reprezentacja kobiet i mężczyzn w procesach podejmowania decyzji w instytucjach życia publicznego.

Forum Równych Szans i Praw Kobiet ma także na celu zwalczanie stereotypów w pojmowaniu ról kobiet i mężczyzn w życiu społecznym. Zadaniem Forum jest działanie na rzecz zapewnienia odpowiedniej reprezentacji kobiet w organach przedstawicielskich oraz we władzach publicznych na każdym szczeblu a także działania na rzecz realizacji standardów europejskich we wszystkich dziedzinach życia publicznego i społecznego, w tym dotyczących planowania rodziny. [więcej]
redaktor, 06.06.2014 14:07|czytane: 1213 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Jarosław Krysiewicz i Wojciech Walich poprowadzą Polfarmex Kutno w nowym sezonie
Duet trenerski Jarosław Krysiewicz, Wojciech Walich poprowadzi kutnowski zespół męskiej koszykówki w sezonie 2014/2015.

Jarosław Krysiewicz i Wojciech Walich poprowadzą Polfarmex Kutno w nowym sezonie, ./upload/articles_pakiety/23761/01_obraz.jpg


Jarosław Krysiewicz i Wojciech Walich przejęli kutnowski zespół po awansie do I ligi w sezonie 2011/2012. Wówczas, jako beniaminek występujący pod nazwą AZS WSGK kutnowski klub awansował do play-off kończąc sezon na 8 miejscu. Rok później w sezonie 2012/2013 zarząd wraz z trenerami zbudował zespół gotowy do walki o najwyższe cele. Rozgrywki skończyły się z brązowym medalem, co wówczas było największym sukcesem seniorskiej koszykówki w Kutnie.

Jednak to nie koniec sukcesów sztabu trenerskiego i Klubu. Sezon 2013/2014 okazał się historyczny. I liga z roku na rok rosła w siłę, stawał się coraz bardziej atrakcyjna dla kibiców jak i dla koszykarzy, którzy chętnie migrowali z TBL. Jarosław Krysiewicz z Wojciechem Walichem cel mieli nakreślony jeden, awans do finału. Kutnowski Polfarmex jako jeden z kandydatów do wygrania ligi, rozgrywki sezonu zasadniczego zakończył na trzecim miejscu. [więcej]
redaktor, 06.06.2014 13:17|czytane: 1293 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Felicjan Rohloff:
13 minut temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
17 minut temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
2 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
2 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
2 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
3 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
3 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?
January Sobota:
2
 · 
4 godzin temu
Mamy "najgłupszego" Komentatora eKutna BOHDANA ODYŃCA.
Protazy Kotłubaj:
2
 · 
4 godzin temu
Popieram kandydaturę Tego dzielnicowego.Jest człowiekiem inteligentnym, mądrym, sumiennym i uczciwym. Sprawiedliwy i otwarty dla ludzi. Zawsze służy pomocą.
Waldemar Rzuscyć:
3
 · 
4 godzin temu
Został wypchnięty z PiSu. To sa kulisy polityki Klopotowskiego, Matuszewskiego i Błaszczyka. Dlaczego mu nie pomogli ci dwaj ostatni ? Mam wrażenie, że wolą, aby poseł był ze Zgierza, a nie z Kutna. Co Klopotowski, Klimecki, Olesiński zrobili z PiS, to widać z obecności na listach takich ludzi jak Jóźwiak i Ziółkowski.
Bohdan Odyniec:
5 godzin temu
Mamy "najlepszego" Prezydenta Kutna ZBIGNIEWA BURZYŃSKIEGO.
Makary Pawlikowski:
2
 · 
5 godzin temu
A ile dal ten śmieszny Tadeusz ze swojej diety ?
Bartosz Koścień:
6 godzin temu
wklejam wszystkie 4 linki raz jeszcze tym razem poprawne:
umkutno.bip.e-zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3& func=selectsite&value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7< br />

www.ekutno.pl/wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teo ria-a-praktyka-k-opoty-z-prawem-komendanta-policji -w-kutnie,

kutno.net.pl/artykuly/aktualnosci,aktualizacja-k omendant-kutnowskiej-policji-na-dywaniku-prywatne- dojazdy-rozliczal-jak-sluzbowe,84342.html

www.polskatimes.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiat owy-policji-w-kutnie-dostal-reprymende,12174332/
Bartosz Koścień:
2
 · 
6 godzin temu
UPDATE

ZAPRASZAM WSZYSTKICH TU KOMENTUJĄCYCH DO KLIKNIĘCIA W PONIŻSZY LINK

http/umkutno.bip.e -zeto.eu/index.php?type=4&name=bt3&func=selectsite &value%5B0%5D=mnu30&value%5B1%5D=7

Wszyscy Ci, którzy tu komentują nie zadali sobie nawet grama trudu, aby wejść na stronę Urzędu Miasta. Wszyscy piszą "w ciemno". że konkurs odbył się tajnie, że nie było ogłoszenia - cel? Napluć komuś w twarz, upodlić i wykreować błędną rzeczywistość.

Szczerze? Jest to tak zaściankowe myślenie, a przy tym maksymalnie żałosne. Typowa kutnowska mentalność. Zastanawiam się tylko, po co tyle jadu, nie macie własnego życia, planów, marzeń, pasji, pracy, dzieci, rodziny? Wolicie wypluwać gorzkie żale pewnie na osobę, której nawet osobiście nie znacie? Okej, wylewajcie, nikogo to nie rusza, ale wiedzcie, że karma wraca, a przy tym patrząc z boku - chciałabym zobaczyć, czy potraficie mieć tyle odwagi w rzeczywistości co tu w Internecie, podpisujcie się swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, śmiało! Skoro macie tyle racji, wiecie wszystko najlepiej, posiadacie takie informacje, że można robić aferę za aferą - taka cenna wiedza i szereg informacji - okazja to zabłyśnięcia w sieci! Szkoda zmarnować szansy

Najgorsza analiza przedstawiona poniżej przez "TATARA" - brak słów, jeżeli masz czas na pisanie takich komentarzy i analizowanie całej sytuacji - podziwiam. Jeszcze można zrozumieć, gdyby to co napisałeś było prawdą chociaż w minimalnym stopniu. Ale niestety - napociłeś się przy pisaniu, a wcześniej przy wymyślaniu bzdur i nic z tego nie ma, szkoda Cię biedaku. Dzieci w szkole? Nudna praca? No tak, Kutno takie nudne, trzeba sobie urozmaicić życie.

Wskazówka dla "SPRAWDZAJĄCYCH" - a sprawdzajcie wykształcenie, a sprawdzajcie doświadczenie, a sprawdzajcie kompetencje i wiedzę Pana Bieńka - dokładnie, sprawdzajcie a potem się wypowiadajcie. A jeżeli już wiecie, w co szczerze wątpie - wyciąGNIJCIE wnioski.

Odchodząc od tematu wywołującego przeogromne poruszenie wśród kutnowskich internautów, zachęcam do węszenia w sprawie, która tego wymaga - okazja tym razem dla kutnowskich detektywów. Pf.
Poniżej kilka szczegółów.

Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno.
Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.
Ku przypomnieniu.

http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie,

http/kutno.net.pl/ artykuly/aktualnosci,aktualizacja-komendant-kutnow skiej-policji-na-dywaniku-prywatne-dojazdy-rozlicz al-jak-sluzbowe,84342.html

http/www.polskatim es.pl/fakty/kraj/a/komendant-powiatowy-policji-w-k utnie-dostal-reprymende,12174332/

Zachęcam do ponownej lektury i wyciągnięcia wniosków, tym razem trafnych.
Zbigniewa Biallosser:
2
 · 
6 godzin temu
Onufry czy prawdą jest ,że nawet najbliżśi współpracownicy nie wiedzieli ,że odchodzi na samorządową posadkę , nie wiesz dlaczego?Wstyd, honor czy co jeszcze?
Florian Plemieński:
6 godzin temu
Jest całym złem.
Gabriel Koropka:
7 godzin temu
To co Fauście Tobie lekarz od duszy pomógł? Dziwne!A uroda jest kwestią gustu ,i o tym już się nie ..........no chyba Wiesz?
Jonasz Ubysz:
5
 · 
7 godzin temu
Mówię ci po raz kolejny przestań z tym trzeba było startować . No to mogłeś startować , ciekawe czy byś wygrał . W kutnie przed konkursami jest pewniak i nie ma sensu nawet skłądac dokumentów. Zrozum gamoniu.Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności