eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 30.04.2017     reklama kontakt
 
<a href="/sport,33658-mks-da-browa-g-rnicza-wygrywa-w-kutnie," title="Kutno: MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie</b><br>Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex...</div></a> <a href="/wiadomosci,33660-ostatni-raz-z-moja-klasa-kasprowicz-po-egna-tegorocznych-absolwent-w," title="Kutno: Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów</b><br>W II Liceum Ogólnokształcącym im. Jana Kasprowicza pożegnano kolejne pokolenie uczniów. ...</div></a> <a href="/kultura,33656-wystawa-body-worlds-the-cycle-of-life-wybierz-si-podczas-maj-wki," title="Kutno: Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki</b><br>W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną...</div></a> <a href="/wiadomosci,33651-wi-to-grabskiego-w-kutnie-cz-owiek-musi-sam-nad-soba-czuwa-i-soba-kierowa-by-wyrosna-na-kogo-w," title="Kutno: Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Święto Zespołu Szkół nr 3 w Kutnie</b><br>Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w...</div></a> <a href="/wiadomosci,33652-nadle-nictwo-kutno-sadzi-1000-drzew-na-minut," title="Kutno: Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Nadleśnictwo Kutno sadzi 1000 drzew na minutę</b><br>Lasy Państwowe każdego roku sadzą ok. 500 mln drzew, to oznacza,...</div></a> <a href="/wiadomosci,33642-joanna-kowalska-z-kasprowicza-mistrzem-wiedzy-o-redniowieczu," title="Kutno: Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu" class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Joanna Kowalska z Kasprowicza mistrzem wiedzy o średniowieczu</b><br>Joanna Kowalska, uczennica klasy II humanistycznej II LO im. Jana Kasprowicza...</div></a> <a href="/wiadomosci,33644-szko-a-podstawowa-nr-1-w-kro-niewicach-i-gimnazjum-w-krzy-anowie-najlepsze-w-turnieju-wiedzy-o," title="Kutno: Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>Szkoła Podstawowa nr 1 w Krośniewicach i Gimnazjum w Krzyżanowie najlepsze </b><br>Pod hasłem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” w dniach 25 i 26...</div></a> <a href="/wiadomosci,33604-wsa-odrzuca-skarg-inwestora-nie-b-dzie-wiatrak-w-w-gminie-bedlno," title="Kutno: WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno " class="none white"><div id="opis_slidera"><b>WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno </b><br>Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw...</div></a>
Najważniejsze wiadomości
Protokoły sesji Rady Miasta Kutna wreszcie w sieci
Na dzisiejszej sesji radni miejscy zagłosowali za wnioskiem Teofila Trybury zalożyciela Stowarzyszenia Kutno PLUS w sprawie publikacji w Biuletynie Informacji Publicznej protokołów z obrad Rady Miasta - bieżących i archiwalnych z kadencji 2010 - 2014. 

Pierwsze protokoły znajdą się już wkrótce na stronie BIP, a wszystkie mają pojawić się do 31 maja, a potem na bieżąco po [więcej]
wandea, 15.04.2014 19:28|czytane: 911 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Kutno - miasto róż w budżecie
Zwykle sesje nadzwyczajne Rady Miasta Kutna związane są z obowiązkiem wprowadzenia do budżetu oraz wieloletniej prognozy finansowej środków unijnych. Dziś również tak było, bowiem projekt "Kutno - Miasto róż" uzyskał dofinansowanie i należało zmienić oba dokumenty.

Jacek Boczkaja wiceprezydent Kutna referował wydatki na projekt promujący markę Kutna.

- Projekt składa się z 6 zadań Miasto tysiąca róż, Kutno miasto znaczone różami, Kutno miasto witające różami, Miasto, w którym twórcy i róże mają swoje ulice, Kutno i Łódzkie żyjące różaną wspólnotą  i Dzień Róży czyli imieniny Róży - mówił Boczkaja. - Wszystkie te zadania to inwestycja 4 205 700 zł, z czego 3 440 970  zł pochodzi [więcej]
wandea, 15.04.2014 18:59|czytane: 1023 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Skarga na bezczynność prezydenta zdaniem Rady Miasta Kutna niezasadna
Piętnastoma głosami "za" i dwoma "wstrzymującymi" głosami radni uznali skargę w sprawie związanej z brakiem odpowiedzi dla mieszkańców wspólnot przy ul. Bohaterów Walk nad Bzurą na bezczynność prezydenta Kutna za bezzasadną.

Skarga wpłynęła 24 marca br. w związku z brakiem odpowiedzi na pismo z 3 lutego tego roku mieszkańców ulicy  Bohaterów Walk nad Bzurą i Zarządu Oddziałowego NSZZ Pracowników Wojska Skład Kutno z prośbą o rozwiązanie ich problemu i przeciwdziałanie zagrożeniu bezpieczeństwa. Chodzi o sprawę przeniesienia przystanku na ruchliwą drogę.  Prezydent na pismo nie odpowiedział, zdaniem mieszkańców faktycznego działania też nie było. Złożyli oni więc skargę  na bezczynność prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego.

Radny Krzysztof W. Dębski wnioskował na Komisji Rewizyjnej aby w magistracie odbyła się szczegółowa kontrola [więcej]
wandea, 15.04.2014 18:41|czytane: 1037 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Jak pozbawić Bąka stanowiska w szpitalu?
W piątek 11 kwietnia w Sądzie Rejonowym w Kutnie w Wydziale Pracy rozpoczął się proces o uznanie wypowiedzenia zmieniającego dla Roberta Bąka, byłego Naczelnego Pielęgniarza Kutnowskiego Szpitala Samorządowego sp. z o.o. za bezskuteczne. Można powiedzieć, że to jedna ze zwykłych spraw szeregowego pracownika w jakimś zakładzie. Ten proces jednak może przynieść kilka odpowiedzi na nurtujące opinię publiczną pytania związane z funkcjonowaniem spółki i osobami posiadającymi faktyczną w niej władzę.

Jak pozbawić Bąka stanowiska w szpitalu? , ./upload/articles_pakiety/23231/01_obraz.jpg


Na piątkowym posiedzeniu zeznawali pracownicy Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, pracownice kadr oraz zastępca dyrektora ds. administracyjnych.

Robert Bąk do lipca 2013 roku pełnił funkcję Naczelnego Pielęgniarza w szpitalu, potem prezes Andrzej Musiałowicz zdecydował się o zmianie schematu organizacyjnego i stanowisko Bąka zamieniono na stanowisko zastępcy dyrektora ds. pielęgniarstwa. Wydawałoby się, że jeśli do Bąka nie ma żadnych merytorycznych uwag i posiada on odpowiednie kwalifikacje to z automatu jego stanowisko po prostu zmieni nazwę. Stało się jednak inaczej. Bąka oddelegowano czyli  na stanowisko specjalisty do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, a zastępcą dyrektora ds. pielęgniarstwa została jedna z pielęgniarek oddziałowych.

Bąkowi porozumienie jakie wcześniej zawarł z pracodawcą gwarantowało przejście na stanowisko do SOR, jednak zarząd szpitala zachowywał się tak jakby porozumienia nie było.  Kilka razy proponował Bąkowi stanowisko specjalisty do spraw jakości. Jest to samodzielne stanowisko, podlegające bezpośrednio prezesowi. Świadkowie uznali je za rodzaj awansu. Były Naczelny Pielęgniarz nie chciał jednak go przyjąć z oczywistych powodów - nie posiadał udokumentowanych kwalifikacji na nie, więc zaproponowano mu powrót na SOR w formie oddelegowania, na trzy miesiące. Dlaczego pomimo braku kwalifikacji prezes widział Bąka na stanowisku specjalisty od jakości? Jak twierdził jeden ze świadków, zrobiono by pracownikowi szkolenie. [więcej]
wandea, 15.04.2014 11:29|czytane: 2335 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Mistrzowie Polski z Kutna z rekordowymi wynikami
Udział w Mistrzostwach Polski Federacji GPC w Wyciskaniu na Ławeczce Leżąc, które odbyły się w Zalesiu koło Białej Podlaskiej w minioną sobotę zakończył się sukcesem dla kutnian: Mateusza Gajewicza, Mateusza Czarneckiego i Antoniego Kalińskiego.

Mistrzowie Polski z Kutna z rekordowymi wynikami, ./upload/articles_pakiety/23236/01_obraz.jpg
Mistrzowie Polski z Kutna z rekordowymi wynikami, ./upload/articles_pakiety/23236/02_obraz.jpg
Mistrzowie Polski z Kutna z rekordowymi wynikami, ./upload/articles_pakiety/23236/03_obraz.jpg


Mateusz Gajewicz startował w grupie wiekowej junior (20-23 lat) i kategorii wagowej do 82,5 kg. Zdobył tytuł Mistrza Polski z wynikiem 205,0 kg, a w kwalifikacji Open Junior (do 23 lat) zajął pierwsze miejsce.

Mateusz Czarnecki w grupie wiekowej Junior (16-17 lat) i kat. wagowej do 75,0 kg z wynikiem 125,0 kg wywalczył tytuł Mistrza Polski w klasyfikacji open (16-17) lat stanął na najwyższym stopniu podium.

Antoni Kaliński startujący w grupie Weteranów (60-64 lat) w kategorii wagowej do 67,5 kg  zdobył tytuł Mistrza Polski z wynikiem 102,5 kg a w Open Weteran (60-70 lat) sklasyfikowany został na trzecim miejscu. [więcej]
redaktor, 15.04.2014 09:51|czytane: 1326 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Starostwo ogłosiło wyniki konkursów grantowych dla organizacji pozarządowych
Starostwo Powiatowe w Kutnie rozstrzygnęło wyniki konkursów grantowych dla organizacji pozarządowych w dziedzinie sportu i kultury. Na sport Powiat Kutnowski przeznaczył 20 tys. zł.

PZL Zespoły Sportowe na popularyzację kultury fizycznej w środowisku wiejskim - 8650 zł, MKS Stal BiS na organizację X Memoriału im. E. Piszka 5000 zł, UKS Szóstka w Kutnie na VI Powiatowy Turniej Siatkówki Dziewcząt ze szkół ponadgimnazjalnych 4000 zł, SASiTM Intersum Z nordic walking na przełaj - 2350 zł.

Na zadania z zakresu oświaty, edukacji i wychowania powiat przeznaczył 13 900 zł. Granty otrzymały nastepujące organizacje: Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej na Poznawanie kultury i sztuki poprzez aktywność intelektualną i ruchową w UTW - 6 950 zł, Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów na Bliżej kultury - 1850 zł, Fundacja Odbudowy Pałacu Saskiego na Muzykę Szarej Godziny - 1200 zł, Stowarzyszenie Pomocy "Laris" w Kutnie na zadanie Można inaczej - 2000 zł.

15 500 zł budżetu Powiatu Kutnowskiego zostało przeznaczone na zadania publiczne w zakresie kultury i dziedzictwa narodowego. Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej otrzymał 1500 zł na udział w festiwalu międzynarodowym, Intersum 1000 zł na X Piknik z Kulturą, Stowarzyszenie Kutnowska Kuźnia Kultury na Festiwal Ognia Fireproof 2000 zł, Stowarzyszenie Historyczne  Pułk 37 na Spotkania z historią 2300 zł, [więcej]
wandea, 14.04.2014 20:54|czytane: 1343 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Chcą zmienić Kutno na plus
Stowarzyszenie KUTNO PLUS zaprasza mieszkańców na swoją stronę internetową i do współpracy.

- Skupiamy ludzi o różnych poglądach politycznych. Łączy nas sprzeciw wobec układowi panującemu w samorządzie kutnowskim. Układ ten blokuje rozwój miasta i powiatu. Spycha on na margines ludzi młodych i ambitnych, którzy bez znajomości lub koneksji rodzinnych nie mogą normalnie uzyskać miejsca pracy i odnaleźć swojego miejsca w życiu. Ten stan nie może trwać dalej. Stąd nasza inicjatywa, aby to zmienić - mówią założyciele Stowarzyszenia. - Skupia nas i łączy nie tylko walka z obecnym układem. Wierzymy, że możemy zmienić powiat kutnowski  i miasto na lepsze. Wierzymy, że zmienimy Kutno na plus.

Chcą zmienić Kutno na plus

Stowarzyszenie KUTNO PLUS rozpoczęło swą działalność w marcu.

- Dwie pierwsze nasze inicjatywy to złożenie wniosków do Prezydenta Miasta Kutna w sprawie udostępnienia informacji publicznej w zakresie umów cywilnoprawnych zawartych przez Urząd Miasta Kutna w okresie od 1 stycznia 2013 roku do 3 kwietnia 2014 roku i drugi do Rady Miasta Kutna o publikację protokołów obrad Rady Miasta na stronach Biuletynu Informacji Publicznej (BIP) Urzędu Miasta Kutna - mówi Teofil Trybura, jeden z założycieli. [więcej]
wandea, 14.04.2014 16:07|czytane: 3121 razy|21 komentarzy|komentuj|czytaj cały
NEKROLOG

Nekrolog

[więcej]
pismak, 12.04.2014 12:49|czytane: 2643 razy|komentuj|czytaj cały
Dla kogo Nagroda Starosty w dziedzinie kultury?
Zarząd Powiatu Kutnowskiego podjął uchwałę o przyznaniu Nagrody Starosty w uznaniu całokształtu działalności lub za znaczące osiągnięcia w danym roku w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury oraz jej wysokości.

Dla kogo Nagroda Starosty w dziedzinie kultury?, ./upload/articles_pakiety/23232/01_obraz.jpg


W środku Joanna Domagała.

Doroczną nagrodę za 2013 otrzymali Joanna Domagała (2000 zł) i dr Andrzej Stelmaszewski (2000 zł). Pierwsza laureatka jest dyrygentką, śpiewaczką i nauczycielką w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. K. Kurpińskiego, a drugi laureat redaktorem naczelnym [więcej]
wandea, 14.04.2014 20:13|czytane: 1713 razy|20 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kontrola po śmierci Basi i kara dla kutnowskiego szpitala
W Kutnowskim Szpitalu Samorządowym sp. z o.o. po śmierci 6-miesięcznej Basi (11 stycznia 2014) została przeprowadzona kontrola Narodowego Funduszu Zdrowia. Dopiero w kwietniu udało się jednak stronom podpisać protokół pokontrolny i właśnie teraz można już ujawnić wyniki kontroli.

Kontrola po śmierci Basi i kara dla kutnowskiego szpitala, ./upload/articles_pakiety/23229/01_obraz.jpg


- NFZ przeprowadził kontrolę doraźną w związku z informacjami o śmierci dziecka mogącymi mieć związek z nieprawidłową realizacją umowy zawartej przez Łódzki Oddział Wojewódzki NFZ ze Świadczeniodawcą w przedstawionych poniżej zakresach - podaje Anna Leder, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. -   Przedmiotem kontroli była realizacja umowy z NFZ o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej zawartej z ŁOW NFZ na rok 2014 w rodzaju leczenie szpitalne na oddziałach: Szpitalnym Oddziale Ratunkowym; Neonatologia II poziom referencyjny;  Neonatologia II poziom referencyjny N20, N22, N23, N24, N25; Pediatria.

Podczas kontroli sprawdzano: harmonogram pracy personelu, sprzęt, warunki lokalowe, organizacja udzielania świadczeń, wraz z oceną dokumentacji medycznej dotyczącej świadczeń udzielonych dziecku (m.in. kontrolerzy otrzymali wydruk elektronicznej wersji indywidualnej dokumentacji medycznej).

Negatywnie oceniono fakt, że świadczeń udzielał personel o właściwych kwalifikacjach przy użyciu wymaganego sprzętu, natomiast nie był on zgłoszony do umowy z NFZ. Z tego powodu ŁOW NFZ ukarał szpital karą w wysokości 8 326 zł oraz polecił zaaktualizować dane dotyczące personelu w NFZ i na bieżąco je przekazywać. Szpital wpłacił już karę.

Kontrola oceniła z kolei pozytywnie:
• kwalifikacje lekarzy zatrudnionych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowy w Oddziale Neonatologii oraz Oddziale Pediatrii.
• zapewnienie całodobowej opieki lekarskiej na oddziałach: Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, Oddziale Neonatologicznym, Oddziale Pediatrycznym,
• prowadzenie przedstawionej dokumentacji medycznej [więcej]
wandea, 14.04.2014 12:01|czytane: 3150 razy|17 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki i zapowiedzi: Piłka nożna
PIŁKA NOŻNA SENIORÓW
III LIGA ŁÓDZKO-MAZOWIECKA
MKS KUTNO –  URSUS WARSZAWA 1 : 2 /0 : 2/
Bramka dla MKS: Michał Żółtowski
Trener: Andrzej Grzegorek
Kierownik drużyny: Andrzej Królak

Piłka nożna młodzieżowa
ŁÓDZKA LIGA JUNIORÓW GR II
LKS Rosanów –  MKS Kutno 0 : 6 /0 : 4/
Bramki dla MKS: Szymon Górkiewicz – 2, Piotr Kierus – 1, Piotr Kieruj, Bartosz Kapruziak, Piotr Mucha, Piotr Sobczak
Trener:  Robert Marzec  

WOJEWÓDZKA LIGA KAT. DEYNA
GKS Bełchatów –  MKS Mavex Kutno 5 : 1 /3 : 0/
Trener: Tomasz Kaba
Kierownik drużyny: Eligiusz Nadolski [więcej]
redaktor, 14.04.2014 11:45|czytane: 944 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKologia: Trwają DNI ZIEMI. Wystawa i spotkanie z fotografem przyrody
Od 7 kwietnia w Kutnowskim Domu Kultury w ramach Dni Ziemi  można oglądać wystawę fotografii przyrodniczej Adama Mańki pt. Ptaki w moim obiektywie. Już w środę 16 kwietnia w sali konferencyjnej KDK (I piętro) odbędzie się spotkanie z autorem zdjęć w ramach cyklu Spotkań z naturą – wstęp bezpłatny.

eKologia: Trwają DNI ZIEMI. Wystawa i spotkanie z fotografem przyrody, ./upload/articles_pakiety/23040/01_obraz.jpg


Adam Mańka mieszka w Zduńskiej Woli. Jest członkiem Związku Polskich Fotografów Przyrody - Okręg Łódzki.

- Swoją przygodę z fotografią przyrodniczą rozpocząłem w 2008 roku. Choć wcześniej już posiadałem "cyfrę", to nie potrafiłem się określić co chcę fotografować. Początkowo próbowałem wszystkiego. Po przejrzeniu kilku fotograficznych galerii internetowych, padło na przyrodę a konkretnie ptaki - mówi Adam Mańka. - W 2008 roku kupiłem pierwszy profesjonalny obiektyw i rozpocząłem poszukiwania ptaków. Pierwsze kroki skierowałem do parku miejskiego gdzie próbowałem się z kaczkami. [więcej]
redaktor, 14.04.2014 11:23|czytane: 1356 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wyniki: Koszykówka
WOJEWÓDZKA LIGA SKRZATEK U 11 K
Turniej w Strykowie
MKS KUTNO –  TK ALLES GŁOWNO /0 : 8, 6 : 8, 11 : 12, 10: 13, / 27 : 41
TK BASKET I STRYKÓW –  MKS KUTNO /4 : 6, 0 : 11, 4 : 12, 2 : 17, / 10 : 46
TK BASKET I STRYKÓW –  MKS ÓSEMKA SKIERNIEWICE  /6 : 12, 0 : 10, 1 : 16, 0 : 9, / 7 : 47
TK ALLES GŁOWNO –  MKS ÓSEMKA SKIERNIEWICE  /14 : 3, 12 : 3, 13 : 16, 11 : 10/ 50 : 32

MKS Kutno : Karolina KOCIURSKA-TOMCZAK – trener, Aleksandra FILIPCZAK – 0 i -,  Weronika GALANT – 0 i 2, Małgorzata JABŁOŃSKA – 2 i 5, Wiktoria KACPERSKA – 2 i 6,   Paulina KRAWCZYK – 0 i 0,  Gabriela NADOLSKA – 0 i 4,  Julia PIŁACIK – 9 i 7, Paulina PONISZEWSKA – 0 i 0.Kinga STASINOWSKA – 6 i 4,  Alicja STELMASIAK – 6 i 14, Nikola TOMASIK – 2 i 4, Wiktoria WOJTCZAK – 0 i -, Marta DRABIK – - i 0, Zuzanna JAROSIŃSKA – - i 0

W klasyfikacji po turnieju w Strykowie MKS Kutno znajduje się na czwartym miejscu. [więcej]
redaktor, 11.04.2014 22:24|czytane: 1140 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego za nami
Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej w sobotę w Dworku Modrzewiowym zorganizowało Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego.

Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego za nami, ./upload/articles_pakiety/23227/01_obraz.jpg
Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego za nami, ./upload/articles_pakiety/23227/02_obraz.jpg
Wielkanocny Kiermasz Rękodzieła Artystycznego za nami, ./upload/articles_pakiety/23227/03_obraz.jpg


Mieszkańcy Kutna, czasem całe rodziny podziwiały pracę rąk kutnowskich rękodzielników. Pisanki, serwtki, stroiki wszystko kolorowe cieszyło oko. [więcej]
kultura, 14.04.2014 10:56|czytane: 1324 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
X matematyczne zmagania gimnazjalistów w Kasprowiczu
W tym roku, już po raz dziesiąty, odbył się Powiatowy Konkurs Matematyczny dla Gimnazjalistów organizowany przez II Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kasprowicza w Kutnie. Patronat nad konkursem objęła Starosta Kutnowski Mirosława Gal-Grabowska.

X matematyczne zmagania gimnazjalistów w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/23226/01_obraz.jpg
X matematyczne zmagania gimnazjalistów w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/23226/02_obraz.jpg
X matematyczne zmagania gimnazjalistów w Kasprowiczu, ./upload/articles_pakiety/23226/03_obraz.jpg


W zmaganiach udział wzięło 73 gimnazjalistów z 9 szkół z powiatu kutnowskiego. Po rozwiązaniu testu składającego się z 30 zadań zamkniętych wyłoniono zwycięzców:

I miejsce zajął Jakub Żandarowski z Gimnazjum w Strzelcach (przygotowanie – p. Kamila Grabowska i p. Marta Jakubowska),
II miejsce Agnieszka Peda  z Gimnazjum w Krośniewicach (przygotowanie – p. Hanna Szczygieł),
III – Michał Włodarczyk z Gimnazjum  nr 1 w Kutnie (przygotowanie - p. Sylwia Borzuchowska-Zapała`).
Wyróżnienia otrzymali: Justyna Kołodziejczak – Gimnazjum w Krośniewicach (przygotowanie – p. Hanna Szczygieł), Kamil Krukowski – Gimnazjum nr 2 w Kutnie (przygotowanie – p. Łucja Zagawa) oraz Mateusz Rosiak – Gimnazjum nr 2 w Kutnie (przygotowanie – p. Anna Przybysz). [więcej]
redaktor, 14.04.2014 10:11|czytane: 1205 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Niedziela z Misiem Uszatkiem
Dziś w Kinematografie dla Malucha w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie dzieci obejrzały kultowe przygody Misia Uszatka. Kutnowski Dom Kultury przygotował konkursy. Frekwencja na kolejnym seansie dla maluchów z Kutna dopisała. Już dziś zapraszamy na kolejny w maju.

Niedziela z Misiem Uszatkiem, ./upload/articles_pakiety/23224/02_obraz.jpg
Niedziela z Misiem Uszatkiem, ./upload/articles_pakiety/23224/04_obraz.jpg
Niedziela z Misiem Uszatkiem, ./upload/articles_pakiety/23224/05_obraz.jpg


[więcej]
TomekKula, 13.04.2014 23:02|czytane: 1716 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Baseballiści MKS Stal BiS Kutno ogrywają Dęby Osielsko
Dziś na stadionie im. S. Musiala w Kutnie zawodnicy MKS Stal BiS Kutno zainaugurowali nowy sezon dwumeczem z zespołem Dęby Osielsko. Podopieczni Przemysława Kubickiego wygrali dwumecz z zespołem Dęby Osielsko 7:4 i 8:0.

Baseballiści MKS Stal BiS Kutno ogrywają Dęby Osielsko, ./upload/articles_pakiety/23225/18_obraz.jpg
Baseballiści MKS Stal BiS Kutno ogrywają Dęby Osielsko, ./upload/articles_pakiety/23225/36_obraz.jpg
Baseballiści MKS Stal BiS Kutno ogrywają Dęby Osielsko, ./upload/articles_pakiety/23225/25_obraz.jpg


- Zarówno w pierwszym jak i drugim meczu zawodnicy dobrze prezentowali się „na pałce”. Dobrze w dzisiejszych spotkaniach spisali się miotacze Jakub Nadolski oraz Artur Wojtczak. Drużyna grała równo i zasłużyła na zwycięstwo. – mówi trener Przemysław Kubicki
[więcej]
TomekKula, 13.04.2014 19:47|czytane: 2106 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno awansował do półfinałów Play Off
Dziś w Łańcucie Polfarmex Kutno po zaciętym meczu wygrał drugi raz z PTG Sokół Łańcut 60: 64. W kwartach było 20-14; 16-18; 17-14; 7-18. Stan rywalizacji 3:1 dla Polfarmex Kutno.

Polfarmex Kutno awansował do półfinałów Play Off

Dla Polfarmexu Kutno punktowali: K. Jakóbczyk  17, S. Sikora  3,  M. Szwed  0, J. Dłuski  6,  M. Bartosz  12, H. Mazur  2, D. Bręk  11, N. Kulon  0, W. Glabas 4, S. Rduch  0, H. Pabian 9. [więcej]
wandea, 13.04.2014 19:16|czytane: 2353 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Softballistki MKS Stal BiS Kutno wygrywają dwumecz
W sobotę 12. kwietnia zawodniczki MKS Stal BiS Kutno zainaugurowały  sezon dwumeczem z drużyną KS Hrabiny Wrocław.  Podopieczne Marcina Durki wygrały z wrocławiankami pierwszy mecz 6:0, drugi mecz 21:10.

Softballistki MKS Stal BiS Kutno wygrywają dwumecz, ./upload/articles_pakiety/23222/12_obraz.jpg
Softballistki MKS Stal BiS Kutno wygrywają dwumecz, ./upload/articles_pakiety/23222/09_obraz.jpg
Softballistki MKS Stal BiS Kutno wygrywają dwumecz, ./upload/articles_pakiety/23222/42_obraz.jpg


Drużyna z Kutna dużo lepiej prezentowała się „na pałce” i w obronie. Wyróżnić należy Małgorzatę Grzanowską za grę na miotaczu, a w ataku dobrze zaprezentowała się Aleksandra Niewiadomska i Daria Kubiak, która odbiciem za 2 bazy zakończył drugi mecz. [więcej]
TomekKula, 13.04.2014 18:47|czytane: 2059 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Sukces kutnowskich tancerzy w Łęczycy
Wczoraj  Dom Kultury w Łęczycy zorganizował Otwarty konkurs taneczny MÓJ JEST TEN KAWAŁEK PODŁOGI. Do Łęczycy zjechali tancerze z całego województwa. Turniej odbył się w hali sportowej Gimnazjum.  Przez kilka godzin trwały taneczne zmagania w sześciu kategoriach wiekowych.

WYNIKI
W kategorii soliści do lat 11:
I miejsce - Szymon Kaźmierczak STREET DANCE STUDIO Kutno.
II miejsce - Zuzia Olejnik STREET DANCE STUDIO Kutno.
III miejsce - Klaudiusz Kowalski MCK Gostynin.
Wyróżnienie -

W kategorii soliści 12-15 lat:
I miejsce - Nina Stasiak, Gimnazjum w Topoli Królewskiej.
II miejsce - Maria Szlauderbach, KDK Kutno
III miejsce - nie przyznano.
Wyróżnienie - Kinga Hinz KDK Kutno.

W kategorii soliści od 16 lat:
I miejsce - Magdalena Brudnicka STREET DANCE STUDIO Kutno.
II miejsce - Joanna Solarska Studio Tańca ALIBI Kutno.
III miejsce - Weronika ELiasz STREET DANCE STUDIO Kutno.
Wyróżnienie - Piotr Woźniak KDK Kutno. [więcej]
kultura, 13.04.2014 15:55|czytane: 1451 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nie zatrzymał nas czerwony kat. Pojednanie jest niemożliwe bez prawdy
Czy przyszła już pora na otwarcie serc na pojednanie Polski z Rosją? To pytanie szczególnie nabiera mocy i powinno przynieść głęboką refleksję nad losem obu narodów. Dzisiejsze kazanie księdza Piotra Kalisiaka w Kościele w Głogowcu podczas obchodów 74. rocznicy Zbrodni Katyńskiej pełne było odniesień do sytuacji, w której znajdowali się przez dziesiątki lat Polacy.

Nie zatrzymał nas czerwony kat. Pojednanie jest niemożliwe bez prawdy, ./upload/articles_pakiety/23219/03_obraz.jpg
Nie zatrzymał nas czerwony kat. Pojednanie jest niemożliwe bez prawdy, ./upload/articles_pakiety/23219/06_obraz.jpg
Nie zatrzymał nas czerwony kat. Pojednanie jest niemożliwe bez prawdy, ./upload/articles_pakiety/23219/23_obraz.jpg


Nie wolno nam było wiedzieć, pamiętać, głosić prawdę o tym, że tysiące żołnierzy i oficerów zginęły w lesie w Katyniu. Ksiądz mówił, że znów Polacy są w podobnej sytuacji, bo mogą obawiać się w związku z działaniami Rosji wobec Ukrainy, o swoją suwerenność i bezpieczeństwo. Zakłamywanie historii, zakłamywanie zdarzeń, choćby tragedii smoleńskiej nie sprzyja pojednaniu tych narodów.

Po Mszy św. w Niedzielę Palmową zebrani wierni oraz delegacje samorządów, organizacji pozarządowych, służb mundurowych kutnowskich szkół przeszli na głogowiecki cmentarz. Tam pod pomnikiem ofiar zbrodni katyńskiej postawionym w wielkiej tajemnicy przez księdza Mariana Lipskiego wszyscy złożyli kwiaty.

Na koniec zabrzmiały Marsz Sybiraków i Rota.

Na nieludzkiej ziemi znowu polski trakt
Wyznaczyły bezimienne krzyże....
Nie zatrzymał nas czerwony kat,
Bo przed nami Polska - coraz bliżej!

A myśmy szli i szli - dziesiątkowani!
Przez tajgę,  stepy - plątaniną dróg!
A myśmy szli i szli, i szli - niepokonani!
Aż "Cud nad Wisłą" darował nam Bóg! [więcej]
wandea, 13.04.2014 14:58|czytane: 4705 razy|15 komentarzy|komentuj|czytaj cały
III Turniej Siatkówki Chłopaków po Trzydziestce
Dziś Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji zorganizował III Turniej Siatkówki "Chłopaków po Trzydziestce".

Wyniki Turnieju
1.ZRYW KUTNO - AGROPOL  KUTNO 2 - 0 (21:15)(21:13)
2.ZRYW KUTNO - ROLPUCH KUTNO 2 - 0 (21:13)(21:15)
3.STRAŻ KUTNO - WITONIA 1 - 2 (25:23)(21:25)(16:18)
4.AGROPOL  KUTNO - ROLPUCH KUTNO 0 - 2 (20:22)(22:24)
5 Mecz o 3miejsce STRAŻ KUTNO - ROLPUCH KUTNO 2 - 0 (21:16)(23:21)
6.Mecz o 1miejsce WITONIA - ZRYW KUTNO 2 - 1 (17:21)(12:21)(15:07)

KOLEJNOŚĆ KOŃCOWA TURNIEJU
1 MIEJSCE WITONIA
2 MIEJSCE ZRYW KUTNO
3 MIEJSCE STRAŻ KUTNO [więcej]
pismak, 13.04.2014 15:44|czytane: 919 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Fakty jak guma. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie "przystankowej"
W poniedziałek 7 kwietnia, podczas posiedzenia Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Kutna nie doszło do konfrontacji faktów podanych przez Stanisława Chlebnego, naczelnika Wydziału Obsługi Miasta, Kazimierza Więcka, mieszkańca Kutna, który 3 lutego br. nadał pismo do prezydenta z prośbą o podjęcie działań w sprawie przystanku i stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa oraz mieszkańcami wspólnot z ulicy Bohaterów Walk nad Bzurą oraz Zarządu Oddziałowego NSZZ Pracowników Wojska Skład Kutno, podpisanych pod pismem.

Konfrontacji 7 kwietnia nie było, bo Kazimierz Więcek nie pojawił się na spotkaniu. Jedynie tego samego dnia wpłynęło do biura podawczego jego pismo. Znając znaczenie słowa konfrontacja, nie doszło też do porównania czegoś lub kogoś z czymś lub z kimś poprzez zestawienie cech wspólnych i różniących, co pomogłoby w wyciągnięciu logicznych wniosków. Drugie znaczenie konfrontacji to jednoczesne stawienie się dwu lub więcej świadków lub uczestników jakiegoś zdarzenia w celu wyjaśnienia sprzeczności w przytaczanych faktach. Spokojnie można powiedzieć, że pismo pana Więcka to żadna konfrontacja.

Fakty jak guma. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie
Fakty jak guma. Zawiadomienie do prokuratury w sprawie


Przypomnijmy, 3 lutego br. Kazimierz Więcek składa prośbę do Zbigniewa Burzyńskiego,  prezydenta Kutna podpisaną przez mieszkańców wspólnot przy ulicy  Bohaterów Walk nad Bzurą i Zarządu Oddziałowego NSZZ Pracowników Wojska Skład Kutno. Prośba dotyczy interwencji prezydenta w sprawie ich problemu i przeciwdziałanie zagrożeniu bezpieczeństwa w związku z przeniesieniem przystanku MZK na ruchliwą drogę. TUTAJ pisaliśmy o treści skargi.

Do 24 marca br. nic się nie dzieje kiedy to mieszkańcy decydują się w związku z brakiem odpowiedzi pisemnej i żadnej innej na swoje pismo, skierować skargę na bezczynność prezydenta. Tym razem nadawcą jej czyli osobą do kontaktu jest Arkadiusz Wyrzykowski, członek zarządu Wspólnoty nr 8 przy ul. Bohaterów Walk nad Bzurą. Wysyłając skargę zasięga informacji u Kazimierza Więcka czy na pewno żadne pismo do niego nie przyszło. Ten mówi, że nie przyszło i że nikt się z nim nie kontaktował. Na następny dzień (25 marca) mieszkańcy otrzymują odpowiedź od upoważnionego wiceprezydenta Jacka Boczkai.

Tego dnia i my otrzymujemy również informację od Biura Prasowego z wyjaśnieniem sytuacji, w którym pojawiają się nowe fakty w sprawie. "Naczelnik Wydziału Obsługi Miasta był w stałym kontakcie osobistym i telefonicznym ze wskazaną przez zainteresowanych osobą do kontaktu p. Kazimierzem Więckiem, którego na bieżąco informował o podejmowanych działaniach w przedmiotowej sprawie. Ustalił z nim  również, że odpowiedź na piśmie zostanie udzielona po sprecyzowaniu wszystkich działań w tym zakresie. (...) Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami w dniu 20 marca br. pisemnie poinformowano p. Kazimierza Więcka o podjętych działaniach w tej sprawie." TUTAJ cała informacja Urzędu Miasta Kutna.

Tutaj powinno pojawić się pierwsze pytanie Komisji, tylko nie było je komu zadać: Skoro 27 lutego Kazimierz Więcek miał wiedzę o treści odpowiedzi prezydenta i jego reakcji na pismo z 3 lutego to czemu nie powiedział mieszkańcom, że umówił się z naczelnikiem Stanisławem Chlebnym, że odpowiedź przyjdzie 20 marca, a prace zaczną się w kwietniu? [więcej]
wandea, 11.04.2014 14:41|czytane: 2353 razy|30 komentarzy|komentuj|czytaj cały
III edycja Integracyjnego Międzyszkolnego Turnieju Sportowego w Kutnie
10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Kutnie odbyła się III edycja Integracyjnego Międzyszkolnego Turnieju Sportowego realizowanego w ramach Kutnowskich Grantów Oświatowych "Sięgaj, gdzie wzrok nie sięga" przy wsparciu finansowym Prezydenta Miasta Kutna i Rady Rodziców.
 
 
III edycja Integracyjnego Międzyszkolnego Turnieju Sportowego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23214/01_obraz.jpg
III edycja Integracyjnego Międzyszkolnego Turnieju Sportowego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23214/02_obraz.jpg
III edycja Integracyjnego Międzyszkolnego Turnieju Sportowego w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/23214/03_obraz.jpg

 
W zawodach wzięły udział:
1. Pięciolatki z Przedszkola Miejskiego nr 17 "Niezapominajka"    w Kutnie. Opiekunowie drużyny: Aleksandra Krysińska i Mirosława Szafoni.
2.Pięciolatki z Integracyjnego Przedszkola Miejskiego nr 3 "Jarzębinka" w Kutnie. Opiekunowie drużyny: Olga Katarzyńska i Iwona Gmerek.
3. Dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej nr 6 im. Marii Skłodowskiej-Curie. Opiekunowie drużyny: Katarzyna Jagieła i Małgorzata Minkuszek. [więcej]
pismak, 12.04.2014 20:27|czytane: 1084 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Beat Killers z Kutna pojedzie na międzynarodowy festiwal
Grupa taneczna BEAT KILLERS z sekcji tanecznej Kutnowskiego Domu Kultury prowadzonej przez STREET DANCE STUDIO Joanny Zielinskiej została zakwalifikowana do udziału w MIĘDZYNARODOWYM FESTIWALU PIOSENKI I TAŃCA W KONINIE.

Beat Killers z Kutna pojedzie na międzynarodowy festiwal, ./upload/articles_pakiety/23212/01_obraz.jpg


Festiwal odbedzie sie w czerwcu. Gratulujemy młodym tancerzom i ich instruktorce. [więcej]
pismak, 11.04.2014 23:28|czytane: 1187 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Udany powrót Grupy Teatralnej "od jutra" i debiut Staniszewskiej
Wczoraj w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca odbyła się XXXVII premiera Grupy Teatralnej "od jutra". Spektakl "Aktorzy poszukiwani" w reżyserii Dominiki Staniszewskiej jest w połowie debiutem, a w połowie powrotem grupy funkcjonującej przy Kutnowskim Domu Kultury.

Udany powrót Grupy Teatralnej
Udany powrót Grupy Teatralnej
Udany powrót Grupy Teatralnej


W sztuce zagrali: Angelika Iwoła, Maja Michalska, Julia Ochmańska, Nastazja Ruszkowska, Dominika Walczak, Jakub Chodorowski, Marcel Chodorowski. Reżyseria: Dominika Staniszewska, Krzysztof Ryzlak. Scenariusz i opracowanie muzyczne: Krzysztof Ryzlak. Scenografia: Maria Górska, Krzysztof Ryzlak, Dominika Staniszewska. Pomoc wokalna: Aleksandra Wiwała.

Już 26 i 27 kwietnia o godz. 18.00 zapraszamy do Centrum na 30-lecie Grupy Teatralnej "od jutra" "HISTERYJKI POLSKIE". Bilet: 5 zł w kasie CTMiT. [więcej]
TomekKula, 13.04.2014 15:12|czytane: 1864 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wiosenny Moto Spot Kutno za nami
Wczoraj miłośnicy motoryzacji spotkali się na III Moto Spocie. Frekwencja dopisała. Do Kutna zjechali fani czterech kółek z całego powiatu, ale również spoza niego.  Impreza trwała dwie godziny.

Wiosenny Moto Spot Kutno za nami, ./upload/articles_pakiety/23218/03_obraz.jpg
Wiosenny Moto Spot Kutno za nami, ./upload/articles_pakiety/23218/06_obraz.jpg
Wiosenny Moto Spot Kutno za nami, ./upload/articles_pakiety/23218/10_obraz.jpg


Organizatorzy zorganizowali dla przybyłych konkursy na  najlepszą "odcinkę", najlepsze car audio i najładniejszy samochód.  Nagroda dla zwycięzców były puchary-tłoki zaprojektowani i wykonane przez współorganizatorkę Motospotu Igę Karewicz. [więcej]
redaktor, 13.04.2014 13:42|czytane: 2444 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
MKS Kutno przegrywa z Ursusem Warszawa
W sobotę 12 kwietnia na Stadionie Miejskim im.  im. Henryka Reymana w Kutnie rozegrano 27. kolejkę III ligi mężczyzn w piłce nożnej. Zespół MKS Kutno przegrał na własnym stadionie z zespołem Ursus Warszawa 1:2.

MKS Kutno przegrywa z Ursusem Warszawa, ./upload/articles_pakiety/23216/05_obraz.jpg
MKS Kutno przegrywa z Ursusem Warszawa, ./upload/articles_pakiety/23216/12_obraz.jpg
MKS Kutno przegrywa z Ursusem Warszawa, ./upload/articles_pakiety/23216/14_obraz.jpg


Bramki dla gości strzelili: 18’ Dawid Jarczak, 29’ Patryk Kamiński. Honorową bramkę dla zespołu z Kutna w doliczonym czasie zdobył Michał Żółtowski. Zawodnicy z Kutna byli bardzo blisko aby odwrócić losy spotkania lecz zabrakło szczęścia, najpierw Krystian Pomorski był bardzo bliski zdobycia bramki lecz trafił w słupek, następnie Grzegorz Wawrzyński strzelił głową bramkę lecz nie została ona uznana  i Daniel Mitura nie wykorzystał rzutu karnego.  Kolejny mecz piłkarze MKS Kutno zagrają 18.04 na wyjeździe z zespołem Zawisza Rzgów. [więcej]
TomekKula, 13.04.2014 08:55|czytane: 1091 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Polfarmex Kutno wygrywa w Łańcucie
Dziś w Łańcucie koszykarze Polfarmex Kutno w kolejnym meczu ćwierćfinałowym wygrali z zespołem PTG Sokół Łańcut 68:94 (15:27, 14:26, 16:19, 23:22).  Podopiecznym trenera Jarosława Krysiewicza brakuje jednego zwycięstwa aby awansować do półfinałów play-off. Jutro kolejny mecz w Łańcucie. Stan rywalizacji 2:1 dla Polfarmexu.

PTG Sokół Łańcut: Pacocha 16, Miś 12, Fortuna 11, Młynarski 11, Pisarczyk 7, Pieloch 4, Buszta 3, Czerwonka 2, Balawender 2, Baran 0.

Polfarmex Kutno: Jakóbczyk 14, Dłuski 14, Glabas 12, Mazur 11, Sikora 11, Bręk 10, Pabian 7, Bartosz 6, Rduch 5, Kulon 3, Szwed 1.

Polfarmex Kutno wygrywa w Łańcucie
[więcej]
TomekKula, 12.04.2014 22:03|czytane: 1289 razy|8 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kandydaci do Parlamentu Europejskiego z okręgu łódzkiego: PO i SLD
Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej zarządził wybory do Parlamentu Europejskiego na 25 maja 2014 r. W okręgu nr 6 czyli województwie łódzkim znamy skład listy partii rządzącej w Polsce czyli Platformy Obywatelskiej oraz Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

Liderem listy PO jest obecny eurodeputowany Jacek Saryusz-Wolski. Drugie miejsce zajęła na liście europoseł Joanna Skrzydlewska, trzecie przedsiębiorca Krzysztof Malarecki. Kolejne miejsca zajmują: wicemarszałek woj. łódzkiego Dorota Ryl, zastępca dyrektora powiatowego urzędu pracy Arkadiusz Gajewski, radna sejmiku woj. łódzkiego Anna Rabiega, samorządowiec z Bełchatowa Jacek Zatorski, radna powiatu rawskiego Teresa Pietrzak, radna sejmiku woj. łódzkiego Bożena Ziemniewicz oraz senator i znawca Łodzi Ryszard Bonisławski.

Z kolei lista SLD wygląda następująco:
1. Weronika Marczuk
2. Grzegorz Matuszak
3. Zbigniew Krasiński
4. Jolanta Borzęcka
5. Tadeusz Karcz
6. Dorota Barbara Wojtczak KUTNO [więcej]
redaktor, 11.04.2014 23:33|czytane: 2299 razy|11 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W weekend Polfarmex Kutno zagra w Łańcucie
Już w najbliższy weekend kutnowski Polfarmex rozegra dwa spotkania w ramach ćwierćfinału rozgrywek o mistrzostwo Polski PZKosz. Rywalem Farmaceutów będzie PTG Sokół Łańcut. Po pierwszych dwóch spotkaniach rozegranych w kutnowskiej hali w miniony weekend stan rywalizacji jest remisowy.

W weekend Polfarmex Kutno zagra w Łańcucie, ./upload/articles_pakiety/23209/01_obraz.jpg


Pierwsze spotkanie wygrali podopieczni Dariusza Kaszowskiego 78:67, w drugim pojedynku zdecydowanie lepsza była drużyna Jarosława Krysiewicza (84:53).

Jak będzie w sobotę i niedzielę?
Oba spotkania rozpoczynają się o godzinie 17.30, a sobotni pojedynek będzie transmitowany przez telewizję podkarpacką www.tvpodkarpacka.pl [więcej]
wandea, 11.04.2014 22:32|czytane: 1049 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uwaga w KDKu można zarazić się ... sztuką
Dziś w Galerii Kutnowskiego Domu Kultury odbył się wernisaż wystawy Linoryt 2014. Wystawa jest prezentacją Pracowni Grafiki Artystycznej – Linorytu z Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Pracownia jest dla studentów zarówno studiów I stopnia licencjackich jak również II stopnia magisterskich - prowadzi ją prof. Janusz Akermann oraz asystentka Aleksandra Prusinowska. Oboje dziś zaszczycili kutnowskich wielbicieli sztuki swoją obecnością.

Uwaga w KDKu można zarazić się ... sztuką, ./upload/articles_pakiety/23210/14_obraz.jpg
Uwaga w KDKu można zarazić się ... sztuką, ./upload/articles_pakiety/23210/03_obraz.jpg
Uwaga w KDKu można zarazić się ... sztuką, ./upload/articles_pakiety/23210/19_obraz.jpg


- Cieszę się bardzo i dziękuję za organizację wystawy w Kutnie. Chcemy w ten sposób zarazić kutnowską młodzież sztuką. Być może ktoś z was obejrzy ją i pomyśli, że przyjemnie byłoby studiować u nas w Gdańsku na ASP - mówił prof. Janusz Akermann. - Przywieźliśmy prace naszych studentów, jak widzicie jest to stara jak świat metoda linorytu. To co odróżnia nas grafików z gdańskiej uczelni to linoryt kolorowy. Kolor niewątpliwie ożywia tę technikę.

Profesor rozpoczął wernisaż w bardzo dobrym nastroju, bowiem jego asystentka odebrawszy nagrodę w konkursie w Częstochowie zdążyła wprost na otwarcie wystawy w Kutnie.

Aleksandra Prusinowska dziś w 5. Ogólnopolskim Konkursie na Obraz dla Młodych Malarzy im. Mariana Michalika Triennale Malarstwa, Częstochowa 2013/2014 "Wyrazistość rzeczy" spośród 27 nominowanych prac odebrała Nagrodę Dyrektora Miejskiej Galerii Sztuki w Częstochowie w wysokości 3.000 zł za obrazy: „Portret 1”, 2013, olej , płótno, 116 cm x 81 cm i „Portret 4”, 2013, olej , płótno, 116 cm x 81 cm.

- Przygoda z linorytem dla każdego zaczyna się od znaczka z ziemniaka - mówił prof. Akermann.- Potem to już nakład potężnej pracy. [więcej]
kultura, 11.04.2014 23:12|czytane: 1301 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Chłopaki z "Grabskiego" mistrzem powiatu kutnowskiego w piłce nożnej
W środę (9 kwietnia) na „Orliku” Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie odbył się finał powiatu w piłce nożnej chłopców szkół ponadgimnazjalnych. Do  turnieju finałowego organizowanego przez  kutnowski MOSiR  awansowały cztery szkoły: ZS w Żychlinie (ubiegłoroczny mistrz), ZS Nr 3 w Kutnie, I LO PUL w Kutnie oraz ZS Nr 4 w Kutnie.

Chłopaki z
Chłopaki z
Chłopaki z


Eliminacje odbyły się tydzień wcześniej w dwóch grupach: A - „Orlik” SP 9, B - „Orlik” Aleje ZHP, z których mistrz i wicemistrz uzyskali awans do turnieju finałowego. Wszystkie mecze finałowe stały na wysokim poziomie i były bardzo zacięte. Mistrzem powiatu kutnowskiego po raz pierwszy została reprezentacja ZS Nr 3 w Kutnie, pokonując w meczu finałowym 3:2 reprezentację ZS Nr 4 w Kutnie.

W meczu o III miejsce ZS w Żychlinie pokonał 6:3 I LO PUL w Kutnie. W meczach eliminacyjnych wystąpiły także następujące szkoły: I LO w Kutnie,  II LO w Kutnie, ZSZ Nr 2 w Kutnie ZS Nr 1 w Kutnie. Młodzi piłkarze z „Grabskiego” będą reprezentować nasz powiat w zawodach rejonowych które odbędą się 15 kwietnia w Skierniewicach. [więcej]
wandea, 11.04.2014 22:16|czytane: 1352 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Moje serce Ekipy Tak To Słyszę
Prezentujemy kolejny utwór Ekipy "TTS" z projektu "NAJBARDZIEJ DOKŁADNIE". Jest on zrekonstruowany z albumu Poter "PROSTAK".

- Numer jest o tylle ważny, że  dedykujemy go Ś.P. Łukaszowi Michalskiemu - mówią muzycy. -Zapraszamy wszystkich słuchaczy i jak zawsze życzymy pozytywnego odbioru, pamętaj razem tworzymy Ekipę projekt "TTS".

[więcej]
redaktor, 11.04.2014 22:07|czytane: 889 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Klub Tai Chi zaprasza na intensywne zajęcia
Zapraszamy na zajęcia intensywne Tai Chi, które odbędą się w sali fitness kutnowskiego Aquaparku w niedzielę 11 maja w godz. 10.00-15.00.  Zajęcia poprowadzi instruktorka z Łodzi Monika Kolasa – Hladikova.

Klub Tai Chi zaprasza na intensywne zajęcia , ./upload/articles_pakiety/23202/01_obraz.jpg
Klub Tai Chi zaprasza na intensywne zajęcia , ./upload/articles_pakiety/23202/02_obraz.jpg
Klub Tai Chi zaprasza na intensywne zajęcia , ./upload/articles_pakiety/23202/03_obraz.jpg


Więcej informacji o gimnastyce tai chi na stronie Klubu Tai Chi Kutno www.taichi69.pl [więcej]
redaktor, 11.04.2014 21:56|czytane: 1528 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja
Maj niesie radość! Kwitnie nadzieją na nieodgadnione. Przed chwilą odrodziliśmy się wraz z porami roku lub jak wolą wierzący w Boga... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas
W Łodzi można obejrzeć wyjątkową, fascynującą, jedyną w swoim rodzaju anatomiczną wystawę z cyklu BODY WORLDS & The Cycle of Life twórcy techniki plastynacji dr. Guntera von Hagensa. Wstęp na wystawę w... [więcej]
Sport
MKS Dąbrowa Górnicza wygrywa w Kutnie
Dziś w hali sportowej Szkoły Podstawowej Nr 9 w Kutnie Polfarmex Kutno przegrał z MKS Dąbrowa Górnicza 76:85. W kwartach było 28:25, 15:23, 10:24, 23:13. Dla Polfarmex Kutno punktowali: M. Marek 4, J. Jarecki 14, M. Sałasz 15, O. Emegano 4, M.... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam Działkę budowlaną Sprzedam działkę budowlaną o powierzchni 938mkw, uzbrojoną, na nowo powstającym osiedlu Dybów II.... [czytaj więcej]
Sprzedam działkę rolną Sprzedam 55 arów ziemi w Luboradzu. Cena 17000. Telefon 509384718 lub 502515281.... [czytaj więcej]
Praca dla kucharki - Gostynin Potrzebna kucharka od zaraz.... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
UWAGA! ŁADNA DZIAŁKA! Sprzedam działkę budowlaną 1000m2 w spokojnej okolicy, w odległości 0,5 km od granicy Kutna, przy drodze asfaltowej Zawady - Wojciechowice. Na działce znajduje się instalacja elektryczna i wodn... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik rnWitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
wynajmę Wynajmę lub sprzedam mieszkanie w centrum Kutna, stare budownictwo. – TBS. Mieszkanie jest wysokie, ciepłe, z cegły, na I piętrze. Dwa pokoje (duży pokój 20 m), drugi ok.13 m. kuchnia, ła... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C9 Kupię Ursusa C-325 C325 C-328 C328 C-330 C330M C-4011 C4011 C-355 C355 C-360 C-360 3p C-385 c902 C912 C912 C914 2812 3512 tel.725 361 836 (sieć Plus) kupie Władymirca T-25 t25 MTZ80 MTZ82 MF135 MF2... [czytaj więcej]
Servis Masz kłopot z komputerem? Zadzwoń. Naprawa w domu klienta. Szybko i tanio. Oferuje pomoc i doradztwo przy rozbudowie oraz modernizacji sieci , komputera oraz doborze oprogramowania.... [czytaj więcej]
Działające serwisy www - sprzedam Na sprzedaż mam serwisy internetowe - gotowe i działające - każdy ma po kilka lat. Serwisy są odwiedzane i na autorskim oprogramowaniu. www.sogl.pl (8 lat, 120-270uu/dzień, 10-70tys odsłon/dzie... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI Zapraszamy na kolejne kursy stylizacji paznokci ! Każdy kurs to szkolenie ośmiogodzinne zawierające treści teoretyczne oraz praktyczne. Kursantki pracują na modelkach. SOBOTA, 27 maja - metod... [czytaj więcej]
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Łazarz Marek Charłocy:
2 minut temu
no co ty ? a sufler, januszek czy inny adam ? to ci naukowcy pełna gębą \
Beniamin Kurojed:
5 minut temu
Leopold to martwe ciało. Takie bez serca i bez duszy śmierdzące ciało. Ludzki szkielet to przy nim rewelacja. Nie wstydźmy się swojej anatomii.
Ursus Wincenty Hwalibog:
2
 · 
5 minut temu
donosiciel się znalazł zas...y
Przemysław Okoń:
3
 · 
11 minut temu
piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
Beniamin Kurojed:
2
 · 
18 minut temu
Jaka mac, taka nać.
Beniamin Kurojed:
2
 · 
25 minut temu
Bo w Polsce dzisiaj to się dzieje tak: naukowców dużo, a uczonych brak. I co? I nic!
Beniamin Kurojed:
2
 · 
29 minut temu
Kiedyś "Kasprowicz" to było coś. Teraz "Kasprowicz" to nic.
Apoloniusz Błaszkowski:
2
 · 
2 godzin temu
Człowieczku przecież takie zdjęcia są w książkach do anatomii , biologi , nauki o człowieku. Co cię w nich drażni? To przecież pokazuje twoje ciało a co brzydzisz się nim?
Apoloniusz Błaszkowski:
2 godzin temu
Janusz i tobie podobni . Z was nie zrobią preparatów bo trudno doszukać się mózgu.
Dominik Neoforensis:
2
 · 
3 godzin temu
Córeczki z wielkimi dupami trzeba napaść i napoić.
Dacjan Tetyaniec:
4 godzin temu
Żeby tylko na szkło
Edgar Puch:
4 godzin temu
Ten ma największe hojności porywy,Komu fortuna odmówiła mienia;A ten najbardziej bywa gadatliwy,Co nie ma właśnie nic do powiedzenia.
Edgar Puch:
5 godzin temu
Tam, gdzie w sercach bezmyślność i bierność,Krzewić się może tylko ciemnota i mierność.
Emilian Tymna:
6 godzin temu
Jak się pracuje w PR i używa takich sformułowań i ma się tak ubogie słownictwo i kompletny brak kultury to zostaje tylko miejska micha
Olimpia Wilkowszczak:
6 godzin temu
Nowoczesna w Kutnie nieźle zaczęła, ale gdy dołączył radny Ziółkowski plus pewna pani - miłośmiczka Łebskiego, to partia znalazła się w locie pikującym. Nie wiem, czy to wszystko się dzieje za zgodą pana Tomasza czy też on po prostu nie panuje nad pewnymi rzeczami.
Gaweł Wacowski:
6 godzin temu
Program Nowoczesnej to wartości i cle Czyżby główną wartością była micha, a celem micha?
Przemysław Zwowitzki:
6 godzin temu
Zanim mieszkańcy gminy połapią sie, Burzyński swojego człowieka wsadzi, będzie zmiana z buraka na kartofla z Adamowic.
Czesław Boguszewski:
6 godzin temu
Ten nasz błądzący w ciemnościach brat swędrowski to tak się nadaje na dobrego księdza pasterza jak brat burzyński na dziada kościelnego, a brat debich na słowika organistę. Omijam z daleka tą ciemnotę, głupotę i niecnotę. Szkoda marnować czas na paciorki, fikołki i koziołki. Babcia mówiła, że oni więcej złego niż dobrego czynią. Czuwajmy bo jak wyżej. Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą. Przekroczmy próg nadziei.
Czesław Boguszewski:
3
 · 
7 godzin temu
KCI powinni zamknąć na wieki. Tam tylko syf, kiła i mogiła. Zbój, zupa i kamieni kupa. Taka bezmózgowa dzicz bez wiary i kultury tam pracuje. Znam ich. Z jednym chodziłem do szkoły. Sami sobie bzdurne posty piszą. Żenada. Szkoda czasu tracić na czytanie i oglądanie tego beznadziejnego badziewia. Wolę z sikorkami pogadać albo z kumplami w bridża pograć lub rowerem pojeździć. Nie stać mnie na marnowanie czasu na pierdoły.
Flawiusz Marcynk:
3
 · 
7 godzin temu
Byłam na tej wystawie, GENIALNA, polecam wszystkim. Zdjęcia jak na panujące tam warunki świetne. Brawo dla fotografa i Pani Redaktor za podjęcie tematuNajciekawsze artykuły
 ·  64
4 dni temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
5 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  101
6 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
6 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
10 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
11 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
11 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
19 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
19 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
19 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
20 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
20 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
21 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
21 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
23 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
24 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
24 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
24 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
25 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
25 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
26 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
26 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
27 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
30 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
31 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności