eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 20.02.2017     reklama kontakt
 
Kultura musi być!
Pod patronatem eKutno.pl: II Festiwal Nowe Brzmienie/Nowe Media
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na drugą edycję Festiwalu Nowe Brzmienie/Nowe Media, który odbędzie się w dniach 16-19 marca.

Pod patronatem eKutno.pl: II Festiwal Nowe Brzmienie/Nowe Media, ./upload/articles_pakiety/32954/01_obraz.jpg


W programie:
16.03 – godz. 18.00 Koncert Katarzyny Nosowskiej

Nosowska zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze i najbardziej znane utwory z solowej działalności. Dodatkowo będzie można usłyszeć elektroniczne kompozycje z czasów współpracy Artystki z Andrzejem Smolikiem.

Katarzyna Nosowska rozpoczęła karierę muzyczną u schyłku lat 80tych i błyskawicznie podbiła serca polskiej publiczności. Poza działalnością w rockowej grupie HEY i gościnnymi występami w innych zespołach, Nosowska prowadzi niezwykle udaną karierę solową. Wydała do tej pory sześć albumów studyjnych, z których ostatnie dwa, Osiecka (2008) i 8 (2011), pokryły się platyną. Jest również laureatką wielu nagród i wyróżnień. Ma na koncie między innymi ponad dwadzieścia Fryderyków, w większości za osiągnięcia solowe. Tylko w 2012 roku uzyskała sześć nominacji do tej zaszczytnej statuetki. W latach 2012 –2013 była dyrektor artystyczną projektu Męskie Granie, co potwierdziło jej niesłabnącą pozycję na polskim rynku muzycznym.

16.03  - godz. 17.00-20.00 Interaktywna Instalacja Partytura to audiowizualny instrument interaktywny w przestrzeni publicznej dzięki któremu można stworzyć własny obraz inspirowany twórczością Jana Tarasina
W założeniu koncepcyjnym instalacja ma funkcjonować jak interaktywna partytura i zapisywać dźwięki grane przez publiczność w formie elementów graficznych inspirowanych oryginalnym dziełem, które poprzez swoją rytmiczność i sekwencyjną formę przypominać by mogło zapis nutowy. [więcej]
kultura, 20.02.2017 16:18|czytane: 54 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zespół THE HARDEST PART z Kutna z pierwszą nagrodą
Zespół THE HARDEST PART, działający przy Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie okazał się najlepszy w kategorii zespołów wokalno-instrumentalnych szkół ponadgimnazjalnych w IX edycji Wojewódzkiego Przeglądu Młodych Instrumentalistów w Aleksandrowie Łódzkim. Nauczycielem prowadzącym i nstrumentalistów jest Cezary Górczyński.

Zespół THE HARDEST PART z Kutna z pierwszą nagrodą, ./upload/articles_pakiety/32952/01_obraz.jpg
Zespół THE HARDEST PART z Kutna z pierwszą nagrodą, ./upload/articles_pakiety/32952/02_obraz.jpg
Zespół THE HARDEST PART z Kutna z pierwszą nagrodą, ./upload/articles_pakiety/32952/03_obraz.jpg


11 lutego w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się kolejna edycja Przeglądu pod patronatem Łódzkiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Aleksandrowa Łódzkiego.

Pomimo silnej konkurencji wykonawców z całego województwa łódzkiego zespól zajął I miejsce! Gratulujemy!
Tego dnia, w godzinach wieczornych THE HARDEST PART  zagrał również bardzo elektryzujący koncert w kutnowskim klubie Moto-Pub, prezentując własne utwory i rozgrzewając publiczność przed występem zespołu Stopersi. [więcej]
kultura, 20.02.2017 13:26|czytane: 111 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Antystresowy Pakiet Maturzysty w bibliotece
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie zaprasza w poniedziałek 27 lutego o godz. 19.00 na Antystresowy Pakiet Maturzysty.

Antystresowy Pakiet Maturzysty w bibliotece, ./upload/articles_pakiety/32951/01_obraz.jpg


W programie spotkania Psychologia współczesna Igor Rotberg, psycholog, terapeuta, trener, Historia bez cenzury Wojciech Drewniak, Europejski Instytut Edukacji Engram Aleksandra Stolarska, trener nauki efektywnej i szybkiego czytania
[więcej]
kultura, 20.02.2017 12:28|czytane: 92 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Spotkanie z Kubą Sienkiewiczem, liderem Elektrycznych Gitar
15 marca w Centrum Teatru Muzyki i Tańca gościem Leszka Bonara będzie Kuba Sienkiewicz - wokalista, lider zespołu Elektryczne Gitary, autor tekstów a prywatnie lekarz neurolog w jednym z warszawskich szpitali.

Zapowiedzi: Spotkanie z Kubą Sienkiewiczem, liderem Elektrycznych Gitar, ./upload/articles_pakiety/32949/01_obraz.jpg


Bilety w cenie 10 zł nadl dostępne w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE. [więcej]
kultura, 20.02.2017 09:34|czytane: 142 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
InterTV Kutno: Eksperyment taneczny w ramach pamięci
Dziś w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie publiczność obejrzała spektakl taneczno-wizualny „Ramy” grupy SLYDE. Był to eksperyment taneczny, mówiący o tym, jak muzyka, taniec i obraz działają na widza i co potem zostaje w jego pamięci.

Spektaklowi towarzyszy wystawa zdjęć Aleksandry Bechcickiej: fotografie tancerzy grupy Slyde, które zostały wykorzystane w przedstawieniu.

Choreografia: Izabella Borkowska Reżyseria: Darek Sikorski Wystąpili: Aldona Banasiuk, Aleksandra Bechcicka, Marta Domagała-Witkowska, Marta Gajuk, Aleksandra Lewandowska, Sylwia Rusak, Filip Gutowski

[więcej]
kultura, 19.02.2017 21:52|czytane: 229 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nominowany do Oscara La La Land w Kinie KDK. Wygraj zaproszenia
W tym roku Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej stawia na trzy filmy: „La La Land”, „Moonlight” oraz „Manchester by the Sea”.  Kto zatriumfuje na 89. edycji najpopularniejszych nagród filmowych świata? Tego dowiemy się już 26 lutego! A od 24 lutego w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury  „La La Land”. Mamy dla Was dwa podwójne zaproszenia. Konkurs trwa do środy do godz. 18.00.

Los Angeles. Pianista jazzowy zakochuje się w początkującej aktorce. Hymn na cześć tytułowego miasta oraz doprawiony goryczką ironii portret przemysłu rozrywkowego. Baśń o spełnianiu snów i słodko-gorzką opowieść o akceptowaniu tego, co nieodwracalne filmweb.pl [więcej]
kultura, 19.02.2017 21:19|czytane: 487 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Relacja: Jest taki kwiat w Krośniewicach
W niedzielę 12 lutego o godz. 18.00 w Gminnym Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Krośniewicach odbyła się premiera sztuki: "Jest taki kwiat" w wykonaniu młodszej, amatorskiej grupy teatralnej "Na przekór". Młodzi adepci sztuki aktorskiej wprowadzili przybyłych w baśniowy, zaczarowany świat, w którym (jak to w bajkach bywa)zło zawsze przegrywa, a triumfuje dobroć, otwartość, szczerość.

Relacja: Jest taki kwiat w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32919/01_obraz.jpg
Relacja: Jest taki kwiat w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32919/06_obraz.jpg
Relacja: Jest taki kwiat w Krośniewicach, ./upload/articles_pakiety/32919/35_obraz.jpg


Bohaterką opowieści jest nieznośna, zła królewna Semiramida, której zachowanie jest nie tylko utrapieniem dla królewskich rodziców. Poddani, służba panicznie boją się jej złośliwości, a łagodnieje tylko w swoich ogrodach, rozmawiając z kwiatami. Miłość królewicza Gustawa, który przez moment zobaczył Semiramidę ( przemknęła jedynie przez salony podczas balu)podsunęła młodzieńcowi sprytną myśl. W przebraniu ogrodnika zbliżył się do królewny, poznał jej okrutny charakter, ale w zanadrzu miał niespodziankę. Do składziku, w którym mieszkał przyniósł piękny kwiat, rozkwitający jedynie przy dobrych ludziach. Semiramida koniecznie chciała sprawdzić tę niezwykła historię, ale dopiero kiedy zmieniła swoje postępowanie kwiat ujawnił swoje piękno. Zrozumiała, że w życiu trzeba być dobrym, życzliwym, pełnym współczucia i szczerości. Finał bajki to zaślubiny królewicza z odmienioną, pełną dobroci królewną. Piękny morał wygłoszony na końcu ...każdy z nas ma taki kwiat w duszy.(...) Kwiat twojego sumienia..." jest ponadczasowy i dotyczy każdego z nas.

Oryginalna, uwspółcześniona oprawa muzyczna dodała uroku, podobnie jak menuet zatańczony przez królewskich gości ("Kwiat jednej nocy" nieistniejącego zespołu "Alibabki" i piosenka z repertuaru Seweryna Krajewskiego "Pierwsza miłość"). Oj zakręciła się łezka w oku... . Niezwykle bogata, kolorowa scenografia, stroje małych aktorów, klimat pełen czaru, magii sprawił, że niedzielny wieczór był dla wszystkich ogromnym przeżyciem, a gromkie brawa nagrodą dla wykonawców.
[więcej]
kultura, 17.02.2017 08:11|czytane: 488 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
InterTV Kutno: Wernisaż wystawy prac Roberta Jankowskiego
[więcej]
kultura, 17.02.2017 17:54|czytane: 135 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Laureaci Konkursu Recytatorskiego z Kotem
Dziś w Kutnowskim Domu Kultury odbył się Konkurs Recytatorski z Kotem. Jury w składzie Jadwiga Rzetelska -  przewodnicząca  jury, Wioleta Tuchorska, Dominika Staniszewska organizator i pomysłodawczyni konkursu wysłuchało 23 uczestników konkursu i przyznało nagrody.

Laureaci Konkursu Recytatorskiego z Kotem , ./upload/articles_pakiety/32928/01_obraz.jpg
Laureaci Konkursu Recytatorskiego z Kotem , ./upload/articles_pakiety/32928/02_obraz.jpg
Laureaci Konkursu Recytatorskiego z Kotem , ./upload/articles_pakiety/32928/13_obraz.jpg


Więcej zdjęć

I miejsce Julia Czekalska, Artur Kowalski
II miejsce Andrzej Graska
III miejsce Weronika Wieczorkowska, Eryk Woźniak, Wiktoria Orzeszek
IV miejsce Kaja Górska, Aleksandra Więckowska, Michał Olesiński
Wyróżnienie
Sandra Szymańska, Klaudia Terlecka, Klaudia Niewiadomska, Paweł Sujecki, Piotr Sujecki, Emila Szydłowska.

Podziękowania za udział:
Klaudia Cieślińska, Natalia Maduń, Mateusz Galiński, Maja Sobiecka, Adrian Jędrzejczyk, Piotr Jędrzejczak,
Magdalena Hućko, Barbara Jaśkowiak. [więcej]
kultura, 17.02.2017 17:52|czytane: 617 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Konkurs Świat w kolorach pod hasłem Powiat Kutnowski - moja mała Ojczyzna
Młodzieżowy Dom Kultury w Kutnie ogłasza XIX Edycję Konkursu Plastycznego Świat w kolorach pn. Powiat Kutnowski - moja mała Ojczyzna. Prace można nadsyłać do końca marca br.

 Konkurs Świat w kolorach pod hasłem Powiat Kutnowski - moja mała Ojczyzna, ./upload/articles_pakiety/32923/01_obraz.jpg


Do udziału w konkursie zaprasza uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych  z terenu miasta Kutna i powiatu kutnowskiego. Konkurs został objęty Honorowym Patronatem Starosty Kutnowskiego. 

Tegoroczna edycja ma wyjątkowy charakter i jest dedykowana obchodom jubileuszu 150-lecia istnienia Powiatu kutnowskiego. Ideą przewodnią konkursu jest podkreślenie i umocnienie więzi z miejscem, w którym żyjemy, wychowujemy się, ukazanie piękna swojej okolicy oraz budowanie poczucia wspólnoty społeczności lokalnej.
Podsumowanie konkursu, w trakcie którego nastąpi otwarcie wystawy pokonkursowej oraz wręczenie nagród i dyplomów odbędzie się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kutnie, ul. Wojska Polskiego 5, 26 kwietnia 2017 r. o godzinie 11.00. [więcej]
redaktor, 17.02.2017 10:54|czytane: 225 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
InterTV Kutno: Taniec towarzyski zawsze modny
[więcej]
kultura, 17.02.2017 08:30|czytane: 104 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dziś spektakl Kochanie na kredyt - bilety w sprzedaży!
Kutnowski Dom Kultury informuje o dostępnych biletach na dzisiejszy spektakl "Kochanie na kredyt". Zapraszamy na godz. 18.00.Bilety w cenie 80 zł dostępne w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.

Dziś spektakl Kochanie na kredyt - bilety w sprzedaży!, ./upload/articles_pakiety/32916/01_obraz.jpg


„Kochanie na kredyt” to komedia z elementami farsy – wypukłe zwierciadło, którego zniekształcenie komicznie
wyolbrzymia szczegóły rzeczywistości. Każde powiększenie ma jednak to do siebie, że daje widzowi szansę
dostrzeżenia pozornie nieistotnych detali determinujących nasze życie, a z tego spostrzeżenia płynie konkretna
nauka – w dzisiejszym świecie niezwykle łatwo jest pomylić pragnienie z nałogiem. [więcej]
kultura, 16.02.2017 15:29|czytane: 430 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: V spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami w kutnowskiej bibliotece
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie oraz Wydawnictwo Literatura zapraszają do udziału w wydarzeniu popularyzującym czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży „Z książką na walizkach – V spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami”.

Zapowiedzi: V spotkania pisarzy z młodymi czytelnikami w kutnowskiej bibliotece, ./upload/articles_pakiety/32911/01_obraz.jpg


W maju (11 i 12) będą odbywać się spotkania autorskie w bibliotekach, szkołach i innych placówkach oświatowych województwa łódzkiego. Wojewódzki finał imprezy 13 maja nastąpi w Kutnie, dlatego udział w nim stwarza okazję do zaprezentowania twórczych dokonań, pomysłowości oraz podejmowanych starań zmierzających do popularyzacji książki i czytelnictwa.

Udział w wydarzeniu został potwierdzony przez autorów Katarzynę Wasilkowską, Izabellę Klebańską, Katarzynę Ryrych, Beatę Ostrowicką, Kalinę Jerzykowską, Pawła Wakułę, Pawła Beręsewicza i Tomasza Trojanowskiego.

Impreza rozpocznie się przemarszem przebranych dzieci z hasłami promującymi czytelnictwo. Na Placu Marsz. J. Piłsudskiego przewidziane są występy dzieci i młodzieży ze szkół i przedszkoli powiatu kutnowskiego, konkursy, spotkania z pisarzami biorącymi udział w akcji oraz kiermasze książek. Motywem przewodnim tegorocznego spotkania „Z książką na walizkach 2017” są „Strachy na lachy”, [więcej]
kultura, 16.02.2017 08:05|czytane: 236 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na zajęcia tańca towarzyskiego
Kutnowski Dom Kultury zaprasza dzieci i młodzież w wieku 7-15 lat na zajęcia tańca towarzyskiego. Wkrocz do świata kolorowych sukni zdobionych piórami i cekinami, eleganckich fraków i parkiety wypełnionego parami! W programie nauka tańców standardowych: walca angielskiego, tango, walca wiedeńskiego i latynoamerykańskich: salsy, kubańskiej cha-chy i skocznego jive'a.

Kutnowski Dom Kultury zaprasza na zajęcia tańca towarzyskiego , ./upload/articles_pakiety/32903/01_obraz.jpg
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na zajęcia tańca towarzyskiego , ./upload/articles_pakiety/32903/02_obraz.jpg
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na zajęcia tańca towarzyskiego , ./upload/articles_pakiety/32903/03_obraz.jpg


Zajęcia prowadzone z myślą o najmłodszych, którzy na zajęciach ćwiczą nie tylko kroki, lecz także poprawiają swoją sylwetkę,  muzykalność, koordynację ruchową i kondycję. Dzięki występoom przed publicznością tancerze stają się bardziej pewni siebie i przełamują barierę wstydu. To najlepsza inwestycja w rozwój młodego człowieka, która z pewnością zaprocentuje.

ZAJĘCIA DLA DZIECI ODBYWAJĄ SIĘ Z PODZIAŁEM NA GRUPY: 7 - 11 LAT - środy 16.45-17.45, sala baletowa A - KDK  12-15 LAT - piątki 16.30-17.30 - sala baletowa B - KDK

Zajęcia prowadzone są przez Kacpra Pawłowskiego - dyplomowanego  instruktora tańca towarzyskiego (AWF Gdańsk 2015), tancerza najwyższej międzynarodowej klasy tanecznej S w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. [więcej]
kultura, 15.02.2017 14:53|czytane: 358 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kocham Panią bardzo mocno. Pójdą na recital Janusza Radka
„Kocham Panią bardzo mocno” to recital Janusza Radka, który odbędzie się w Kutnowskim Domu Kultury z okazji Dnia Kobiet 9 marca o godz. 18.00. Bilety w cenie 45 zł nadal w sprzedaży. Mamy dla Was dwa zaproszenia na koncert. Wylosowali je: Marcin Wójcik i Joanna Lewaniak. Zaproszenia należy odebrać w kasie KDK przed koncertem.

Kocham Panią bardzo mocno. Pójdą na recital Janusza Radka, ./upload/articles_pakiety/32904/01_obraz.jpg


Janusz Radek to kojarzony z piosenką aktorską wokalista, który swoim wyjątkowym (podobno aż cztero - i pół oktawowym) głosem przyciąga i hipnotyzuje nawet najbardziej oporne na wyszukane dźwięki ucho.
To jednocześnie nie dająca się  łatwo zaszufladkować osobowość sceniczna, której koncerty są małymi spektaklami, pełnymi zaskakujących elementów, gdzie ważną rolę odgrywa nie tylko sama piosenka, ale też rekwizyt, kostium czy ruch sceniczny. Jedną z form  jego działalności artystycznej są recitale wokalne, podczas których prezentuje własne interpretacje najpiękniejszych piosenek z dorobku innych twórców.

Koncert Janusza Radka to bez wątpienia wspaniały prezent na Dzień Kobiet. Tym bardziej, że artystę wraz z zespołem będziemy mogli usłyszeć  już w marcu w Kutnowskim Domu Kultury, w projekcie zatytułowanym „Kocham Panią bardzo mocno” – a więc dedykowanym przede wszystkim kobietom. [więcej]
kultura, 15.02.2017 12:26|czytane: 219 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Koncert Jubileuszowy 620 lat Żychlina
W ostatnią niedzielę w gmachu Żychlińskiego Domu Kultury odbył się Koncert Jubileuszowy otwierający  obchody 620- lecia nadania praw miejskich miastu Żychlin. Oficjalne obchody tej doniosłej rocznicy otworzyli Burmistrz Gminy  Żychlin Grzegorz Ambroziak oraz Przewodnicząca Rady Miejskiej Elżbieta Tarnowska.

Koncert Jubileuszowy 620 lat Żychlina, ./upload/articles_pakiety/32898/01_obraz.jpg
Koncert Jubileuszowy 620 lat Żychlina, ./upload/articles_pakiety/32898/03_obraz.jpg
Koncert Jubileuszowy 620 lat Żychlina, ./upload/articles_pakiety/32898/06_obraz.jpg


Po części oficjalnej licznie zebrani mieszkańcy naszego miasta i gminy za sprawą utalentowanej artystycznie młodzieży z Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcącego  im. Adama Mickiewicza w Żychlinie, przenieśli się do krainy musicalu i filmu. Utwory zaprezentowane przez chór szkolny ,,Allegro” oraz solistów, wśród których znaleźli się: Natalia Kubiak, Weronika Mrozowicz, Wiktoria Żernicka i Wojciech Dzwonkowski, spotkały się z gorącym przyjęciem publiczności. Wielką radość sprawiła również swoim występem absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Żychlinie – Aleksandra Sampolska. [więcej]
kultura, 15.02.2017 09:03|czytane: 354 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Gorące Walentynki z Małgorzatą Ostrowską
Wczoraj na scenie Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie wystąpiła Małgorzata Ostrowska z zespołem. Ci którzy wybrali taką atrakcję na Walentynki,  na pewno nie czują zawodu. Publiczność bawiła się znakomicie, śpiewając z gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej.

Gorące Walentynki z Małgorzatą Ostrowską, ./upload/articles_pakiety/32897/08_obraz.jpg
Gorące Walentynki z Małgorzatą Ostrowską, ./upload/articles_pakiety/32897/13_obraz.jpg
Gorące Walentynki z Małgorzatą Ostrowską, ./upload/articles_pakiety/32897/28_obraz.jpg


Więcej zdjęć Piotra Szatkowskiego

Ostrowska zaśpiewała swoje największe przeboje, m.in. "Meluzynę", "Śmierć w dyskotece!" "Szklaną pogodę" i nowych utworów z ostatnich płyt. Gorący wieczór w Domu Dochodowym zakończył się gromkimi brawami.
[więcej]
kultura, 15.02.2017 08:43|czytane: 1057 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Czwarta edycja Festiwalu Frankofonii od dziś
Po raz czwarty w Kutnie, w dniach 20-24 lutego, odbędzie się  Festiwal Frankofonii, czyli święto języka francuskiego i wszystkich osób, które się nim posługują.

Czwarta edycja Festiwalu Frankofonii od dziś, ./upload/articles_pakiety/32892/01_obraz.jpg
Czwarta edycja Festiwalu Frankofonii od dziś, ./upload/articles_pakiety/32892/02_obraz.jpg


W tym roku zostały zorganizowane cztery konkursy dla dzieci i młodzieży szkolnej z Kutna i powiatu kutnowskiego: konkurs wiedzy o Francji, recytatorski, plastyczny i piosenki francuskiej. Uczniowie będą uczestniczyć również w interesujących warsztatach dotyczących m.in. języka francuskiego, kuchni, związków polsko-francuskich, fotografii, teatru i oczywiście Frankofonii.

W czwartek, 23 lutego, miłośnikom piosenki proponujemy udział w koncercie INTYMNIE francuskiego piosenkarza Chrisa Schitulli z akompaniamentem doskonale znanego kutnowskiej publiczności Bogdana Hołowni  w Kutnowskim Domu Kultury (bilety 30 zł).

Od poniedziałku 20 lutego uczniowie szkół będą mogli oglądać w sali kinowej KDK filmy , w ramach cyklu „Francuskie kino z humorem”. [więcej]
kultura, 20.02.2017 08:56|czytane: 279 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Oblicza sztuki: Malarstwo hiszpańskie. Martwe natury w kutnowskim muzeum
Muzeum Regionalne w Kutnie w ramach cyklu Oblicza sztuki zaprasza 21 lutego o godz. 17:00 na spotkanie pt. „Malarstwo hiszpańskie: Martwe natury”.

Oblicza sztuki: Malarstwo hiszpańskie. Martwe natury w kutnowskim muzeum, ./upload/articles_pakiety/32884/01_obraz.jpg


W siedemnastowiecznej Hiszpanii wykształcił się bodegon, rodzaj martwej natury przedstawiającej produkty spożywcze rozmieszczone na stołach czy ławach. Nazwa tego typu przedstawień pochodzi od hiszpańskiego słowa bodega, oznaczającego piwniczkę, winiarnię. Bodegony malowane były w stylistyce barokowej z zachowaniem charakterystycznej kompozycji, światłocienia i kolorystyki. [więcej]
kultura, 14.02.2017 15:08|czytane: 192 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Którędy do świata czyli spektakl Akademii Inicjatyw Młodzieżowych
„Krok do kwadratu” to słowno-muzyczny spektakl przygotowany przez  Akademię Inicjatyw Młodzieżowych, który ma zachęcić młodych ludzi, zarówno dzieci jak i starszą młodzież, żeby nie bali się wyrażać siebie. O tym, że dobrze jest być kreatywnym, pełnym pomysłów i otwartości na świat. I o tym, którędy młodzi próbują dostać się do tego świata i co ich tam spotyka. Na spektakl „Krok do kwadratu” zapraszamy do Kutnowskiego Domu Kultury już 2 marca, o  godz.18.00. Bilet 10 zł.

Którędy do świata czyli spektakl Akademii Inicjatyw Młodzieżowych, ./upload/articles_pakiety/32885/01_obraz.jpg


Spektakl AIM jest próbą znalezienia własnego miejsca w świecie, swojego „kwadratu”, swojej indywidualnej przestrzeni, w której można się realizować i po prostu żyć.

Dzięki tajemniczym drzwiom, które w spektaklu przekracza młody człowiek, trafia on do świata ludzi bezdomnych, a także w przestrzeń bezwzględnej korporacji oraz do rzeczywistości wirtualnej. W każdym z tych miejsc będzie próbował się odnaleźć. A wszystko to z „puszczeniem oczka” w stronę widza. Bezdomni, korposzczury, wirtualni? A może… luzacy, poukładani, wyłączeni? Widzu, złap naszą energię, jak rodzaj żaru, przenieś ją w ramy własnej percepcji i sam zdefiniuj.- nawołują twórcy spektaklu. [więcej]
kultura, 14.02.2017 15:08|czytane: 194 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W Żychlinie Wieczór Żydowski
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do Żychlińskiego Domu Kultury do wspólnego świętowania Dnia Kobiet na spektaklu p.t "Suita żydowska" na motywach opowiadania Szaloma Asza "Kantor i jego chórzyści" w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.

W Żychlinie Wieczór Żydowski, ./upload/articles_pakiety/32881/01_obraz.jpg


Zapraszamy na wieczór pełen wrażeń 5 marca o godzinie 17.00.Bilety w cenie 10 złotych do nabycia w sekretariacie Żychlińskiego Domu Kultury. Więcej informacji pod numerem 24 351 20 57. [więcej]
kultura, 13.02.2017 14:35|czytane: 380 razy|2 komentarze|komentuj|czytaj cały
Samoróbka - warsztaty w ramach Festiwalu Nowe Brzmienia Nowe Media
Zapraszamy dzieci i młodzież na niezwykłe wydarzenie, jakim będą warsztaty z twórcą legendarnej grupy  "Małe Instrumenty".  Zajęcia poświęcone będą  budowaniu instrumentów muzycznych i poznawaniu ogólnych prawideł dotyczących powstawaniu instrumentów. Każdy, kto zbuduje instrument, będzie go mógł zabrać ze sobą. Na zajęcia od 8 lat wzwyż zapraszamy 18 marca o godz. 12.00 w Kutnowskim Domu Kultury.

Samoróbka - warsztaty w ramach Festiwalu Nowe Brzmienia Nowe Media, ./upload/articles_pakiety/32880/01_obraz.jpg


Małe Instrumenty to grupa artystyczna koncentrująca się na poszukiwaniach dźwiękowych w sferze małych instrumentów. Instrumentarium określające zakres tych brzmieniowych eksperymentów to wciąż poszerzająca się grupa profesjonalnych instrumentów niewielkich rozmiarów, dźwiękowych zabawek, kuriozalnych wynalazków muzycznych i całej masy drobiazgowych przedmiotów wydających dźwięki. W ten sposób konstruowana muzyka eksponuje niepowtarzalny charakter barw, czasem piękny i kunsztowny, czasem zaskakujący i odkrywczy, a czasem ujawnia ułomności brzmienia i cieszy ograniczeniami. To oznacza, ze zespół zawsze staje przed koniecznością poszukiwania nowych rozwiązań. [więcej]
kultura, 13.02.2017 14:09|czytane: 216 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Koncert Katarzyny Nosowskiej w Kutnie
16 marca o godz. 18.00 w Kutnowskim Domu Kultury odbędzie się koncert Katarzyny Nosowskiej w ramach II Festiwalu Nowe brzmienia nowe media.

Zapowiedzi: Koncert Katarzyny Nosowskiej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32858/01_obraz.jpg


Bilety w cenie 55 zł można nabyć w kasach domu kultury lub online.
[więcej]
kultura, 09.02.2017 14:59|czytane: 343 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Gołoledź Przybory i Wasowskiego
4 marca serdecznie zapraszamy do Centrum Teatru Muzyki i Tańca na spektakl „Gołoledź” wg J. Przybory i J. Wasowskiego, w reżyserii Piotra Kosewskiego w wykonaniu aktorów z Teatru na Plaży z Sopotu. Bilety w cenie 25 zł dostępne w kasie KDK, CTMiT oraz w sprzedaży ONLINE.

Zapowiedzi: Gołoledź Przybory i Wasowskiego , ./upload/articles_pakiety/32854/01_obraz.jpg


W ruinach zamku w pobliżu którego znajduje się niebezpieczny zakręt z przepaścią pokutują duchy rodziny Zapskich – Irena, Edward i ich córka Iza. Jedną z największych fascynacji  znudzonej familii jest tytułowe zjawisko meteorologiczne – gołoledź, która powoduje wiele wypadków drogowych. W jednym z nich ucierpi lokalny inseminator – Waldemar Szwajcarski, który pomimo tego że przeżył, nawiąże pełen wzrokowy i słuchowy kontakt z rodziną Zapskich i… zakocha się w Izie. Aby ich związek był możliwy Waldemar musi… popełnić samobójstwo. Czy wystarczy mu na to odwagi? A może w podjęciu pomoże mu decyzji nieoczekiwana propozycja wójta gminy?

Gołoledź to muzyczna makabreska autorstwa Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego.
[więcej]
kultura, 09.02.2017 12:40|czytane: 211 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie
W środę Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie gościła człowieka o wyjątkowych talentach, pisarza, dramaturga, ale też scenarzystę, felietonistę i eseistę - Janusza Głowackiego. 

79-letni gość biblioteki urodził się w Poznaniu, studiował aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie oraz historię i filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończył polonistykę. Zadebiutował w  1960 roku w Almanachu Młodych opowiadaniem pod tytułem Na plaży. Od 1983 mieszka w Nowym Jorku.

Licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w rozmowie Krystiana Nehrebeckiego z szacownym gościem. Nehrebecki to aktor po PWST w Krakowie, od roku 2012 do 2016 dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, a obecnie właściciel Agencji Nehrebeccy.

Oto fragmenty rozmowy z autorem Good night Dżerzi, Z głowy, Polowania na karaluchy czy Przyszłem czyli jak pisałem scenariusz o Lechu Wałęsie dla Andrzeja Wajdy.

Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32853/05_obraz.jpg
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32853/08_obraz.jpg
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32853/16_obraz.jpg


KN: Skąd Janusz Głowacki wziął się w europejskim świecie kultury? Ile płaszczyzn ma zjawisko Janusz Głowacki? O tym będziemy rozmawiać. Ty będziesz cebulą, a ja będę się obierał po trochu. Uciekaliście z mamą z Warszawy, a po tem była wyjątkowa szkoła-gimnazjum, do której chodziły wielkie postacie polskiej kultury. Pamiętasz kto?

JG: Nie pamiętam. (śmiech publiczności)
KN: Podpowiem Ci. 
JG: Bo masz zapisane.
KN: Geremek, Zapasiewicz, ze sportu Andrzej Strejlau, z medycyny Zbigniew Religa.
JG:Operował moją matkę, nieskutecznie.
KN: Co wspólnego Twoja mama miała z Czytelnikiem? Z Uniwersytetem?
JG: Matka była redaktorką, matka przynosiła mi książki, pisałem o tym w książce Z głowy. Jak byłem mały i miałem zapalenie płuc, matka czytała mi Prousta, ja zasypiałem, wtedy uznawała mnie za idiotę i poradziła, żebym został sprawozdawcą sportowym. Jak to opowiadam to nie wiem dlaczego sprawozdawcy są obrażeni.
KN: Twoje poczucie humoru jest niezwykle wysublimowane, zatem trzeba być bardzo czujnym...
JG: Jesteś czujny, myśmy tu przyjechali w strasznie trudnych warunkach na drodze, opowiadałem po drodze ten dowcip rosyjski. Opowiem i Państwu. Facet miał wypadek samochodowy i go wiozą sanitariusze karetką. Pyta ich gdzie mnie wieziecie? Do prosektorium. On mówi zaraz, zaraz ale ja jeszcze żyję. No tak, ale my jeszcze nie dojechaliśmy. Straszliwe tempo, które narzucił Krystian, chwilami zimno się robiło. 
KN: Półtorej godziny z Warszawy...
JG: Macierewicz pół godziny ... [więcej]
wandea, 12.02.2017 17:00|czytane: 877 razy|9 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Future Shorts Winter Season w CTMiT
Kto powiedział, że ujemna temperatura musi kojarzyć się wyłącznie z długimi, spokojnymi wieczorami spędzonymi w domowym zaciszu? Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza na gorący zestaw krótkich filmów, zimowy przegląd już 11 lutego w Centrum Teatru Muzyki i Tańca o godzinie 18:00. Bezpłatne zaproszenia na to wydarzenie znajdziecie w kasach CTMiT oraz KDK.

Future Shorts Winter Season w CTMiT, ./upload/articles_pakiety/32795/01_obraz.jpg


Najnowszy set filmowy londyńskich selekcjonerów stanowi idealne antidotum na zimowe rozleniwienie. Na Future Shorts Winter Season składa się 8 krótkometrażowych produkcji, obfitujących w zaskakująco dużą ilość słońca, feerię barw, a przede wszystkim pełną paletę emocji. Razem z bohaterami wybierzemy się w podróż do najskrytszych zakątków wszechświata, udamy się do Francji na mecz piłki nożnej, postaramy się przezwyciężyć strach przed skokiem do wody, aby na koniec zatracić się w niezbadanych rejonach ludzkiej wyobraźni. Future Shorts definitywnie odczaruje zimową rutynę.

Odwiedźcie największy festiwal filmów krótkometrażowych na świecie, który obejmuje swoim zasięgiem 6 kontynentów, 90 krajów, ponad 300 miast. Kutno pojawia się na tej imponującej liście dzięki Fundacji Ad Arte czyli wyłącznego polskiego przedstawiciela Future Shorts od 2007 roku.
[więcej]
kultura, 03.02.2017 08:43|czytane: 242 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
W niedzielę bajkowy wieczór w Krośniewicach

W niedzielę bajkowy wieczór w Krośniewicach
[więcej]
kultura, 08.02.2017 15:36|czytane: 119 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Muzeum Regionalne w Kutnie: Zapraszamy na wystawę Ptaki wokół nas
Wczoraj w Muzeum Regionalnym w Kutnie otwarto nową wystawę czasową Ptaki wokół nas. Wernisaż rozpoczęła prelekcja kuratora wystawy Ewy Kaczmarzyk - kierownika Działu Przyrody Muzeum Częstochowskiego. Opowiedziała ona o ptakach prezentowanych na ekspozycji w kontekście grup ekologicznych tworzonych przez gatunki współwystępujące w tym samym siedlisku.Największą grupę stanowią ptaki środowiska leśne, do której należą m.in.: dudek, dzierzba srokosz, grubodziób. Na przestrzeniach otwartych i pozbawionych drzew spotkać można kuropatwę, bażanta i przepiórkę, zaś w środowisku skalnym kopciuszka, płomykówkę, pustułkę. Do ptaków wodnych zaliczane są nury, perkozy, kaczki, gęsi, mewy i łabędzie. Na wystawie zobaczyć można również ptaki zurbanizowane, czyli związane ze środowiskiem stworzonym przez człowieka. Są to m.in. wróbel domowy, szpak, zięba, kos. [więcej]
kultura, 08.02.2017 12:23|czytane: 318 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Popołudnie lata - od dziś nowa wystawa w Galerii Okno na Sztukę
Dziś, 16 lutego o godz. 17.00 zapraszamy do Galerii Okno na Sztukę na otwarcie najnowszej wystawy. Tym razem będzie okazja do spotkania się z malarstwem Roberta Jankowskiego.

Popołudnie lata - od dziś nowa wystawa w Galerii Okno na Sztukę , ./upload/articles_pakiety/32818/01_obraz.jpg
Popołudnie lata - od dziś nowa wystawa w Galerii Okno na Sztukę , ./upload/articles_pakiety/32818/02_obraz.jpg


O jego pracach pisze Piotr Pągowski: Malarstwo Roberta Jankowskiego, to malarstwo zrodzone ze świata barw kruchych    i ulotnych ale zapadających w pamięć, zostawiających ślad. Jest to malarstwo delikatnej plamowej palety barw, które zlatują się akurat w to miejsce co trzeba. Przywodzi na myśl inwazję motyli, które porywem wiatru przenoszą się na inne miejsce, nieporadne, obojętne, jednak pewne swego.

O autorze: Urodzony w 1971 roku w Przysusze. Studia w PWSSP w Łodzi na Wydziale Grafiki i Malarstwa. Dyplom z wyróżnieniem w 1997r. W latach 1998-2009 - asystent w Pracowni Podstaw Kompozycji II prof. Lesława Miśkiewicza na WydzialeGrafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Wł. Strzemińskiego w Łodzi. W 2005 roku uzyskał stopień doktora sztuki. Uprawia malarstwo.
[więcej]
kultura, 16.02.2017 07:56|czytane: 436 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Taneczno-muzyczny spektakl Krok do kwadratu
10 lutego o godzinie 10.00 w Żychlińskim Domu Kultury odbędzie się spektakl Drzwi do świata według młodych, czyli pojechany spektakl – Krok do kwadratu dla dzieci klas 6 szkoły podstawowej oraz młodzież gimnazjalną i ponadgimnazjalną. Na pierwszy spektakl nie ma już wolnych miejsc.

Taneczno-muzyczny spektakl Krok do kwadratu, ./upload/articles_pakiety/32806/01_obraz.jpg


Jest to fantastyczny, nowoczesny spektakl będący owocem kilkumiesięcznej pracy dzieci i młodzieży. Przedstawienie, które będziemy mogli obejrzeć na scenie Domu Kultury opowiada o poszukiwaniu własnego miejsca na Ziemi, własnego „kawałka podłogi”, czyli właśnie tytułowego kwadratu. To opowiedziana po części z przymrużeniem oka, a po części symboliczna historia wejścia młodego człowieka w świat dorosłych, świat nie zawsze przyjazny. Przesłanie spektaklu dla młodego widza to serdeczna rada, by nie bać się być sobą i odważnie stawiać czoło życiu.
[więcej]
kultura, 05.02.2017 10:57|czytane: 445 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Warsztaty tańca barokowego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza do nauki tańca barokowego. Warsztaty taneczne odbywają się dwa razy w miesiącu w Pałacu Saskim. Kolejne zajęcia zaplanowane są na 7 i 21 lutego o godz. 15:30. 

Warsztaty tańca barokowego, ./upload/articles_pakiety/32802/01_obraz.jpg
Warsztaty tańca barokowego, ./upload/articles_pakiety/32802/02_obraz.jpg
Warsztaty tańca barokowego, ./upload/articles_pakiety/32802/03_obraz.jpg


Warsztaty prowadzi Maciej Stanisław Lubicz Rąbalski z Zespołu Tańca Dworskiego Corona Florum. Spośród uczestników warsztatów wyłoniona zostanie grupa osób, które stworzą w naszym mieście zespół tańca dworskiego.
Taniec barokowy charakteryzuje się dużą ilością ukłonów, jest pełen ornamentów, ruchy wykonywane przez tancerzy są niewielkie, ale niezwykle misterne i zróżnicowane. Jego największy rozwój przypada na czasy panowania Ludwika XIV, czyli II połowę XVII wieku. [więcej]
pismak, 03.02.2017 19:12|czytane: 594 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
czytaj z eKutno.pl: Wygrała książkę o Guardioli
W cyklu czytaj z eKutno.pl oprócz recenzji książek i promocji czytelnictwa rozdajemy również prezenty. Tym razem można było wygrać książkę Pep Guardiola. Sztuka zwyciężania.  

czytaj z eKutno.pl: Wygrała książkę o Guardioli, ./upload/articles_pakiety/32778/01_obraz.jpg


Książkę wygrała: Milena Pigulska. Można ją odebrać w Caffe Zamenhoffa dziś od godz. 15.00. Wkrótce recenzja i następny konkurs. Czytaj z eKutno.pl

[więcej]
redaktor, 09.02.2017 12:34|czytane: 572 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tadeusz Kościuszko - w kręgu tradycji ludowej i narodowej. Wystawa w krośniewickim
W 2017 roku mija 200 rocznica śmierci Tadeusza Kościuszki. Z tej okazji Muzeum im. Jerzego Dunin-Borkowskiego w Krośniewicach zaprasza na wystawę czasową pt. "Tadeusz Kościuszko - w kręgu tradycji ludowej i narodowej". Wernisaż wystawy odbędzie się 3 lutego o godzinie 13.00.

Tadeusz Kościuszko - w kręgu tradycji ludowej i narodowej. Wystawa w krośniewickim, ./upload/articles_pakiety/32775/01_obraz.jpg


Wystawa została stworzona we współpracy z Muzeum Historii Polskiego Ruchu Ludowego w Warszawie i składa się zarówno z plansz tekstowo-ilustracyjnych, jak i licznych eksponatów. Na ekspozycji będzie można między innymi zobaczyć obraz Jana Styki "Bitwa pod Racławicami" oraz rysunki Stanisława Praussa . Muzeum w Krośniewicach udostępni także własne zbiory związane z osobą Tadeusza Kościuszki. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują plakiety i ryciny przedstawiające postać Naczelnika, nie zabraknie także okolicznościowych znaczków, pocztówek i pamiątkowych druków. [więcej]
kultura, 01.02.2017 09:32|czytane: 202 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Ramy - Slyde. Spektakl taneczny i wystawa w lutym
Spektakl taneczno-wizualny „Ramy” grupy SLYDE, to eksperyment taneczny, mówiący o tym, jak muzyka, taniec i obraz działają na widza i co potem zostaje w jego pamięci. Połączenie tańca z wizualizacjami, podkreślone grą świateł i cieni. Wejściówki na spektakl, który odbędzie się 19 lutego o godz. 18.00 można odebrać w Centrum Teatru, Muzyki i Tańca w Kutnie.

Ramy - Slyde. Spektakl taneczny i wystawa w lutym, ./upload/articles_pakiety/32772/01_obraz.jpg


Każdy z nas ograniczony jest jakimiś ramami, formą, które kształtuje jego życie. Przejmujemy określone zachowania od innych; czasem to my stajemy się wzorem i narzucamy własną formę. Jednocześnie buntujemy się wobec ograniczeń formalnych i odrzucamy formę zastaną lub do tej pory obowiązującą. Pozorny brak formy lub jej wyraźne ograniczenie jest charakterystyczne dla współczesnych czasów. Tancerze czasem poddają się muzyce i interpretują ją dosłownie, a czasem odrzucają i zaskakują ekspresją, przejmując od siebie propozycje ruchów i kroków.

Spektaklowi towarzyszy wystawa zdjęć Aleksandry Bechcickiej fotografie tancerzy grupy Slyde, które zostały wykorzystane w przedstawieniu. Można ją obejrzeć już od czwartku 2 lutego.
[więcej]
kultura, 01.02.2017 07:18|czytane: 212 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Zapowiedzi: Na koniec lutego Joanna Bator w cyklu Między Słowami
Gościem kolejnego spotkania z cyklu „Między Słowami” będzie długo oczekiwana przez kutnowskich wielbicieli literatury Joanna Bator – pisarka, publicystka, podróżniczka.  Jej najnowsza powieść „Rok Królika” ukazała się w grudniu ubiegłego roku i to głównie wokół nowej książki  laureatki Literackiej Nagrody Nike 2015 (za powieść „Ciemno, prawie noc”) będzie się toczyła rozmowa. Zapraszamy Centrum Teatru Muzyki i Tańca, 28 lutego o godz.18.00. Wejściówki dostępne w kasie CTMiT.

Zapowiedzi: Na koniec lutego Joanna Bator w cyklu Między Słowami, ./upload/articles_pakiety/32768/01_obraz.jpg


Ale nie zabraknie też innych tematów. Kim jest mroczna bliźniaczka, która wraca do Bator w niemal każdej powieści? Dokąd prowadzą słynne „zahaczki” autorki? Czym jest powieść „tabloidowa”?  Spróbujemy dowiedzieć się w ostatni dzień lutego, w CTMiT.

O „Roku Królika” czytamy na stronie wydawcy: Autorka bestsellerowych romansów historycznych Julia Mrok kieruje się dwoma pragnieniami: rozkoszy i opowieści. By je zaspokoić, z nikim się nie liczy i nie zważa na skutki swoich poczynań, ale kiedy posuwa się za daleko, w końcu musi zniknąć z własnego życia. Zmienia tożsamość i wygląd, opuszcza swoich dwóch kochanków. [więcej]
kultura, 31.01.2017 17:09|czytane: 257 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Cudowna dłoń masażystki...
To, że lekarz wypisał  skierowanie na masaże wcale nie oznacza, że szybko rozpoczniemy terapię. W Kutnie na „państwową” rehabilitację trzeba czekać... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Pod patronatem eKutno.pl: II Festiwal Nowe Brzmienie/Nowe Media
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na drugą edycję Festiwalu Nowe Brzmienie/Nowe Media, który odbędzie się w dniach 16-19 marca. W programie: 16.03 – godz. 18.00 Koncert Katarzyny Nosowskiej Nosowska zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze... [więcej]
Sport
Devante Wallace odszedł z Polfarmexu Kutno
Dziś KKS PRO BASKET KUTNO S.A. rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z byłym już zawodnikiem Polfarmex’u, Devante Wallacem. Umowa pomiędzy klubem a zawodnikiem została przedwcześnie zakończona na wniosek zawodnika. Wallace z Asseco Gdynia Zarząd klubu KKS PRO BASKET KUTNO S.A.  chciałby podziękować Devante... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zatrudnię kierownika Firma budowlana specjalizująca się w wykonywaniu wielkopowierzchniowych posadzek przemysłowych poszukuje pracownika na stanowisko kierownik robót. Mile widziani absolwenci politechnik z uzyskanym... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
Opiekun\ka Pani lubiącej grać w gry - 4500 zł netto Firma Arche ProCare jest tworzona przez ludzi, dla których odpowiedzialność i rzetelność stanowią najwyższą wartość. Dzięki naszej pasji w niesieniu pomocy zarówno dużym organizacjom, jak... [czytaj więcej]
Certyfikat Przewoźnika Drogowego Rzeczy Kompetencji Zawodowych, Spedycja. Warszawa 21-24.04.2017 r. Firma Koal serdecznie zaprasza do Warszawy na czterodniowe szkolenie pt - pon. 21,22,23,24 kwietnia 2017 r. 2016 r. Celem kursu jest przygotowanie Państwa do zdania z wynikiem pozytywnym 4-ro g... [czytaj więcej]
Projekt baneru internetowego Potrzebujesz baneru internetowego? Chętnie wykonam go specjalnie dla Ciebie. Dokładam wszelkiej staranności i dokładności przy wykonaniu powierzonego projektu, podchodzę indywidualnie do klienta... [czytaj więcej]
zatrudnię kelnera/kelnerkę Restauracja " DWOREK " zatrudni osobę na stanowisko kelner/ kelnerka . Osoby zainteresowane proszę o przesłanie Cv na adres : hotel@hotel-dworek-kutno.pl... [czytaj więcej]
Recepcjonista /kelner Hotel Dworek zatrudni kelnerkę/ recepcjonistkę. Cv należy składać osobiście w Hotelu przy ulicy Kościuszki 9.... [czytaj więcej]
Fotograf na wesela oraz imprezy okolicznościowe Mam świadomość, że nie jest to pierwsza strona z fotografią, którą odwiedzacie. Szukacie osoby, która uwieczni najważniejsze momenty w Waszym życiu w sposób niebanalny, jednocześnie w pe... [czytaj więcej]
Ubranko do chrztu Witam posiadam na sprzedaż ubranko do chrztu dla dziewczynki. Strój w kolorze białym w rozmiarze 68. Do sukienki jest bolerko z długim rękawem również w kolorze białym. Dodaje opaskę oraz buc... [czytaj więcej]
Przeprowadzji-Transport Przeprowadzki samochód o dużej kubatuże załadunku. Dlaczego skorzystać z naszej oferty jesteśmy Firmą z 26 letnim doświadczeniem w transporcie. Większość zleceń jest z polecenia miła ekip... [czytaj więcej]
KREDYTY, POŻYCZKI DLA FIRM I OSÓB FIZYCZNYCH Oferuję kredyt bankowy bez zabezpieczenia oraz inne rodzaje finansowania na okres do 12-30 lat kredytowania.rnMoja oferta skierowana jest również dla osób ze złym BIKiem, wpisami w KRD i ERIFF or... [czytaj więcej]
Piękna suknia ślubna Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
Zapraszam do kupna pięknej sukni ślubnej Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
Zapraszam do kupna pięknej sukni ślubnej Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Jeremiasz Gąsiorek:
9 minut temu
Jeżeli chodzi o tego pana to nigdy by mi to nie przyszło do głowy ,ale po głębszym zastanowieniu uważam,że to ma sens.Ciekawe ,czy ktoś mając takiego kontrkandydata odważy się wystartować?A jak nie to co to za wybór?
Ola Rzadkiewicz:
42 minut temu
Dzień dobry, proszę bardzo, dodaję
Wiesław Paszkiewicz:
1 godzin temu
Ale Was tam szkolą!
Teofil Zięba:
2
 · 
2 godzin temu
Jak będzie budowana nowa ulica koło oczyszczalni ścieków.
Dawid Mocher:
2 godzin temu
Dobra zmiana już przyszła. A będzie jeszcze lepiej. Tak dobrze, że nawet sobie tego wyobrazić nie jesteśmy w stanie. Tylko, że gdy ta dobra zmiana będzie już pełna, to... Polski już nie będzie.
Adolf Szaknowski:
2 godzin temu
Honoratko, Jadwigo oczywiście możesz mieć swoje zdanie szkoda tylko, że wyrażasz je w taki sposób - wiem przy .... się.
Włodzimierz Aksentowicz:
2
 · 
3 godzin temu
A kiedy ulica Burzowa?
Vanessa Fitinghoff:
3
 · 
3 godzin temu
Znam człowieka ma wrodzony gen legalizmu ,taki zawsze będzie państwowcem,podobnie jak Kamiński Mariusz(tylko nie mylić z łysą pałą,sprzedajną k..wą)Ciekawy pomysł!
Flawia Kościelny:
2
 · 
3 godzin temu
Może udaje ,że nie wie to ponoć dobra metoda?
Jadwiga Dagestański:
3 godzin temu
Bogdanie i Piusie nie jestem specjalistą od komputerów, banków i różnych machlojek ,żeby było jasne . Nie zwracaj się do mnie Bogdanie jako do redakcji bo nią nie jestem , nie jestem te z Piusie osobą z kręgu zainteresowanych i też tak jak wy mam prawo wypowiedzieć się i mieć swoje zdanie . A z jakiego kręgu wy jesteście? Bo ja z żadnego. Te aluzje to raczej do osób tych które zarządzały i nadzorowały i w dalszym ciągu utrzymują się na ciepłych stołeczkach.
Damian Tokarski:
3
 · 
3 godzin temu
O następcy mówią, że go nikt nie lubi,I DOBRZE,WRESZCIE KTOŚ NIEZDILOWANY, ANI Z GÓRĄ ,ANI Z DOŁEM-Ważne ,że trzeźwo myśli!Sądzę,że da radę!
Tytus Prażeń:
3 godzin temu
Podeprzyj się laską.
Ambroży Hrańk:
3 godzin temu
Szyby na przystankach MZK - POWYBIJANE, elewacje domów i bloków mieszkalnych - WYSPREJOWANE, kutnowscy policjanci - DOSKONALĄ SIĘ W STRZELANIU (szkoda, że do ludzi), straż miejska - PRZYCZEPIA SOBIE KOLEJNE GWIAZDKI AWANSU NA PAGONACH. Idzie wiosna - IDZIE DOBRA ZMIANA. Kto tego nie przeżyje - zostanie przyjęty przez zarząd KUCZKOWA na co najmniej 20-letnie przeczekanie.
Henryk Lenek:
3 godzin temu
Fajnie byłoby podeprzeć tą wiadomość mapą.
Marianna Krebs:
3
 · 
3 godzin temu
No Krzysiu zobacz,nawet już sensownego następce masz(o co się tak bardzo obawiałeś),no chyba teraz już nic nie stoi na przeszkodzie,żebyś sobie spokojnie wrócił na Czarnów,co nie?
Ambroży Hrańk:
3 godzin temu
Brawo szybownik z Wilczej!
Berenika Franciszak:
2
 · 
3 godzin temu
Wreszcie coś sensownego,konstruktywnego,nie jestem fanką tego człowieka,ale uważam,że wójtem mógłby być dobrym,napewno nikt go nie kupi...tak jak tego...nawet nie chcę wymieniać nazwiska.
Walter Konwa:
2
 · 
4 godzin temu
Pan Eugeniusz ma bardzo duże doświadczenie procesowe w odzyskiwaniu(z sukcesem) mienia(gminna prawnik mogłaby u niego terminować),a ponieważ i w gminie i w jego rodzinnej miejscowości jest trochę do odzyskania dla mieszkańców, jego kandydatura by była wręcz idealna.Nie mówiąc o tym,że jest wzorowym zięciem,mężem,ojcem,dziadkiem i katolikiem!Jesteśmy całą rodziną na tak!
Pompejusz Jedliński:
3
 · 
4 godzin temu
Barnim, nie napisałeś którą z kolei teściową (pierwszą... czy piątą) opiekuje się gminna prawnik.
Napoleon Bronicz:
4 godzin temu
Ulica bohaterow niczyichNajciekawsze artykuły
 ·  9
8 dni temu
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie
 ·  66
8 dni temu
To był żart a nie groźba. Ruszył proces byłego policjanta z kutnowskiej komendy
 ·  141
12 dni temu
Wójt Kołach gra na zwłokę z odrzuceniem wniosku w sprawie wiatraków w gminie Bedlno
 · 
12 dni temu
Zadzwoń jak zobaczysz Berniego. W gminie Strzelce zgubił się bernardyn
 ·  5
13 dni temu
Dr Clown w szpitalu w najbliższą sobotę. Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać chorych do śmiechu
 ·  118
13 dni temu
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim
 ·  78
14 dni temu
Kutnowski szpital zatrudni specjalistę ds. promocji i marketingu
 ·  27
14 dni temu
Policjant Łukasz M. pozostanie w areszcie
 ·  10
17 dni temu
Kwitnie korespondencja kutnowskiego sądu z Getin Bankiem
 ·  25
17 dni temu
Ukraińcy szturmem dochodzą swoich wynagrodzeń, a Polacy składają pozwy
 · 
19 dni temu
Potrzebni dawcy szpiku dla 12-letniej Oliwii z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
 ·  51
21 dni temu
Skończy się bezprawie uznane przez kutnowskie instytucje i samorząd? Cmentarz na Łąkoszynie rozszerzony nielegalnie
 · 
22 dni temu
Kutnowska Amatorska Liga Siatkówki. Dziewczyny z Łęczyca Team liderem
 ·  2
23 dni temu
Elżbieta Dzikowska, królowa witalności i przygody w Kutnie
 · 
23 dni temu
Bal w Zwierzakowie
 ·  70
23 dni temu
Złapany na gorącym uczynku za wylewy odpadów na pola. Czy grozi nam katastrofa ekologiczna?
 ·  2
25 dni temu
Podał się za policjanta i wyłudził 40 tysięcy złotych
 ·  53
26 dni temu
Skarga na starostę Krzysztofa Debicha zasadna
 ·  16
26 dni temu
Prezes Zarządu Pini Polonia zostaje na wolności
 ·  29
28 dni temu
Kancelaria z Warszawy już pracuje nad budową hali widowiskowo-sportowej w Kutnie
 ·  153
28 dni temu
Odpowiedź prezydenta Kutna na plany rządu: Jeśli będzie taka możliwość to będę kandydował
 ·  15
28 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Jaka to ulica?
 ·  125
29 dni temu
Zasada dwukadencyjności pozbawi władzy lokalnych oligarchów
 ·  191
29 dni temu
Wójt gminy Bedlno przegrał w sądzie. Wiatraki pod znakiem zapytania
 ·  3
29 dni temu
Awantura w rodzinie zakończona tymczasowym aresztowaniem
Pogoda w Kutnie
Dziś: poniedziałek
Temperatura: 5°C
Całkowite zachmurzenie
Wschód słońca: 06:47
Zachód słońca: 17:05

1012 hPa
25 km/h
0,0 mm


Jutro: wtorek
Temperatura: 7°C
Duże zachmurzenie

Wschód słońca: 06:45
Zachód słońca: 17:07

1002 hPa
24 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności