eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 20.02.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie
W środę Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie gościła człowieka o wyjątkowych talentach, pisarza, dramaturga, ale też scenarzystę, felietonistę i eseistę - Janusza Głowackiego. 

79-letni gość biblioteki urodził się w Poznaniu, studiował aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie oraz historię i filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończył polonistykę. Zadebiutował w  1960 roku w Almanachu Młodych opowiadaniem pod tytułem Na plaży. Od 1983 mieszka w Nowym Jorku.

Licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w rozmowie Krystiana Nehrebeckiego z szacownym gościem. Nehrebecki to aktor po PWST w Krakowie, od roku 2012 do 2016 dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, a obecnie właściciel Agencji Nehrebeccy.

Oto fragmenty rozmowy z autorem Good night Dżerzi, Z głowy, Polowania na karaluchy czy Przyszłem czyli jak pisałem scenariusz o Lechu Wałęsie dla Andrzeja Wajdy.

Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32853/05_obraz.jpg
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32853/08_obraz.jpg
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32853/16_obraz.jpg


KN: Skąd Janusz Głowacki wziął się w europejskim świecie kultury? Ile płaszczyzn ma zjawisko Janusz Głowacki? O tym będziemy rozmawiać. Ty będziesz cebulą, a ja będę się obierał po trochu. Uciekaliście z mamą z Warszawy, a po tem była wyjątkowa szkoła-gimnazjum, do której chodziły wielkie postacie polskiej kultury. Pamiętasz kto?

JG: Nie pamiętam. (śmiech publiczności)
KN: Podpowiem Ci. 
JG: Bo masz zapisane.
KN: Geremek, Zapasiewicz, ze sportu Andrzej Strejlau, z medycyny Zbigniew Religa.
JG:Operował moją matkę, nieskutecznie.
KN: Co wspólnego Twoja mama miała z Czytelnikiem? Z Uniwersytetem?
JG: Matka była redaktorką, matka przynosiła mi książki, pisałem o tym w książce Z głowy. Jak byłem mały i miałem zapalenie płuc, matka czytała mi Prousta, ja zasypiałem, wtedy uznawała mnie za idiotę i poradziła, żebym został sprawozdawcą sportowym. Jak to opowiadam to nie wiem dlaczego sprawozdawcy są obrażeni.
KN: Twoje poczucie humoru jest niezwykle wysublimowane, zatem trzeba być bardzo czujnym...
JG: Jesteś czujny, myśmy tu przyjechali w strasznie trudnych warunkach na drodze, opowiadałem po drodze ten dowcip rosyjski. Opowiem i Państwu. Facet miał wypadek samochodowy i go wiozą sanitariusze karetką. Pyta ich gdzie mnie wieziecie? Do prosektorium. On mówi zaraz, zaraz ale ja jeszcze żyję. No tak, ale my jeszcze nie dojechaliśmy. Straszliwe tempo, które narzucił Krystian, chwilami zimno się robiło. 
KN: Półtorej godziny z Warszawy...
JG: Macierewicz pół godziny ...
KN:Czy prawdą jest, że Twój tata pisał bajki?
JG: Pisał bajki i książki kryminalne. Nie wyjeżdżało się wtedy z Polski,a on pisał książki, które na przykład działy się w Egipcie Testament Królowej Nefretete. Razem wyglądaliśmy jak wygląda Egipt. Mieszkaliśmy wtedy w Łodzi, piętro wyżej była księgarnia, bibliotekarz który ją prowadził został aresztowany za szpiegostwo przemysłowe na rzecz Japonii i zaczął rozdawać książki. Dostałem Ferdydurkę i Dostojewskiego, właściwie półprohibity wtedy.
KN: Dostałeś się do szkoły aktorskiej bez problemu, bo miałeś warunki Jamesa Deana...
JG: Fiu fiu. Nie wiem czy bez problemów, w każdym razie dostałem się na pierwszy rok i potem mnie wyrzucono za zupełny brak zdolności i cynizm. Jak sami Państwo wiecie i oglądacie telewizję za sam brak zdolności się nie wyrzuca.
KN: Serdecznym Twoim kolegą był Krzysztof Kowalewski, Ela Czyżewska. Bycie artystą aktorem nie było Ci dane...
JG: Już bym teraz nie żył... To znaczy Krzysio jeszcze żyje, może u Was będzie. Bardzo uroczy aktor chociaż gruby.

Publiczność żywiołowo reagowała śmiechem i chyba każdy słuchał rozmowy z Głowackim z uśmiechem na ustach. 

KN: Chodziłeś na spekatkle, pisałeś recenzje...
JG: To było bardzo nudne, pisałem je dla radia, trzeba było je zrobić z dnia na dzień. Byłem kiedyś na spekatklu, w którym grała Nina Andrycz Pożądanie w cieniu więzów Eugene O’Neila. Wyobraźcie sobie Andrycz grającą prostą, amerykańską wieśniaczkę. Napisałem o niej coś bardzo złośliwego pt. Powiązanie w cieniu rządów , bo była żoną Cyrankiewicza, i wtedy do radia przyszli dwaj panowie UOPu aby się mną zajmować, ale dali sobie spokój. 

KN: W Kulturze za kolegów miałeś Teresę Polańską, Ryszarda Kapuścińskiego..
JG: Tak, Wiktora Osiatyńskiego, Basię Łopieńską i szefem był Janusz Wilhelmi, który było kompletnie cynicznym i sprzedanym człowiekiem ale piekielnie inteligentnym. To była dla mnie szkoła inteligencji i cynizmu. Powiedział mi słynne zdanie: Januszku unikaj zawsze pierwszych reakcji, mogą być uczciwe. Słuchając takiego nauczyciela nabierałem dystansu do rzeczywistości. Miał do mnie trochę słabość.

KN: Zbiór opowiadań Na plaży już zdradziły Twój pazur, ale pokazały że przywdziewasz maskę cynika, to taki Twoj pancerz.
JG: Jak się kogoś strasznie długo udaje, to potem już nie wiadomo, jak to jest. Napisałem taką sztukę Fortynbras się upił i że ten bohater ratuje się przed tym, aby go nie zamordowali, udając alkoholika. Ale właśnie nie udaje mu się tak długo udawać alkoholika i się nim staje. Nie wiem czy z tym moim cynizmem tak nie jest. Kazio Kutz uważa, że jestem niewinną dziewczynką z maską cynizmu, ale nie jestem pewien. 

KN: Wielkim nieszczęściem artysty jest to, że zrobi coś za wcześnie, mówił Ryszard Kapuściński. Kopciucha potrafiono docenić na świecie, to Ty wprowadziłeś do teatru kamerę, telebimy, tego wtedy nie było...
JG: A teraz jest tego za dużo...
KN: W Polsce nie potrafiono złapać konwencji, tutaj recenzje były katastrofalne, a świat się zachwycił, Stany Zjednoczone, Chiny.
JG:Rzeczywiście grano wszędzie, w Tai Pen teatrze gigantycznym na 1000 miejsc. Kopciuch był też wystawiony w Falenicy, w poprawczaku i dlatego warto pisać, bo to jak zostało to zagrane przez dziewczyny, poruszało. Siedziałem w pierwszym rzędzie z księdzem i dyrektorem zakładu, a za plecami był cały poprawczak. Grały z pasją, nienawiścią, reakcje były żywiołowe, takich nigdy nie miałem. Przy scenie kiedy dziewczyna napluła w twarz kamerzyście, nastąpił tak dziki entuzjazm, nie miały złudzenia co mass media im oferują i jaki powinny mieć do tego stosunek.

Głowacki opowiedział o swoich artystycznych początkach w Stanach Zjednoczonych, o filmie Rejs z 1970 roku, perturbacjach związanych z jego dystrybucją, propozycją wycięcia sceny salonowca. 

W drugiej części spotkania nie obyło się bez pytań Czytelników. 
- Witamy panie Januszu w Kutnie, cieszymy się, że pan do nas zawitał. Mam dwa pytania, duża część Pana żcyia toczyła się w czasach słusznie minionych. Czy dostrzega pan pewne analogie między światem i Polską przed 89 rokiem i obecnie? Czy są takie rzeczy, za którymi pan tęskni? I drugie pytanie Czy są w Warszawie takie miejsca, w których znika pan jak w Trójkącie Bermudzkim? - spytała młoda kutnianka.

-Niestety bardzo wiele rzeczy się powtarza, takie mam poczucie, że ja właściciwie napisałem wszystko, to znaczy był taki dowcip To se ne vrati, niestety zaczyna to ponuro wyglądać. To mnie oszałamia, i w pewien sposób zachwyca. Patrzę na to i nie mogę uwierzyć. Takiego miejsca nie mam już w Warszawie - odparł pisarz.

Więcej zdjęć

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
wandea, 12.02.2017 17:00|czytane: 877 razy|9 komentarzy|komentuj
Leopold Wilczek
Chrystian Kościuszko
Zapraszani przez dyrekcję biblioteki, tzw. ciekawi ludzie, są opłacani z budżetu miasta i powiatu. Skoro jest tylu chętnych by uczestniczyć w tych spotkaniach , to czy nie jest celowe aby te spotkania organizować w bardziej pojemnych salach?
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
7 dni temu
Pius Ziemiański
Młoda kutnianko w czasach słusznie minionych artystom , celebrytom , piosenkarzom nie żyło się źle. Kto jak nie oni wyjeżdżali za granicę , dobrze zarabiali , Nie mają co narzekać .
 · 
Udostępnij
 · 
7 dni temu
Arnold Sdzikowski
Wejściówki powinny być zawsze dostępne od soboty, aby był równy do nich dostęp osób pracujących, młodych, a jak będzie tak jak zawsze w środku tygodnia od 14 czy 13 a jeszcze pracownicy będą brać po 10 sztuk dla znajomych to taka to będzie publiczność
 · 
Udostępnij
 · 
8 dni temu
Janusz Pozeajło
Panowie wspominali Teresę Torańską.
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
8 dni temu
Greta Machowicz
Cała sala na wejściówkach (darmowych) to uniwersytet trzeciego wieku.
 · 
Udostępnij
 · 
8 dni temu
Jonasz Pawelski Student to student!
8 dni temu
 · 
 · 
3
Janusz Pozeajło I dobrze, że sa wejściówki.
8 dni temu
 · 
 · 
2
Wojciech Skorupa Nie pierwszy raz...widać ten ślepy pęd UTW...a zainteresowani wejściówek zdobyć nie mogą...znajomy był z KDK na koncercie rockowym jakiś czas temu, chyba Kobranocka, a Panie z UTW były zaskoczone i chyba żałowały wydanej kasy
8 dni temu
 · 
 · 
2
Ireneusz Siewruk
Byłem na tym bardzo interesującym spotkaniu z Januszem Głowackim, które prowadził na przyzwoitym poziomie Krystian Nehrebecki.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
8 dni temu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Cudowna dłoń masażystki...
To, że lekarz wypisał  skierowanie na masaże wcale nie oznacza, że szybko rozpoczniemy terapię. W Kutnie na „państwową” rehabilitację trzeba czekać... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Pod patronatem eKutno.pl: II Festiwal Nowe Brzmienie/Nowe Media
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na drugą edycję Festiwalu Nowe Brzmienie/Nowe Media, który odbędzie się w dniach 16-19 marca. W programie: 16.03 – godz. 18.00 Koncert Katarzyny Nosowskiej Nosowska zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze... [więcej]
Sport
Devante Wallace odszedł z Polfarmexu Kutno
Dziś KKS PRO BASKET KUTNO S.A. rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z byłym już zawodnikiem Polfarmex’u, Devante Wallacem. Umowa pomiędzy klubem a zawodnikiem została przedwcześnie zakończona na wniosek zawodnika. Wallace z Asseco Gdynia Zarząd klubu KKS PRO BASKET KUTNO S.A.  chciałby podziękować Devante... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zatrudnię kierownika Firma budowlana specjalizująca się w wykonywaniu wielkopowierzchniowych posadzek przemysłowych poszukuje pracownika na stanowisko kierownik robót. Mile widziani absolwenci politechnik z uzyskanym... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
Opiekun\ka Pani lubiącej grać w gry - 4500 zł netto Firma Arche ProCare jest tworzona przez ludzi, dla których odpowiedzialność i rzetelność stanowią najwyższą wartość. Dzięki naszej pasji w niesieniu pomocy zarówno dużym organizacjom, jak... [czytaj więcej]
Certyfikat Przewoźnika Drogowego Rzeczy Kompetencji Zawodowych, Spedycja. Warszawa 21-24.04.2017 r. Firma Koal serdecznie zaprasza do Warszawy na czterodniowe szkolenie pt - pon. 21,22,23,24 kwietnia 2017 r. 2016 r. Celem kursu jest przygotowanie Państwa do zdania z wynikiem pozytywnym 4-ro g... [czytaj więcej]
Projekt baneru internetowego Potrzebujesz baneru internetowego? Chętnie wykonam go specjalnie dla Ciebie. Dokładam wszelkiej staranności i dokładności przy wykonaniu powierzonego projektu, podchodzę indywidualnie do klienta... [czytaj więcej]
zatrudnię kelnera/kelnerkę Restauracja " DWOREK " zatrudni osobę na stanowisko kelner/ kelnerka . Osoby zainteresowane proszę o przesłanie Cv na adres : hotel@hotel-dworek-kutno.pl... [czytaj więcej]
Recepcjonista /kelner Hotel Dworek zatrudni kelnerkę/ recepcjonistkę. Cv należy składać osobiście w Hotelu przy ulicy Kościuszki 9.... [czytaj więcej]
Fotograf na wesela oraz imprezy okolicznościowe Mam świadomość, że nie jest to pierwsza strona z fotografią, którą odwiedzacie. Szukacie osoby, która uwieczni najważniejsze momenty w Waszym życiu w sposób niebanalny, jednocześnie w pe... [czytaj więcej]
Ubranko do chrztu Witam posiadam na sprzedaż ubranko do chrztu dla dziewczynki. Strój w kolorze białym w rozmiarze 68. Do sukienki jest bolerko z długim rękawem również w kolorze białym. Dodaje opaskę oraz buc... [czytaj więcej]
Przeprowadzji-Transport Przeprowadzki samochód o dużej kubatuże załadunku. Dlaczego skorzystać z naszej oferty jesteśmy Firmą z 26 letnim doświadczeniem w transporcie. Większość zleceń jest z polecenia miła ekip... [czytaj więcej]
KREDYTY, POŻYCZKI DLA FIRM I OSÓB FIZYCZNYCH Oferuję kredyt bankowy bez zabezpieczenia oraz inne rodzaje finansowania na okres do 12-30 lat kredytowania.rnMoja oferta skierowana jest również dla osób ze złym BIKiem, wpisami w KRD i ERIFF or... [czytaj więcej]
Piękna suknia ślubna Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
Zapraszam do kupna pięknej sukni ślubnej Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
Zapraszam do kupna pięknej sukni ślubnej Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Jeremiasz Gąsiorek:
8 minut temu
Jeżeli chodzi o tego pana to nigdy by mi to nie przyszło do głowy ,ale po głębszym zastanowieniu uważam,że to ma sens.Ciekawe ,czy ktoś mając takiego kontrkandydata odważy się wystartować?A jak nie to co to za wybór?
Ola Rzadkiewicz:
41 minut temu
Dzień dobry, proszę bardzo, dodaję
Wiesław Paszkiewicz:
1 godzin temu
Ale Was tam szkolą!
Teofil Zięba:
2
 · 
2 godzin temu
Jak będzie budowana nowa ulica koło oczyszczalni ścieków.
Dawid Mocher:
2 godzin temu
Dobra zmiana już przyszła. A będzie jeszcze lepiej. Tak dobrze, że nawet sobie tego wyobrazić nie jesteśmy w stanie. Tylko, że gdy ta dobra zmiana będzie już pełna, to... Polski już nie będzie.
Adolf Szaknowski:
2 godzin temu
Honoratko, Jadwigo oczywiście możesz mieć swoje zdanie szkoda tylko, że wyrażasz je w taki sposób - wiem przy .... się.
Włodzimierz Aksentowicz:
2
 · 
3 godzin temu
A kiedy ulica Burzowa?
Vanessa Fitinghoff:
3
 · 
3 godzin temu
Znam człowieka ma wrodzony gen legalizmu ,taki zawsze będzie państwowcem,podobnie jak Kamiński Mariusz(tylko nie mylić z łysą pałą,sprzedajną k..wą)Ciekawy pomysł!
Flawia Kościelny:
2
 · 
3 godzin temu
Może udaje ,że nie wie to ponoć dobra metoda?
Jadwiga Dagestański:
3 godzin temu
Bogdanie i Piusie nie jestem specjalistą od komputerów, banków i różnych machlojek ,żeby było jasne . Nie zwracaj się do mnie Bogdanie jako do redakcji bo nią nie jestem , nie jestem te z Piusie osobą z kręgu zainteresowanych i też tak jak wy mam prawo wypowiedzieć się i mieć swoje zdanie . A z jakiego kręgu wy jesteście? Bo ja z żadnego. Te aluzje to raczej do osób tych które zarządzały i nadzorowały i w dalszym ciągu utrzymują się na ciepłych stołeczkach.
Damian Tokarski:
3
 · 
3 godzin temu
O następcy mówią, że go nikt nie lubi,I DOBRZE,WRESZCIE KTOŚ NIEZDILOWANY, ANI Z GÓRĄ ,ANI Z DOŁEM-Ważne ,że trzeźwo myśli!Sądzę,że da radę!
Tytus Prażeń:
3 godzin temu
Podeprzyj się laską.
Ambroży Hrańk:
3 godzin temu
Szyby na przystankach MZK - POWYBIJANE, elewacje domów i bloków mieszkalnych - WYSPREJOWANE, kutnowscy policjanci - DOSKONALĄ SIĘ W STRZELANIU (szkoda, że do ludzi), straż miejska - PRZYCZEPIA SOBIE KOLEJNE GWIAZDKI AWANSU NA PAGONACH. Idzie wiosna - IDZIE DOBRA ZMIANA. Kto tego nie przeżyje - zostanie przyjęty przez zarząd KUCZKOWA na co najmniej 20-letnie przeczekanie.
Henryk Lenek:
3 godzin temu
Fajnie byłoby podeprzeć tą wiadomość mapą.
Marianna Krebs:
3
 · 
3 godzin temu
No Krzysiu zobacz,nawet już sensownego następce masz(o co się tak bardzo obawiałeś),no chyba teraz już nic nie stoi na przeszkodzie,żebyś sobie spokojnie wrócił na Czarnów,co nie?
Ambroży Hrańk:
3 godzin temu
Brawo szybownik z Wilczej!
Berenika Franciszak:
2
 · 
3 godzin temu
Wreszcie coś sensownego,konstruktywnego,nie jestem fanką tego człowieka,ale uważam,że wójtem mógłby być dobrym,napewno nikt go nie kupi...tak jak tego...nawet nie chcę wymieniać nazwiska.
Walter Konwa:
2
 · 
4 godzin temu
Pan Eugeniusz ma bardzo duże doświadczenie procesowe w odzyskiwaniu(z sukcesem) mienia(gminna prawnik mogłaby u niego terminować),a ponieważ i w gminie i w jego rodzinnej miejscowości jest trochę do odzyskania dla mieszkańców, jego kandydatura by była wręcz idealna.Nie mówiąc o tym,że jest wzorowym zięciem,mężem,ojcem,dziadkiem i katolikiem!Jesteśmy całą rodziną na tak!
Pompejusz Jedliński:
3
 · 
4 godzin temu
Barnim, nie napisałeś którą z kolei teściową (pierwszą... czy piątą) opiekuje się gminna prawnik.
Napoleon Bronicz:
4 godzin temu
Ulica bohaterow niczyichNajciekawsze artykuły
 ·  9
8 dni temu
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie
 ·  66
8 dni temu
To był żart a nie groźba. Ruszył proces byłego policjanta z kutnowskiej komendy
 ·  141
12 dni temu
Wójt Kołach gra na zwłokę z odrzuceniem wniosku w sprawie wiatraków w gminie Bedlno
 · 
12 dni temu
Zadzwoń jak zobaczysz Berniego. W gminie Strzelce zgubił się bernardyn
 ·  5
13 dni temu
Dr Clown w szpitalu w najbliższą sobotę. Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać chorych do śmiechu
 ·  118
13 dni temu
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim
 ·  78
14 dni temu
Kutnowski szpital zatrudni specjalistę ds. promocji i marketingu
 ·  27
14 dni temu
Policjant Łukasz M. pozostanie w areszcie
 ·  10
17 dni temu
Kwitnie korespondencja kutnowskiego sądu z Getin Bankiem
 ·  25
17 dni temu
Ukraińcy szturmem dochodzą swoich wynagrodzeń, a Polacy składają pozwy
 · 
19 dni temu
Potrzebni dawcy szpiku dla 12-letniej Oliwii z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
 ·  51
21 dni temu
Skończy się bezprawie uznane przez kutnowskie instytucje i samorząd? Cmentarz na Łąkoszynie rozszerzony nielegalnie
 · 
22 dni temu
Kutnowska Amatorska Liga Siatkówki. Dziewczyny z Łęczyca Team liderem
 ·  2
23 dni temu
Elżbieta Dzikowska, królowa witalności i przygody w Kutnie
 · 
23 dni temu
Bal w Zwierzakowie
 ·  70
23 dni temu
Złapany na gorącym uczynku za wylewy odpadów na pola. Czy grozi nam katastrofa ekologiczna?
 ·  2
25 dni temu
Podał się za policjanta i wyłudził 40 tysięcy złotych
 ·  53
26 dni temu
Skarga na starostę Krzysztofa Debicha zasadna
 ·  16
26 dni temu
Prezes Zarządu Pini Polonia zostaje na wolności
 ·  29
28 dni temu
Kancelaria z Warszawy już pracuje nad budową hali widowiskowo-sportowej w Kutnie
 ·  153
28 dni temu
Odpowiedź prezydenta Kutna na plany rządu: Jeśli będzie taka możliwość to będę kandydował
 ·  15
28 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Jaka to ulica?
 ·  125
29 dni temu
Zasada dwukadencyjności pozbawi władzy lokalnych oligarchów
 ·  191
29 dni temu
Wójt gminy Bedlno przegrał w sądzie. Wiatraki pod znakiem zapytania
 ·  3
29 dni temu
Awantura w rodzinie zakończona tymczasowym aresztowaniem
Pogoda w Kutnie
Dziś: poniedziałek
Temperatura: 5°C
Całkowite zachmurzenie
Wschód słońca: 06:47
Zachód słońca: 17:05

1012 hPa
25 km/h
0,0 mm


Jutro: wtorek
Temperatura: 7°C
Duże zachmurzenie

Wschód słońca: 06:45
Zachód słońca: 17:07

1002 hPa
24 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności