eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie
W środę Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie gościła człowieka o wyjątkowych talentach, pisarza, dramaturga, ale też scenarzystę, felietonistę i eseistę - Janusza Głowackiego. 

79-letni gość biblioteki urodził się w Poznaniu, studiował aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie oraz historię i filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończył polonistykę. Zadebiutował w  1960 roku w Almanachu Młodych opowiadaniem pod tytułem Na plaży. Od 1983 mieszka w Nowym Jorku.

Licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w rozmowie Krystiana Nehrebeckiego z szacownym gościem. Nehrebecki to aktor po PWST w Krakowie, od roku 2012 do 2016 dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, a obecnie właściciel Agencji Nehrebeccy.

Oto fragmenty rozmowy z autorem Good night Dżerzi, Z głowy, Polowania na karaluchy czy Przyszłem czyli jak pisałem scenariusz o Lechu Wałęsie dla Andrzeja Wajdy.

Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32853/05_obraz.jpg
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32853/08_obraz.jpg
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32853/16_obraz.jpg


KN: Skąd Janusz Głowacki wziął się w europejskim świecie kultury? Ile płaszczyzn ma zjawisko Janusz Głowacki? O tym będziemy rozmawiać. Ty będziesz cebulą, a ja będę się obierał po trochu. Uciekaliście z mamą z Warszawy, a po tem była wyjątkowa szkoła-gimnazjum, do której chodziły wielkie postacie polskiej kultury. Pamiętasz kto?

JG: Nie pamiętam. (śmiech publiczności)
KN: Podpowiem Ci. 
JG: Bo masz zapisane.
KN: Geremek, Zapasiewicz, ze sportu Andrzej Strejlau, z medycyny Zbigniew Religa.
JG:Operował moją matkę, nieskutecznie.
KN: Co wspólnego Twoja mama miała z Czytelnikiem? Z Uniwersytetem?
JG: Matka była redaktorką, matka przynosiła mi książki, pisałem o tym w książce Z głowy. Jak byłem mały i miałem zapalenie płuc, matka czytała mi Prousta, ja zasypiałem, wtedy uznawała mnie za idiotę i poradziła, żebym został sprawozdawcą sportowym. Jak to opowiadam to nie wiem dlaczego sprawozdawcy są obrażeni.
KN: Twoje poczucie humoru jest niezwykle wysublimowane, zatem trzeba być bardzo czujnym...
JG: Jesteś czujny, myśmy tu przyjechali w strasznie trudnych warunkach na drodze, opowiadałem po drodze ten dowcip rosyjski. Opowiem i Państwu. Facet miał wypadek samochodowy i go wiozą sanitariusze karetką. Pyta ich gdzie mnie wieziecie? Do prosektorium. On mówi zaraz, zaraz ale ja jeszcze żyję. No tak, ale my jeszcze nie dojechaliśmy. Straszliwe tempo, które narzucił Krystian, chwilami zimno się robiło. 
KN: Półtorej godziny z Warszawy...
JG: Macierewicz pół godziny ...
KN:Czy prawdą jest, że Twój tata pisał bajki?
JG: Pisał bajki i książki kryminalne. Nie wyjeżdżało się wtedy z Polski,a on pisał książki, które na przykład działy się w Egipcie Testament Królowej Nefretete. Razem wyglądaliśmy jak wygląda Egipt. Mieszkaliśmy wtedy w Łodzi, piętro wyżej była księgarnia, bibliotekarz który ją prowadził został aresztowany za szpiegostwo przemysłowe na rzecz Japonii i zaczął rozdawać książki. Dostałem Ferdydurkę i Dostojewskiego, właściwie półprohibity wtedy.
KN: Dostałeś się do szkoły aktorskiej bez problemu, bo miałeś warunki Jamesa Deana...
JG: Fiu fiu. Nie wiem czy bez problemów, w każdym razie dostałem się na pierwszy rok i potem mnie wyrzucono za zupełny brak zdolności i cynizm. Jak sami Państwo wiecie i oglądacie telewizję za sam brak zdolności się nie wyrzuca.
KN: Serdecznym Twoim kolegą był Krzysztof Kowalewski, Ela Czyżewska. Bycie artystą aktorem nie było Ci dane...
JG: Już bym teraz nie żył... To znaczy Krzysio jeszcze żyje, może u Was będzie. Bardzo uroczy aktor chociaż gruby.

Publiczność żywiołowo reagowała śmiechem i chyba każdy słuchał rozmowy z Głowackim z uśmiechem na ustach. 

KN: Chodziłeś na spekatkle, pisałeś recenzje...
JG: To było bardzo nudne, pisałem je dla radia, trzeba było je zrobić z dnia na dzień. Byłem kiedyś na spekatklu, w którym grała Nina Andrycz Pożądanie w cieniu więzów Eugene O’Neila. Wyobraźcie sobie Andrycz grającą prostą, amerykańską wieśniaczkę. Napisałem o niej coś bardzo złośliwego pt. Powiązanie w cieniu rządów , bo była żoną Cyrankiewicza, i wtedy do radia przyszli dwaj panowie UOPu aby się mną zajmować, ale dali sobie spokój. 

KN: W Kulturze za kolegów miałeś Teresę Polańską, Ryszarda Kapuścińskiego..
JG: Tak, Wiktora Osiatyńskiego, Basię Łopieńską i szefem był Janusz Wilhelmi, który było kompletnie cynicznym i sprzedanym człowiekiem ale piekielnie inteligentnym. To była dla mnie szkoła inteligencji i cynizmu. Powiedział mi słynne zdanie: Januszku unikaj zawsze pierwszych reakcji, mogą być uczciwe. Słuchając takiego nauczyciela nabierałem dystansu do rzeczywistości. Miał do mnie trochę słabość.

KN: Zbiór opowiadań Na plaży już zdradziły Twój pazur, ale pokazały że przywdziewasz maskę cynika, to taki Twoj pancerz.
JG: Jak się kogoś strasznie długo udaje, to potem już nie wiadomo, jak to jest. Napisałem taką sztukę Fortynbras się upił i że ten bohater ratuje się przed tym, aby go nie zamordowali, udając alkoholika. Ale właśnie nie udaje mu się tak długo udawać alkoholika i się nim staje. Nie wiem czy z tym moim cynizmem tak nie jest. Kazio Kutz uważa, że jestem niewinną dziewczynką z maską cynizmu, ale nie jestem pewien. 

KN: Wielkim nieszczęściem artysty jest to, że zrobi coś za wcześnie, mówił Ryszard Kapuściński. Kopciucha potrafiono docenić na świecie, to Ty wprowadziłeś do teatru kamerę, telebimy, tego wtedy nie było...
JG: A teraz jest tego za dużo...
KN: W Polsce nie potrafiono złapać konwencji, tutaj recenzje były katastrofalne, a świat się zachwycił, Stany Zjednoczone, Chiny.
JG:Rzeczywiście grano wszędzie, w Tai Pen teatrze gigantycznym na 1000 miejsc. Kopciuch był też wystawiony w Falenicy, w poprawczaku i dlatego warto pisać, bo to jak zostało to zagrane przez dziewczyny, poruszało. Siedziałem w pierwszym rzędzie z księdzem i dyrektorem zakładu, a za plecami był cały poprawczak. Grały z pasją, nienawiścią, reakcje były żywiołowe, takich nigdy nie miałem. Przy scenie kiedy dziewczyna napluła w twarz kamerzyście, nastąpił tak dziki entuzjazm, nie miały złudzenia co mass media im oferują i jaki powinny mieć do tego stosunek.

Głowacki opowiedział o swoich artystycznych początkach w Stanach Zjednoczonych, o filmie Rejs z 1970 roku, perturbacjach związanych z jego dystrybucją, propozycją wycięcia sceny salonowca. 

W drugiej części spotkania nie obyło się bez pytań Czytelników. 
- Witamy panie Januszu w Kutnie, cieszymy się, że pan do nas zawitał. Mam dwa pytania, duża część Pana żcyia toczyła się w czasach słusznie minionych. Czy dostrzega pan pewne analogie między światem i Polską przed 89 rokiem i obecnie? Czy są takie rzeczy, za którymi pan tęskni? I drugie pytanie Czy są w Warszawie takie miejsca, w których znika pan jak w Trójkącie Bermudzkim? - spytała młoda kutnianka.

-Niestety bardzo wiele rzeczy się powtarza, takie mam poczucie, że ja właściciwie napisałem wszystko, to znaczy był taki dowcip To se ne vrati, niestety zaczyna to ponuro wyglądać. To mnie oszałamia, i w pewien sposób zachwyca. Patrzę na to i nie mogę uwierzyć. Takiego miejsca nie mam już w Warszawie - odparł pisarz.

Więcej zdjęć

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
wandea, 12.02.2017 17:00|czytane: 1217 razy|9 komentarzy|komentuj
Arkadiusz Piepes
Chrystian Kościuszko
Zapraszani przez dyrekcję biblioteki, tzw. ciekawi ludzie, są opłacani z budżetu miasta i powiatu. Skoro jest tylu chętnych by uczestniczyć w tych spotkaniach , to czy nie jest celowe aby te spotkania organizować w bardziej pojemnych salach?
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
132 dni temu
Pius Ziemiański
Młoda kutnianko w czasach słusznie minionych artystom , celebrytom , piosenkarzom nie żyło się źle. Kto jak nie oni wyjeżdżali za granicę , dobrze zarabiali , Nie mają co narzekać .
 · 
Udostępnij
 · 
132 dni temu
Arnold Sdzikowski
Wejściówki powinny być zawsze dostępne od soboty, aby był równy do nich dostęp osób pracujących, młodych, a jak będzie tak jak zawsze w środku tygodnia od 14 czy 13 a jeszcze pracownicy będą brać po 10 sztuk dla znajomych to taka to będzie publiczność
 · 
Udostępnij
 · 
132 dni temu
Janusz Pozeajło
Panowie wspominali Teresę Torańską.
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
133 dni temu
Greta Machowicz
Cała sala na wejściówkach (darmowych) to uniwersytet trzeciego wieku.
 · 
Udostępnij
 · 
133 dni temu
Jonasz Pawelski Student to student!
133 dni temu
 · 
 · 
3
Janusz Pozeajło I dobrze, że sa wejściówki.
133 dni temu
 · 
 · 
2
Wojciech Skorupa Nie pierwszy raz...widać ten ślepy pęd UTW...a zainteresowani wejściówek zdobyć nie mogą...znajomy był z KDK na koncercie rockowym jakiś czas temu, chyba Kobranocka, a Panie z UTW były zaskoczone i chyba żałowały wydanej kasy
133 dni temu
 · 
 · 
2
Ireneusz Siewruk
Byłem na tym bardzo interesującym spotkaniu z Januszem Głowackim, które prowadził na przyzwoitym poziomie Krystian Nehrebecki.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
133 dni temu
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Sobota z historią. Rota Pana Tomasza na Zamku w Oporowie
Ledwie przebrzmiał huk siedemnastowiecznych armat i muszkietów, a znów w sobotnie popołudnie 24 czerwca unosić się będzie wokół oporowskiego zamku zapach prochu, słychać będzie okrzyki komend, szczęk oręża i gwar wojskowego... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]
sprzedam rowerek dziewczecy Sprzedam rowerek dziewczęcy (wiek dziecka 4-6 lat) w kolorze różowym, koła 16. Stan dobry.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko Sprzedam biurko w kolorze kremowym o wymiarach długośc 110 cm, wysokość 75 cm, szerokość 60 cm. Stan bardzo dobry. ... [czytaj więcej]
komoda Sprzedam komodę z 4 pojemnymi szufladami w kolorze kremowym do pokoju dziecięcego o wymiarach: wysokość 102 cm, szerokość 80 cm, głębokość 62cm. Stan bardzo dobry.... [czytaj więcej]
fotel jednoosobowy Sprzedam fotel jednoosobowy w kolorze różowo - kremowym, szerokość 1 m, długość 2 m. Powierzchnia spania 80 cm na 190 cm. Stan bardzo dobry. ... [czytaj więcej]
Wakacje w Bieszczadach. Wolne terminy w pokojach i domkach Nie masz pomysłu na wakacje, a chcesz odpocząć w Polsce? Odwiedź Bieszczady. Zapraszamy do naszego Ośrodka Wypoczynkowo-Konferencyjnego Danfarm w Ustrzykach Dolnych, Rownia 92. Możliwoś... [czytaj więcej]
Odkupimy Zalegające Stany Magazynowe Za Gotówkę Nasza firma zajmuje się skupem:rnwszelkich nadwyżek magazynowychrntowarów zalegających, słabo rotującychrnproduktów nietrafionych w rynek lub wycofanych ze sprzedażyrnartykułów z krótkim te... [czytaj więcej]
Dodawanie ogłoszeń co tydzień - WYKONAMY TO ZA CIEBIE W ramach pakietu cyklicznego ( DODAWANIE OGŁOSZEŃ CO TYDZIEŃ ) dodamy Państwa ogłoszenie co tydzień do tych samych największych portali ogłoszeniowych w Polsce (100 portali, 240 portali, 300 ... [czytaj więcej]
Schody Na Najwyższym Poziomie Wykonamy dla Państwa schody na najwyższym poziomie.rnrnW ofercie posiadamy schody drewniane, na konstrukcji stalowej oraz balustrady. Specjalizujemy się w nowoczesnej technologii wykonania poręczy... [czytaj więcej]
Przeprowadzki-Transport Przeprowadzki samochód o dużej kubatuże załadunku. Dlaczego skorzystać z naszej oferty jesteśmy Firmą z 26 letnim doświadczeniem w transporcie. Większość zleceń jest z polecenia miła eki... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Eugeniusz Fcdorko:
9 minut temu
Wyrazy szacunku niepowetowana strata
Artur Duren:
58 minut temu
Krzysiu! Rozchmurz się! Nie od razu Krzysiu, nie od razu. Nie dokazuj Krzysiu, nie dokazuj. Zostaw ten burdel powiatowy i chodź do nas. Zobaczysz. Ni będziesz żałował. Kto się długo namyśla nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Masz 24 godziny na decyzję. Krótka piłka. Nie przejmuj się tym, że masz trochę niegramotną babę. Tak Bóg dał. I nie wierz w te idiotyzmy, brednie, bzdury i głupoty, co wypisuje powyżej Anioł Uhr o jakichś Pterodaktylach, Pterozaurach, Ptorach, o Wiktorii co się zdenerwowała i włosy na łonie spaliła. Przemyśl chłopie sprawę i się nawróć. I się oświeć prądami oświeceniowymi, a nie elektrycznymi. Nie będę przedłużał bo moja koza już mnie tu podskubuje. Na rozchmurzenie i na lepsze spanie: 1.[Małgosia ma pierwszą miesiączkę. Nie wie biedna, co się stało ipokazuje Krzysiowi swój problem. Krzysiu ogląda z wielkimzainteresowaniem, i rzecze:- Nie wiem, Małgośka, na mój gust, to Ci jaja urwało.] 2. [Idzie Małgosia z Krzysiem przez las i mówi:- Krzysiu wystrasz mnie.Krzysio nic nie powiedział tylko ją wy(powiedzmy)dymał. Idą dalej i po chwili:
- Krzysiu wystrasz mnie.
Krzysio nic nie powiedział tylko ją wy(powiedzmy)grzmocił. Idą dalej i znowu:
- Krzysiu wystrasz mnie.
- Buuuuu ty stara awruk!] Chwaściki-osty-chłopczyki na dzisiaj starczy. A wszystkie chwaściki-pokrzywy-małgośki - opamiętajcie się awruki. AWRUK! Idę zobaczyć co z kotami się dzieje. Tak po omacku do tej Groty z kocią rodziną muszę mleka zanieść. Ciekawe czy kupców znajdę? Róbcie swoje. Ja zaraz będę pisał na innych portalach. Polecam się na przyszłość. Pozdrawiam.
Wojciech Arcemberski:
1 godzin temu
Ty naprawdę musisz brać leki.Gdyby nie było wolnego etatu to by nie był ogłaszany konkurs, paniał?
Wojciech Arcemberski:
2
 · 
1 godzin temu
Czy Wiulanowski za zasługi dla kutnowskiego szpitala dostał stołek po dyrektora w NFZ? Ciekawe kto go tam rekomendował?
Baltazar Kolenda Kirkiło:
2 godzin temu
Gratulacje!!!
Amadeusz Sierpowski:
2 godzin temu
Błąd dziennikarza w tytule. Wolnego etatu zapewne nie ma, jest jedynie wymagane prawem ogłoszenie konkursu.
Edward Laskarys:
2 godzin temu
szok wielka wielka szkoda
Abercjusz Krzemiński:
2 godzin temu
Ziółkowskiego i tak nie wprowadzicie do PiS, niezależnie od tego, ile wam postawi, ile dmuchniecie kresek. Ludzie oczekują, że bedą tu podawane informacje, a nie taka antypisowska sieczka. Paulina mysle że ma IQ grubo ponad 100, a o was sądzę, że nie przekraczacie 95, czyli macie mniej niz małpa Koko. Zasmiecacie tymi antypisowsko-antyklopotowskimi wybroczynami to forum. Piszcie konkrety, a nie to co Ziółkowski wam podyktuje.
Ola Rzadkiewicz:
3 godzin temu
To nasz błąd, jest trzecia ale dla nas wygrała Poprawione.
Jędrzej Urzędów:
3 godzin temu
Ale manipulują wynikami, jak jedynka mogli wygrać skoro jeden mecz przegrali a jeden zremisowali, coś ze źródłem nie tak
Anastazja Moszna:
3
 · 
3 godzin temu
Jedyne co im wychodzi to wyprowadzanie do prywatnych firm intratnych oddziałów.
Matylda Boraciński:
2
 · 
3 godzin temu
Być może lubią swojski zapach.
Dacjan Chmura:
3 godzin temu
Konrad i Gerwazy a tabletki wzięte?
Alwin Zmurka:
3 godzin temu
"Kiepski Kasprowicz" pozdrawia. Zimny prysznic przyda się narcyzom
Estera Wachowski:
3 godzin temu
Kalasanty a ty dla mnie jesteś nie tylko przygłupem , ale schzofrenikiem. Lecz się człowieku.
Andrzej Piskun:
4
 · 
3 godzin temu
Panie Darku, mieszkańcy miasta Kutna i powiatu kutnowskiego mają taką władzę na jaką zasługują.
Już dawno stwierdziłem, że nie warto, szkoda zdrowia.
Alwin Zmurka:
3 godzin temu
ALe klapa!
Przemysław Kotczut:
3 godzin temu
Wyrazy wspopczucia bedzie nam jej brakowac
Adrian Krzyżewski:
4
 · 
3 godzin temu
Katastrofa, tam trzeba nowego zarządu powiatu, nowych radnych, nic im nie wychodzi, długi rosną, kardiologii nie ma, żenujące to jest...
Oskar Haller:
3 godzin temu
Podobno był protegowanym posła.Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  183
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
3 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  13
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
8 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
15 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
25 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności