eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 26.04.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie
W środę Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie gościła człowieka o wyjątkowych talentach, pisarza, dramaturga, ale też scenarzystę, felietonistę i eseistę - Janusza Głowackiego. 

79-letni gość biblioteki urodził się w Poznaniu, studiował aktorstwo w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie oraz historię i filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim, gdzie ukończył polonistykę. Zadebiutował w  1960 roku w Almanachu Młodych opowiadaniem pod tytułem Na plaży. Od 1983 mieszka w Nowym Jorku.

Licznie zgromadzona publiczność uczestniczyła w rozmowie Krystiana Nehrebeckiego z szacownym gościem. Nehrebecki to aktor po PWST w Krakowie, od roku 2012 do 2016 dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Tczewie, a obecnie właściciel Agencji Nehrebeccy.

Oto fragmenty rozmowy z autorem Good night Dżerzi, Z głowy, Polowania na karaluchy czy Przyszłem czyli jak pisałem scenariusz o Lechu Wałęsie dla Andrzeja Wajdy.

Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32853/05_obraz.jpg
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32853/08_obraz.jpg
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32853/16_obraz.jpg


KN: Skąd Janusz Głowacki wziął się w europejskim świecie kultury? Ile płaszczyzn ma zjawisko Janusz Głowacki? O tym będziemy rozmawiać. Ty będziesz cebulą, a ja będę się obierał po trochu. Uciekaliście z mamą z Warszawy, a po tem była wyjątkowa szkoła-gimnazjum, do której chodziły wielkie postacie polskiej kultury. Pamiętasz kto?

JG: Nie pamiętam. (śmiech publiczności)
KN: Podpowiem Ci. 
JG: Bo masz zapisane.
KN: Geremek, Zapasiewicz, ze sportu Andrzej Strejlau, z medycyny Zbigniew Religa.
JG:Operował moją matkę, nieskutecznie.
KN: Co wspólnego Twoja mama miała z Czytelnikiem? Z Uniwersytetem?
JG: Matka była redaktorką, matka przynosiła mi książki, pisałem o tym w książce Z głowy. Jak byłem mały i miałem zapalenie płuc, matka czytała mi Prousta, ja zasypiałem, wtedy uznawała mnie za idiotę i poradziła, żebym został sprawozdawcą sportowym. Jak to opowiadam to nie wiem dlaczego sprawozdawcy są obrażeni.
KN: Twoje poczucie humoru jest niezwykle wysublimowane, zatem trzeba być bardzo czujnym...
JG: Jesteś czujny, myśmy tu przyjechali w strasznie trudnych warunkach na drodze, opowiadałem po drodze ten dowcip rosyjski. Opowiem i Państwu. Facet miał wypadek samochodowy i go wiozą sanitariusze karetką. Pyta ich gdzie mnie wieziecie? Do prosektorium. On mówi zaraz, zaraz ale ja jeszcze żyję. No tak, ale my jeszcze nie dojechaliśmy. Straszliwe tempo, które narzucił Krystian, chwilami zimno się robiło. 
KN: Półtorej godziny z Warszawy...
JG: Macierewicz pół godziny ...
KN:Czy prawdą jest, że Twój tata pisał bajki?
JG: Pisał bajki i książki kryminalne. Nie wyjeżdżało się wtedy z Polski,a on pisał książki, które na przykład działy się w Egipcie Testament Królowej Nefretete. Razem wyglądaliśmy jak wygląda Egipt. Mieszkaliśmy wtedy w Łodzi, piętro wyżej była księgarnia, bibliotekarz który ją prowadził został aresztowany za szpiegostwo przemysłowe na rzecz Japonii i zaczął rozdawać książki. Dostałem Ferdydurkę i Dostojewskiego, właściwie półprohibity wtedy.
KN: Dostałeś się do szkoły aktorskiej bez problemu, bo miałeś warunki Jamesa Deana...
JG: Fiu fiu. Nie wiem czy bez problemów, w każdym razie dostałem się na pierwszy rok i potem mnie wyrzucono za zupełny brak zdolności i cynizm. Jak sami Państwo wiecie i oglądacie telewizję za sam brak zdolności się nie wyrzuca.
KN: Serdecznym Twoim kolegą był Krzysztof Kowalewski, Ela Czyżewska. Bycie artystą aktorem nie było Ci dane...
JG: Już bym teraz nie żył... To znaczy Krzysio jeszcze żyje, może u Was będzie. Bardzo uroczy aktor chociaż gruby.

Publiczność żywiołowo reagowała śmiechem i chyba każdy słuchał rozmowy z Głowackim z uśmiechem na ustach. 

KN: Chodziłeś na spekatkle, pisałeś recenzje...
JG: To było bardzo nudne, pisałem je dla radia, trzeba było je zrobić z dnia na dzień. Byłem kiedyś na spekatklu, w którym grała Nina Andrycz Pożądanie w cieniu więzów Eugene O’Neila. Wyobraźcie sobie Andrycz grającą prostą, amerykańską wieśniaczkę. Napisałem o niej coś bardzo złośliwego pt. Powiązanie w cieniu rządów , bo była żoną Cyrankiewicza, i wtedy do radia przyszli dwaj panowie UOPu aby się mną zajmować, ale dali sobie spokój. 

KN: W Kulturze za kolegów miałeś Teresę Polańską, Ryszarda Kapuścińskiego..
JG: Tak, Wiktora Osiatyńskiego, Basię Łopieńską i szefem był Janusz Wilhelmi, który było kompletnie cynicznym i sprzedanym człowiekiem ale piekielnie inteligentnym. To była dla mnie szkoła inteligencji i cynizmu. Powiedział mi słynne zdanie: Januszku unikaj zawsze pierwszych reakcji, mogą być uczciwe. Słuchając takiego nauczyciela nabierałem dystansu do rzeczywistości. Miał do mnie trochę słabość.

KN: Zbiór opowiadań Na plaży już zdradziły Twój pazur, ale pokazały że przywdziewasz maskę cynika, to taki Twoj pancerz.
JG: Jak się kogoś strasznie długo udaje, to potem już nie wiadomo, jak to jest. Napisałem taką sztukę Fortynbras się upił i że ten bohater ratuje się przed tym, aby go nie zamordowali, udając alkoholika. Ale właśnie nie udaje mu się tak długo udawać alkoholika i się nim staje. Nie wiem czy z tym moim cynizmem tak nie jest. Kazio Kutz uważa, że jestem niewinną dziewczynką z maską cynizmu, ale nie jestem pewien. 

KN: Wielkim nieszczęściem artysty jest to, że zrobi coś za wcześnie, mówił Ryszard Kapuściński. Kopciucha potrafiono docenić na świecie, to Ty wprowadziłeś do teatru kamerę, telebimy, tego wtedy nie było...
JG: A teraz jest tego za dużo...
KN: W Polsce nie potrafiono złapać konwencji, tutaj recenzje były katastrofalne, a świat się zachwycił, Stany Zjednoczone, Chiny.
JG:Rzeczywiście grano wszędzie, w Tai Pen teatrze gigantycznym na 1000 miejsc. Kopciuch był też wystawiony w Falenicy, w poprawczaku i dlatego warto pisać, bo to jak zostało to zagrane przez dziewczyny, poruszało. Siedziałem w pierwszym rzędzie z księdzem i dyrektorem zakładu, a za plecami był cały poprawczak. Grały z pasją, nienawiścią, reakcje były żywiołowe, takich nigdy nie miałem. Przy scenie kiedy dziewczyna napluła w twarz kamerzyście, nastąpił tak dziki entuzjazm, nie miały złudzenia co mass media im oferują i jaki powinny mieć do tego stosunek.

Głowacki opowiedział o swoich artystycznych początkach w Stanach Zjednoczonych, o filmie Rejs z 1970 roku, perturbacjach związanych z jego dystrybucją, propozycją wycięcia sceny salonowca. 

W drugiej części spotkania nie obyło się bez pytań Czytelników. 
- Witamy panie Januszu w Kutnie, cieszymy się, że pan do nas zawitał. Mam dwa pytania, duża część Pana żcyia toczyła się w czasach słusznie minionych. Czy dostrzega pan pewne analogie między światem i Polską przed 89 rokiem i obecnie? Czy są takie rzeczy, za którymi pan tęskni? I drugie pytanie Czy są w Warszawie takie miejsca, w których znika pan jak w Trójkącie Bermudzkim? - spytała młoda kutnianka.

-Niestety bardzo wiele rzeczy się powtarza, takie mam poczucie, że ja właściciwie napisałem wszystko, to znaczy był taki dowcip To se ne vrati, niestety zaczyna to ponuro wyglądać. To mnie oszałamia, i w pewien sposób zachwyca. Patrzę na to i nie mogę uwierzyć. Takiego miejsca nie mam już w Warszawie - odparł pisarz.

Więcej zdjęć

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
wandea, 12.02.2017 17:00|czytane: 1115 razy|9 komentarzy|komentuj
Edmund Mackiewicz
Chrystian Kościuszko
Zapraszani przez dyrekcję biblioteki, tzw. ciekawi ludzie, są opłacani z budżetu miasta i powiatu. Skoro jest tylu chętnych by uczestniczyć w tych spotkaniach , to czy nie jest celowe aby te spotkania organizować w bardziej pojemnych salach?
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
74 dni temu
Pius Ziemiański
Młoda kutnianko w czasach słusznie minionych artystom , celebrytom , piosenkarzom nie żyło się źle. Kto jak nie oni wyjeżdżali za granicę , dobrze zarabiali , Nie mają co narzekać .
 · 
Udostępnij
 · 
74 dni temu
Arnold Sdzikowski
Wejściówki powinny być zawsze dostępne od soboty, aby był równy do nich dostęp osób pracujących, młodych, a jak będzie tak jak zawsze w środku tygodnia od 14 czy 13 a jeszcze pracownicy będą brać po 10 sztuk dla znajomych to taka to będzie publiczność
 · 
Udostępnij
 · 
74 dni temu
Janusz Pozeajło
Panowie wspominali Teresę Torańską.
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
75 dni temu
Greta Machowicz
Cała sala na wejściówkach (darmowych) to uniwersytet trzeciego wieku.
 · 
Udostępnij
 · 
75 dni temu
Jonasz Pawelski Student to student!
75 dni temu
 · 
 · 
3
Janusz Pozeajło I dobrze, że sa wejściówki.
75 dni temu
 · 
 · 
2
Wojciech Skorupa Nie pierwszy raz...widać ten ślepy pęd UTW...a zainteresowani wejściówek zdobyć nie mogą...znajomy był z KDK na koncercie rockowym jakiś czas temu, chyba Kobranocka, a Panie z UTW były zaskoczone i chyba żałowały wydanej kasy
75 dni temu
 · 
 · 
2
Ireneusz Siewruk
Byłem na tym bardzo interesującym spotkaniu z Januszem Głowackim, które prowadził na przyzwoitym poziomie Krystian Nehrebecki.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
75 dni temu
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Miejskie obrazki. Przed majówką łatanie dziur w centrum Kutna
Plac Wolności, na którym jest płatny parking w centrum Kutna zyska nowe łaty. Wycięty asfalt zostanie uzupełniony jeszcze przed majówką. - Przypominają... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Na co w maju do Kina KDK?
W maju zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury na kryminał, najnowszą ekranizację studia Marvel, dramaty oraz filmy familijne. 05-10.05.2017  od piątku do środy godz.14.30  PAN ŻABA 2D dubbing (familijny, czas 85 min ) godz.16.00 ... [więcej]
Sport
"Czwórka" i "Dwójka" wygrały Kros Strzelecki
Dziś w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbyły się zawody Miejskiej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej – „KROS STRZELECKI”. Była to już czwarta edycja tych zawodów, w której wystartowało 11 zespołów /4 zawodników indywidualnie/ ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Kutna oraz... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]
Skuteczna naprawa baz danych SQL trudne przypadki / Naprawa bazy danych MSSQL, baz Płatnika, Wapro, Zapewniamy prawie 100% skuteczność odzyskania danych z uszkodzonej bazy MSSQL. Nawet jeśli istnieje tylko plik MDF, niezależnie czy udaje się plik mdf+ldf podłączyć do serwera. Bazy mogą ... [czytaj więcej]
Kierowca C+E Międzynarodówka Firma OLI-TRANS S.C. zatrudni kierowcę w transporcie międzynarodowym na ciągniki siodłowe (kat. C+E) z doświadczeniem. System pracy 3/1. Mile widziana znajomość języka niemieckiego lub angiels... [czytaj więcej]
Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? rnI nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu mówić. rn rnDaj mi 3 minuty i zobacz jak w prosty sposób ... [czytaj więcej]
Renowacja wanny - co dwie wanny to nie jedna Odnów swoją wannę skutecznie, szybko, bez remontu! Wykonujemy trwałą renowację wanien metodą "wanna w wannie". Jest to osadzenie nowej wanny akrylowej na starej wannie zabudowanej. Nową... [czytaj więcej]
ŚLUSARZE ŚLUSARZE Oferta: - stawka 11,50-12,00 EURO NA RĘKĘ. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na ... [czytaj więcej]
PRACOWNIK Z NIEMIECKIM Pracownik z dobrą znajomością języka niemieckiego Oferta: - 12 euro netto/za godzinę - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość dłuższej współpracy - praca w rafinerii w Niem... [czytaj więcej]
SPAWACZ SPAWACZE Oferta: - stawka 13 EURO NA RĘKE. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na terenie Niemiec w miejscowości Frankfurt nad Mene... [czytaj więcej]
PŁYTKARZ PŁYTKARZE/HYDRAULICY Oferta: - zatrudnienie na niemieckich warunkach - praca na terenie Niemiec w miejscowości Duisburg Wymagania: - doświadczenie na stanowisku płytkarz/hydraulik - umiej... [czytaj więcej]
MURARZE MURARZE Oferta: - atrakcyjne wynagrodzenie - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - praca na terenie Niemiec w okolicach Lipska - możliwość współpracy z całymi brygadami/firmami - możliwo... [czytaj więcej]
Przedstawiciel ds. odszkodowań Pracujesz na rynku odszkodowań! rnJesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? rnTwoi klienci są niezadowoleni bo dostają za małe odszkodowania? rnMożesz to zmienić! rnrnKancelaria Prawna Pro Bo... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODA ŻELOWĄ I HYBRYDOWĄ.rnKOSZT JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, KOSZT DWÓCH METOD 450 ZŁ... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODĄ HYBRYDOWĄ I ŻELOWĄ.rnKOSZY JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, DWIE METODY 450 ZŁ... [czytaj więcej]
Kurs Tworzyw Sztucznych Profesjonalny Kurs Tworzyw Sztucznych online.Pełne 20 dni zaawansowanej wiedzy teoretycznej z praktyką.Poznaj tworzywa i naucz się prawidłowo zakładać formę wtryskową na maszynę.Szczegóły h... [czytaj więcej]
Sprzedawczyni Duża marka poszukuje sprzedawczyni do sklepu w Galerii Marcredo. Szukamy osoby energicznej, uśmiechniętej, z pozytywnym nastawieniem, która ma dużą łatwość w nawiązywaniu relacji z drugą ... [czytaj więcej]
Praca w ochronie Agencja ochrony zatrudni pracownika z orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym.Informacje pod nr.telefonu... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik Witaj Wiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Ananiasz Cinciała:
15 minut temu
Brawo za chęci, pomysł i zaangażowanie
Gustaw Maślanka:
18 minut temu
Gratuluję również! Bardzo zdolny, a zarazem przesympatyczny fajny chłopak. Wiem co mówię, bo znam osobiście
Borys Foc:
29 minut temu
W konkursie recytatorskim nagradzać ludzi z wadami wymowy to glupota i brak profesjonalizmu jury.
Achilles Brown:
2
 · 
32 minut temu
Gratulacje-fajna akcja !
Bonifacy Fedorowski:
53 minut temu
Gdybyś Iwo, podobnie jak Bryła prowadził w Byszewie deficytowe 50 hektarowe gospodarstwo rolne, to byś również starał się zniwelować ten deficyt swoja pensją. A na taką " deficytową dziurę" to i pensja premiera nie była by za duża. No a oprócz tego wójt też musi za coś kupić chleb i margarynę.
Emanuel Kruk:
59 minut temu
Mateusz....Gratulacje....!!!! No....I....Bartek!!!!Dziekuje synu.....
Bonifacy Fedorowski:
1 godzin temu
Te wymienione przez ciebie Hugo zakazy, obowiązują jedynie współplemieńców Mojżesza - rodowitych Żydów a nie nas Słowian. My Słowianie od ponad 1000-a lat jesteśmy wszak WYZNAWCAMI RELIGII CHRYSTUSA do której Żydzi są w kontrze. Fakt - RELIGIA CHRYSTUSOWA nam Słowianom, w swej symbolice jest nader bliska. A bliska dlatego, bo nieomal identyczna z symbolami NEOPOGAŃSKICH BOGÓW SŁOWIAN. My potomkowie Piasta stawiamy na konkret - my uklękniemy, skłonimy głowę gdy stoimy przed OBRAZEM, FIGURKĄ, gdy powąchamy KADZIDŁO a oczy nasze ujrzą SŁOŃCE, OGIEŃ, ORNAT cz też BALDACHIM. To nas naprawdę kręci a nie jakieś tam mojżeszowe zwidy i zakazy. Nasze piastowskie mózgi nie są przystosowane do tego aby sobie coś wyobrażać - MY TO MUSIMY "TO COŚ" - UJRZEĆ, DOTKNĄĆ, POLIZAĆ.
Dariusz Siła:
1 godzin temu
@Hugo Gąsiorek

...i taka prawda.

Żeby było śmieszniej to ta cała szopka dla KOPII obrazu. Ludzie obudźcie się!!!
Orfeusz Kremberg:
2
 · 
2 godzin temu
Zebrać się w grupę ,wesprzeć już osoby walczące w Gminie Krzyżanów z farmą wiatrową, sprawa już jest w Sądzie. Można nawet zaskarżyć decyzję wójta i już istniejące wiatraki zmusić do likwidacji, są podstawy prawne ku temu.
Celestyn Dariusz Zięba:
4
 · 
2 godzin temu
Niech Gmina Bedlno zajmie się poprawą jakości wody bo to syf !!!
Kazimierz Biallosser:
3
 · 
3 godzin temu
No właśnie jaki Pań taki i Kram czyli członkom Kutnowskiego PIS taki Pań odpowiada i nic nie robią aby wybrać sobie innego Pana ...???
Iwo Poziomkowski:
4
 · 
3 godzin temu
Bryła to bardzo pazerny człowiek gdyby mógł to pobierał by miesięczną pensję w wysokości rocznego budżetu gminy. przecież za dwa tysiące ten pan nie wyżyje, u tego typu ludzi żołądek jest delikatniejszy iszybciej trawiący
Romuald Gedroić:
3
 · 
3 godzin temu
Krzyżanów i jego wójt robią to samo!
Amalgund Guzik:
2
 · 
4 godzin temu
Normalny kosmos te badania.
Hadrian Miszk:
4 godzin temu
Gratulacje.
Władysław Rymont:
4 godzin temu
I jeszcze jedno,Andy po pijaku gdzieś gadał ,że ten młody wilk to jest krzyżówka z kaukazem...
Władysław Rymont:
5 godzin temu
Ten stary wilk ma gen zabójcy...
Amalgund Ogiński:
4
 · 
5 godzin temu
A największa porażka to kutnowski PiS (Próżniactwo i Szalbierstwo?). Totalne dno moralne - etyczne. Jaki pan, taki kram. Jaki Kłopot, taki PiS. Dziwne, że Kaczyński tego rozrywkowo - pijackiego ustrojstwa nie likwiduje.
Wisława Hurczyn:
2
 · 
5 godzin temu
A co masz skrzywiony kręgosłup?
Amalgund Ogiński:
5 godzin temu
Faktycznie dobry link:alarm-stop-gmo-jerzy-zieba-w-sejmie-poruszaja ce-i-mocne-wystapienieRozbestwione ścierwo. Jasne, na takich akcjach PiS padnie ale odwrócić debilizmy trudno będzie.Najciekawsze artykuły
 ·  62
1 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  29
6 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
7 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
7 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
15 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
15 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
15 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
16 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
16 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
16 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
17 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
19 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
20 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
20 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
20 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
21 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
21 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
22 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
22 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
23 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
26 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
27 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
 ·  25
27 dni temu
Czytelnicy pytają o biuletyn informacyjny o budżecie Kutna. Samorząd odpowiada
 · 
27 dni temu
Charakterystyczny głos i dobre teksty - klimatyczny koncert Dyjaka w Kutnie
 · 
27 dni temu
Druga książka pochodzącego z Kutna pisarza Rafała Cichowskiego trafia do rąk Czytelników
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności