eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 27.05.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Głowa rodu Królikowskich w Kutnie. Jak zawsze ciekawie na Podwieczorku u Leszka Bonara
Wczoraj w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie odbył się ostatni przed wakacjami Podwieczorek z ... prowadzony przez Leszka Bonara. Tym razem gościem redaktora TVP3 i wykładowcy Dziennikarstwa Telewizyjnego PWSFTViT w Łodzi był Paweł Królikowski.

Królikowski (56 lat) pochodzi ze Zduńskiej Woli, jest popularnym aktorem filmowym, telewizyjnym, teatralnym i dubbingowym, również realizatorem telewizyjnym. Jest mężem aktorki Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej (53 l), są razem od 28 lat, poznali się na egzaminach do szkoły aktorskiej. Doczekali się piątki dzieci. Brat Rafał Królikowski jest także aktorem.

- Zacznijmy od koloru twoich włosów. Domyślam się, że pochodzą z ostatniej roli w Drugiej szansie - powiedział Leszek Bonar. 

- Trzeba było pokombinować trochę, bo gram tam ze swoim bratem Rafałem. Wpadł mi pomysł na fryzurę i przyznam się, że prywatnie bardzo mi się spodobał. Natomiast zmiana wizerunku, fryzury, bo 12 lat chodziłem z długimi włosami i to trochę mi się opatrzyło, pozwoliła mi jakąś część historii zawodowej, życiowej zostawić za sobą. Takie zmiany sprawiają przyjemność, szczególnie w tym zawodzie, pomyślałem sobie, zobaczymy jak to teraz będzie, w innym kolorze, odcieniu - mówił aktor. - Im jestem starszy i dojrzalszy tym lepiej czuję się ze sobą, mam pięćdziesiąt parę lat, więc nie będę udawał, że mam 35, ale przyznam, że zaczęło mi smakować, że teraz jestem krótkowłosym, przystojnym facetem. (śmiech)

Głowa rodu Królikowskich w Kutnie. Jak zawsze ciekawie na Podwieczorku u Leszka Bonara, ./upload/articles_pakiety/33771/01_obraz.jpg
Głowa rodu Królikowskich w Kutnie. Jak zawsze ciekawie na Podwieczorku u Leszka Bonara, ./upload/articles_pakiety/33771/08_obraz.jpg
Głowa rodu Królikowskich w Kutnie. Jak zawsze ciekawie na Podwieczorku u Leszka Bonara, ./upload/articles_pakiety/33771/03_obraz.jpg


Więcej zdjęć Piotra

- A jak wchodziliśmy na scenę, to chciałem żeby poszedł Paweł pierwszy, a on - Nie, nie, idź ty pierwszy, jesteś przystojniejszy - odparł Bonar czym wywołał śmiech publiczności.

- No musi być dobra reprezentacja, to wyrachowanie po prostu - odparł Królikowski z uśmiechem.

 - Wyjaśnijmy jeszcze tę kwestię grania z bratem. Przyznam, że nawet nie przypominam sobie, żebyście gdzieś grali razem.

- Jestem bardzo rodzinnym człowiekiem, w Polsce jeszcze na szczęście zostały resztki takich prawdziwych rodzin, na przykład firm rodzinnych, piekarzy, krawcowych, budujących wspólny majątek rodzinny. Nie mówi się u nas o tym, bo to jest jakieś podejrzane. A jeśli chodzi o pracę z rodziną to nie lubię przekraczać tej granicy intymności. My się w rodzinie znamy, a aktorstwo to jest jednak świat wymyślony. Przeszkadza mi to kiedy mówię do brata Rafała - Wiesławie, a on do mnie -Czesławie. Można się z tym oswoić, ale widać śmieszność tej sytuacji i te szwy zawsze będą wyłaziły - opowiadał Królikowski. - W serialu TVN w Drugiej szansie pojawili się dwa bracia, którzy mieli może mało udane dzieciństwo. A my mieliśmy skromny dom w Zduńskiej Woli, zawsze trzeba pamiętać skąd się jest, skąd się wzięliśmy. Z Rafałem gramy braci z niezbyt fajną przeszłością, trzeba się z nią było zmierzyć. Przyjeżdżamy bardzo drogim, luksusowym wręcz samochodem do ruiny, która była kiedyś naszym domem rodzinnym. Dwóch facetów mierzy się z tym co jest w życiu ważne i prawdziwe. Ważne jest to aby nie zapominać, że od małego można zbudować coś wielkiego.

Dziennikarz nawiązał doinnej roli Królikowskiego, w serialu Belfer, w którym swoją rolę aktor uważa równie za ważną. 

- Gram tam nieprzyjemnego faceta, komendanta policji w niedużej miejscowości. I to jest tak, że ja coś wiem o takich miejscowościach. Nie mówię, że to jest moja rodzinna Zduńska Wola czy Kutno, coś wiem już o ludzkiej naturze, o tym, że ludzie się gdzieś zapętlą, zagubią. To była ciekawa propozycja, bo w pracy mam dość duże doświadczenie w odgrywaniu policjantów, bywa że jestem przez prawdziwych rozpoznawany. Nie mówię tego żeby się chwalić, tylko rzeczywiście musieliśmy poznać np. na planie Pitbulla realia tego zawodu, tej jakże trudnej pracy. Tym, którzy pamiętają PRL policjanci kojarzą się z uciskiem, a teraz to jest taka branża, taki kawałek świata, w którym trzeba mieć nerwy ze stali i którego nie można zazdrościć - mówił aktor.

- A jakie były Twoje zawodowe, aktorskie początki? Opowiedz.

- Takie jak tu, w domu kultury. Pamiętam, miałem 16,17 lat, całymi popołudniami siedziałem w domu kultury w Zduńskiej Woli, to było mi gdzieś przeznaczone. Dlatego jak przyjechałem do Was i zobaczyłem budynek wyremontowany, taki ładny, to się ucieszyłem że ktoś w waszym mieście przykłada do tego wagę. Nie tak od razu udało mi się dostać do szkoły aktorskiej, ale na czwartym roku to już zaczęło mi się dobrze powodzić. Zagrałem w jednym filmie, drugim, napisałem jakąś muzykę i nagle zrobiłem taki zwrot, że zamiast do Warszawy tam gdzie więcej pracy, to ja cofnąłem się właściwie, pojechałem do Wrocławia. Dwa lata nie miałem co robić, ale moja Gochna pracowała w teatrze, urodził nam się tam pierwszy syn i zajmowałem się wychowaniem Antka- opowiadał Paweł Królikowski.

Aktor wspominał smak niepokoju, obawy, że nie wróci do zawodu - Myślałem, że już zostaną jakimś traktorzystą, albo kierowcą, albo kimś takim i spotkałem na ulicy reżysera i on mówi, że mnie szuka dwa tygodnie, bo muszę u niego w jakiejś reklamie zagrać. Wówczas przez ostatnie dwa tygodnie borykałem się z zapaleniem nerwu trójdzielnego, po prostu policzek przestał działać, miałem sztywne pół twarzy i język też nie działał dobrze. Mówię do niego, zobacz mam sparaliżowane pół gęby, a on na to, to będziemy cię kręcić z drugiej strony. Po  nakręceniu, z tej radości postanowiłem wydać dwuosobowy bankiet, dla siebie i kolegi aktora. Po bankiecie rano obudziłem się, a tu nie ma śladu zapalenia nerwu trójdzielnego.

Publiczność gruchnęła śmiechem. Oj, Paweł Królikowski przysporzył wczoraj wiele radości mieszkańcom Kutna, więc było to udane spotkanie wieńczące półrocze z Leszkiem Bonarem i jego gośćmi. Po wakacjach cykl Podwieczorek z... wróci do Centrum Teatru Muzyki i Tańca.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć

kultura, 11.05.2017 19:43|czytane: 1982 razy|29 komentarzy|komentuj
Michał Fiut
Ola Rzadkiewicz
A może ktoś coś o spotkaniu, aktorze, filmach w których kreuje role... PTOR jeśli jesteś emerytowaną nauczycielką to ja jestem Batman, nie wierzę... Choć masz panie dużo czasu, więc może rzeczywiście na emeryturze, bo na pewno nie w pracy... chyba że na jakimś urzędzie
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
15 dni temu
Ludwik Bork Pani Olu! PTO"R" to PTO"R". PTO"R" to nie ja. PTO"R" to MY. A emerytowana nauczycielka babcia Hortensja jest królową PTO"R". Wybrana została przez Konwent Seniorów i Kolegium Praojców jednogłośnie w tajnym głosowaniu. Godność tą ma piastować do końca dni swoich. Nie mam czasu drobiazgi, bo mamy nocne rozmowy PTO"R"u. W każdy piątek - narada sztabowa. Jakby Pani miała dane osobnika-świra Ronalda Kiedacza to proszę mnie poinformować. Rozumiem że dzieło kontynuujemy. I. niech mnie kosztuje, utajniony załącznik: RomantycznośćMethinks, I see... Where?- In my mind's eyes.ShakespeareZdaje mi się, że widzę... gdzie?Przed oczyma duszy mojej.

Słuchaj, dzieweczko!
- Ona nie słucha -
To dzień biały! to miasteczko!
Przy tobie nie ma żywego ducha.
Co tam wkoło siebie chwytasz?
Kogo wołasz, z kim się witasz?
- Ona nie słucha. -

To jak martwa opoka
Nie zwróci w stronę oka,
To strzela wkoło oczyma,
To się łzami zaleje;
Coś niby chwyta, coś niby trzyma;
Rozpłacze się i zaśmieje.

"Tyżeś to w nocy? to ty, Jasieńku!
Ach! i po śmierci kocha!
Tutaj, tutaj, pomaleńku,
Czasem usłyszy macocha!

Niech sobie słyszy, już nie ma ciebie!
Już po twoim pogrzebie!
Ty już umarłeś? Ach! ja się boję!
Czego się boję mego Jasieńka?
Ach, to on! lica twoje, oczki twoje!
Twoja biała sukienka!

I sam ty biały jak chusta,
Zimny, jakie zimne dłonie!
Tutaj połóż, tu na łonie,
Przyciśnij mnie, do ust usta!

Ach, jak tam zimno musi być w grobie!
Umarłeś! tak, dwa lata!
Weź mię, ja umrę przy tobie,
Nie lubię świata.

Źle mnie w złych ludzi tłumie,
Płaczę, a oni szydzą;
Mówię, nikt nie rozumie;
Widzę, oni nie widzą!

Śród dnia przyjdź kiedy... To może we śnie?
Nie, nie... trzymam ciebie w ręku.
Gdzie znikasz, gdzie, mój Jasieńku!
Jeszcze wcześnie, jeszcze wcześnie!

Mój Boże! kur się odzywa,
Zorza błyska w okienku.
Gdzie znikłeś? ach! stój, Jasieńku!
Ja nieszczęśliwa".

Tak się dziewczyna z kochankiem pieści,
Bieży za nim, krzyczy, pada;
Na ten upadek, na głos boleści
Skupia się ludzi gromada.

"Mówcie pacierze! - krzyczy prostota -
Tu jego dusza być musi.
Jasio być musi przy swej Karusi,
On ją kochał za żywota!"

I ja to słyszę, i ja tak wierzę,
Płaczę i mówię pacierze.
"Słuchaj, dzieweczko!" - krzyknie śród zgiełku
Starzec, i na lud zawoła:
"Ufajcie memu oku i szkiełku,
Nic tu nie widzę dokoła.

Duchy karczemnej tworem gawiedzi,
W głupstwa wywarzone kuźni.
Dziewczyna duby smalone bredzi,
A gmin rozumowi bluźni".

"Dziewczyna czuje, - odpowiadam skromnie -
A gawiedź wierzy głęboko;
Czucie i wiara silniej mówi do mnie
Niż mędrca szkiełko i oko.

Martwe znasz prawdy, nieznane dla ludu,
Widzisz świat w proszku, w każdej gwiazd iskierce.
Nie znasz prawd żywych, nie obaczysz cudu!
Miej serce i patrzaj w serce!" NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... praojciec OERTER JAWABO - kanclerz PTO"R".
14 dni temu
 · 
Adolf Czande
Najgorszymi świrami w Polsce są świry partyjne i świry religijne. A najgorszym świrem Ziemi Kutnowskiej jest wielopartyjny, bezbożny świr Ziółkowski.
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
15 dni temu
Abakuk Grzenkowski
Bracie Tymoteuszu! Nie jest aż tak źle jak Ty sądzisz. Polacy są wspaniałym, dobrym narodem, tylko są źle rządzeni przez różnego rodzaju i różnego koloru świrów. W Kutnie też świrów nie brakuje. Takie życie. Świry były, są i zawsze będą. Najgorsze świry to te z pokolenia 60 , słuchacze-studenty tegoż fantastycznego Uniwerku. Mnie, emerytowaną nauczycielkę historii te świry smucą szczególnie. Ale nic na to nie poradzę. Byłam na rynku i słyszałam jak ludzie mówili, że najlepszym uniwersytetem każdego wieku jest Uniwersytet eKutno. Jestem jego zaoczną "studentką". Przygotowuję się do egzaminu eksternistycznego. A wszystkich tych świrów z Unibudy zapraszam do czytania eKutno. Naprawdę warto. Nie wystarczy chcieć, trzeba jeszcze móc. Ale żeby móc, to najpierw trzeba chcieć. Życzę pozytywnie nakręcających snów i wzruszeń. NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... babcia Hortensja -królowa - emerytowana nauczycielka. PTO"R".
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
15 dni temu
Jerzy Grunzweig Czy ty przypadkiem nie musisz zmienić lekarza?
13 dni temu
 · 
Ulryk Szymaszkiewicz Może i muszę, ale nie mam czasu i chęci na takie zmiany. Mam lekarkę i czuję się z nią świetnie. Na razie leczymy się telepatycznie. Skutecznie. Reszta w mocy Boga, dzięki któremu nie muszę na razie szukać zdrowia u lekarzy. Co jutro będzie? Tego nikt nie wie. Kiedy przestaniesz mni tymi rakarzami straszyć? Nie ma ciekawszych tematów?
12 dni temu
 · 
Tymoteusz Brewka
Nic się nie dzieje - źle ~ robi się coś - źle. Polska świrem jak stała tak stoi.
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
15 dni temu
Adolf Czande Jak ma się coś dziać źle, to lepiej żeby się nic nie działo. Lepiej nic nie robić niż coś źle robić. Lepiej sobie poleżeć pod gruszą niż świrować i zatruwać środowisko w internecie i na całym bożym świecie. Lepiej leniuchować i się relaksować niż pajacować i świrować. Najgorzej jest jak świr świra świrem przegania. Coś mi się tak wydaje, że Kutno to wielkim świrowiskiem jest? Ale nic to. Damy radę! Najwięcej kłopotów będzie ze świrami z Uniwersytetu III wieku. Musimy sobie z nimi poradzić. Pro publico bono. NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... wnuczek Patryk - wojownik oświeceniowy z Księstwa Jawabo, wolontariusz PTO"R".
15 dni temu
 · 
Bernardyn Tuhan
Po co tego pajaca zapraszacie do naszego pięknego miasta. Wygląda jak lump
 · 
Udostępnij
 · 
16 dni temu
Kleopatra Zebrdowski Włosy przefarbował , ale czy umył?
16 dni temu
 · 
Wilhelm Chmiela Wiesz , Bernardyn Tuhan, każdy twierdzi po sobie.
16 dni temu
 · 
 · 
5
Cyryl Suplika Jestem emerytowaną nauczycielką. Mówią, jaki prezydent, takie miasto. A ja mówię, jacy mieszkańcy, takie miasto i taki prezydent. Zmartwiona jestem tą kutnowską ciemnotą, głupotą i niecnotą. Popieram Bernardyna. Szkoda czasu i nafty na oglądanie błaznów i małp telewizyjnych. Nie ma czego zazdrościć słuchaczom (zapchajdziurą i safandułom) uniwersytetu III wieku. Najchętniej to bym tych nieutulonych, nieoświeconych, błądzących, dojrzewających, pustych i próżnych studentów Uniwersytetu? wysłała na pieszą wycieczkę po lesie. Na pewno lepiej wpłynęłoby to na ich zdrowie i ich rozum. Kontakt z naturą, ruch na świeżym powietrzu, oglądanie i podziwianie przyrody jest o wiele razy przyjemniejszą i cenniejszą rzeczą, niż oglądanie tego pajaca. Po powrocie z wycieczki w ramach relaksu umysłowego, taki dojrzewający student zająłby się czytaniem wnuczkom pięknych bajek oświeceniowych. I to by było bardzo pożyteczne i piękne. Na naukę nigdy za późno. Dzieciom trzeba wybaczyć wszystko. Młodzieży - dużo. Starym babom i dziadom oglądania błaznów, pajaców i małp telewizyjnych, wybaczyć nie można. Studenty-słuchacze, kiedy Wy zmądrzejeta? Jaka Mać, taka Nać. Jaki Dziadek, taki Wnuczek. Jaka Babcia, taka Wnuczka. Smutno mi Boże! Amen. NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... PTO"R".
16 dni temu
 · 
 · 
4
Edmund Fabicki Ty błaźnie Cyrylu Suplika. Nie ubliżaj emerytowanym nauczycielom, nie ubliżaj nikomu bo nikt tobie nie dał takiego prawa. Przeczytaj to co napisałeś i sam sobie odpowiedz kim ty jesteś i na co zasługujesz, a jeśli nie będziesz mógł znaleźć odpowiedzi podpowiem, że jesteś zerem i to takim przeżartym jadem, zardzewiałym głupotą i nienawiścią.
16 dni temu
 · 
 · 
6
Cyryl Suplika Każda pliszka swój ogonek chwali. Czucie i wiara silniej mówi do mnie, niż mędrca szkiełko i oko. Edmundzie! Czuję, że jesteś wzorowym, z czerwonym paskiem studentem-sluchaczem tej prześmiesznej, rozkapryszonej Unibudy. Z takim talentem i twórczym zaangażowaniem prześcigniesz w swych osiągnięciach dr Rydzyka, dr Owsiaka i dr Wałęsę razem wziętych, Czuję, wierzę i mam taka nadzieję, że zostaniesz najwszechstronniejszym błaznem-pajacem V Rzeczypospolitej. A mówią, że w Kutnie nie ma mądrych ludzi. Nie sztuka się uczyć, sztuka się naumieć. O tempora! O mores! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI,,,, PTO"R".
15 dni temu
 · 
 · 
4
Mieczysław Pułaski Cyryl ma rację słuchacze tego trzeciego czy czwartego wieku zawłaszczają wszelkie darmowe wejściówki czyż nie?
15 dni temu
 · 
 · 
2
Lucjan Pluskwa My. słuchacze i czytacze Uniwersytetu Każdego Wieku eKutno, żądamy natychmiastowego zaprzestania darmowego rozdawnictwa po znajomości wejściówek. Proponujemy połowę puli wejściówek rozprowadzać w formie przetargu kopertowego, a drugą połowę w drodze losowania za symboliczną złotówkę. Za darmo nic nie ma. Nawet księżulek bez mamony się nie ruszy. Niech prawo - PRAWO znaczy, a sprawiedliwość - SPRAWIEDLIWOŚĆ. Świrowanie czas skończyć! Wilki po lasach mogą chodzić, lisy w kurnikach mogą grasować, pchły po ścianach mogą chodzić, diabły w świątyniach mogą cudować, czarownice w pałacach mogą czarować, ale w miastach i na wsiach porządek musi być. Tak jak teraz nie może być wiecznie. To musi się zmienić. To trzeba zmienić. Pora z tym skończyć. Najwyższy czas. Veni! Vidi! Vici! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... praojciec Oerter Jawabo - kanclerz PTO"R".
15 dni temu
 · 
 · 
2
Urban Rokitczenko Lucjanie, psychiatry ci potrzeba i to na cito!
15 dni temu
 · 
 · 
2
Marcel Strzeniawa Na cito! Non possumus! Spokojnie! Spokojnie! Śpiesz się powoli. Co nagle to po diable. Wolniej jedziesz, dalej zajedziesz. Paniał towariszcz Urban - nieujarzmiony złoczyńca, współtwórca tego kutnowskiego bagna. Na cito, na szkiełko i na oko to kiecok świr w szpitalu umarł leczony przez łapserdoka psychiatrę. Wielce paskudny z Ciebie człowiek jest bo chcesz naszego brata Lucjana, bez skrupułów i zahamowań na tamten świat wysłać. Ogarnij się nieszczęśniku, podły nikczemniku, spójrz się na lewo, na prawo, do tyłu, do przodu, na boki i nie na cito, tylko powoli, jak żółw ociężale, ostrożnie, żebyś pod tramwaj nie wpadł, idź do ortopedy i lecz się na nogi i na ręce, bo na głowę to już za późno. A rączki i nóżki każdemu normalnemu świrowi do funkcjonowania w tym zwariowanym świecie, są przydatne. Naszemu Urbanowi to do pięt nie dorastasz. Niedobrze ostatnio z Tobą się dzieje. Czy wypiłeś za dużo? Czy zjadłeś za mało? Czy nie wyspany? Czy zaje.... Powodzenia. Niech Cię Opatrzność ma w swojej opiece. Tfu!!!
15 dni temu
 · 
Marcel Strzeniawa Przepraszam za błąd, a w którym miejscu, domyślcie się sami. Spokojnej nocy. Miłych snów. Do usłyszenia!
15 dni temu
 · 
Marcel Strzeniawa Jeszcze zapomniałem. Dobranoc aniołeczku! Dobranoc!
15 dni temu
 · 
Ronald Kiedacz Nie no, przeszedłeś sam siebie.
15 dni temu
 · 
Ronald Kiedacz BRAWO! Poproszę jeszcze troszkę twoich komplementów. Jesteś w tym bardzo dobry, chwal się przed światem. Raz jeszcze BRAWO! Tak trzymaj. Może te słowa ciebie dowartościują i zakończysz swoją inteligentną i pełną kurtuazji rozmowę.
15 dni temu
 · 
 · 
3
Zdzisław Kiełczyński Dziękuję bardzo za aplauz, za oklaski. Miło mi. Dla takich chwil warto żyć. Kłaniam się nisko. Paniom rączek nie całuję, tylko buziaczki. Świrów mam w d...e. Tak trzymać.... Och. Łatwo powiedzieć, trudniej wykonać. Nafty coraz mniej. Kasa licho wpływa. Prezydent i Starosta nie stają na wysokości zadania. Konto się robi puste. I kicha. Sił zaczyna brakować, środków też. A potrzeby rosną. Apetyt rośnie w miarę jedzenie. Budowa "R". Rozbudowa KR"R". I jeszcze inne rzeczy. Kłopotów i problemów moc. Nie obiecuję nic. Powiem tak: Będę się starał do ostatniej kropli krwi, potu i łez. Nie spoczniemy..... Tak mi dopomóż Bóg! A Wy mi pomożecie? Z góry dziękuję za wszystko i proszę o jeszcze. Polecam się na przyszłość z załącznikami i bez. A z tymi komplementami, to nie wiem o co chodzi? Jakie? Gdzie? Kiedy? Etc. Etc. Etc. Przed jakim światem i czym mam się chwalić?
14 dni temu
 · 
Gwidon Riedel ###"#" Gdy piękna białogłowa przeciw tobie się zaweźmie, choćbyś się w szparę w podłodze skrył, jeszcze cię igłą stamtąd wydłubie. Takie nieszczęsne życie oświeconego, nawróconego, złocistego chłopa-wojownika-trutnia jest. Smutno mi Boże! Czekam na odpowiedź na pytania i ukazanie komplementów, które Twoim zdaniem są najtrafniejsze, po to, abym wiedział jak dalej ukierunkowywać swoje pisania. Cierpliwość jest cnotą. Więc cierpliwie czekam. Póki co, nic mi więcej uczynić nie pozostało....A każde rozmowy są zawsze niedokończone, nawet te inteligentne z pełną kurtuazją, dyskrecją i elegancją.... To tyle. Pozdrawiam aniołeczku....I nie poganiam.... Lepiej więcej wiedzieć, niż nic nie wiedzieć...Róbmy swoje.... Nie spoczniemy!
13 dni temu
 · 
Cyprian Fiszel
Znowu w pierwszych ławach słuchacze uniwersytetu III wieku.
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
16 dni temu
Achacjusz Bronicz Jak im zazdrościsz, to wstąp w ich szeregi.
16 dni temu
 · 
 · 
5
Ludwika Scrafiniuk A czy ja tu napisałem o zazdrości? Kumaj człowieku co bredzisz.
16 dni temu
 · 
Sobiesław Tomasz Miniszewski Z odrazą zlizuję plwociny Ludwika
16 dni temu
 · 
Mieczysław Pułaski Sobiesławie widać ,że jednak starzy ludzie to jacyś tacy zawzięci , niemili ale plwocin nie luzuj bo ci szczeka wypadnie.
15 dni temu
 · 
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Leszczynianki na Festiwalu Piosenki Zapomnianej
Ludowy Zespół Wokalno-Instrumentalny „Leszczynianki” brał udział w konkursie w ramach VIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Zapomnianej w Wiśniowej Górze. Grupa zaprezentowała trzy utwory ludowe. Jury konkursowe przyznało zespołowi wyróżnienie. – To spory sukces,... [więcej]
Sport
Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom
Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się pierwsze mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Obok Mistrza Województwa – KKS Pro-Basket Kutno w turnieju biorą udział zespoły Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski, MPKK Sokołów OSiR Sokołów Podlaski, Basket Go Przemyśl. Dziś po uroczystym otwarciu... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
KIEROWCA KONTENERY UNIA I POLSKA TEL. 570 849 437 ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA KONTENERY UNIA I POLSKA TEL 570 849 437... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Pankracy Kniaznin:
2 godzin temu
Filipie, ty nie rozumiesz abecadla. Każdy radny może głosować jak uważa. Nie wolno jednak swoim postępowaniem i zachowaniem obrażać innych ludzi, robić sobie z nich niesmaczne żarty. To są standardy osób aspirujących do funkcjonowania w sferze publicznej, podkreślę europejskie standardy. Trzeba się do nich dostosować. Dodam jeszcze, że mamy również inne - azjatyckie standardy, w Europie typowe dla takich krajów jak Rosja, Białoruś i Ukraina, gdzie naczelną zasadą jest pogarda. Na to nie ma przyzwolenia.
Abdon Gigont:
3 godzin temu
Bartlomiej, z której strony szanowanych, he...he...he..., buta i arogancja nie popłaca.
Teofil Zyburt:
3 godzin temu
Tej dziewczynie, która czyta list wyblakły,tej kobiecie która milczy cały dzień,tej co stawia w noc bezsenną złe pasjanse,i ozdabia nadziejami ciemną sień.Niech się niebo nie kojarzy tylko z deszczem,niech się rzeka nie kojarzy z rzeką łez.
Są na świecie dobre okna w dobrym mieście,
i ta wiara, że w człowieku - człowiek jest.

Nie jesteś sama, nie jesteś sama
uwierz w siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama, nie jesteś sama
są gdzieś okna, które płoną cały czas

Tej dziewczynie, która topi w czarnej kawie,
te tęsknoty których miała pełen skład,
tej kobiecie, która pali bardzo dużo,
i w szufladzie przechowuje biały kwiat.

Niech się miłość nie kojarzy z pożegnaniem,
niech pogoda opromieni każdą myśl,
i niech przyśni się ktoś miły i czekany,
kto nadaje mleczną drogą taki list.

Nie jesteś sama (nie), nie jesteś sama (nie)
uwierz w Siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama (nie), nie jesteś sama (nie)
są gdzieś okna które płona cały czas

Nie jesteś sama, (nie) nie jesteś sama (nie)
uwierz w Siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama, (nie) nie jesteś sama (nie)
są gdzieś okna które płona cały czas
są gdzieś okna, które płoną cały czas
są gdzieś okna, które płoną cały czas... Dobranoc, aniołeczku! Dobranoc! Tak trzymaj! PTO"R". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI....
Filip Gładysz:
2
 · 
3 godzin temu
5. A to piękne podsumowanie powyżej napisała Pani Ola. I to nie ta z opola.
Filip Gładysz:
2
 · 
3 godzin temu
5. A to piękne podsumowanie powyżej napisała Pani Ola. I to nie ta z la
Teofil Zyburt:
3 godzin temu
Nie lękajcie się! Wypływajcie na głębię! PTO"R"y o czytelnikach eKutno nigdy nie zapomną. A bez eKutno i Pani Oli PTO"R"y zawieszają swoją oświeceniową, gangsterską i filantropijną działalność. Widziałem ich. Byli w rowie, Żychlinie, Plecce, Orłowie, Piątku, Bielawach, Walewicach, Sobocie etc, etc, etc.
Filip Gładysz:
3 godzin temu
Co ty pierdo..sz! Mieli prawo głosować jak chcieli. Wg twojej filozofii jak głosowaliby na Bryłke to są fajni, jak nie to są be.
Teofil Zyburt:
4 godzin temu
Ku..a, tu coś było! Jakiś komentarz! Chciałem go przeczytać mamie, która nie cierpi programu "Jaka to melodia". I zniknęło? Ludzie! co się dzieje? Znowu kradzież? Policjo! Prokuraturo! Reakcja!
Wiesław Vislicensis:
4 godzin temu
Na pewno znalazłby się policjant z prezencją odpowiednią do pocztu sztandarowego ale ten akurat musi mieć parcie na szkło i lansuje się, bo może to jest sposób na włażenie w... sorki - wspinanie się na kolejny stopień tzw. "pseudokariery"...
Bogumił Mugenschnabel:
4 godzin temu
Ćpuny wierzgają racicami?Na pal ich.
Tymoteusz Wilimowski:
4 godzin temu
Moim zdwniem Pan Wojewoda w tej sprawie postapil jak Pilat w sprawie Jezusa bo jako fukcjonarisz publiczny sam powinien powiadomic prokurature.Taki obowiazek wynika z kodeksu karnego.'
Teofil Zyburt:
4 godzin temu
Matka to osoba o gorącym sercu. Ona wszystko rozumie. Taką Matką była moja teściowa. W wieku 93 lat powiedziała mi, pamiętaj Teofil, sex w małżeństwie jest bardzo ważny, ale sex bez miłości, to jest rynsztok. Kochajcie się.Wspaniała kobieta z klasa. Najlepsza na świecie teściowa. Nalewkami mnie rozpieszczała. Papierosy mi kupowała. Świetny rosół gotowała. A moja baba to nic nie odziedziczyła po mojej wspaniałej teściowej. Nie sprawdziło się powiedzenie: Jaka mać, taka nać. A szkoda?
Pius Murad:
2
 · 
5 godzin temu
Tacy byli mądrzy Serenda i Ziolkowski, a taki wysmiewany przez nich Bryłka sprawił im tęgie lanie.
Pius Murad:
2
 · 
5 godzin temu
Czeslaw, nie bij braw, bo ci ręce od tego spuchna. To nie oni Brylce, tylko Bryłka im sprawił wizerunkowy łomot - osmieszył ich jak dzieci.
Bartłomiej Ciecierski:
2
 · 
5 godzin temu
Obydwaj pokazali już, co potrafią, a szczególnie Ziólkowski - kandydowanie z list PiS i wyjście z PiS zaraz po wyborach, próba wywołania buntu w PiS przeciwko władzy statutowej, proba pozbawienia mandatu radnego Gieruli z PO, bezpodstawne faktyczne oskarżenie szefa PiS w Kutnie Klopotowskiego o tzw. klamstwo lustracyjne, próba pozbawienia funkcji starosty Debicha z KO, wejście do KO i wyjście z KO. To sa rzeczywiście "osiągnięcia", czysta polityka, a gdzie miejsce na pracę merytoryczną.
Teofil Zyburt:
5 godzin temu
Dziękuję! No to super! Ja śmierdząca koza, z wielkiego strachu źle odczytałam. No cóż? Strach ma wielkie oczy. Dziękuję Ci January jeszcze raz. Spokojniejsza pójdę teraz spać...
Jarosław Boczkowiak:
2
 · 
5 godzin temu
Krzysztofie, reszta radnych powiatowych nie ma takich kompromitujących wpadek jak radny Ziółkowski i radny Serenda. Wyglada na to, że ich "misja" w samorządzie powiatowym wyczerpała się i nieuchronnie zmierza do końca.
Adaukt Lech:
2
 · 
5 godzin temu
Młodemu radnemu, najlepszemu samorządowcowi Powiatu Kutnowskiego udzielił przykładnej lekcji kindersztuby sam Wiesław Bryłka. Brawo Wiesław.
January Klopotcke:
5 godzin temu
Szanowny Teofilu tam jest /bić/ a nie /wybić/!
Teofil Zyburt:
2
 · 
5 godzin temu
Ale kino! Ale jaja! Wszyscy wszystko wiedzą? Tylko Policja i Prokuratura nic nie wie? NO I.... ku...a , stół okrąglasty, wielokanciasty, wszystko nam po....ło, tyle trudu kosztowało, a my wszyscy ......... DZIKI ANALITYKU! Pisać jak najwięcej na eKutno. PRESJA OŚWIECENIOWA - MA SENS! A kto wybory sfałszował w Gminie Bedlno?Najciekawsze artykuły
 ·  11
2 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  2
2 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  38
3 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
4 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
5 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
5 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
7 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
8 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
9 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
9 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
9 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
11 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
12 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
12 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
17 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
17 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
19 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
24 dni temu
Takie kino...
 ·  4
25 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
26 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
26 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
26 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
27 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
28 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
28 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności