Zamknij

Garaże z Płyt Warstwowych - Ekonomiczne i Ekologiczne Rozwiązanie

18:03, 30.04.2024 . Aktualizacja: 09:51, 06.05.2024
Skomentuj

Budujesz dom, halę, garaż, pomieszczenie gospodarcze? W dzisiejszym dynamicznym świecie budownictwa, dążenie do efektywności energetycznej i estetycznej jest nie tylko priorytetem, ale i koniecznością. W tym kontekście, płyty warstwowe (obornickie), znane także jako płyty obornickie, stają się kluczowym narzędziem w realizacji tych ambitnych celów. Dzięki zaawansowanym właściwościom izolacyjnym oraz modularnej konstrukcji, te nowoczesne materiały budowlane nie tylko przynoszą znaczące oszczędności energetyczne, ale również przyczyniają się do redukcji ogólnych kosztów eksploatacji budynków.

Płyty warstwowe stosowane są od wielu lat, jako doskonały materiał budowlano – wykończeniowy. Płyta obornicka może być z powodzeniem stosowana nie tylko wewnątrz budynku, ale także na zewnątrz, gdyż posiada doskonałe właściwości, które chronią przed absorbowaniem wilgoci a także sprawiają, iż płyty są odporne na inne niekorzystne warunki atmosferyczne. Przede wszystkim warto wspomnieć, że żadne czynniki jak na przykład deszcz, wspomniana większa wilgotność powietrza, śnieg, chłód ale także nadmierne nasłonecznienie i nagrzewanie się materiału nie wpływa na odkształcanie, uszkodzenie czy zniszczenie płyt. Płyta warstwowa zaczerpnęła swoją nazwę od struktury, według jakiej jest stworzona. Składa się ona z rdzenia izolacyjnego, który najczęściej wykonany jest z takich tworzyw jak pianka poliuretanowa PIR, styropian, wełna mineralna. Rdzeń izolacyjny jest otoczony metalową okładziną. Ta z kolei najczęściej jest zrobiona z ocynkowanej blachy. Wyróżnić można więc trzy zasadnicze i najczęściej kupowane typy płyt warstwowych: z poliuretanem, ze styropianem, z wełną mineralną. Różnica, jaka się między nimi pojawia tkwi głównie w możliwościach grzewczych. Najkorzystniejsza jest z pewnością płyta warstwowa wykonana z użyciem poliuretanem. Pozwala ona zaoszczędzić nawet do 40% energii grzewczej.

Tanie Blachy Trapezowe

Garaż wolnostojący z płyty warstwowej

Możliwość różnorodnego zastosowania płyt warstwowych spowodowała, że coraz częściej wykonuje się z nich nie tylko duże obiekty przemysłowe czy handlowe, ale też wykorzystywane są do stawiania budynków o niewielkich rozmiarach. Jednym z coraz popularniejszych zastosowań tego materiału jest wykonywanie z niego garaży wolnostojących.

Płyty warstwowe PIR ścienne i dachowe, dzięki dużej gamie kolorów i kształtów, pozwalają na szybkie i proste postawienie estetycznego i wygodnego garażu. Płyta poliuretanowa, używana przy jego budowie jest bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie wymaga fundamentów, jest tanią inwestycją i przede wszystkim generuje niewielkie koszty utrzymania. Dodatkowym atutem jest tutaj brak konieczności posiadania pozwolenia na budowę, wymaganego np. przy stawianiu budynków z cegły.

Garaż wolnostojący z płyty warstwowej stawia się szybko i łatwo, nie są tu potrzebne żadne fachowe uprawnienia. Wystarczy trochę wolnego czasu, aby połączyć kolejne elementy. Ponadto taki budynek, pomimo swojej prostoty jest solidną konstrukcją, odporną na uszkodzenia mechaniczne czy złe warunki atmosferyczne. Najlepszą izolację dają mu płyty PIR - zarówno na dachu jak i na ścianie.

Wykorzystując tą technologię, możemy postawić garaż w każdym miejscu, dzięki czemu nasz pojazd będzie chroniony przed wandalami, złodziejami, opadami deszczu czy śniegu, wywołującymi korozję pojazdu.

Tanie i praktyczne budownictwo

W dzisiejszym budownictwie przemysłowym liczą się niskie koszty i szybki czas realizacji. Firmy budowlane startujące do przetargów muszą tak przedstawić swoją ofertę tak aby była konkurencyjna - inaczej nie mają szans wejścia na rynek. Dlatego coraz więcej kosztorysów uwzględnia jako główny materiał budowlany płyty obornickie. Ta forma budownictwa nie odbiega niczym od murowanych budynków a jest o wiele tańsza oraz nieporównywalnie praktyczniejsza w momencie konieczności rozbiórki czy przemieszczenia hali czy magazynu.

Płyta warstwowa PIR jest również materiałem ogniotrwałym i wodoodpornym. Jest także bardzo odporna na zmianę warunków atmosferycznych takich jak mróz czy wysoka temperatura.

W rezultacie, wybór płyt warstwowych jako materiału izolacyjnego może przynieść znaczne oszczędności dla właścicieli budynków, zarówno w krótkim, jak i długim okresie, poprzez zmniejszenie zużycia energii i kosztów związanych z ogrzewaniem.

Płyta warstwowa

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu ekutno.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@ekutno.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%