eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 26.04.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Mamo boję się, wierzysz mi? Samotność ofiary i trudne poszukiwanie pomocy
Niepokój, troska i bezsilność od początku marca tego roku towarzyszą nieprzerwanie pani Iwonie z powiatu kutnowskiego, której córka prawdopodobnie padła ofiarą molestowania seksualnego. To trudny temat dla dorosłych, a co dopiero dla dzieci. Dziewczynka ma 6 lat, nocne koszmary nie pozwalają jej się wyspać, odpocząć, ciągle opowiada o zdarzeniu, które prawdopodobnie ją spotkało, dopytuje czy rodzice jej wierzą, chce pokazywać do czego doszło, jest zaniepokojona, momentami nieobecna, jakby  chciała się ukryć w sobie. Matka Marzenki wychowuje jeszcze troje dzieci, ma więc co robić w domu, ale jej myśli wciąż krążą wokół córeczki, nie wie jak reagować na słowa i zachowania dziecka. Jest wyczerpana czekaniem na przesłuchanie córki, które ma wyznaczyć Sąd Rejonowy w Gostyninie, a kiedy dowiaduje się, że ma odbyć się ono po miesiącu od ewentualnego zdarzenia, napięcie staje się nie do zniesienia, decyduje się na rozmowę ze mną. Widać, że niewiele sypia, w oczach co chwila pojawiają się łzy, kiedy rozmawia zaciska mocno dłonie, aż bieleją kostki.

Mamo boję się, wierzysz mi? Samotność ofiary i trudne poszukiwanie pomocy, ./upload/articles_pakiety/33309/01_obraz.jpg


16 marca. Niemoc
- Od początku marca Marzenka jest inna, jakby nie była sobą. To bardzo wesołe, bystre dziecko, a teraz jej świat zamknął się w tragicznym jej zdaniem zdarzeniu, odwiedzinach policji, badaniach. Nie chce sama wychodzić na dwór się pobawić, czasem nie chce pójść do szkoły, nie jest zainteresowana książeczkami, komputerem, telewizją, widać że jest skupiona na wspominaniu - mówi pani Iwona. - Nic nie wiem, w Prokuraturze Rejonowej w Gostyninie dowiedziałam się, że nic mi nie muszą powiedzieć, że sprawa tego wymaga, nie wiedziałam czy zabezpieczono ślady, przesłuchano ewentualnego sprawcę, jego rodziców, kogokolwiek. Wiem jedno, 5 marca po powrocie dziecka do domu, przy myciu zauważyłam dziwne obrażenia. Natychmiast udałam się z dzieckiem do nocnej i świątecznej pomocy lekarskiej w kutnowskim szpitalu. Lekarz obejrzał dziecko, pani wyszła z gabinetu i powiedziała mi, że zawiadamia policję, ponieważ jest podejrzenie czynności seksualnych. Dalej potoczyło się wszystko lawinowo, ale z przeszkodami. W Kutnie nie ma lekarza dziecięcego o wymaganej specjalizacji, trzeba było jechać nocą do Łodzi, tam miano do nas pretensje, że przecież w Kutnie zrobiliby te same badania, po co przyjechaliśmy. Jednak zrobili, zabezpieczyła je policja. Nie dostałam żadnego dokumentu, jedynie rozmawiałam z lekarzem. Córka zaczęła opowiadać, byliśmy z mężem zszokowani. O 4 rano zeznawałam na komendzie. To już był poniedziałek. Dzwoniłam na policję, do prokuratury co oni robią w tej sprawie, czy już wiadomo, co się stało, co wyszło dokładnie w badaniach. Nie chcieli nic mówić. Byłam zła, bo jestem matką, powinnam wiedzieć. Nie miałam pojęcia  czy mogę skorzystać z pomocy psychologa dla niej i dla siebie. Najgorsze, że nie wiem co się stało, czy rzeczywiście zrobiono jej krzywdę, a Marzenka co chwila mnie pyta - mamo wierzysz mi? Nie daję już rady, co ja mam jej powiedzieć. Maluchy denerwują się ze mną, czują to napięcie, mąż je uspokaja. On też nie wie co mówić, jak dziecko pyta czy on jej zrobi coś podobnego...- głos pani Iwony łamie się, łzy płyną po twarzy, szybko je wyciera. Mąż odwraca wzrok, przytula brata Marzenki, chowa twarz...

Po chwili pani Iwona zaczyna spokojnie: - Nie wiemy czy możemy z nią pójść do psychologa, pomieszali nam w głowie, że niby lepiej nie, bo potem biegły psycholog na przesłuchaniu może podważać taką sytuację. Nie jestem ani prawnikiem, ani psychologiem, nie wiem co wolno w takiej sprawie zrobić a czego nie. Wiem jednak jedno, moja córeczka potrzebuje pomocy, i ja również. Jestem sierotą, miałam ciężkie życie i wyszłam na ludzi. Mama zmarła na nowotwór, byłam z nią do końca, ojciec też nie żyje, moje rodzeństwo się nami nie interesuje. Jestem sama z mężem. On tak samo jak ja ciężko to przeżywa. Więcej nie zdołamy już unieść- wyrzuca z siebie pani Iwona. - 10 marca w sądzie ustanowiono kuratora córeczce, adwokata Macieja Kucharskiego. Nie rozmawiałam z nim, nie znam go, nie było go u nas. Czy nie powinno być tak, że policja albo prokuratura  proponuje nam pomoc psychologiczną w takiej sytuacji? Dlaczego dziecko ma miesiąc czekać na przesłuchanie? Dowiedziałam się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kutnie, że Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna może udzielić nam pomocy. W połowie drogi zawróciłyśmy, nie chciała iść dalej i więcej nikt do nas nie zadzwonił, czy termin spotkania będzie zmieniony, co dalej zrobić.

Ustalenia, piątek 17 marca Gostynin
Sprawę z kutnowskiej komendy policji przesłano do Gostynina i tam Prokuratura Rejonowa natychmiast objęła postępowanie nadzorem. Jak mówi jej szef prokurator Piotr Helman wszystkie niezbędne czynności zostały wykonane, łącznie z zabezpieczeniem śladów.

-Sprawa jest niezwykle delikatna, dotycząca sfery prywatnej i intymnej małoletniej dziewczynki. Mogę jedynie stwierdzić, że nadzorujemy czynności Komendy Powiatowej Policji w Gostyninie w kierunku przestępstwa z art. 200 par. 1 KK - informuje.
- Czy pani Iwona z córką mogą liczyć na jakąś opiekę psychologiczną?
- My takich uprawnień nie mamy, nie zatrudniamy psychologów. Jeśli otrzymam taki wniosek  to na pewno prześlę do Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, postaramy się też przyspieszyć termin przesłuchania - odpowiada Helman.

Tego samego dnia mąż pani Iwony wysyła listem poleconym wniosek do gostynińskiej prokuratury. Matka Marzenki nie dostaje żadnego pisma, żadnej informacji, nikt nie dzwoni do niej przez tydzień. Prokurator Helman nie zawodzi. PCPR w Kutnie dostaje pismo od prokuratury, ale musi odmówić, bo nie ma takich uprawnień, nie oferuje pomocy psychologicznej w sytuacjach kryzysysowych a już na pewno nie w związku z ewentualnym przestępstwem seksualnym.

Piątek 24 marca Kutno
Anna Antczak, dyrektor PCPR czyta podstawy prawne udzielenia doraźnej pomocy psychologicznej i informuje, że czyni je Poradnia Psychologiczno- Pedagogiczna i rozmawiała już z poradnią, że trzeba się dzieckiem zająć.

- Dziś nie ma pani dyrektor, będzie dopiero we wtorek, ale rano w poniedziałek można się dowiedzieć czy jakiś psycholog ma wyznaczone takie spotkanie - informują mnie w Poradni. 

- Niestety Sąd Rejonowy w Gostyninie nie zmieni terminu przesłuchania dziewczynki, odbędzie się ono w kwietniu - informuje prokurator Helman. - Termin dostosowany jest do terminów biegłego psychologa, który obligatoryjnie musi w nim uczestniczyć.

Poniedziałek 27 marca. Nadzieja na pomoc?
Odbywam długą rozmowę z panią psycholog, pani dyrektor nie ma więc nie można ustalić czy dziewczynka może przyjść z mamą. Dowiaduję się, że tak naprawdę to nie Poradnia powinna zająć się nimi tylko Powiatowy Ośrodek Interwencji Kryzysowej na ul. Oporowskiej.

Dzwonię, słyszę, że pani koordynator będzie we wtorek, dziś nie ma psychologa, więc i tak nie mogłaby odbyć się taka rozmowa z matką czy dziewczynką. 

Zastanawiam się. Jeśli ten czas na pomoc jest dzisiaj, bo dłużej żyć nie można? Wyobrażam sobie, że przeżywam załamanie nerwowe, mam myśli samobójcze, jestem samotną młodą matką i potrzebuję tu i teraz pomocy. STOP! Dziś nie ma pomocy, jutro będzie dyrektor, jutro będzie koordynator. Zaczekam z tym załamaniem? Czy jednak ktoś wyciągnie rękę? Czy w instytucjach pracują jeszcze LUDZIE? 

Tylko w amerykańskich filmach ofiary wypadków, przestępstw, ludzie w żałobie, rodziny samobójców dostają ulotkę z informacją gdzie i kiedy mają się zgłosić po wsparcie psychologiczne. Ktoś do nich podchodzi otacza ramieniem i mówi ciepło i spokojnie: Proszę zadzwonić, proszę przyjść, psycholog będzie czekał... Nie zostawimy was. Ale to tylko w amerykańskich filmach...  A w Polsce są liczne kampanie społeczne, informacyjne, spoty telewizyjne za dziesiątki tysięcy złotych o ofiarach, integracji z osobami z zaburzeniami psychicznymi, upośledzeniami, przepisy, kiedy, kto i komu może POMÓC, tylko nie umiemy zdaje się wdrożyć tych haseł, wiedzy w życie, albo nie chcemy.

Jutro wtorek, osoby decyzyjne w POIK i Poradni podejmą decyzję, albo dowiemy się, że trzeba czekać do przesłuchania, jak się już tyle wytrzymało. Czy skończy się trudne poszukiwanie pomocy dla sześciolatki i jej mamy?

Imiona bohaterów zmienione 
 
Mamo boję się, wierzysz mi? Samotność ofiary i trudne poszukiwanie pomocy

wandea, 27.03.2017 19:50|czytane: 2009 razy|63 komentarzy|komentuj
Ulryk Reklowski
Remigiusz Durasz
Pani dyrechtorzynka z Poradni PP jest protegowaną Januszka i Arturka i w głowie ma chyba tyle samo co oni.
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
29 dni temu
Ignacy Chamier
Marcelu Lurka widać że nie jesteś taki mądry za jakiego byś chciał uchodzić. Nawet nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i wyciągnąć jakichkolwiek logicznych wniosków. No ale za to jesteś dobry w rzucaniu obelgami typu 'frajer'. Zbyt szybko oceniasz ludzi i raczej błędnie ale to twoja sprawa. Już sam fakt że ktoś pisze i popiera dobre działania a neguje złe ma swój efekt. Co zwykły człowiek może więcej zrobić? Mam ci powtarzać to, o czym już inni pisali? Prześledź te wpisy i zrozum, że tu istnieje sitwa która na nic ludziom takim jak ten Ewaryst i jemu podobni nie pozwoli. Co można zrobić poza tym? Iść z tobą do sądu czy prokuratora który z miną niewiniątka zapyta szyderczo „a pan/pani w jakim charakterze?”, rodzina czy prawnik? Wiele osób chce pomóc skrzywdzonym ale nie wiemy jak wpłynąć na bezdusznych ludzi (polityków, prawników czy psychologów), którzy jak nie widzą kasy to palcem w bucie nie ruszą. Są często po prostu ludźmi bez sumienia. Na koniec: bądź tak uprzejmy i nie porównuj nikogo do tych, którzy reprezentują obecną kutnowską klikę bo na to nie zasługują. Nie ubliżaj też nikomu bo brzydkie jest takie zachowanie, choć można zrozumieć zdenerwowanie. Pretensje miej do władzy a nie do tych, którzy obnażają jej błędy.
 · 
Udostępnij
 · 
13
 · 
29 dni temu
Rufin Gieysztor
bezradność...najlepiej niech inni zrobią coś za nas... a my się będziemy uskarżać
 · 
Udostępnij
 · 
13
 · 
29 dni temu
Zygfryd Esterczyk
Przepraszam z poradni psychologicznej
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
30 dni temu
Zygfryd Esterczyk
Dzis po ortykule wydzwania pani z pomocy kryzysowej zeby jak najszybciej przyjsc do nich jak przy nas prokurator dyrekcja pcpr dzwonili oraz sami prosilismy to twierdzili ze ich sprawa nie dotyczy takie mamy wyrafinowanie oblude pomoc z musu po artykule niezle
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
30 dni temu
Bartłomiej Orzeszko Tak właśnie jest i chwała redakcji i kilku porządnym ludziom za krytyczne wpisy na temat tego jak naprawdę jest w Kutnie. Niestety nie mamy innych możliwości bo rządzi przecież demokratycznie podobno wybrana władza. Życzę Państwu powodzenia i pozdrawiam.
30 dni temu
 · 
 · 
34
Sylwester Renikier A więc Zygfrydzie marcel Lurka się myli krytykując innych jak leci bo reakcja leniwych urzędasów po presji społecznej nastąpiła. Nawet ktoś zadzwonił .
29 dni temu
 · 
 · 
11
Herbert Bandimier
Quzwa porządnych ludzi przed wyborami przesłuchujecie jak przestępców a gnidy wybieracie na swoich przedstawicieli i jeszcze śmiecie się mądrzyć jak ten Tomisław i Jan . poproscie o pomoc radnych i prezydenta bądz starostów .
 · 
Udostępnij
 · 
36
 · 
30 dni temu
Marcel Lurka Znowu specjalista od dobrych rad i pretensji. Tu chodzi o pomoc, skuteczną pomoc, frajerze.
29 dni temu
 · 
 · 
4
Sylwester Renikier Lurka nie chce mi się przepisywać tego co napisałam wyżej ale opanuj nerwy .
29 dni temu
 · 
 · 
10
Adalbert Izdebski
Urzędy wysyłają sobie listy zamiast podnieść telefon i zadzwonić do kolegi z tej czy innej instytucji. Przecież tu rządzą i wszędzie są sami znajomi, są odpowiednie instytucje itd. Kto ma to wszystko za tych ludzi zrobić?
 · 
Udostępnij
 · 
46
 · 
30 dni temu
Alwin Lewon Masz rację bo nawet gdyby człowiek chciał coś zrobić czy pomóc to ci powiedzą ,że nie jesteś do tego uprawniony.
30 dni temu
 · 
 · 
40
Waldemar Kalita Dokładnie, może przeczytają twój wpis ci mądrale poniżej : Tomisław Rachwał i Jan Ciopa którzy pewnie są z tej sitwy .Oni biora kasę i nawet palcem nie ruszą a szuka się tu samarytan , hahahahaha
30 dni temu
 · 
 · 
37
Michał Paniak Ot i całe kutnowski skołtunione społeczeństwo które czeka na to jak wszyscy inni dobrzy ludzie których jest kilku czy kilkunastu w tym zapchlonym mieście zrobią za nie każdą sprawę .Im wystarczy że mają michę. A idźcie w cholere, a najlepiej do tych swoich wybrańców burz, saramonów, kielichów debisiów, Jankowskich, Chojnackich , policjantów i innych dla których jedyną ważna rzeczą jest kasa i koryta. Jakie możliwości ma normalny ,nigdzie nie należący ani nie pełniacy urzędu człowiek ? przecież go wysmieją i zapytają o prawo do wtrącania się w nieswoje sprawy . Tylko głupiec tego nie rozumie.
30 dni temu
 · 
 · 
35
Beniamin Chciaj miasto ludzi w 99.9% bezwartościowych, nie potrzebnych niczemu i nikomu taka prawda
30 dni temu
 · 
 · 
33
Marcel Lurka Waldemar, masz rację -lepiej popluć na forum niż zrobić coś konkretnego. Penwie-ktoś szuka Samarytan, jak piszesz. Wynika z tego,że ty nikomu nie pomożesz, bo nie jesteś od tego. To od czego jesteś? Od ględzenia? Takich akurat jest wielu i więcej nie potrzeba.Tomisław.
29 dni temu
 · 
 · 
4
Zenobiusz Iwanow głupi jesteś
29 dni temu
 · 
 · 
9
Wojciech Fabiś Zenobiuszi, twój argument jest głęboki jak twój intelekt.
28 dni temu
 · 
 · 
2
Bogdan Chomętowski
ludzie co Wy robicie, nie zdajecie sobie sprawy z tego,że takie nakręcanie i rozkminianie tego tematu nikomu nie pomaga!!!! Kutno!!! wszyscy się znają!!!! i wszyscy już wiedzą o kogo chodzi i jakiego dziecka to dotyczy!!!! zniszczycie dzieciaka tą pseudo pomocą!!! psycholodzy pożal się boże- ciągają dzieciaka i każą mu się wszędzie jeszcze raz opowiadać z tego co przeżyło, no brawo!!!
Ale temat na cały artykuł jest!!!!!! Kucienko!!!
 · 
Udostępnij
 · 
30 dni temu
Patrycja Esterczyk Proponuję żebyś sobie zrobił tomografię głowy . Czyli co schować temat pod dywan i nie napiętnować indolencji urzędników? Nie widzę ,żebyś nawet napiętnował pedofila . Nikt nic nie nakręca a jak ci się nie podoba artykuł to poczytaj inny portal tam same cacyki , władza super , urzędnicy jeszcze lepsi , piłkarze też mogą mieć halę bo wszystkie mecze wygrywają i jest cacy. Prostuj banany bo tylko do tego sie nadajesz.
30 dni temu
 · 
 · 
48
Filip Gruszczyński A spróbowałeś nie nakręcać i pomóc? Może masz radnego znajomego może on pomoże przecież potrafią chodzić przed wyborami po domach i się promować to teraz maja okazję się wykazać , prawda?
30 dni temu
 · 
 · 
36
Tomisław Rachwał Bogdan to idiota. Nic innego nie przychodzi mi do głowy. Albo jest jakoś związany z negatywnym bohaterem tego artykułu.
30 dni temu
 · 
 · 
39
Marcin Pozniak Panie Bogdanie my chcemy zmotywować władze i instytucje do działania bo nic nie robią. Nie wiem o które dziecko i matkę chodzi bo nie interesują mnie plotki. Pani Redaktor zaś trzeba być wdzięcznym bo to teraz jedyna ostoja normalności w naszym bagnie. Pzdr.
30 dni temu
 · 
 · 
34
Safira Skłodowski Bogdan to może tan wściekły i nieprzyjazny ludziom urzędas i pewnie stale go nie ma w pracy.
30 dni temu
 · 
 · 
43
Ewaryst Burak
Proszę państwa to przerażające, że w mieście gdzie funkcjonuje mnóstwo urzędów i decydentów promujących się na każdym kroku, walczących zawzięcie o posady i jak najwyższe uposażenia, dążących do bycia na świeczniku dożywotnio, a ponadto jest prokuratura, sąd, PCPR, MOPS, stowarzyszenia etc., nie można znaleźć ani urzędnika ani chętnego do pomocy prawnika czy psychologa, gdy o taką pomoc prosi zwyczajna osoba, bez wpływów, pieniędzy i możliwości. Poza tym mamy podobno w mieście społeczników, którzy werbalnie i na plakatach deklarują wszelką możliwą pomoc. Mamy wreszcie posłów i inne ważne osoby, które mogłyby pomóc gdyby tylko chciały. To jak to u nas w Kutnie jest? Czy nie ma tu normalnych, empatycznych ludzi? Czy musi dojść do musi do jakiejś kolejnej tragedii aby ktokolwiek ruszył palcem? Kiedyś chciałem zostać radnym w wyborach do samorządu i zadeklarowałem nawet, że za dietę otworzę biuro, w którym będę przyjmować ludzi aby im pomagać za darmo bo Pan Bóg spełnił moje marzenia i dał mi narzędzia do walki w obronie słabszych i krzywdzonych – wiedzę i wysokie wykształcenie. Okazało się jednak, że nikt taki nie jest mieszkańcom potrzebny. Ba, wszystkie siły i cały potencjał samorządu zaangażowano do tego, aby te (uzupełniające zresztą) wybory wygrał pracownik starostwa, który w asyście dzielnicowego z obszaru, na którym odbywały się wybory obszedł domy mieszkańców – prawdopodobnie mówiąc jedynie ‘dzień dobry i szczęść Boże’.
Jak odpowiedziały na mój pozew sąd w Łodzi i KG Policji (a następnie ta kutnowska KPP)? Otóż podobno nic się nie stało bo panowie wg owych instytucji działali etycznie i zgodnie z prawem. Mnie natomiast, kiedy roznosiłem ulotki (a było ich 1000) i rozmawiałem z ludźmi starając się wyjaśnić dlaczego stratuję, pytano czy będę mógł córce, synowi … załatwić pracę. Odpowiadałem więc, że nie mam takich możliwości a poza tym, nie różniłbym się od tych którzy takie zasady stosują od wielu, wielu lat. Za to obiecywałem ciężką pracę na rzecz normalności, której tu po prostu nie ma. No cóż, mieszkańcy maja takie instytucje, władzę i radnych na jakich zasługują, a ja mam nauczkę, że dobry i uczciwy w opinii współczesnych, znaczy Głupi. Pozdrawiam serdecznie i życzę Pani Iwonie i jej córeczce, tak bardzo poszkodowanym przez los, aby w tym 40 tysięcznym mieście znalazły choć jedną, normalnie myślącą osobę, która zechciała by Im pomóc. To wszystko co się w tym mieście dzieje napawa zgrozą i wstydem, który powinien oblać rumieńcem większość bezideowych mieszkańców miasta, siedzących w domu w czasie wyborów i zadowolonych z tego, że mają jakieś odpady z „pańskiego” stołu. Nie przemawia przeze mnie żal o miejsce radnego, które zajmują często osoby niegodne tego miana ale smutek, że tu nic od lat się nie zmienia i raczej tak pozostanie chyba że zmienicie się ludzie i zaczniecie choćby taka jak ci w Bedlnie coś robić i walczyć o normalne życie.

 · 
Udostępnij
 · 
55
 · 
30 dni temu
Jędrzej Apńlewicz A u mnie w skrytce wczoraj była w białej kopercie z czerwonymi pieczątkami książeczka a jakże kredowy papier , zdjęcie słońca z nad Ochni wypudrowane i szereg zdjęć ,że przeglądając nie poznałam ,że to brudne , zapyziałe , rozkopane Kucienko. A co słoneczko nie zrobi jaką halę wybuduje , ruchome schody w bibliotece a tu kobieta nie może się doprosić o zwykłą poradę , o pomoc w tak trudnej dla niej sytuacji .Oby was i wasze dzieci i wnuki to spotkało kanalie.
30 dni temu
 · 
 · 
52
Tomisław Rachwał Ewaryście, chciałeś zostać radnym,żeby pomagać ludziom. Nie zostałeś,a zamiast Ciebie wybrano pracownika starostwa-wszyscy wiedzą kogo- i pana policjanta. To smutne. Ale jeśli jedyną motywacją zostania radnym była chęć niesienia pomocy ludziom to masz okazję. Wiem, są do tego powołane odpowiednie instytucje,ale widać jak działają. Nie ma sensu się licytować kto powinien pomóc. Dziewczynka i jej rodzina jest w trudnej sytuacji. Pomożesz?
30 dni temu
 · 
 · 
6
Marcin Pozniak O tym powinien powstać artykuł bo to działanie UM jest skandaliczne. Nadal czekamy na odpowiedź UM.
30 dni temu
 · 
 · 
25
Jan Ciopa Panie Burak, a pan ciągle o sobie. Wstyd.
30 dni temu
 · 
 · 
2
Przemysław Tołpiha Burakiem jest pan a nie on.
30 dni temu
 · 
 · 
42
Flawiusz Szymkiewicz A może ty Tomisławie pomożesz? Masz takie same możliwości jak Ewaryst - podejrzewam, że raczej niewielkie choć w twoim przypadku pewnie byłoby łatwiej bo w przeciwieństwie do tego pana nie jesteś na czarnej liście.
30 dni temu
 · 
 · 
41
Jeremiasz Bąk Jacek Ciopa - myślę że to ów haniebnie wybrany radny - to właściwa osoba która powinna pomóc a nie tu pisać szydercze posty. Pan o sobie pisać nie musi bo o panu dużo się i to negatywnie mówi.
30 dni temu
 · 
 · 
36
Hadrian Iang No tak tego się można było spodziewać .Ewaryst ma zrobić wszystko za wszystkich a wy będziecie takich jak on zwyczajnie olewać bo tacy są dobrzy w potrzebie . Zaproponujcie udzielenie pomocy tym którzy za to odpowiadają. Panie Ewaryście proszę nie zwracać uwagi na miernoty które dorwały się do władzy i maja wszystkich w nosie za to oczerniając i prowokując innych . Tu nie ma sensu się odzywać bo nie ma do kogo
30 dni temu
 · 
 · 
34
Waldemar Kalita to sufler i jego kolesie odgryzają się
30 dni temu
 · 
 · 
33
Emanuel Reszeciło Tomisław Rachwał może i ten ktoś chciał zostać radnym ale po tym jak wy się tu zachowujecie , tzn. jak nic nie robicie jako mieszkańcy ja bym nigdy nie chciał być waszym radnym . wsadżcie sobie w nos wasze głosy !
30 dni temu
 · 
 · 
34
Herbert Bandimier Jan Ciopa to na bank suflerzyna . człowiek mały ,podły i tępy . jak ktoś taki mógł zrobić doktorat ? co za kraj ? I to się nadaje do prasy suflerze . wiesz co o tobie się mówi wszem i wobec? nie chcesz wiedziec .
30 dni temu
 · 
 · 
27
Bartłomiej Orzeszko Jak widać jednak wpis pana Ewarysta odniósł jakiś efekt. Brawo a dla krytykantów z towarzystwa wzajemnej adoracji z UM i SP zdecydowane PRECZ !
30 dni temu
 · 
 · 
22
Dariusz Kamieński Nie jestem jakimś suflerem, po prostu przeczytałem co pan Burak napisał i wysnułem wnioski. Jaki efekt przyniósł wpis pana Buraka? Że napisał kilka kolejnych komentarzy na ludzi ze sprawą niezwiązanym totalnie!
30 dni temu
 · 
Iwo Zebrzydowski masz babcię "Dariuszu Kamieński" ? jeśli tak to napisz jej to w liście ! może przyjmie te brednie do wiadomości, a najlepiej zajmij się sam sobą bo czas zadbać o zdrowie !
30 dni temu
 · 
 · 
19
Marcel Lurka Nie należę do grupy trzymającej władzę. I moim celem nie była krytyka Ewarysta tylko zwrócenie uwagi na fakt, że jeśli ktoś chce pomagać to nie musi być radnym (przynajmniej na razie). A jeżeli ktoś brał udział w wyborach to powinien wiedzieć jak pomóc skutecznie. Szczerze mówiąc spodziewałem się właśnie skuteczności,a tymczasem zaczęła się przepychanka- to ty pomóż, nie to ty.Nie podoba mi się osoba wspominanego tu kilkakrotnie radnego,ale uważam,że Ewaryst nie byłby lepszy. Jego pretensje świadczą,że na nic innego go nie stać. Jeden wart drugiego. Tomisław Rachwał
29 dni temu
 · 
 · 
6
Radosław Dowojno oceń najpierw sam siebie bo może ty jesteś tym frajerem jak napisałes wyżej
29 dni temu
 · 
 · 
6
Konstanty Kieniszko Marcel nie podoba ci się postać radnego i Ewerysta a sam się sobie podobasz ? krytykować łatwo a sami to jak wam nic nie dolega dla innych nie zrobicie nic !
29 dni temu
 · 
 · 
5
Marian Meszczeryn
Szacunek Pani Olu za pisanie o tak ważnych sprawach.
 · 
Udostępnij
 · 
38
 · 
30 dni temu
Teodor Chmielnicki
Straszne. Świetny artykuł,ale sytuacja przerażająca. Ludzie, którzy są powołani do niesienia pomocy urzędują od do w dni takie i takie.
 · 
Udostępnij
 · 
30
 · 
30 dni temu
Damazy Osinka Owszem bo jednak jest to ich praca a nie posługa. Trudno, żeby jedna osoba była dostępna w wyczerpującej emocjonalnie pracy 24h na dobę. Problemem jest to, że w tak małych miastach jak Kutno ta pomoc jest w baaaardzo skromnym wydaniu i nie ma sieci informacji gdzie i od kogo ja uzyskać. Moim zdaniem OIK jest na pierwszej linii frontu, nie bez przyczyny to interwencja KRYZYSOWA a nie zaplanowanez wyprzedzeniem działanie. To jak z zawałem być wpisanym na termin za 4 miesiące.
30 dni temu
 · 
 · 
6
Szymon Rogowski Nikt nie wymaga,żeby osoba (jedna), która ma nieść pomoc ludziom w sytuacji kryzysowej była dostępna 24 godziny na dobę. Podane instytucje nie zatrudniają przecież JEDNEJ osoby.I ta indolencja, ta niemoc niemożliwa do przezwyciężenia i wszechogarniająca- nie ma dyrektora, kierownika, szefa, koordynatora to niczego nie ma. I już!
30 dni temu
 · 
 · 
25
Damazy Osinka to prawda, jest za mało personelu
30 dni temu
 · 
 · 
3
Makary Haliburton aż tak jest pan/pani przepracowana ? a za ile tak ciężko pani pracuje, gdzie i kto pomógł tę pracę uzyskać ?!
30 dni temu
 · 
 · 
23
Jeremiasz IComar
poza tym doradzam kontakt z : Centrum Pomocy Dzieciom im. Ireny Kornatowskiej (Warszawa)tel.: 22 826 88 62, Telefoniczny dyżur psychologa

poniedziałek: 9.30 – 10.30 oraz 12.30 -13.30
wtorek: 12.30 – 13.30
środa: 11.00 – 12.00
czwartek: 9.30 – 10.30
piątek 13.00 – 14.00
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
30 dni temu
Damazy Osinka Dodam że specjalizują się w pomocy dzieciom i opiekunom w takiej sytuacji.
30 dni temu
 · 
 · 
7
Jeremiasz IComar
Co to znaczy nie można pójść do psychologa? Oczywiście, że można, nikt nie może tego zabronić. Oczywiście biegły wydaje opinie i bez tego się nie obejdzie, ale pomoc psychologiczna to decyzja zainteresowanych.
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
30 dni temu
Sebastian Bartoszowski zgadza sie!
30 dni temu
 · 
Jan Manin A instytucje typu prokuratura, sąd czy Policja nie powinny z urzędu pomóc tym ludziom? Myślę że powinny tyle tylko że po co się mają męczyć, prawda?!
30 dni temu
 · 
 · 
9
Maciej Gold
Czy w Kutnie jeest osoba majaca uprawnienie psychoterapeuty
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
30 dni temu
Gerard Troska Tak, tu są https/ranking.abczd rowie.pl/c/32,psychoterapeuta,677,kutno
30 dni temu
 · 
 · 
2
Radosław Złosz Nie każdy psycholog ma uprawnienia psychoterapeuty
30 dni temu
 · 
Jonatan Szenberg Ale pomóc mógłby bo coś chyba wie ... ?
29 dni temu
 · 
 · 
4
Irena Dymek
wredne urzędasy
 · 
Udostępnij
 · 
17
 · 
30 dni temu
Onufry Bochnar
Współczujemy z całego serca. Trzymajcie się
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
30 dni temu
Balbin Pukieść
A pedofil z Gostynina z obowiązującym wyrokiem dalej wynajmuje pomieszczenia w Mechaniku i prowadzi zajęcia "sportowe" z młodzieżą w różnym wieku i Pawlak pomimo, iż ma wiedzę o zakazie dla właściciela firmy prawdopodobnie dalej nic z tym nie robi ponieważ dalej wiszą przed i na wjeździe na warsztaty szkolne reklamy firmy pedofila - czy starostwo nie ponosi współodpowiedzialności za zaistniałą sytuację ?!?!?!?!?!?!?!?!?!?!
 · 
Udostępnij
 · 
27
 · 
30 dni temu
Tytus Minasowicz A co tam zwykły człowiek , ważny koleś , ważny układ i ważni oni a społeczeństwo niech zachrzania do urn i głosuje na nich. Oj głupi narodzie a i jeszcze może niech wybierają na człowieka roku czy jakoś tak. Oj głupi narodzie.
30 dni temu
 · 
 · 
20
Juliusz Block Jakich zajęć sportowych w mechaniku unikać? Moje dziecko uczęszcza na zajecia krav magi
28 dni temu
 · 
 · 
2
Hadrian Roeske Balbin, zastanowimy się razem z prawnikiem jakie kroki podjąć w sprawie identyfikacji Twojego IP i dostaniesz konkretne zarzuty o zniesławienie i rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji . Po pierwsze żaden pedofil z Gostynina ani z innego miejsca na świecie nie prowadzi zajęć z młodzieżą ani dziećmi w Mechaniku . Po drugie żaden pedofil nie jest właścicielem , nie był i nie będzie żadnej firmy która prowadzi jakiekolwiek zajęcia w Mechaniku. Zanim narobisz sobie problemów sprawdź stan faktyczny .Póki co spodziewaj się konsekwencji prawnych wynikających z faktu iż dopuszczasz się czynu praw nie karalnego. Gratuluje .
28 dni temu
 · 
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Miejskie obrazki. Przed majówką łatanie dziur w centrum Kutna
Plac Wolności, na którym jest płatny parking w centrum Kutna zyska nowe łaty. Wycięty asfalt zostanie uzupełniony jeszcze przed majówką. - Przypominają... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Na co w maju do Kina KDK?
W maju zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury na kryminał, najnowszą ekranizację studia Marvel, dramaty oraz filmy familijne. 05-10.05.2017  od piątku do środy godz.14.30  PAN ŻABA 2D dubbing (familijny, czas 85 min ) godz.16.00 ... [więcej]
Sport
"Czwórka" i "Dwójka" wygrały Kros Strzelecki
Dziś w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbyły się zawody Miejskiej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej – „KROS STRZELECKI”. Była to już czwarta edycja tych zawodów, w której wystartowało 11 zespołów /4 zawodników indywidualnie/ ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Kutna oraz... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]
Skuteczna naprawa baz danych SQL trudne przypadki / Naprawa bazy danych MSSQL, baz Płatnika, Wapro, Zapewniamy prawie 100% skuteczność odzyskania danych z uszkodzonej bazy MSSQL. Nawet jeśli istnieje tylko plik MDF, niezależnie czy udaje się plik mdf+ldf podłączyć do serwera. Bazy mogą ... [czytaj więcej]
Kierowca C+E Międzynarodówka Firma OLI-TRANS S.C. zatrudni kierowcę w transporcie międzynarodowym na ciągniki siodłowe (kat. C+E) z doświadczeniem. System pracy 3/1. Mile widziana znajomość języka niemieckiego lub angiels... [czytaj więcej]
Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? rnI nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu mówić. rn rnDaj mi 3 minuty i zobacz jak w prosty sposób ... [czytaj więcej]
Renowacja wanny - co dwie wanny to nie jedna Odnów swoją wannę skutecznie, szybko, bez remontu! Wykonujemy trwałą renowację wanien metodą "wanna w wannie". Jest to osadzenie nowej wanny akrylowej na starej wannie zabudowanej. Nową... [czytaj więcej]
ŚLUSARZE ŚLUSARZE Oferta: - stawka 11,50-12,00 EURO NA RĘKĘ. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na ... [czytaj więcej]
PRACOWNIK Z NIEMIECKIM Pracownik z dobrą znajomością języka niemieckiego Oferta: - 12 euro netto/za godzinę - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość dłuższej współpracy - praca w rafinerii w Niem... [czytaj więcej]
SPAWACZ SPAWACZE Oferta: - stawka 13 EURO NA RĘKE. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na terenie Niemiec w miejscowości Frankfurt nad Mene... [czytaj więcej]
PŁYTKARZ PŁYTKARZE/HYDRAULICY Oferta: - zatrudnienie na niemieckich warunkach - praca na terenie Niemiec w miejscowości Duisburg Wymagania: - doświadczenie na stanowisku płytkarz/hydraulik - umiej... [czytaj więcej]
MURARZE MURARZE Oferta: - atrakcyjne wynagrodzenie - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - praca na terenie Niemiec w okolicach Lipska - możliwość współpracy z całymi brygadami/firmami - możliwo... [czytaj więcej]
Przedstawiciel ds. odszkodowań Pracujesz na rynku odszkodowań! rnJesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? rnTwoi klienci są niezadowoleni bo dostają za małe odszkodowania? rnMożesz to zmienić! rnrnKancelaria Prawna Pro Bo... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODA ŻELOWĄ I HYBRYDOWĄ.rnKOSZT JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, KOSZT DWÓCH METOD 450 ZŁ... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODĄ HYBRYDOWĄ I ŻELOWĄ.rnKOSZY JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, DWIE METODY 450 ZŁ... [czytaj więcej]
Kurs Tworzyw Sztucznych Profesjonalny Kurs Tworzyw Sztucznych online.Pełne 20 dni zaawansowanej wiedzy teoretycznej z praktyką.Poznaj tworzywa i naucz się prawidłowo zakładać formę wtryskową na maszynę.Szczegóły h... [czytaj więcej]
Sprzedawczyni Duża marka poszukuje sprzedawczyni do sklepu w Galerii Marcredo. Szukamy osoby energicznej, uśmiechniętej, z pozytywnym nastawieniem, która ma dużą łatwość w nawiązywaniu relacji z drugą ... [czytaj więcej]
Praca w ochronie Agencja ochrony zatrudni pracownika z orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym.Informacje pod nr.telefonu... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik Witaj Wiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
Wynajmę sklep pod działalność Wynajmę pod działalność sklep 50 metrów w Kutnie Sklep jak widać po Husqvarnie czyli kosiarki,piły itp która był tu przez 20 lat klienci przyzwyczajeni do lokalu i miejsca, więc pewne miejsc... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Andrzej Benecke:
5 minut temu
Tego nie wiem ,ale w tej i innych szkołach pracuje rodzina Pani Kłosik(wykluczając synową -ok.)Przypomnę ,Pani ta uwłaszczyła się na majątku gminnym nie gorzej jak Kłys na spółdzielczym ,czy śp.Kulczyk na CIECH-u.Natomiast Gosia R.wielbicielka utworu pojawiasz się i znikasz, pardon tyt.org.Józek nie daruję Ci tej nocy pracuje w Szewcach.Jak to dobrze,że moi nauczyciele nie pracowali u Kołacha.Przynajmniej wiem że człowiek nie pochodzi od małpy,Katyń nie jest w Chinach,a największym ukojeniem duszy nie jest słuchanie zespołów śpiewaczych...
Eugeniusz Kurle:
9 minut temu
Dyrektorem!
Eugeniusz Kurle:
10 minut temu
Będzie e
Hugo Hauke:
20 minut temu
Byłam widziałam na własne oczy. Super świadectwo, niby zwyczajny człowiek a ile potrafi słowem przekazać coś dobrego, prawdziwego. Ilu ludzi boryka się z różnymi problemami, nie tylko używki, ale pracoholizm, seksoholizm, ciągły smutek, nie radzenie z samym sobą. Ale po tym świadectwie Dobromir nie tylko mnie podniósł na duchu, ale dał mi wręcz siłę fizyczną. Bardzo dobrze, że takie misje są w naszych parafiach. Nie jestem dewotką, bo teraz często tak się uznaje osoby praktykujące, często chodzące do kościoła. Ja wierzę, że wiara może czynić cuda. Ja również nie byłam i nie jestem osobą ,,świętą,, ale pomału w swoim życiu, poprzez zaufanie Chrystusowi, spokojnie bez pośpiechu, bez użycia ponad własnych sił, odzyskuję to co kiedyś straciłam. Dziękuję wszystkim, przede wszystkim Księdzu proboszczowi, który wychodzi na przeciw ludziom i zaprasza każdego z nas szeroko otwierając drzwi. Dziękuję też wszystkim osobom które przyczyniają się do wszystkiego co dobre, jak i również media i panu Leszkowi, który propaguje i przekazuje te dzieła dalej. Chciałam również jeszcze wspomnieć, że dzisiaj są nauki dla kobiet w parafii J.Chrzciciela o godz. 18.45 jutro również odnowienie przyrzeczeń małżeńskich o godz.18.00. A od piątku przywitanie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Protazy Ekeln:
3
 · 
29 minut temu
Oj nie wierzę, żeby kołach postawił komuś wódkę, wypiłby ale za nasze...........
Protazy Ekeln:
4
 · 
38 minut temu
Takich durnych i wrogich ludziom decyzji kołach podejmował i podejmuje wiele, tyle że ludzi e odważniejsi, nie Ci sami co 15 -20 lat temu. Działania tego potwora standardowe - popatrzcie wokół kogo niszczy - mądrych, bo ich się boi. Przydupasów, głupców, miernoty, donosicielI, których nie brak w każdej wsi, gminie, szkole - czerpią korzyści za swoje służalcze zasługi. ZMIEŃMY TO, POPRZYJMY MĄDRYCH, PRACOWITYCH, SZLACHETNYCH......
Radosław Walica:
56 minut temu
Swego czasu w P.D.na tablicy miejscowości cyklicznie pojawiał się napis Kowalska to q..wa,inna dyr.tej szkoły nazywana jest (przez szefa)chu..em.Czy może pracuje tam też jakiś pedał?
Hubert Simaszka:
58 minut temu
Z dziadowania można dostatnio czerpać!
Radosław Walica:
1 godzin temu
Najciekawsze jest to ,że nawet co bystrzejsze dzieci wiedzą KTO ZACZ?A on myśli ,że nadal go nie widać i nawet doktorka sztorcuje(swojego...doktorka) Hm,Hm? I jeszcze ta atencja dla PIS-u Hm,Hm,Hm???
Teodor Grzesiewicz:
1 godzin temu
Kończą się czasy "Panie Waldku niech Pan się boi - pół gminy za Panem Stoi". Teraz p.Krzysztof nie ma już za kogo się schować.
Jessica, Chomenko:
2 godzin temu
Przecież w Kutnie mieszka wieś ,tylko ,że nie rdzenna.
Jessica, Chomenko:
2 godzin temu
BUNTOWNIKOM bu ha ha!
Arseniusz Chadała:
2
 · 
2 godzin temu
Może ,żeby nie ten włos byłby z niego Klos, a tak to marny człowieczek i na dodatek upierdliwy.
Jessica, Chomenko:
3
 · 
2 godzin temu
A skorzystam ,w wiatrakach doradzała wzorowo...!
Jessica, Chomenko:
2
 · 
2 godzin temu
Adamino,kpisz,czy o drogę pytasz?Oczywiście,że były!
Jessica, Chomenko:
3
 · 
2 godzin temu
I pomyśleć,że jeszcze wczoraj sam mógł odejść jak normalny człowiek.
Dominik Ziembrowski:
2
 · 
2 godzin temu
Z powyższych postów jasno wynika że powiatowi radni opozycyjni poziomem intelektualnym nie dorośli do poziomu posiadanego przez Debichu choć ion nie jest nie jest jakaś żadna osobowością intelektualną.Nic dotychczas znaczacego nie zrobił i nie zrobi.
Ananiasz Erdman:
3
 · 
2 godzin temu
Wybraliście to macie, nie płakać i chodzić na wybory, żeby cokolwiek zmienić!
Jessica, Chomenko:
2
 · 
3 godzin temu
Klosie nie pisz po pijaku,zapomniałeś jak na odprawie mówiono,że wszelkie akcje przeprowadza się na trzeżwo!
Maksym Klimów:
2
 · 
3 godzin temu
KOŁACH ZOSTAŃ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TERAZ ODEJDZIESZ W TAKI SPOSÓB,ŻE BĘDZIESZ KSIĄŻKOWYM PRZYKŁADEM(ku pszestrodze) DLA POKOLENIA W 22 WIEKU CZEGO ROBIĆ NIE WOLNO SPRAWUJĄC FUNKCJĘ(misję) PUBLICZNĄ!Najciekawsze artykuły
 ·  51
1 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  29
5 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
6 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
6 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
14 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
14 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
15 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
15 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
16 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
16 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
16 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
19 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
19 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
20 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
20 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
20 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
20 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
21 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
21 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
22 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
25 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
26 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
 ·  25
27 dni temu
Czytelnicy pytają o biuletyn informacyjny o budżecie Kutna. Samorząd odpowiada
 · 
27 dni temu
Charakterystyczny głos i dobre teksty - klimatyczny koncert Dyjaka w Kutnie
 · 
27 dni temu
Druga książka pochodzącego z Kutna pisarza Rafała Cichowskiego trafia do rąk Czytelników
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności