eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 23.06.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie w odpowiedzi na nasze pytania o prawną sytuację zarządu powiatu w Kutnie przedstawił opinię radcy prawnego Doroty Wiosetek.

Oddalenie kasacji Krzysztofa Debicha skutkowało natychmiastowym odwołaniem, bowiem w tym momencie uprawomocnił się wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego tym samym zakończyło się zawieszenie zarządzenia Wojewody Łódzkiego o odwołaniu Starosty Kutnowskiego. Debich nie jest już starostą. Odwołanie starosty skutkuje również odwołaniem całego zarządu powiatu.

Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie, ./upload/articles_pakiety/33444/01_obraz.jpg


Rzecznik odpowiedział również na pytanie Czytelników o to kto poniósł koszty obsługi prawnej kasacji.

- Rada Powiatu w Kutnie nie występowała z kasacją, tylko Krzysztof Debich i on prywatnie poniósł koszty wynajętych prawników. Nie było żadnego wydatku z tego tytułu dla budżetu powiatu - odpowiada Jacek Saramonowicz.

Rada Powiatu w Kutnie na podstawie ustawy o samorządzie powiatowym ma trzy miesiące na powołanie nowego zarządu tj. do 5 lipca.

Trwają rozmowy koalicji, ale też rozmowy poszczególnych koalicjantów z radnymi opozycyjnymi. Długie deliberowanie nad problemem kto z kim może, a z kim kto musi,może wpłynąć niekorzystnie na pracę samorządu powiatowego. Bezkrólewie to zwykle stracony czas dla poddanych. A jak tu zacny jubileusz powiatu hucznie fetować? Oj niewygodnie będzie.

Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada


wandea, 07.04.2017 14:29|czytane: 3669 razy|92 komentarzy|komentuj
Samuel Miaskowski
Nikodem Brewecki
jak słyszałem zostaje wszystko po staremu na zmiany nie ma co liczyć.
 · 
Udostępnij
 · 
74 dni temu
Robert Fankidej I chłopek znowu postawił na swoim.Uczmy się od chłopków.
74 dni temu
 · 
 · 
2
Mieczysława Poraj
No jak panie i panowie , już dogadaliście się, stanowiska rozdane czy przeczekacie święta ?
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
74 dni temu
Janusz Brzezicki
Pytanko skoro bezprawnie sprawował funkcję Starosty, to co z poborami jakie pobierał ? Powinien chyba oddać przecież to z naszych podatków szła jego wypłata i zapewne niemała.
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
75 dni temu
Marian Kruzer Może teraz niech wyjaśni sprawę ten , który ją zaczął?Niech dokończy dzieła bo jakieś takie rozpapranie i właściwie nie wiadomo co i jak, prawda?
75 dni temu
 · 
 · 
2
Jurand Suplika
a przez kogo odwalali starostę ze dzialanosc prowadzi a No ze ktoś chciał prawdy. Trzeba być w porządku do końca.brawo Wojciech !!!!

 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
75 dni temu
Teresa Beczka No a kto go odwołał skoro i tak może urzędować.Tylko było dużo szumu i dymu a jest tak jak było i nic jak widać się nie zmienia, a jeżeli poruszyłeś prawdę to i o sobie też warto zawsze używać prawdy i to dotyczy wszystkich a w szczególności tych , którzy bawią się w politykę , prawda?
75 dni temu
 · 
 · 
2
Błażej Long Nie ma nic bez przyczyny....Niektorzy nie powinny być na stanowiskach dyrektorskich bo nie
75 dni temu
 · 
 · 
4
Błażej Long Nie maja kwalifikcji tylko zaplecze partyjne a jest tylu zdolnych i wykształconych
75 dni temu
 · 
 · 
4
Damian Porąbski A oni dla dobra mieszkańców kotłują się kolejny dzień i nie mogą dojść do porozumienia , kto jaki stołek wyhaczy i to wszystko dla naszego dobra, jak byście narodzie nie wiedzieli to wam powiadam . mało tego pewnie chodzą na nauki wielkanocne i efektów nie widać .
75 dni temu
 · 
 · 
3
Nikodem Korkuc Jordanie to teraz on będzie za czy przeciw?
75 dni temu
 · 
Walerian Cholewa
Kłopotowski w zarządzie? No to gratulacje.
 · 
Udostępnij
 · 
76 dni temu
Jordan Sochański
Niespodzianka, z tego co się przed chwilą dowiedziałem od dobrze poinformowanej osoby z PIS to właśnie się zakoczyło spotkanie PIS z PSL. PSL ma starostę (Jankowski), członka zarządu etatowego (Trawczyński), członek zarządu społeczny (Fabijański), PIS ma wicestaroste (Jędrzejczak) i członek zarządu społeczny (Kłopotowski). Członkoie zarządu społeczni będą mieli podniesioną dietę do maksymalnej. Przewodniczącym rady ma być Drabik.
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
76 dni temu
Aureliusz Dederkał A rzecznik ciągle ten sam?
76 dni temu
 · 
 · 
5
Walerian Złop głupoty piszesz, ale widać ktoś tak Ci kazał
76 dni temu
 · 
 · 
4
Abakuk Rutkowski oby tak nie było,
76 dni temu
 · 
 · 
2
Jurand Suplika Rozdanie jest inne niestety Hahaha
75 dni temu
 · 
 · 
2
Mariola Sylwestrowicz Jurand no to nas uświadom kto rozdaje i co , jakie stanowiska bo właściwie o to wam tylko chodzi.
75 dni temu
 · 
Placyd Szadtke W następnych wyborach nowe ugrupowania i stowarzyszenia o będzie jak to mowi jeden pryncypał powiatowy - i po zamiatane !!!! Odbiorą platformie i Kominternowi głosów
75 dni temu
 · 
 · 
2
Waldemara Czarnomostski Nowe ugrupowania czy nowośmieszne , które już prawie osiągnęło zaledwie 5% i chyli się ku upadkowi, czy mówisz o nowych ugrupowaniach ze starymi przemalowanyytmi członkami?
75 dni temu
 · 
 · 
3
Kamila Kieński Nowojakaś tam w totalnej rozsypce.
75 dni temu
 · 
Samuel Radlicz
Debich dostał w ostatnich wyborach około 500-600 głosów. Znajdźcie kontrkandydata, może jakiegoś lokalnego społecznika i wygra.Nie jest trudno przebić tę stawkę. Może ktoś od Kukiza, może ktoś kompetentny z PiS.
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
76 dni temu
Jordan Sochański Kukiz najpierw niech program stworzy, a dopiero później się bierze za polityke z tą swoją pseudo partią.
76 dni temu
 · 
 · 
5
Aureliusz Dederkał Samuelu, no to po przeczytaniu wypowiedzi Jordana powinieneś być zadowolony. W Kutnie nic się nie zmieni. Przynajmniej na razie.
76 dni temu
 · 
 · 
2
Abelard Koc
Józef, nie wprowadzaj zamieszania i nie rozwadniaj tematu. Ty nie pracujesz w Anglii, lecz w Urzędzie Miasta Kutna. Z tego, co piszesz mogę stwierdzić, ze masz blade pojęcie o realiach funkcjonowania Polaków za granicą. Twój pryncypał i pracodawca, może bardziej chlebodawca Burzynski swoja polityką inwestycyjną wprowadził Kutno w problemy demograficzne 21 wieku. Stał się na skalę lokalną wzorem i promotorem polityki multi - kulti. Obecnie na 100tys mieszkańców powiatu, z czego Kutno ma ponad 40 tys, zgodę na zatrudnienie otrzymało ok 10 tys, w tym lwia część realizuje sie w Kutnie. Według danych z WUS ok 4 tys kutnowian pracuje za granicą.
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
76 dni temu
Józef Gielniowski
Często tu czytam zwroty : społeczeństwo żąda, społeczeństwo uważa itd. itp. Z całym szacunkiem do wszystkich zamieszczonych tu wypowiedzi prawda jest taka, że wola społeczeństwa a przynajmniej jego kwalifikowanej większości jest wynik wyborów. Niektórzy mienią się tu demokratami i chcą walczyć z nieprawidłowościami a jednocześnie nie chcą uznać demokratycznego wyroku. W Polsce obecnirządzi PiS i robi co chce bo takie jego prawo i możliwości a w samorządach rządzą ci, którzy mają poparcie społeczności lokalnej. Jedyny sposób na przejęcie władzy to wygrana w wyborach a nie hejt w internecie, Powazni ludzie nie podejmują wyborczej decyzji takiej czy innej po przeczytaniu kilkunastu obraźliwych wpisów. Liczy się to co wybrani robia a także to czy ma ich kto zastapic. Tak jest w przypadku np. Burzy. Od lat na tym portalu ni dostał dobrego słowa. Podejrzewa się i obciąża Go niestworzonymi rzeczami a później przychodzą wybory i facet w cuglach wygrywa. Przeciez to nie przypadek. Dlaczego tak jest? Ano częścowo dlatego, że nie ma poważnego rywala w tym naszym grajdole i ja na przykład głosuję na niego bo nie mam na kogo a udział w wyborach uważam za swój obywatelski obowiązek. Na kogo miałem głosować, obywatele? Na Aulicha czy innego Tyburę? No, proszę Was! Poświęćcie połowę tej Wasze złej energii na wytworzenie jakiegoś ciekawego programu a zwłaszcza znajdźcie kogoś kto będzie dobra twarzą zmian. Niech mi ktoś tu poda chociaż jedno nazwisko z krótkim jego uzasadnieniem. Jedno nazwisko! Już Norwid powiedział, że Polacy to wielki naród ale żadne społeczeństwo. A ja myslę sobie prywatnie, że nawet z wielkoscia nas jako narodu sporo przesadził. Kłotnie, zawiść i swary to nasza polska cecha. Mieszkam i pracuje w Anglii. Popytajcie innych, których stamtąd znacie to Wam powiedzą jaki z nas naród. Jak ktoś Cie podpieprzy y przewali to w 90% będzie to Twój rodak. Nie Anglik, nie Hindus ale Polaczek który wszystkiego Ci zazdrości i ucieszy się jak Ci się nie powiedzie nawet jak On na tym bezpośrednio nie zyska. Taka prawda. Dlatego jak czytam te nienawistne wpisy zza bezpiecznego kompa to z pewnością nie będę podzielał ich poglądów choćby dla samej zasady by trzymać się od nienawistników z daleka bo i nigdy nieczego dobrego nie zbudują. Umieja niszczyć, jątrzyć ale nie budować.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
76 dni temu
Aureliusz Wilk dobrze jozef piszesz,ale kto z tych żółcią tryskajacych chce ten tekst przyjąć ze zrozumieniem...czasem szkoda słow,czasem sie wydaje ,że Gostynin wypuścił na przepustkę..
76 dni temu
 · 
 · 
5
Waldemara Betman "a później przychodzą wybory i facet w cuglach wygrywa"napisałeś Józefie a na to dał ci odpowiedź Jarosław w przedostatnim zdaniu swojej wypowiedzi. Przeczytaj może zrozumiesz.
76 dni temu
 · 
Mirosława Urbanowicz No widzisz Józefie mówisz ,że my zawistny naród , ale sam mówisz o Polaka z pogardą Polaczki i co ty na to miłościwy nam pseudoangliczku? A jak Jesteś w Anglii to nie zabieraj głosu w Kutnie. Mało tego skoro w Kutnie tak jest fajnie i rządzi nieząstapiony to dlaczego stąd wyjechałeś Polaczku?
76 dni temu
 · 
Izaura Chrapkowski Józefie niby jesteś według siebie niezawistny to dlaczego z pogardą wypowiadasz się o Aulichu i Tryburze? Siedzisz w Aglii to uważaj ,żebyś nie zmarzł pracując zapewne w jakiejś chłodni, co?
76 dni temu
 · 
 · 
2
Norman Drypc A czy ty nie znasz takich przypadków ,że ludzie mają własną działalność gospodarczą i nie są pierwszej młodości i nagle dostają pracę w podległej urzędowi jednostce chociaż dla młodych nie ma pracy?Jak nie wiesz to Polaczku zapytaj u źródła .I jak tu można nie wygrać w cuglach jak to Józef określił, prawda Józefie?
75 dni temu
 · 
 · 
2
Pankracy Kotyska A w bibliotece to informatyk nie jest właśnie tak zatrudniony?W szpitalu był też taki kierownik techniczny
75 dni temu
 · 
 · 
3
Urszula Czapski Pankracy bingo.
75 dni temu
 · 
Berta Miżger Podobno prowadził hurtownie piwa i trochę mu brakował do państwowej emerytury , tak mówili na korytarzach , czyż nie? Ciekawe gdzie były wtedy związki zawodowa i kto tego gościa polecił do zatrudnienia w szpitalu?
75 dni temu
 · 
Jarosław Flkersamb
Ambrozy, wybiorą Debicha ponownie. Debich daje Trawczyńskiemu wszystko i pieści go aż do bólu. Odejście Debicha spowodowałoby trzęsienie ziemi w Powiecie i ogromne zmiany kadrowe. Do tego nie pozwoli dopuścić KO i jego polityczny parasol Burzynski, nie chce też tego ani PSL, ani PO, ani nawet politycne przydatki w postaci "wilczka". Wszyscy oni stracą. Coś jeszcze w tym Powiecie zostalo do politycznego rozdania, a Debich zrobi to perfekcyjnie. W odwodzie czeka Burzyński i jego środowisko, które dysponuje kuszącymi baksami dla opornych, chcących nowego rozdania. zycja nie ma szans.
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
77 dni temu
Waldemara Betman "dysponuje kuszącymi baksami dla opornych," masz rację tylko szkoda ,że te baksy nie są jego tylko nasze, a nas nie pyta.
76 dni temu
 · 
 · 
3
Ambroży Bitajtis
Jeżeli wybiorą ponownie debicha to ja się pytam, jakie my mamy prawo w tym kraju, czy ci ludzie którzy za nim zagłosują i on sam mają choć trochę przyzwoitości i honoru, czy dla nich liczy się tylko forsa i układziki nepotyczne. Mieszkańcy powiatu mają już dość tych matactw i krętactw. Co to za starosta którego odwołuje wojewoda i sąd a on nadal chce rządzić. To z więzienia też będzie mógł kierować tym powiatem. Skompromitował się wielokrotnie i musi odejść.
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
77 dni temu
Jaromir Pytacz Kotłują się całe wieczory i późno w noc bo każdy chce coś dla siebie ugrać a o społeczeństwie nawet im nie przychodzi do głowy tak mają zaprzątniętą nocnymi naradami.
77 dni temu
 · 
 · 
9
Mścisław Schulz PSL uparł się aby starostą został Trawczyński lub Pawlikowski. Debich będzie na ich usługach jako wice.
77 dni temu
 · 
 · 
4
Bożydar Rogoziński Debich będąc w-ce starostą powinien tak jak p.Trawczynski załatwiać swoje
77 dni temu
 · 
 · 
4
Bohdan Rylski
Starostą ponownie zostanie p. Debich ponieważ jak tu słusznie ktoś zauważył powody jego odwołania już minęły i aktualnie nie ma prawnych przeszkód na ponowne powołanie p. Debicha na Starostę Powiatu i tak się właśnie stanie. Zostało już to uzgodnione. I słusznie. biście Debich jest mi obojętny ale cieszę się na myśl o minach tych obywateki, którzy tu gardłują na forum jak to nie pozwolą, nie dopuszczą, spowodują itd. Smieszne ludziki jesteście. To się rozgrywa poza wami i macie g..no do gadania.
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
77 dni temu
Marian Drogowy Nareszcie ktoś powiedział prawdę tym nieudacznikom, już mi się niedobrze robi od czytania wypowiedzi tych głąbów.
77 dni temu
 · 
 · 
5
Walenty STachin Ja- - cuś już przestań bo powtarzasz jak mantrę. Z jednej strony udajesz ,że chwalisz a z drugiej obmawiasz.Brzydko tak, oj brzydko.Marian a ty kim jesteś ,że tak ubliżasz ludziom porządnym , nie cwaniakom , hochsztaplerom i przyspawanym do koryta jak twoje środowisko?Kim ty jesteś? Wyleniałym przebierańcem?
77 dni temu
 · 
 · 
6
Władysław Szczuka Porządni ludzie mówią innym prawdę w oczy a nie lżą za plecami. Ten portal stał się największym ściekiem jadu w Kutnie i trochę żal, że Pani Ola na to pozwala. Jest granica pomiędzy krytyką a uporczywym hejtem i publicznym linczem do którego dochodzi tu każdego dnia. I nie chodzi tu nikomu o dobro wspólne tylko o upust własnej frustracji.
77 dni temu
 · 
 · 
5
Albin Pituła Władysław czytaj inne portale a mylisz zupełnie proste pojęcia . Toi nie frustracja stale to powtarzasz i nie hejt tylko prawda a jak piszą prawdę ba innym portalu to zaraz jest usuwana więc czytaj tam. Jeśli chodzi o dobro wspólne to właśnie tym co tu piszą prawdę a nie hej chodzi w przeciwieństwie do tych co to po nocach obradują i nie mogą się dogadać jak teraz się poukładać dla dobra ale własnego.Musisz to Władysławie Szczuka zrozumieć i myśleć samodzielnie o ile jesteś w stanie.
77 dni temu
 · 
 · 
4
Odyseusz Paweł Wiktorowski Ale co się dziwić, jak komuś nic w życiu nie wyszło to tylko krytykować potrafi. Gwiazda w necie, piz.a w świecie.
77 dni temu
 · 
 · 
3
Piotr Handlowski Czytam wszystkie Albanie i wyciągam wnioski. Co nie oznacza że deprecjonuje i poniżam innych. Nawet teraz musisz pokazać że to Ty jesteś mądrzejszy. Ksiądz Tischner mówił "Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: świenta prawda, tys prawda i gówno prawda." żyj dalej w przeświadczeniu własnej mądrości anonimowo i po cichu.
77 dni temu
 · 
Waldemara Betman Piotrze pomimo ,że czytasz wszystkie portale to i tak niestety nic nie rozumiesz , ale to już twój problem.Wniosków też nie wyciągasz.
76 dni temu
 · 
Adam Giermak
Czy to prawda, ze Trawa chce byc starosta, tam chyba kazdy z PSL mazy zeby siedziec na stolku i rzadzic. Pawlak jerzy to przyklad siedzenia i nic nierobienia tez obsada z PSL jak luczakowa, kierownik organizacyjny w PU P czy Scisleska w osrodku, ktora Galeckiemu powinien Trawa podrzucic
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
77 dni temu
Albert Ziegelstreich
Trawczyński starostą i po powiecie.
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
77 dni temu
Antoni Kurcz
Pani doktor to od PSL chyba podobnie jak dyrektor .Większość decyduje więc PSL szaleje. Teraz jak w Wąchocku wszyscy chcą być Starostami, a miejsce tylko jedno.
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
77 dni temu
Maciej Kampsor
Kiedy obejmował urząd starosty myślałem, że to mądry człowiek i dobry wybór. Widząc, co robi i jakimi ludźmi się otacza zmieniłem zdanie. Niech nie przesadzają jego fani, albo bardziej klaka na temat jego osiągnięć. Za jego kadencji zaczęła spadać - stale rosnąca od 1945 roku - ilość mieszkańców Kutna. Kutno ze znaczącego ośrodka miejskiego stało się prowincjonalną dziurą, w czym spory był udział zaniedbań lub zaniechań Debicha, który nie potrafił we własciwym czasie, mimo płynących sygnałów i zainteresowania z Łodzi zbudować lobby kutnowskiego w obecnej stolicy naszego województwa. Zamiast współpracować z ludźmi coś wnoszącymi, to otoczył się miernotami. Niektóre z tych osób można nawet określić jako karykatury ludzkie - taka jedna, co ma piersi do pasa, chodzi i gada jak nawiedzona, sufler, niedorosły dyrektor rabbi pióro, fleja, jegomość sprawdzony i zmuszony przez CBA do ustąpienia, taki jeden zwący się wilkiem a pasujący bardziej do kundelka-pudelka, słynna pani doktor nauk, komunikator powiatowy itp... Z taką ekipą nie widzę przed Debichem przyszłości.
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
77 dni temu
Hipolit Asłan on jednak wpatrzony w nich jak w obraz, dlaczego?
77 dni temu
 · 
 · 
8
Napoleon Cbojnacki
O matko i córko , ale chłop się wysilił odpowiadając.A co się przy tym napracował to nie wspomnę.
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
77 dni temu
Przemysław Tuelskey i jeszcze 6500 co miesiąc za tą ciężką pracę bierze
77 dni temu
 · 
 · 
16
Ziemowit Kuszelewski Ale ile musi się na przymilać , na kadzić szefowi żeby ten mu tak wierzył?
77 dni temu
 · 
 · 
8
Kamil Uwojn
CZY MOŻNA ZWRÓCIĆ SIĘ DO RZECZNIKA DROGA REDAKCJO ABY UDOKUMENTOWAŁ OPŁATY PONIESIONE PRZEZ DEBICHA NA ADWOKATÓW A GŁÓWNY KSIĘGOWY ZŁOŻYŁ OŚWIADCZENIE ZE NIE BYŁY TO PIENIĄDZE POWIATU ?
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
78 dni temu
Makary Foltyn Miała być nowoczesna polityka informacyjna , a mamy suflera. Miał być minister finansów, a mamy buchaltera. To jest cyrk i nic wiecej.
77 dni temu
 · 
 · 
17
Baltazar Stelmach Polityka , a raczej politykierstwa to jest , ale czy nowoczesna informacja to chyba nie.
77 dni temu
 · 
 · 
7
Ulryk Staliński
I co z taj wypowiedzi rzecznika wynika? A no nic.Zawsze można się wślizgnąć w jakiś układ , byle wyjść na swoje , uchronić swoje własne interesy , prywatne poletko.
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
78 dni temu
Achacy Luskey
" Debich nie jest już starostą. Odwołanie starosty skutkuje również odwołaniem całego zarządu powiatu.."ależ przecież oni cały czas są . Debatują po nocach kto z kim i jak tu się ułożyć bo przecież im zależy tylko na dobru mieszkańców powiatu , prawda układacze?
 · 
Udostępnij
 · 
21
 · 
78 dni temu
Abercjusz Chęciński
Spodziewalem się takich komentarzy...,,gęby za lud krzyczące ten lud w końcu znudzą"-kto ma uszy niech słucha...Wy nie potraficie zrozumieć rożnicy między przestępstwem ,wykroczeniem a uchybieniem...Wam dyskutanci nikt nie odpowiada(poza wami);jestescie zaślepieni nienawisicą i racjonalne argumenty do was nie trafią..to trochę tak jak rozmowa z chorym umyslowo człowiekem...tylko Wam wspólczuć drodzy forumowicze...a Zarząd zostanie wybrany ponownie bo już dawnu znikły powody odwołania starosty(już dawno zlikwidował działalność,którą poczatkowwo zawiesil)...myślcie to podobno pomaga
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
78 dni temu
Mścisław Borejko zgadzam się pod jednym warunkiem ,ze Debich przyzna ze sie dal podprowadzić Trawczyńskiemu, który musi być starostą i dać papu swoim misiewiczom typu radna Scisleska, Luczak Elka, Gałecki, Pawlak.... itd. Pazerność PSL jest niedoogarnięcia. Tego Debich nie przewidział. Podobnie jak nie przewidział gry w PUP Rzeźnickiej wspieranej przez Fabiańskiego i Karniszewskiego. 66 letni Trawczyński marzy o byciu starostą od poczatku kadencji.
78 dni temu
 · 
 · 
13
Ulryk Staliński "GDY WIEJE WIATR HISTORII,LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOMROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIASTTRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM."
78 dni temu
 · 
 · 
13
Ulryk Staliński Ten cytat to dla ciebie Aberacjuszu i takich jak ty myślących inaczej.
78 dni temu
 · 
 · 
13
Wilhelm Hallenburg rzeczywiście ciekawe kogo Gałczyński mial na mysli pisząc ten wiersz w ...1953roku kiedy jeszcze nie bylo wytycznych po śmierci Stalina..
78 dni temu
 · 
 · 
8
Bruno Czystek Aberacjusz najbardziej nam nie odpowiadasz ty, bo jesteś hipokrtom , bazyliszkiem i marnym prowokatorem.
78 dni temu
 · 
 · 
10
Lambert Gieysztor bruno wysil sie i cos napisz bo ciekawie piszesz...podziwiam olbrzymi zasob slow
77 dni temu
 · 
 · 
2
Tymon Krebs Lambert ty się strasznie wysilasz i uważaj ,żebyś nie popuścił
77 dni temu
 · 
 · 
5
Tymon Krebs lambercie ty tak nie aportuj swojemu pryncypałowi bo cię krzyże będą bolały.
77 dni temu
 · 
 · 
9
Mariusz Uznański Lambercie, za słabe robisz wylizanko, premii nie będzie. Twój pryncypał lubi wazelinę, oj jak lubi. Musisz mu zrobić dobre wylizanko, i to z języczkiem, aby aż wył ze szczęścia.
77 dni temu
 · 
 · 
13
Grzegorz Bartula gdzie kupilście tę sama plytę;ostrożnie jej używajcie bo się zniszczy(a zgrana tojuż jest)..nie potraficie inaczej?przecież zasób inwektyw jest dość szeroki,,jak wam brakuje to zajrzyjcie np do posla Niesiolowskiego..
77 dni temu
 · 
 · 
3
Maciej Mańczukowski Wam Grzegorzu Bartuła znacznie bliżej do Niesioła bo wy przecież z tej partyjki, nieprawdaż
77 dni temu
 · 
 · 
4
Brunon Wilkowski
Teraz, po sromotnym laniu, Debich z POWIATOWĄ ŁOBUZERIĄ przemieszczą się na czas jakiś, do pozyskanej w nieuczciwy a wręcz złodziejski sposób TWIERDZY - NOWA WIEŚ. Stamtąd, przy kolejnych wyborach samorządowych będą próbowali wypłynąć - ALE NIC Z TEGO - DOPILNUJEMY ABY RAZ NA ZAWSZE POSZLI NA DNO.
 · 
Udostępnij
 · 
36
 · 
78 dni temu
Adrian Młyński albo do przytuliska w Garbalinie
78 dni temu
 · 
 · 
22
Bonifacy Misko
Tak naprawdę sprawiedliwosci stanie się zadośc kiedy te kreatury odpowiedza przed sądem, zwłaszcza trawa ,górnik ale tez pozostali .Ponadto cała rada powinna podac się do dymisji bo to skompromitowane towarzystwo , całe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
32
 · 
78 dni temu
Sergiusz Baranicki
Ktoś tu kręci bo rachunków od prawników chyba nie ma.
 · 
Udostępnij
 · 
30
 · 
78 dni temu
Arkadiusz Skalski byłam pewna że zapłaciło starostwo ,ten wątek trzeba ciągnąc !!!!!!
78 dni temu
 · 
 · 
23
Hugo Staszkiewicz A wydruk z kasy fiskalnej ci prawnicy mają?
78 dni temu
 · 
 · 
18
Symeon Iliak Fakturki przedstawić, fakturki.
78 dni temu
 · 
 · 
17
Kamil Uwojn CHCEMY FAKTUR BO NIE WIERZYMY DEBICHOWI. TO CZŁOWIEK KTÓRY KŁAMIE I OSZUKUJE TAK SAMO JAK SARAMONOWICZ BO TO LUDZIE BEZ HONORU !!!!!!!!!
78 dni temu
 · 
 · 
18
Urban Ogorzały
nie podniecajcie sie;kazdy kto chce myslec powinie odroznic przestepstwo czy wykroczenie od zwyklej pomylki(a to ewidentnie mialo miejsce w przypadku Starosty)...a komentatorom bluzgajacym czesto na wlodarzy cytuje kawalek tekstu :,,geby za lud krzyczace ten lud w koncu znudzą"...
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
78 dni temu
Szczepan Betman to błąd prawnika doradzajacego Debichowi, nie chciało się sprawdzić dokładnie i wyszło jak wyszło
78 dni temu
 · 
 · 
7
Bonifacy Misko on to chyba jest jakiś nienormalny ze nie wie co robi . wszyscy wokół go oszukuja wiec powinien wrócić do górnictwa albo pasani krów u zdzicha
78 dni temu
 · 
 · 
25
Jagoda Schmude Pomyłka , no żesz ty . Spróbuj się tak pomylić to zobaczysz efekt.
78 dni temu
 · 
 · 
15
Hubert Dul Urban a ty cięgle czekasz , że społeczeństwo się znudzi? Oj głupiś ty głupiś i tak doradzasz swojemu pryncypałowi i że on chce ciebie jeszcze słuchać.
78 dni temu
 · 
 · 
15
Sylwester Znaniecki Jak będzie dalej słuchał suflera to jeszcze nie raz się pomyli.
78 dni temu
 · 
 · 
14
Ronald Bury Ej ty Urban nie pisz z niby zagranicy bo wszyscy wiemy ktoś ty.
78 dni temu
 · 
 · 
9
Oktawian Brudzowski
Najrozsądniejszym rozwiązaniem tego z kompromitowanego towarzycha byłoby samo rozwiązanie się i ogłoszenie nowych wyborów. Z tej politykierskiej ferajny kogokolwiek nasadzą na opuszczone stołki i tak skutkować będzie nieudacznictwem, brakiem podejmowania odpowiedzialnych decyzji, i co tu dużo pisać, to jest ustroistwo do natychmiastowego rozwiązania! Amen
 · 
Udostępnij
 · 
32
 · 
78 dni temu
Ursyn Fi-Ych
Inaczej bym to podsumował, przy tych samorządowcach 3 miesiące bez zarządu i starosty to trzy miesiące bez:
- bez wydawania naszej kasy na ich pensje
- bez wątpliwych jakościowo (delikatnie mowiąc) decyzji personalnych
- jak wyżej bez przetargów
- bez dziwnych ruchów organizacyjnych
Chyba jako podatnik wole żyć bez władzy powiatowej
 · 
Udostępnij
 · 
38
 · 
78 dni temu
Marcin Jermun Podzielam twoje zdanie a poza tym czekam teraz na ruchy mające doprowadzić przed prokuratura tych, którzy w jakikolwiek złamali prawo. Rozliczony musi być każdy i tak się stanie. To tylko kwestia czasu ale nie odpuszczę nawet jak miałbym być sam. Nigdy więcej tych ludzi u władzy, żadnego z nich nigdy już ! Żegnam też Saramonowicza na zawsze !!!
78 dni temu
 · 
 · 
37
Sobiesław Tomasz Gierczyn Nie masz racji dalej pobierają pobory jako po.
78 dni temu
 · 
 · 
10
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]
Przeprowadzki Usługi transportowe Oferujemy usługi transportowe przeprowadzki przewozy mebli, AGD i RTV rzawsze aktualne również w weekendy 24h tel. 725-361-836... [czytaj więcej]
WYnajme kawalerke Wynajme kawalerke 20^2. Od lipca w centrum Kutna. Umeblowana. Koszt najmu 650zl... [czytaj więcej]
Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód Pożyczka na oświadczenie. Kredyt na dowód. Tylko 94zł miesięcznie za pożyczone 1000zł. Aby otrzymać pożyczkę potrzebujesz: - dowód osobisty - konto bankowe - źródło dochodu ... [czytaj więcej]
PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec PRACA HOLANDIA rzeźnik lub ubojowiec Od osoby szukającej pracy oczekuje się przede wszystkim doświadczenia na podobnym stanowisku Ze strony pracodawcy oferujemy pracę jednozmianową od 5.30... [czytaj więcej]
Mów po niemiecku – indywidualnie dla dorosłych online Wybierasz się do pracy albo pracujesz w za granicę? Nie masz rnczasu ani możliwości, żeby chodzić na kursy stacjonarne lub integracyjne? rnrnChcę zaproponować Ci skuteczną i łatwą naukę ni... [czytaj więcej]
sprzedam rowerek dziewczecy Sprzedam rowerek dziewczęcy (wiek dziecka 4-6 lat) w kolorze różowym, koła 16. Stan dobry.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko Sprzedam biurko w kolorze kremowym o wymiarach długośc 110 cm, wysokość 75 cm, szerokość 60 cm. Stan bardzo dobry. ... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Hortensjusz Oleksiuk:
6 minut temu
Popieram Cię Krzysztofie w 1000%, chylę czoła i pozdrawiam....
Hortensjusz Oleksiuk:
10 minut temu
W kutnowskim Chwastostanie wszystko jest możliwe! Nieprawdaż?
Hortensjusz Oleksiuk:
15 minut temu
###"R" Taaaak! Wszystko jasne? Jurandzie! A kto ukradł komentarz, który znajdował się powyżej i był w swojej formie podobny do poniższego tylko zamiast dziwnie zamontowanego napisu PTO"R" był napis eKutno? Gdyby nie te awruki i złodzieje to Ziemia Kutnowska by była o wiele razy piękniejsza, ładniejsza, mądrzejsza, światlejsza i czystsza. Robert! Bardzo pięknie to wszystko ująłeś. Tak trzymaj! Pozdrawiam. Trzymajta sie chłopy mocno. W kupie! Uważajta na awruki, złodziei, głąbów i świrów. Do zobaczenia w szeregach Kutnowskiej Armii Nadziei "Prawda i Śmiech". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... ~agent 3D - Agencja MRPiH "podkówka". Generalny Koordynator akcji tworzenia KAN "PiŚ".
Jonatan Błus:
23 minut temu
Szanowny Panie Zygfrydzie obraźliwy wpis jest gdzieś poniżej ale doceniam pana dobrą wolę i po pana wpisie uważam sprawę za niebyłą. Pozdrawiam serdecznie.
Zygfryd Iwański:
56 minut temu
Drogi Zygmuncie Skinder! Może w czymś Ci pomóc? Kto i czym Cię obrażał bez uzasadnienia? Może jesteś na jakimś punkcie niewygimnastykowany i niewyuczony? Bohaterski praojciec na pewno bez uzasadnienia by Cię nie obrażał. ~Towarzystwo Pomocy Wzajemnej i Reasekuracji.
Jan Hryncewicz:
56 minut temu
Grzegorz to ty wprowadzasz ludzi w błąd pisząc ,że błąd jest w tytule, nie wszyscy sa kumaci, zrozumiałaś?
Arkadiusz Paś:
59 minut temu
Oni wszyscy chcą dotrwać do końca kadencji i tyle w temacie.
Zdzisław Zmurka:
1 godzin temu
Ale pewnie firma pośrednicząca to agencja pracy tymczasowej, która na takiego pracownika dostaje ze 3000 netto.
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
...przepraszam, miało być OSŁABIAJĄCY partię!
Krzysztof Stuart:
2
 · 
1 godzin temu
Uważam że p. Kłopotowski szkodzi partii, miastu i mieszkańcom Kutna. Sianie takiej demagogii nie przekona nikogo. Ten obecny skład kutnowskiego PiS nie ma według mnie szans na to aby wejść do samorządu w najbliższych wyborach. Ponadto obiecuję państwu, że prawdziwa Prawica w Kutnie nie spocznie dopóki ten pan i inni szkodnicy, osłaniający partię w niej pozostaną.
Zygfryd Iwański:
1 godzin temu
Taka odpowiedź: Wszyscy złoczyńcy, władza, lenie, marnotrawcy, awruki i złodzieje chcieliby, aby praniem wszystkich brudów zajęli się PTO"R" i eKutno. Tak widzę, słyszę i czuję. ~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Grzegorz Korb:
2 godzin temu
To raczej ty nie załapaleś drwiny z tzw wolnych etatów w tym powiecie, chyba że jesteś romantykiem który uważa że ten wakat zostanie obsadzony w wyniku rzetelnego konkursu w którym wygra najlepszy. O co zakład że gdy już poznamy wynik konkursu to dziwnym zbiegiem okoliczności okaże się ze zwycięzca jednak już z obecną władzą był związany?
Beniamin Estko:
3 godzin temu
Mój sąasiad pracuje w Fresenius Kabi w Kutnie trzeci rok przez Firme pośredniczą zarobki jego to minimalnie powyżej 1500 netto.
Anioł Kotdras:
2
 · 
3 godzin temu
Jak to jest możliwe, że Debich odwołany przez wojewodę z funkcji starosty, co potwierdziły wyroki dwóch sądów nadal jest starostą. To jakaś paranoja. To kpina z wymiaru sprawiedliwości to kpina z mieszkańców miasta. Gdyby miał trochę honoru to sam by odszedł, ale u niego honor? Tylko micha liczy się. przecież drugi raz sie już nie załapie.
Honorata Solarz:
2
 · 
4 godzin temu
A kto w tym referacie jest kierownikiem i czy ma wykształcenie przydatne w tej pracy czy może jest np europeistą, humanistą ,biologiem ,czy ma wykształcenie tożsame bo tak też używane jest w ogłaszanych konkursach? Ktoś wie?
Blanka Barszczowski:
4 godzin temu
No właśnie co na to sanepid i jakieś inne instytucje od śrrodowiska? A gdzie policja? Czy zawiadomiona ociąga się z przyjechaniem?
Roberta Bychow:
4 godzin temu
Czym ci zaimponował?
Patryk Boniuko:
4 godzin temu
Prędzej już ogrodnik niż biolog.
Patryk Boniuko:
3
 · 
4 godzin temu
Bo oni myślą że wszyscy są idiotami ,a tak nie jest.
Lechosław Fabiś:
4
 · 
4 godzin temu
Źle pojęta władza i poczucie bezkarności ogłupia i deprawuje ludzi .Najciekawsze artykuły
 ·  14
3 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  187
3 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  72
4 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  18
4 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
9 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
9 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
10 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
13 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
14 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
14 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
15 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
16 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
16 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
18 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
18 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
18 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
18 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
18 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
19 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
19 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
19 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
19 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
21 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
25 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
26 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności