eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 26.04.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
Jacek Saramonowicz, rzecznik Starostwa Powiatowego w Kutnie w odpowiedzi na nasze pytania o prawną sytuację zarządu powiatu w Kutnie przedstawił opinię radcy prawnego Doroty Wiosetek.

Oddalenie kasacji Krzysztofa Debicha skutkowało natychmiastowym odwołaniem, bowiem w tym momencie uprawomocnił się wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego tym samym zakończyło się zawieszenie zarządzenia Wojewody Łódzkiego o odwołaniu Starosty Kutnowskiego. Debich nie jest już starostą. Odwołanie starosty skutkuje również odwołaniem całego zarządu powiatu.

Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie, ./upload/articles_pakiety/33444/01_obraz.jpg


Rzecznik odpowiedział również na pytanie Czytelników o to kto poniósł koszty obsługi prawnej kasacji.

- Rada Powiatu w Kutnie nie występowała z kasacją, tylko Krzysztof Debich i on prywatnie poniósł koszty wynajętych prawników. Nie było żadnego wydatku z tego tytułu dla budżetu powiatu - odpowiada Jacek Saramonowicz.

Rada Powiatu w Kutnie na podstawie ustawy o samorządzie powiatowym ma trzy miesiące na powołanie nowego zarządu tj. do 5 lipca.

Trwają rozmowy koalicji, ale też rozmowy poszczególnych koalicjantów z radnymi opozycyjnymi. Długie deliberowanie nad problemem kto z kim może, a z kim kto musi,może wpłynąć niekorzystnie na pracę samorządu powiatowego. Bezkrólewie to zwykle stracony czas dla poddanych. A jak tu zacny jubileusz powiatu hucznie fetować? Oj niewygodnie będzie.

Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada


wandea, 07.04.2017 14:29|czytane: 3323 razy|92 komentarzy|komentuj
Aleksy Czuryłło
Nikodem Brewecki
jak słyszałem zostaje wszystko po staremu na zmiany nie ma co liczyć.
 · 
Udostępnij
 · 
15 dni temu
Robert Fankidej I chłopek znowu postawił na swoim.Uczmy się od chłopków.
15 dni temu
 · 
Mieczysława Poraj
No jak panie i panowie , już dogadaliście się, stanowiska rozdane czy przeczekacie święta ?
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
15 dni temu
Janusz Brzezicki
Pytanko skoro bezprawnie sprawował funkcję Starosty, to co z poborami jakie pobierał ? Powinien chyba oddać przecież to z naszych podatków szła jego wypłata i zapewne niemała.
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
16 dni temu
Marian Kruzer Może teraz niech wyjaśni sprawę ten , który ją zaczął?Niech dokończy dzieła bo jakieś takie rozpapranie i właściwie nie wiadomo co i jak, prawda?
16 dni temu
 · 
 · 
2
Jurand Suplika
a przez kogo odwalali starostę ze dzialanosc prowadzi a No ze ktoś chciał prawdy. Trzeba być w porządku do końca.brawo Wojciech !!!!

 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
16 dni temu
Teresa Beczka No a kto go odwołał skoro i tak może urzędować.Tylko było dużo szumu i dymu a jest tak jak było i nic jak widać się nie zmienia, a jeżeli poruszyłeś prawdę to i o sobie też warto zawsze używać prawdy i to dotyczy wszystkich a w szczególności tych , którzy bawią się w politykę , prawda?
16 dni temu
 · 
 · 
2
Błażej Long Nie ma nic bez przyczyny....Niektorzy nie powinny być na stanowiskach dyrektorskich bo nie
16 dni temu
 · 
 · 
3
Błażej Long Nie maja kwalifikcji tylko zaplecze partyjne a jest tylu zdolnych i wykształconych
16 dni temu
 · 
 · 
3
Damian Porąbski A oni dla dobra mieszkańców kotłują się kolejny dzień i nie mogą dojść do porozumienia , kto jaki stołek wyhaczy i to wszystko dla naszego dobra, jak byście narodzie nie wiedzieli to wam powiadam . mało tego pewnie chodzą na nauki wielkanocne i efektów nie widać .
16 dni temu
 · 
 · 
3
Nikodem Korkuc Jordanie to teraz on będzie za czy przeciw?
16 dni temu
 · 
Walerian Cholewa
Kłopotowski w zarządzie? No to gratulacje.
 · 
Udostępnij
 · 
17 dni temu
Jordan Sochański
Niespodzianka, z tego co się przed chwilą dowiedziałem od dobrze poinformowanej osoby z PIS to właśnie się zakoczyło spotkanie PIS z PSL. PSL ma starostę (Jankowski), członka zarządu etatowego (Trawczyński), członek zarządu społeczny (Fabijański), PIS ma wicestaroste (Jędrzejczak) i członek zarządu społeczny (Kłopotowski). Członkoie zarządu społeczni będą mieli podniesioną dietę do maksymalnej. Przewodniczącym rady ma być Drabik.
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
17 dni temu
Aureliusz Dederkał A rzecznik ciągle ten sam?
17 dni temu
 · 
 · 
5
Walerian Złop głupoty piszesz, ale widać ktoś tak Ci kazał
17 dni temu
 · 
 · 
4
Abakuk Rutkowski oby tak nie było,
17 dni temu
 · 
 · 
2
Jurand Suplika Rozdanie jest inne niestety Hahaha
16 dni temu
 · 
 · 
2
Mariola Sylwestrowicz Jurand no to nas uświadom kto rozdaje i co , jakie stanowiska bo właściwie o to wam tylko chodzi.
16 dni temu
 · 
Placyd Szadtke W następnych wyborach nowe ugrupowania i stowarzyszenia o będzie jak to mowi jeden pryncypał powiatowy - i po zamiatane !!!! Odbiorą platformie i Kominternowi głosów
16 dni temu
 · 
 · 
2
Waldemara Czarnomostski Nowe ugrupowania czy nowośmieszne , które już prawie osiągnęło zaledwie 5% i chyli się ku upadkowi, czy mówisz o nowych ugrupowaniach ze starymi przemalowanyytmi członkami?
16 dni temu
 · 
 · 
3
Kamila Kieński Nowojakaś tam w totalnej rozsypce.
16 dni temu
 · 
Samuel Radlicz
Debich dostał w ostatnich wyborach około 500-600 głosów. Znajdźcie kontrkandydata, może jakiegoś lokalnego społecznika i wygra.Nie jest trudno przebić tę stawkę. Może ktoś od Kukiza, może ktoś kompetentny z PiS.
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
17 dni temu
Jordan Sochański Kukiz najpierw niech program stworzy, a dopiero później się bierze za polityke z tą swoją pseudo partią.
17 dni temu
 · 
 · 
5
Aureliusz Dederkał Samuelu, no to po przeczytaniu wypowiedzi Jordana powinieneś być zadowolony. W Kutnie nic się nie zmieni. Przynajmniej na razie.
17 dni temu
 · 
 · 
2
Abelard Koc
Józef, nie wprowadzaj zamieszania i nie rozwadniaj tematu. Ty nie pracujesz w Anglii, lecz w Urzędzie Miasta Kutna. Z tego, co piszesz mogę stwierdzić, ze masz blade pojęcie o realiach funkcjonowania Polaków za granicą. Twój pryncypał i pracodawca, może bardziej chlebodawca Burzynski swoja polityką inwestycyjną wprowadził Kutno w problemy demograficzne 21 wieku. Stał się na skalę lokalną wzorem i promotorem polityki multi - kulti. Obecnie na 100tys mieszkańców powiatu, z czego Kutno ma ponad 40 tys, zgodę na zatrudnienie otrzymało ok 10 tys, w tym lwia część realizuje sie w Kutnie. Według danych z WUS ok 4 tys kutnowian pracuje za granicą.
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
17 dni temu
Józef Gielniowski
Często tu czytam zwroty : społeczeństwo żąda, społeczeństwo uważa itd. itp. Z całym szacunkiem do wszystkich zamieszczonych tu wypowiedzi prawda jest taka, że wola społeczeństwa a przynajmniej jego kwalifikowanej większości jest wynik wyborów. Niektórzy mienią się tu demokratami i chcą walczyć z nieprawidłowościami a jednocześnie nie chcą uznać demokratycznego wyroku. W Polsce obecnirządzi PiS i robi co chce bo takie jego prawo i możliwości a w samorządach rządzą ci, którzy mają poparcie społeczności lokalnej. Jedyny sposób na przejęcie władzy to wygrana w wyborach a nie hejt w internecie, Powazni ludzie nie podejmują wyborczej decyzji takiej czy innej po przeczytaniu kilkunastu obraźliwych wpisów. Liczy się to co wybrani robia a także to czy ma ich kto zastapic. Tak jest w przypadku np. Burzy. Od lat na tym portalu ni dostał dobrego słowa. Podejrzewa się i obciąża Go niestworzonymi rzeczami a później przychodzą wybory i facet w cuglach wygrywa. Przeciez to nie przypadek. Dlaczego tak jest? Ano częścowo dlatego, że nie ma poważnego rywala w tym naszym grajdole i ja na przykład głosuję na niego bo nie mam na kogo a udział w wyborach uważam za swój obywatelski obowiązek. Na kogo miałem głosować, obywatele? Na Aulicha czy innego Tyburę? No, proszę Was! Poświęćcie połowę tej Wasze złej energii na wytworzenie jakiegoś ciekawego programu a zwłaszcza znajdźcie kogoś kto będzie dobra twarzą zmian. Niech mi ktoś tu poda chociaż jedno nazwisko z krótkim jego uzasadnieniem. Jedno nazwisko! Już Norwid powiedział, że Polacy to wielki naród ale żadne społeczeństwo. A ja myslę sobie prywatnie, że nawet z wielkoscia nas jako narodu sporo przesadził. Kłotnie, zawiść i swary to nasza polska cecha. Mieszkam i pracuje w Anglii. Popytajcie innych, których stamtąd znacie to Wam powiedzą jaki z nas naród. Jak ktoś Cie podpieprzy y przewali to w 90% będzie to Twój rodak. Nie Anglik, nie Hindus ale Polaczek który wszystkiego Ci zazdrości i ucieszy się jak Ci się nie powiedzie nawet jak On na tym bezpośrednio nie zyska. Taka prawda. Dlatego jak czytam te nienawistne wpisy zza bezpiecznego kompa to z pewnością nie będę podzielał ich poglądów choćby dla samej zasady by trzymać się od nienawistników z daleka bo i nigdy nieczego dobrego nie zbudują. Umieja niszczyć, jątrzyć ale nie budować.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
17 dni temu
Aureliusz Wilk dobrze jozef piszesz,ale kto z tych żółcią tryskajacych chce ten tekst przyjąć ze zrozumieniem...czasem szkoda słow,czasem sie wydaje ,że Gostynin wypuścił na przepustkę..
17 dni temu
 · 
 · 
5
Waldemara Betman "a później przychodzą wybory i facet w cuglach wygrywa"napisałeś Józefie a na to dał ci odpowiedź Jarosław w przedostatnim zdaniu swojej wypowiedzi. Przeczytaj może zrozumiesz.
17 dni temu
 · 
Mirosława Urbanowicz No widzisz Józefie mówisz ,że my zawistny naród , ale sam mówisz o Polaka z pogardą Polaczki i co ty na to miłościwy nam pseudoangliczku? A jak Jesteś w Anglii to nie zabieraj głosu w Kutnie. Mało tego skoro w Kutnie tak jest fajnie i rządzi nieząstapiony to dlaczego stąd wyjechałeś Polaczku?
16 dni temu
 · 
Izaura Chrapkowski Józefie niby jesteś według siebie niezawistny to dlaczego z pogardą wypowiadasz się o Aulichu i Tryburze? Siedzisz w Aglii to uważaj ,żebyś nie zmarzł pracując zapewne w jakiejś chłodni, co?
16 dni temu
 · 
Norman Drypc A czy ty nie znasz takich przypadków ,że ludzie mają własną działalność gospodarczą i nie są pierwszej młodości i nagle dostają pracę w podległej urzędowi jednostce chociaż dla młodych nie ma pracy?Jak nie wiesz to Polaczku zapytaj u źródła .I jak tu można nie wygrać w cuglach jak to Józef określił, prawda Józefie?
16 dni temu
 · 
 · 
2
Pankracy Kotyska A w bibliotece to informatyk nie jest właśnie tak zatrudniony?W szpitalu był też taki kierownik techniczny
16 dni temu
 · 
 · 
3
Urszula Czapski Pankracy bingo.
16 dni temu
 · 
Berta Miżger Podobno prowadził hurtownie piwa i trochę mu brakował do państwowej emerytury , tak mówili na korytarzach , czyż nie? Ciekawe gdzie były wtedy związki zawodowa i kto tego gościa polecił do zatrudnienia w szpitalu?
16 dni temu
 · 
Jarosław Flkersamb
Ambrozy, wybiorą Debicha ponownie. Debich daje Trawczyńskiemu wszystko i pieści go aż do bólu. Odejście Debicha spowodowałoby trzęsienie ziemi w Powiecie i ogromne zmiany kadrowe. Do tego nie pozwoli dopuścić KO i jego polityczny parasol Burzynski, nie chce też tego ani PSL, ani PO, ani nawet politycne przydatki w postaci "wilczka". Wszyscy oni stracą. Coś jeszcze w tym Powiecie zostalo do politycznego rozdania, a Debich zrobi to perfekcyjnie. W odwodzie czeka Burzyński i jego środowisko, które dysponuje kuszącymi baksami dla opornych, chcących nowego rozdania. zycja nie ma szans.
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
17 dni temu
Waldemara Betman "dysponuje kuszącymi baksami dla opornych," masz rację tylko szkoda ,że te baksy nie są jego tylko nasze, a nas nie pyta.
17 dni temu
 · 
 · 
3
Ambroży Bitajtis
Jeżeli wybiorą ponownie debicha to ja się pytam, jakie my mamy prawo w tym kraju, czy ci ludzie którzy za nim zagłosują i on sam mają choć trochę przyzwoitości i honoru, czy dla nich liczy się tylko forsa i układziki nepotyczne. Mieszkańcy powiatu mają już dość tych matactw i krętactw. Co to za starosta którego odwołuje wojewoda i sąd a on nadal chce rządzić. To z więzienia też będzie mógł kierować tym powiatem. Skompromitował się wielokrotnie i musi odejść.
 · 
Udostępnij
 · 
13
 · 
18 dni temu
Jaromir Pytacz Kotłują się całe wieczory i późno w noc bo każdy chce coś dla siebie ugrać a o społeczeństwie nawet im nie przychodzi do głowy tak mają zaprzątniętą nocnymi naradami.
18 dni temu
 · 
 · 
8
Mścisław Schulz PSL uparł się aby starostą został Trawczyński lub Pawlikowski. Debich będzie na ich usługach jako wice.
17 dni temu
 · 
 · 
4
Bożydar Rogoziński Debich będąc w-ce starostą powinien tak jak p.Trawczynski załatwiać swoje
17 dni temu
 · 
 · 
3
Bohdan Rylski
Starostą ponownie zostanie p. Debich ponieważ jak tu słusznie ktoś zauważył powody jego odwołania już minęły i aktualnie nie ma prawnych przeszkód na ponowne powołanie p. Debicha na Starostę Powiatu i tak się właśnie stanie. Zostało już to uzgodnione. I słusznie. biście Debich jest mi obojętny ale cieszę się na myśl o minach tych obywateki, którzy tu gardłują na forum jak to nie pozwolą, nie dopuszczą, spowodują itd. Smieszne ludziki jesteście. To się rozgrywa poza wami i macie g..no do gadania.
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
18 dni temu
Marian Drogowy Nareszcie ktoś powiedział prawdę tym nieudacznikom, już mi się niedobrze robi od czytania wypowiedzi tych głąbów.
18 dni temu
 · 
 · 
5
Walenty STachin Ja- - cuś już przestań bo powtarzasz jak mantrę. Z jednej strony udajesz ,że chwalisz a z drugiej obmawiasz.Brzydko tak, oj brzydko.Marian a ty kim jesteś ,że tak ubliżasz ludziom porządnym , nie cwaniakom , hochsztaplerom i przyspawanym do koryta jak twoje środowisko?Kim ty jesteś? Wyleniałym przebierańcem?
18 dni temu
 · 
 · 
6
Władysław Szczuka Porządni ludzie mówią innym prawdę w oczy a nie lżą za plecami. Ten portal stał się największym ściekiem jadu w Kutnie i trochę żal, że Pani Ola na to pozwala. Jest granica pomiędzy krytyką a uporczywym hejtem i publicznym linczem do którego dochodzi tu każdego dnia. I nie chodzi tu nikomu o dobro wspólne tylko o upust własnej frustracji.
18 dni temu
 · 
 · 
5
Albin Pituła Władysław czytaj inne portale a mylisz zupełnie proste pojęcia . Toi nie frustracja stale to powtarzasz i nie hejt tylko prawda a jak piszą prawdę ba innym portalu to zaraz jest usuwana więc czytaj tam. Jeśli chodzi o dobro wspólne to właśnie tym co tu piszą prawdę a nie hej chodzi w przeciwieństwie do tych co to po nocach obradują i nie mogą się dogadać jak teraz się poukładać dla dobra ale własnego.Musisz to Władysławie Szczuka zrozumieć i myśleć samodzielnie o ile jesteś w stanie.
18 dni temu
 · 
 · 
4
Odyseusz Paweł Wiktorowski Ale co się dziwić, jak komuś nic w życiu nie wyszło to tylko krytykować potrafi. Gwiazda w necie, piz.a w świecie.
18 dni temu
 · 
 · 
3
Piotr Handlowski Czytam wszystkie Albanie i wyciągam wnioski. Co nie oznacza że deprecjonuje i poniżam innych. Nawet teraz musisz pokazać że to Ty jesteś mądrzejszy. Ksiądz Tischner mówił "Góralska teoria poznania mówi, że są trzy prawdy: świenta prawda, tys prawda i gówno prawda." żyj dalej w przeświadczeniu własnej mądrości anonimowo i po cichu.
17 dni temu
 · 
Waldemara Betman Piotrze pomimo ,że czytasz wszystkie portale to i tak niestety nic nie rozumiesz , ale to już twój problem.Wniosków też nie wyciągasz.
17 dni temu
 · 
Adam Giermak
Czy to prawda, ze Trawa chce byc starosta, tam chyba kazdy z PSL mazy zeby siedziec na stolku i rzadzic. Pawlak jerzy to przyklad siedzenia i nic nierobienia tez obsada z PSL jak luczakowa, kierownik organizacyjny w PU P czy Scisleska w osrodku, ktora Galeckiemu powinien Trawa podrzucic
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
18 dni temu
Albert Ziegelstreich
Trawczyński starostą i po powiecie.
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
18 dni temu
Antoni Kurcz
Pani doktor to od PSL chyba podobnie jak dyrektor .Większość decyduje więc PSL szaleje. Teraz jak w Wąchocku wszyscy chcą być Starostami, a miejsce tylko jedno.
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
18 dni temu
Maciej Kampsor
Kiedy obejmował urząd starosty myślałem, że to mądry człowiek i dobry wybór. Widząc, co robi i jakimi ludźmi się otacza zmieniłem zdanie. Niech nie przesadzają jego fani, albo bardziej klaka na temat jego osiągnięć. Za jego kadencji zaczęła spadać - stale rosnąca od 1945 roku - ilość mieszkańców Kutna. Kutno ze znaczącego ośrodka miejskiego stało się prowincjonalną dziurą, w czym spory był udział zaniedbań lub zaniechań Debicha, który nie potrafił we własciwym czasie, mimo płynących sygnałów i zainteresowania z Łodzi zbudować lobby kutnowskiego w obecnej stolicy naszego województwa. Zamiast współpracować z ludźmi coś wnoszącymi, to otoczył się miernotami. Niektóre z tych osób można nawet określić jako karykatury ludzkie - taka jedna, co ma piersi do pasa, chodzi i gada jak nawiedzona, sufler, niedorosły dyrektor rabbi pióro, fleja, jegomość sprawdzony i zmuszony przez CBA do ustąpienia, taki jeden zwący się wilkiem a pasujący bardziej do kundelka-pudelka, słynna pani doktor nauk, komunikator powiatowy itp... Z taką ekipą nie widzę przed Debichem przyszłości.
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
18 dni temu
Hipolit Asłan on jednak wpatrzony w nich jak w obraz, dlaczego?
18 dni temu
 · 
 · 
8
Napoleon Cbojnacki
O matko i córko , ale chłop się wysilił odpowiadając.A co się przy tym napracował to nie wspomnę.
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
18 dni temu
Przemysław Tuelskey i jeszcze 6500 co miesiąc za tą ciężką pracę bierze
18 dni temu
 · 
 · 
15
Ziemowit Kuszelewski Ale ile musi się na przymilać , na kadzić szefowi żeby ten mu tak wierzył?
18 dni temu
 · 
 · 
8
Kamil Uwojn
CZY MOŻNA ZWRÓCIĆ SIĘ DO RZECZNIKA DROGA REDAKCJO ABY UDOKUMENTOWAŁ OPŁATY PONIESIONE PRZEZ DEBICHA NA ADWOKATÓW A GŁÓWNY KSIĘGOWY ZŁOŻYŁ OŚWIADCZENIE ZE NIE BYŁY TO PIENIĄDZE POWIATU ?
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
18 dni temu
Makary Foltyn Miała być nowoczesna polityka informacyjna , a mamy suflera. Miał być minister finansów, a mamy buchaltera. To jest cyrk i nic wiecej.
18 dni temu
 · 
 · 
17
Baltazar Stelmach Polityka , a raczej politykierstwa to jest , ale czy nowoczesna informacja to chyba nie.
18 dni temu
 · 
 · 
7
Ulryk Staliński
I co z taj wypowiedzi rzecznika wynika? A no nic.Zawsze można się wślizgnąć w jakiś układ , byle wyjść na swoje , uchronić swoje własne interesy , prywatne poletko.
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
19 dni temu
Achacy Luskey
" Debich nie jest już starostą. Odwołanie starosty skutkuje również odwołaniem całego zarządu powiatu.."ależ przecież oni cały czas są . Debatują po nocach kto z kim i jak tu się ułożyć bo przecież im zależy tylko na dobru mieszkańców powiatu , prawda układacze?
 · 
Udostępnij
 · 
21
 · 
19 dni temu
Abercjusz Chęciński
Spodziewalem się takich komentarzy...,,gęby za lud krzyczące ten lud w końcu znudzą"-kto ma uszy niech słucha...Wy nie potraficie zrozumieć rożnicy między przestępstwem ,wykroczeniem a uchybieniem...Wam dyskutanci nikt nie odpowiada(poza wami);jestescie zaślepieni nienawisicą i racjonalne argumenty do was nie trafią..to trochę tak jak rozmowa z chorym umyslowo człowiekem...tylko Wam wspólczuć drodzy forumowicze...a Zarząd zostanie wybrany ponownie bo już dawnu znikły powody odwołania starosty(już dawno zlikwidował działalność,którą poczatkowwo zawiesil)...myślcie to podobno pomaga
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
19 dni temu
Mścisław Borejko zgadzam się pod jednym warunkiem ,ze Debich przyzna ze sie dal podprowadzić Trawczyńskiemu, który musi być starostą i dać papu swoim misiewiczom typu radna Scisleska, Luczak Elka, Gałecki, Pawlak.... itd. Pazerność PSL jest niedoogarnięcia. Tego Debich nie przewidział. Podobnie jak nie przewidział gry w PUP Rzeźnickiej wspieranej przez Fabiańskiego i Karniszewskiego. 66 letni Trawczyński marzy o byciu starostą od poczatku kadencji.
19 dni temu
 · 
 · 
13
Ulryk Staliński "GDY WIEJE WIATR HISTORII,LUDZIOM JAK PIĘKNYM PTAKOMROSNĄ SKRZYDŁA, NATOMIASTTRZĘSĄ SIĘ PORTKI PĘTAKOM."
19 dni temu
 · 
 · 
13
Ulryk Staliński Ten cytat to dla ciebie Aberacjuszu i takich jak ty myślących inaczej.
19 dni temu
 · 
 · 
13
Wilhelm Hallenburg rzeczywiście ciekawe kogo Gałczyński mial na mysli pisząc ten wiersz w ...1953roku kiedy jeszcze nie bylo wytycznych po śmierci Stalina..
19 dni temu
 · 
 · 
8
Bruno Czystek Aberacjusz najbardziej nam nie odpowiadasz ty, bo jesteś hipokrtom , bazyliszkiem i marnym prowokatorem.
18 dni temu
 · 
 · 
10
Lambert Gieysztor bruno wysil sie i cos napisz bo ciekawie piszesz...podziwiam olbrzymi zasob slow
18 dni temu
 · 
 · 
2
Tymon Krebs Lambert ty się strasznie wysilasz i uważaj ,żebyś nie popuścił
18 dni temu
 · 
 · 
5
Tymon Krebs lambercie ty tak nie aportuj swojemu pryncypałowi bo cię krzyże będą bolały.
18 dni temu
 · 
 · 
8
Mariusz Uznański Lambercie, za słabe robisz wylizanko, premii nie będzie. Twój pryncypał lubi wazelinę, oj jak lubi. Musisz mu zrobić dobre wylizanko, i to z języczkiem, aby aż wył ze szczęścia.
18 dni temu
 · 
 · 
12
Grzegorz Bartula gdzie kupilście tę sama plytę;ostrożnie jej używajcie bo się zniszczy(a zgrana tojuż jest)..nie potraficie inaczej?przecież zasób inwektyw jest dość szeroki,,jak wam brakuje to zajrzyjcie np do posla Niesiolowskiego..
18 dni temu
 · 
 · 
3
Maciej Mańczukowski Wam Grzegorzu Bartuła znacznie bliżej do Niesioła bo wy przecież z tej partyjki, nieprawdaż
18 dni temu
 · 
 · 
4
Brunon Wilkowski
Teraz, po sromotnym laniu, Debich z POWIATOWĄ ŁOBUZERIĄ przemieszczą się na czas jakiś, do pozyskanej w nieuczciwy a wręcz złodziejski sposób TWIERDZY - NOWA WIEŚ. Stamtąd, przy kolejnych wyborach samorządowych będą próbowali wypłynąć - ALE NIC Z TEGO - DOPILNUJEMY ABY RAZ NA ZAWSZE POSZLI NA DNO.
 · 
Udostępnij
 · 
35
 · 
19 dni temu
Adrian Młyński albo do przytuliska w Garbalinie
18 dni temu
 · 
 · 
22
Bonifacy Misko
Tak naprawdę sprawiedliwosci stanie się zadośc kiedy te kreatury odpowiedza przed sądem, zwłaszcza trawa ,górnik ale tez pozostali .Ponadto cała rada powinna podac się do dymisji bo to skompromitowane towarzystwo , całe !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
32
 · 
19 dni temu
Sergiusz Baranicki
Ktoś tu kręci bo rachunków od prawników chyba nie ma.
 · 
Udostępnij
 · 
30
 · 
19 dni temu
Arkadiusz Skalski byłam pewna że zapłaciło starostwo ,ten wątek trzeba ciągnąc !!!!!!
19 dni temu
 · 
 · 
23
Hugo Staszkiewicz A wydruk z kasy fiskalnej ci prawnicy mają?
19 dni temu
 · 
 · 
18
Symeon Iliak Fakturki przedstawić, fakturki.
19 dni temu
 · 
 · 
17
Kamil Uwojn CHCEMY FAKTUR BO NIE WIERZYMY DEBICHOWI. TO CZŁOWIEK KTÓRY KŁAMIE I OSZUKUJE TAK SAMO JAK SARAMONOWICZ BO TO LUDZIE BEZ HONORU !!!!!!!!!
18 dni temu
 · 
 · 
17
Urban Ogorzały
nie podniecajcie sie;kazdy kto chce myslec powinie odroznic przestepstwo czy wykroczenie od zwyklej pomylki(a to ewidentnie mialo miejsce w przypadku Starosty)...a komentatorom bluzgajacym czesto na wlodarzy cytuje kawalek tekstu :,,geby za lud krzyczace ten lud w koncu znudzą"...
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
19 dni temu
Szczepan Betman to błąd prawnika doradzajacego Debichowi, nie chciało się sprawdzić dokładnie i wyszło jak wyszło
19 dni temu
 · 
 · 
7
Bonifacy Misko on to chyba jest jakiś nienormalny ze nie wie co robi . wszyscy wokół go oszukuja wiec powinien wrócić do górnictwa albo pasani krów u zdzicha
19 dni temu
 · 
 · 
25
Jagoda Schmude Pomyłka , no żesz ty . Spróbuj się tak pomylić to zobaczysz efekt.
19 dni temu
 · 
 · 
14
Hubert Dul Urban a ty cięgle czekasz , że społeczeństwo się znudzi? Oj głupiś ty głupiś i tak doradzasz swojemu pryncypałowi i że on chce ciebie jeszcze słuchać.
19 dni temu
 · 
 · 
15
Sylwester Znaniecki Jak będzie dalej słuchał suflera to jeszcze nie raz się pomyli.
19 dni temu
 · 
 · 
14
Ronald Bury Ej ty Urban nie pisz z niby zagranicy bo wszyscy wiemy ktoś ty.
18 dni temu
 · 
 · 
8
Oktawian Brudzowski
Najrozsądniejszym rozwiązaniem tego z kompromitowanego towarzycha byłoby samo rozwiązanie się i ogłoszenie nowych wyborów. Z tej politykierskiej ferajny kogokolwiek nasadzą na opuszczone stołki i tak skutkować będzie nieudacznictwem, brakiem podejmowania odpowiedzialnych decyzji, i co tu dużo pisać, to jest ustroistwo do natychmiastowego rozwiązania! Amen
 · 
Udostępnij
 · 
32
 · 
19 dni temu
Ursyn Fi-Ych
Inaczej bym to podsumował, przy tych samorządowcach 3 miesiące bez zarządu i starosty to trzy miesiące bez:
- bez wydawania naszej kasy na ich pensje
- bez wątpliwych jakościowo (delikatnie mowiąc) decyzji personalnych
- jak wyżej bez przetargów
- bez dziwnych ruchów organizacyjnych
Chyba jako podatnik wole żyć bez władzy powiatowej
 · 
Udostępnij
 · 
38
 · 
19 dni temu
Marcin Jermun Podzielam twoje zdanie a poza tym czekam teraz na ruchy mające doprowadzić przed prokuratura tych, którzy w jakikolwiek złamali prawo. Rozliczony musi być każdy i tak się stanie. To tylko kwestia czasu ale nie odpuszczę nawet jak miałbym być sam. Nigdy więcej tych ludzi u władzy, żadnego z nich nigdy już ! Żegnam też Saramonowicza na zawsze !!!
19 dni temu
 · 
 · 
37
Sobiesław Tomasz Gierczyn Nie masz racji dalej pobierają pobory jako po.
19 dni temu
 · 
 · 
10
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Miejskie obrazki. Przed majówką łatanie dziur w centrum Kutna
Plac Wolności, na którym jest płatny parking w centrum Kutna zyska nowe łaty. Wycięty asfalt zostanie uzupełniony jeszcze przed majówką. - Przypominają... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Na co w maju do Kina KDK?
W maju zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury na kryminał, najnowszą ekranizację studia Marvel, dramaty oraz filmy familijne. 05-10.05.2017  od piątku do środy godz.14.30  PAN ŻABA 2D dubbing (familijny, czas 85 min ) godz.16.00 ... [więcej]
Sport
"Czwórka" i "Dwójka" wygrały Kros Strzelecki
Dziś w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbyły się zawody Miejskiej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej – „KROS STRZELECKI”. Była to już czwarta edycja tych zawodów, w której wystartowało 11 zespołów /4 zawodników indywidualnie/ ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Kutna oraz... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]
Skuteczna naprawa baz danych SQL trudne przypadki / Naprawa bazy danych MSSQL, baz Płatnika, Wapro, Zapewniamy prawie 100% skuteczność odzyskania danych z uszkodzonej bazy MSSQL. Nawet jeśli istnieje tylko plik MDF, niezależnie czy udaje się plik mdf+ldf podłączyć do serwera. Bazy mogą ... [czytaj więcej]
Kierowca C+E Międzynarodówka Firma OLI-TRANS S.C. zatrudni kierowcę w transporcie międzynarodowym na ciągniki siodłowe (kat. C+E) z doświadczeniem. System pracy 3/1. Mile widziana znajomość języka niemieckiego lub angiels... [czytaj więcej]
Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? rnI nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu mówić. rn rnDaj mi 3 minuty i zobacz jak w prosty sposób ... [czytaj więcej]
Renowacja wanny - co dwie wanny to nie jedna Odnów swoją wannę skutecznie, szybko, bez remontu! Wykonujemy trwałą renowację wanien metodą "wanna w wannie". Jest to osadzenie nowej wanny akrylowej na starej wannie zabudowanej. Nową... [czytaj więcej]
ŚLUSARZE ŚLUSARZE Oferta: - stawka 11,50-12,00 EURO NA RĘKĘ. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na ... [czytaj więcej]
PRACOWNIK Z NIEMIECKIM Pracownik z dobrą znajomością języka niemieckiego Oferta: - 12 euro netto/za godzinę - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość dłuższej współpracy - praca w rafinerii w Niem... [czytaj więcej]
SPAWACZ SPAWACZE Oferta: - stawka 13 EURO NA RĘKE. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na terenie Niemiec w miejscowości Frankfurt nad Mene... [czytaj więcej]
PŁYTKARZ PŁYTKARZE/HYDRAULICY Oferta: - zatrudnienie na niemieckich warunkach - praca na terenie Niemiec w miejscowości Duisburg Wymagania: - doświadczenie na stanowisku płytkarz/hydraulik - umiej... [czytaj więcej]
MURARZE MURARZE Oferta: - atrakcyjne wynagrodzenie - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - praca na terenie Niemiec w okolicach Lipska - możliwość współpracy z całymi brygadami/firmami - możliwo... [czytaj więcej]
Przedstawiciel ds. odszkodowań Pracujesz na rynku odszkodowań! rnJesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? rnTwoi klienci są niezadowoleni bo dostają za małe odszkodowania? rnMożesz to zmienić! rnrnKancelaria Prawna Pro Bo... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODA ŻELOWĄ I HYBRYDOWĄ.rnKOSZT JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, KOSZT DWÓCH METOD 450 ZŁ... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODĄ HYBRYDOWĄ I ŻELOWĄ.rnKOSZY JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, DWIE METODY 450 ZŁ... [czytaj więcej]
Kurs Tworzyw Sztucznych Profesjonalny Kurs Tworzyw Sztucznych online.Pełne 20 dni zaawansowanej wiedzy teoretycznej z praktyką.Poznaj tworzywa i naucz się prawidłowo zakładać formę wtryskową na maszynę.Szczegóły h... [czytaj więcej]
Sprzedawczyni Duża marka poszukuje sprzedawczyni do sklepu w Galerii Marcredo. Szukamy osoby energicznej, uśmiechniętej, z pozytywnym nastawieniem, która ma dużą łatwość w nawiązywaniu relacji z drugą ... [czytaj więcej]
Praca w ochronie Agencja ochrony zatrudni pracownika z orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym.Informacje pod nr.telefonu... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik Witaj Wiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
Wynajmę sklep pod działalność Wynajmę pod działalność sklep 50 metrów w Kutnie Sklep jak widać po Husqvarnie czyli kosiarki,piły itp która był tu przez 20 lat klienci przyzwyczajeni do lokalu i miejsca, więc pewne miejsc... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Andrzej Benecke:
9 minut temu
Tego nie wiem ,ale w tej i innych szkołach pracuje rodzina Pani Kłosik(wykluczając synową -ok.)Przypomnę ,Pani ta uwłaszczyła się na majątku gminnym nie gorzej jak Kłys na spółdzielczym ,czy śp.Kulczyk na CIECH-u.Natomiast Gosia R.wielbicielka utworu pojawiasz się i znikasz, pardon tyt.org.Józek nie daruję Ci tej nocy pracuje w Szewcach.Jak to dobrze,że moi nauczyciele nie pracowali u Kołacha.Przynajmniej wiem że człowiek nie pochodzi od małpy,Katyń nie jest w Chinach,a największym ukojeniem duszy nie jest słuchanie zespołów śpiewaczych...
Eugeniusz Kurle:
13 minut temu
Dyrektorem!
Eugeniusz Kurle:
14 minut temu
Będzie e
Hugo Hauke:
24 minut temu
Byłam widziałam na własne oczy. Super świadectwo, niby zwyczajny człowiek a ile potrafi słowem przekazać coś dobrego, prawdziwego. Ilu ludzi boryka się z różnymi problemami, nie tylko używki, ale pracoholizm, seksoholizm, ciągły smutek, nie radzenie z samym sobą. Ale po tym świadectwie Dobromir nie tylko mnie podniósł na duchu, ale dał mi wręcz siłę fizyczną. Bardzo dobrze, że takie misje są w naszych parafiach. Nie jestem dewotką, bo teraz często tak się uznaje osoby praktykujące, często chodzące do kościoła. Ja wierzę, że wiara może czynić cuda. Ja również nie byłam i nie jestem osobą ,,świętą,, ale pomału w swoim życiu, poprzez zaufanie Chrystusowi, spokojnie bez pośpiechu, bez użycia ponad własnych sił, odzyskuję to co kiedyś straciłam. Dziękuję wszystkim, przede wszystkim Księdzu proboszczowi, który wychodzi na przeciw ludziom i zaprasza każdego z nas szeroko otwierając drzwi. Dziękuję też wszystkim osobom które przyczyniają się do wszystkiego co dobre, jak i również media i panu Leszkowi, który propaguje i przekazuje te dzieła dalej. Chciałam również jeszcze wspomnieć, że dzisiaj są nauki dla kobiet w parafii J.Chrzciciela o godz. 18.45 jutro również odnowienie przyrzeczeń małżeńskich o godz.18.00. A od piątku przywitanie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Protazy Ekeln:
3
 · 
33 minut temu
Oj nie wierzę, żeby kołach postawił komuś wódkę, wypiłby ale za nasze...........
Protazy Ekeln:
4
 · 
42 minut temu
Takich durnych i wrogich ludziom decyzji kołach podejmował i podejmuje wiele, tyle że ludzi e odważniejsi, nie Ci sami co 15 -20 lat temu. Działania tego potwora standardowe - popatrzcie wokół kogo niszczy - mądrych, bo ich się boi. Przydupasów, głupców, miernoty, donosicielI, których nie brak w każdej wsi, gminie, szkole - czerpią korzyści za swoje służalcze zasługi. ZMIEŃMY TO, POPRZYJMY MĄDRYCH, PRACOWITYCH, SZLACHETNYCH......
Radosław Walica:
1 godzin temu
Swego czasu w P.D.na tablicy miejscowości cyklicznie pojawiał się napis Kowalska to q..wa,inna dyr.tej szkoły nazywana jest (przez szefa)chu..em.Czy może pracuje tam też jakiś pedał?
Hubert Simaszka:
1 godzin temu
Z dziadowania można dostatnio czerpać!
Radosław Walica:
1 godzin temu
Najciekawsze jest to ,że nawet co bystrzejsze dzieci wiedzą KTO ZACZ?A on myśli ,że nadal go nie widać i nawet doktorka sztorcuje(swojego...doktorka) Hm,Hm? I jeszcze ta atencja dla PIS-u Hm,Hm,Hm???
Teodor Grzesiewicz:
1 godzin temu
Kończą się czasy "Panie Waldku niech Pan się boi - pół gminy za Panem Stoi". Teraz p.Krzysztof nie ma już za kogo się schować.
Jessica, Chomenko:
2 godzin temu
Przecież w Kutnie mieszka wieś ,tylko ,że nie rdzenna.
Jessica, Chomenko:
2 godzin temu
BUNTOWNIKOM bu ha ha!
Arseniusz Chadała:
2
 · 
2 godzin temu
Może ,żeby nie ten włos byłby z niego Klos, a tak to marny człowieczek i na dodatek upierdliwy.
Jessica, Chomenko:
3
 · 
2 godzin temu
A skorzystam ,w wiatrakach doradzała wzorowo...!
Jessica, Chomenko:
2
 · 
2 godzin temu
Adamino,kpisz,czy o drogę pytasz?Oczywiście,że były!
Jessica, Chomenko:
3
 · 
2 godzin temu
I pomyśleć,że jeszcze wczoraj sam mógł odejść jak normalny człowiek.
Dominik Ziembrowski:
2
 · 
3 godzin temu
Z powyższych postów jasno wynika że powiatowi radni opozycyjni poziomem intelektualnym nie dorośli do poziomu posiadanego przez Debichu choć ion nie jest nie jest jakaś żadna osobowością intelektualną.Nic dotychczas znaczacego nie zrobił i nie zrobi.
Ananiasz Erdman:
3
 · 
3 godzin temu
Wybraliście to macie, nie płakać i chodzić na wybory, żeby cokolwiek zmienić!
Jessica, Chomenko:
2
 · 
3 godzin temu
Klosie nie pisz po pijaku,zapomniałeś jak na odprawie mówiono,że wszelkie akcje przeprowadza się na trzeżwo!
Maksym Klimów:
2
 · 
3 godzin temu
KOŁACH ZOSTAŃ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TERAZ ODEJDZIESZ W TAKI SPOSÓB,ŻE BĘDZIESZ KSIĄŻKOWYM PRZYKŁADEM(ku pszestrodze) DLA POKOLENIA W 22 WIEKU CZEGO ROBIĆ NIE WOLNO SPRAWUJĄC FUNKCJĘ(misję) PUBLICZNĄ!Najciekawsze artykuły
 ·  51
1 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  29
5 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
6 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
6 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
14 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
14 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
15 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
15 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
16 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
16 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
16 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
19 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
19 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
20 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
20 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
20 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
20 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
21 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
21 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
22 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
25 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
26 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
 ·  25
27 dni temu
Czytelnicy pytają o biuletyn informacyjny o budżecie Kutna. Samorząd odpowiada
 · 
27 dni temu
Charakterystyczny głos i dobre teksty - klimatyczny koncert Dyjaka w Kutnie
 · 
27 dni temu
Druga książka pochodzącego z Kutna pisarza Rafała Cichowskiego trafia do rąk Czytelników
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności