eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek Kubiak jeden z członków spółdzielni jest rozżalony postawą władz powiatowych i miejskich, że od powstania spółdzielni nie wspierają one tej specyficznej firmy. Nie poddaje się jednak i stara się o nowe zlecenia i miejsce na prowadzenie działalności gospodarczej.

Spółdzielnia powstała 4 listopada 2013 roku, od kilku lat ma jednak problemy z uzyskaniem stabilności zleceń. Zatrudnia trzy osoby. Najpierw funkcjonowała w Agencji Rozwoju Regionu Kutnowskiego S.A. a potem w budynku po Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Nowej Wsi. Teraz Spółdzielnia dostała wypowiedzenie umowy w związku z pomysłem starostwa wynajmu obiektu organizacji pozarządowej. Pierwszy konkurs ofert wygrała Fundacja Centrum Aktywizacji Regionalnej z siedzibą w Warszawie. O budynek na powiatowej sesji pytali radi Ewa Kotlińska i Marek Jędrzejczak. Pisaliśmy o nim TUTAJ Następnie starostwo unieważniło konkurs i teraz przygotowuje się do przetargu na dzierżawę.

Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej? , ./upload/articles_pakiety/33744/01_obraz.jpg


- Najpierw zapewniano nas, że warto założyć spółdzielnię prowadzoną przez niepełnosprawnych, bo są na to środki z projektów, a potem na zachętę dostaliśmy kilka zleceń i to wszystko. Odbywaliśmy spotkania z panem wiceprezydentem Zbigniewem Wdowiakiem, z różnych przedsiębiorcami. Są tacy, którzy rozumieją idee spółdzielni socjalnej prowadzonej przez niepełnosprawnych i na szczęście cały czas pracujemy. Dla mnie to ważne o tyle, że spółdzielnia dała mi szansę wyjścia z domu. Po wypadku w 1993 roku jeżdżę na wózku, czułem się trochę bezużyteczny i wykluczony z życia "normalnych" choćby tych, którzy mają dwie nogi, więcej siły. Niesamodzielny bo na garnuszku rodziny - opowiada Leszek Kubiak. - W poprzedniej siedzibie mieliśmy podwyżkę czynszu i to nas kompletnie rozłożyło. Niestety nie dawaliśmy rady z opłatami,bo pani prezes ARRK Mariola Grodnicka podniosła nam czynsz i wypowiedzieliśmy umowę. Zadłużenie spłacamy ratalnie. Wówczas spotkałem się z panem Starostą Krzysztofem Debichem, który pomagał nam na początku w założeniu spółdzielni i zaproponował dwa pomieszczenia w Nowej Wsi. Od lutego 2016 mamy umowę najmu na trzy lata. Cena była dostosowana do naszych możliwości. Starostwo jednak wypowiedziało umowę, bo ma tam wejść jakaś fundacja.

- Zaangażowałem się w pomoc spółdzielni, bo wcześniej działałem w Warszawie w tej branży. Koledzy są niepełnosprawni, wszystkiego uczyli się sami. Zaimponowali mi swoją postawą. Teraz widzę jednak, że ta trudna sytuacja lokalowa i brak zleceń może skończyć się dramatycznie dla spółdzielni - mówi Krzysztof Kołaczyński. - Wiem jak trudno jest na rynku reklam, wiem że są lepsi, ale idea spółdzielni i hasła równać szanse wymaga innego podejścia do tej firmy. Z ich usług mogłyby korzystać organizacje pozarządowe realizujące zadania publiczne, instytucje zajmujące się pomocą społeczną czy choćby właśnie niepełnosprawnymi. Chłopaki walczą, i wielki szacunek dla nich i podziękowania dla tych firm, które dają im pracę, chleb i życie wśród zdrowych.

- Dziwiły mne rozbieżności między podawanymi nam radnym kwotami, co inego mówił pan starosta co innego pan sekretarz. Jednak nie to jest ważne, tylko to że ci niepełnosprawni przedsiębiorcy mają ogromny problem w związku z chęcią wydzierżawienia budynku fundacji. Pojechałem do nich, obejrzałem sprzęty, warunki w jakich funkcjonują i uznałem, że warto zapytać instytucje, które pomagają takim podmiotom PCPR i PUP o możliwości wsparcia - mów radny Marek Jędrzejczak. - Udało się ustalić, że mogą uzyskać dofinansowanie na doposażenie stanowiska, czy rehabilitację, ale środków na to jest niewiele. Zdaję sobie też sprawę, że tu nie o to chodzi, tylko o miejsce i rozwój, żeby po prostu mieli pracę.

Leszek Kubiak odwołał się od wypowiedzenia umowy dzierżawy lokalu. Starostwo Powiatowe długo jednak nie odpowiadało na pismo. Rozmawialiśmy o sprawie spółdzielni z Dariuszem Jabłońskim, Sekretarzem Powiatu i okazało się, że zwłoka z odpowiedzią była związana z  brakiem uchwały zarządu powiatu o przetargu na dzierżawę budynku, w którym jest siedziba TIFT Reklamy.  Po rozmowie odpowiedź nadeszła dość szybk, czytamy w niej, że została już wszczęta procedura przygotowująca przetarg na dzierżawę nieruchomości, musi być ona przekazana dzierżawcy bez obciążeń więc starostwo nie wycofa wypowiedzenia. Michał Kotkowski Kierownik Referatu Gospodarki Nieruchomościami starostwa nie wskazuje niestety innego lokalu, który mógłby wynająć spółdzielni. Zapytany przez nas Sekretarz Powiatu twierdził, że powiat nie dysponuje miejscem dostosowanym do sprzętów jakimi firma dysponuje. Spółdzielnia, bowiem ma plotery do druku solwentowego, do grawerowania i plakatów. To duże maszyny. 

Zapytaliśmy radnego powiatowego Jacka Urbaniaka, który jest prezesem TBS Sp. z o.o. czy może miejska spółka dysponuje odpowiednim lokalem, niestety oferowane okazało się zbyt małe i nieprzystosowane dla niepełnosprawnych. Z kolei Prezydent Kutna również odpowiedział spółdzielni, że miasto nie posiada żadnego lokalu, który mógłby posłużyć za siedzibę dla niej.

Prosimy w imieniu członków spółdzielni socjalnej o zlecenia dla nich, wykonują wizytówki, banery, ulotki i inne materiały reklamowe w tym różne gadżety. Być może też wśród właścicieli nieruchomości znajdzie się też ktoś, kto wynajmie lokal niepełnosprawnym na ich działalność.


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?

wandea, 22.05.2017 09:06|czytane: 2583 razy|23 komentarzy|komentuj
Klaudiusz Paś
Adrian Horel
Słyszałem że o tej spółdzielni jest też artykuł w Powiatowym Życiu Kutna, wynika z tego że oni naprawdę chcą przetrwać na naszym Kutnowskim rynku i sugestia do nich z mojej strony jeśli jest wam tak ciężko jak jest opisane w tym artykule i tym z PZK, a wnioskuje że i tak nie macie już nic do stracenia to zgłoście się do TVN-Uwaga lub Polsat-interwencja oni takim sprawami się zajmują nawet jak wam to już nie pomoże to chociaż cała Polska zobaczy jak (nasi) rajcy wspierają inicjatywy osób niepełnosprawnych i nie tylko ich gdzie są wydawane pieniądze płacone przez Kutnian w podatkach i do jakich firm trafiają i dla czego.Trzymam za Was kciuki i mam nadzieję że jeszcze przeczytam o Was
informacje że sytuacja się zmieniła i zatrudniacie nowych członków, głowa do góry jutro też jest dzień co dziś się nie udało może uda się jutro.
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
31 dni temu
Gracjan Niedzielski
Nasze władze lokalne zachowują się jak te trzy małpy nic nie mówią nic nie słyszą i nic nie widzą,
problemy społeczność lokalna niech sama sobie rozwiązuje, najważniejsze że maja ciepłe posadki i zapewnioną comiesięczną pensie z naszych podatków.
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
32 dni temu
Achacy Agopsowicz
Brunon mam pytanie jeśli możesz to odpowiedz co to jest Spółdzielnia Socjalna, dobrze cię rozumiem porównujesz ją z zwykłą firmą ja poczytałem sobie i wiem że Spółdzielnie nie są nastawione na zysk jak prywatna firma działają na zasadzie statutu, tworzą ją ludzie z wykluczenia społecznego, co to są za osoby, poczytaj sobie może coś zrozumiesz, krytykować jest łatwo wesprzeć i wykazać odrobinę zrozumienia i dobrej woli jest ciężko. Jak napisane działają od 2013 ci ludzie pracują płacą podatki ZUS i chcą to robić, zapewne mają zlecenia ponieważ nie przetrwali by do obecnej chwili.
Jeszcze jedno Brunon weźmy osoby starsze, niepełnosprawne, bezdomne,chore zamknijmy gdzieś lub wyślijmy na Syberię po cholerę mają się tu pałętać. Jeśli nie dostrzegasz różnicy między sobą a tym człowiekiem na wózku to tylko współczuć ale tobie i twojej inteligencji.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
32 dni temu
Serwacy Bocian Masz rację bo nie każdy może być prezesem, mieć znajomości , zatrudniać całą rodzinę i jeszcze dostawać państwową, samorządową czy sponsorową kasę , a przeież tak bywa , prawda? Taki drugiego nie zrozumie to też prawda.
32 dni temu
 · 
 · 
5
Brunon Gietgud
Wszyscy wokół źli, tylko członkowie spółdzielni bez zarzutu. Ile firm bankrutuje dziennie? Nikt się nie przejmuje, czy mają ci ludzie rodziny na utrzymaniu, czy mają za co żyć..., a rent nie mają...Rynek reklamowy jest trudny, trzeba wykazać się jakością a nie tylko chęcią. Pewnie - doceniać, pomagać jak można, ale może nie taka ta sytuacja jest czarno-biała? Jak ja nie mam na czynsz to nikogo to nie obchodzi. nie zarabiam a ZUS płacić muszę. Czynsz też. Ktoś to zweryfikował u źródeł te podwyżki czynszu i inne zarzuty wobec wszystkich w Kutnie? Dlaczego nie mają zleceń? Z tego tekstu widać, że wszyscy na początku pomagali...
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
33 dni temu
Arseniusz Taras Nie bardzo cię rozumiem z jednej strony piszesz pomagać doceniać, a zdrugiej sytuacja nie jest czarno-biała, pewnie że w życiu nic nie jest tak czarno-białe, ale z tego co ja zrozumiałem z artykułu to potrzebna jest pomoc przez danie im poprostu zlecń i tyle wiec tak jak sam napisałeś jak ktoś może to niech pomaga, czego i tobie życzę bo wnioskuję że też prowadzisz własną działalność więc sam wiesz jak dziś jest trudno utrzymać się na rynku i to bezwzględu jaka to branża. Życzę Ci powodzenia i trzymaj sie w tej walce, ja uważam że pomaganie sobie nawzajem jest naprawdę potrzebne zwłaszcza w dzisiejszych czasach
32 dni temu
 · 
 · 
2
Julian Pukien
Może ARRK zajmuje się tylko biznesmenami?
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
33 dni temu
Teofil Robciszewski Tak! Arka Rozszerzania Rowu Kutnowskiego powinna się tym, nie cierpiącym zwłoki problemem, zająć. To powinno być ich wyborem, zamiłowaniem i powołaniem.... Babcia mówiła, że ARRK więcej złego niż dobrego czyni. Ja to bym zlikwidował to ARRK, tego kutnowskiego trującego pasożyta. Agencja pełna tłustych koni. Ciekawe dokąd te konie galopują? A może Służby Specjalne prześwietliłyby tam wszystko od dechy do dechy. Rozgonić to Niecne Towarzystwo Wzajemnej Adoracji, Reanimacji i Wibracji. Pro publico bono!
33 dni temu
 · 
 · 
4
Radosław Tymowski
Ludzie zastanówmy się czy nie warto wspierać tych co próbują coś zrobić i zarobić na siebie (załóżmy że nie chodzi nawet o osoby niepełnosprawne) a zwłaszcza w takim przypadku, czy lepiej wydawać pieniądze publiczne czyli z naszych podatków na zasiłki i zapomogi z budżetu dla tych którym się nic nie chce? Może skoro i tak urzędy i inne instytucje zalewają nas setkami kampanii ulotkowych finansowanych i tak z naszych podatków to niech to robią u ludzi którym chce się utrzymać na rynku pracy i potrzebują tego wsparcia.Niech to kosztuje 100zł lub nawet 200zł więcej ale nie ustawią się oni później po zasiłek,będą mieli zajęcie i jakąś perspektywę na przyszłość.Bo inaczej to się wszystkim odechce wszystkiego.
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
33 dni temu
Wilhelm Bąkowski
Ok jest kilka Spółdzielni 3 lub 4 tylko ile zatrudnia osoby niepełnosprawne w Kutnie czy są zakłady Pracy Chronionej niema, pozostaje zadać pytanie Władzą Kutna czy takie inicjatywy godne są wsparcia?, ci ludzie nie proszą o pieniądze tylko o możliwość pracy i żyć godnie płacić podatki, nie stać w kolejce za zasiłkiem do PCPR, UP lub MOPS. Podziw i szacunek dla nich za wytrwałość i odwagę,
więcej takich osób i Kutno się zmieni.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
33 dni temu
Arseniusz Stach
ale jak już tyle działają to dlaczego nie maja zleceń ? w kutnie jest kilka spółdzielni socjalnych i czy to znaczy, że one tez mogą starać się o lokal i wsparcie z urzędu? kto się tym zajmuje i do kogo można się w tej sprawie zwrócić?
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
34 dni temu
Julita Odyniec Do radnych , przecież po to są wybrani aby zajmować się miedzy innymi problemami wyborców.
34 dni temu
 · 
 · 
6
Orfeusz Drożdżeński Mi wydaje sie że kolega nie wie o czym pisze to ile konkretnie w Kutnie jest spółdzielni i w jakiej branży działają
34 dni temu
 · 
 · 
3
Juliusz Małecki
Prezes tak umie liczyć , a czy rozliczyła poprzednika i działalność ARRK?
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
34 dni temu
Ignacy Kotasiński A rodzinka zatrudniona?
34 dni temu
 · 
 · 
10
Teofil Robciszewski ARRK to dno dna! Burdel jakich mało! Zresztą, rozpustny Aquapark i otępiałe Kutnowskie Centrum Indoktrynacji to jeszcze gorsze trujące grzybki i ziółka... Kto z tym wszystkim zrobi porządek? Ufoludki? Krasnoludki? Sierotka Marysia? Czy Borys Polewoj? Czy DOM WIELKICH ŚWIRÓW będzie trwał wiecznie? Czy ta rodzinka zatrudniona tez jest doszczętnie prześwirowana? Policjo! Prokuraturo! Pomóżcie sierotce Marysi....
33 dni temu
 · 
 · 
4
Sławomir Anioła
Odpowiedź jest prosta oferta dotyczy całego budynku, a koszt miesięczny według wyliczeń Starostwa
wynosi około 25 tyś miesięcznie.
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
34 dni temu
Edgar Prokuda
Jak by miał inne nazwisko np. Ślęzak kłopoty by pana omijały!
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
34 dni temu
Zenona Wach To prawda.
33 dni temu
 · 
 · 
6
Ursyn Uhr
Pytanie dlaczego spółdzielnia tak jak fundacja nie złożyła oferty na lokal w Nowej Wsi?
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
34 dni temu
Ola Rzadkiewicz Dzień dobry, nie ma szans z powodów formalnych, nie jest organizacją pozarządową, a konkurs był tylko dla organizacji pozarządowych, tak samo jak teraz będzie przetarg. Pozdrawiam
34 dni temu
 · 
 · 
3
Arkadiusz Zebrdowski Tam powinien powstać
32 dni temu
 · 
 · 
3
Arkadiusz Zebrdowski Sorki żłobek przedszkole świetne miejsce dla ludzi starszych piękne miejsce i piękne osiedle. Kochani mieszkańcy Nowej wsi!
32 dni temu
 · 
 · 
3
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Onufry Kamiński:
22 minut temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
27 minut temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
32 minut temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
1 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
1 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
1 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
1 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
2 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
2 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
2 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
2 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
2 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
2
 · 
2 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
2 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.
Faust Iwanoski:
5
 · 
3 godzin temu
Czy paranoik wypowiadał się w sprawach szpitala, redakcja powinna przytoczyć nieco jego "mądrości" ? Ciemny lud potrzebuje wiedzy. Też biedula podnieca się tym, co mówi - podobnie jak jego kolega pituchna.
Wadim Boj:
3 godzin temu
no chyba łaski nie robił wszak ponoć policjantem jest się 24 godziny na dobę
Faust Iwanoski:
4
 · 
3 godzin temu
Zgadzam się, w latach 80-tych z oficerów MO i SB robiono sekretarzy partii, naczelników, prezydentów, wojewodów.
Eugenia Ostrouch:
2
 · 
3 godzin temu
Metody skoro jak tu ktoś napisał ,że odszedł z policji bo ma honor a ty jednocześnie napisałeś ,że w tej instytucji teraz się źle dzieje to niech o tych złych działaniach w/w opowie bo to istotne dla społeczności lokalnej szczególnie jak się ma honor , nieprawdaż? Dopilnujesz tego?
Bernadeta Borejko:
2
 · 
3 godzin temu
Słuchaj Metrody , przestań ty o tym ,że konkurs był na stronie. Przestań ,że brałeś udział i co mogłeś przed konkursem stanąć przed lustrem i stwierdzić nie wyglądam na kompetentnego i się wycofuję , a ty co pchałeś się wiedząc ,że nie jesteś kompetentny? No faktycznie dobrze ,że ciebie nie wybrali boś fujara.Ty to musisz być obnibus jak będziesz czytał wszystkie ogłoszenia i na wszystko się zgłaszał Taki poliidiota, co?Jak widać to nawet wiesz co na policji się dzieje to nam opowiedz bo też chcemy wiedzieć.A dalej się ucz bo jak powiadał klasyk nauka to potęgi klucz.
Aureliusz Steffenson:
4
 · 
3 godzin temu
To radna też ma męża policjanta?Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
19 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
20 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności