eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 20.02.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Czym najlepiej dojechać na lotnisko?
Podróżowanie samolotem należy do jednej z najbezpieczniejszych i najszybszych opcji przemieszczania się. Jednakże, zanim wsiądziemy do samolotu, to trzeba jakoś dojechać na lotnisko i tutaj mamy kilka opcji. Postanowiliśmy je wymienić i przedstawić wszystkie za i przeciw.

Czym najlepiej dojechać na lotnisko?, ./upload/articles_pakiety/32953/01_obraz.jpg


Taksówki
Jedno z najpopularniejszych rozwiązań, niemniej jednak zarazem najdroższych. Dodatkowo, za przewożenie dodatkowych bagaży trzeba dopłacić i to wcale niemało. Decydując się na usługi taksówek musimy liczyć się również z tym, że niekiedy przyjdzie nam na nią nieco poczekać. Oczywiście nie będzie to wielogodzinne oczekiwanie, niemniej jednak nie ma co marzyć o szybkości równej wsiadaniu do własnego auta.

Autobusy
Bardzo popularny środek transportu na lotnisko, tym bardziej, że w większych miastach, takich jak np. Warszawa możemy spotkać się z autobusami, które regularnie kursują właśnie w miejsce przylotów i odlotów samolotów. Jednakże podróżowanie autobusem nastręcza wielu problemów, szczególnie, jeśli mamy do zabrania większy bagaż.
[więcej]
pismak, 20.02.2017 16:03|czytane: 21 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Nowe ulice w Kutnie: Sokola, Wrzosowa i Krokusowa
W przyszłym tygodniu radni miejscy zdecydują o nadaniu nazw nowym ulicom w Kutnie.

I tak ulica w obrębie Grunwaldu Stanisława Gruszczyńskiego zyska przedłużenie,  Sokola w dzielnicy Raszew Piaski, Krokusowa i Wrzosowa to ulice biegnące prostopadle od  Żniwnej.

MAPKI
[więcej]
wandea, 20.02.2017 12:07|czytane: 423 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Szybownik Łukasz Wójcik tym razem wręczał nagrody
W sobotę, 18 lutego odbyła się druga edycja Plebiscytu na najlepszego sportowca lotniczego Cumulusy 2016. To wyjątkowe wydarzenie miało miejsce w gościnnych wnętrzach Airport Hotel Okęcie. Organizatorem po raz kolejny był Krzysztof Sondej i jego niezawodna Air Sports Promotion. Impreza została zorganizowana na bardzo wysokim poziomie. Prowadzącymi to lotnicze wydarzenie byli Paulina Sykut-Jeżyna i Radek Brzózka.

Szybownik Łukasz Wójcik tym razem wręczał nagrody, ./upload/articles_pakiety/32946/01_obraz.jpg
Szybownik Łukasz Wójcik tym razem wręczał nagrody, ./upload/articles_pakiety/32946/03_obraz.jpg
Szybownik Łukasz Wójcik tym razem wręczał nagrody, ./upload/articles_pakiety/32946/06_obraz.jpg


- Jako zwycięzca ubiegłorocznego plebiscytu dostąpiłem wyjątkowego zaszczytu wręczania Złotego Cumulusa tegorocznemu najlepszemu zawodnikowi. Warto dodać, że pozostałe statuetki finalistom wręczały znane osoby, jak Karol Strasburger, Karolina Szostak, Maciek Stroiński. Patronat medialny nad imprezą sprawowały Polsat Sport, TVP Sport i Radio Kolor. Cumulusy to bardzo cenna inicjatywa, która skupia całe środowisko lotnicze od modelarzy, szybowników po pilotów samolotowych- podsumowuje Łukasz Wójcik. [więcej]
pismak, 20.02.2017 08:43|czytane: 188 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Miejskie obrazki. Po sobotnim melanżu?
O wandaliźmie po kutnowsku pisaliśmy wielokrotnie i brakuje już słów na głupotę ludzi, a właściwie barbarzyńców. Na zdjęciach róg ulic Dąbrowskiego i Lelewela. "Bohaterowie dnia" widać bardzo się nudzą w Kutnie.

Miejskie obrazki. Po sobotnim melanżu?, ./upload/articles_pakiety/32941/01_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Po sobotnim melanżu?, ./upload/articles_pakiety/32941/02_obraz.jpg
Miejskie obrazki. Po sobotnim melanżu?, ./upload/articles_pakiety/32941/03_obraz.jpg


Miejmy nadzieję, że Straż Miejska albo Policja jednak ich znajdzie i poniosą konsekwencje za swój występek.
[więcej]
wandea, 19.02.2017 12:38|czytane: 1762 razy|19 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Wpadł diler narkotyków z Żychlina. Policja skonfiskowała amfetaminę, marihuanę, ecstasy
Kutnowscy funkcjonariusze zatrzymali trzech mężczyzn, u których zabezpieczyli prawie pół kilograma narkotyków. Była to amfetamina, marihuana, tabletki ecstasy oraz MDMA. Podczas przeszukań znaleziono również ponad 26 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Za przestępstwa narkotykowe grozi do 10 lat więzienia, a za złamanie przepisów skarbowych wysoka grzywna.

Wpadł diler narkotyków z Żychlina. Policja skonfiskowała amfetaminę, marihuanę, ecstasy , ./upload/articles_pakiety/32939/01_obraz.jpg
Wpadł diler narkotyków z Żychlina. Policja skonfiskowała amfetaminę, marihuanę, ecstasy , ./upload/articles_pakiety/32939/02_obraz.jpg
Wpadł diler narkotyków z Żychlina. Policja skonfiskowała amfetaminę, marihuanę, ecstasy , ./upload/articles_pakiety/32939/03_obraz.jpg


Wczoraj wieczorem kutnowscy kryminalni rozpracowując środowisko osób mogących mieć związek z narkotykami zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który kupował środki odurzające na terenie Żychlina od 37-latka. W mieszkaniu 37-latka zatrzymano kolejnego mężczyznę posiadającego przy sobie środki odurzające. Był nim 39-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego.

Podczas przeszukań policjanci znaleźli ponad 30 gramów suszu marihuany, 977 sztuk tabletek ecstasy, 3 gramy sproszkowanego MDMA, 1 gram amfetaminy oraz blisko 90 gramów nieustalonego proszku. Łącznie zabezpieczono ponad 488 gramów substancji odurzających oraz 26,8 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy, a także dwie wagi elektroniczne. [więcej]
redaktor, 17.02.2017 20:31|czytane: 1368 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
PUP w Kutnie pozwał bank o utracone pieniądze
15 października 2013 r. miała miejsce kradzież środków Funduszu Pracy z rachunku bankowego Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie. Wówczas dyrektorem urzędu była Danuta Raciborska. Sprawa jednak na światło dziennie wyszła dopiero w lutym 2015. Poinformował o tym już nowy Zarzą Powiatu z Krzysztofem Debichem na czele. PUP w 2013 roku złożył w Prokuraturze Rejonowej w Kutnie zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Teraz w Sądzie Okręgowym w Łodzi walczy z bankiem, uznając że ten nie dotrzymał odpowiednich procedur, stąd pieniądze mogły paść łupem hakerów.

PUP w Kutnie pozwał bank o utracone pieniądze, ./upload/articles_pakiety/32937/01_obraz.jpg


Hakerzy pokonując zabezpieczenia bankowe włamali się na rachunek bankowy urzędu  i 8 przelewami wyprowadzili z niego kwotę około 180 tys. zł. Wśród przelewów 4 dotyczyły operacji w złotówkach na rachunki w Polsce, a 4 to operacje w euro na rachunki zagraniczne. Kradzież została zauważona tego samego dnia i zgłoszona do banku, gdzie zostały zlożone stosowne reklamacje kwestionujące przelewy. 16.10.2013 r.

Pośredniak odzyskał 5 tys. euro. Musi jednak odzyskać jeszcze 20 tys. euro podjęte z zagranicznego konta.

Sprawcami okazali się dwaj obywatele Łotwy, którzy zostali zatrzymani w czeskim areszcie. Bank zablokował konta w Polsce,  na które przelano środki i wróciły one do urzędu. [więcej]
wandea, 19.02.2017 14:28|czytane: 1075 razy|28 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miejskie obrazki. Parkowanie po kutnowsku
Od czasu do czasu pokazujemy w Miejskich obrazkach parkowanie po kutnowsku. Dziś czerwony kwiatek:)

- Takie parkowanie to przesada. Tym bardziej, że przechodzący piesi musieli iść ruchliwą drogą. Od dawna wiadomo, że trudno zaparkować obok Dworca PKP, druga sprawa nie trzeba zostawiać samochodu tak blisko, można dalej i troszkę się przejść. Wystarczy trochę wyobraźni, niestety kierowca z Kutna nie miał jej ani krztyny - mówi Czytelniczka eKutno.pl

Miejskie obrazki. Parkowanie po kutnowsku

[więcej]
wandea, 17.02.2017 19:06|czytane: 1942 razy|27 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Konkurs z Aquaparkiem Kutno rozstrzygnięty
Cztery zaproszenia na wodne pluski w Aquaparku Kutno wygrali  Łukasz Sawicki, Żaneta Grudzińska, Adrian Sikorski i Jakub Michalak.

Konkurs z Aquaparkiem Kutno rozstrzygnięty, ./upload/articles_pakiety/32936/01_obraz.jpg


Zaproszenia można odebrać w Aquaparku Kutno w terminie 14 dni od rozstrzygnięcia konkursu.
[więcej]
wandea, 20.02.2017 12:20|czytane: 738 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Komunikat. Zgłoś ptaki do weterynarii
Prezydent Miasta Kutna informuje, że zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 20 grudnia 2016 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków (Dz. U. z 2016 r. poz. 2091) istnieje obowiązek zgłaszania do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych.

Komunikat. Zgłoś ptaki do weterynarii, ./upload/articles_pakiety/32935/01_obraz.jpg


Z uwagi na powyższe każdy, kto posiada drób lub ptaki m.in. gołębie, strusie, bażanty, kuropatwy, itd. (z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych) powinien dokonać niezwłocznie zgłoszenia Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Kutnie.
 
Zgłoszenie można złożyć również w Urzędzie Miasta Kutno, w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami i Rolnictwa osobiście (pokój 215, 211), telefonicznie (24 253-12-49, 253-12-47, 253 - 11-16) lub przesłać pocztą na adres Urzędu Miasta Kutno, do dnia 22 lutego br. [więcej]
pismak, 20.02.2017 11:15|czytane: 77 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
18. Turniej gier planszowych
Zakończył się kolejny turniej gier planszowych organizowany już od 18 lat w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 2 w Kutnie.

18. Turniej gier planszowych , ./upload/articles_pakiety/32931/01_obraz.jpg
18. Turniej gier planszowych , ./upload/articles_pakiety/32931/02_obraz.jpg
18. Turniej gier planszowych , ./upload/articles_pakiety/32931/03_obraz.jpg


Celem tej imprezy jest popularyzacja gier planszowych, jako zabawowej formy spędzania czasu wolnego przez wychowanków, rozwijanie umiejętności przestrzegania zasad, radzenia sobie z wygraną i porażką, doskonalenie umiejętności arytmetycznych, myślenia logicznego, rozwijanie słownictwa. Organizatorkami turnieju są nauczyciele ośrodka: Jolanta Kaczmarek, Anna Dziedziczak, Agnieszka Sodulska, Marta Gospoś.

Rozgrywki toczyły się przez cały miniony tydzień. Wychowankowie rywalizowali w pięciu grach: chińczyk, jenga, bierki, warcaby, scrabble. Dodatkowo uczniowie edukacji wczesnoszkolnej mogli sprawdzić się w grach: domino i puzzle, a w dniu 14 lutego z okazji walentynek pary mogły zagrać w "Walentynkowe memory".
Tytuły mistrza gry w poszczególnych grach zdobyli:
Mistrz gry "Chińczyk" - Szymon Szybka
Mistrz gry "Jenga" - Weronika Chylewska [więcej]
redaktor, 17.02.2017 18:06|czytane: 347 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Czy altanka w ogrodzie jest potrzebna
Ogród najczęściej znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie domu i wielu właścicieli zastanawia się nad celowością budowy altanki ogrodowej.

Czy altanka w ogrodzie jest potrzebna, ./upload/articles_pakiety/32929/01_obraz.jpg


Drewniane altanki w ogrodzie

Budowanie altanki w małym ogródku przydomowym mija się z celem. Kradniemy przestrzeń, która może być przeznaczona pod zieleń i nie ma to większego znaczenia ze względu na jego funkcjonalność. Wystarczy stół i parę krzeseł, które w każdej chwili możemy schować do domu.
W przypadku większych ogrodów altana to przede wszystkim miejsce dające schronienie przed deszczem i słońcem, a także możliwość wyciszenia się i przeczytania ciekawej książki. Odpowiednio zaprojektowana służy do organizowania spotkań towarzyskich na wolnym powietrzu i wspólnego grillowania. Na rynku dostępnych jest wiele modeli w różnej cenie, a więc każdy może znaleźć coś odpowiedniego do swoich możliwości finansowych. Koszty dodatkowo obniży zakup altany do samodzielnego montażu.

Więcej zdjęć altan na www.produktyogrodowe.pl/20-altanki-altany-ogrodowe-drewniane
[więcej]
pismak, 17.02.2017 15:20|czytane: 278 razy|komentuj|czytaj cały
Złapany przez Policję na wylewaniu substancji na pola w gminie Strzelce
Dziś o 8.40 kutnowska Policja przyjęła nasze zgłoszenie wylewania odpadów do wykorzystania rolniczego na pole w Rejmontowie gmina Strzelce. Patrol Policji potwierdził fakt nielegalnego rozrzutu odpadów w czasie do nawożenia zakazanym ustawą. 

Od tygodnia mieliśmy sygnały o regularnym oblewaniu pół w gminie Strzelce odpadami do wykorzystania rolicznego. Jak się dowiadujemy nieoficjalnie pola w Rejmontowie nawożone są za zgodą właściciela, bo pole należy do rolnika z Dąbkowic i to za jego zgodą beczki kursowały w różnych porach dnia i nocy na pola. 

Przypomnijmy, do 28 lutego obowiązuje całkowity zakaz stosowania nawozów naturalnych i organicznych. Nawozy stosuje się w sposób, który nie zagraża zdrowiu ludzi lub zwierząt lub środowisku. Zastosowana w okresie roku dawka nawozu naturalnego nie może zawierać więcej niż 170 kg azotu (N) w czystym składniku na 1 ha użytków rolnych (art. 17 ust. 1 i 2). Powiat kutnowski jest Obszarem Szczególnego Narażenia, dla którego istnieją inne, bardziej radykalne dyrektywy azotanowe.

Każdy rolnik powinien wiedzieć, że zabrania się stosowania nawozów na glebach zalanych wodą, przykrytych śniegiem, zamarzniętych do głębokości 30 cm oraz podczas opadów deszczu;  naturalnych w postaci płynnej oraz azotowych - na glebach bez okrywy roślinnej, położonych na stokach o nachyleniu większym niż 10% i naturalnych w postaci płynnej - podczas wegetacji roślin przeznaczonych do bezpośredniego spożycia przez ludzi.

Stowarzyszenie CZYSTA OKOLICA zgłosiło dziś już nieprawidłowości związane ze stosowaniem różnych substancji w celach nawożeniowych na pola rolnika z Dąbkowic do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Skierniewicach. [więcej]
wandea, 17.02.2017 14:12|czytane: 2734 razy|34 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miasto składa wniosek na metamorfozę Placu Wolności i Rynku Zduńskiego. Poprawki w programie rewitalizacji
Wczoraj na nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kutna radni zmienili programu rewitalizacji miasta na lata 2015-2023. Chodzi o wpisanie rewitalizacji Placu Wolności i Rynku Zduńskiego. Mija również termin składania wniosku o dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego. Całość inwestycji będzie kosztować 26 297 000 zł, a dofinansowanie, które może dostać miasto 18 172 000 zł.

[więcej]
redaktor, 17.02.2017 11:21|czytane: 357 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kutnowskie Kociarstwo. I jak nie KOTchać
W koci dzień na eKutno.pl pierwsze na imprezie pojawiły się Filipek, Kocisławski, Zuzia, Dexter, Misulka i inne.

Kutnowskie Kociarstwo. I jak nie KOTchać , ./upload/articles_pakiety/32924/05_obraz.jpg
Kutnowskie Kociarstwo. I jak nie KOTchać , ./upload/articles_pakiety/32924/12_obraz.jpg
Kutnowskie Kociarstwo. I jak nie KOTchać , ./upload/articles_pakiety/32924/13_obraz.jpg


Chwalcie się Waszymi kocimi braćmi i siostrami. Do północy można wysłać fotkę z imieniem Kotostwa biuro@ekutno.pl
[więcej]
wandea, 17.02.2017 10:50|czytane: 1081 razy|12 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Miau. Międzynarodowy Dzień Kota
Nie możemy ominąć tego święta, bo od dawna wiadomo, że mamy kota ... na punkcie kotów, psów i różnych mniejszych naszych braci, w tym przeuroczych świnek :) Międzynaodowy Dzień Kota pochodzi z Włoch :) jest obchodzony od 17 lutego 1990 i podkreśla znaczenia Miauczyńskich w życiu człowieka. Życie bez kota jest nudne i smutne... dlatego warto mieć przynajmniej jednego.

Miau. Międzynarodowy Dzień Kota , ./upload/articles_pakiety/32922/01_obraz.jpg
Miau. Międzynarodowy Dzień Kota , ./upload/articles_pakiety/32922/02_obraz.jpg
Miau. Międzynarodowy Dzień Kota , ./upload/articles_pakiety/32922/03_obraz.jpg


My mieliśmy szczęście, wszystko zaczęło się od Sefana, który przyszedł do namiotu, potem okazał się Stefanką i powił Tadeusza i Barrego. Barry jednak też okazał się królewną. W ubiegłym roku wydała na świat Czworo Muszkieterów. Dwie znalazły domy dzięki Czytelnikom eKutno.pl Jedna jest torunianką a druga stopłuje się w naszym powiecie. Działo się :) Dzięki Paulince wcześniej daliśmy dom Olinkowi - ksywka Oli. Dzielny wujek kocur skacze po drzewach na wsi i przyjaźni się z kundelkiem Malutkim. Nie wie jeszcze, że za miesiąc dołączy do niego kuzyn Gangster, wnuczek Stefanki. Nie muszę chyba pisać, że Oli ma dwie koleżanki Węglarki z okolicznych domów. O i cała saga, prawie jak Forsyte'ów, koci scenariusz na kreskówkę w każdym razie gotowy :)

Chwalcie się Waszymi kocimi braćmi i siostrami. Do północy można wysłać fotkę z imieniem Kotostwa biuro@ekutno.pl

Wszystkim Sierściuszkom i ich Właścicielom życzymy 9 żyć!
[więcej]
wandea, 17.02.2017 10:05|czytane: 484 razy|3 komentarze|komentuj|czytaj cały
Uwaga wycinka drzew na DK 14, 92 i 70
Jeśli w najbliższym czasie wybieracie się w podróż DK: 14, 92 i 70, uważajcie na wycinkę drzew i chwilowe utrudnienia. W najbliższy poniedziałek 20 lutego w okolicach Łowicza rozpoczynają się prace związane z wycinką drzew przy drogach.

- W pierwszym tygodniu będą one prowadzone na 15 kilometrowym odcinku drogi krajowej nr 14 między Głownem i Kwiatkiem. W czasie prowadzonych prac należy spodziewać się chwilowych zatrzymań ruchu, które powinny wynosić od 5 do 15 minut. Po zakończeniu prac na 14-ce, ekipy pilarzy przeniosą się na drogę krajową 92, gdzie będą kontynuowali prace na dwukilometrowym odcinku między Kompiną i Patokami - podaje Maciej Zalewski St. Specjalista ds. Komunikacji Społecznej. - Ostatni etap robót związanych z wycinką drzew odbędzie się na drodze krajowej nr 70 między węzłem Skierniewice i Mokrą Prawą, czyli na odcinku blisko 7 kilometrów. W tym przypadku przewidywany czas trwania prac to 3 do czterech dni. [więcej]
redaktor, 17.02.2017 08:59|czytane: 297 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pod patronatem eKutno.pl: III Zamkowe Targi Ślubne
Gostyniński zamek gościł będzie trzecią edycję organizowanych tu Targów Ślubnych. Impreza odbędzie się w niedzielę 12 MARCA. Początek zaplanowany został na 10.00. do 18.00.

 

Zamek, którego historia sięga XIV wieku, jest jedną z wizytówek miasta.
To idealne wręcz miejsce do organizowania uroczystości weselnych, biesiad rodzinnych, spotkań biznesowych i integracyjnych, a także konferencji i szkoleń. Ale także do odpoczynku, relaksu i spędzenia czasu w rodzinnym gronie.

Każdy, kto pojawi się w niedzielę 12 marca  na Zamkowych Targach Ślubnych, będzie mógł spotkać się z wystawcami z szeroko pojmowanej branży ślubnej. W każdej z targowych alejek będzie można znaleźć inspirację, które pomóc powinny w przygotowaniu do uroczystości ślubnej. Wystawcy zaplanowali duże rabaty na Swoje usługi oraz pokazy sukien ślubnych i garniturów. [więcej]
wandea, 17.02.2017 07:58|czytane: 429 razy|komentuj|czytaj cały
Jak wybudować dom małym kosztem
W czasach PRL panowała moda na budowanie dużych i wysokich domów jednorodzinnych, było to widocznym znakiem statusu materialnego (czasem fałszywym). Ogrzanie takiego domu pochłaniało fortunę.

Budowa domu oszczędnego
Budując dom często musimy korzystać z drogiego kredytu bankowego. Później comiesięczne raty stanowią poważną pozycję w budżecie domowym. Warto więc już na etapie budowy pomyśleć o zmniejszeniu kosztów eksploatacji.

Jak wybudować dom małym kosztem, ./upload/articles_pakiety/32917/01_obraz.jpg


Istota oszczędnego domu
Stare przysłowie mówi, że „co tanie, to drogie”. Tanie produkty są niskiej jakości i potem musimy płacić za ich naprawę lub po krótkim czasie wymienić na nowe.

Możemy wybudować tani dom, ale potem będziemy płacić wysoką cenę za ogrzewanie, energię elektryczną i gazową, albo przystąpimy do modernizacji domu w celu zmniejszenia rachunków, co pociągnie za sobą dodatkowe wydatki.

Znacznie lepszym i tańszym rozwiązaniem jest zaplanowanie oszczędnej eksploatacji już na etapie planowania budynku.
[więcej]
pismak, 16.02.2017 15:42|czytane: 611 razy|komentuj|czytaj cały
Od jutra wydawanie paczek przez Stowarzyszenie Bank Żywności
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kutnie przypomina, że do jutra tj. 17.02.2017 r. Stowarzyszenie Bank Żywności w Kutnie wydaje paczki żywnościowe w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa Podprogram 2016. Osoby zakwalifikowane do otrzymywania żywności proszone są o odbiór paczek.

[więcej]
wandea, 16.02.2017 13:23|czytane: 465 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Atrakcyjne wycieczki przedmiotowe uczniów "Grabskiego"
Przewóz towarów i osób w znacznej mierze opiera się na transporcie lotniczym. Wiedzą o tym uczniowie Zespołu Szkół Nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie. Przyszli specjaliści w dziedzinie logistyki, informatyki, ekonomii, handlu, reklamy czy ochrony środowiska mają świadomość znaczenia transportu lotniczego w ich profesji.

Atrakcyjne wycieczki przedmiotowe uczniów
Atrakcyjne wycieczki przedmiotowe uczniów


Uczniowie ,,Grabskiego" odbyli niedawno wycieczkę do Warszawy, gdzie m.in. przyglądali się pracy Lotniska Chopina. Udało im się zobaczyć lądowanie największego pasażerskiego samolotu świata- Airbusa A380. Był rzeczywiście imponujący.

Z okazji czwartej rocznicy otwarcia połączenia lotniczego pomiędzy Warszawą a Dubajem został oddelegowany przez linie Emirates do obsługi tej trasy. Warto przypomnieć, że wcześniej w ramach wycieczki przedmiotowej uczniowie ,,Grabskiego"  zwiedzili Port Lotniczy Łódź im. Władysława Reymonta, gdzie spotkali się ze służbami odpowiedzialnymi za utrzymanie płyty lotniska oraz zapoznali się z obowiązującymi procedurami bezpieczeństwa. [więcej]
redaktor, 16.02.2017 18:51|czytane: 815 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Pijany policjant na służbie?
Jak się dowiadujemy nieoficjalnie wczoraj zatrzymano nietrzeźwego policjanta na służbie. Funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Krośniewicach miał mieć 2 promile. O komentarz poprosiliśmy Komendę Wojewódzką Policji w Łodzi.

Pijany policjant na służbie?, ./upload/articles_pakiety/32913/01_obraz.jpg


- 15 lutego o godz.18.25 w budynku KPP Kutno, podczas odprawy przed służbą, oficer prowadzący odprawę stwierdził, że jeden z funkcjonariuszy, którzy stawili się do służby był nietrzeźwy. Badanie wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie młodszego aspiranta z Komisariatu w Krośniewicach. W tej sytuacji funkcjonariusz nie został dopuszczony do służby - podaje asp.sztab. Radosław Gwis z Biura Prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.-  16 lutego Komendant Powiatowy Policji w Kutnie zawiesił funkcjonariusza w pełnieniu obowiązków służbowych i wszczął postępowanie dyscyplinarne. Katalog kar dyscyplinarnych jest szeroki, od nagany do wydalenia ze służby włącznie.

Zapytaliśmy asp. Radosława Gwisa o posiadanie broni przez policjanta. Oto odpowiedź:

- Młodszy aspirant stawił się do służby i nie pełnił jej wcześniej ani w Krośniewicach, ani w innej jednostce.
Na odprawie miał przy sobie swoją broń służbową, która wraz z amunicją została zabezpieczona w depozycie dyżurnego jednostki. - odpowiada asp. Gwis. - Zgodnie z grafikiem ten funkcjonariusz miał pełnić 12-godzinny dyżur zdarzeniowy w dyspozycji dyżurnego KPP Kutno. [więcej]
wandea, 16.02.2017 10:40|czytane: 2891 razy|25 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Akcja Zima i pełna współpraca służb w Kutnie. Ponad 500 interwencji
Chłodne, a wręcz mroźne dni i noce tej zimy bezdomni przetrwali dzięki współpracy i działań pracowników socjalnych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie z partnerami i służbami w ramach „Akcji Zima 2016/2017”. Na szczęście do tej pory nie było żadnego tragicznego wydarzenia. 

- „Akcja Zima 2016/2017” przebiega w dalszym ciągu pomyślnie. Dzieje się to głównie dzięki doskonałej współpracy ze służbami (Policją, Strażą Miejską, Strażą Ochrony Kolei, Strażą Pożarną) oraz pracownikami Szpitala, pracownikami przychodni „Dermex”, którzy przyjmują osoby bezdomne na badania lekarskie w tym badania dermatologiczne. Ponadto przez Delikatesy „Społem”, w dni powszechne, dobrowolnie  przekazywane jest mieszkańcom noclegowni świeże pieczywo - informuje Joanna Gała z MOPSu w Kutnie. 

Akcja Zima i pełna współpraca służb w Kutnie. Ponad 500 interwencji, ./upload/articles_pakiety/32912/01_obraz.jpg
Akcja Zima i pełna współpraca służb w Kutnie. Ponad 500 interwencji, ./upload/articles_pakiety/32912/02_obraz.jpg


1 lutego w siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kutnie odbyło się spotkanie podmiotów zaangażowanych w „Akcji Zima 2016/2017”. Brali w nim udział funkcjonariusze Policji, pracownik Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz przedstawiciel Domu Noclegowego i pracownicy socjalni MOPS Kutno. Na w/w spotkaniu podsumowano działania jakie zostały podjęte dotychczas oraz dyskutowano o dalszej współpracy – omawiano jak lepiej usprawnić przebieg „Akcji Zima 2016/2017”.

W trakcie trwania „Akcji Zima 2016/2017” służby na bieżąco odnotowują dużo interwencji związanych z osobami bezdomnymi i zagrożonymi bezdomnością.

W okresie  od 28 października 2016 do 7 lutego br. służby odnotowały ponad 500 interwencji: 
- Szpitalny Oddział Ratunkowy -  100 ( w tym: udzielono pomocy ambulatoryjnej, przyjęto na oddział lub przekazano Policji),
- Komenda Powiatowa Policji – 119 ( w tym: dowieziono do miejsca zamieszkania,
do Ośrodka Interwencji Kryzysowej lub umieszczono w Pomieszczeniu dla osób zatrzymanych),
- Straż Miejska – 327 (w tym: pouczono, przewieziono do szpitala, do miejsca zamieszkania lub do Domu Noclegowego poza godzinami MOPS lub w godzinach funkcjonowania do Ośrodka) [więcej]
redaktor, 16.02.2017 08:26|czytane: 487 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
eKuchnia: Śniadaniowe tostowe roladki
Pachnące Prowansją roladki z chleba tostowego otulonego aromatycznym wędzonym boczkiem, nadziewane świeżą papryką, szynką i ciągnącym żółtym serem to świetna propozycja Eweliny Pędzikowskiej na urozmaicone niedzielne śniadanie.
Zapraszamy na 
http://szalonakuchniaeweliny.bloog.pl/

eKuchnia: Śniadaniowe tostowe roladki, ./upload/articles_pakiety/32909/01_obraz.jpg


Składniki:
8 kromek chleba tostowego
8 plastrów żółtego sera
8 plastrów szynki konserwowej
8 plastrów wędzonego boczku
1 czerwona papryka
zioła prowansalskie
[więcej]
redaktor, 16.02.2017 07:41|czytane: 663 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Walentynki w kutnowski kinie z Troczewskim
W ramach współpracy podjętej przez szkołę w ubiegłym roku z Kutnowskim Domem Kultury uczniowie "Troczewskiego" obecni byli na sali kinowej przed seansami filmowymi, na które wybrali się zakochani.

Walentynki w kutnowski kinie z Troczewskim, ./upload/articles_pakiety/32908/02_obraz.jpg
Walentynki w kutnowski kinie z Troczewskim, ./upload/articles_pakiety/32908/06_obraz.jpg
Walentynki w kutnowski kinie z Troczewskim, ./upload/articles_pakiety/32908/07_obraz.jpg


Młodzież przygotowała ciasteczka walentynkowe dla każdego uczestnika seansu i serdecznie zapraszała do skosztowania tych słodkości. Można było również zainspirować się propozycją walentynkowego stolika utrzymanego w czarnej tonacji z elementami ognistej czerwieni, co korespondowało ze scenografią w wyświetlanym filmie - "Ciemniejsza strona Greya". [więcej]
redaktor, 15.02.2017 19:06|czytane: 497 razy|1 komentarz|komentuj|czytaj cały
Turniej Walentynkowy w Scrabble 2017
To już gimnazjalna tradycja, że SCIBiM co roku organizuje Turniej Walentynkowy. Tak i w tym roku 14 lutego do turnieju zgłosiło się około dwudziestu graczy. Z powodu choroby ostatecznie zagrało 17 uczniów, jak zwykle w dwóch kategoriach: zawansowani i początkujący. Turniej odbył się w walentynkowo udekorowanej sali medialnej SCIBiM.

Turniej Walentynkowy w Scrabble 2017, ./upload/articles_pakiety/32907/01_obraz.jpg
Turniej Walentynkowy w Scrabble 2017, ./upload/articles_pakiety/32907/02_obraz.jpg
Turniej Walentynkowy w Scrabble 2017, ./upload/articles_pakiety/32907/03_obraz.jpg


Rozgrywki sprawnie sędziowali: Jeremi Korowajski i Mikołaj Tetkowski z II C, w organizacji zwodów pomagała Beata Stachowska z III D. Po czterech, pełnych emocji, rundach nastąpiło uroczyste zakończenie turnieju. Wszyscy zawodnicy otrzymali słodkie niespodzianki ufundowane, jak i nagrody, jak zwykle przez p. Agnieszkę Stachowską przewodniczącą Rady Rodziców, która patronuje wszystkim scrabblowym przedsięwzięciom.

Zwycięzcy w kategorii zaawansowani:
I m-ce: Marcin Rojewski II A
II m-ce: Piotr Matczak III D
III m-ce: Marcin Strzelec II A [więcej]
redaktor, 15.02.2017 18:52|czytane: 110 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Smog to efekt nieumiejętnego palenia..., a dym to zmarnowane paliwo
W piecach c.o. spalamy wszystko - węgiel, drewno, odpady, deski z rozebranych budynków, śmieci, worki, butelki typu pet, a nawet padłe zwierzęta. W ostatnich tygodniach smog był i jest hitem we wszystkich mediach. O zatrutym powietrzu przypominało się politykom, nawet tym z pierwszych stron gazet. Dlaczego dopiero teraz skoro narodowe smrodzenie trawa już od bardzo wielu lat, a węgiel to ponoć podstawa naszej gospodarki?

Smog to efekt nieumiejętnego palenia..., a dym to zmarnowane paliwo, ./upload/articles_pakiety/32906/01_obraz.jpg


Kilkanaście lat temu Stanisław Wikaryjczak, ówczesny wójt gminy Krzyżanów, jako pierwszy w regionie zainstalował w szkole w Kterach piec centralnego ogrzewania na słomę. Jedni mówili o tym z szacunkiem, a inni nabijali się.... Kilka lat temu w Mazewie z inicjatywy wójta Zbigniewa Wojtery także powstała kotłownia na słomę. Okazało się po latach, że pan Stanisław był jednym z pierwszych, którzy docenili  wagę ochrony środowiska.

Obecnie jest coraz więcej przeróżnych systemów pozyskiwania energii z tzw. odnawialnych źródeł.  Nie wszystkich mieszkańców stać na zakup nowoczesnych i ekologicznych systemów grzewczych. Podstawą ogrzewania domu Kowalskiego ciągle jest węgiel kamienny i rzadziej drewno. Gaz nieśmiało dociera głównie do miast. Większość budynków ogrzewają stare piece  lub kuchnie węglowe pamiętające naszych przodków. Oczywiście nie mają one nic wspólnego z ekologią i z oszczędnością.

- Dwa lata temu wymieniłem węglowy kocioł, który służył mi od 1985 roku - mówi Grzegorz. - Wymiana była konieczna, bo pojawił się niewielki wyciek.
Pan Grzegorz zainwestował w nowoczesny piec...
– Wydałem 10 tysięcy złotych, ale warto było - opowiada. - Idzie mniej opału i spalenie jest bardziej efektywne. Przy starym piecu z komina kopciło się strasznie. Teraz nie są to już tak ogromne obłoki dymu. Kupując nowoczesny piec zainteresowałem się także technikami palenia, tak by ograniczyć koszty i chronić środowisko.
[więcej]
redaktor, 15.02.2017 16:29|czytane: 957 razy|7 komentarzy|komentuj|czytaj cały
20 tabletów od Media Expert dla Gimnazjum nr 2 w Kutnie
Pod koniec stycznia dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego w Kutnie mgr Juliusz Sieradzon odebrał dla szkoły 20 nowoczesnych tabletów. Sprzęt przekazał elektromarket Media Expert w Kutnie, który w grudniu 2016 r. ogłosił specjalny konkurs dla swoich klientów.

20 tabletów od Media Expert dla Gimnazjum nr 2 w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32902/01_obraz.jpg


W internetowym głosowaniu to oni zdecydowali, że to gimnazjum zostało obdarzone największym uznaniem. Społeczność szkoły dziękuje kutnowskiemu Media Expert oraz jego klientom – sympatykom szkoły –
za przekazane tablety. Będą one stanowić wyposażenie pracowni informatycznej i posłużą do celów dydaktycznych uczniom gimnazjum, a od września 2017 r. uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marsz. J. Piłsudskiego. [więcej]
pismak, 15.02.2017 11:42|czytane: 371 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Kolizja na Łęczyckiej w Kutnie
Kutnowska Policja ustala okoliczności kolizji samochodów osobowych na Łęczyckiej w Kutnie. Dziś przed południem Fiat Seicento uderzył w stojący na drodze Opel Zafira. Są ranni.

Kolizja na Łęczyckiej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32901/01_obraz.jpg
Kolizja na Łęczyckiej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32901/02_obraz.jpg
Kolizja na Łęczyckiej w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/32901/03_obraz.jpg


Do szpitala trafili z obrażeniami klatki piersowej kierowca Fiata, starszy mężczyzna oraz  pasażerka. Od kierowcy Fiata zostanie pobrana krew na ustalenie stanu trzeźwości, jak twierdzi dyżurny KPP Kutno, mężczyzna ze względu na uraz nie mógł skorzystać z alkomatu. Trwają czynności służb mundurowych. [więcej]
wandea, 15.02.2017 11:36|czytane: 2247 razy|16 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Projekt sieci szkół w Gminie Żychlin
10 lutego odbyła się Sesja Rady Miejskiej poświęcona dostosowaniu sieci szkół podstawowych i gimnazjum do nowego ustroju szkolnego. Po stwierdzeniu quorum przez przewodniczącą Rady i prawomocności obrad, głos zabrał burmistrz Grzegorz Ambroziak, który przedstawił zakres proponowanych zmian i najważniejsze argumenty za podjęciem uchwały w proponowanej wersji.

Projekt sieci szkół w Gminie Żychlin, ./upload/articles_pakiety/32899/01_obraz.jpg
Projekt sieci szkół w Gminie Żychlin, ./upload/articles_pakiety/32899/02_obraz.jpg
Projekt sieci szkół w Gminie Żychlin, ./upload/articles_pakiety/32899/03_obraz.jpg


Projekt nowej sieci szkół zakłada funkcjonowanie w mieście i gminie trzech szkół podstawowych ośmioklasowych, czyli istniejących w chwili obecnej „Jedynki”, „Dwójki” i „Grabowa”. Gimnazjum będzie wygaszane zgodnie z jednym z wariantów ustawowych wprowadzanej reformy. Istotną zmianą, która będzie wprowadzona od 1 września 2019 r. jest zmiana siedziby Szkoły Podstawowej nr 1. Z dotychczasowej przy ul. 1 Maja, szkoła przeprowadzi się do obiektu po wygaszanym gimnazjum, przy ul. Łukasińskiego. W okresie przejściowym, tj. od 1 września br. do 1 września 2019 r., zgodnie z projektem burmistrza, Rada Miejska dokonała niewielkiej zmiany obwodów szkolnych. Dopiero w 2019 r. nastąpi istotna zmiana obwodów.

Z zasięgiem poszczególnych obwodów można zapoznać się pod linkiem.

W dalszej części obrad kierownik Referatu Oświaty i Zdrowia Małgorzata Szymańska, przybliżyła nowy projekt reformy polskiego systemu oświaty wraz ze wszystkimi zmianami do tej pory zaistniałymi, który obowiązywać będzie od września br. Zwróciła uwagę na złożoność reformy oraz zbyt krótki czas na jej wdrożenie. W czasie ogłoszonej w obradach przerwy, głos zabrali nauczyciele żychlińskiego Gimnazjum, którzy wyrazili swe rozgoryczenie i obawy odnośnie dalszych losów Gimnazjum i ich, jako pracowników oświaty. Zwrócili się do radnych o rozważenie możliwości wcześniejszego połączenia dwóch szkół. Chcieliby włączenia Szkoły Podstawowej nr 1 do Zespołu Szkół nr 1, tak by już od września br. uczniowie z podstawówki poszli do szkoły przy ul. Łukasińskiego razem z gimnazjalistami i uczniami liceum. Martwi ich również fakt, że nie znają swojej przyszłości zawodowej, tego czy zachowają pracę. Wyrazili również obawy o losy liceum, o wykorzystanie dobrze przygotowanych i wyposażonych sal lekcyjnych. [więcej]
pismak, 15.02.2017 09:58|czytane: 689 razy|6 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Polsad z Kutna z nagrodą Renault Trucks Dealer of the Year 2016
Konkurs Renault Trucks Dealer of the Year organizowany jest tej od czterech lat. W tej edycji po raz kolejny wyróżnienie zdobyła nasza rodzima firma Polsad z Kutna. Firma ma cztery autoryzowane serwisy Renault Trucks w Kutnie, Fabianowie k/Kalisza, Rzgowie pod Łodzią i Starym Mieście k/Konina.

Polsad z Kutna z nagrodą Renault Trucks Dealer of the Year 2016 , ./upload/articles_pakiety/32900/01_obraz.jpg


W edycji konkursu Renault Trucks Dealer of the Year 2016 wzięło udział 30 warsztatów Renault Trucks ocenianych w 6 kategoriach w najważniejszych obszarach obsługi posprzedażnej.

Nagrodę z rąk Małgorzaty Kulis, Vice President Volvo Group Trucks Sales, Baltic Sea Market oraz Henryka Kliczewskiego, Dyrektora ds. Obsługi Posprzedażnej polskiej organizacji Volvo Group Trucks Sales, odebrał Jacek Korczak, właściciel firmy Polsad.
[więcej]
pismak, 15.02.2017 09:48|czytane: 1122 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Radni miejscy podjęli uchwałę o nowym ustroju szkół
[więcej]
redaktor, 14.02.2017 19:55|czytane: 567 razy|4 komentarze|komentuj|czytaj cały
Walentynki z przymrużeniem oka: I Love Widzew
Kilka dni przed Walentynkami na placu Piłsudskiego w Kutnie stanął uwielbiany przez mieszkańców napis "I love KUTNO" - piszą do eKutno.pl  fani Widzewa. - 14 lutego tuż po północy nieznane osoby podmieniły jednak litery wyrażające obiekt uczuć mieszkańców. Tego co od lat i tak było oczywiste dziś wszyscy spacerujący w centrum naszego miasta mają potwierdzenie... Kutno kocha WIDZEW! :)

Walentynki z przymrużeniem oka: I Love Widzew

Świetny pomysł! My zamieniamy napis na Kochamy Psy i Koty! Piszemy po polsku, żeby zrozumiały :) [więcej]
redaktor, 14.02.2017 15:50|czytane: 1563 razy|10 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Na Walentynki Randka w ciemno
Dziś w Gimnazjum nr 1 Kutnie zapanowała walentynkowa atmosfera. Oprócz poczty i serduszkowych dekoracji, w szkole pojawiły się zapakowane książki. Każda ozdobiona była serduszkami i etykietką Randka w ciemno.

Na Walentynki Randka w ciemno, ./upload/articles_pakiety/32890/01_obraz.jpg
Na Walentynki Randka w ciemno, ./upload/articles_pakiety/32890/02_obraz.jpg
Na Walentynki Randka w ciemno, ./upload/articles_pakiety/32890/03_obraz.jpg


Tego dnia biblioteka szkolna „zawędrowała” na korytarz, gdzie można było wypożyczyć ale... nie wiadomo co. Zainteresowanie uczniów akcją przerosło nasze oczekiwania. Po pierwszej przerwie trzeba było zapakować więcej książek. Ogółem w ciągu trzech przerw wypożyczono 55 książek. Mamy nadzieję, że choć część z nich zainteresuje młodych czytelników. Była to także promocja bookcrossingu gdyż część zapakowanych woluminów pochodziła właśnie z tej akcji. Wszystkim wypożyczającym życzymy miłej lektury. [więcej]
pismak, 14.02.2017 15:44|czytane: 454 razy|0 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Tymczasowa siedziba remontowanej szkoły muzycznej w budynkach "Piątki"
Na najbliższe dwa, trzy lata budynek po Szkole Podstawowej nr 5 w Kutnie, która zostanie od września przeniesiona do Gimnazjum nr 3,  zostanie tymczasową siedzibą Państwowej Szkoły Muzycznej. Powodem przeniesienia PSM jest zapowiadany generalny remont szkoły w Parku Wiosny Ludów. Taką informację na dzisiejszej sesji nadzwyczajnej Rady Miasta Kutna przekazał Zbigniew Wdowiak, wiceprezydent Kutna.

[więcej]
redaktor, 14.02.2017 15:19|czytane: 731 razy|22 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Dzielnicowi w gminie Kutno uratowali mężczyznę
Dwaj dzielnicowi uratowali zdrowie, a być może nawet i życie 58-letniemu mężczyźnie. Spostrzegawczość i szybkość działania st.asp. Krystiana Marca oraz st. asp. Roberta Kędziory pozwoliły uniknąć tragedii. Policjanci interweniowali na polu w Grabkowie w gminie Kutno. 

Dzielnicowi w gminie Kutno uratowali mężczyznę, ./upload/articles_pakiety/32887/01_obraz.jpg
Dzielnicowi w gminie Kutno uratowali mężczyznę, ./upload/articles_pakiety/32887/02_obraz.jpg


Spieszenie z pomocą to kwintesencja pracy policjanta. W każdym razie tak powinno być. Pomaganie innymi wymaga czasem odwagi, trzeba być dzielnym i czujnym.

- Dzielnicowym jestem jak najbardziej, a czy dzielnym to już niech oceniają mieszkańcy gminy Kutno w której pracuję od prawie 10 lat :) Co do naszej interwnecji - to tylko pomoc skierowana w stronę człowieka. Uważam, że każdy z nas,niezależnie od pełnionej funkcji powinien jednakowo reagować na krzywdę ludzką. Fajnie, że udało się pomóc - komentuje st.asp. Krystian Marzec.

Do zdarzenia doszło w piątek 10 lutego. Kutnowscy dzielnicowi ok. godz. 14.00 podczas obchodu w Grabkowi zwrócili uwagę na znajdującą się daleko w  polu dziwnie wyglądającą bryłę kształtem przypominającą postać ludzką. Jak się okazało był to mężczyzna z bardzo poważnym złamaniem nogi. Ranny trząsł się z zimna i nie mógł się ruszyć. [więcej]
pismak, 14.02.2017 15:21|czytane: 1048 razy|5 komentarzy|komentuj|czytaj cały
Archiwum wiadomości
Wyszukiwarka
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Cudowna dłoń masażystki...
To, że lekarz wypisał  skierowanie na masaże wcale nie oznacza, że szybko rozpoczniemy terapię. W Kutnie na „państwową” rehabilitację trzeba czekać... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Pod patronatem eKutno.pl: II Festiwal Nowe Brzmienie/Nowe Media
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na drugą edycję Festiwalu Nowe Brzmienie/Nowe Media, który odbędzie się w dniach 16-19 marca. W programie: 16.03 – godz. 18.00 Koncert Katarzyny Nosowskiej Nosowska zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze... [więcej]
Sport
Devante Wallace odszedł z Polfarmexu Kutno
Dziś KKS PRO BASKET KUTNO S.A. rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z byłym już zawodnikiem Polfarmex’u, Devante Wallacem. Umowa pomiędzy klubem a zawodnikiem została przedwcześnie zakończona na wniosek zawodnika. Wallace z Asseco Gdynia Zarząd klubu KKS PRO BASKET KUTNO S.A.  chciałby podziękować Devante... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zatrudnię kierownika Firma budowlana specjalizująca się w wykonywaniu wielkopowierzchniowych posadzek przemysłowych poszukuje pracownika na stanowisko kierownik robót. Mile widziani absolwenci politechnik z uzyskanym... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
Opiekun\ka Pani lubiącej grać w gry - 4500 zł netto Firma Arche ProCare jest tworzona przez ludzi, dla których odpowiedzialność i rzetelność stanowią najwyższą wartość. Dzięki naszej pasji w niesieniu pomocy zarówno dużym organizacjom, jak... [czytaj więcej]
Certyfikat Przewoźnika Drogowego Rzeczy Kompetencji Zawodowych, Spedycja. Warszawa 21-24.04.2017 r. Firma Koal serdecznie zaprasza do Warszawy na czterodniowe szkolenie pt - pon. 21,22,23,24 kwietnia 2017 r. 2016 r. Celem kursu jest przygotowanie Państwa do zdania z wynikiem pozytywnym 4-ro g... [czytaj więcej]
Projekt baneru internetowego Potrzebujesz baneru internetowego? Chętnie wykonam go specjalnie dla Ciebie. Dokładam wszelkiej staranności i dokładności przy wykonaniu powierzonego projektu, podchodzę indywidualnie do klienta... [czytaj więcej]
zatrudnię kelnera/kelnerkę Restauracja " DWOREK " zatrudni osobę na stanowisko kelner/ kelnerka . Osoby zainteresowane proszę o przesłanie Cv na adres : hotel@hotel-dworek-kutno.pl... [czytaj więcej]
Recepcjonista /kelner Hotel Dworek zatrudni kelnerkę/ recepcjonistkę. Cv należy składać osobiście w Hotelu przy ulicy Kościuszki 9.... [czytaj więcej]
Fotograf na wesela oraz imprezy okolicznościowe Mam świadomość, że nie jest to pierwsza strona z fotografią, którą odwiedzacie. Szukacie osoby, która uwieczni najważniejsze momenty w Waszym życiu w sposób niebanalny, jednocześnie w pe... [czytaj więcej]
Ubranko do chrztu Witam posiadam na sprzedaż ubranko do chrztu dla dziewczynki. Strój w kolorze białym w rozmiarze 68. Do sukienki jest bolerko z długim rękawem również w kolorze białym. Dodaje opaskę oraz buc... [czytaj więcej]
Przeprowadzji-Transport Przeprowadzki samochód o dużej kubatuże załadunku. Dlaczego skorzystać z naszej oferty jesteśmy Firmą z 26 letnim doświadczeniem w transporcie. Większość zleceń jest z polecenia miła ekip... [czytaj więcej]
KREDYTY, POŻYCZKI DLA FIRM I OSÓB FIZYCZNYCH Oferuję kredyt bankowy bez zabezpieczenia oraz inne rodzaje finansowania na okres do 12-30 lat kredytowania.rnMoja oferta skierowana jest również dla osób ze złym BIKiem, wpisami w KRD i ERIFF or... [czytaj więcej]
Piękna suknia ślubna Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
Zapraszam do kupna pięknej sukni ślubnej Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
Zapraszam do kupna pięknej sukni ślubnej Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Jeremiasz Gąsiorek:
9 minut temu
Jeżeli chodzi o tego pana to nigdy by mi to nie przyszło do głowy ,ale po głębszym zastanowieniu uważam,że to ma sens.Ciekawe ,czy ktoś mając takiego kontrkandydata odważy się wystartować?A jak nie to co to za wybór?
Ola Rzadkiewicz:
42 minut temu
Dzień dobry, proszę bardzo, dodaję
Wiesław Paszkiewicz:
1 godzin temu
Ale Was tam szkolą!
Teofil Zięba:
2
 · 
2 godzin temu
Jak będzie budowana nowa ulica koło oczyszczalni ścieków.
Dawid Mocher:
2 godzin temu
Dobra zmiana już przyszła. A będzie jeszcze lepiej. Tak dobrze, że nawet sobie tego wyobrazić nie jesteśmy w stanie. Tylko, że gdy ta dobra zmiana będzie już pełna, to... Polski już nie będzie.
Adolf Szaknowski:
2 godzin temu
Honoratko, Jadwigo oczywiście możesz mieć swoje zdanie szkoda tylko, że wyrażasz je w taki sposób - wiem przy .... się.
Włodzimierz Aksentowicz:
2
 · 
3 godzin temu
A kiedy ulica Burzowa?
Vanessa Fitinghoff:
3
 · 
3 godzin temu
Znam człowieka ma wrodzony gen legalizmu ,taki zawsze będzie państwowcem,podobnie jak Kamiński Mariusz(tylko nie mylić z łysą pałą,sprzedajną k..wą)Ciekawy pomysł!
Flawia Kościelny:
2
 · 
3 godzin temu
Może udaje ,że nie wie to ponoć dobra metoda?
Jadwiga Dagestański:
3 godzin temu
Bogdanie i Piusie nie jestem specjalistą od komputerów, banków i różnych machlojek ,żeby było jasne . Nie zwracaj się do mnie Bogdanie jako do redakcji bo nią nie jestem , nie jestem te z Piusie osobą z kręgu zainteresowanych i też tak jak wy mam prawo wypowiedzieć się i mieć swoje zdanie . A z jakiego kręgu wy jesteście? Bo ja z żadnego. Te aluzje to raczej do osób tych które zarządzały i nadzorowały i w dalszym ciągu utrzymują się na ciepłych stołeczkach.
Damian Tokarski:
3
 · 
3 godzin temu
O następcy mówią, że go nikt nie lubi,I DOBRZE,WRESZCIE KTOŚ NIEZDILOWANY, ANI Z GÓRĄ ,ANI Z DOŁEM-Ważne ,że trzeźwo myśli!Sądzę,że da radę!
Tytus Prażeń:
3 godzin temu
Podeprzyj się laską.
Ambroży Hrańk:
3 godzin temu
Szyby na przystankach MZK - POWYBIJANE, elewacje domów i bloków mieszkalnych - WYSPREJOWANE, kutnowscy policjanci - DOSKONALĄ SIĘ W STRZELANIU (szkoda, że do ludzi), straż miejska - PRZYCZEPIA SOBIE KOLEJNE GWIAZDKI AWANSU NA PAGONACH. Idzie wiosna - IDZIE DOBRA ZMIANA. Kto tego nie przeżyje - zostanie przyjęty przez zarząd KUCZKOWA na co najmniej 20-letnie przeczekanie.
Henryk Lenek:
3 godzin temu
Fajnie byłoby podeprzeć tą wiadomość mapą.
Marianna Krebs:
3
 · 
3 godzin temu
No Krzysiu zobacz,nawet już sensownego następce masz(o co się tak bardzo obawiałeś),no chyba teraz już nic nie stoi na przeszkodzie,żebyś sobie spokojnie wrócił na Czarnów,co nie?
Ambroży Hrańk:
3 godzin temu
Brawo szybownik z Wilczej!
Berenika Franciszak:
2
 · 
3 godzin temu
Wreszcie coś sensownego,konstruktywnego,nie jestem fanką tego człowieka,ale uważam,że wójtem mógłby być dobrym,napewno nikt go nie kupi...tak jak tego...nawet nie chcę wymieniać nazwiska.
Walter Konwa:
2
 · 
4 godzin temu
Pan Eugeniusz ma bardzo duże doświadczenie procesowe w odzyskiwaniu(z sukcesem) mienia(gminna prawnik mogłaby u niego terminować),a ponieważ i w gminie i w jego rodzinnej miejscowości jest trochę do odzyskania dla mieszkańców, jego kandydatura by była wręcz idealna.Nie mówiąc o tym,że jest wzorowym zięciem,mężem,ojcem,dziadkiem i katolikiem!Jesteśmy całą rodziną na tak!
Pompejusz Jedliński:
3
 · 
4 godzin temu
Barnim, nie napisałeś którą z kolei teściową (pierwszą... czy piątą) opiekuje się gminna prawnik.
Napoleon Bronicz:
4 godzin temu
Ulica bohaterow niczyichNajciekawsze artykuły
 ·  9
8 dni temu
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie
 ·  66
8 dni temu
To był żart a nie groźba. Ruszył proces byłego policjanta z kutnowskiej komendy
 ·  141
12 dni temu
Wójt Kołach gra na zwłokę z odrzuceniem wniosku w sprawie wiatraków w gminie Bedlno
 · 
12 dni temu
Zadzwoń jak zobaczysz Berniego. W gminie Strzelce zgubił się bernardyn
 ·  5
13 dni temu
Dr Clown w szpitalu w najbliższą sobotę. Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać chorych do śmiechu
 ·  118
13 dni temu
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim
 ·  78
14 dni temu
Kutnowski szpital zatrudni specjalistę ds. promocji i marketingu
 ·  27
14 dni temu
Policjant Łukasz M. pozostanie w areszcie
 ·  10
17 dni temu
Kwitnie korespondencja kutnowskiego sądu z Getin Bankiem
 ·  25
17 dni temu
Ukraińcy szturmem dochodzą swoich wynagrodzeń, a Polacy składają pozwy
 · 
19 dni temu
Potrzebni dawcy szpiku dla 12-letniej Oliwii z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
 ·  51
21 dni temu
Skończy się bezprawie uznane przez kutnowskie instytucje i samorząd? Cmentarz na Łąkoszynie rozszerzony nielegalnie
 · 
22 dni temu
Kutnowska Amatorska Liga Siatkówki. Dziewczyny z Łęczyca Team liderem
 ·  2
23 dni temu
Elżbieta Dzikowska, królowa witalności i przygody w Kutnie
 · 
23 dni temu
Bal w Zwierzakowie
 ·  70
23 dni temu
Złapany na gorącym uczynku za wylewy odpadów na pola. Czy grozi nam katastrofa ekologiczna?
 ·  2
25 dni temu
Podał się za policjanta i wyłudził 40 tysięcy złotych
 ·  53
26 dni temu
Skarga na starostę Krzysztofa Debicha zasadna
 ·  16
26 dni temu
Prezes Zarządu Pini Polonia zostaje na wolności
 ·  29
28 dni temu
Kancelaria z Warszawy już pracuje nad budową hali widowiskowo-sportowej w Kutnie
 ·  153
28 dni temu
Odpowiedź prezydenta Kutna na plany rządu: Jeśli będzie taka możliwość to będę kandydował
 ·  15
28 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Jaka to ulica?
 ·  125
29 dni temu
Zasada dwukadencyjności pozbawi władzy lokalnych oligarchów
 ·  191
29 dni temu
Wójt gminy Bedlno przegrał w sądzie. Wiatraki pod znakiem zapytania
 ·  3
29 dni temu
Awantura w rodzinie zakończona tymczasowym aresztowaniem
Pogoda w Kutnie
Dziś: poniedziałek
Temperatura: 5°C
Całkowite zachmurzenie
Wschód słońca: 06:47
Zachód słońca: 17:05

1012 hPa
25 km/h
0,0 mm


Jutro: wtorek
Temperatura: 7°C
Duże zachmurzenie

Wschód słońca: 06:45
Zachód słońca: 17:07

1002 hPa
24 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności