eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim
Dziś w siedzibie Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie odbyło się spotkanie związane z inicjatywą Związku przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji pod hasłem „Referendum szkolne - Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?”

- Celem spotkania było oficjalne zainicjowanie w Kutnie i powiecie kutnowskim akcji zbierania podpisów. Uczestnicy podpisali „Deklarację na rzecz przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty” i przystąpili do Oddziałowego Sztabu Referendalnego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie, ustalone także zostały szczegóły współpracy - mówi Mariusz Kozarski, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie.Pod wykazem obywateli popierających wniosek o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy reformy oświaty można składać podpisy w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie ul. Długosza 9, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 do 23 marca 2017r.

Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32833/01_obraz.jpg
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32833/02_obraz.jpg
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32833/03_obraz.jpg


W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego – Mariusz Kozarski, Piotr Wichulski, Inicjatywa Polska – Piotr Pilch, Sebastian Walczak, Nowoczesna – Patryk Barański, Justyna Sola-Stańczyk, Platforma Obywatelska – Artur Gierula, PSL - Andrzej Karniszewski, Razem – Adam Pawłowski, Sojusz Lewicy Demokratycznej – Wanda Chlebna.

Treść deklaracji na rzecz przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli
w sprawie reformy systemu oświaty.

Edukacja to obszar kluczowy dla rozwoju społecznego. Dlatego każda zmiana systemowa w oświacie wymaga rzeczowego uzasadnienia opartego na badaniach naukowych i szczegółowych analizach. W przypadku reformy minister edukacji Anny Zalewskiej brak jest głębszej analizy stanu polskiej edukacji, a tym samym merytorycznego uzasadnienia dla wdrażanych zmian, oznaczających powrót do systemu sprzed 1999 r. czyli do 8-klasowej szkoły podstawowej, 4-letniego liceum ogólnokształcącego i 5-letniego technikum. Zmiany w przyjętym kształcie zagrażają wszechstronnemu rozwojowi młodego pokolenia Polaków.

Reforma minister Anny Zalewskiej wzbudziła sprzeciw i krytykę nauczycieli, rodziców, organizacji pozarządowych, ekspertów, nauczycieli akademickich i samorządowców, którzy uznali ją za nieuzasadnioną i nieprzemyślaną, wprowadzającą wieloletni chaos organizacyjny i programowy oraz generującą olbrzymie koszty finansowe, które poniosą samorządy terytorialne.

Związek Nauczycielstwa Polskiego, inicjując obywatelski ruch na rzecz przeprowadzenia referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty, zwraca się do ugrupowań parlamentarnych i pozaparlamentarnych, stowarzyszeń rodziców, organizacji pozarządowych, korporacji samorządowych i innych podmiotów - krytycznie oceniających reformę oświaty - o przystąpienie do komitetu referendalnego, którego członkowie będą prowadzili kampanię informacyjną oraz zbierali podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy systemu oświaty, ponieważ jest to kwestia o najważniejszym znaczeniu dla Państwa oraz jego Obywateli i Obywatelek.

Deklaracja o przystąpieniu do komitetu ma charakter otwarty.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim

Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim

Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim

redaktor, 07.02.2017 17:41|czytane: 3733 razy|118 komentarzy|komentuj
Dacjan Kottwitz
Bonawentura Tur
czerwone pająki mieszały w tym łapki...
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
136 dni temu
Apoloniusz Misko
reforma jest konieczna i czy to sie podoba oszołomom czy nie , będzie wprowadzona !!!!!!!!!!!!!!!! DLA DOBRA NASZYCH DZIECI!!!!!!! a niedouczeni belfry niech zmienia prace!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
137 dni temu
Beatryks Michalikowski
Jak ten nauczyciel czytając z kartki stęka, współczuć należy uczniom że muszą wysłuchiwać takich jęków.
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
137 dni temu
Dorian Anioła
nauczyciele będą protestować a rodzice uczyć dzieci ,co zresztą od dawna robią.
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
138 dni temu
Gerard Brożyna
Żenujące występy tych Państwa. Gimnazja powinni zlikwidować 10 lat temu, to jest największa porażka polskiego systemu oświaty.

Dziwi natomiast kwękanie przedstawicieli powiatu kutnowskiego. Zyska przecież i pieniądze, i nowe miejsca pracy.
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
138 dni temu
Aleksy Suwalski
Głupi ten Zarząd Powiatu. Przecież Więcej klas zyskają szkoły średnie, więcej subwencji na oświatę by szkoły utrzymać, a oni protestują ?!? - Idioci ?!?
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
138 dni temu
Benicjusz Półkowski
Jest w tym zacnym gronie starszy siwy pan z brodą, kto to jest?
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
138 dni temu
Sławomir Flachsbinder Były wiceprezydent Piotr Pilch, pamiętamy jak skończył, było gorąco
137 dni temu
 · 
 · 
4
Sebastian Sroka I teraz próbuje o sobie przypomnieć?
137 dni temu
 · 
 · 
4
Jaromir Biskup
Gimnazja sie nie sprawdziły i reforma jest konieczna. Brawo PIS!
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
138 dni temu
Ursyn Krasiński Komu ty brawo bijesz, lepiej tymi łapkami się w czoło popukaj. To są dyktatorzy, a nie partia.
138 dni temu
 · 
Artur Asmus Dyktatorzy w liczbie mnogiej??? Zaangażowana gimbaza polecenia partyjne dostała
138 dni temu
 · 
 · 
5
Cezar Tuczy
Jedynie głupek da podpis tym baranom!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
138 dni temu
Aron Beter
Gdzie ten sol się jeszcze wkręci?
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
138 dni temu
Karol Ryło
Chlebna!! O matko!! Geniusz polonistyki z Mietkowa!!! Uuuuuu to będzie grubo!! Juz to czuję
 · 
Udostępnij
 · 
17
 · 
139 dni temu
Narcyz Vietinghoff A przypadkiem nie powinna być na emeryturze?
138 dni temu
 · 
 · 
13
Hubert Jork Ona zawsze powinna być na emeryturze.
138 dni temu
 · 
 · 
12
Tomisława Fabry To ona reprezentuje SLD a nie pan Bartek?
138 dni temu
 · 
 · 
10
Leszek Prejs
nie są pewni stołeczkków,dobrze płatnych to się buntują.My rodzice jesteśmy z tej zmiany zadowoleni.Weżcie się drodzy nauczyciele za solidną edukację dzieci,My wydajemy pieniążki na korki w imię czego?
 · 
Udostępnij
 · 
24
 · 
139 dni temu
Sykstus Wacławowicz mow za siebie, nie za mnie
138 dni temu
 · 
 · 
7
Józef Brown Mów za siebie, ja jako rodzic piątoklasistki nie zgadzam się na taką formę reformy, w której najwięcej tracą dzieci. Obecni V i VI klasiści powinni już mieć : geografie, fizykę, biologię oraz chemię a ich nie mają, tracą ponad połowę materiału
138 dni temu
 · 
 · 
3
Aniela Niklewski A co te dzieci tracą ?Czy coś zyskały?
138 dni temu
 · 
 · 
7
Fryderyk Weissblat Tracą to że w czwartej klasie obecnie powinny mieć geografię a nie mają, w klasie V fizykę i biologię a w klasie VI chemie tych przedmiotów nie mają. Te przedmioty zaczną się dopiero w klasie VII. Czyli obecne roczniki klas V i VI tracą połowę materiału
138 dni temu
 · 
 · 
3
Mateusz Solski i takie są obecnie dobre dzieciaki z tej fizyki i chemii , że na studia techniczne brakuje chętnych . chyba że to nauczyciele są fatalni i trzeba ich wymienic
138 dni temu
 · 
 · 
8
Nora Paschalski Mateusz i tu się z tobą zgadzam . Połowa kadry do wymiany a im gorszy tym ma więcej godzin dodatkowych bo klakieruje dyrekcji.
138 dni temu
 · 
 · 
7
Szczepan Ziabka
Urządzili zbiorowe puszczanie gazów i chcą jeszcze innych namawiać, wstręciuchy !!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
139 dni temu
Kosma Talat Byłeś, wąchałeś , czy w swoim smrodzie oczadziałeś??
139 dni temu
 · 
 · 
8
Adaukt Piotcowicz Kosma wasz smród jest nie do pokonania , czadzi wszędzie.
138 dni temu
 · 
 · 
8
Konrad Slaszko
PiS zreformuje wszystko i wychowa homosowietikusa, wiernego idei jedynej partii i jedynemu wodzowi. Absolwenci szkól nie będą mądrzejsi od mącenia w systemie oświaty, tak jak herbata nie będzie bardziej słonka od zwiększenia częstotliwości mieszania łyżeczką w filiżance.
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
139 dni temu
Adaukt Korczak
W Polsce jest niezbędna reforma oświaty tak jak sądownictwa czy Prokuratury.Gimnazja nie powinny w ogóle powstać bo niczego dzieci nie nauczyły.Wydaje mi się że tu nie chodzi o dzieci tylko o nauczycieli. któr4zy boją się że nie podołają nauczać w nowym systemie. Czy nie nadszedł czas aby i tu przyjrzeć się jaką wiedzę posiadają nauczyciele by porządnie mogli nauczać nasze pociechy.
 · 
Udostępnij
 · 
24
 · 
139 dni temu
Florenty Baranicki
Jak dobrze pamiętam to ten cały Broniarz był przeciwko powstawaniu gimnazjów a teraz co mu PO i PSL obiecali że jest przeciwko likwidacji gimnazjów? Cwaniaczek!
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
139 dni temu
Alwin Jachimiak Dlaczego pamięta się tylko, że Broniarz było przeciwko gimnazjom, a nie pamięta się tego, że Kaczyński był za powołaniem gimnazjów, a teraz jego ludzie je "wygaszają"???????? jaka pamięć jest wybiórcza......
139 dni temu
 · 
 · 
7
Sykstus Wacławowicz Pisioki tak mają, pamiętają to co kaczor im kazał i nic wiecej.
138 dni temu
 · 
 · 
7
Bogdan Bontscheck
P(i)sy szczekają - karawana idzie dalej. Jak Wam się nie podoba demokracja i wolność to Korea Płn. czeka na was z otwartymi ramionami. Zabierzcie tylko z sobą tą czarną zarazę....
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
139 dni temu
Napoleon Ostroszczak uwaga! gimbaza w akcji! hahahahaha
139 dni temu
 · 
 · 
16
Artur Sefer
Jakoś tak się stało, lewackie barany zaistniały, jest zagadką co z tego wyniknie?
Uwaga szubrawcy w akcji.!
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
139 dni temu
Dionizy Sawczyński Gdzieś tam geniuszu dojrzał lewactwo ???
139 dni temu
 · 
 · 
9
Doroteusz Osmianiec o całości dojrzał i się nie myli.
139 dni temu
 · 
 · 
9
Damazy Lesowik Nawet Papierz jest omylny a on nie-PiS-geniusz
138 dni temu
 · 
 · 
3
Szczepan Gron
Jak już się zebrał ten kwiat kutnowskich działaczy, to może by tak przy okazji zaproponowali referendum o dożywotnim piastowaniu władzy przez Burzyńskiego i jemu oddanych. Co ci ludzie robili wcześniej? Teraz się budzą bo wybory coraz bliżej? Pójdziecie z tymi pisemkami na wieś to was psami poszczują.
 · 
Udostępnij
 · 
21
 · 
139 dni temu
Florian Gruja
PiSo- Komuna lży i opluwa wszystkich którzy mają odwagę myśleć inaczej. Proponuję byście w ramach dekomunizacji poszli do nowych "dobrych" szkół. Szczególnie ciekawie zapowiada się podstawa przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie...Pani "ekspert" twierdzi, że antykoncepcja jest gorsza od handlu ludźmi.... bo to, że komunę obalił Kaczyński to już dzieciom będą wbijać do głów w przedszkolu. Ojjj tęsknicie za komuną oj tęsknicie...marzy Wam się takie partyjny aparatczyk do którego można polecieć i kapować... którzy wskażą Wam wroga, wyślą na wczasy, dadzą niby coś od Państwa, co w rzeczywistości i tak jest Wasze bo Państwo nic nie ma, by dać musi zabrać! Gdzie podziali się UB, SB, ORMO-wcy, członkowie PZPR pochowaliście legitymacje i udajecie PRAWDZIWYCH POLAKÓW. Mechanizm wyparcia macie opanowany do perfekcji...a tak naprawdę PISZPR i to was kręci. Pozdrawia urodzony po 89
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
139 dni temu
Remigiusz Starożebrski A ten Broniarz to jest z jakiej epoki?
139 dni temu
 · 
 · 
25
Klemens Russian No nareszcie sygnatariusze się obudzili i na forum będą zachwalac swój idiotyczny pomysł(referendum)..trochę pózno chcecie wejśc na salony polityczne..a może progi za wysokie?
139 dni temu
 · 
 · 
22
Serafina Jablonowski Chyba z epoki kamienia łupanego.
139 dni temu
 · 
 · 
3
Lucjan Gaszycki
A Pani Sola to w czyim imieniu się wypowiada i popiera referendum - dzieci przecież nie ma więc co ma do edukacji? A może chce wrócić do gimnazjum!
 · 
Udostępnij
 · 
31
 · 
139 dni temu
Maurycy Vislicensis kto to jest w ogóle?
139 dni temu
 · 
 · 
12
Arnold Uzłowski Kto to jest to zapytaj tych z którymi wcześniej pracowała.
139 dni temu
 · 
 · 
5
Napoleon Ostroszczak strach się bać?
139 dni temu
 · 
Cyryl Dagestański No , no faktycznie strach się bać.
139 dni temu
 · 
 · 
2
Areta Brunstein .Nisiewicz
139 dni temu
 · 
 · 
6
Zygmunt Werenko wykształcenie podobne i bez protekcji ani rusz
138 dni temu
 · 
 · 
3
Bartosz Gryf
Margines społeczny chce dopaść do władzy, czerwone ryje nienażarte.
 · 
Udostępnij
 · 
28
 · 
139 dni temu
Ildefons Marchewka
A ja znający ten typ ludzi twierdzę, że to nic innego jak tylko bicie piany i walka o korytka i to ciepłe korytka......Nie damy się nabrać ...............
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
139 dni temu
Ksawery Leon Kałuziński
Brawo ZNP, brawo walczący z PiSem!
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
139 dni temu
Jędrzej Dunin Ksawery oni walczą piętami za górami. O jakiej walce ty mówisz? Chyba ,że top walka o dostęp do żłobu, jak myślisz?
139 dni temu
 · 
 · 
22
Andrzej Chaszajdarowicz Komuna wróci!
139 dni temu
 · 
 · 
2
Urszula Barta
PISuary chcą nam zrobić prywatny folwark ze szkoły nie patrząc na dobro młodzieży. Brawo ZNP i wszyscy którzy się angażują w sprawę!!!
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
139 dni temu
Aron Czarnomostski Jeśli obecna szkoła produkuje takich jak ty to zmiany są konieczne
139 dni temu
 · 
 · 
27
Placyd Taranina Aron to kolejny PISuar, czyli taka gnida co tylko patrzy jak można komuś dokuczyć
139 dni temu
 · 
 · 
7
Sebastian Sroka Placyd, możesz mu ubliżać,ale spuentował celnie. Brawo Aron!
137 dni temu
 · 
 · 
2
Kamil Cacewicz
Do wszystkich ujadaczy na forum. Szczekajcie, wyjcie i obsikujcie sobie ogon, jesteście g...o warci.
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
139 dni temu
Lambert Aichler Ci co tu obrażają i próbują poniżać wszystkich i wszystko to niedojdy chcące się dowartościować, więc co się dziwisz. Zrób im tę przyjemność i daj się dowartościować, nic im więcej w życiu już nie zostało.
139 dni temu
 · 
 · 
8
Arnold Zelgowski
Mendy z całego powiatu w jednym pęczku, chyba szukają guza albo kopniaka.
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
139 dni temu
Lesław Rabsztyński sam go szukasz debilu
139 dni temu
 · 
 · 
6
Joanna Rosochacki Lesław nie denerwuj się ,żę was rozszyfrowano.
139 dni temu
 · 
 · 
16
Dionizy Sawczyński Ciekawe jak szybko pobiegnie "Arnold Z." pobiegnie do kościółka i w konfesjonale wypowie : spełniłem dobry uczynek - oplułem tych psubratów
139 dni temu
 · 
 · 
4
Olaf Buski Dionizy lepiej zobacz kto z władzy biega do kościoła a jak się zachowuje, to zrobisz lepszy uczynek niż leżenie pod konfesjonałem i podsłuchiwanie kto z czego się spowiada.
139 dni temu
 · 
 · 
5
Damazy Lesowik Olafie rzuć się w .........
138 dni temu
 · 
 · 
2
Aleksandra Gold
Czy można uzyskać informacje jakie funkcje w wymienionych partiach i partyjkach pełnią osoby biorące udział w/w spotkaniu? Może same się pochwalą?
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
139 dni temu
Lucyna Cbrapała To idź się ich zapytaj i nie truj na forum!
139 dni temu
 · 
 · 
4
Jędrzej Dunin No bym poszedł do nich ,ale nie wiem gdzie ich szukać . A tak swoją drogą skoro tak się produkują to nic takiego ,żeby podali kim są w tych swoich partiach i gdzie ich znaleźć bo jak na razie koryto zajęte przez innych.
139 dni temu
 · 
 · 
14
Józef Kozierowski dla chcacego nic trudnego
139 dni temu
 · 
Dorota Niewiarowski Słuchaj Józefie no przecież jak oni chcą się tak promowac to ja mam ich szukac czy lepiej jak powiedzą gdzie oni są?
139 dni temu
 · 
 · 
5
Teresa Fałszcz
Czy wy nie widzicie ,że robicie z siebie pośmiewisk nie byle dostać się do żłobu, taka prawda.
 · 
Udostępnij
 · 
22
 · 
139 dni temu
Hipolit Kochanik
Żeby było tak jak było, a dzieci komunistów miały prace w sektorze publicznym, bez wykonywania pracy fizycznej, która zarezerwowali na strefach dla niższej grupy społecznej. - NIEDOCZEKANIE
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
139 dni temu
January Murad
Komuchy odczepcie się od szkoły.
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
139 dni temu
Lesław Rabsztyński Komuchy to PIS
139 dni temu
 · 
 · 
2
Agapit Piwnicki
ZNP upolityczniony niczym "Staszic", choć tam panuje jedyna słuszna PO, a tu wszelkiej maści dziwadła. Oswiata ma być apolityczna, a tu co?
 · 
Udostępnij
 · 
28
 · 
139 dni temu
Lambert Aichler Oświata ma być apolityczna, więc won PIS od oświaty!
139 dni temu
 · 
 · 
5
Nikodem Ańdini członki zarządu powiatu, i wiadomo co tacy prezentują, ręce opadają
139 dni temu
 · 
 · 
8
Roch Wiernosław
Może tak ci ze ZNP przypomną sobie jak ich szef Broniarz protestował przeciwko utworzeniu gimnazjów? Politykierzy wkroczyli do akcji bo niedługo wybory samorządowe. Nie spotkałem jeszcze rodzica który byłby za pozostawieniem gimnazjum. Sprawa jest przesądzona, ale miło jest pokazać swoje "gęby" na zdjęciach. A nuż ktoś zapamięta. Zapamięta ale negatywnie.
 · 
Udostępnij
 · 
27
 · 
139 dni temu
Dacjan Kerner
Czy oni wszyscy aby na pewno są przykładem dla młodzieży?
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
139 dni temu
Jerzy Półzięć Nie sądzę .
139 dni temu
 · 
 · 
17
Julian Cieślików
Oni chcą referendum ,a przepraszam kim oni są ,żeby chcieli. Inni te chcą różnych innych rzeczy i co mają latać do nich po podpisy? Pytam kim oni są i co do tej pory roblobili . Czytając nazwiska można ssię załamać, do czego ludzie są zdolni.
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
139 dni temu
Dariusz Gietgud Masz rację właśnie tak jest jak napisałeś.
139 dni temu
 · 
 · 
13
Ronald Krubiner
Niby z jakiego powodu, Ablu zawsze mówię zgodnie z moim przekonaniem, Kwców nigdy nie poprę.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
139 dni temu
Ronald Krubiner
Kondony oświatowe, wynocha do mioły.
 · 
Udostępnij
 · 
22
 · 
139 dni temu
Abel Bernalewski powiesz im to w twarz? nieeeee, na zebraniu z rodzicami będziesz wchodził... w inną część ciała,
139 dni temu
 · 
 · 
6
Ildefons Mróz
Nie znam żadnego rodzica, który jest przeciwko likwidacji gimnazjum. A grono powyżej jest wyjątkowo żałosne. Kozarski widzi co się dzieje w szkołach podległych starostwu i nic z tym nie zrobił.
 · 
Udostępnij
 · 
30
 · 
139 dni temu
Anioł Cbudńaszek Głupich piszących tutaj nie brakuje. Obawiam się, że jesteś jednym z nich.
139 dni temu
 · 
 · 
7
Barnaba Russyan Anioł;komputer złosliwie przydzielił Ci tego Nicka...bo aniś anioł anis mądry
139 dni temu
 · 
 · 
7
Dionizy Sawczyński Znam setki rodziców którzy uważają że od likwidacji szkoły gimnazjalnej dzieci nie będą lepiej edukowane, a tysiące przeciwnych likwidacji obecnego systemu
139 dni temu
 · 
 · 
3
January Lelek
To jakaś komedia?
 · 
Udostępnij
 · 
20
 · 
139 dni temu
Ambroży Rej ja mam problem z definicją,ale obstawałbym,że to jakaś tragedia...jak patrzę na to towarzystwo to jawią mi się jakieś upiory z poprzedniej epoki(mimo,ze niektorzy w latach nie są rozbiegani)...może rośnie kolejne pokolenie tych z Aurory???a może to zwykłe schizy...
139 dni temu
 · 
 · 
23
Zbigniew Dawidajtis
jak się pisze słowo postkomunizm? osobno czy ....
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
139 dni temu
Dariusz Gietgud PO-POstkomunizm, chyba tak.
139 dni temu
 · 
 · 
8
Napoleon Ostroszczak RAZEM
139 dni temu
 · 
Dorota Niewiarowski RAZEM? A co razem?
139 dni temu
 · 
Mieczysław Ciepielowski
czy ja tam widzę słynnego Pilcha???niezwykle ciekawy gwiazdozbiór...a ZNP?szkoda gadać;oni są niezniszczalni i zawsze przy komunie(począwszy od czasow komuny)
 · 
Udostępnij
 · 
41
 · 
140 dni temu
Cecylia Stnkowicz Zdaje się ,że ma niezłą ciepłą posadkę z dużą ilością czasu. Taki to ma szczęście.
140 dni temu
 · 
 · 
34
Walerian Zygota Odrodził się ja Feniks. Co on robił , gdzie bywał a tu nagle proszę nawet jaką partię reprezentuje, czy ja się przewidziałem?
139 dni temu
 · 
 · 
7
Remigiusz Doruchowski
SZANOWNY PANIE GIERULA I POZOSTALI PRZECIWNICY REFORMY OŚWIATY, CZY NIE LEPIEJ GDYBY PAN ZABRAŁ SIĘ WRESZCIE DO PRAWDZIWEJ PRACY ZAMIAST ZAJMOWAĆ SIĘ TYM, CO PANA I JEGO KOLEGÓW Z OBECNEJ KOALICJI PRZERASTA?! ZA CO PAN BIERZE PIENIĄDZE PANIE GIERULA? ZA CO BIORĄ JE PANA KOLEDZY, Z KTÓRYCH WIĘKSZOŚĆ, TAK ZRESZTĄ JAK PAN, WEDŁUG MNIE, NIE POWINNIŚCIE PEŁNIĆ TAK WAŻNYCH FUNKCJI ?! PROSZĘ SIĘ DOBRZE ZASTANOWIĆ I PODDAĆ SAMOKRYTYCE. WSTYD NAM MIESZKAŃCOM ZA WAS WSZYSTKICH !
 · 
Udostępnij
 · 
65
 · 
140 dni temu
Rafał Olbrysz Dziwne,że gargula wie co dzieje się w oświacie ogólnopolskiej,bo odnośnie do oświaty wpowiecie nie wie nic poza posadą januszka którą nad wyraz się interesuje.Rozpieprzył oświatę całkowicie wszystko co się w niej dzieje to wolna amerykanka z głównym wlestrelerem jurusiem na czele.
139 dni temu
 · 
 · 
34
Damian Patrokoński Wybory się zbliżają !!!! Hahaha
138 dni temu
 · 
 · 
2
Albert Błachowski I co Hahaha zostaniesz w domu
138 dni temu
 · 
Florian Hannekenson
Cała Polska z was się śmieje .......kkk zzzzz OBYWATELE !
 · 
Udostępnij
 · 
37
 · 
140 dni temu
Aron Rybicki
O, pani Sola zna się na wszystkim na edukacji na szpitalu
 · 
Udostępnij
 · 
43
 · 
140 dni temu
Cecylia Stnkowicz Jak się ktoś zna na wszystkim to znaczy ,że na niczym.
140 dni temu
 · 
 · 
43
Jonatan Islicke
Ludzie co wy pierdzielicie za głupoty?Zmiany zagrażają młodemu pokoleniu ,a niby dlaczego?Ja jestem obywatelem ,ale nie życzę sobie żebyście występowali w moim imieniu bo z nikim z was się nieidentyfikuję.Dlaczego nie byliście tacy obywatelscy w poprzednich inicjatywach obywatelskich jak OFE, wiek emerytalny , tłumy rodziców dzieci niepełnosprawnych w sejmie? Gdzie byliście a teraz pod szldami róznych politycznych stworków wystepujec ie i myślicie ,że nikt was nie zna?Inicjatywa Polska a cóż to takiego?Jesteście niewiarygodni i tylko chcecie się pozałapywać na wybory. Przewodniczący związku nauczycielstaw to chyba jeszcze za wczesnego gomołki był przewodniczącym chyba bednarz i przedtem protestował przeciwko gimnazjom a teraz jest też przeciw tylko przedtem za zakładaniem a teraz za likwidacją.Ludzie umiaru.
 · 
Udostępnij
 · 
52
 · 
140 dni temu
Arkadiusz Ptrokacz
Drodzy nauczyciele, zawsze możecie zmienić pracę. 40 godzin pracy w tygodniu za minimalne wynagrodzenie zmieniłby wasz światopogląd, a tak poprzewracało się w główkach.
 · 
Udostępnij
 · 
37
 · 
140 dni temu
Roberta Styczeń Tyle wolnego ,korepetycji bez kas fiskalnych i jeszcze źle?ZMIEŃCIE PRACĘ.Strefa stoi otworem.
140 dni temu
 · 
 · 
35
Łazarz Marek Trzaska ostatnio w Pini świnki się o nich pytały
139 dni temu
 · 
 · 
8
Lucjan Gaszycki Mądrze prawicie Panowie!
139 dni temu
 · 
 · 
4
Daniel Kozicki
PO powinien reprezentować Janusz Pawlak. Co on tak cicho siedzi? Udaje, że nie jest pełowcem? Nie chce się narazić Pani Zalewskiej, która i tak wie sporo na jego temat.
 · 
Udostępnij
 · 
35
 · 
140 dni temu
Adalbert Barnacic Janusz pilnuje stołka, gdyż konkurencja nie śpi. Wośki z impetem wyrusza na podbój. polecam adres: www.liceum.polfarmex.pl
140 dni temu
 · 
 · 
15
Hipolit Morzkowski Przy okazji, janusz zobacz jak powinna wyglądać profesjonalna strona szkoły, bo wasza jest wyjątkowo cieniutka.
139 dni temu
 · 
 · 
11
Tymoteusz Lasota M.in. 200zl za miesiąc, wizyty w filharmonii i zapewniona praca w polfarmex, oto oferta tejże szkoły, zrzut ekranu utrwalony
139 dni temu
 · 
Chrystian Chomentowski Przecież takie liceum będzie płatne pewnie i to nie tanio.
139 dni temu
 · 
 · 
3
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Dymitr Fiut:
25 minut temu
Jaro, gratulacje i czymam ciuki za cie.
Onufry Kamiński:
35 minut temu
W Kutnie jest praca , kto chce ten pracuje tylko trzeba chcieć , ja nie narzekam . Czytaj ze zrozumieniem interes się kręci nie z kim, tylko z czym kolejny przykład prostactwa
Bonifacy Ukolicz:
49 minut temu
To z ciebie Onufry taki "komputerowy lodziarz", co do komputera - widać, co napisałeś, a co do lodów - z kim ten interes kręcisz, to staje sie coraz jasniejsze. Co do nauki to ci napisali - w Kutnie nie ma pracy dla absolwentów uniwersytetów i politechnik, a są stanowiska i praca dla absolwentow WSGK. To wystarczy.
Roman Kolumna:
2
 · 
1 godzin temu
A sekretarzem jest Pan Korowajski? Czyzby mąż sędziny która uznala winnego karkówe niby ze wplywal na swiadkow?
Onufry Kamiński:
2 godzin temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
2
 · 
2 godzin temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
2 godzin temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
2 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
3 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
3 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
3 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
3 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
3 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
3 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
3 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
3 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
4
 · 
3 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
4 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.
Faust Iwanoski:
6
 · 
4 godzin temu
Czy paranoik wypowiadał się w sprawach szpitala, redakcja powinna przytoczyć nieco jego "mądrości" ? Ciemny lud potrzebuje wiedzy. Też biedula podnieca się tym, co mówi - podobnie jak jego kolega pituchna.
Wadim Boj:
4 godzin temu
no chyba łaski nie robił wszak ponoć policjantem jest się 24 godziny na dobęNajciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
20 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności