eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 20.02.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim
Dziś w siedzibie Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie odbyło się spotkanie związane z inicjatywą Związku przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji pod hasłem „Referendum szkolne - Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?”

- Celem spotkania było oficjalne zainicjowanie w Kutnie i powiecie kutnowskim akcji zbierania podpisów. Uczestnicy podpisali „Deklarację na rzecz przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty” i przystąpili do Oddziałowego Sztabu Referendalnego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie, ustalone także zostały szczegóły współpracy - mówi Mariusz Kozarski, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie.Pod wykazem obywateli popierających wniosek o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy reformy oświaty można składać podpisy w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie ul. Długosza 9, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 do 23 marca 2017r.

Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32833/01_obraz.jpg
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32833/02_obraz.jpg
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32833/03_obraz.jpg


W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego – Mariusz Kozarski, Piotr Wichulski, Inicjatywa Polska – Piotr Pilch, Sebastian Walczak, Nowoczesna – Patryk Barański, Justyna Sola-Stańczyk, Platforma Obywatelska – Artur Gierula, PSL - Andrzej Karniszewski, Razem – Adam Pawłowski, Sojusz Lewicy Demokratycznej – Wanda Chlebna.

Treść deklaracji na rzecz przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli
w sprawie reformy systemu oświaty.

Edukacja to obszar kluczowy dla rozwoju społecznego. Dlatego każda zmiana systemowa w oświacie wymaga rzeczowego uzasadnienia opartego na badaniach naukowych i szczegółowych analizach. W przypadku reformy minister edukacji Anny Zalewskiej brak jest głębszej analizy stanu polskiej edukacji, a tym samym merytorycznego uzasadnienia dla wdrażanych zmian, oznaczających powrót do systemu sprzed 1999 r. czyli do 8-klasowej szkoły podstawowej, 4-letniego liceum ogólnokształcącego i 5-letniego technikum. Zmiany w przyjętym kształcie zagrażają wszechstronnemu rozwojowi młodego pokolenia Polaków.

Reforma minister Anny Zalewskiej wzbudziła sprzeciw i krytykę nauczycieli, rodziców, organizacji pozarządowych, ekspertów, nauczycieli akademickich i samorządowców, którzy uznali ją za nieuzasadnioną i nieprzemyślaną, wprowadzającą wieloletni chaos organizacyjny i programowy oraz generującą olbrzymie koszty finansowe, które poniosą samorządy terytorialne.

Związek Nauczycielstwa Polskiego, inicjując obywatelski ruch na rzecz przeprowadzenia referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty, zwraca się do ugrupowań parlamentarnych i pozaparlamentarnych, stowarzyszeń rodziców, organizacji pozarządowych, korporacji samorządowych i innych podmiotów - krytycznie oceniających reformę oświaty - o przystąpienie do komitetu referendalnego, którego członkowie będą prowadzili kampanię informacyjną oraz zbierali podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy systemu oświaty, ponieważ jest to kwestia o najważniejszym znaczeniu dla Państwa oraz jego Obywateli i Obywatelek.

Deklaracja o przystąpieniu do komitetu ma charakter otwarty.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim

Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim

Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim

redaktor, 07.02.2017 17:41|czytane: 3482 razy|118 komentarzy|komentuj
Marcel Uzdowski
Bonawentura Tur
czerwone pająki mieszały w tym łapki...
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
10 dni temu
Apoloniusz Misko
reforma jest konieczna i czy to sie podoba oszołomom czy nie , będzie wprowadzona !!!!!!!!!!!!!!!! DLA DOBRA NASZYCH DZIECI!!!!!!! a niedouczeni belfry niech zmienia prace!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
10 dni temu
Beatryks Michalikowski
Jak ten nauczyciel czytając z kartki stęka, współczuć należy uczniom że muszą wysłuchiwać takich jęków.
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
10 dni temu
Dorian Anioła
nauczyciele będą protestować a rodzice uczyć dzieci ,co zresztą od dawna robią.
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
11 dni temu
Gerard Brożyna
Żenujące występy tych Państwa. Gimnazja powinni zlikwidować 10 lat temu, to jest największa porażka polskiego systemu oświaty.

Dziwi natomiast kwękanie przedstawicieli powiatu kutnowskiego. Zyska przecież i pieniądze, i nowe miejsca pracy.
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
11 dni temu
Aleksy Suwalski
Głupi ten Zarząd Powiatu. Przecież Więcej klas zyskają szkoły średnie, więcej subwencji na oświatę by szkoły utrzymać, a oni protestują ?!? - Idioci ?!?
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
11 dni temu
Benicjusz Półkowski
Jest w tym zacnym gronie starszy siwy pan z brodą, kto to jest?
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
11 dni temu
Sławomir Flachsbinder Były wiceprezydent Piotr Pilch, pamiętamy jak skończył, było gorąco
11 dni temu
 · 
 · 
4
Sebastian Sroka I teraz próbuje o sobie przypomnieć?
11 dni temu
 · 
 · 
4
Jaromir Biskup
Gimnazja sie nie sprawdziły i reforma jest konieczna. Brawo PIS!
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
11 dni temu
Ursyn Krasiński Komu ty brawo bijesz, lepiej tymi łapkami się w czoło popukaj. To są dyktatorzy, a nie partia.
11 dni temu
 · 
Artur Asmus Dyktatorzy w liczbie mnogiej??? Zaangażowana gimbaza polecenia partyjne dostała
11 dni temu
 · 
 · 
5
Cezar Tuczy
Jedynie głupek da podpis tym baranom!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
11 dni temu
Aron Beter
Gdzie ten sol się jeszcze wkręci?
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
12 dni temu
Karol Ryło
Chlebna!! O matko!! Geniusz polonistyki z Mietkowa!!! Uuuuuu to będzie grubo!! Juz to czuję
 · 
Udostępnij
 · 
17
 · 
12 dni temu
Narcyz Vietinghoff A przypadkiem nie powinna być na emeryturze?
12 dni temu
 · 
 · 
13
Hubert Jork Ona zawsze powinna być na emeryturze.
12 dni temu
 · 
 · 
12
Tomisława Fabry To ona reprezentuje SLD a nie pan Bartek?
12 dni temu
 · 
 · 
10
Leszek Prejs
nie są pewni stołeczkków,dobrze płatnych to się buntują.My rodzice jesteśmy z tej zmiany zadowoleni.Weżcie się drodzy nauczyciele za solidną edukację dzieci,My wydajemy pieniążki na korki w imię czego?
 · 
Udostępnij
 · 
24
 · 
12 dni temu
Sykstus Wacławowicz mow za siebie, nie za mnie
12 dni temu
 · 
 · 
7
Józef Brown Mów za siebie, ja jako rodzic piątoklasistki nie zgadzam się na taką formę reformy, w której najwięcej tracą dzieci. Obecni V i VI klasiści powinni już mieć : geografie, fizykę, biologię oraz chemię a ich nie mają, tracą ponad połowę materiału
12 dni temu
 · 
 · 
3
Aniela Niklewski A co te dzieci tracą ?Czy coś zyskały?
12 dni temu
 · 
 · 
7
Fryderyk Weissblat Tracą to że w czwartej klasie obecnie powinny mieć geografię a nie mają, w klasie V fizykę i biologię a w klasie VI chemie tych przedmiotów nie mają. Te przedmioty zaczną się dopiero w klasie VII. Czyli obecne roczniki klas V i VI tracą połowę materiału
11 dni temu
 · 
 · 
3
Mateusz Solski i takie są obecnie dobre dzieciaki z tej fizyki i chemii , że na studia techniczne brakuje chętnych . chyba że to nauczyciele są fatalni i trzeba ich wymienic
11 dni temu
 · 
 · 
8
Nora Paschalski Mateusz i tu się z tobą zgadzam . Połowa kadry do wymiany a im gorszy tym ma więcej godzin dodatkowych bo klakieruje dyrekcji.
11 dni temu
 · 
 · 
7
Szczepan Ziabka
Urządzili zbiorowe puszczanie gazów i chcą jeszcze innych namawiać, wstręciuchy !!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
12 dni temu
Kosma Talat Byłeś, wąchałeś , czy w swoim smrodzie oczadziałeś??
12 dni temu
 · 
 · 
8
Adaukt Piotcowicz Kosma wasz smród jest nie do pokonania , czadzi wszędzie.
12 dni temu
 · 
 · 
8
Konrad Slaszko
PiS zreformuje wszystko i wychowa homosowietikusa, wiernego idei jedynej partii i jedynemu wodzowi. Absolwenci szkól nie będą mądrzejsi od mącenia w systemie oświaty, tak jak herbata nie będzie bardziej słonka od zwiększenia częstotliwości mieszania łyżeczką w filiżance.
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
12 dni temu
Adaukt Korczak
W Polsce jest niezbędna reforma oświaty tak jak sądownictwa czy Prokuratury.Gimnazja nie powinny w ogóle powstać bo niczego dzieci nie nauczyły.Wydaje mi się że tu nie chodzi o dzieci tylko o nauczycieli. któr4zy boją się że nie podołają nauczać w nowym systemie. Czy nie nadszedł czas aby i tu przyjrzeć się jaką wiedzę posiadają nauczyciele by porządnie mogli nauczać nasze pociechy.
 · 
Udostępnij
 · 
24
 · 
12 dni temu
Florenty Baranicki
Jak dobrze pamiętam to ten cały Broniarz był przeciwko powstawaniu gimnazjów a teraz co mu PO i PSL obiecali że jest przeciwko likwidacji gimnazjów? Cwaniaczek!
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
12 dni temu
Alwin Jachimiak Dlaczego pamięta się tylko, że Broniarz było przeciwko gimnazjom, a nie pamięta się tego, że Kaczyński był za powołaniem gimnazjów, a teraz jego ludzie je "wygaszają"???????? jaka pamięć jest wybiórcza......
12 dni temu
 · 
 · 
7
Sykstus Wacławowicz Pisioki tak mają, pamiętają to co kaczor im kazał i nic wiecej.
12 dni temu
 · 
 · 
7
Bogdan Bontscheck
P(i)sy szczekają - karawana idzie dalej. Jak Wam się nie podoba demokracja i wolność to Korea Płn. czeka na was z otwartymi ramionami. Zabierzcie tylko z sobą tą czarną zarazę....
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
12 dni temu
Napoleon Ostroszczak uwaga! gimbaza w akcji! hahahahaha
12 dni temu
 · 
 · 
16
Artur Sefer
Jakoś tak się stało, lewackie barany zaistniały, jest zagadką co z tego wyniknie?
Uwaga szubrawcy w akcji.!
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
12 dni temu
Dionizy Sawczyński Gdzieś tam geniuszu dojrzał lewactwo ???
12 dni temu
 · 
 · 
9
Doroteusz Osmianiec o całości dojrzał i się nie myli.
12 dni temu
 · 
 · 
9
Damazy Lesowik Nawet Papierz jest omylny a on nie-PiS-geniusz
12 dni temu
 · 
 · 
3
Szczepan Gron
Jak już się zebrał ten kwiat kutnowskich działaczy, to może by tak przy okazji zaproponowali referendum o dożywotnim piastowaniu władzy przez Burzyńskiego i jemu oddanych. Co ci ludzie robili wcześniej? Teraz się budzą bo wybory coraz bliżej? Pójdziecie z tymi pisemkami na wieś to was psami poszczują.
 · 
Udostępnij
 · 
21
 · 
12 dni temu
Florian Gruja
PiSo- Komuna lży i opluwa wszystkich którzy mają odwagę myśleć inaczej. Proponuję byście w ramach dekomunizacji poszli do nowych "dobrych" szkół. Szczególnie ciekawie zapowiada się podstawa przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie...Pani "ekspert" twierdzi, że antykoncepcja jest gorsza od handlu ludźmi.... bo to, że komunę obalił Kaczyński to już dzieciom będą wbijać do głów w przedszkolu. Ojjj tęsknicie za komuną oj tęsknicie...marzy Wam się takie partyjny aparatczyk do którego można polecieć i kapować... którzy wskażą Wam wroga, wyślą na wczasy, dadzą niby coś od Państwa, co w rzeczywistości i tak jest Wasze bo Państwo nic nie ma, by dać musi zabrać! Gdzie podziali się UB, SB, ORMO-wcy, członkowie PZPR pochowaliście legitymacje i udajecie PRAWDZIWYCH POLAKÓW. Mechanizm wyparcia macie opanowany do perfekcji...a tak naprawdę PISZPR i to was kręci. Pozdrawia urodzony po 89
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
12 dni temu
Remigiusz Starożebrski A ten Broniarz to jest z jakiej epoki?
12 dni temu
 · 
 · 
25
Klemens Russian No nareszcie sygnatariusze się obudzili i na forum będą zachwalac swój idiotyczny pomysł(referendum)..trochę pózno chcecie wejśc na salony polityczne..a może progi za wysokie?
12 dni temu
 · 
 · 
22
Serafina Jablonowski Chyba z epoki kamienia łupanego.
12 dni temu
 · 
 · 
3
Lucjan Gaszycki
A Pani Sola to w czyim imieniu się wypowiada i popiera referendum - dzieci przecież nie ma więc co ma do edukacji? A może chce wrócić do gimnazjum!
 · 
Udostępnij
 · 
31
 · 
12 dni temu
Maurycy Vislicensis kto to jest w ogóle?
12 dni temu
 · 
 · 
12
Arnold Uzłowski Kto to jest to zapytaj tych z którymi wcześniej pracowała.
12 dni temu
 · 
 · 
5
Napoleon Ostroszczak strach się bać?
12 dni temu
 · 
Cyryl Dagestański No , no faktycznie strach się bać.
12 dni temu
 · 
 · 
2
Areta Brunstein .Nisiewicz
12 dni temu
 · 
 · 
6
Zygmunt Werenko wykształcenie podobne i bez protekcji ani rusz
12 dni temu
 · 
 · 
3
Bartosz Gryf
Margines społeczny chce dopaść do władzy, czerwone ryje nienażarte.
 · 
Udostępnij
 · 
28
 · 
13 dni temu
Ildefons Marchewka
A ja znający ten typ ludzi twierdzę, że to nic innego jak tylko bicie piany i walka o korytka i to ciepłe korytka......Nie damy się nabrać ...............
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
13 dni temu
Ksawery Leon Kałuziński
Brawo ZNP, brawo walczący z PiSem!
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
13 dni temu
Jędrzej Dunin Ksawery oni walczą piętami za górami. O jakiej walce ty mówisz? Chyba ,że top walka o dostęp do żłobu, jak myślisz?
12 dni temu
 · 
 · 
22
Andrzej Chaszajdarowicz Komuna wróci!
12 dni temu
 · 
 · 
2
Urszula Barta
PISuary chcą nam zrobić prywatny folwark ze szkoły nie patrząc na dobro młodzieży. Brawo ZNP i wszyscy którzy się angażują w sprawę!!!
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
13 dni temu
Aron Czarnomostski Jeśli obecna szkoła produkuje takich jak ty to zmiany są konieczne
13 dni temu
 · 
 · 
27
Placyd Taranina Aron to kolejny PISuar, czyli taka gnida co tylko patrzy jak można komuś dokuczyć
13 dni temu
 · 
 · 
7
Sebastian Sroka Placyd, możesz mu ubliżać,ale spuentował celnie. Brawo Aron!
11 dni temu
 · 
 · 
2
Kamil Cacewicz
Do wszystkich ujadaczy na forum. Szczekajcie, wyjcie i obsikujcie sobie ogon, jesteście g...o warci.
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
13 dni temu
Lambert Aichler Ci co tu obrażają i próbują poniżać wszystkich i wszystko to niedojdy chcące się dowartościować, więc co się dziwisz. Zrób im tę przyjemność i daj się dowartościować, nic im więcej w życiu już nie zostało.
13 dni temu
 · 
 · 
8
Arnold Zelgowski
Mendy z całego powiatu w jednym pęczku, chyba szukają guza albo kopniaka.
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
13 dni temu
Lesław Rabsztyński sam go szukasz debilu
13 dni temu
 · 
 · 
6
Joanna Rosochacki Lesław nie denerwuj się ,żę was rozszyfrowano.
12 dni temu
 · 
 · 
16
Dionizy Sawczyński Ciekawe jak szybko pobiegnie "Arnold Z." pobiegnie do kościółka i w konfesjonale wypowie : spełniłem dobry uczynek - oplułem tych psubratów
12 dni temu
 · 
 · 
4
Olaf Buski Dionizy lepiej zobacz kto z władzy biega do kościoła a jak się zachowuje, to zrobisz lepszy uczynek niż leżenie pod konfesjonałem i podsłuchiwanie kto z czego się spowiada.
12 dni temu
 · 
 · 
5
Damazy Lesowik Olafie rzuć się w .........
12 dni temu
 · 
 · 
2
Aleksandra Gold
Czy można uzyskać informacje jakie funkcje w wymienionych partiach i partyjkach pełnią osoby biorące udział w/w spotkaniu? Może same się pochwalą?
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
13 dni temu
Lucyna Cbrapała To idź się ich zapytaj i nie truj na forum!
13 dni temu
 · 
 · 
4
Jędrzej Dunin No bym poszedł do nich ,ale nie wiem gdzie ich szukać . A tak swoją drogą skoro tak się produkują to nic takiego ,żeby podali kim są w tych swoich partiach i gdzie ich znaleźć bo jak na razie koryto zajęte przez innych.
12 dni temu
 · 
 · 
14
Józef Kozierowski dla chcacego nic trudnego
12 dni temu
 · 
Dorota Niewiarowski Słuchaj Józefie no przecież jak oni chcą się tak promowac to ja mam ich szukac czy lepiej jak powiedzą gdzie oni są?
12 dni temu
 · 
 · 
5
Teresa Fałszcz
Czy wy nie widzicie ,że robicie z siebie pośmiewisk nie byle dostać się do żłobu, taka prawda.
 · 
Udostępnij
 · 
22
 · 
13 dni temu
Hipolit Kochanik
Żeby było tak jak było, a dzieci komunistów miały prace w sektorze publicznym, bez wykonywania pracy fizycznej, która zarezerwowali na strefach dla niższej grupy społecznej. - NIEDOCZEKANIE
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
13 dni temu
January Murad
Komuchy odczepcie się od szkoły.
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
13 dni temu
Lesław Rabsztyński Komuchy to PIS
13 dni temu
 · 
 · 
2
Agapit Piwnicki
ZNP upolityczniony niczym "Staszic", choć tam panuje jedyna słuszna PO, a tu wszelkiej maści dziwadła. Oswiata ma być apolityczna, a tu co?
 · 
Udostępnij
 · 
28
 · 
13 dni temu
Lambert Aichler Oświata ma być apolityczna, więc won PIS od oświaty!
13 dni temu
 · 
 · 
5
Nikodem Ańdini członki zarządu powiatu, i wiadomo co tacy prezentują, ręce opadają
12 dni temu
 · 
 · 
8
Roch Wiernosław
Może tak ci ze ZNP przypomną sobie jak ich szef Broniarz protestował przeciwko utworzeniu gimnazjów? Politykierzy wkroczyli do akcji bo niedługo wybory samorządowe. Nie spotkałem jeszcze rodzica który byłby za pozostawieniem gimnazjum. Sprawa jest przesądzona, ale miło jest pokazać swoje "gęby" na zdjęciach. A nuż ktoś zapamięta. Zapamięta ale negatywnie.
 · 
Udostępnij
 · 
27
 · 
13 dni temu
Dacjan Kerner
Czy oni wszyscy aby na pewno są przykładem dla młodzieży?
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
13 dni temu
Jerzy Półzięć Nie sądzę .
13 dni temu
 · 
 · 
17
Julian Cieślików
Oni chcą referendum ,a przepraszam kim oni są ,żeby chcieli. Inni te chcą różnych innych rzeczy i co mają latać do nich po podpisy? Pytam kim oni są i co do tej pory roblobili . Czytając nazwiska można ssię załamać, do czego ludzie są zdolni.
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
13 dni temu
Dariusz Gietgud Masz rację właśnie tak jest jak napisałeś.
13 dni temu
 · 
 · 
13
Ronald Krubiner
Niby z jakiego powodu, Ablu zawsze mówię zgodnie z moim przekonaniem, Kwców nigdy nie poprę.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
13 dni temu
Ronald Krubiner
Kondony oświatowe, wynocha do mioły.
 · 
Udostępnij
 · 
22
 · 
13 dni temu
Abel Bernalewski powiesz im to w twarz? nieeeee, na zebraniu z rodzicami będziesz wchodził... w inną część ciała,
13 dni temu
 · 
 · 
6
Ildefons Mróz
Nie znam żadnego rodzica, który jest przeciwko likwidacji gimnazjum. A grono powyżej jest wyjątkowo żałosne. Kozarski widzi co się dzieje w szkołach podległych starostwu i nic z tym nie zrobił.
 · 
Udostępnij
 · 
30
 · 
13 dni temu
Anioł Cbudńaszek Głupich piszących tutaj nie brakuje. Obawiam się, że jesteś jednym z nich.
13 dni temu
 · 
 · 
7
Barnaba Russyan Anioł;komputer złosliwie przydzielił Ci tego Nicka...bo aniś anioł anis mądry
13 dni temu
 · 
 · 
7
Dionizy Sawczyński Znam setki rodziców którzy uważają że od likwidacji szkoły gimnazjalnej dzieci nie będą lepiej edukowane, a tysiące przeciwnych likwidacji obecnego systemu
12 dni temu
 · 
 · 
3
January Lelek
To jakaś komedia?
 · 
Udostępnij
 · 
20
 · 
13 dni temu
Ambroży Rej ja mam problem z definicją,ale obstawałbym,że to jakaś tragedia...jak patrzę na to towarzystwo to jawią mi się jakieś upiory z poprzedniej epoki(mimo,ze niektorzy w latach nie są rozbiegani)...może rośnie kolejne pokolenie tych z Aurory???a może to zwykłe schizy...
13 dni temu
 · 
 · 
23
Zbigniew Dawidajtis
jak się pisze słowo postkomunizm? osobno czy ....
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
13 dni temu
Dariusz Gietgud PO-POstkomunizm, chyba tak.
13 dni temu
 · 
 · 
8
Napoleon Ostroszczak RAZEM
12 dni temu
 · 
Dorota Niewiarowski RAZEM? A co razem?
12 dni temu
 · 
Mieczysław Ciepielowski
czy ja tam widzę słynnego Pilcha???niezwykle ciekawy gwiazdozbiór...a ZNP?szkoda gadać;oni są niezniszczalni i zawsze przy komunie(począwszy od czasow komuny)
 · 
Udostępnij
 · 
41
 · 
13 dni temu
Cecylia Stnkowicz Zdaje się ,że ma niezłą ciepłą posadkę z dużą ilością czasu. Taki to ma szczęście.
13 dni temu
 · 
 · 
34
Walerian Zygota Odrodził się ja Feniks. Co on robił , gdzie bywał a tu nagle proszę nawet jaką partię reprezentuje, czy ja się przewidziałem?
12 dni temu
 · 
 · 
7
Remigiusz Doruchowski
SZANOWNY PANIE GIERULA I POZOSTALI PRZECIWNICY REFORMY OŚWIATY, CZY NIE LEPIEJ GDYBY PAN ZABRAŁ SIĘ WRESZCIE DO PRAWDZIWEJ PRACY ZAMIAST ZAJMOWAĆ SIĘ TYM, CO PANA I JEGO KOLEGÓW Z OBECNEJ KOALICJI PRZERASTA?! ZA CO PAN BIERZE PIENIĄDZE PANIE GIERULA? ZA CO BIORĄ JE PANA KOLEDZY, Z KTÓRYCH WIĘKSZOŚĆ, TAK ZRESZTĄ JAK PAN, WEDŁUG MNIE, NIE POWINNIŚCIE PEŁNIĆ TAK WAŻNYCH FUNKCJI ?! PROSZĘ SIĘ DOBRZE ZASTANOWIĆ I PODDAĆ SAMOKRYTYCE. WSTYD NAM MIESZKAŃCOM ZA WAS WSZYSTKICH !
 · 
Udostępnij
 · 
65
 · 
13 dni temu
Rafał Olbrysz Dziwne,że gargula wie co dzieje się w oświacie ogólnopolskiej,bo odnośnie do oświaty wpowiecie nie wie nic poza posadą januszka którą nad wyraz się interesuje.Rozpieprzył oświatę całkowicie wszystko co się w niej dzieje to wolna amerykanka z głównym wlestrelerem jurusiem na czele.
13 dni temu
 · 
 · 
34
Damian Patrokoński Wybory się zbliżają !!!! Hahaha
12 dni temu
 · 
 · 
2
Albert Błachowski I co Hahaha zostaniesz w domu
11 dni temu
 · 
Florian Hannekenson
Cała Polska z was się śmieje .......kkk zzzzz OBYWATELE !
 · 
Udostępnij
 · 
37
 · 
13 dni temu
Aron Rybicki
O, pani Sola zna się na wszystkim na edukacji na szpitalu
 · 
Udostępnij
 · 
43
 · 
13 dni temu
Cecylia Stnkowicz Jak się ktoś zna na wszystkim to znaczy ,że na niczym.
13 dni temu
 · 
 · 
43
Jonatan Islicke
Ludzie co wy pierdzielicie za głupoty?Zmiany zagrażają młodemu pokoleniu ,a niby dlaczego?Ja jestem obywatelem ,ale nie życzę sobie żebyście występowali w moim imieniu bo z nikim z was się nieidentyfikuję.Dlaczego nie byliście tacy obywatelscy w poprzednich inicjatywach obywatelskich jak OFE, wiek emerytalny , tłumy rodziców dzieci niepełnosprawnych w sejmie? Gdzie byliście a teraz pod szldami róznych politycznych stworków wystepujec ie i myślicie ,że nikt was nie zna?Inicjatywa Polska a cóż to takiego?Jesteście niewiarygodni i tylko chcecie się pozałapywać na wybory. Przewodniczący związku nauczycielstaw to chyba jeszcze za wczesnego gomołki był przewodniczącym chyba bednarz i przedtem protestował przeciwko gimnazjom a teraz jest też przeciw tylko przedtem za zakładaniem a teraz za likwidacją.Ludzie umiaru.
 · 
Udostępnij
 · 
52
 · 
13 dni temu
Arkadiusz Ptrokacz
Drodzy nauczyciele, zawsze możecie zmienić pracę. 40 godzin pracy w tygodniu za minimalne wynagrodzenie zmieniłby wasz światopogląd, a tak poprzewracało się w główkach.
 · 
Udostępnij
 · 
37
 · 
13 dni temu
Roberta Styczeń Tyle wolnego ,korepetycji bez kas fiskalnych i jeszcze źle?ZMIEŃCIE PRACĘ.Strefa stoi otworem.
13 dni temu
 · 
 · 
35
Łazarz Marek Trzaska ostatnio w Pini świnki się o nich pytały
13 dni temu
 · 
 · 
8
Lucjan Gaszycki Mądrze prawicie Panowie!
13 dni temu
 · 
 · 
4
Daniel Kozicki
PO powinien reprezentować Janusz Pawlak. Co on tak cicho siedzi? Udaje, że nie jest pełowcem? Nie chce się narazić Pani Zalewskiej, która i tak wie sporo na jego temat.
 · 
Udostępnij
 · 
35
 · 
13 dni temu
Adalbert Barnacic Janusz pilnuje stołka, gdyż konkurencja nie śpi. Wośki z impetem wyrusza na podbój. polecam adres: www.liceum.polfarmex.pl
13 dni temu
 · 
 · 
15
Hipolit Morzkowski Przy okazji, janusz zobacz jak powinna wyglądać profesjonalna strona szkoły, bo wasza jest wyjątkowo cieniutka.
13 dni temu
 · 
 · 
11
Tymoteusz Lasota M.in. 200zl za miesiąc, wizyty w filharmonii i zapewniona praca w polfarmex, oto oferta tejże szkoły, zrzut ekranu utrwalony
13 dni temu
 · 
Chrystian Chomentowski Przecież takie liceum będzie płatne pewnie i to nie tanio.
13 dni temu
 · 
 · 
3
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Cudowna dłoń masażystki...
To, że lekarz wypisał  skierowanie na masaże wcale nie oznacza, że szybko rozpoczniemy terapię. W Kutnie na „państwową” rehabilitację trzeba czekać... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Pod patronatem eKutno.pl: II Festiwal Nowe Brzmienie/Nowe Media
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na drugą edycję Festiwalu Nowe Brzmienie/Nowe Media, który odbędzie się w dniach 16-19 marca. W programie: 16.03 – godz. 18.00 Koncert Katarzyny Nosowskiej Nosowska zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze... [więcej]
Sport
Devante Wallace odszedł z Polfarmexu Kutno
Dziś KKS PRO BASKET KUTNO S.A. rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z byłym już zawodnikiem Polfarmex’u, Devante Wallacem. Umowa pomiędzy klubem a zawodnikiem została przedwcześnie zakończona na wniosek zawodnika. Wallace z Asseco Gdynia Zarząd klubu KKS PRO BASKET KUTNO S.A.  chciałby podziękować Devante... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zatrudnię kierownika Firma budowlana specjalizująca się w wykonywaniu wielkopowierzchniowych posadzek przemysłowych poszukuje pracownika na stanowisko kierownik robót. Mile widziani absolwenci politechnik z uzyskanym... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
Opiekun\ka Pani lubiącej grać w gry - 4500 zł netto Firma Arche ProCare jest tworzona przez ludzi, dla których odpowiedzialność i rzetelność stanowią najwyższą wartość. Dzięki naszej pasji w niesieniu pomocy zarówno dużym organizacjom, jak... [czytaj więcej]
Certyfikat Przewoźnika Drogowego Rzeczy Kompetencji Zawodowych, Spedycja. Warszawa 21-24.04.2017 r. Firma Koal serdecznie zaprasza do Warszawy na czterodniowe szkolenie pt - pon. 21,22,23,24 kwietnia 2017 r. 2016 r. Celem kursu jest przygotowanie Państwa do zdania z wynikiem pozytywnym 4-ro g... [czytaj więcej]
Projekt baneru internetowego Potrzebujesz baneru internetowego? Chętnie wykonam go specjalnie dla Ciebie. Dokładam wszelkiej staranności i dokładności przy wykonaniu powierzonego projektu, podchodzę indywidualnie do klienta... [czytaj więcej]
zatrudnię kelnera/kelnerkę Restauracja " DWOREK " zatrudni osobę na stanowisko kelner/ kelnerka . Osoby zainteresowane proszę o przesłanie Cv na adres : hotel@hotel-dworek-kutno.pl... [czytaj więcej]
Recepcjonista /kelner Hotel Dworek zatrudni kelnerkę/ recepcjonistkę. Cv należy składać osobiście w Hotelu przy ulicy Kościuszki 9.... [czytaj więcej]
Fotograf na wesela oraz imprezy okolicznościowe Mam świadomość, że nie jest to pierwsza strona z fotografią, którą odwiedzacie. Szukacie osoby, która uwieczni najważniejsze momenty w Waszym życiu w sposób niebanalny, jednocześnie w pe... [czytaj więcej]
Ubranko do chrztu Witam posiadam na sprzedaż ubranko do chrztu dla dziewczynki. Strój w kolorze białym w rozmiarze 68. Do sukienki jest bolerko z długim rękawem również w kolorze białym. Dodaje opaskę oraz buc... [czytaj więcej]
Przeprowadzji-Transport Przeprowadzki samochód o dużej kubatuże załadunku. Dlaczego skorzystać z naszej oferty jesteśmy Firmą z 26 letnim doświadczeniem w transporcie. Większość zleceń jest z polecenia miła ekip... [czytaj więcej]
KREDYTY, POŻYCZKI DLA FIRM I OSÓB FIZYCZNYCH Oferuję kredyt bankowy bez zabezpieczenia oraz inne rodzaje finansowania na okres do 12-30 lat kredytowania.rnMoja oferta skierowana jest również dla osób ze złym BIKiem, wpisami w KRD i ERIFF or... [czytaj więcej]
Piękna suknia ślubna Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
Zapraszam do kupna pięknej sukni ślubnej Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
Zapraszam do kupna pięknej sukni ślubnej Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Jeremiasz Gąsiorek:
10 minut temu
Jeżeli chodzi o tego pana to nigdy by mi to nie przyszło do głowy ,ale po głębszym zastanowieniu uważam,że to ma sens.Ciekawe ,czy ktoś mając takiego kontrkandydata odważy się wystartować?A jak nie to co to za wybór?
Ola Rzadkiewicz:
43 minut temu
Dzień dobry, proszę bardzo, dodaję
Wiesław Paszkiewicz:
1 godzin temu
Ale Was tam szkolą!
Teofil Zięba:
2
 · 
2 godzin temu
Jak będzie budowana nowa ulica koło oczyszczalni ścieków.
Dawid Mocher:
2 godzin temu
Dobra zmiana już przyszła. A będzie jeszcze lepiej. Tak dobrze, że nawet sobie tego wyobrazić nie jesteśmy w stanie. Tylko, że gdy ta dobra zmiana będzie już pełna, to... Polski już nie będzie.
Adolf Szaknowski:
2 godzin temu
Honoratko, Jadwigo oczywiście możesz mieć swoje zdanie szkoda tylko, że wyrażasz je w taki sposób - wiem przy .... się.
Włodzimierz Aksentowicz:
2
 · 
3 godzin temu
A kiedy ulica Burzowa?
Vanessa Fitinghoff:
3
 · 
3 godzin temu
Znam człowieka ma wrodzony gen legalizmu ,taki zawsze będzie państwowcem,podobnie jak Kamiński Mariusz(tylko nie mylić z łysą pałą,sprzedajną k..wą)Ciekawy pomysł!
Flawia Kościelny:
2
 · 
3 godzin temu
Może udaje ,że nie wie to ponoć dobra metoda?
Jadwiga Dagestański:
3 godzin temu
Bogdanie i Piusie nie jestem specjalistą od komputerów, banków i różnych machlojek ,żeby było jasne . Nie zwracaj się do mnie Bogdanie jako do redakcji bo nią nie jestem , nie jestem te z Piusie osobą z kręgu zainteresowanych i też tak jak wy mam prawo wypowiedzieć się i mieć swoje zdanie . A z jakiego kręgu wy jesteście? Bo ja z żadnego. Te aluzje to raczej do osób tych które zarządzały i nadzorowały i w dalszym ciągu utrzymują się na ciepłych stołeczkach.
Damian Tokarski:
3
 · 
3 godzin temu
O następcy mówią, że go nikt nie lubi,I DOBRZE,WRESZCIE KTOŚ NIEZDILOWANY, ANI Z GÓRĄ ,ANI Z DOŁEM-Ważne ,że trzeźwo myśli!Sądzę,że da radę!
Tytus Prażeń:
3 godzin temu
Podeprzyj się laską.
Ambroży Hrańk:
3 godzin temu
Szyby na przystankach MZK - POWYBIJANE, elewacje domów i bloków mieszkalnych - WYSPREJOWANE, kutnowscy policjanci - DOSKONALĄ SIĘ W STRZELANIU (szkoda, że do ludzi), straż miejska - PRZYCZEPIA SOBIE KOLEJNE GWIAZDKI AWANSU NA PAGONACH. Idzie wiosna - IDZIE DOBRA ZMIANA. Kto tego nie przeżyje - zostanie przyjęty przez zarząd KUCZKOWA na co najmniej 20-letnie przeczekanie.
Henryk Lenek:
3 godzin temu
Fajnie byłoby podeprzeć tą wiadomość mapą.
Marianna Krebs:
3
 · 
3 godzin temu
No Krzysiu zobacz,nawet już sensownego następce masz(o co się tak bardzo obawiałeś),no chyba teraz już nic nie stoi na przeszkodzie,żebyś sobie spokojnie wrócił na Czarnów,co nie?
Ambroży Hrańk:
3 godzin temu
Brawo szybownik z Wilczej!
Berenika Franciszak:
2
 · 
3 godzin temu
Wreszcie coś sensownego,konstruktywnego,nie jestem fanką tego człowieka,ale uważam,że wójtem mógłby być dobrym,napewno nikt go nie kupi...tak jak tego...nawet nie chcę wymieniać nazwiska.
Walter Konwa:
2
 · 
4 godzin temu
Pan Eugeniusz ma bardzo duże doświadczenie procesowe w odzyskiwaniu(z sukcesem) mienia(gminna prawnik mogłaby u niego terminować),a ponieważ i w gminie i w jego rodzinnej miejscowości jest trochę do odzyskania dla mieszkańców, jego kandydatura by była wręcz idealna.Nie mówiąc o tym,że jest wzorowym zięciem,mężem,ojcem,dziadkiem i katolikiem!Jesteśmy całą rodziną na tak!
Pompejusz Jedliński:
3
 · 
4 godzin temu
Barnim, nie napisałeś którą z kolei teściową (pierwszą... czy piątą) opiekuje się gminna prawnik.
Napoleon Bronicz:
4 godzin temu
Ulica bohaterow niczyichNajciekawsze artykuły
 ·  9
8 dni temu
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie
 ·  66
8 dni temu
To był żart a nie groźba. Ruszył proces byłego policjanta z kutnowskiej komendy
 ·  141
12 dni temu
Wójt Kołach gra na zwłokę z odrzuceniem wniosku w sprawie wiatraków w gminie Bedlno
 · 
12 dni temu
Zadzwoń jak zobaczysz Berniego. W gminie Strzelce zgubił się bernardyn
 ·  5
13 dni temu
Dr Clown w szpitalu w najbliższą sobotę. Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać chorych do śmiechu
 ·  118
13 dni temu
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim
 ·  78
14 dni temu
Kutnowski szpital zatrudni specjalistę ds. promocji i marketingu
 ·  27
14 dni temu
Policjant Łukasz M. pozostanie w areszcie
 ·  10
17 dni temu
Kwitnie korespondencja kutnowskiego sądu z Getin Bankiem
 ·  25
17 dni temu
Ukraińcy szturmem dochodzą swoich wynagrodzeń, a Polacy składają pozwy
 · 
19 dni temu
Potrzebni dawcy szpiku dla 12-letniej Oliwii z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
 ·  51
21 dni temu
Skończy się bezprawie uznane przez kutnowskie instytucje i samorząd? Cmentarz na Łąkoszynie rozszerzony nielegalnie
 · 
22 dni temu
Kutnowska Amatorska Liga Siatkówki. Dziewczyny z Łęczyca Team liderem
 ·  2
23 dni temu
Elżbieta Dzikowska, królowa witalności i przygody w Kutnie
 · 
23 dni temu
Bal w Zwierzakowie
 ·  70
23 dni temu
Złapany na gorącym uczynku za wylewy odpadów na pola. Czy grozi nam katastrofa ekologiczna?
 ·  2
25 dni temu
Podał się za policjanta i wyłudził 40 tysięcy złotych
 ·  53
26 dni temu
Skarga na starostę Krzysztofa Debicha zasadna
 ·  16
26 dni temu
Prezes Zarządu Pini Polonia zostaje na wolności
 ·  29
28 dni temu
Kancelaria z Warszawy już pracuje nad budową hali widowiskowo-sportowej w Kutnie
 ·  153
28 dni temu
Odpowiedź prezydenta Kutna na plany rządu: Jeśli będzie taka możliwość to będę kandydował
 ·  15
28 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Jaka to ulica?
 ·  125
29 dni temu
Zasada dwukadencyjności pozbawi władzy lokalnych oligarchów
 ·  191
29 dni temu
Wójt gminy Bedlno przegrał w sądzie. Wiatraki pod znakiem zapytania
 ·  3
29 dni temu
Awantura w rodzinie zakończona tymczasowym aresztowaniem
Pogoda w Kutnie
Dziś: poniedziałek
Temperatura: 5°C
Całkowite zachmurzenie
Wschód słońca: 06:47
Zachód słońca: 17:05

1012 hPa
25 km/h
0,0 mm


Jutro: wtorek
Temperatura: 7°C
Duże zachmurzenie

Wschód słońca: 06:45
Zachód słońca: 17:07

1002 hPa
24 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności