eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.04.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim
Dziś w siedzibie Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie odbyło się spotkanie związane z inicjatywą Związku przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy edukacji pod hasłem „Referendum szkolne - Czy jest Pani/Pan przeciw reformie edukacji, którą rząd wprowadza od 1 września 2017 roku?”

- Celem spotkania było oficjalne zainicjowanie w Kutnie i powiecie kutnowskim akcji zbierania podpisów. Uczestnicy podpisali „Deklarację na rzecz przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty” i przystąpili do Oddziałowego Sztabu Referendalnego Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie, ustalone także zostały szczegóły współpracy - mówi Mariusz Kozarski, prezes Oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie.Pod wykazem obywateli popierających wniosek o poddanie pod referendum ogólnokrajowe sprawy reformy oświaty można składać podpisy w siedzibie Związku Nauczycielstwa Polskiego w Kutnie ul. Długosza 9, od poniedziałku do piątku w godz. 9:00-15:00 do 23 marca 2017r.

Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32833/01_obraz.jpg
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32833/02_obraz.jpg
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim, ./upload/articles_pakiety/32833/03_obraz.jpg


W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele lokalnych struktur Związku Nauczycielstwa Polskiego – Mariusz Kozarski, Piotr Wichulski, Inicjatywa Polska – Piotr Pilch, Sebastian Walczak, Nowoczesna – Patryk Barański, Justyna Sola-Stańczyk, Platforma Obywatelska – Artur Gierula, PSL - Andrzej Karniszewski, Razem – Adam Pawłowski, Sojusz Lewicy Demokratycznej – Wanda Chlebna.

Treść deklaracji na rzecz przeprowadzenia ogólnokrajowego referendum z inicjatywy obywateli
w sprawie reformy systemu oświaty.

Edukacja to obszar kluczowy dla rozwoju społecznego. Dlatego każda zmiana systemowa w oświacie wymaga rzeczowego uzasadnienia opartego na badaniach naukowych i szczegółowych analizach. W przypadku reformy minister edukacji Anny Zalewskiej brak jest głębszej analizy stanu polskiej edukacji, a tym samym merytorycznego uzasadnienia dla wdrażanych zmian, oznaczających powrót do systemu sprzed 1999 r. czyli do 8-klasowej szkoły podstawowej, 4-letniego liceum ogólnokształcącego i 5-letniego technikum. Zmiany w przyjętym kształcie zagrażają wszechstronnemu rozwojowi młodego pokolenia Polaków.

Reforma minister Anny Zalewskiej wzbudziła sprzeciw i krytykę nauczycieli, rodziców, organizacji pozarządowych, ekspertów, nauczycieli akademickich i samorządowców, którzy uznali ją za nieuzasadnioną i nieprzemyślaną, wprowadzającą wieloletni chaos organizacyjny i programowy oraz generującą olbrzymie koszty finansowe, które poniosą samorządy terytorialne.

Związek Nauczycielstwa Polskiego, inicjując obywatelski ruch na rzecz przeprowadzenia referendum z inicjatywy obywateli w sprawie reformy systemu oświaty, zwraca się do ugrupowań parlamentarnych i pozaparlamentarnych, stowarzyszeń rodziców, organizacji pozarządowych, korporacji samorządowych i innych podmiotów - krytycznie oceniających reformę oświaty - o przystąpienie do komitetu referendalnego, którego członkowie będą prowadzili kampanię informacyjną oraz zbierali podpisy pod wnioskiem o przeprowadzenie ogólnokrajowego referendum w sprawie reformy systemu oświaty, ponieważ jest to kwestia o najważniejszym znaczeniu dla Państwa oraz jego Obywateli i Obywatelek.

Deklaracja o przystąpieniu do komitetu ma charakter otwarty.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim

Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim

Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim

redaktor, 07.02.2017 17:41|czytane: 3637 razy|118 komentarzy|komentuj
Ireneusz Budrycki
Bonawentura Tur
czerwone pająki mieszały w tym łapki...
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
78 dni temu
Apoloniusz Misko
reforma jest konieczna i czy to sie podoba oszołomom czy nie , będzie wprowadzona !!!!!!!!!!!!!!!! DLA DOBRA NASZYCH DZIECI!!!!!!! a niedouczeni belfry niech zmienia prace!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
78 dni temu
Beatryks Michalikowski
Jak ten nauczyciel czytając z kartki stęka, współczuć należy uczniom że muszą wysłuchiwać takich jęków.
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
78 dni temu
Dorian Anioła
nauczyciele będą protestować a rodzice uczyć dzieci ,co zresztą od dawna robią.
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
79 dni temu
Gerard Brożyna
Żenujące występy tych Państwa. Gimnazja powinni zlikwidować 10 lat temu, to jest największa porażka polskiego systemu oświaty.

Dziwi natomiast kwękanie przedstawicieli powiatu kutnowskiego. Zyska przecież i pieniądze, i nowe miejsca pracy.
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
79 dni temu
Aleksy Suwalski
Głupi ten Zarząd Powiatu. Przecież Więcej klas zyskają szkoły średnie, więcej subwencji na oświatę by szkoły utrzymać, a oni protestują ?!? - Idioci ?!?
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
79 dni temu
Benicjusz Półkowski
Jest w tym zacnym gronie starszy siwy pan z brodą, kto to jest?
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
79 dni temu
Sławomir Flachsbinder Były wiceprezydent Piotr Pilch, pamiętamy jak skończył, było gorąco
79 dni temu
 · 
 · 
4
Sebastian Sroka I teraz próbuje o sobie przypomnieć?
79 dni temu
 · 
 · 
4
Jaromir Biskup
Gimnazja sie nie sprawdziły i reforma jest konieczna. Brawo PIS!
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
79 dni temu
Ursyn Krasiński Komu ty brawo bijesz, lepiej tymi łapkami się w czoło popukaj. To są dyktatorzy, a nie partia.
79 dni temu
 · 
Artur Asmus Dyktatorzy w liczbie mnogiej??? Zaangażowana gimbaza polecenia partyjne dostała
79 dni temu
 · 
 · 
5
Cezar Tuczy
Jedynie głupek da podpis tym baranom!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
79 dni temu
Aron Beter
Gdzie ten sol się jeszcze wkręci?
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
79 dni temu
Karol Ryło
Chlebna!! O matko!! Geniusz polonistyki z Mietkowa!!! Uuuuuu to będzie grubo!! Juz to czuję
 · 
Udostępnij
 · 
17
 · 
80 dni temu
Narcyz Vietinghoff A przypadkiem nie powinna być na emeryturze?
79 dni temu
 · 
 · 
13
Hubert Jork Ona zawsze powinna być na emeryturze.
79 dni temu
 · 
 · 
12
Tomisława Fabry To ona reprezentuje SLD a nie pan Bartek?
79 dni temu
 · 
 · 
10
Leszek Prejs
nie są pewni stołeczkków,dobrze płatnych to się buntują.My rodzice jesteśmy z tej zmiany zadowoleni.Weżcie się drodzy nauczyciele za solidną edukację dzieci,My wydajemy pieniążki na korki w imię czego?
 · 
Udostępnij
 · 
24
 · 
80 dni temu
Sykstus Wacławowicz mow za siebie, nie za mnie
80 dni temu
 · 
 · 
7
Józef Brown Mów za siebie, ja jako rodzic piątoklasistki nie zgadzam się na taką formę reformy, w której najwięcej tracą dzieci. Obecni V i VI klasiści powinni już mieć : geografie, fizykę, biologię oraz chemię a ich nie mają, tracą ponad połowę materiału
80 dni temu
 · 
 · 
3
Aniela Niklewski A co te dzieci tracą ?Czy coś zyskały?
79 dni temu
 · 
 · 
7
Fryderyk Weissblat Tracą to że w czwartej klasie obecnie powinny mieć geografię a nie mają, w klasie V fizykę i biologię a w klasie VI chemie tych przedmiotów nie mają. Te przedmioty zaczną się dopiero w klasie VII. Czyli obecne roczniki klas V i VI tracą połowę materiału
79 dni temu
 · 
 · 
3
Mateusz Solski i takie są obecnie dobre dzieciaki z tej fizyki i chemii , że na studia techniczne brakuje chętnych . chyba że to nauczyciele są fatalni i trzeba ich wymienic
79 dni temu
 · 
 · 
8
Nora Paschalski Mateusz i tu się z tobą zgadzam . Połowa kadry do wymiany a im gorszy tym ma więcej godzin dodatkowych bo klakieruje dyrekcji.
79 dni temu
 · 
 · 
7
Szczepan Ziabka
Urządzili zbiorowe puszczanie gazów i chcą jeszcze innych namawiać, wstręciuchy !!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
80 dni temu
Kosma Talat Byłeś, wąchałeś , czy w swoim smrodzie oczadziałeś??
80 dni temu
 · 
 · 
8
Adaukt Piotcowicz Kosma wasz smród jest nie do pokonania , czadzi wszędzie.
79 dni temu
 · 
 · 
8
Konrad Slaszko
PiS zreformuje wszystko i wychowa homosowietikusa, wiernego idei jedynej partii i jedynemu wodzowi. Absolwenci szkól nie będą mądrzejsi od mącenia w systemie oświaty, tak jak herbata nie będzie bardziej słonka od zwiększenia częstotliwości mieszania łyżeczką w filiżance.
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
80 dni temu
Adaukt Korczak
W Polsce jest niezbędna reforma oświaty tak jak sądownictwa czy Prokuratury.Gimnazja nie powinny w ogóle powstać bo niczego dzieci nie nauczyły.Wydaje mi się że tu nie chodzi o dzieci tylko o nauczycieli. któr4zy boją się że nie podołają nauczać w nowym systemie. Czy nie nadszedł czas aby i tu przyjrzeć się jaką wiedzę posiadają nauczyciele by porządnie mogli nauczać nasze pociechy.
 · 
Udostępnij
 · 
24
 · 
80 dni temu
Florenty Baranicki
Jak dobrze pamiętam to ten cały Broniarz był przeciwko powstawaniu gimnazjów a teraz co mu PO i PSL obiecali że jest przeciwko likwidacji gimnazjów? Cwaniaczek!
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
80 dni temu
Alwin Jachimiak Dlaczego pamięta się tylko, że Broniarz było przeciwko gimnazjom, a nie pamięta się tego, że Kaczyński był za powołaniem gimnazjów, a teraz jego ludzie je "wygaszają"???????? jaka pamięć jest wybiórcza......
80 dni temu
 · 
 · 
7
Sykstus Wacławowicz Pisioki tak mają, pamiętają to co kaczor im kazał i nic wiecej.
80 dni temu
 · 
 · 
7
Bogdan Bontscheck
P(i)sy szczekają - karawana idzie dalej. Jak Wam się nie podoba demokracja i wolność to Korea Płn. czeka na was z otwartymi ramionami. Zabierzcie tylko z sobą tą czarną zarazę....
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
80 dni temu
Napoleon Ostroszczak uwaga! gimbaza w akcji! hahahahaha
80 dni temu
 · 
 · 
16
Artur Sefer
Jakoś tak się stało, lewackie barany zaistniały, jest zagadką co z tego wyniknie?
Uwaga szubrawcy w akcji.!
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
80 dni temu
Dionizy Sawczyński Gdzieś tam geniuszu dojrzał lewactwo ???
80 dni temu
 · 
 · 
9
Doroteusz Osmianiec o całości dojrzał i się nie myli.
80 dni temu
 · 
 · 
9
Damazy Lesowik Nawet Papierz jest omylny a on nie-PiS-geniusz
80 dni temu
 · 
 · 
3
Szczepan Gron
Jak już się zebrał ten kwiat kutnowskich działaczy, to może by tak przy okazji zaproponowali referendum o dożywotnim piastowaniu władzy przez Burzyńskiego i jemu oddanych. Co ci ludzie robili wcześniej? Teraz się budzą bo wybory coraz bliżej? Pójdziecie z tymi pisemkami na wieś to was psami poszczują.
 · 
Udostępnij
 · 
21
 · 
80 dni temu
Florian Gruja
PiSo- Komuna lży i opluwa wszystkich którzy mają odwagę myśleć inaczej. Proponuję byście w ramach dekomunizacji poszli do nowych "dobrych" szkół. Szczególnie ciekawie zapowiada się podstawa przedmiotu Wychowanie do życia w rodzinie...Pani "ekspert" twierdzi, że antykoncepcja jest gorsza od handlu ludźmi.... bo to, że komunę obalił Kaczyński to już dzieciom będą wbijać do głów w przedszkolu. Ojjj tęsknicie za komuną oj tęsknicie...marzy Wam się takie partyjny aparatczyk do którego można polecieć i kapować... którzy wskażą Wam wroga, wyślą na wczasy, dadzą niby coś od Państwa, co w rzeczywistości i tak jest Wasze bo Państwo nic nie ma, by dać musi zabrać! Gdzie podziali się UB, SB, ORMO-wcy, członkowie PZPR pochowaliście legitymacje i udajecie PRAWDZIWYCH POLAKÓW. Mechanizm wyparcia macie opanowany do perfekcji...a tak naprawdę PISZPR i to was kręci. Pozdrawia urodzony po 89
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
80 dni temu
Remigiusz Starożebrski A ten Broniarz to jest z jakiej epoki?
80 dni temu
 · 
 · 
25
Klemens Russian No nareszcie sygnatariusze się obudzili i na forum będą zachwalac swój idiotyczny pomysł(referendum)..trochę pózno chcecie wejśc na salony polityczne..a może progi za wysokie?
80 dni temu
 · 
 · 
22
Serafina Jablonowski Chyba z epoki kamienia łupanego.
80 dni temu
 · 
 · 
3
Lucjan Gaszycki
A Pani Sola to w czyim imieniu się wypowiada i popiera referendum - dzieci przecież nie ma więc co ma do edukacji? A może chce wrócić do gimnazjum!
 · 
Udostępnij
 · 
31
 · 
80 dni temu
Maurycy Vislicensis kto to jest w ogóle?
80 dni temu
 · 
 · 
12
Arnold Uzłowski Kto to jest to zapytaj tych z którymi wcześniej pracowała.
80 dni temu
 · 
 · 
5
Napoleon Ostroszczak strach się bać?
80 dni temu
 · 
Cyryl Dagestański No , no faktycznie strach się bać.
80 dni temu
 · 
 · 
2
Areta Brunstein .Nisiewicz
80 dni temu
 · 
 · 
6
Zygmunt Werenko wykształcenie podobne i bez protekcji ani rusz
80 dni temu
 · 
 · 
3
Bartosz Gryf
Margines społeczny chce dopaść do władzy, czerwone ryje nienażarte.
 · 
Udostępnij
 · 
28
 · 
80 dni temu
Ildefons Marchewka
A ja znający ten typ ludzi twierdzę, że to nic innego jak tylko bicie piany i walka o korytka i to ciepłe korytka......Nie damy się nabrać ...............
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
80 dni temu
Ksawery Leon Kałuziński
Brawo ZNP, brawo walczący z PiSem!
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
80 dni temu
Jędrzej Dunin Ksawery oni walczą piętami za górami. O jakiej walce ty mówisz? Chyba ,że top walka o dostęp do żłobu, jak myślisz?
80 dni temu
 · 
 · 
22
Andrzej Chaszajdarowicz Komuna wróci!
80 dni temu
 · 
 · 
2
Urszula Barta
PISuary chcą nam zrobić prywatny folwark ze szkoły nie patrząc na dobro młodzieży. Brawo ZNP i wszyscy którzy się angażują w sprawę!!!
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
80 dni temu
Aron Czarnomostski Jeśli obecna szkoła produkuje takich jak ty to zmiany są konieczne
80 dni temu
 · 
 · 
27
Placyd Taranina Aron to kolejny PISuar, czyli taka gnida co tylko patrzy jak można komuś dokuczyć
80 dni temu
 · 
 · 
7
Sebastian Sroka Placyd, możesz mu ubliżać,ale spuentował celnie. Brawo Aron!
79 dni temu
 · 
 · 
2
Kamil Cacewicz
Do wszystkich ujadaczy na forum. Szczekajcie, wyjcie i obsikujcie sobie ogon, jesteście g...o warci.
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
80 dni temu
Lambert Aichler Ci co tu obrażają i próbują poniżać wszystkich i wszystko to niedojdy chcące się dowartościować, więc co się dziwisz. Zrób im tę przyjemność i daj się dowartościować, nic im więcej w życiu już nie zostało.
80 dni temu
 · 
 · 
8
Arnold Zelgowski
Mendy z całego powiatu w jednym pęczku, chyba szukają guza albo kopniaka.
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
80 dni temu
Lesław Rabsztyński sam go szukasz debilu
80 dni temu
 · 
 · 
6
Joanna Rosochacki Lesław nie denerwuj się ,żę was rozszyfrowano.
80 dni temu
 · 
 · 
16
Dionizy Sawczyński Ciekawe jak szybko pobiegnie "Arnold Z." pobiegnie do kościółka i w konfesjonale wypowie : spełniłem dobry uczynek - oplułem tych psubratów
80 dni temu
 · 
 · 
4
Olaf Buski Dionizy lepiej zobacz kto z władzy biega do kościoła a jak się zachowuje, to zrobisz lepszy uczynek niż leżenie pod konfesjonałem i podsłuchiwanie kto z czego się spowiada.
80 dni temu
 · 
 · 
5
Damazy Lesowik Olafie rzuć się w .........
80 dni temu
 · 
 · 
2
Aleksandra Gold
Czy można uzyskać informacje jakie funkcje w wymienionych partiach i partyjkach pełnią osoby biorące udział w/w spotkaniu? Może same się pochwalą?
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
80 dni temu
Lucyna Cbrapała To idź się ich zapytaj i nie truj na forum!
80 dni temu
 · 
 · 
4
Jędrzej Dunin No bym poszedł do nich ,ale nie wiem gdzie ich szukać . A tak swoją drogą skoro tak się produkują to nic takiego ,żeby podali kim są w tych swoich partiach i gdzie ich znaleźć bo jak na razie koryto zajęte przez innych.
80 dni temu
 · 
 · 
14
Józef Kozierowski dla chcacego nic trudnego
80 dni temu
 · 
Dorota Niewiarowski Słuchaj Józefie no przecież jak oni chcą się tak promowac to ja mam ich szukac czy lepiej jak powiedzą gdzie oni są?
80 dni temu
 · 
 · 
5
Teresa Fałszcz
Czy wy nie widzicie ,że robicie z siebie pośmiewisk nie byle dostać się do żłobu, taka prawda.
 · 
Udostępnij
 · 
22
 · 
80 dni temu
Hipolit Kochanik
Żeby było tak jak było, a dzieci komunistów miały prace w sektorze publicznym, bez wykonywania pracy fizycznej, która zarezerwowali na strefach dla niższej grupy społecznej. - NIEDOCZEKANIE
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
80 dni temu
January Murad
Komuchy odczepcie się od szkoły.
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
80 dni temu
Lesław Rabsztyński Komuchy to PIS
80 dni temu
 · 
 · 
2
Agapit Piwnicki
ZNP upolityczniony niczym "Staszic", choć tam panuje jedyna słuszna PO, a tu wszelkiej maści dziwadła. Oswiata ma być apolityczna, a tu co?
 · 
Udostępnij
 · 
28
 · 
80 dni temu
Lambert Aichler Oświata ma być apolityczna, więc won PIS od oświaty!
80 dni temu
 · 
 · 
5
Nikodem Ańdini członki zarządu powiatu, i wiadomo co tacy prezentują, ręce opadają
80 dni temu
 · 
 · 
8
Roch Wiernosław
Może tak ci ze ZNP przypomną sobie jak ich szef Broniarz protestował przeciwko utworzeniu gimnazjów? Politykierzy wkroczyli do akcji bo niedługo wybory samorządowe. Nie spotkałem jeszcze rodzica który byłby za pozostawieniem gimnazjum. Sprawa jest przesądzona, ale miło jest pokazać swoje "gęby" na zdjęciach. A nuż ktoś zapamięta. Zapamięta ale negatywnie.
 · 
Udostępnij
 · 
27
 · 
80 dni temu
Dacjan Kerner
Czy oni wszyscy aby na pewno są przykładem dla młodzieży?
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
80 dni temu
Jerzy Półzięć Nie sądzę .
80 dni temu
 · 
 · 
17
Julian Cieślików
Oni chcą referendum ,a przepraszam kim oni są ,żeby chcieli. Inni te chcą różnych innych rzeczy i co mają latać do nich po podpisy? Pytam kim oni są i co do tej pory roblobili . Czytając nazwiska można ssię załamać, do czego ludzie są zdolni.
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
80 dni temu
Dariusz Gietgud Masz rację właśnie tak jest jak napisałeś.
80 dni temu
 · 
 · 
13
Ronald Krubiner
Niby z jakiego powodu, Ablu zawsze mówię zgodnie z moim przekonaniem, Kwców nigdy nie poprę.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
81 dni temu
Ronald Krubiner
Kondony oświatowe, wynocha do mioły.
 · 
Udostępnij
 · 
22
 · 
81 dni temu
Abel Bernalewski powiesz im to w twarz? nieeeee, na zebraniu z rodzicami będziesz wchodził... w inną część ciała,
81 dni temu
 · 
 · 
6
Ildefons Mróz
Nie znam żadnego rodzica, który jest przeciwko likwidacji gimnazjum. A grono powyżej jest wyjątkowo żałosne. Kozarski widzi co się dzieje w szkołach podległych starostwu i nic z tym nie zrobił.
 · 
Udostępnij
 · 
30
 · 
81 dni temu
Anioł Cbudńaszek Głupich piszących tutaj nie brakuje. Obawiam się, że jesteś jednym z nich.
80 dni temu
 · 
 · 
7
Barnaba Russyan Anioł;komputer złosliwie przydzielił Ci tego Nicka...bo aniś anioł anis mądry
80 dni temu
 · 
 · 
7
Dionizy Sawczyński Znam setki rodziców którzy uważają że od likwidacji szkoły gimnazjalnej dzieci nie będą lepiej edukowane, a tysiące przeciwnych likwidacji obecnego systemu
80 dni temu
 · 
 · 
3
January Lelek
To jakaś komedia?
 · 
Udostępnij
 · 
20
 · 
81 dni temu
Ambroży Rej ja mam problem z definicją,ale obstawałbym,że to jakaś tragedia...jak patrzę na to towarzystwo to jawią mi się jakieś upiory z poprzedniej epoki(mimo,ze niektorzy w latach nie są rozbiegani)...może rośnie kolejne pokolenie tych z Aurory???a może to zwykłe schizy...
81 dni temu
 · 
 · 
23
Zbigniew Dawidajtis
jak się pisze słowo postkomunizm? osobno czy ....
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
81 dni temu
Dariusz Gietgud PO-POstkomunizm, chyba tak.
80 dni temu
 · 
 · 
8
Napoleon Ostroszczak RAZEM
80 dni temu
 · 
Dorota Niewiarowski RAZEM? A co razem?
80 dni temu
 · 
Mieczysław Ciepielowski
czy ja tam widzę słynnego Pilcha???niezwykle ciekawy gwiazdozbiór...a ZNP?szkoda gadać;oni są niezniszczalni i zawsze przy komunie(począwszy od czasow komuny)
 · 
Udostępnij
 · 
41
 · 
81 dni temu
Cecylia Stnkowicz Zdaje się ,że ma niezłą ciepłą posadkę z dużą ilością czasu. Taki to ma szczęście.
81 dni temu
 · 
 · 
34
Walerian Zygota Odrodził się ja Feniks. Co on robił , gdzie bywał a tu nagle proszę nawet jaką partię reprezentuje, czy ja się przewidziałem?
80 dni temu
 · 
 · 
7
Remigiusz Doruchowski
SZANOWNY PANIE GIERULA I POZOSTALI PRZECIWNICY REFORMY OŚWIATY, CZY NIE LEPIEJ GDYBY PAN ZABRAŁ SIĘ WRESZCIE DO PRAWDZIWEJ PRACY ZAMIAST ZAJMOWAĆ SIĘ TYM, CO PANA I JEGO KOLEGÓW Z OBECNEJ KOALICJI PRZERASTA?! ZA CO PAN BIERZE PIENIĄDZE PANIE GIERULA? ZA CO BIORĄ JE PANA KOLEDZY, Z KTÓRYCH WIĘKSZOŚĆ, TAK ZRESZTĄ JAK PAN, WEDŁUG MNIE, NIE POWINNIŚCIE PEŁNIĆ TAK WAŻNYCH FUNKCJI ?! PROSZĘ SIĘ DOBRZE ZASTANOWIĆ I PODDAĆ SAMOKRYTYCE. WSTYD NAM MIESZKAŃCOM ZA WAS WSZYSTKICH !
 · 
Udostępnij
 · 
65
 · 
81 dni temu
Rafał Olbrysz Dziwne,że gargula wie co dzieje się w oświacie ogólnopolskiej,bo odnośnie do oświaty wpowiecie nie wie nic poza posadą januszka którą nad wyraz się interesuje.Rozpieprzył oświatę całkowicie wszystko co się w niej dzieje to wolna amerykanka z głównym wlestrelerem jurusiem na czele.
81 dni temu
 · 
 · 
34
Damian Patrokoński Wybory się zbliżają !!!! Hahaha
80 dni temu
 · 
 · 
2
Albert Błachowski I co Hahaha zostaniesz w domu
79 dni temu
 · 
Florian Hannekenson
Cała Polska z was się śmieje .......kkk zzzzz OBYWATELE !
 · 
Udostępnij
 · 
37
 · 
81 dni temu
Aron Rybicki
O, pani Sola zna się na wszystkim na edukacji na szpitalu
 · 
Udostępnij
 · 
43
 · 
81 dni temu
Cecylia Stnkowicz Jak się ktoś zna na wszystkim to znaczy ,że na niczym.
81 dni temu
 · 
 · 
43
Jonatan Islicke
Ludzie co wy pierdzielicie za głupoty?Zmiany zagrażają młodemu pokoleniu ,a niby dlaczego?Ja jestem obywatelem ,ale nie życzę sobie żebyście występowali w moim imieniu bo z nikim z was się nieidentyfikuję.Dlaczego nie byliście tacy obywatelscy w poprzednich inicjatywach obywatelskich jak OFE, wiek emerytalny , tłumy rodziców dzieci niepełnosprawnych w sejmie? Gdzie byliście a teraz pod szldami róznych politycznych stworków wystepujec ie i myślicie ,że nikt was nie zna?Inicjatywa Polska a cóż to takiego?Jesteście niewiarygodni i tylko chcecie się pozałapywać na wybory. Przewodniczący związku nauczycielstaw to chyba jeszcze za wczesnego gomołki był przewodniczącym chyba bednarz i przedtem protestował przeciwko gimnazjom a teraz jest też przeciw tylko przedtem za zakładaniem a teraz za likwidacją.Ludzie umiaru.
 · 
Udostępnij
 · 
52
 · 
81 dni temu
Arkadiusz Ptrokacz
Drodzy nauczyciele, zawsze możecie zmienić pracę. 40 godzin pracy w tygodniu za minimalne wynagrodzenie zmieniłby wasz światopogląd, a tak poprzewracało się w główkach.
 · 
Udostępnij
 · 
37
 · 
81 dni temu
Roberta Styczeń Tyle wolnego ,korepetycji bez kas fiskalnych i jeszcze źle?ZMIEŃCIE PRACĘ.Strefa stoi otworem.
81 dni temu
 · 
 · 
35
Łazarz Marek Trzaska ostatnio w Pini świnki się o nich pytały
81 dni temu
 · 
 · 
8
Lucjan Gaszycki Mądrze prawicie Panowie!
80 dni temu
 · 
 · 
4
Daniel Kozicki
PO powinien reprezentować Janusz Pawlak. Co on tak cicho siedzi? Udaje, że nie jest pełowcem? Nie chce się narazić Pani Zalewskiej, która i tak wie sporo na jego temat.
 · 
Udostępnij
 · 
35
 · 
81 dni temu
Adalbert Barnacic Janusz pilnuje stołka, gdyż konkurencja nie śpi. Wośki z impetem wyrusza na podbój. polecam adres: www.liceum.polfarmex.pl
81 dni temu
 · 
 · 
15
Hipolit Morzkowski Przy okazji, janusz zobacz jak powinna wyglądać profesjonalna strona szkoły, bo wasza jest wyjątkowo cieniutka.
81 dni temu
 · 
 · 
11
Tymoteusz Lasota M.in. 200zl za miesiąc, wizyty w filharmonii i zapewniona praca w polfarmex, oto oferta tejże szkoły, zrzut ekranu utrwalony
81 dni temu
 · 
Chrystian Chomentowski Przecież takie liceum będzie płatne pewnie i to nie tanio.
80 dni temu
 · 
 · 
3
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Miejskie obrazki. Przed majówką łatanie dziur w centrum Kutna
Plac Wolności, na którym jest płatny parking w centrum Kutna zyska nowe łaty. Wycięty asfalt zostanie uzupełniony jeszcze przed majówką. - Przypominają... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Już w maju Z książką na walizkach - V spotkania pisarzy
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Stefana Żeromskiego w Kutnie oraz Wydawnictwo Literatura zapraszają do udziału w wydarzeniu popularyzującym czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży „Z książką na walizkach – V spotkania... [więcej]
Sport
Dwa wysokie zwycięstwa młodzików KKS Pro-Basket Nijhof Wassink Kutno na zakończenie
Ostatnie dwa mecze w sezonie rozegrali w miniony weekend młodzicy KKS Pro-Basket Kutno, którzy dość łatwo pokonali swoich przeciwników, odnosząc dwa zwycięstwa. W sobotę zespół pokonał na wyjeździe drużynę z Pabianic 49:81, natomiast dzień później podejmował we własnej hali graczy z... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dom 8km od Kutna sprzedam Sprzedam dom murowany 8 km od Kutna przy asfaltowej drodze na ogrodzonej działce ok 1200 mkw. 2 pokoje, kuchnia, łazienka z WC, przedpokój CO węglowe. Może być umeblowane i ze sprzętem AGD. ... [czytaj więcej]
Jesteś dorosły i chcesz mówić po niemiecku? Witaj,rnSpecjalizuję się w nauce języka niemieckiego przez Skype.rnSkutecznie uczę osoby, które pracują w Polsce, za granicą lub jadą rndo Niemiec, Austrii i Szwajcarii.rn rnMam na imię Jolan... [czytaj więcej]
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]
Skuteczna naprawa baz danych SQL trudne przypadki / Naprawa bazy danych MSSQL, baz Płatnika, Wapro, Zapewniamy prawie 100% skuteczność odzyskania danych z uszkodzonej bazy MSSQL. Nawet jeśli istnieje tylko plik MDF, niezależnie czy udaje się plik mdf+ldf podłączyć do serwera. Bazy mogą ... [czytaj więcej]
Kierowca C+E Międzynarodówka Firma OLI-TRANS S.C. zatrudni kierowcę w transporcie międzynarodowym na ciągniki siodłowe (kat. C+E) z doświadczeniem. System pracy 3/1. Mile widziana znajomość języka niemieckiego lub angiels... [czytaj więcej]
Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? rnI nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu mówić. rn rnDaj mi 3 minuty i zobacz jak w prosty sposób ... [czytaj więcej]
Renowacja wanny - co dwie wanny to nie jedna Odnów swoją wannę skutecznie, szybko, bez remontu! Wykonujemy trwałą renowację wanien metodą "wanna w wannie". Jest to osadzenie nowej wanny akrylowej na starej wannie zabudowanej. Nową... [czytaj więcej]
ŚLUSARZE ŚLUSARZE Oferta: - stawka 11,50-12,00 EURO NA RĘKĘ. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na ... [czytaj więcej]
PRACOWNIK Z NIEMIECKIM Pracownik z dobrą znajomością języka niemieckiego Oferta: - 12 euro netto/za godzinę - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość dłuższej współpracy - praca w rafinerii w Niem... [czytaj więcej]
SPAWACZ SPAWACZE Oferta: - stawka 13 EURO NA RĘKE. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na terenie Niemiec w miejscowości Frankfurt nad Mene... [czytaj więcej]
PŁYTKARZ PŁYTKARZE/HYDRAULICY Oferta: - zatrudnienie na niemieckich warunkach - praca na terenie Niemiec w miejscowości Duisburg Wymagania: - doświadczenie na stanowisku płytkarz/hydraulik - umiej... [czytaj więcej]
MURARZE MURARZE Oferta: - atrakcyjne wynagrodzenie - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - praca na terenie Niemiec w okolicach Lipska - możliwość współpracy z całymi brygadami/firmami - możliwo... [czytaj więcej]
Przedstawiciel ds. odszkodowań Pracujesz na rynku odszkodowań! rnJesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? rnTwoi klienci są niezadowoleni bo dostają za małe odszkodowania? rnMożesz to zmienić! rnrnKancelaria Prawna Pro Bo... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODA ŻELOWĄ I HYBRYDOWĄ.rnKOSZT JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, KOSZT DWÓCH METOD 450 ZŁ... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODĄ HYBRYDOWĄ I ŻELOWĄ.rnKOSZY JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, DWIE METODY 450 ZŁ... [czytaj więcej]
Kurs Tworzyw Sztucznych Profesjonalny Kurs Tworzyw Sztucznych online.Pełne 20 dni zaawansowanej wiedzy teoretycznej z praktyką.Poznaj tworzywa i naucz się prawidłowo zakładać formę wtryskową na maszynę.Szczegóły h... [czytaj więcej]
Sprzedawczyni Duża marka poszukuje sprzedawczyni do sklepu w Galerii Marcredo. Szukamy osoby energicznej, uśmiechniętej, z pozytywnym nastawieniem, która ma dużą łatwość w nawiązywaniu relacji z drugą ... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Emeryk Haller:
2 godzin temu
Brawo Witek!
Konrad Sugont:
2
 · 
2 godzin temu
A to już radny Pawełek nie wyrabia się z robotą w tym rozpustnym brodziku?
Dorian Kałuziński:
2 godzin temu
Szanowny K.Szymaszkiewiczu. Myślenie nie boli. Głupich nie sieją , sami się rodzą. Czytaj ze zrozumieniem. Przecież Krystian nikomu nie grozi, tylko ostrzega. Może Daniel Ci pomoże? On zna się na lekach i na lekarzach. Może pijany jesteś bo tak plujesz? Jak ta twoja lalunia może z Tobą wytrzymać? Tylko krzywdy jej nie zrób! Żebyś pawia na nią nie puścił! Pamiętaj: seks to nie miłość, medycyna to nie światłość, prawo to nie sprawiedliwość, pijaństwo to nie mądrość, a ciuch to nie duch. Nie szata zdobi człowieka. Ale ubrać się jakoś trzeba. Przyjdź jutro na rynek, na targ. Będę handlował miedzy innymi także kwasem kapuściano - ogórkowym. Dobry na wszystko. Łagodzi kaca, moralnego też, wyzwala męskość, podwyższa światłość, utrwala miłość, obniża głupotę, reguluje pędy i popędy etc, etc, etc. Jedną porcję dostaniesz gratis. Będę też rozdawał bajki oświeceniowe. Bezrobocie trzeba tępić w zarodku. O dzieci i starych trzeba dbać. Biednym i chorym trzeba pomagać. I tyle. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Krystian jest w porządku. Uważaj na Daniela. Ostrzegam!!! TPO"R".
Abel Hozjusz:
3
 · 
3 godzin temu
Dawid też tak słyszałem tylko ,że na bazarze. A co to tej drugiej to stworzą jej zapewne jakieś urzędowe stanowisko bo trzeba zarobić , ale się nie narobić . Może jednak jako pielęgniarka poszłaby do pracy w swoim zawodzie bo sporo pielęgniarek odchodzi na emeryturę i nowa wielka siła by się przydała w kutnowskim szpitalu. Urzędników ci u nas dostatek.
Jaromir Zychoń:
3 godzin temu
Trzeb zmienić tam ludzi a nie PR.
Ewelina Gierejewski:
3
 · 
3 godzin temu
To on był do tej pory kawalerem?
Ksawery Leon Gartemberg:
2
 · 
3 godzin temu
było dać na hale
Vanessa Drudś:
2
 · 
3 godzin temu
Ciekawe ile ty oplułeś ludzi , ile puściłeś baków nie tylko pod kołdrą , ile zrobiłeś krzywdy innym? Zrób rachunek sumienia i dopiero się wypowiadaj.
Korneliusz Benedykciński:
3 godzin temu
Dziewczyna to raczej do 18 r życia .
Lucjusz Michalczyk:
3
 · 
3 godzin temu
Nie znikną same z terenu. Firma się zwinie a demontaż wiatraków spadnie na wydzierżawiającego grunt. Pewnie niedługo wreszcie oczy się otworzą i zacznie się duży lament.
Dawid Skowski:
2
 · 
3 godzin temu
Ponoć ma zostać dyrektorem obsługi biura zarządu w starostwie czy jakoś tak - ulica tak mówi przynajmniej - słyszałem w Biedronce przy warzywach jak dwóch panów rozmawiało!
Karina Patrokoński:
3
 · 
4 godzin temu
Ciekawa kto z władców zadecydował?
Bruno Ostowicz:
3
 · 
4 godzin temu
Konstanty a raczej chyba Konstancjo a ty co zamiast kija masz w tej części ciała?Obrońcą z urzędu jesteś czy ktoś ci płaci?
Wiktor Plichert:
2
 · 
4 godzin temu
Wcześniej czytałem z niedowierzaniem ale dziś byłem swiadkiem 4 krzepkich młodzieńców z aparatami biegało miedzy ludźmi robiąc zdjęcia dosłownie seriam,i błyskając z 1,5 metra ludzim prosto w twarz, a już godzinkę później wszystkie te zjęcia jeszcze ciepłe z mobilnego labu wydrukowane na najcieńczym możliwym paierze w dużej częci nieostre w dużej prześwietlone zostały wyeksponowane przed kościołem, gdzie dla wychodzacych tłumnie z mszy były główną atrakcją. I jakież było moje zdziwienie , na olbrzymiej większości zdjęc są POJEDYŃCZE osoby w zasadzie portrety, nie ma tam mowy o jakimś tłumie a nawet grupie nie ma mowy tez o zrozumieniu przez postronnego oglądajacego zdjęcia okoliczności jego powstania, poprostu twrze i nic więcej, więc raczej z prawem na bakier ! 3 zeta za sztukę chętnych nie brakowało.
Waldemar Bonczas:
3
 · 
4 godzin temu
Ludzie niesamodzielni, bez zawodu, bez pracy maJĄ ODWAGĘ WMAWIAĆ ŻE POMAGAJĄ INNYM!
Mieszkańcy swoją nieobecnością potwierdzili że mają dosyć małpowania wydrwigroszy!
Konstanty Grzegorke:
4 godzin temu
Dosyć dosyć... Hahaha Hahaha. Te komentarze to tu wszyscy od dosyć zaczynają? Weźcie się ludzie do roboty bo śmiech ogarnia jak to się czyta. Sami źli. To kto jest dobry?
Konstanty Grzegorke:
4
 · 
4 godzin temu
Kordian aż mi cie żal... Salonowe pajace mają to do siebie, że wiedzą wszystko tylko nie do końca a jedyne co potrafią to pluć jadem myśląc że są anonimowi i puszczać bąki pod kołdrą. Masz coś do tej dziewczyny to idź do aquaparku i jej to powiedz a nie filozofa udajesz. Mocno ci coś kij w dupe uwiera.
Walenty Krucki:
4 godzin temu
Wykształciuchy, ciemni, zakręceni i bezmyślni prostacy nie wierzą w Boga. Wierzą w bożków i w złotego Cielca, którego chcieliby ujrzeć, dotknąć i polizać. Niewierni dzicy katolicy. Dziś prawdziwych chrześcijan już nie ma. A Bóg jest. I cygany są. Uważajcie!!! PTO"R".
Cezar Cichopk:
5
 · 
5 godzin temu
Kołach odejdź!!! Lecz teraz zabierz już ze sobą niedoszłego teścia
Szczepan Pański:
5
 · 
5 godzin temu
O takich spadochronach to decyduje władza nie kto inny.Najciekawsze artykuły
 ·  29
14 godzin temu
Czytelnicy pytają o zatrudnienie w Aquaparku Kutno i bezpłatne wejściówki
 ·  2
2 dni temu
Misje Święte w diecezji łowickiej. Wczoraj świadectwo Dobromira, dziś rozpoczęcie misji w Głogowcu
 ·  88
3 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  3
3 dni temu
Kutnowskie firmy otrzymały wsparcie na innowacyjne projekty z branży motoryzacyjnej
 ·  29
7 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
8 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
8 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
16 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
16 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
16 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
17 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
17 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
18 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
18 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
20 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
21 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
21 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
21 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
22 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
22 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
23 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
23 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
24 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
27 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
28 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności