eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 26.04.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Złapany przez Policję na wylewaniu substancji na pola w gminie Strzelce
Dziś o 8.40 kutnowska Policja przyjęła nasze zgłoszenie wylewania odpadów do wykorzystania rolniczego na pole w Rejmontowie gmina Strzelce. Patrol Policji potwierdził fakt nielegalnego rozrzutu odpadów w czasie do nawożenia zakazanym ustawą. 

Od tygodnia mieliśmy sygnały o regularnym oblewaniu pół w gminie Strzelce odpadami do wykorzystania rolicznego. Jak się dowiadujemy nieoficjalnie pola w Rejmontowie nawożone są za zgodą właściciela, bo pole należy do rolnika z Dąbkowic i to za jego zgodą beczki kursowały w różnych porach dnia i nocy na pola. 

Przypomnijmy, do 28 lutego obowiązuje całkowity zakaz stosowania nawozów naturalnych i organicznych. Nawozy stosuje się w sposób, który nie zagraża zdrowiu ludzi lub zwierząt lub środowisku. Zastosowana w okresie roku dawka nawozu naturalnego nie może zawierać więcej niż 170 kg azotu (N) w czystym składniku na 1 ha użytków rolnych (art. 17 ust. 1 i 2). Powiat kutnowski jest Obszarem Szczególnego Narażenia, dla którego istnieją inne, bardziej radykalne dyrektywy azotanowe.

Każdy rolnik powinien wiedzieć, że zabrania się stosowania nawozów na glebach zalanych wodą, przykrytych śniegiem, zamarzniętych do głębokości 30 cm oraz podczas opadów deszczu;  naturalnych w postaci płynnej oraz azotowych - na glebach bez okrywy roślinnej, położonych na stokach o nachyleniu większym niż 10% i naturalnych w postaci płynnej - podczas wegetacji roślin przeznaczonych do bezpośredniego spożycia przez ludzi.

Stowarzyszenie CZYSTA OKOLICA zgłosiło dziś już nieprawidłowości związane ze stosowaniem różnych substancji w celach nawożeniowych na pola rolnika z Dąbkowic do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Skierniewicach. A kutnowska Policja prowadzi postępowanie, które zakończy się skierowaniem wniosku do sądu.

Nawozy naturalne mogą być zbywane do bezpośredniego rolniczego wykorzystania wyłącznie na podstawie umowy zawartej w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Umowę strony przechowują co najmniej przez 8 lat od dnia jej zawarcia (art. 3 ust. 3 i 4).

Wprowadzanie do obrotu nawozów organicznych wymaga uzyskania stosownego pozwolenia wydanego w drodze decyzji przez ministra właściwego do spraw rolnictwa (art. 4 ust. 1 i 2). Czynności polegające na świadczeniu usług w zakresie stosowania nawozów mogą być wykonywane wyłącznie przez osoby posiadające świadectwo ukończenia szkolenia w tym zakresie. Każdy zatem kierowca wozu asenizacyjnego musi mieć takie szkolenie.

Nawozy naturalne i organiczne, w postaci stałej lub płynnej, stosuje się w okresie od dnia 1 marca do dnia 30 listopada, z wyjątkiem nawozów stosowanych pod uprawy pod osłonami (szklarnie, inspekty, namioty foliowe).

Nawozy naturalne przykrywa się lub miesza z glebą nie później niż następnego dnia po ich zastosowaniu, z wyłączeniem nawozów stosowanych w lasach oraz na użytkach zielonych.

Jak widać po przytoczonych przepisach rolnicy, którzy pozwalają albo sami wylewają odpady do wykorzystania rolniczego w okresie chronionym, muszą spełnić sporo warunków, za których złamanie grożą poważne konsekwencje.
wandea, 17.02.2017 14:12|czytane: 3124 razy|36 komentarzy|komentuj
Sebastian Hołub
Korneliusz Bronicz
A czy w Kutnie jest taka instytucja jak sanepid i ochrona środowiska?
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
67 dni temu
Krystian Bronk Podobno są takie instytucje.
66 dni temu
 · 
Adolf Gawlik
To jest karygodne,co robią odpowiedzialne służby,za co biorą pieniądze.?A ci rolnicy mają ,przepraszam,coś z głowami,szkodzić sobie i potencjalnym nabywcom płodów?
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
68 dni temu
Iwona Kurkiewicz Co tam głowy , kasa się liczy , kasa.
67 dni temu
 · 
 · 
2
Emma Hrycek
I dalej będzie co mi zrobisz jak mnie złapiesz?
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
68 dni temu
Ludwik Piechowicz
{Policja łapie, odpowiedni urzędas bierze w łapę, każdemu się opłaci!!!
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
68 dni temu
Zenobiusz Lachocski
ludzie jak widzicie to dzwoncie do odpowiednich słuzb postapicie prawidlowo i tak bedziecie anonimowi nikt nie powie ze go pod.................nara
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
68 dni temu
Kacper Pierdzioch Czy ty uważasz ,że prawda do pod...dalanie? Wiadomo ,że prawda boli , ale żeby być obrońcą gnojowicy?
68 dni temu
 · 
Rajmund Stanisław Walkiewicz A myślisz ,że nie było zgłaszane i co i nic.
68 dni temu
 · 
 · 
2
Zenobiusz Lachocski
pozwala wylewac bo bierze za to pieniadze.
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
68 dni temu
Sebastian Drążek
Przecież o tych wylewach jest mowa do dawna i nikt nie reaguje?No gdzie są służby do tego powołane? Rolnicy powinni jeżeli takie mają zabrane dotacje i jeszcze powinni zwrócić te co pobrali.A gdzie wójt , czy jakiś radny z tej okolicy? Co też nic n ie wiedzieli , nie słyszeli , nie czytali i nie widzieli. Niemoty czy co?Przecież niedawno to samo było w okolicy Krzyżanowa i tam tez nic nie wiedzą?
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
69 dni temu
Wasyl Obieszko Chłopek to człek prosty, łasy na kapuche za którą to nawet własną matkę by sprzedał - dlatego za "odpowiednią" kasę godzą się na to wylewanie tym bardziej że jest wylewane daleko od jego chałupy. jemu nie śmierdzi a resztę ludzi ma głęboko w d...e. Jakby tak każdemu takiemu rolnikowi, wójtowi który niby że o niczym nie wie czy temu co to "świńską zarazę" na ziemie kutnowską sprowadził wylać taką bekę na podwórko pod oknem to może, może by zmądrzeli. Choć osobiście uważam że tylko w tej sprawie może pomóc nagłośnienie tego procederu w mediach ogólnopolskich.
68 dni temu
 · 
 · 
12
Bonifacy Bartolewski Jest kilku rolników radnych w starostwie, a nawet niektórzy na wysokich stołkach niech się wypowiedzą na ten temat.Potrafią jakieś protesty robić w sprawie reformy szkolnej to niech się i gnojowica zajmą .
68 dni temu
 · 
 · 
14
Hubert Odyniec
Burzyński wie, że przy budce z piwem ma być ucywilizowana zlewnia ludzkiego moczu. Jak widać, najpewniej hojnie obdarowany przez włoskiego inwestora, nie skumał do dziś, że przy mega świńskiej ubojni PIERO PINI, powinna być pobudowana ucywilizowana zlewnia świńskiego moczu. Rozlewanie tegoż świńskiego moczu po kutnowskich polach można by przyrównać do obsikiwania kutnowskiego ratusza przez piwoszy. Ale niech no by ktoś spróbował to zrobić - to popamięta . Obsikiwanie zaś kutnowskich pól - właściwie przechodzi bez echa. I TAK WYGLĄDA MORALNOŚĆ NASZEJ WŁADZY W KUTNIE.
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
69 dni temu
Mateusz Wais
Pod swoim domem niech sobie wyleje ze 4 cysterny
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
69 dni temu
Rafał Hanuś
NA PROWINCJI NA POLA WYLEWAJĄ WSZYSCY!WSZYSCY!NAWET JAK KTOŚ SZAMBO POMPUJE WOZEM ASENIZACYJNYM TEŻ WIEZIE NA POLE ,A NIE DO OCZYSZCZALNI!KWESTIA PROPORCJJI.INNE ILOŚCI POMPUJE DZIADZIUŚ ZYGMUNT (EMERYT)I INNE WUJEK KAZIU WŁAŚCICIEL CHLEWNI!KAPISKO!!!Co nie wiedzieliście o tym miastowi kutnowianie?Jak na niedzielę przyjeżdżcie na wieś,to co kupki zabieracie ze sobą do oczyszczalni na Sklęczkach?Wolne żarty!
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
69 dni temu
Alwin Snnecke
a gdzie są sąsiedzi? czemu oni nie interweniują? boja się, czy nie chcą zadrzeć z Panem AO?????????
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
70 dni temu
Krystyn Tuchelski Boją się. Ludzie na wsiach są niekiedy bardzo mściwi. Znam przypadek, kiedy sąsiad na jednej z podkutnowskich wsi zareagował. Za kilka tygodni miał zniszczoną plantację - spryskaną jakimś środkiem chemicznym.
69 dni temu
 · 
 · 
8
Mieszko Macharski
I KARA 25tys zl , II KARA 50tys zl, III KARA 100tys zl ale od beczki
 · 
Udostępnij
 · 
20
 · 
70 dni temu
Zdzisław Kącki
Więc grzywna tak dotkliwa aby trzeciemu powiedział,że się nie opłaca.Inaczej tych bez mózgowców nie nauczy się myślenia!
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
70 dni temu
Krystyn Fajgiel Za takie dziadostwo powinni zabierać chłopkom dopłaty. Niech Stowarzyszenie zgłosi rolnika z Dąbkowic do ARiMR (tylko do Łodzi bo w Kutnie KLIKA sprawę ukręci).
70 dni temu
 · 
 · 
23
Maria Konwa Zgłoszone na pewno już
70 dni temu
 · 
 · 
9
Andrzej Ziwny
Wszyscy czują nosem i wiedzą o kogo chodzi.
 · 
Udostępnij
 · 
17
 · 
70 dni temu
Hildegarda Kiełtyka widocznie lubicie ten zapach
69 dni temu
 · 
 · 
2
Remigiusz Tyzenhauz
wszyscy w okolicy wiedza o kogo chodzi
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
70 dni temu
Tymon WiBura Też wy wszyscy z okolicy ponieważ wiecie i to tolerujecie to jesteście tak samo winni jak ten co pozwolił wylewać i ten co wylewał . Ale chłopstwo to chłopstwo takie niby odważne, ale nie powie bo niby to taka solidarność szkoda ,że fałszywa.
69 dni temu
 · 
 · 
7
Mateusz Zebrdowski
podać dane tego co wylewał
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
70 dni temu
Jakub Grzegorkoic Podać dane tego co zezwolił wylewać na swoje pole.
70 dni temu
 · 
 · 
16
Ola Rzadkiewicz Dzień dobry, my też wiemy, ale nie możemy Jeśli będzie sprawa w sądzie to wtedy
70 dni temu
 · 
 · 
9
Jan Zygmański Pani Redaktor, czy nie można podać w skrócie, np. Waldemar Y, Kazimierz V, itp?
70 dni temu
 · 
 · 
8
Hortensjusz Tarlay
Odpady poubojowe?
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
70 dni temu
Remigiusz Tyzenhauz
malutkim nie wolno, a duzy ma to w nosie bo sobie załatwi
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
70 dni temu
Bolesłw Szymczyk
Rolnik nie wie, że wylewanie w tym okresie jest zabronione. Ale rolnik wie jak pozyskać dopłaty. Po prostu rolnik wali głupa.
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
70 dni temu
Krystyn Fajgiel Za takie dziadostwo powinni zabierać chłopkom dopłaty. Niech Stowarzyszenie zgłosi rolnika z Dąbkowic do ARiMR (tylko do Łodzi bo w Kutnie KLIKA sprawę ukręci).
70 dni temu
 · 
 · 
15
Konstanty Geldschrank a ja wiem kto tego rolnika kryje...
69 dni temu
 · 
 · 
6
Hipolita Tarlay To powiedz bo to nie jest zgaduj zgadula , a jak się boisz to nie zaczynaj tematu bo narobisz w gacie.
69 dni temu
 · 
 · 
6
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Miejskie obrazki. Przed majówką łatanie dziur w centrum Kutna
Plac Wolności, na którym jest płatny parking w centrum Kutna zyska nowe łaty. Wycięty asfalt zostanie uzupełniony jeszcze przed majówką. - Przypominają... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Na co w maju do Kina KDK?
W maju zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury na kryminał, najnowszą ekranizację studia Marvel, dramaty oraz filmy familijne. 05-10.05.2017  od piątku do środy godz.14.30  PAN ŻABA 2D dubbing (familijny, czas 85 min ) godz.16.00 ... [więcej]
Sport
"Czwórka" i "Dwójka" wygrały Kros Strzelecki
Dziś w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbyły się zawody Miejskiej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej – „KROS STRZELECKI”. Była to już czwarta edycja tych zawodów, w której wystartowało 11 zespołów /4 zawodników indywidualnie/ ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Kutna oraz... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedawca / Sprzedawczyni Jesteśmy znaną marką, liderem w swojej kategorii. Nasze sklepy znajdują się w najlepszych Centrach Handlowych w Polsce. Zależy nam na stałym rozwoju, dlatego poszukujemy kreatywnych osób do sk... [czytaj więcej]
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]
Skuteczna naprawa baz danych SQL trudne przypadki / Naprawa bazy danych MSSQL, baz Płatnika, Wapro, Zapewniamy prawie 100% skuteczność odzyskania danych z uszkodzonej bazy MSSQL. Nawet jeśli istnieje tylko plik MDF, niezależnie czy udaje się plik mdf+ldf podłączyć do serwera. Bazy mogą ... [czytaj więcej]
Kierowca C+E Międzynarodówka Firma OLI-TRANS S.C. zatrudni kierowcę w transporcie międzynarodowym na ciągniki siodłowe (kat. C+E) z doświadczeniem. System pracy 3/1. Mile widziana znajomość języka niemieckiego lub angiels... [czytaj więcej]
Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? rnI nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu mówić. rn rnDaj mi 3 minuty i zobacz jak w prosty sposób ... [czytaj więcej]
Renowacja wanny - co dwie wanny to nie jedna Odnów swoją wannę skutecznie, szybko, bez remontu! Wykonujemy trwałą renowację wanien metodą "wanna w wannie". Jest to osadzenie nowej wanny akrylowej na starej wannie zabudowanej. Nową... [czytaj więcej]
ŚLUSARZE ŚLUSARZE Oferta: - stawka 11,50-12,00 EURO NA RĘKĘ. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na ... [czytaj więcej]
PRACOWNIK Z NIEMIECKIM Pracownik z dobrą znajomością języka niemieckiego Oferta: - 12 euro netto/za godzinę - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość dłuższej współpracy - praca w rafinerii w Niem... [czytaj więcej]
SPAWACZ SPAWACZE Oferta: - stawka 13 EURO NA RĘKE. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na terenie Niemiec w miejscowości Frankfurt nad Mene... [czytaj więcej]
PŁYTKARZ PŁYTKARZE/HYDRAULICY Oferta: - zatrudnienie na niemieckich warunkach - praca na terenie Niemiec w miejscowości Duisburg Wymagania: - doświadczenie na stanowisku płytkarz/hydraulik - umiej... [czytaj więcej]
MURARZE MURARZE Oferta: - atrakcyjne wynagrodzenie - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - praca na terenie Niemiec w okolicach Lipska - możliwość współpracy z całymi brygadami/firmami - możliwo... [czytaj więcej]
Przedstawiciel ds. odszkodowań Pracujesz na rynku odszkodowań! rnJesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? rnTwoi klienci są niezadowoleni bo dostają za małe odszkodowania? rnMożesz to zmienić! rnrnKancelaria Prawna Pro Bo... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODA ŻELOWĄ I HYBRYDOWĄ.rnKOSZT JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, KOSZT DWÓCH METOD 450 ZŁ... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODĄ HYBRYDOWĄ I ŻELOWĄ.rnKOSZY JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, DWIE METODY 450 ZŁ... [czytaj więcej]
Kurs Tworzyw Sztucznych Profesjonalny Kurs Tworzyw Sztucznych online.Pełne 20 dni zaawansowanej wiedzy teoretycznej z praktyką.Poznaj tworzywa i naucz się prawidłowo zakładać formę wtryskową na maszynę.Szczegóły h... [czytaj więcej]
Sprzedawczyni Duża marka poszukuje sprzedawczyni do sklepu w Galerii Marcredo. Szukamy osoby energicznej, uśmiechniętej, z pozytywnym nastawieniem, która ma dużą łatwość w nawiązywaniu relacji z drugą ... [czytaj więcej]
Praca w ochronie Agencja ochrony zatrudni pracownika z orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym.Informacje pod nr.telefonu... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik Witaj Wiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Ananiasz Cinciała:
18 minut temu
Brawo za chęci, pomysł i zaangażowanie
Gustaw Maślanka:
21 minut temu
Gratuluję również! Bardzo zdolny, a zarazem przesympatyczny fajny chłopak. Wiem co mówię, bo znam osobiście
Borys Foc:
32 minut temu
W konkursie recytatorskim nagradzać ludzi z wadami wymowy to glupota i brak profesjonalizmu jury.
Achilles Brown:
2
 · 
35 minut temu
Gratulacje-fajna akcja !
Bonifacy Fedorowski:
55 minut temu
Gdybyś Iwo, podobnie jak Bryła prowadził w Byszewie deficytowe 50 hektarowe gospodarstwo rolne, to byś również starał się zniwelować ten deficyt swoja pensją. A na taką " deficytową dziurę" to i pensja premiera nie była by za duża. No a oprócz tego wójt też musi za coś kupić chleb i margarynę.
Emanuel Kruk:
1 godzin temu
Mateusz....Gratulacje....!!!! No....I....Bartek!!!!Dziekuje synu.....
Bonifacy Fedorowski:
1 godzin temu
Te wymienione przez ciebie Hugo zakazy, obowiązują jedynie współplemieńców Mojżesza - rodowitych Żydów a nie nas Słowian. My Słowianie od ponad 1000-a lat jesteśmy wszak WYZNAWCAMI RELIGII CHRYSTUSA do której Żydzi są w kontrze. Fakt - RELIGIA CHRYSTUSOWA nam Słowianom, w swej symbolice jest nader bliska. A bliska dlatego, bo nieomal identyczna z symbolami NEOPOGAŃSKICH BOGÓW SŁOWIAN. My potomkowie Piasta stawiamy na konkret - my uklękniemy, skłonimy głowę gdy stoimy przed OBRAZEM, FIGURKĄ, gdy powąchamy KADZIDŁO a oczy nasze ujrzą SŁOŃCE, OGIEŃ, ORNAT cz też BALDACHIM. To nas naprawdę kręci a nie jakieś tam mojżeszowe zwidy i zakazy. Nasze piastowskie mózgi nie są przystosowane do tego aby sobie coś wyobrażać - MY TO MUSIMY "TO COŚ" - UJRZEĆ, DOTKNĄĆ, POLIZAĆ.
Dariusz Siła:
1 godzin temu
@Hugo Gąsiorek

...i taka prawda.

Żeby było śmieszniej to ta cała szopka dla KOPII obrazu. Ludzie obudźcie się!!!
Orfeusz Kremberg:
2
 · 
2 godzin temu
Zebrać się w grupę ,wesprzeć już osoby walczące w Gminie Krzyżanów z farmą wiatrową, sprawa już jest w Sądzie. Można nawet zaskarżyć decyzję wójta i już istniejące wiatraki zmusić do likwidacji, są podstawy prawne ku temu.
Celestyn Dariusz Zięba:
4
 · 
2 godzin temu
Niech Gmina Bedlno zajmie się poprawą jakości wody bo to syf !!!
Kazimierz Biallosser:
3
 · 
3 godzin temu
No właśnie jaki Pań taki i Kram czyli członkom Kutnowskiego PIS taki Pań odpowiada i nic nie robią aby wybrać sobie innego Pana ...???
Iwo Poziomkowski:
4
 · 
3 godzin temu
Bryła to bardzo pazerny człowiek gdyby mógł to pobierał by miesięczną pensję w wysokości rocznego budżetu gminy. przecież za dwa tysiące ten pan nie wyżyje, u tego typu ludzi żołądek jest delikatniejszy iszybciej trawiący
Romuald Gedroić:
3
 · 
3 godzin temu
Krzyżanów i jego wójt robią to samo!
Amalgund Guzik:
2
 · 
4 godzin temu
Normalny kosmos te badania.
Hadrian Miszk:
4 godzin temu
Gratulacje.
Władysław Rymont:
5 godzin temu
I jeszcze jedno,Andy po pijaku gdzieś gadał ,że ten młody wilk to jest krzyżówka z kaukazem...
Władysław Rymont:
5 godzin temu
Ten stary wilk ma gen zabójcy...
Amalgund Ogiński:
4
 · 
5 godzin temu
A największa porażka to kutnowski PiS (Próżniactwo i Szalbierstwo?). Totalne dno moralne - etyczne. Jaki pan, taki kram. Jaki Kłopot, taki PiS. Dziwne, że Kaczyński tego rozrywkowo - pijackiego ustrojstwa nie likwiduje.
Wisława Hurczyn:
2
 · 
5 godzin temu
A co masz skrzywiony kręgosłup?
Amalgund Ogiński:
5 godzin temu
Faktycznie dobry link:alarm-stop-gmo-jerzy-zieba-w-sejmie-poruszaja ce-i-mocne-wystapienieRozbestwione ścierwo. Jasne, na takich akcjach PiS padnie ale odwrócić debilizmy trudno będzie.Najciekawsze artykuły
 ·  62
1 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  29
6 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
7 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
7 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
15 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
15 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
15 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
16 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
16 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
16 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
17 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
19 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
20 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
20 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
20 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
21 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
21 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
22 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
22 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
23 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
26 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
27 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
 ·  25
27 dni temu
Czytelnicy pytają o biuletyn informacyjny o budżecie Kutna. Samorząd odpowiada
 · 
27 dni temu
Charakterystyczny głos i dobre teksty - klimatyczny koncert Dyjaka w Kutnie
 · 
27 dni temu
Druga książka pochodzącego z Kutna pisarza Rafała Cichowskiego trafia do rąk Czytelników
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności