eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.06.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Złapany przez Policję na wylewaniu substancji na pola w gminie Strzelce
Dziś o 8.40 kutnowska Policja przyjęła nasze zgłoszenie wylewania odpadów do wykorzystania rolniczego na pole w Rejmontowie gmina Strzelce. Patrol Policji potwierdził fakt nielegalnego rozrzutu odpadów w czasie do nawożenia zakazanym ustawą. 

Od tygodnia mieliśmy sygnały o regularnym oblewaniu pół w gminie Strzelce odpadami do wykorzystania rolicznego. Jak się dowiadujemy nieoficjalnie pola w Rejmontowie nawożone są za zgodą właściciela, bo pole należy do rolnika z Dąbkowic i to za jego zgodą beczki kursowały w różnych porach dnia i nocy na pola. 

Przypomnijmy, do 28 lutego obowiązuje całkowity zakaz stosowania nawozów naturalnych i organicznych. Nawozy stosuje się w sposób, który nie zagraża zdrowiu ludzi lub zwierząt lub środowisku. Zastosowana w okresie roku dawka nawozu naturalnego nie może zawierać więcej niż 170 kg azotu (N) w czystym składniku na 1 ha użytków rolnych (art. 17 ust. 1 i 2). Powiat kutnowski jest Obszarem Szczególnego Narażenia, dla którego istnieją inne, bardziej radykalne dyrektywy azotanowe.

Każdy rolnik powinien wiedzieć, że zabrania się stosowania nawozów na glebach zalanych wodą, przykrytych śniegiem, zamarzniętych do głębokości 30 cm oraz podczas opadów deszczu;  naturalnych w postaci płynnej oraz azotowych - na glebach bez okrywy roślinnej, położonych na stokach o nachyleniu większym niż 10% i naturalnych w postaci płynnej - podczas wegetacji roślin przeznaczonych do bezpośredniego spożycia przez ludzi.

Stowarzyszenie CZYSTA OKOLICA zgłosiło dziś już nieprawidłowości związane ze stosowaniem różnych substancji w celach nawożeniowych na pola rolnika z Dąbkowic do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Skierniewicach. A kutnowska Policja prowadzi postępowanie, które zakończy się skierowaniem wniosku do sądu.

Nawozy naturalne mogą być zbywane do bezpośredniego rolniczego wykorzystania wyłącznie na podstawie umowy zawartej w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Umowę strony przechowują co najmniej przez 8 lat od dnia jej zawarcia (art. 3 ust. 3 i 4).

Wprowadzanie do obrotu nawozów organicznych wymaga uzyskania stosownego pozwolenia wydanego w drodze decyzji przez ministra właściwego do spraw rolnictwa (art. 4 ust. 1 i 2). Czynności polegające na świadczeniu usług w zakresie stosowania nawozów mogą być wykonywane wyłącznie przez osoby posiadające świadectwo ukończenia szkolenia w tym zakresie. Każdy zatem kierowca wozu asenizacyjnego musi mieć takie szkolenie.

Nawozy naturalne i organiczne, w postaci stałej lub płynnej, stosuje się w okresie od dnia 1 marca do dnia 30 listopada, z wyjątkiem nawozów stosowanych pod uprawy pod osłonami (szklarnie, inspekty, namioty foliowe).

Nawozy naturalne przykrywa się lub miesza z glebą nie później niż następnego dnia po ich zastosowaniu, z wyłączeniem nawozów stosowanych w lasach oraz na użytkach zielonych.

Jak widać po przytoczonych przepisach rolnicy, którzy pozwalają albo sami wylewają odpady do wykorzystania rolniczego w okresie chronionym, muszą spełnić sporo warunków, za których złamanie grożą poważne konsekwencje.
wandea, 17.02.2017 14:12|czytane: 3227 razy|36 komentarzy|komentuj
Gabriel Rabek
Korneliusz Bronicz
A czy w Kutnie jest taka instytucja jak sanepid i ochrona środowiska?
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
130 dni temu
Krystian Bronk Podobno są takie instytucje.
130 dni temu
 · 
Adolf Gawlik
To jest karygodne,co robią odpowiedzialne służby,za co biorą pieniądze.?A ci rolnicy mają ,przepraszam,coś z głowami,szkodzić sobie i potencjalnym nabywcom płodów?
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
132 dni temu
Iwona Kurkiewicz Co tam głowy , kasa się liczy , kasa.
131 dni temu
 · 
 · 
2
Emma Hrycek
I dalej będzie co mi zrobisz jak mnie złapiesz?
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
132 dni temu
Ludwik Piechowicz
{Policja łapie, odpowiedni urzędas bierze w łapę, każdemu się opłaci!!!
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
132 dni temu
Zenobiusz Lachocski
ludzie jak widzicie to dzwoncie do odpowiednich słuzb postapicie prawidlowo i tak bedziecie anonimowi nikt nie powie ze go pod.................nara
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
132 dni temu
Kacper Pierdzioch Czy ty uważasz ,że prawda do pod...dalanie? Wiadomo ,że prawda boli , ale żeby być obrońcą gnojowicy?
132 dni temu
 · 
Rajmund Stanisław Walkiewicz A myślisz ,że nie było zgłaszane i co i nic.
132 dni temu
 · 
 · 
2
Zenobiusz Lachocski
pozwala wylewac bo bierze za to pieniadze.
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
132 dni temu
Sebastian Drążek
Przecież o tych wylewach jest mowa do dawna i nikt nie reaguje?No gdzie są służby do tego powołane? Rolnicy powinni jeżeli takie mają zabrane dotacje i jeszcze powinni zwrócić te co pobrali.A gdzie wójt , czy jakiś radny z tej okolicy? Co też nic n ie wiedzieli , nie słyszeli , nie czytali i nie widzieli. Niemoty czy co?Przecież niedawno to samo było w okolicy Krzyżanowa i tam tez nic nie wiedzą?
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
133 dni temu
Wasyl Obieszko Chłopek to człek prosty, łasy na kapuche za którą to nawet własną matkę by sprzedał - dlatego za "odpowiednią" kasę godzą się na to wylewanie tym bardziej że jest wylewane daleko od jego chałupy. jemu nie śmierdzi a resztę ludzi ma głęboko w d...e. Jakby tak każdemu takiemu rolnikowi, wójtowi który niby że o niczym nie wie czy temu co to "świńską zarazę" na ziemie kutnowską sprowadził wylać taką bekę na podwórko pod oknem to może, może by zmądrzeli. Choć osobiście uważam że tylko w tej sprawie może pomóc nagłośnienie tego procederu w mediach ogólnopolskich.
132 dni temu
 · 
 · 
12
Bonifacy Bartolewski Jest kilku rolników radnych w starostwie, a nawet niektórzy na wysokich stołkach niech się wypowiedzą na ten temat.Potrafią jakieś protesty robić w sprawie reformy szkolnej to niech się i gnojowica zajmą .
132 dni temu
 · 
 · 
14
Hubert Odyniec
Burzyński wie, że przy budce z piwem ma być ucywilizowana zlewnia ludzkiego moczu. Jak widać, najpewniej hojnie obdarowany przez włoskiego inwestora, nie skumał do dziś, że przy mega świńskiej ubojni PIERO PINI, powinna być pobudowana ucywilizowana zlewnia świńskiego moczu. Rozlewanie tegoż świńskiego moczu po kutnowskich polach można by przyrównać do obsikiwania kutnowskiego ratusza przez piwoszy. Ale niech no by ktoś spróbował to zrobić - to popamięta . Obsikiwanie zaś kutnowskich pól - właściwie przechodzi bez echa. I TAK WYGLĄDA MORALNOŚĆ NASZEJ WŁADZY W KUTNIE.
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
133 dni temu
Mateusz Wais
Pod swoim domem niech sobie wyleje ze 4 cysterny
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
133 dni temu
Rafał Hanuś
NA PROWINCJI NA POLA WYLEWAJĄ WSZYSCY!WSZYSCY!NAWET JAK KTOŚ SZAMBO POMPUJE WOZEM ASENIZACYJNYM TEŻ WIEZIE NA POLE ,A NIE DO OCZYSZCZALNI!KWESTIA PROPORCJJI.INNE ILOŚCI POMPUJE DZIADZIUŚ ZYGMUNT (EMERYT)I INNE WUJEK KAZIU WŁAŚCICIEL CHLEWNI!KAPISKO!!!Co nie wiedzieliście o tym miastowi kutnowianie?Jak na niedzielę przyjeżdżcie na wieś,to co kupki zabieracie ze sobą do oczyszczalni na Sklęczkach?Wolne żarty!
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
133 dni temu
Alwin Snnecke
a gdzie są sąsiedzi? czemu oni nie interweniują? boja się, czy nie chcą zadrzeć z Panem AO?????????
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
133 dni temu
Krystyn Tuchelski Boją się. Ludzie na wsiach są niekiedy bardzo mściwi. Znam przypadek, kiedy sąsiad na jednej z podkutnowskich wsi zareagował. Za kilka tygodni miał zniszczoną plantację - spryskaną jakimś środkiem chemicznym.
133 dni temu
 · 
 · 
8
Mieszko Macharski
I KARA 25tys zl , II KARA 50tys zl, III KARA 100tys zl ale od beczki
 · 
Udostępnij
 · 
20
 · 
134 dni temu
Zdzisław Kącki
Więc grzywna tak dotkliwa aby trzeciemu powiedział,że się nie opłaca.Inaczej tych bez mózgowców nie nauczy się myślenia!
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
134 dni temu
Krystyn Fajgiel Za takie dziadostwo powinni zabierać chłopkom dopłaty. Niech Stowarzyszenie zgłosi rolnika z Dąbkowic do ARiMR (tylko do Łodzi bo w Kutnie KLIKA sprawę ukręci).
134 dni temu
 · 
 · 
23
Maria Konwa Zgłoszone na pewno już
134 dni temu
 · 
 · 
9
Andrzej Ziwny
Wszyscy czują nosem i wiedzą o kogo chodzi.
 · 
Udostępnij
 · 
17
 · 
134 dni temu
Hildegarda Kiełtyka widocznie lubicie ten zapach
133 dni temu
 · 
 · 
2
Remigiusz Tyzenhauz
wszyscy w okolicy wiedza o kogo chodzi
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
134 dni temu
Tymon WiBura Też wy wszyscy z okolicy ponieważ wiecie i to tolerujecie to jesteście tak samo winni jak ten co pozwolił wylewać i ten co wylewał . Ale chłopstwo to chłopstwo takie niby odważne, ale nie powie bo niby to taka solidarność szkoda ,że fałszywa.
133 dni temu
 · 
 · 
7
Mateusz Zebrdowski
podać dane tego co wylewał
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
134 dni temu
Jakub Grzegorkoic Podać dane tego co zezwolił wylewać na swoje pole.
134 dni temu
 · 
 · 
16
Ola Rzadkiewicz Dzień dobry, my też wiemy, ale nie możemy Jeśli będzie sprawa w sądzie to wtedy
134 dni temu
 · 
 · 
9
Jan Zygmański Pani Redaktor, czy nie można podać w skrócie, np. Waldemar Y, Kazimierz V, itp?
134 dni temu
 · 
 · 
8
Hortensjusz Tarlay
Odpady poubojowe?
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
134 dni temu
Remigiusz Tyzenhauz
malutkim nie wolno, a duzy ma to w nosie bo sobie załatwi
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
134 dni temu
Bolesłw Szymczyk
Rolnik nie wie, że wylewanie w tym okresie jest zabronione. Ale rolnik wie jak pozyskać dopłaty. Po prostu rolnik wali głupa.
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
134 dni temu
Krystyn Fajgiel Za takie dziadostwo powinni zabierać chłopkom dopłaty. Niech Stowarzyszenie zgłosi rolnika z Dąbkowic do ARiMR (tylko do Łodzi bo w Kutnie KLIKA sprawę ukręci).
134 dni temu
 · 
 · 
15
Konstanty Geldschrank a ja wiem kto tego rolnika kryje...
133 dni temu
 · 
 · 
6
Hipolita Tarlay To powiedz bo to nie jest zgaduj zgadula , a jak się boisz to nie zaczynaj tematu bo narobisz w gacie.
133 dni temu
 · 
 · 
6
Kalendarium imprez
Publicystyka
Kultura Musi Być!
Trzymając w ręku fragment Kosmosu. Leszek Baranowski i Mineral and Gem
Rozpoczynamy wakacyjny cykl Ludzie, który mamy nadzieję, będzie powstawał dzięki Czytelnikom eKutno.pl pragnącym pochwalić się fascynacjami, swoim hobby. Chcemy w nim... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
W lipcu w Kinie Kutnowskiego Domu Kultury
Kino Kutnowskiego Domu Kultury zaprasza w lipcu na filmy animowane, hooror, thriller, premierę filmu wojennego i Małej Wielkiej Stopy. 30.06.2017-05.07.2017  od piątku do niedzieli godz.16.00 AUTA 3  2D dubbing (animowany/familijny, czas 107 min) godz.18.00... [więcej]
Sport
Kolejny sezon KDK Kutno w Ekstraklasie
Zakończyły się drużynowe mistrzostwa Polski w brydżu sportowym. W sezonie 2016/2017 tytuł mistrzowski zdobyła drużyna RAL Poznań. Kutnowscy brydżyści KDK1 po zwycięstwach w fazie play-off nad AZS Warszawa 220:118 i Piastem Skawina 204:153 ostatecznie zajęli 11 miejsce w kraju i... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Kredyt pożyczka CHWILÓWKA w 15 min Potrzebujesz gotówki na nieprzewidziane wydatki? Chcesz spłacić swoje zaciągnięte chwilówki? Chcesz spłacić swojego komornika? U nas dostniesz pożyczkę! Najlepsza oferta na rynku! Najniż... [czytaj więcej]
Pergotendy - nowoczesne zadaszenia Pergotendy - funkcjonalne zadaszenia tarasów. Jest to unikalna forma ochrony przed słońcem i deszczem i jak i również sposób na wygospodarowanie kawałka cienia, tak potrzebnego w upalne dni... [czytaj więcej]
Młoda pozna pana Młodziutka studentka spotka się ze zdecydowanym oraz zadbanym Panem na niezobowiązujący seks. Wymagana dyskrecja, kultura oraz higiena osobista :) Spotkania na początek u mnie w mieszkaniu lub w ... [czytaj więcej]
Pomoc kuchni Zatrudnię pomoc do kuchni! Praca w trybie zmianowym. Godziwe wynagrodzeniernrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dypozycyjnośćrn-uczciwośćrn-doświadczenie w branżyrnZainteres... [czytaj więcej]
Zatrudnię kucharza/kucharkę Zatrudnię kucharza/kucharkę na pełny etat do pracy w restauracji hotelowej!rnPraca na pełny etat, w trybie zmianowym.rnrnWymagania:rn-ważna książeczka do celów san-epidrn-dyspozycyjnośćrn-uc... [czytaj więcej]
Kupię książki Kupię komplet książek do I klasy liceum o profilu technik logistyk... [czytaj więcej]
Dodatkowy zarobek - marketing sieciowy WitajrnrnWiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. Um... [czytaj więcej]
szambo zbiorniki betonowe atest transport gwarancja Oferuję zbiorniki betonowe ekologiczne z przeznaczeniem na:rn- szambo,rn- szambo ekologicznern-ścieki,rn-gnojówkę,rn-gnojownicę,rn-deszczówkę,rn-ziemianki itp.rnZbiorniki o wielkości 4,6,8,10 ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
REKRUTER DS. PRACOWNIKÓW UKRAISKICH Rekruter ds. pracowników ukraińskich Obowiązki • Pozyskiwanie pracowników z Ukrainy • Weryfikację i selekcję aplikacji kandydatów zgodnych z poszukiwanym profilem • Budowanie i utrzym... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
Zagubiony piesek W okolicy ostatniego przystanku autobusu nr.7, w Muchnowie, blaka sie maly czarny piesek, nie ma jeszce roku. Moze ta droga znajdzie sie wlasciciel lub ktos kto zna pieska.... [czytaj więcej]
opiekunka do dziecka od września Poszukuję opiekunki do dziecka przedszkolaka, która jest osobą odpowiedzialną, sympatyczną, z podejściem do dziecka i posiada doświadczenie w opiece nad dziećmi w wieku 3-5, niepalącą. Mile ... [czytaj więcej]
ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ ZATRUDNIĘ OD ZARAZ KIEROWCĘ TEL. 570 849 437... [czytaj więcej]
sprzedam mieszkanie 61,3m Sprzedam mieszkanie własnościowe o powierzchni 61,3m mieszczące się na 1 piętrze na osiedlu Łąkoszyn. Mieszkanie po remoncie wymieniona hydraulika, okna PCV, podłoga panele i kafelki, na ścia... [czytaj więcej]
Odzież ciążowa i odzież XXI .plac Manhattan box 73 Oferuje odzież ciążowa i odzież XXI plac Manhattan box 73... [czytaj więcej]
Poklikam !!!! Witam serdecznie . Poklikam w wolny czas sms,y lub na gadu gadu z kobietami z Kutna i okolic stan cywilny B/Z. ( Mile widziane Ukrainki mieszkające w Kutnie ) Pozdrawiam Panie i Tylko Panie !!!... [czytaj więcej]
Kocięta szukają domu Cztery 7-tygodniowe kocięta, przebywające od urodzenia w mieszkaniu, poszukują nowego domu. Są bardzo wesołe i towarzyskie. Korzystają z kuwety i potrafią już jeść samodzielnie. ... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE DLA DOROSŁYCH EDUKATOR W KUTNIE ZAPRASZA!!! Uzupełnij swoje braki w wykształceniu. Zrób liceum 2 lub 3 lata!!! To już ostatnia szansa!!! Centrum Kształceni... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Ananiasz Stawarz:
5 minut temu
nie łuczak nie jest mezem tej łuczakowej z PUP
Beatryks Cbwalibog:
21 minut temu
Hańba!!!!!!!!!!!!!!!!Do II stopnia przeszły szpitale z takich dziur jak np. Brzeziny. Dyrekcja szpitala i szefstwo powiatu gdyby miało odrobinę honoru podałoby się do dymisji.
Bożydar Wjuk:
44 minut temu
Na kompromitujący wynik miało wpływ kilka czynników: 1. Szkoły prywatne nie mają żadnej marki, a I i II LO mają. Więc nawet rodzice, którzy mają pieniądze, nie poślą dzieciaka do prywatnej 2. Fatalna lokalizacja - na wylocie z Kutna, przy blokach socjalnych i fabryce
Ursus Wincenty Rylski:
51 minut temu
Masz rację Jonatanie! Wody może nie być. Aby ognia nie zabrakło nigdy. I żeby ryby, chleb i wino były zawsze dostępne na Dobrym Rynku. Z tym FACEBOOKIEM to sporo przesadziłeś. Dla mnie może go nie być wcale. Dla mnie dzień bez eKutna jest dniem straconym. Żeby nie te kradzieże komentarzy i zamykanie OKNA to jeszcze bardziej bym polubił eKutno. A bez wody w kranie można żyć! Nieprawdaż?
Krystyn Kazimierski:
58 minut temu
Tragedia!!!Dwóch posłów z miasteczka ok.50 tysięcznego a powiatu ok 100tys. i co pan starosta i co Nic najgorzej że żle zrozumiałem?!
Konrad Wikuła:
1 godzin temu
jak taki prezesina bez wykształcenia może pełnić taką funkcję???inni mają papiery dowodzenia a on jest tylko marionetką. tak jak niby prezydent RP
Gerwazy Laska:
1 godzin temu
oni się boją odezwac, Oni poklepią prezesa, Ktoś powie prawdę, a Ty na co czekasz, idź się odezwij, powalcz, nieeeee, niech Inni COŚ zrobią
Gerwazy Laska:
1 godzin temu
bzdura, w Kutnie wiele lat z rzędu tak było
Ursus Wincenty Rylski:
2
 · 
1 godzin temu
Jakim drutem? W jakich innych dziurkach? Jak te inne dziurki wyglądają? Gdzie ich szukać? Bo ja mam drucik, tylko nie wiem czy on by się nadawał do tych innych dziurek? Czy wkładanie drucika do dziurki jest zgodne z zasadami obowiązującymi na eKutno? Przez grzeczność, z góry dziękuję za szczegółowe wyjaśnienie mi wszystkich tych dziurkowo-drucikowych wariacji, kombinacji i permutacji. ~uczeń Normalnego? Liceum Nieakademickiego.
Tobiasz Fa]ewski:
2
 · 
2 godzin temu
Brawo Jarzębinki! Najzdolniejszy zespół młodych talentów!
Aaron, Skalski:
2 godzin temu
Nie ma wyszczególnionej endokrynologi
Prokop Szołucha:
3 godzin temu
Ten pan Łuczak prezes PEC to nie przypadkiem mąż pani Łuczak, obecnie głównej ksiegowej PUP, wcześniej prezeski szpitala i jeszcze wczesniej audytorki czy kontrolerki w UM.
Karol Riviere:
3 godzin temu
"PRAWDZIWA CNOTA KRYTYK SIĘ NIE BOI." AWRUK! Kto pożarł nasze komentarze? Kto zamyka przed nami OKNA eKutna? Kto jest tym złoczyńcą? Kto jest prowokatorem? Kto jest egzekutorem? Kto jest katem? Kto Jest ofiarą? Co tu jest grane? Co tu się dzieje? Co tu się narobiło? Tęsknota! Smutek! Żal! Nigdy nie mówi się nigdy. Nigdy nic nie wiadomo. Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło. Na nawrócenie, oświecenie, przyjaźń, miłość, pokutę, przeprosiny i naprawę szkód i krzywd nigdy nie jest za późno. Jak się nie ma co się lubi, to się nic nie lubi. Albo wszystko! Albo nic! Albo seks, mamona i ciuch? Albo miłość światłość i duch? Trzeba wybierać! Albo rybka? Albo akwarium? Albo pieniądze? Albo życie? Trudne to wszystko jest do ogarnięcia? A wybory są najtrudniejsze! Co wybieramy? EKutno, PTO"R" i NADZIEJĘ? Czy "Nie chcem ale muszem", "Alleluja i do przodu", "Róbta co chceta" i „Obiecanki-cacanki (a głupiemu radość)”? Kto się długo namyśla, nie zawsze rzecz najlepszą wybierze. Raz kozie śmierć!... Ja już wybrałem!.... Dziękuję Pani Olu!!!... Kończę już pisanie głupot..... Boję się trefnych prowokatorów: niedorozwiniętego lekarza psychiatry i nadpobudliwego lekarza seksuologa, którzy swoimi komentarzami doprowadzili do bardzo groźnej, niebezpiecznej zadymy na tym forum. Ale, póki co, sytuacja już została opanowana. Bogu dziękujmy! Ducha nie gaśmy!.... !!!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....!!!!! Całą noc nie mogłem zasnąć. Teraz się trochę uspokoiłem. Idę spać. Jak się wyśpię, to zobaczę co wy tu nawypisywaliście na moim ulubionym eKutno. Pa pa, nieznośne aniołeczki! Pa pa!
Gustaw Wawrzek:
4 godzin temu
Gratulacje !!!!
Mateusz Sopielka:
2
 · 
4 godzin temu
a TAKA miała być AMERYKA -II stopień ????
Lucjusz Plater:
4 godzin temu
Nie rozumiem, jakie głosowanie, jaki plebiscyt na policjanta? Za swoją pracę dostaje pieniądze czy pracuje za darmo
Felicjan Matliński:
4 godzin temu
Który z oddziałów kutnowskiego szpitala nie wszedł do sieci, czy weszły wszystkie?
Filip Kocieł:
2
 · 
4 godzin temu
I stopień czyli najniższy.
Gwidon Sypajło:
5 godzin temu
Może się z narcyzmu wyleczą dzięki temu
Arkadiusz Macedoński:
5 godzin temu
Wróć,winno być natomiasdeco /art -deco...Najciekawsze artykuły
 ·  23
4 dni temu
Miejskie obrazki. Smród na osiedlu w centrum miasta
 ·  51
5 dni temu
Przemysław Zawadzki nadal dyrektorem Dąbrowszczaka. W czwartek konkurs na dyrektora Troczewskiego
 ·  119
5 dni temu
Radosław Bieniek szefem Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego w mieście
 · 
6 dni temu
Dni Pola w Strzelcach
 ·  56
6 dni temu
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
 ·  91
7 dni temu
(Aktualizacja) Kto wylewa słoną substancję na pobocza w gminie Krzyżanów?
 ·  14
8 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
8 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  74
9 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
9 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
14 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
14 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
16 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
19 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
19 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
19 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
21 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
22 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
23 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
23 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
23 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
24 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
24 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
24 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności