eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 20.02.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Złapany przez Policję na wylewaniu substancji na pola w gminie Strzelce
Dziś o 8.40 kutnowska Policja przyjęła nasze zgłoszenie wylewania odpadów do wykorzystania rolniczego na pole w Rejmontowie gmina Strzelce. Patrol Policji potwierdził fakt nielegalnego rozrzutu odpadów w czasie do nawożenia zakazanym ustawą. 

Od tygodnia mieliśmy sygnały o regularnym oblewaniu pół w gminie Strzelce odpadami do wykorzystania rolicznego. Jak się dowiadujemy nieoficjalnie pola w Rejmontowie nawożone są za zgodą właściciela, bo pole należy do rolnika z Dąbkowic i to za jego zgodą beczki kursowały w różnych porach dnia i nocy na pola. 

Przypomnijmy, do 28 lutego obowiązuje całkowity zakaz stosowania nawozów naturalnych i organicznych. Nawozy stosuje się w sposób, który nie zagraża zdrowiu ludzi lub zwierząt lub środowisku. Zastosowana w okresie roku dawka nawozu naturalnego nie może zawierać więcej niż 170 kg azotu (N) w czystym składniku na 1 ha użytków rolnych (art. 17 ust. 1 i 2). Powiat kutnowski jest Obszarem Szczególnego Narażenia, dla którego istnieją inne, bardziej radykalne dyrektywy azotanowe.

Każdy rolnik powinien wiedzieć, że zabrania się stosowania nawozów na glebach zalanych wodą, przykrytych śniegiem, zamarzniętych do głębokości 30 cm oraz podczas opadów deszczu;  naturalnych w postaci płynnej oraz azotowych - na glebach bez okrywy roślinnej, położonych na stokach o nachyleniu większym niż 10% i naturalnych w postaci płynnej - podczas wegetacji roślin przeznaczonych do bezpośredniego spożycia przez ludzi.

Stowarzyszenie CZYSTA OKOLICA zgłosiło dziś już nieprawidłowości związane ze stosowaniem różnych substancji w celach nawożeniowych na pola rolnika z Dąbkowic do Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Skierniewicach. A kutnowska Policja prowadzi postępowanie, które zakończy się skierowaniem wniosku do sądu.

Nawozy naturalne mogą być zbywane do bezpośredniego rolniczego wykorzystania wyłącznie na podstawie umowy zawartej w formie pisemnej pod rygorem nieważności. Umowę strony przechowują co najmniej przez 8 lat od dnia jej zawarcia (art. 3 ust. 3 i 4).

Wprowadzanie do obrotu nawozów organicznych wymaga uzyskania stosownego pozwolenia wydanego w drodze decyzji przez ministra właściwego do spraw rolnictwa (art. 4 ust. 1 i 2). Czynności polegające na świadczeniu usług w zakresie stosowania nawozów mogą być wykonywane wyłącznie przez osoby posiadające świadectwo ukończenia szkolenia w tym zakresie. Każdy zatem kierowca wozu asenizacyjnego musi mieć takie szkolenie.

Nawozy naturalne i organiczne, w postaci stałej lub płynnej, stosuje się w okresie od dnia 1 marca do dnia 30 listopada, z wyjątkiem nawozów stosowanych pod uprawy pod osłonami (szklarnie, inspekty, namioty foliowe).

Nawozy naturalne przykrywa się lub miesza z glebą nie później niż następnego dnia po ich zastosowaniu, z wyłączeniem nawozów stosowanych w lasach oraz na użytkach zielonych.

Jak widać po przytoczonych przepisach rolnicy, którzy pozwalają albo sami wylewają odpady do wykorzystania rolniczego w okresie chronionym, muszą spełnić sporo warunków, za których złamanie grożą poważne konsekwencje.
wandea, 17.02.2017 14:12|czytane: 2734 razy|34 komentarzy|komentuj
Ewaryst Ffrowicz
Adolf Gawlik
To jest karygodne,co robią odpowiedzialne służby,za co biorą pieniądze.?A ci rolnicy mają ,przepraszam,coś z głowami,szkodzić sobie i potencjalnym nabywcom płodów?
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
22 godzin temu
Iwona Kurkiewicz Co tam głowy , kasa się liczy , kasa.
10 godzin temu
 · 
 · 
2
Emma Hrycek
I dalej będzie co mi zrobisz jak mnie złapiesz?
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
1 dni temu
Ludwik Piechowicz
{Policja łapie, odpowiedni urzędas bierze w łapę, każdemu się opłaci!!!
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
1 dni temu
Zenobiusz Lachocski
ludzie jak widzicie to dzwoncie do odpowiednich słuzb postapicie prawidlowo i tak bedziecie anonimowi nikt nie powie ze go pod.................nara
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
1 dni temu
Kacper Pierdzioch Czy ty uważasz ,że prawda do pod...dalanie? Wiadomo ,że prawda boli , ale żeby być obrońcą gnojowicy?
1 dni temu
 · 
Rajmund Stanisław Walkiewicz A myślisz ,że nie było zgłaszane i co i nic.
1 dni temu
 · 
 · 
2
Zenobiusz Lachocski
pozwala wylewac bo bierze za to pieniadze.
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
1 dni temu
Sebastian Drążek
Przecież o tych wylewach jest mowa do dawna i nikt nie reaguje?No gdzie są służby do tego powołane? Rolnicy powinni jeżeli takie mają zabrane dotacje i jeszcze powinni zwrócić te co pobrali.A gdzie wójt , czy jakiś radny z tej okolicy? Co też nic n ie wiedzieli , nie słyszeli , nie czytali i nie widzieli. Niemoty czy co?Przecież niedawno to samo było w okolicy Krzyżanowa i tam tez nic nie wiedzą?
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
2 dni temu
Wasyl Obieszko Chłopek to człek prosty, łasy na kapuche za którą to nawet własną matkę by sprzedał - dlatego za "odpowiednią" kasę godzą się na to wylewanie tym bardziej że jest wylewane daleko od jego chałupy. jemu nie śmierdzi a resztę ludzi ma głęboko w d...e. Jakby tak każdemu takiemu rolnikowi, wójtowi który niby że o niczym nie wie czy temu co to "świńską zarazę" na ziemie kutnowską sprowadził wylać taką bekę na podwórko pod oknem to może, może by zmądrzeli. Choć osobiście uważam że tylko w tej sprawie może pomóc nagłośnienie tego procederu w mediach ogólnopolskich.
2 dni temu
 · 
 · 
12
Bonifacy Bartolewski Jest kilku rolników radnych w starostwie, a nawet niektórzy na wysokich stołkach niech się wypowiedzą na ten temat.Potrafią jakieś protesty robić w sprawie reformy szkolnej to niech się i gnojowica zajmą .
1 dni temu
 · 
 · 
13
Hubert Odyniec
Burzyński wie, że przy budce z piwem ma być ucywilizowana zlewnia ludzkiego moczu. Jak widać, najpewniej hojnie obdarowany przez włoskiego inwestora, nie skumał do dziś, że przy mega świńskiej ubojni PIERO PINI, powinna być pobudowana ucywilizowana zlewnia świńskiego moczu. Rozlewanie tegoż świńskiego moczu po kutnowskich polach można by przyrównać do obsikiwania kutnowskiego ratusza przez piwoszy. Ale niech no by ktoś spróbował to zrobić - to popamięta . Obsikiwanie zaś kutnowskich pól - właściwie przechodzi bez echa. I TAK WYGLĄDA MORALNOŚĆ NASZEJ WŁADZY W KUTNIE.
 · 
Udostępnij
 · 
23
 · 
2 dni temu
Mateusz Wais
Pod swoim domem niech sobie wyleje ze 4 cysterny
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
2 dni temu
Rafał Hanuś
NA PROWINCJI NA POLA WYLEWAJĄ WSZYSCY!WSZYSCY!NAWET JAK KTOŚ SZAMBO POMPUJE WOZEM ASENIZACYJNYM TEŻ WIEZIE NA POLE ,A NIE DO OCZYSZCZALNI!KWESTIA PROPORCJJI.INNE ILOŚCI POMPUJE DZIADZIUŚ ZYGMUNT (EMERYT)I INNE WUJEK KAZIU WŁAŚCICIEL CHLEWNI!KAPISKO!!!Co nie wiedzieliście o tym miastowi kutnowianie?Jak na niedzielę przyjeżdżcie na wieś,to co kupki zabieracie ze sobą do oczyszczalni na Sklęczkach?Wolne żarty!
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
3 dni temu
Alwin Snnecke
a gdzie są sąsiedzi? czemu oni nie interweniują? boja się, czy nie chcą zadrzeć z Panem AO?????????
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
3 dni temu
Krystyn Tuchelski Boją się. Ludzie na wsiach są niekiedy bardzo mściwi. Znam przypadek, kiedy sąsiad na jednej z podkutnowskich wsi zareagował. Za kilka tygodni miał zniszczoną plantację - spryskaną jakimś środkiem chemicznym.
3 dni temu
 · 
 · 
8
Mieszko Macharski
I KARA 25tys zl , II KARA 50tys zl, III KARA 100tys zl ale od beczki
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
3 dni temu
Zdzisław Kącki
Więc grzywna tak dotkliwa aby trzeciemu powiedział,że się nie opłaca.Inaczej tych bez mózgowców nie nauczy się myślenia!
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
3 dni temu
Krystyn Fajgiel Za takie dziadostwo powinni zabierać chłopkom dopłaty. Niech Stowarzyszenie zgłosi rolnika z Dąbkowic do ARiMR (tylko do Łodzi bo w Kutnie KLIKA sprawę ukręci).
3 dni temu
 · 
 · 
23
Maria Konwa Zgłoszone na pewno już
3 dni temu
 · 
 · 
9
Andrzej Ziwny
Wszyscy czują nosem i wiedzą o kogo chodzi.
 · 
Udostępnij
 · 
17
 · 
3 dni temu
Hildegarda Kiełtyka widocznie lubicie ten zapach
2 dni temu
 · 
 · 
2
Remigiusz Tyzenhauz
wszyscy w okolicy wiedza o kogo chodzi
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
3 dni temu
Tymon WiBura Też wy wszyscy z okolicy ponieważ wiecie i to tolerujecie to jesteście tak samo winni jak ten co pozwolił wylewać i ten co wylewał . Ale chłopstwo to chłopstwo takie niby odważne, ale nie powie bo niby to taka solidarność szkoda ,że fałszywa.
2 dni temu
 · 
 · 
6
Mateusz Zebrdowski
podać dane tego co wylewał
 · 
Udostępnij
 · 
13
 · 
3 dni temu
Jakub Grzegorkoic Podać dane tego co zezwolił wylewać na swoje pole.
3 dni temu
 · 
 · 
15
Ola Rzadkiewicz Dzień dobry, my też wiemy, ale nie możemy Jeśli będzie sprawa w sądzie to wtedy
3 dni temu
 · 
 · 
9
Jan Zygmański Pani Redaktor, czy nie można podać w skrócie, np. Waldemar Y, Kazimierz V, itp?
3 dni temu
 · 
 · 
8
Hortensjusz Tarlay
Odpady poubojowe?
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
3 dni temu
Remigiusz Tyzenhauz
malutkim nie wolno, a duzy ma to w nosie bo sobie załatwi
 · 
Udostępnij
 · 
13
 · 
3 dni temu
Bolesłw Szymczyk
Rolnik nie wie, że wylewanie w tym okresie jest zabronione. Ale rolnik wie jak pozyskać dopłaty. Po prostu rolnik wali głupa.
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
3 dni temu
Krystyn Fajgiel Za takie dziadostwo powinni zabierać chłopkom dopłaty. Niech Stowarzyszenie zgłosi rolnika z Dąbkowic do ARiMR (tylko do Łodzi bo w Kutnie KLIKA sprawę ukręci).
3 dni temu
 · 
 · 
15
Konstanty Geldschrank a ja wiem kto tego rolnika kryje...
3 dni temu
 · 
 · 
6
Hipolita Tarlay To powiedz bo to nie jest zgaduj zgadula , a jak się boisz to nie zaczynaj tematu bo narobisz w gacie.
2 dni temu
 · 
 · 
6
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Cudowna dłoń masażystki...
To, że lekarz wypisał  skierowanie na masaże wcale nie oznacza, że szybko rozpoczniemy terapię. W Kutnie na „państwową” rehabilitację trzeba czekać... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Pod patronatem eKutno.pl: II Festiwal Nowe Brzmienie/Nowe Media
Kutnowski Dom Kultury zaprasza na drugą edycję Festiwalu Nowe Brzmienie/Nowe Media, który odbędzie się w dniach 16-19 marca. W programie: 16.03 – godz. 18.00 Koncert Katarzyny Nosowskiej Nosowska zaprezentuje przekrojowy repertuar - głównie najważniejsze... [więcej]
Sport
Devante Wallace odszedł z Polfarmexu Kutno
Dziś KKS PRO BASKET KUTNO S.A. rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt z byłym już zawodnikiem Polfarmex’u, Devante Wallacem. Umowa pomiędzy klubem a zawodnikiem została przedwcześnie zakończona na wniosek zawodnika. Wallace z Asseco Gdynia Zarząd klubu KKS PRO BASKET KUTNO S.A.  chciałby podziękować Devante... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zatrudnię kierownika Firma budowlana specjalizująca się w wykonywaniu wielkopowierzchniowych posadzek przemysłowych poszukuje pracownika na stanowisko kierownik robót. Mile widziani absolwenci politechnik z uzyskanym... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie zaprasza. Oferujemy kierunki: - Technik BHP - Technik ADMINISTRACJI Nauka jest całkowicie BEZP... [czytaj więcej]
Opiekun\ka Pani lubiącej grać w gry - 4500 zł netto Firma Arche ProCare jest tworzona przez ludzi, dla których odpowiedzialność i rzetelność stanowią najwyższą wartość. Dzięki naszej pasji w niesieniu pomocy zarówno dużym organizacjom, jak... [czytaj więcej]
Certyfikat Przewoźnika Drogowego Rzeczy Kompetencji Zawodowych, Spedycja. Warszawa 21-24.04.2017 r. Firma Koal serdecznie zaprasza do Warszawy na czterodniowe szkolenie pt - pon. 21,22,23,24 kwietnia 2017 r. 2016 r. Celem kursu jest przygotowanie Państwa do zdania z wynikiem pozytywnym 4-ro g... [czytaj więcej]
Projekt baneru internetowego Potrzebujesz baneru internetowego? Chętnie wykonam go specjalnie dla Ciebie. Dokładam wszelkiej staranności i dokładności przy wykonaniu powierzonego projektu, podchodzę indywidualnie do klienta... [czytaj więcej]
zatrudnię kelnera/kelnerkę Restauracja " DWOREK " zatrudni osobę na stanowisko kelner/ kelnerka . Osoby zainteresowane proszę o przesłanie Cv na adres : hotel@hotel-dworek-kutno.pl... [czytaj więcej]
Recepcjonista /kelner Hotel Dworek zatrudni kelnerkę/ recepcjonistkę. Cv należy składać osobiście w Hotelu przy ulicy Kościuszki 9.... [czytaj więcej]
Fotograf na wesela oraz imprezy okolicznościowe Mam świadomość, że nie jest to pierwsza strona z fotografią, którą odwiedzacie. Szukacie osoby, która uwieczni najważniejsze momenty w Waszym życiu w sposób niebanalny, jednocześnie w pe... [czytaj więcej]
Ubranko do chrztu Witam posiadam na sprzedaż ubranko do chrztu dla dziewczynki. Strój w kolorze białym w rozmiarze 68. Do sukienki jest bolerko z długim rękawem również w kolorze białym. Dodaje opaskę oraz buc... [czytaj więcej]
Przeprowadzji-Transport Przeprowadzki samochód o dużej kubatuże załadunku. Dlaczego skorzystać z naszej oferty jesteśmy Firmą z 26 letnim doświadczeniem w transporcie. Większość zleceń jest z polecenia miła ekip... [czytaj więcej]
KREDYTY, POŻYCZKI DLA FIRM I OSÓB FIZYCZNYCH Oferuję kredyt bankowy bez zabezpieczenia oraz inne rodzaje finansowania na okres do 12-30 lat kredytowania.rnMoja oferta skierowana jest również dla osób ze złym BIKiem, wpisami w KRD i ERIFF or... [czytaj więcej]
Piękna suknia ślubna Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
Zapraszam do kupna pięknej sukni ślubnej Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
Zapraszam do kupna pięknej sukni ślubnej Zapraszam serdecznie do kupna wyjątkowej i pięknej sukni ślubnej z 2016 roku typu Princessa!rn Rozmiar 38-40, na wzrost ok 166. Gorset idealnie skrojony, lekko drapowany, wiązany z tylu, nie przes... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]
BEZPŁATNA SZKOŁA!!!! REKRUTACJA NADAL TRWA!!! ZAPISZ SIĘ JUŻ DZIŚ !!! Policealna Szkoła Zawodowa Edukator w Kutnie oferujemy kierunki: - Technik bezpieczeństwa i higieny pracy - Technik administracji Nau... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Jeremiasz Gąsiorek:
8 minut temu
Jeżeli chodzi o tego pana to nigdy by mi to nie przyszło do głowy ,ale po głębszym zastanowieniu uważam,że to ma sens.Ciekawe ,czy ktoś mając takiego kontrkandydata odważy się wystartować?A jak nie to co to za wybór?
Ola Rzadkiewicz:
41 minut temu
Dzień dobry, proszę bardzo, dodaję
Wiesław Paszkiewicz:
1 godzin temu
Ale Was tam szkolą!
Teofil Zięba:
2
 · 
2 godzin temu
Jak będzie budowana nowa ulica koło oczyszczalni ścieków.
Dawid Mocher:
2 godzin temu
Dobra zmiana już przyszła. A będzie jeszcze lepiej. Tak dobrze, że nawet sobie tego wyobrazić nie jesteśmy w stanie. Tylko, że gdy ta dobra zmiana będzie już pełna, to... Polski już nie będzie.
Adolf Szaknowski:
2 godzin temu
Honoratko, Jadwigo oczywiście możesz mieć swoje zdanie szkoda tylko, że wyrażasz je w taki sposób - wiem przy .... się.
Włodzimierz Aksentowicz:
2
 · 
3 godzin temu
A kiedy ulica Burzowa?
Vanessa Fitinghoff:
3
 · 
3 godzin temu
Znam człowieka ma wrodzony gen legalizmu ,taki zawsze będzie państwowcem,podobnie jak Kamiński Mariusz(tylko nie mylić z łysą pałą,sprzedajną k..wą)Ciekawy pomysł!
Flawia Kościelny:
2
 · 
3 godzin temu
Może udaje ,że nie wie to ponoć dobra metoda?
Jadwiga Dagestański:
3 godzin temu
Bogdanie i Piusie nie jestem specjalistą od komputerów, banków i różnych machlojek ,żeby było jasne . Nie zwracaj się do mnie Bogdanie jako do redakcji bo nią nie jestem , nie jestem te z Piusie osobą z kręgu zainteresowanych i też tak jak wy mam prawo wypowiedzieć się i mieć swoje zdanie . A z jakiego kręgu wy jesteście? Bo ja z żadnego. Te aluzje to raczej do osób tych które zarządzały i nadzorowały i w dalszym ciągu utrzymują się na ciepłych stołeczkach.
Damian Tokarski:
3
 · 
3 godzin temu
O następcy mówią, że go nikt nie lubi,I DOBRZE,WRESZCIE KTOŚ NIEZDILOWANY, ANI Z GÓRĄ ,ANI Z DOŁEM-Ważne ,że trzeźwo myśli!Sądzę,że da radę!
Tytus Prażeń:
3 godzin temu
Podeprzyj się laską.
Ambroży Hrańk:
3 godzin temu
Szyby na przystankach MZK - POWYBIJANE, elewacje domów i bloków mieszkalnych - WYSPREJOWANE, kutnowscy policjanci - DOSKONALĄ SIĘ W STRZELANIU (szkoda, że do ludzi), straż miejska - PRZYCZEPIA SOBIE KOLEJNE GWIAZDKI AWANSU NA PAGONACH. Idzie wiosna - IDZIE DOBRA ZMIANA. Kto tego nie przeżyje - zostanie przyjęty przez zarząd KUCZKOWA na co najmniej 20-letnie przeczekanie.
Henryk Lenek:
3 godzin temu
Fajnie byłoby podeprzeć tą wiadomość mapą.
Marianna Krebs:
3
 · 
3 godzin temu
No Krzysiu zobacz,nawet już sensownego następce masz(o co się tak bardzo obawiałeś),no chyba teraz już nic nie stoi na przeszkodzie,żebyś sobie spokojnie wrócił na Czarnów,co nie?
Ambroży Hrańk:
3 godzin temu
Brawo szybownik z Wilczej!
Berenika Franciszak:
2
 · 
3 godzin temu
Wreszcie coś sensownego,konstruktywnego,nie jestem fanką tego człowieka,ale uważam,że wójtem mógłby być dobrym,napewno nikt go nie kupi...tak jak tego...nawet nie chcę wymieniać nazwiska.
Walter Konwa:
2
 · 
4 godzin temu
Pan Eugeniusz ma bardzo duże doświadczenie procesowe w odzyskiwaniu(z sukcesem) mienia(gminna prawnik mogłaby u niego terminować),a ponieważ i w gminie i w jego rodzinnej miejscowości jest trochę do odzyskania dla mieszkańców, jego kandydatura by była wręcz idealna.Nie mówiąc o tym,że jest wzorowym zięciem,mężem,ojcem,dziadkiem i katolikiem!Jesteśmy całą rodziną na tak!
Pompejusz Jedliński:
3
 · 
4 godzin temu
Barnim, nie napisałeś którą z kolei teściową (pierwszą... czy piątą) opiekuje się gminna prawnik.
Napoleon Bronicz:
4 godzin temu
Ulica bohaterow niczyichNajciekawsze artykuły
 ·  9
8 dni temu
Zjawisko światowej kultury, niewinna dziewczynka z maską cynizmu czyli Janusz Głowacki w Kutnie
 ·  66
8 dni temu
To był żart a nie groźba. Ruszył proces byłego policjanta z kutnowskiej komendy
 ·  141
12 dni temu
Wójt Kołach gra na zwłokę z odrzuceniem wniosku w sprawie wiatraków w gminie Bedlno
 · 
12 dni temu
Zadzwoń jak zobaczysz Berniego. W gminie Strzelce zgubił się bernardyn
 ·  5
13 dni temu
Dr Clown w szpitalu w najbliższą sobotę. Nie ma nic piękniejszego niż, pobudzać chorych do śmiechu
 ·  118
13 dni temu
Chcą przeprowadzenia krajowego referendum w sprawie reformy edukacji. Rusza zbiórka podpisów w powiecie kutnowskim
 ·  78
14 dni temu
Kutnowski szpital zatrudni specjalistę ds. promocji i marketingu
 ·  27
14 dni temu
Policjant Łukasz M. pozostanie w areszcie
 ·  10
17 dni temu
Kwitnie korespondencja kutnowskiego sądu z Getin Bankiem
 ·  25
17 dni temu
Ukraińcy szturmem dochodzą swoich wynagrodzeń, a Polacy składają pozwy
 · 
19 dni temu
Potrzebni dawcy szpiku dla 12-letniej Oliwii z Zespołu Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej
 ·  51
21 dni temu
Skończy się bezprawie uznane przez kutnowskie instytucje i samorząd? Cmentarz na Łąkoszynie rozszerzony nielegalnie
 · 
22 dni temu
Kutnowska Amatorska Liga Siatkówki. Dziewczyny z Łęczyca Team liderem
 ·  2
23 dni temu
Elżbieta Dzikowska, królowa witalności i przygody w Kutnie
 · 
23 dni temu
Bal w Zwierzakowie
 ·  70
23 dni temu
Złapany na gorącym uczynku za wylewy odpadów na pola. Czy grozi nam katastrofa ekologiczna?
 ·  2
25 dni temu
Podał się za policjanta i wyłudził 40 tysięcy złotych
 ·  53
26 dni temu
Skarga na starostę Krzysztofa Debicha zasadna
 ·  16
26 dni temu
Prezes Zarządu Pini Polonia zostaje na wolności
 ·  29
28 dni temu
Kancelaria z Warszawy już pracuje nad budową hali widowiskowo-sportowej w Kutnie
 ·  153
28 dni temu
Odpowiedź prezydenta Kutna na plany rządu: Jeśli będzie taka możliwość to będę kandydował
 ·  15
28 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Jaka to ulica?
 ·  125
29 dni temu
Zasada dwukadencyjności pozbawi władzy lokalnych oligarchów
 ·  191
29 dni temu
Wójt gminy Bedlno przegrał w sądzie. Wiatraki pod znakiem zapytania
 ·  3
29 dni temu
Awantura w rodzinie zakończona tymczasowym aresztowaniem
Pogoda w Kutnie
Dziś: poniedziałek
Temperatura: 5°C
Całkowite zachmurzenie
Wschód słońca: 06:47
Zachód słońca: 17:05

1012 hPa
25 km/h
0,0 mm


Jutro: wtorek
Temperatura: 7°C
Duże zachmurzenie

Wschód słońca: 06:45
Zachód słońca: 17:07

1002 hPa
24 km/h
0,0 mm


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności