eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 26.04.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Prezydent Kutna na zgromadzeniu Związku Miast Polskich przeciwko niszczeniu idei samorządności
W Zgromadzeniu Ogólnym delegatów do Związku Miast Polskich 21-22 marca br. w Serocku wzięło udział ponad 250 samorządowców, prezydentów, burmistrzów, przewodniczących RM z miast członkowskich. W trakcie spotkania debatowali przeciwko niszczeniu idei samorządności, przeprowadzono również wybory uzupełniające do Zarządu ZMP. W Zgromadzeniu wziął udział również Zbigniew Burzyński, prezydent Kutna.

Spotkanie odbywało się nie tylko w atmosferze obchodów 600-lecia praw miejskich Serocka oraz 100-lecia współpracy i partnerstwa miast, którą zapoczątkował w 1917 roku powstały na ziemiach polskich pod zaborem rosyjskim Związek Miast Królestwa Polskiego, zarejestrowany następnie jako Związek Miast Polskich. Towarzyszył mu duży niepokój o dalszy los samorządów w Polsce.

Nie rozwiał obaw Paweł Mucha, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP, odczytując list prezydenta Andrzeja Dudy, w którym zapewniał, że samorządowcy będą mieć w nim zawsze życzliwego sojusznika. „Jestem zdania, że decentralizacja państwa, przekazanie części władzy publicznej «w dół» w ręce samorządowych wspólnot, stanowi jeden z istotniejszych elementów polskich przemian, któremu zawdzięczamy wiele społecznych i gospodarczych sukcesów” – czytamy w liście. Wzburzenie dało się odczuć już w trakcie dyskusji po wystąpieniu minister edukacji narodowej, Anny Zalewskiej, która była gościem spotkania samorządowców z miast, a także podczas debaty na temat aktualnej sytuacji samorządów.

- Wiarygodność i reputacja samorządów jest poważnie podkopywana, dlatego należy się przed tym bronić – zwracał uwagę Zygmunt Frankiewicz, prezes ZMP.

Podczas dyskusji na temat aktualnej sytuacji samorządu, przedstawiciele miast zgłosili liczne propozycje działań przeciwko niszczeniu idei samorządowości, takie jak: ścisła współpraca z innymi korporacjami w ramach Samorządowego Komitetu Protestacyjnego, rozmowy z Premierem i kierownictwem PiS, kampanie promocyjno-edukacyjne ogólnopolskie i lokalne, zachęcanie do wstępowania do związków samorządowych. Delegaci podjęli stanowisko w sprawie zawieszenia udziału w pracach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, w którym upoważniono Zarząd ZMP do podjęcia rozmów z pozostałymi organizacjami samorządowymi w tej kwestii. 

-  Delegaci z miast członkowskich ZMP przyjęli m.in. sprawozdania z działalności w minionym roku oraz budżet. W związku z dwoma wakatami w Zarządzie ZMP przeprowadzono wybory uzupełniające. Wybrano nowych członków - Dorotę Zbińkowską, radną Warszawy oraz Jacka Jaśkowiaka, prezydenta Poznania. Samorządowcy podjęli także następujące stanowiska Zgromadzenia Ogólnego ZMP zgłaszając postulaty i uwagi w sprawie projektu Kodeksu urbanistyczno - budowlanego, finansowania zadań oświatowych, zawieszenia udziału w pracach Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego. Prezydent Zbigniew Burzyński glosował za podjęciem w/w stanowisk i całkowicie je popiera - informuje Biuro Prasowe Urzędu Miasta Kutna.

redaktor, 27.03.2017 22:23|czytane: 642 razy|16 komentarzy|komentuj
Gracjan Scipio
Bruno Filipkowicz
My podatnicy kryjemy koszty wycieczki a oni pierdołami się zajmują, żeby całe życie mieli ciepło koło pupy!@
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
29 dni temu
Gerwazy Styczeń
Porzućcie wszelką nadzieję, wy, którzy tu wchodzicie.
Wprowadzenie stanu wojennego tylko na kilka lat zatrzymało niszczenie polskiej gospodarki a programy operacyjne złagodziły skutki embarga na nowe kredyty mogące pomóc w rozwoju gospodarki i zakup surowców niedostępnych w kraju. Nasi wierzyciele, przede wszystkim z banków prywatnych, domagali się zwrotu kredytów udzielonych Gierkowi wraz z odsetkami nie godząc się na rolowanie polskich długów. Już w 1988 roku było wiadomo że polska gospodarka tego nie wytrzyma i to było główną przyczyną tzw. przemian ustrojowych, rozpoczętych już w tamtym roku. Okrągły stół był tylko ich zwieńczeniem. Skład umawiających się stron został podyktowany Kiszczakowi przez przedstawicieli prywatnych banków zachodnich i to oni powierzyli Balcerowiczowi odzyskanie polskich długów. Wywiązał się z tego tak solennie że już prawie nic nam, Polakom nie pozostało. To co pozostało też już nie jest polskie „de facto” biorąc pod uwagę wielkość zadłużenia Polaków sięgającą prawie BILIONA dolarów. Nie złotych, dolarów.

Ci obywatele polscy którzy musieli opuścić Polskę po 1968 roku, lub opuścić zajmowane stanowiska, poprzysięgli zemstę i powrót do władzy. Pierwszą próbą był rok 1970, następną 1976, w 1981 roku prawie się udało. Do następnej próby, tym razem skutecznej, przygotowali się z pomocą banków zachodnich.

Czy jest jeszcze możliwość odzyskania przez Polaków suwerenności ekonomicznej ?

Jest.

Ale to wymaga uświadomienia Polakom że tylko zmiana orientacji geopolitycznej może w tym pomóc.

Co większości nie mieści się w głowie dzięki mediom polskojęzycznym oraz hegemonii PO/PiS na polskiej scenie politycznej.

Niechaj żywi nie tracą nadziei i przed narodem niosą światłości kaganek....
Bo nie jest światło by pod korcem stało, ani sól ziemi do przypraw kuchennych... Bo piękno na to jest, by zachwycało do pracy, praca - by się zmartwychwstało...
Do roboty kiecoki, łapserdoki, "dobroczyńcy" i "dobrodzieje". Nie lękajcie się....
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
29 dni temu
Waldemar Fozjusz
W Polsce trzeba zmniejszyć ilość gmin z 3500 na ok. 1500. W każdej gminie wójt, zastępca, skarbniczka, kierownik administracji itd., a także grupa darmozjadów - radnych! Ile z tego zaoszczędzi się pieniędzy - bo wójt w jednej gminie koło Kutna (na K...) zarabia ok. 14,5 tys. brutto!
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
29 dni temu
Krystian Wilczogórski
Koryto silnie trzyma!
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
29 dni temu
Bonifacy Wąż
Jak widać w spotkaniu udział wzięła sama elita samorządów ! Nie dziwię się ... .
 · 
Udostępnij
 · 
17
 · 
30 dni temu
Seweryn Odyniec
Ludzie władzy nigdy sami nie odejdą ze swoich stanowisk, będą się na nich trzymali do końca świata i jeden dzień dłużej. Te stanowiska przynoszą im całkiem przyzwoite dochody za zero odpowiedzialności , zaspakajają ich ambicje osobiste a u niektórych to nawet ich ego idzie przed nimi tacy ważni.Przy dochodach (ostatnio opublikowane w DZŁ) w granicach 10,12, 13, i powyżej oni żyją w świecie fantazji i do głowy im nie przychodzi ,że ktoś zarabia 1500 zł lub ma głodową emeryturę i dlatego robią szopki żeby utrzymać się na stołkach .
 · 
Udostępnij
 · 
28
 · 
30 dni temu
Dyzma Plat W TAKIM EMFOR KUTNO KOŁO STACJI KOBITKI MAJĄ NAJNIŻSZĄ KRAJOWĄ PŁACONĄ OD MIESIĘCY NAWET NA 3 RATY ,A PANI PREZES ZWIEDZA EUROPE DROGIM AUTEM
30 dni temu
 · 
 · 
27
Adam Gruzdz
mafie rodzinno-kolesiowskie
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
30 dni temu
Adam Gruzdz
Samorządy w obecnym kształcie to macie rodzinno-kolesiowskie.
 · 
Udostępnij
 · 
22
 · 
30 dni temu
Aron Dress
Jeżeli wściekle krytykują zapowiadane ustawy, to znaczy,że są one dobre dla Polek i Polaków.Pora dać sitwom do zrozumienia,że koniec przbywania przy korycie.
 · 
Udostępnij
 · 
24
 · 
30 dni temu
Norman Kurek
Tłuste koty jak pilnują ,żeby nikt do ich schedy się nie dostał bo łoni są najlepsi , najmądrzejsi i tacy biedni bo im ideę zabierają , hipokryci.
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
30 dni temu
Olgierd Lefkovics
I co on biedny teraz zrobi? Chyba karierę w unii.. może we Włoszech. Bo starą formację już rozwiązali to powrotu nie ma.
 · 
Udostępnij
 · 
23
 · 
30 dni temu
Maciej Dyrdziak
W tytule powinni napisać - niszczeniu idei JEGO samorządności
 · 
Udostępnij
 · 
23
 · 
30 dni temu
Otylia Piątek Co prawda to prawda.
30 dni temu
 · 
 · 
15
Lucjan Kotasiński
Może raczej przedstawcie co wy panie i panowie samorządowcy zniszczyliście?Ja nie widzą ,żeby ktoś wam coś niszczył, no chyba ,żę jak nie będziecie startować kolejny i kolejny i kolejny raz to się utną układy, wpływy?
 · 
Udostępnij
 · 
20
 · 
30 dni temu
Jarosława Gobrów
A kto wam niszczy samorządność ? przecież jesteście usadowieni na tych zydla już kilka kadencji i co mało?Co odcinają tłuste dupska od zydli ? Ile jeszcze mamy patrzeć na wasze fałszywe lica? No ile? czas na zmiany panowie i bawić wnuki.
 · 
Udostępnij
 · 
22
 · 
30 dni temu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Miejskie obrazki. Przed majówką łatanie dziur w centrum Kutna
Plac Wolności, na którym jest płatny parking w centrum Kutna zyska nowe łaty. Wycięty asfalt zostanie uzupełniony jeszcze przed majówką. - Przypominają... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Na co w maju do Kina KDK?
W maju zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury na kryminał, najnowszą ekranizację studia Marvel, dramaty oraz filmy familijne. 05-10.05.2017  od piątku do środy godz.14.30  PAN ŻABA 2D dubbing (familijny, czas 85 min ) godz.16.00 ... [więcej]
Sport
"Czwórka" i "Dwójka" wygrały Kros Strzelecki
Dziś w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbyły się zawody Miejskiej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej – „KROS STRZELECKI”. Była to już czwarta edycja tych zawodów, w której wystartowało 11 zespołów /4 zawodników indywidualnie/ ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Kutna oraz... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]
Skuteczna naprawa baz danych SQL trudne przypadki / Naprawa bazy danych MSSQL, baz Płatnika, Wapro, Zapewniamy prawie 100% skuteczność odzyskania danych z uszkodzonej bazy MSSQL. Nawet jeśli istnieje tylko plik MDF, niezależnie czy udaje się plik mdf+ldf podłączyć do serwera. Bazy mogą ... [czytaj więcej]
Kierowca C+E Międzynarodówka Firma OLI-TRANS S.C. zatrudni kierowcę w transporcie międzynarodowym na ciągniki siodłowe (kat. C+E) z doświadczeniem. System pracy 3/1. Mile widziana znajomość języka niemieckiego lub angiels... [czytaj więcej]
Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? rnI nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu mówić. rn rnDaj mi 3 minuty i zobacz jak w prosty sposób ... [czytaj więcej]
Renowacja wanny - co dwie wanny to nie jedna Odnów swoją wannę skutecznie, szybko, bez remontu! Wykonujemy trwałą renowację wanien metodą "wanna w wannie". Jest to osadzenie nowej wanny akrylowej na starej wannie zabudowanej. Nową... [czytaj więcej]
ŚLUSARZE ŚLUSARZE Oferta: - stawka 11,50-12,00 EURO NA RĘKĘ. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na ... [czytaj więcej]
PRACOWNIK Z NIEMIECKIM Pracownik z dobrą znajomością języka niemieckiego Oferta: - 12 euro netto/za godzinę - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość dłuższej współpracy - praca w rafinerii w Niem... [czytaj więcej]
SPAWACZ SPAWACZE Oferta: - stawka 13 EURO NA RĘKE. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na terenie Niemiec w miejscowości Frankfurt nad Mene... [czytaj więcej]
PŁYTKARZ PŁYTKARZE/HYDRAULICY Oferta: - zatrudnienie na niemieckich warunkach - praca na terenie Niemiec w miejscowości Duisburg Wymagania: - doświadczenie na stanowisku płytkarz/hydraulik - umiej... [czytaj więcej]
MURARZE MURARZE Oferta: - atrakcyjne wynagrodzenie - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - praca na terenie Niemiec w okolicach Lipska - możliwość współpracy z całymi brygadami/firmami - możliwo... [czytaj więcej]
Przedstawiciel ds. odszkodowań Pracujesz na rynku odszkodowań! rnJesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? rnTwoi klienci są niezadowoleni bo dostają za małe odszkodowania? rnMożesz to zmienić! rnrnKancelaria Prawna Pro Bo... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODA ŻELOWĄ I HYBRYDOWĄ.rnKOSZT JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, KOSZT DWÓCH METOD 450 ZŁ... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODĄ HYBRYDOWĄ I ŻELOWĄ.rnKOSZY JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, DWIE METODY 450 ZŁ... [czytaj więcej]
Kurs Tworzyw Sztucznych Profesjonalny Kurs Tworzyw Sztucznych online.Pełne 20 dni zaawansowanej wiedzy teoretycznej z praktyką.Poznaj tworzywa i naucz się prawidłowo zakładać formę wtryskową na maszynę.Szczegóły h... [czytaj więcej]
Sprzedawczyni Duża marka poszukuje sprzedawczyni do sklepu w Galerii Marcredo. Szukamy osoby energicznej, uśmiechniętej, z pozytywnym nastawieniem, która ma dużą łatwość w nawiązywaniu relacji z drugą ... [czytaj więcej]
Praca w ochronie Agencja ochrony zatrudni pracownika z orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym.Informacje pod nr.telefonu... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik Witaj Wiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
Wynajmę sklep pod działalność Wynajmę pod działalność sklep 50 metrów w Kutnie Sklep jak widać po Husqvarnie czyli kosiarki,piły itp która był tu przez 20 lat klienci przyzwyczajeni do lokalu i miejsca, więc pewne miejsc... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Władysław Cieszkowski:
12 minut temu
Dobra inicjatywa na pewno skorzystam z badań.
Klotylda Krawcowicz:
30 minut temu
Proste ,wilk dostał w nocy w...dol!Ha,Ha!A ten drugi jest stary i leniwyHa,ha!
Oskar Piest:
43 minut temu
Jedno małe wtrącenie - przeczytaj sobie Prawo Prasowe
Agata Tołoczko:
47 minut temu
A ja nie wiem dlaczego Andiemu ten ten zapasiony wilk kuleje,na wszelki wypadek z Andim się nie spotykam...
Ursyn Kryśko:
3
 · 
54 minut temu
Bzyknął też na krzywy...jak to handlarz...
Ursyn Kryśko:
1 godzin temu
A Andy Wilk tak pi...dolnął swojemu sąsiadowi ,że ten przestał oznaczać swoje terytorium moczem i zaczął pracować...jak każdy normalny obywatel.
Mateusz Tarasiewicz:
2
 · 
1 godzin temu
Jak ja się cieszę,że chodziłem do swojej szkoły.Przynajmniej wiem ,że człowiek nie pochodzi od małpy,Katyń nie leży w Mongolii,a jedynym sposobem na ukojenie ludzkiej duszy wcale nie jest słuchanie zespołów śpiewaczych...
Wadim Szymczura:
1 godzin temu
Czy Gosia R.fanka utworu - pojawiasz się i znikasz,pardon, tyt.org.Józek nie daruję Ci tej nocy- pracuje w tej szkole?
Borys Ogiński:
2 godzin temu
Popieram, choć aż tak praktykujący nie jestem. Ale ostatnio zauważyłem, że coś w kościołach się poruszyło. Dzieje się oj dzieje. Nie tylko taca, choć prawda jest taka, że i tak księża muszą żyć.
Wadim Szymczura:
2 godzin temu
Był czas kiedy tablica oznaczjąca mc.P.D.była notorycznie zajęta napisem Kowalska to Q..wa, inna dyr.tej szkoły jest nazywana przez swojego szefa pieszczotliwie ch..jem,ten sam szef namawia podwładnych ,żeby niewygodnemu mieszkańcowi napuścili szczurów,proboszcz w tej parafi chodzi pieszo,jego poprzednik nazywa mc.przeklętą,a dziedzic po raz kolejny wymienił zęby...Woody Allen-zapraszamy!
Serafin Tyzenhauz:
2
 · 
2 godzin temu
poza tematem Peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej

Byłam uczestniczką podobnego święta w parafii Woźniaków.
Sama uroczystość była na poziomie i przebiegłaby wspaniale gdyby nie nachalność jakiejś grupy chamskich fotografów, którzy jak szaleni biegali po kościele, ( byli również i przed kościołem i w trakcie procesji ), i bezczelnie pstrykali w oczy każdemu kto był na uroczystym przywitaniu obrazu.
Latali z aparatami, zachowywali się delikatnie mówiąc poniżej krytyki.
Po niecałej półgodzinie od wejścia obrazu do kościoła przestali.
Wielkie było moje zdziwienie i zaskoczenie jak wychodząc o uroczystej mszy spostrzegłam, że na licznych stojakach jest wystawa godzinę wcześniej zrobionych zdjęć a w tej chwili sprzedający a nie już fotografowie, znów nachalnie namawiają wychodzących ze świątyni na kupno ich produkcji!
Była bardzo dużo wzburzonych osób, wręcz wściekłych.
ZAPYTUJĘ SIĘ!
KTO ZEZWOLIŁ NA FOTOGRAFOWANIE I UPUBLICZNIANIE WIZERUNKU OSÓB BĘDĄCYCH NA UROCZYSTOŚCIACH KOŚCIELNYCH BEZ ICH ZGODY?
KTO PODJĄŁ ZA MNIE DECYZJĘ, ŻE MOJE ZDJĘCIE MOŻNA KUPIĆ NA WOLNYM RYNKU I MOŻE JE NABYĆ KAŻDY, DOSŁOWNIE KAŻDY!
CZY PROBOSZCZ NIC NIE WIEDZIAŁ O WW. INCYDENCIE I ZEZWOLIŁ NA ŁAMANIE PRAWA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH I JAKĄ ZA TO OTRZYMAŁ REKOMPENSATĘ?
KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA CAŁY TEB CYRK Z NAMOLNYM HANDLEM W TRAKCIE TYCH UROCZYSTOŚCI?
GDZIE MAM ZŁOŻYĆ SKARGĘ NA PROBOSTWO, BO ZA TO CO SIĘ DZIAŁO ODPOWIADA BEZPOŚREDNIO PROBOSZCZ?
CZEMU KOŚCIÓŁ KATOLICKI POSTĘPUJE TAK, BY MIEĆ JAK NAJMNIEJ WIERNYCH?
Itp. Itd.

KAŻDY, U KOGO W PARAFII ODBĘDĄ SIĘ PODOBNE UROCZYSTOŚCI MOŻE BYĆ PEWIEN, ŻE TE HIENY ZAATAKUJĄ FLESZAMI APARATÓW WAS PARAFIANIE, KTÓRZY PRZYJDZIECIE ODDAĆ HOŁD MATCE BOSKIEJ!Herman Niebecza:
2 godzin temu
Najwyższej rangi alkohol majster bierze na rogi Baryłę, zapowiedz końca świetlanej kariery wójtowej i świty rodzinno towarzyskiej.
Sergiusz Błaszczyński:
3 godzin temu
A może by tak o skargach poopowiadać czy wszystko raczej ok?
Romuald Staszel:
4 godzin temu
Chyba jutro 27go
Placyd Krebs:
5
 · 
4 godzin temu
Kołach lubił używać określenia nieudacznik.Tak tytuował m.in.lekarza z Pleckiej Dąbrowy...ciekawe,ich lekarza...W takim razie jak nazywać jego,skoro nazwanie go nieudacznikiem byłoby jeszcze komplementem?
Eugeniusz Kurle:
4 godzin temu
Dyrektorem!
Eugeniusz Kurle:
4 godzin temu
Będzie e
Hugo Hauke:
4 godzin temu
Byłam widziałam na własne oczy. Super świadectwo, niby zwyczajny człowiek a ile potrafi słowem przekazać coś dobrego, prawdziwego. Ilu ludzi boryka się z różnymi problemami, nie tylko używki, ale pracoholizm, seksoholizm, ciągły smutek, nie radzenie z samym sobą. Ale po tym świadectwie Dobromir nie tylko mnie podniósł na duchu, ale dał mi wręcz siłę fizyczną. Bardzo dobrze, że takie misje są w naszych parafiach. Nie jestem dewotką, bo teraz często tak się uznaje osoby praktykujące, często chodzące do kościoła. Ja wierzę, że wiara może czynić cuda. Ja również nie byłam i nie jestem osobą ,,świętą,, ale pomału w swoim życiu, poprzez zaufanie Chrystusowi, spokojnie bez pośpiechu, bez użycia ponad własnych sił, odzyskuję to co kiedyś straciłam. Dziękuję wszystkim, przede wszystkim Księdzu proboszczowi, który wychodzi na przeciw ludziom i zaprasza każdego z nas szeroko otwierając drzwi. Dziękuję też wszystkim osobom które przyczyniają się do wszystkiego co dobre, jak i również media i panu Leszkowi, który propaguje i przekazuje te dzieła dalej. Chciałam również jeszcze wspomnieć, że dzisiaj są nauki dla kobiet w parafii J.Chrzciciela o godz. 18.45 jutro również odnowienie przyrzeczeń małżeńskich o godz.18.00. A od piątku przywitanie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Protazy Ekeln:
3
 · 
5 godzin temu
Oj nie wierzę, żeby kołach postawił komuś wódkę, wypiłby ale za nasze...........
Protazy Ekeln:
10
 · 
5 godzin temu
Takich durnych i wrogich ludziom decyzji kołach podejmował i podejmuje wiele, tyle że ludzi e odważniejsi, nie Ci sami co 15 -20 lat temu. Działania tego potwora standardowe - popatrzcie wokół kogo niszczy - mądrych, bo ich się boi. Przydupasów, głupców, miernoty, donosicielI, których nie brak w każdej wsi, gminie, szkole - czerpią korzyści za swoje służalcze zasługi. ZMIEŃMY TO, POPRZYJMY MĄDRYCH, PRACOWITYCH, SZLACHETNYCH......Najciekawsze artykuły
 ·  57
1 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  29
5 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
6 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
6 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
14 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
14 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
15 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
16 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
16 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
16 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
16 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
19 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
20 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
20 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
20 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
20 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
21 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
22 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
22 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
23 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
26 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
27 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
 ·  25
27 dni temu
Czytelnicy pytają o biuletyn informacyjny o budżecie Kutna. Samorząd odpowiada
 · 
27 dni temu
Charakterystyczny głos i dobre teksty - klimatyczny koncert Dyjaka w Kutnie
 · 
27 dni temu
Druga książka pochodzącego z Kutna pisarza Rafała Cichowskiego trafia do rąk Czytelników
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności