eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 26.04.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
W ubiegłym tygodniu trwały prace konserwacyjne kutnowskiej fontanny w centrum miasta i jak widać możemy już w cieplejsze dni odpocząć przy jej chłodzie. Na placu Piłsudskiego w Kutnie wraz z początkiem długiego majowego weekendu pojawią się też ogródki gastronomiczne. Jednym słowem miejska wiosna w pełni.

Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska, ./upload/articles_pakiety/33469/01_obraz.jpg
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska, ./upload/articles_pakiety/33469/03_obraz.jpg
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska, ./upload/articles_pakiety/33469/05_obraz.jpg


Na ostatniej sesji Rady Miasta Kutna radny Tomasz Rędzikowski pytał o plany czyszczenia ulicy Królewskiej przed Majówką.

- Słyszałem, że jest taka możliwość i niektóre miasta korzystają z takiego generalnego czyszczenia placów czy deptaków - mówił radny.

Prezydent Zbigniew Burzyński stwierdził, że są to znaczne koszty, bo około 150 tys. zł i miasto nie ma w planach takiego wydatku.

Z kolei radny Rafał Jóźwiak prosił aby właścicielom kamienic przy Królewskiej zwrócić uwagę na stan rynien, dlatego, że pod nimi stoi woda i zapada się w kilku miejscach chodnik.

Bardzo powoli widać też efekty sprzątania miasta po zimie. Trzeba mieć nadzieję, że do końca kwietnia jednak będzie czyściej.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska


Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska

Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska

redaktor, 10.04.2017 19:07|czytane: 2664 razy|16 komentarzy|komentuj
Tytus Gierejewski
Rudolf Złotarzewski
KRÓTKA REFLEKSJA O WYGLĄDZIE KUTNA

Mało kto o naszej mieścinie pisze, a jak już piszą to najczęściej w niezbyt pochlebnych słowach.Zdarzają się oczywiście amatorzy, ale stanowią oni zdecydowaną mniejszość. Postanowiłem zebrać w jednym miejscu wpisy, krążące w sieci, na temat naszego pięknego miasteczka. W Internecie można znaleźć wiele subiektywnych opinii na temat Kutna. Niełatwo jednak do nich dotrzeć, gdyż są to najczęściej krótkie wzmianki, wygłaszane mimochodem, przez osoby będące w Kutnie przejazdem. Może nie wszystkie zaprezentowane tu opinie godne są szczególnej uwagi, ale dają pewne wyobrażenie o tym, jak miasto jest postrzegane, zwłaszcza przez osoby z zewnątrz. Autochtoni o Kutnie mają wyrobione zdanie i nie zwykli strzępić języka. Najczęściej machają z rezygnacją ręką mówiąc: "Szkoda gadać, jest jak jest". Jak się zaraz okaże stereotypowy obraz Kutna w oczach przyjezdnych niewiele się różni od opinii tubylców.

Zdegenerowana prowincja według Krwawego Ludwika

Czołowi politycy rzadko odwiedzają Polskę powiatową. Najczęściej na prowincję trafiają przy okazji wyborów samorządowych bądź parlamentarnych by przehandlować wyborczą kiełbasę na głosy ciemnego narodu. Tak było i tym razem. Rydzykowa "Drużyna A" pod szyldem Solidarnej Polski w składzie: Zbigniew Ziobro, Ludwik Dorn, Tadeusz Cymański nawiedziła Kutno pod koniec 2012 roku. Cymańskiego ogłoszono kandydatem na premiera. Następnie panowie zabrali głos by zachęcić mieszkańców Kutna do głosowania na Solidarną Polskę. Ekspertem od zdobywania głosów okazał się Ludwik Dorn, dla którego Kutno jest symbolem "zdegenerowanej prowincji".

Sam środek niczego według Amerykańskiego Baseballisty

Raz do roku Kutno przeżywa najazd baseballowej młodzieży z całego świata. Swego czasu do Kutna z drużyną baseballową przybył pewien Jankes. Jak się okazało, nawet po wielu latach, potrafi on bezbłędnie określić położenie geograficzne naszego miasteczka. Mimo wszystko "Sam środek niczego" zrobił na nim dobre wrażenie i ciepło Kutno wspomina.

Synonim Polski powiatowej według Miłośnika Dworców Kolejowych

Nawet miłośnikom kolei Kutno nie przypadło do gustu. Dawniej kolejowa Mekka, dziś synonim prowincji. Aż trudno uwierzyć, że jeszcze na początku lat osiemdziesiątych, do obsługi kutnowskiego węzła kolejowego zatrudniano przeszło 3500 ludzi. Dworzec co prawda wyremontowano. Niestety jakiś nieszczęsny "wizjoner" postanowił zniweczyć cały efekt. Przed dworcem postawiono wielką zardzewiałą wiatę z tak zwanej stali cortenowej. Mało tego, powstała też druga zardzewiała wiata i równie zardzewiałe zadaszenia. W skali brzydoty 8 punktów na 10 możliwych. Jeżeli chcecie się na własne oczy przekonać jak skutecznie zawalić renowację, dodając paskudne wykończenia, zapraszamy do Kutna. Nadal więc pozostaje aktualna sławetna opinia Kazika Staszewskiego o kutnowskim dworcu: "jest tak brzydko, że pękają oczy".

Do zwiedzania jedynie przejazdem

Wpis z bloga o podróżach po Polsce. Podróżniczka do Kutna przybyła i po godzinie miała już dość zwiedzania. Nawet muzeum nie uratowało honoru miasta. Blogerka przestrzega swoich czytelników, aby tu specjalnie nie przyjeżdżać bo można się gorzko rozczarować.

Brzydkie i smutne z bogatą historią według Geocachingowca

Geocaching to gra terenowa, w której jeden gracz ukrywa fant, a reszta ma za zadanie odszukać go z pomocą GPS. Tym razem skarb ukryto w Kutnie. Autor pokusił się o krótki opis miasta. Zawierał go w czerech epitetach: brzydkie, smutne, zaniedbane, nieciekawe.

Kutno w oczach pismaka z tygodnika Polityka

Nie od dziś wiadomo, że pismaki muszą czasami na coś ponarzekać. Za komuny narzekali na cenzurę. Teraz nie podoba im się architektura i zabudowa miast wolnej Polski. Dla autora artykułu punktem odniesienia do badań nad kondycją polskich miast stało się oczywiście Kutno. Nasuwa się prosty wniosek. Im bardziej konkretne miasto różni się od Kutna tym lepiej.

Brzydkie, brudne, pełne toczących się pijaków według "wujka gugle"

Jak widać na blogerach zawsze można polegać. Opiniodawca w Kutnie był, ale niewiele z pobytu pamięta. Być może dlatego, że łatwo wtapia się w tłum "toczących się pijaków". Ażeby odświeżyć sobie pamięć skorzystał więc z niezawodnej wyszukiwarki. Jak się okazuje Google ma lepszą pamięć i trzeźwo analizuje fakty.

Podsumowanie faktów

Zaznaczam, iż zaprezentowane tu wpisy stanowią jedynie część opinii jakie krążą o Kutnie w sieci. Nie wyczerpują one tematu. Dają jednak podstawę do wyciągnięcia pewnych ogólnych wniosków na interesujący nas temat.

Reasumując można pokusić się o stwierdzenie, że dość krytyczna opinia mieszkańców o własnym mieście jest niczym wobec wiadra pomyj jakie wylewają na Kutno przyjezdni. Być może na łagodniejszą opinię kutnian ma wpływ lokalny patriotyzm i siła przyzwyczajenia. Przyjezdni nie mają takich skrupułów. Jak nas widzą, tak nas piszą!

Więcej: https/miastokutno.b logspot.cz/2017/03/jak-nas-widza-tak-nas-pisza.htm l
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
15 dni temu
Tycjan Bokum
Kutno jest brudne, odrażające, zaniedbane, nędzne architektonicznie: miastokutno.blogspot.com/2017/03/jak-nas-widza-tak -nas-pisza.html - tylko Burzyński i jego pomagierzy tego nie zauważają i coraz głośniej podbijają propagandowy bębenek. Ani kawałek trawnika szumnie zwany "zieloną osią", ani remont drewnianej budy stajennej dumnie nazywanej "pałacem saskim" nie sprawią, że Kutno stanie się piękne i atrakcyjne. Burzyński zatracił się już zupełnie we własnej propagandzie i w swoich urojeniach, i wydaje mu się, że to rzeczywistość.
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
16 dni temu
Prokop Bułak
chodnik zapada się w wielu miejscach - kostka nowo ulozona tez - moze ktorys z urzędnikow sie przejdzie po ulicach (bo z samochodu tego nie widac)
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
16 dni temu
Aneta Staszek Zakładane chodniki po przekopach do położenia rur pod gaz to masakra . Czy ktoś to kontroluje? Może by tak urzędniczki w szpileczkach przeszły się po przekopanych ulicach bo z samochodu faktycznie nie widać , ale tez odczuwać powinny fatalne dziury lub nie łatana wyrwy w jezdniach w całym mieście .
16 dni temu
 · 
 · 
6
Apoloniusz Macko
Kutno miasto afer: miastokutno.blogspot.com
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
16 dni temu
Abelard Solcyn Darmowa reklama, nieładnie
16 dni temu
 · 
 · 
2
Achacy Męczyński Masz szansę też się zareklamować , ale zapewne Abelardzie nie masz nic ciekawego do powiedzenia, no chyba ,że coś na pochwałę wiecznej i niezastąpionej władzy.
16 dni temu
 · 
 · 
5
Emma Mamleczewicz Wręcz przeciwnie, po prostu nie lubię cwaniactwa
16 dni temu
 · 
Achacjusz Goleń Emma no to weź się za wszystkich cwaniaków bo jeżeli tylko widzisz w tym ,że ktoś podał bloga to jesteś jednostronny , a faktycznych cwaniaków to w okół ciebie pełno.
16 dni temu
 · 
 · 
5
January Ginwił
W porządnym mieście deptak jest myty co roku. W Kutnie jak widać raz na 18 lat to za często wg. pana Burzyńskiego. Syf jak cholera, proponuję spacer.
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
16 dni temu
Konstancja Yowidzki Jaki pan taki kram.
16 dni temu
 · 
 · 
9
Wadim Dubarski
stare kutnowskie pudernice i kwoki pogdaczą nad fontanną, podziobią ciastko w pobliskiej cukierni W. , posłuchają koncertu w kościele i będą miały kulturalne lato....
 · 
Udostępnij
 · 
16 dni temu
Damian Fdorenko Powiedziałeś to swoje mamie i babci?
16 dni temu
 · 
 · 
11
Radosław Cackowski
Na halę śą pieniądze a na sprzątanie nie ma i to znacznie mniejszej kwoty?
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
16 dni temu
Rudolf Laskonogi Hala jest po to żeby znajomi królika mieli ciepłe posadki. Ze 150 tysi wiele się nie da zarobić.
16 dni temu
 · 
 · 
7
Bolesłw Cierpięta Czy uważasz ,że za te pieniądze nie da się posoprzątać?
16 dni temu
 · 
 · 
8
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Pan Redaktor
Miejskie obrazki. Przed majówką łatanie dziur w centrum Kutna
Plac Wolności, na którym jest płatny parking w centrum Kutna zyska nowe łaty. Wycięty asfalt zostanie uzupełniony jeszcze przed majówką. - Przypominają... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Na co w maju do Kina KDK?
W maju zapraszamy do Kina Kutnowskiego Domu Kultury na kryminał, najnowszą ekranizację studia Marvel, dramaty oraz filmy familijne. 05-10.05.2017  od piątku do środy godz.14.30  PAN ŻABA 2D dubbing (familijny, czas 85 min ) godz.16.00 ... [więcej]
Sport
"Czwórka" i "Dwójka" wygrały Kros Strzelecki
Dziś w Szkole Podstawowej Nr 6 w Kutnie odbyły się zawody Miejskiej Międzyszkolnej Ligi Strzeleckiej – „KROS STRZELECKI”. Była to już czwarta edycja tych zawodów, w której wystartowało 11 zespołów /4 zawodników indywidualnie/ ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z Kutna oraz... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Legginsy RUN BABY RUN Legginsy sportowe do każdego rodzaju ćwiczeń: do biegania, na fitness, czy taniec. Doskonała sportowa dzianina oddychająca, elastyczna, pracuje z Twoim ciałem. Szeroki wzmacniany pas pozostaje n... [czytaj więcej]
Segment Oddam za darmo segment. ... [czytaj więcej]
Opiekun/ka seniora Josefa po zawale, 68 lat InterKadra jest działającą na rynku europejskim renomowaną Agencją Pracy Tymczasowej, Doradztwa Personalnego oraz Pośrednictwa Pracy na terenie RP i za granicą, wpisaną na podstawie Certyfikat... [czytaj więcej]
Skuteczna naprawa baz danych SQL trudne przypadki / Naprawa bazy danych MSSQL, baz Płatnika, Wapro, Zapewniamy prawie 100% skuteczność odzyskania danych z uszkodzonej bazy MSSQL. Nawet jeśli istnieje tylko plik MDF, niezależnie czy udaje się plik mdf+ldf podłączyć do serwera. Bazy mogą ... [czytaj więcej]
Kierowca C+E Międzynarodówka Firma OLI-TRANS S.C. zatrudni kierowcę w transporcie międzynarodowym na ciągniki siodłowe (kat. C+E) z doświadczeniem. System pracy 3/1. Mile widziana znajomość języka niemieckiego lub angiels... [czytaj więcej]
Nauczę Cię angielskiego na żywo przez Skype Czy przeszło Ci przez głowę, żeby po prostu mówić po angielsku? rnI nie chodzi mi o to, żeby myśleć co powiedzieć tylko po prostu mówić. rn rnDaj mi 3 minuty i zobacz jak w prosty sposób ... [czytaj więcej]
Renowacja wanny - co dwie wanny to nie jedna Odnów swoją wannę skutecznie, szybko, bez remontu! Wykonujemy trwałą renowację wanien metodą "wanna w wannie". Jest to osadzenie nowej wanny akrylowej na starej wannie zabudowanej. Nową... [czytaj więcej]
ŚLUSARZE ŚLUSARZE Oferta: - stawka 11,50-12,00 EURO NA RĘKĘ. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na ... [czytaj więcej]
PRACOWNIK Z NIEMIECKIM Pracownik z dobrą znajomością języka niemieckiego Oferta: - 12 euro netto/za godzinę - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - możliwość dłuższej współpracy - praca w rafinerii w Niem... [czytaj więcej]
SPAWACZ SPAWACZE Oferta: - stawka 13 EURO NA RĘKE. - zatrudnienie na niemieckich warunkach - możliwość współpracy z całymi brygadami - praca na terenie Niemiec w miejscowości Frankfurt nad Mene... [czytaj więcej]
PŁYTKARZ PŁYTKARZE/HYDRAULICY Oferta: - zatrudnienie na niemieckich warunkach - praca na terenie Niemiec w miejscowości Duisburg Wymagania: - doświadczenie na stanowisku płytkarz/hydraulik - umiej... [czytaj więcej]
MURARZE MURARZE Oferta: - atrakcyjne wynagrodzenie - zakwaterowanie zapewnia pracodawca - praca na terenie Niemiec w okolicach Lipska - możliwość współpracy z całymi brygadami/firmami - możliwo... [czytaj więcej]
Przedstawiciel ds. odszkodowań Pracujesz na rynku odszkodowań! rnJesteś niezadowolony z uzyskanych prowizji? rnTwoi klienci są niezadowoleni bo dostają za małe odszkodowania? rnMożesz to zmienić! rnrnKancelaria Prawna Pro Bo... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODA ŻELOWĄ I HYBRYDOWĄ.rnKOSZT JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, KOSZT DWÓCH METOD 450 ZŁ... [czytaj więcej]
KURS STYLIZACJI PAZNOKCI ZAPRASZAMY SERDECZNIE NA KURS STYLIZACJI PAZNOKCI METODĄ HYBRYDOWĄ I ŻELOWĄ.rnKOSZY JEDNEJ METODY TO 250 ZŁ, DWIE METODY 450 ZŁ... [czytaj więcej]
Kurs Tworzyw Sztucznych Profesjonalny Kurs Tworzyw Sztucznych online.Pełne 20 dni zaawansowanej wiedzy teoretycznej z praktyką.Poznaj tworzywa i naucz się prawidłowo zakładać formę wtryskową na maszynę.Szczegóły h... [czytaj więcej]
Sprzedawczyni Duża marka poszukuje sprzedawczyni do sklepu w Galerii Marcredo. Szukamy osoby energicznej, uśmiechniętej, z pozytywnym nastawieniem, która ma dużą łatwość w nawiązywaniu relacji z drugą ... [czytaj więcej]
Praca w ochronie Agencja ochrony zatrudni pracownika z orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu umiarkowanym.Informacje pod nr.telefonu... [czytaj więcej]
Praca dodatkowa dla każdego – plus poradnik Witaj Wiarygodna, bezpieczna i sprawdzona oferta dodatkowego zarobku. Program jest na rynku od ponad 13 lat. Jest to najprostsza droga do zarobienia dodatkowych pieniędzy. W pełni wypłacalna. ... [czytaj więcej]
Wynajmę sklep pod działalność Wynajmę pod działalność sklep 50 metrów w Kutnie Sklep jak widać po Husqvarnie czyli kosiarki,piły itp która był tu przez 20 lat klienci przyzwyczajeni do lokalu i miejsca, więc pewne miejsc... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Władysław Cieszkowski:
10 minut temu
Dobra inicjatywa na pewno skorzystam z badań.
Klotylda Krawcowicz:
28 minut temu
Proste ,wilk dostał w nocy w...dol!Ha,Ha!A ten drugi jest stary i leniwyHa,ha!
Oskar Piest:
42 minut temu
Jedno małe wtrącenie - przeczytaj sobie Prawo Prasowe
Agata Tołoczko:
45 minut temu
A ja nie wiem dlaczego Andiemu ten ten zapasiony wilk kuleje,na wszelki wypadek z Andim się nie spotykam...
Ursyn Kryśko:
3
 · 
53 minut temu
Bzyknął też na krzywy...jak to handlarz...
Ursyn Kryśko:
1 godzin temu
A Andy Wilk tak pi...dolnął swojemu sąsiadowi ,że ten przestał oznaczać swoje terytorium moczem i zaczął pracować...jak każdy normalny obywatel.
Mateusz Tarasiewicz:
2
 · 
1 godzin temu
Jak ja się cieszę,że chodziłem do swojej szkoły.Przynajmniej wiem ,że człowiek nie pochodzi od małpy,Katyń nie leży w Mongolii,a jedynym sposobem na ukojenie ludzkiej duszy wcale nie jest słuchanie zespołów śpiewaczych...
Wadim Szymczura:
1 godzin temu
Czy Gosia R.fanka utworu - pojawiasz się i znikasz,pardon, tyt.org.Józek nie daruję Ci tej nocy- pracuje w tej szkole?
Borys Ogiński:
2 godzin temu
Popieram, choć aż tak praktykujący nie jestem. Ale ostatnio zauważyłem, że coś w kościołach się poruszyło. Dzieje się oj dzieje. Nie tylko taca, choć prawda jest taka, że i tak księża muszą żyć.
Wadim Szymczura:
2 godzin temu
Był czas kiedy tablica oznaczjąca mc.P.D.była notorycznie zajęta napisem Kowalska to Q..wa, inna dyr.tej szkoły jest nazywana przez swojego szefa pieszczotliwie ch..jem,ten sam szef namawia podwładnych ,żeby niewygodnemu mieszkańcowi napuścili szczurów,proboszcz w tej parafi chodzi pieszo,jego poprzednik nazywa mc.przeklętą,a dziedzic po raz kolejny wymienił zęby...Woody Allen-zapraszamy!
Serafin Tyzenhauz:
2
 · 
2 godzin temu
poza tematem Peregrynacji obrazu Matki Boskiej Częstochowskiej

Byłam uczestniczką podobnego święta w parafii Woźniaków.
Sama uroczystość była na poziomie i przebiegłaby wspaniale gdyby nie nachalność jakiejś grupy chamskich fotografów, którzy jak szaleni biegali po kościele, ( byli również i przed kościołem i w trakcie procesji ), i bezczelnie pstrykali w oczy każdemu kto był na uroczystym przywitaniu obrazu.
Latali z aparatami, zachowywali się delikatnie mówiąc poniżej krytyki.
Po niecałej półgodzinie od wejścia obrazu do kościoła przestali.
Wielkie było moje zdziwienie i zaskoczenie jak wychodząc o uroczystej mszy spostrzegłam, że na licznych stojakach jest wystawa godzinę wcześniej zrobionych zdjęć a w tej chwili sprzedający a nie już fotografowie, znów nachalnie namawiają wychodzących ze świątyni na kupno ich produkcji!
Była bardzo dużo wzburzonych osób, wręcz wściekłych.
ZAPYTUJĘ SIĘ!
KTO ZEZWOLIŁ NA FOTOGRAFOWANIE I UPUBLICZNIANIE WIZERUNKU OSÓB BĘDĄCYCH NA UROCZYSTOŚCIACH KOŚCIELNYCH BEZ ICH ZGODY?
KTO PODJĄŁ ZA MNIE DECYZJĘ, ŻE MOJE ZDJĘCIE MOŻNA KUPIĆ NA WOLNYM RYNKU I MOŻE JE NABYĆ KAŻDY, DOSŁOWNIE KAŻDY!
CZY PROBOSZCZ NIC NIE WIEDZIAŁ O WW. INCYDENCIE I ZEZWOLIŁ NA ŁAMANIE PRAWA O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH I JAKĄ ZA TO OTRZYMAŁ REKOMPENSATĘ?
KTO JEST ODPOWIEDZIALNY ZA CAŁY TEB CYRK Z NAMOLNYM HANDLEM W TRAKCIE TYCH UROCZYSTOŚCI?
GDZIE MAM ZŁOŻYĆ SKARGĘ NA PROBOSTWO, BO ZA TO CO SIĘ DZIAŁO ODPOWIADA BEZPOŚREDNIO PROBOSZCZ?
CZEMU KOŚCIÓŁ KATOLICKI POSTĘPUJE TAK, BY MIEĆ JAK NAJMNIEJ WIERNYCH?
Itp. Itd.

KAŻDY, U KOGO W PARAFII ODBĘDĄ SIĘ PODOBNE UROCZYSTOŚCI MOŻE BYĆ PEWIEN, ŻE TE HIENY ZAATAKUJĄ FLESZAMI APARATÓW WAS PARAFIANIE, KTÓRZY PRZYJDZIECIE ODDAĆ HOŁD MATCE BOSKIEJ!Herman Niebecza:
2 godzin temu
Najwyższej rangi alkohol majster bierze na rogi Baryłę, zapowiedz końca świetlanej kariery wójtowej i świty rodzinno towarzyskiej.
Sergiusz Błaszczyński:
3 godzin temu
A może by tak o skargach poopowiadać czy wszystko raczej ok?
Romuald Staszel:
4 godzin temu
Chyba jutro 27go
Placyd Krebs:
5
 · 
4 godzin temu
Kołach lubił używać określenia nieudacznik.Tak tytuował m.in.lekarza z Pleckiej Dąbrowy...ciekawe,ich lekarza...W takim razie jak nazywać jego,skoro nazwanie go nieudacznikiem byłoby jeszcze komplementem?
Eugeniusz Kurle:
4 godzin temu
Dyrektorem!
Eugeniusz Kurle:
4 godzin temu
Będzie e
Hugo Hauke:
4 godzin temu
Byłam widziałam na własne oczy. Super świadectwo, niby zwyczajny człowiek a ile potrafi słowem przekazać coś dobrego, prawdziwego. Ilu ludzi boryka się z różnymi problemami, nie tylko używki, ale pracoholizm, seksoholizm, ciągły smutek, nie radzenie z samym sobą. Ale po tym świadectwie Dobromir nie tylko mnie podniósł na duchu, ale dał mi wręcz siłę fizyczną. Bardzo dobrze, że takie misje są w naszych parafiach. Nie jestem dewotką, bo teraz często tak się uznaje osoby praktykujące, często chodzące do kościoła. Ja wierzę, że wiara może czynić cuda. Ja również nie byłam i nie jestem osobą ,,świętą,, ale pomału w swoim życiu, poprzez zaufanie Chrystusowi, spokojnie bez pośpiechu, bez użycia ponad własnych sił, odzyskuję to co kiedyś straciłam. Dziękuję wszystkim, przede wszystkim Księdzu proboszczowi, który wychodzi na przeciw ludziom i zaprasza każdego z nas szeroko otwierając drzwi. Dziękuję też wszystkim osobom które przyczyniają się do wszystkiego co dobre, jak i również media i panu Leszkowi, który propaguje i przekazuje te dzieła dalej. Chciałam również jeszcze wspomnieć, że dzisiaj są nauki dla kobiet w parafii J.Chrzciciela o godz. 18.45 jutro również odnowienie przyrzeczeń małżeńskich o godz.18.00. A od piątku przywitanie kopii obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Protazy Ekeln:
3
 · 
5 godzin temu
Oj nie wierzę, żeby kołach postawił komuś wódkę, wypiłby ale za nasze...........
Protazy Ekeln:
10
 · 
5 godzin temu
Takich durnych i wrogich ludziom decyzji kołach podejmował i podejmuje wiele, tyle że ludzi e odważniejsi, nie Ci sami co 15 -20 lat temu. Działania tego potwora standardowe - popatrzcie wokół kogo niszczy - mądrych, bo ich się boi. Przydupasów, głupców, miernoty, donosicielI, których nie brak w każdej wsi, gminie, szkole - czerpią korzyści za swoje służalcze zasługi. ZMIEŃMY TO, POPRZYJMY MĄDRYCH, PRACOWITYCH, SZLACHETNYCH......Najciekawsze artykuły
 ·  57
1 dni temu
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
 ·  29
5 dni temu
Co będzie w budynku po PZU w centrum Kutna?
 ·  21
6 dni temu
Dziś w TVP 1 historia byłego policjanta z Kutna
 ·  8
6 dni temu
Czytelnicy pytają: Kiedy wreszcie będzie nowa nawierzchnia na drodze Łanięta - Kąty?
 ·  29
14 dni temu
Gorąca dyskusja o opłatach za wodę i ścieki w Gminie Kutno. Radni zaproponowali podwyżki
 ·  89
14 dni temu
Będzie nowy stary Zarząd Powiatu w Kutnie?
 ·  51
15 dni temu
Ogłoszenia o manifestacji kutnowskiego ONR pod lupą łódzkiej prokuratury
 ·  11
16 dni temu
Proces Łukasza K. Media musiały opuścić salę rozpraw
 ·  5
16 dni temu
Bronka Nowicka w Kutnie. Dziecko martwi się, bo nie umie nakarmić kamienia
 ·  12
16 dni temu
Prokuratura Regionalna w Łodzi: Były policjant nie popełnił przestępstwa na komendzie
 ·  16
16 dni temu
Czyszczenia Królewskiej na Majówkę nie będzie, ale różana fontanna już tryska
 ·  12
19 dni temu
Twarzą w twarz Proletaryat w Kutnie
 ·  92
20 dni temu
Czytelnicy pytają, rzecznik starostwa odpowiada. Koszty kasacji i bezkrólewie
 ·  2
20 dni temu
Inwestycje PLK S.A.: Odnowione perony, wiadukt na Troczewskiego i przystanek Azory
 ·  88
20 dni temu
Radnej PSL przedłużono zatrudnienie w ośrodku. Nie ze mną te numery, Brunner
 · 
20 dni temu
Łukasz Wójcik: Podniebne przygody i wielka pasja
 · 
21 dni temu
Promocja szkół w coraz lepszym wydaniu. Powiatowe targi edukacyjne dla gimnazjalistów
 ·  247
22 dni temu
Kasacja starosty oddalona. Debich musi odejść
 ·  3
22 dni temu
Laureaci Super Pulsów Żychlina 2017
 · 
23 dni temu
W Komadzynie płonęła naczepa pełna trocin. Ruch na A1 odbywa się jednym pasem
 ·  2
26 dni temu
Premiery Teatru Puszek. Dobra zabawa i pouczający morał
 ·  105
27 dni temu
Praktyki samorządowe a wartości. Promocja prezydenta z naszych portfeli
 ·  25
27 dni temu
Czytelnicy pytają o biuletyn informacyjny o budżecie Kutna. Samorząd odpowiada
 · 
27 dni temu
Charakterystyczny głos i dobre teksty - klimatyczny koncert Dyjaka w Kutnie
 · 
27 dni temu
Druga książka pochodzącego z Kutna pisarza Rafała Cichowskiego trafia do rąk Czytelników
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności