eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 27.05.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno
Mieszkańcy gminy Bedlno wraz ze Stowarzyszeniem Czysta Okolica wygrali batalię przeciw postawieniu 10 wiatraków w gminie. Dziś Wojewódzki Sąd Administracyjny odrzucił w całości skargę inwestora ERP SUB 1 Sp. z o. o.  na decyzję Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Skierniewicach nakazującą wydać wójtowi Krzysztofowi Kołachowi decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia budowy elektrowni wiatrowych na podstawie nowej ustawy tzw. odległościowej. Sąd podobnie jak SKO uznał, że wójt Kołach musi wydać ją na podstawie obowiązującego prawa. Wiatraków w planowanym zagęszczeniu zatem być nie może w tej gminie.

WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno , ./upload/articles_pakiety/33604/01_obraz.jpg
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno , ./upload/articles_pakiety/33604/02_obraz.jpg


Andrzej Orłow, Łucja Orłow  i mieszkańcy Gminy Bedlno

ERP SUB 1 Sp. z o. o. z siedzibą w Warszawie chciało postawić do 10 elektrowni wiatrowych w Szewcach Nagórnych, Stradzewie, Ernestynowie, Pleckiej Dąbrowie i Głuchowie. SKO pozytywnie rozstrzygnęło odwołanie Stowarzyszenia "Czysta okolica" i  uchyliło decyzję wójta Krzysztofa Kołacha z 24 czerwca 2016 roku, a ten odwołał się do WSA. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Łodzi odrzucił skargę, bo gminie jako organowi wydającemu decyzję nie przysługiwało skuteczne prawo wniesienia skargi. 

Inwestorowi za to skarga przysługiwała, ale Sąd przyznał rację Samorządowemu Kolegium Odwoławczemu w Skierniewicach w kwestii ponownego rozpatrzenia wniosku o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia przez wójta na podstawie nowej ustawy odległościowej. Firmie przysługuje kasacja do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

W uzasadnieniu dzisiejszego wyroku Sąd powołał się na bardzo duże protesty społeczne, liczne skargi i duże grono osób, które je w gminie podpisało, zwrócił też uwagę na rozpatrzenie wniosku jedynie na podstawie obowiązujących przepisów.

Wójt Kołach od 3 marca zwleka z podjęciem decyzji w sprawie środowiskowych uwarunkowań dla zagłębia wiatrowego. 5 maja mija kolejny odroczony termin na odmowę inwestorowi, bo jak widać innej decyzji być nie może w świetle obowiązującego prawa.

Co teraz zrobi wójt Kołach?  Wkrótce o tym napiszemy.


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno

WSA odrzuca skargę inwestora. Nie będzie wiatraków w gminie Bedlno

wandea, 25.04.2017 12:46|czytane: 6935 razy|344 komentarzy|komentuj
Henryk Staszek
Bernard Kwapień
Co się dzieje z ptorowcami? Czy Oni faktycznie na dobre się przenieśli do miasta Plecka ,czy ich aresztowali, bo różnie mówią ? Byłaby to niepowetowana strata dla naszej wsi ! Ptorowcy -wojownicy ODEZWIJCIE SIĘ !!!

zaniepokojona Aldona z pękniętego kondona
 · 
Udostępnij
 · 
19 godzin temu
Damian Kraśnik
GLORIA VELUT EX MATRE !
NARÓD BEDLNOWSKI WSPANIAŁY ,TYLKO NIEKTÓRZY LUDZIE - Q...WY !!!
BIĆ Q...WY I ZŁODZIEI !!!
podpisano : anno domini 25,05,2017- andrzej w. syn Jana ,dozgonny sympatyk marszałka Józefa Piłsudskiego i pułkownika Waltera Kurtza
 · 
Udostępnij
 · 
1 dni temu
Damian Kraśnik Szanowna Pani redaktor ,w związku z kradzieżami komentarzy ,czy mógłbym prosić o większe zabezpieczenie tego licencjowanego wpisu,I czy mógłbym dokładnie zacytować rozmowę Pana Marszałka z przed 90lat z hrabią Skrzyńskim?
1 dni temu
 · 
Ambroży Chodkiewicz A ja odkąd poznałam kozie stado, zdecydowanie wolę świnie i sympatyzuję z killerami capolandu!!!
21 godzin temu
 · 
Wiktoria Mareke AWRUK to AWRUK - to płci nie ma !!!
21 godzin temu
 · 
Klara Marzecki A mnie dziadek mówił tak :KTO SIĘ CAPEM URODZIŁ TEN KANARKIEM NIE UMRZE...!!!
20 godzin temu
 · 
Achacy Boczkowski
Szanowni mieszkańcy powiatu kutnowskiego!
Nie byłoby wiatraków, nie byłoby syfu wylewanego na pola, w ogóle by nie było tego całego syfu, gdyby nie pewne wydarzenia z lat dziewięćdziesiątych. Mianowicie wtedy to wybitny mag, rolnik z pod kutnowskiej wsi niejaki Wiesiek K. rozsypał po polach gminy Krzyżanów na grubość stopy wapno. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że tego wapna nikt nie widział, albo jak kto woli wapno zniknęło. Jedynym dowodem na to, że wapno Wiesiek w ogóle rozsypał były przelewy bankowe na tą okoliczność. Co ciekawe ten sposób udowodnienia czegokolwiek stał się od tego czasu standardem, też w innych sprawach. Wieśkowi za wapno zapłacił budżet państwa, czyli my wszyscy. A jak wszyscy zapłacili to wiadomo, że nikt wapna nie szukał i wapno do dziś się nie znalazło. Jeszcze ciekawsze jest to, że podobny numer, ale nie na taką skalę potrafił tylko wykonać David Copperfield. Pomimo tego Wiechu w cyrku kariery nie rozpoczął. Nic też nie rozsypuje po ziemi, natomiast w niej teraz ryje. O dziwo źle to działa na szefa zakładu pracy jego żony. Bądź co bądź bardzo odważnego człowieka funkcjonariusza służb specjalnych i byłego boksera w miksie.
Reasumując, pierwotne działania Wieśka namaściły ziemię kutnowską na miano ziemi cudów. No i się zaczęło! Zaczęli, tu z całego świata zjeżdżać różnej maści inwestorzy... Co widać, co słychać i czuć.
Dziki analityk
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
2 dni temu
Benicjusz Gryf
CAP-Ciężki Anatomiczny Przypadek
CAPOLAND-Ciężki Anatomiczny Przypadek Opisywany Landowymi Autorskimi Nowymi Dowodami,lub jak kto woli wyimaginowany świat capa i kóz
ZŁODZIEJ-Nie MĘŻCZYZNA
AWRUK-Nie KOBIETA
PROSTYTUTKA-Zawód
POLICJANT-Powołanie
REDAKTOR-Misja
ŻYD-Handlowiec
ŚMIGŁO-Bohater ludowy
WIATRAK-Budynek ze śmigłem
TRUSIŃSKI -Pijakvel dyrektor
DZIĘGIELEWSKA-Antyperspirant
KOŁACH-Kozy Owładnęło Łakomstwo A Capa Huć
GOLIS-Ikdyzrb Keiwołzc
PIESTRZENIEWICZ-Miss fitness
DYSIEROWICZ-Instrument muzyczny na którym przedszkolaki ćwiczą gamy bez (ki)
KUTAS-Ozdoba sznura,którym będą związani radni do biczowania ,za niezrealizowanie planu budowy farmy wiatrowej
na pdst .lektury niezjedzonych kom. ekutna -Z O R R O
 · 
Udostępnij
 · 
2 dni temu
Gaweł Kondratowicz AWRUK -to nie tyle nie jest kobieta,co jest charakter-to ma wymiar bezpłciowy...
1 dni temu
 · 
Dariusz Bończa
CUDZE CHWALICIE
SWEGO NIE ZNACIE
SAMI NIE WIECIE
CO POSIADACIE
Jestem pewien,że całe śródmieście Kutna ,łącznie z magistratem (za wyjątkiem redakcji ekutna) nie wie kto to powiedział.Nie,nie,nie,to nie Rej,ani nie Kochanowski,ani nawet Praojciec Jurand.To są słowa XIX- wiecznego poety autora słów:
MARSZ,MARSZ KUTNOWIACY
ODPOCZNIECIE PO PRACY ,smakosza koziego mleka WAŁSINATSA CZIWOCHCAJA. Ale godność poety napisałem od tyłu,żeby jej kozy nie zjadły...
wiejski zorro
 · 
Udostępnij
 · 
2 dni temu
Lucjusz Wisztort NIE RUSZ OLU TEGO KWIATKA
2 dni temu
 · 
Lucjusz Wisztort KOMENTARZ KOLE ,RZEKŁA MATKA
2 dni temu
 · 
Lucjusz Wisztort OLA MAMY NIE SŁUCHAŁA
2 dni temu
 · 
Lucjusz Wisztort UKUŁA SIĘ I PŁAKAŁA!
2 dni temu
 · 
Ulryk Rabczyński Ja pi...dolę to też napisał Jachowicz,nie wiem tylko ,czy to było w czasie jego bytności w Płocku i nierzadkich wizyt w Kutnie ! Jak on to przewidział...?
2 dni temu
 · 
Metody Durasz
Na dancingu tańczą goście
Kozioł na gitarze gra
Japa capa posmutniała
Wiatraków już nie maaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
3 dni temu
Józef Gęstwa NIECH ŻYJE STASZEK ŚMIGŁO OSTATNI MOHIKANIN !
2 dni temu
 · 
Alina Paszkowicz Niech żyją Ptorowcy ostatni czejeńscy wojownicy!
2 dni temu
 · 
Iwo Broniewski Niech nie umiera Wietkong i WZKM-owcy!
2 dni temu
 · 
Luiza Kochowski Niech szlag trafi wszystkie śmierdzące kozy i wyliniałego capa !
2 dni temu
 · 
Edgar Zmuda Na pohybel wszystkim rozlazłym, rozpustnym, rozbisurmanionym, śmierdzącym kozom i upierdzielonemu w kozich smrodach, brudach i syfach wyliniałemu chójtowi capowi z całym wiecznie żywym, niezniszczalnym, nigdy nie zawodnym, oprzyrządowaniem.
2 dni temu
 · 
Ildefons Piatka Spokojnie Edgarzem, chcę zrozumieć, o co Tobie chodzi.
2 dni temu
 · 
Edgar Zmuda Tu Edgar Żmuda. Pani Olu! Jak tu ku..a nie bluźnić? Ten Ildefons to przedszkolakiem jest? Nie kuma o co chodzi? Z podstawówki już kumają takie rzeczy. Nie mam czasu mu wykładać kawy na ławę. Przez eKutno i ten film "Kozy w Bedlnie" jeszcze grochu nie zasadziłem, kapusty i kalafiorów nie zasiałem i kartofli z sosem na ruszt nie wrzuciłem. Jutro muszę gonić stracony na te obserwacje czas. Ciekawość ludzka nie ma granic.....
2 dni temu
 · 
Ulryk Rabczyński A ja przez to ekutno to wczoraj żadnej kozy nie wymacałem!~
2 dni temu
 · 
Dariusz Vinnarke
Ciekawe dlaczego Pani Ola sprzedaje komentarze do nr 302, przecież bardziej popularny był dywizjon 303 ?
sympatyk WNZK
 · 
Udostępnij
 · 
3 dni temu
Jędrzej Baran Ja się nie znam na numeracji i na dywizjonach. Jestem młodą dziewczyną. Żadne patologie, numerologie, dywizjonologie, łopatologie mnie nie interesują. Jestem pacyfistką. Ale jak jakaś małpa, koza lub (wulgaryzm) ukradnie czyjś komentarz i idzie spieniężyć go do pasera to mnie to (wulgaryzm) niemiłosiernie. Ktoś powiedział: NIE KRADNIJ!!! sympatyczka i zwolenniczka PTO"R". niepoprawna, niepokorna, niezłomna, nienasycona, stała, mocno (wulgaryzm) czytelniczka eKutno.
3 dni temu
 · 
Onufry Marczyk Takie insynuacje skończą się w sądzie.
3 dni temu
 · 
Urban Guczewski Jestem młodą kozą i w każdym sądzie potwierdzę jak smakują komentarze !
2 dni temu
 · 
Edgar Zmuda Onufry Marczyk! Kogo sądem straszysz? Ekutno? PTO"R"?
2 dni temu
 · 
Edgar Zmuda Urbanie Guczewski vel młoda kozo! Zanim pójdziesz do sądu powiedz nam wszystkim jak smakują komentarze? Może wszyscy zaczniemy pożerać komentarze? Tylko kto będzie je produkował?
2 dni temu
 · 
Tadeusz Suwalski
Pani Jolanta Rosół na Dyrektora Szkoły w Szewcach ? A kto będzie dyr. GOK-u ? Trusiński???
 · 
Udostępnij
 · 
3 dni temu
Geraldyna Hamarowski Nie mogłyby kozy tego komentarza zjeść, przynajmniej bym się nie zdenerwowała tymi personami,cholerka!
3 dni temu
 · 
Edgar Zmuda Czym trzeba się wykazać, żeby zostać dyr. tego Grzechotnikowego zu Koziego? Co się bardziej liczy? Papiery czy umiejętności?
2 dni temu
 · 
Benedykt Undruh
Droga Pani Redaktor ,co trzeba dodać do komentarza ,żeby go kozy nie zjadły?
Załamani WNZK-owcy
 · 
Udostępnij
 · 
3 dni temu
Tadeusz Suwalski
Czy to prawda, że Bolesław został dziadkiem? Siostra go widziała na porodówce w Kutnie po cywilnemu ! Odwiedzał wnusie ?
 · 
Udostępnij
 · 
3 dni temu
Sandra Kałczyński Tak,podwójnym ,nawet i szczęściarzem w szczęściu,bo on jak się urodził i jego dziadek zobaczył to zaraz umarł !
3 dni temu
 · 
Roksana Stefanowicz Biedni parafianie, opłaty pójdą w górę za posługi kapłańskie. Chyba , że organista zrezygnuje ze swojej gaży . Oczywiście na rzecz Kościoła.
2 dni temu
 · 
 · 
2
Edgar Zmuda Ja nie tutejszy. Nie z parafii Bedlno. Czy ten Bolesław po cywilnemu to "żyjący" w celibacie świątobliwy proboszcz - ksiądz katolicki?
2 dni temu
 · 
 · 
3
Jonatan Ziegelstreich
Cap nie zniknie dopóki swoich dyrektorami nie zrobi. Podobno w Szewcach NA DYREKTORA I ZASTĘPCĘ planuje Małżeństwo donosicieli = KATARYNY - nygusy śmierdzące, notorycznie na zwolnieniach lekarskich leżące, zakłamane, biorące za darmo pieniądze podatników!
MOJE I TWOJE!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
3 dni temu
Tytus Ambroziak Czy Pani KATARYNA bardzo capi?
3 dni temu
 · 
 · 
6
Angelina Wacowski
CAPIE ,ZNIKAJ PÓKI JEST TO MOŻLIWE ,A STRACHY NA LACHY,TAK TO SOBIE MOŻESZ STRASZYĆ KOZY.ZEMSTA BĘDZIE SŁODKAAAAAAAAAAAAA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
3 dni temu
Celestyn Dariusz Gruszczyński
Podobno cap po przetestowaniu wytrzymałośći pedagogów gminy Bedlno kandydaturą na dyr.szkoły tej ofermy losu i pijaka Trusińskiego ,albo tak się rozzuchwalił przebywaniem z tymi starymi kozami ,albo najzwyczajniej w świecie zwariował .Mianowicie dyrektorem szkoły w Pleckiej chce zrobić ,albo Panią Danutę W. (woźną),albo Anetę K. (matematyczkę ,której nikt i nic nie jest w stanie wytłumaczyć ,że do kwadratu nie równa się a kw. b kwadrat ,co ciekawe wmawia przy tym dzieciom ,że Pitagoras był głupi...) Minimalnie w capim rankingu prowadzi Pani Danka,dlatego,że ładniej pachnie. Ale wszystko w CAPOLANDZIE zdarzyć się może ,ponieważ chodzą słuchy,że mama pani Anety -sołtys z ościennej wsi ma straszne parcie na zostanie kuratorem ,więc razem z córką mają większe szanse ,gdyż z kolei więcej ważą od Pani Danki ! A nauczyciele zamiast płakać nad tym szalonym pomysłem capa ,to się radują ,że dyrektorem nie zostanie pani Piestrzeniewicz (oddźwierna).Stawiam perły nad wieprze ,że dyrektorem zostanie pani Anita (ksywa szczęka)...PAŻYWIOM,PASMATRIM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
3 dni temu
Euzebiusz Skj&ldskron CAPOLAND-komiks ,opisujący fikcyjny świat kóz (art. powyżej)uprzejmie prosi o komentarze weterynarzy!
3 dni temu
 · 
Euzebiusz Skj&ldskron CAPOLAND - zapytanie do weterynarzy,czy kozy mogą lewitować,lub zjeść komentarz?
3 dni temu
 · 
Euzebiusz Skj&ldskron CAPOLAND -prosimy pisać na Celestyn Dariusz Gruszczyński!
3 dni temu
 · 
Kazimierz Tiesenhausen Celestyn Dariusz Gruszczyński! CAPOLAND! Tu Generalny Generał-Przeor wszystkich weterynarzy Ziemi Kutnowskiej, Łowickiej, Łęczyckiej, Gostynińskiej etc, etc, etc. Tak na cito! Kozy mogą lewitować. Kozy są wszystkożerne. Komentarz też mogą wpier......ć. Więcej szczegółów później, bo tu stado kóz czeka w kolejce do mnie. Proszę o cierpliwość. Nie róbmy z igły wideł. Dziękuję Redakcji eKutno za podjęcie próby wyjaśnienia tego mrożącego krew w żyłach zjawiska. Proszę o zrozumienie. Z poważaniem praojciec Jurand - wWnik oświeceniowy z Księstwa Jawabo etc, etc,etc.. Wolontariat PTO"R". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....
3 dni temu
 · 
Dymitr Bojko
C A P -oszalał , myśli ,że na świecie żyją tylko kozy...
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
4 dni temu
Norman Nencha Chyba ma klapy na oczach, waciki w uszach, tabakę w nosie i kiełbie we łbie. Styrane władzą CAPisko. I jeszcze tym kozom tak dał blisko się podejść, obłaskawić, zniewolić i .............
3 dni temu
 · 
 · 
3
Norbert Bruj Jak to dał się kozom podejść?
3 dni temu
 · 
Edgar Zmuda Norbercie! Szkoda, że nie widziałeś w akcji stada wyposzczonych kóz w rui, gdy napotkają na swej drodze jakiegoś capa. Ja widziałem ten cud natury. Samozachowawczy instynkt przetrwania stada. Cudowne, przepiękne zjawisko przyrodnicze. Mam filmik. Nagrałem. Bym tu opisał. Ale Pani Ola nie przepuści? Spróbuję! Lajtowo! Kozy całym stadem podeszły, pogłaskały, polizały. I po capie. Później to już wszystko było zgodnie z zasadą: On był ciągle wierny i stały, tylko one się zmieniały. Nie wiem czy mi się udało bez naturalnych wulgaryzmów przedstawić prawdziwą rzeczywistość. Starałem się... po 22.00 puszczę filmik.....
2 dni temu
 · 
 · 
2
Tina Misko
COKOLWIEK POMIĘDZY LUDŹMI SIĘ KOŃCZY,ZNACZY NIGDY SIĘ NIE ZACZĘŁO...
CO BYŁO, A NIE JEST ,NIE PISZE SIĘ W REJESTR !
nie dot.rodu koziego
W N Z K
 · 
Udostępnij
 · 
5 dni temu
Longin Ciecierski Nie rozumiem. A dlaczego rodu koziego nie dotyczy? Z resztą się zgadzam. Nie ważne skąd przychodzisz, ważne kim jesteś. Każdemu wolno błądzić. Błądzenie jest ludzką rzeczą. Trwanie w błędzie jest rzeczą głupców. Ale: Z jakim przestajesz takim się stajesz. PTO"R".
3 dni temu
 · 
Norman Nencha Nie miała baba kłopotu kupiła sobie prosię. Po kiego zbója piszą ludzie te komentarze? Ze złodziejami nigdy nie wie, oj nie wie się, czy dobrze jest, czy może jest, czy może jest już źle. Ciekawe kiedy poznamy złodzieja komentarzy na eKutno? Każdy paser to ku..a. Dobry złodziej to Janosik. Jak mi by ukradli komentarz to poszedłbym na Policję. Ciekawe ile paser zapłacił za komentarz skradziony na eKutno? Precz z ku...i, paserami i złodziejami komentarzy! Niech żyje i rozwija się eKutno! I niech lepiej pilnuje komentarzy, które są naszym wspólnym dobrem.... I pani Ola niech żyje! I niech panuje nad DOMEM WIELKICH ŚWIRÓW Ziemi Kutnowskiej!
3 dni temu
 · 
 · 
2
Romuald Pióro Masz napisane niżej, że właściciel likwiduje komentarze z bluzgami i brniesz dalej, wyzywając i wymyślając jakieś chore klimaty. To normalne, będziesz takie wpisywał to na pewno będą likwidowane, zasady to zasady.Chcesz być chamem idź, usiądź w rowie w swojej gminie i spluwaj na przechodzących ludzi, a nie bluzgasz na tym forum. Nie umiesz inaczej pisać? Pani Olu pozwać gościa trzeba, bo to ciężkie zniewagi są, odszkodowanie murowane.
3 dni temu
 · 
 · 
2
Norbert Bruj Zarząd WNZK (Właścicieli Niekompletnego Zestawu Klepek) postanowił udzielić ekutno tymczasowego absolutorium. Jezeli proceder kradzieży się powtórzy ,absolutorium będzie anulowane w trybie natychmiastowym ,a redaktor naczelna nie dostanie nagrody roku -wyjazdu na termy do Poddębic .Natomiast dostanie ją w geście protestu Trawa !!!
3 dni temu
 · 
Ola Rzadkiewicz Dzień dobry, komentarze z wulgaryzmami zawsze były i będą kasowane, proszę ich nie używać. Kiepsko się to czyta, panowie sobie skopiujcie, wytnijcie inwektywy i wklejcie na nowo na forum, jeśli chcecie aby istniały. Zniewagi w naszym kierunku zostały zabezpieczone.Pozdrawiam
3 dni temu
 · 
 · 
4
Euzebiusz Skj&ldskron Jeszcze nigdy ,nikt mnie tak nie obraził !!! Rozumiem nazwać mnie q..wą,szmatą,lesbą ,nawet ch..,em,etc.Ale chłopem ,panem,mężczyzną ! O nie Pani Redaktor,nie spodziewałam się po Pani tego! Narazie idę się wypłakać ,a potem na Spokojną.Dość Tego!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! zrozpaczona aldona z pękniętego kondona
3 dni temu
 · 
 · 
4
Edgar Zmuda No i masz babo placek! Znowu z tego forum eKutno ktoś ukradł komentarz! 24 godziny temu! Co się dzieje? Jakaś plaga egipska?
2 dni temu
 · 
 · 
3
Rudolf Więckiewicz
Pani Monika (radna z PLECKIEJ DĄBROWY ) wraz z resztką upadłych kóz , organizuje w wiejskiej świetlicy imprezy okolicznościowe oczywiście odpłatnie.Ciekawe na co idą zarobione pieniądze i czy odprowadza podatek. "CO WOLNO WOJEWODZIE TO NIE TOBIE SMRODZIE".Dla reszty społeczeństwa świetlica nie jest dostępna.
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
6 dni temu
Balbin Praemislia Rudolfie ,daj już spokój tej nieszczęśliwej kozie ,nie dość,że niedługo nie wejdzie w 5XL,cap nie chce jej wąchać,ksiądz wyspowiadać, to jeszcze Ty ją skarbówką straszysz.Co chcesz,żeby sobie znowu konopkę założyła?
6 dni temu
 · 
 · 
2
Wisława Mędrek CAP złapał trochę naturalnego testosteronu po decyzji Kaczyńskiego,że będzie mógł w kojcu pozostać (śmiech) .Nawet nie wie w jakich podskokach z tego kojca wyskoczy i ile zostawi bobów za sobą jak dostanie kopa...! Co ciekawe to nabuzowanie ,dziwnie na niego zadziałało bo kombinuje z tą śmierdzącą kozą wybuść wielebnego tylko dlatego ,że wielebny nie chce jej bez maski wyspowiadać.Dziwne ,bo kiedyś z przyczajki,grzebnął nogą i jeb rogami... Może się zestarzał,albo ten odór tak na niego działa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
6 dni temu
 · 
Gabriel Dołowy Już po CAPie! Mały on, już mały. Odmienna wojowania kolejka. Ale mniejsza z tym! Może to i lepiej? Może przemyśli wszystko wedle tej propozycji, którą mu uczyniłem? Nie będzie żałował! Może przyjdzie do nas. Nic na cito. Spokojnie. Jeśli mu dziś za prędko, to może się namyśli do jutra, do pojutrza, do przyjścia Wielkich Wiatrów Oświeceniowych. Prawdę mówiąc, to on żadnych kóz nie gwałcił. One mu widać ufały, skoro przekraczały z nim bramy piekielne, grzesząc niemożebnie. Można za bramę rozpusty przechodzić. Ale trzeba mieć odwagę przyznać się do błędów, win, grzechów i przestępstw, wyrazić żal i skruchę, zagrabione "skórki" oddać, pojednać się z Bogiem i ludźmi i odpokutować. Nikt nie jest na wieki potępiony. Na nawrócenie i oświecenie nigdy nie jest za późno. Teraz z listami po sądach ludzkich jeździ! Sąd Boży też go czeka. No i ma czego chciał. Mógłby odejść z Gminy i nigdy więcej już nie wracać do niej. Ciekawe czasy idą. Wieje coraz mocniej. NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... PTO"R".
6 dni temu
 · 
 · 
3
Lesław Krakauer Naprawdę przewidziałeś GABRIELU DOŁOWY!!!!
1 dni temu
 · 
Bernard Serny
PRO PUBLICO BONO ///TĘPIĆ Q ...WY i ZŁODZIEI,zwłaszcza k...wy na bedlnowskich wioskach,bo po pierwsze kozy i świnie patrzą ,a po drugie życie w prawdzie jest ciekawsze ! Janek
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
7 dni temu
Bolesłw Haraim A w Bedlnie nadal : kozy, cap , sex, drag i alzheimer !
7 dni temu
 · 
 · 
6
Bożydar Archot
Jeżeli mój komentarz nad którym wczoraj główkowałem z sąsiadem cały dzień nie zostanie przywrócony, najzwyczajniej w świecie spotkamy się w sądzie .A swoje przemyślenia po prostu ogłoszę przez megafon na targu ,albo w Bricomarche. Łaski bez...!
 · 
Udostępnij
 · 
7 dni temu
Bożydar Archot Dajemy Wam z sąsiadem w tym ekutnie ostatnią szansę ,puście go chociaż na kwadrans bo chcemy iść z tym na rynek ,a zapomnieliśmy co to było,napewno było świetne!!!
7 dni temu
 · 
Kacper Dowborowicz Dołączam się do przedmówców. Ja też jestem przeciwko wszelkim patologiom na Ziemi Kutnowskiej. A wkraczająca patologia do mojego ulubionego portalu eKutno to wielki horror. Ktoś się nie bał i podje... komentarz wnuczka Patryka - wWnika oświeceniowego z Księstwa Jawabo. Niemożliwe stało się możliwe. Tępić ku..y i złodziei w eKutno. Pani Olu! Czy Pani już straciła panowanie nad sytuacją. Strach pomyśleć co będzie się działo jak Wielkie Wichry historii nadejdą. Nie spoczniemy! Ten komentarz, PIĘKNY i MOCNY załącznik, musi wrócić tam gdzie trzeba. Bo inaczej Duch Piłsudskiego nam tego nie wybaczy. Może potrzebna jest Pani Olu jakaś pomoc? NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... PTO"R".
7 dni temu
 · 
Adrian Sołtysiak
Szanowna Pani redaktor proszę o uzasadnienie wyrzucenia mojego komentarza,skoro dysponuję kopią publicznego przemówienia marszałka , które dokładnie zacytowałem. Czyli Wam redaktorom kury szczać prowadzać,a nie zajmować się nowoczesną publicystyką! Dlatego właśnie pułk.Kurtz spier....olił z armi USA ,ponieważ nic go tak nie wkur...ało: jak karanie żołnierzy karcerem za użycie słowa ku...wa.I nagradzanie jednocześnie za efektywne spalenie napalmem wietnamskiej wioski wraz z dziećmi.Nie może Pani pojąć,że to jest chore... Co myśli Pani ,że nie umiem obsługiwać Ak 47,co?
 · 
Udostępnij
 · 
7 dni temu
Adrian Sołtysiak Czyli jest Pani w końcu za Liverpolem ,czy za Czerwonymi diabłami,co???
7 dni temu
 · 
Adrian Sołtysiak Równie dobrze mogę poczytac Naszą Gminę ,je...nąć 0,7 i iść spać,za chwile to samo zrobi Praojciec.A Wy pismaki się określcie : Czy chcecie BYĆ?,czy MIEĆ?
7 dni temu
 · 
Hugo Chodowicz Wklej sobie jeszcze raz, po co tyle bluzgów i wpisów. Nie masz co robić? Wpis Kacper Dowborowicz to murowany proces, wyzwałeś ludzi z redakcji nazywając ich k... i z... i że trzeba ich tępić oraz groźby Adriana Sołtysiaka - Co myśli Pani ,że nie umiem obsługiwać Ak 47,co? To co chcesz zrobić? Przyjść do redakcji i użyć karabinu? Opanuj się
7 dni temu
 · 
 · 
2
Lech Zwonnik My, dziewczyny i chłopcy PTO"R"orowcy, chcemy BYĆ na forum ulubionego eKutno i MIEĆ komentarz wnuczka Patryka - wWnika oświeceniowego z Księstwa Jawabo tutaj na forum, a nie gdzieś na śmietniku lub w koszu na odpady. Pani Olu! Więcej szacunku dla czyjejś pracy. Czy my za dużo wymagamy? Chyba nie? My nie chcemy, aby ulubiony nasz portal eKutno schodził na psy tak, jak uczyniło to Kutnowskie Centrum Indoktrynacji. My trochę wiemy o ich kreciej robocie. Tam same podłe dranie są. Prosimy Panią! Błagamy Panią! Pani nie idzie ich drogą! Nigdy! Co my byśmy bez eKutno zrobili? Tu nie rozchodzi się o to, żeby wybierać między masłem gównianym, a gównem maślanym. My chcemy BYĆ i MIEĆ.... NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... Wolontariat PTO"R".
7 dni temu
 · 
Gwidon Fennc To co Hugo gril się nie udał ,czy koza Cię kopnęła?Ja po prostu byłem w wojsku w porządnej jednostce i zapach prochu i odgłos serii nadal mnie kręci,co w tym złego.Tak samo co złego w tym ,że moim idolem jest płk.Kurtz i Praojciec?Co może lepiej jak by nim był Trawa,albo arcb.Głódź ,co?A Ty jak masz zwidy to się lecz! A PTO"R -com się nie dziwię ,że jest im przykro jak zostali okradzeni.Co to ,Kutno to wieś złodziei? Sołtysiak A.,
6 dni temu
 · 
Pankracy Gruszka Lech jak się o ludziach z redakcji pisze że się będzie ich tępić bo k... i z.. i więcej w następnych swoich wpisach to trzeba liczyć się z procesem. Gminny Ptorze nękasz redakcję bo ci Wójt kazał? Na miejscu właściciela ujawniłbym z imienia i osobę, która robi takie niecne ataki na redakcję. A większość z czytelników nie musi pisać ku...a i inne żeby wyrażać swoje opinie, przed Ptorem rzadko to się zdarzało, szczególnie kiedy redaktorka prosiła o kulturę wypowiedzi i nieużywanie inwektyw. Nie chcesz tego uszanować to nie pisz tutaj, bo większość ludzi, która komentuje, tego nie robi i tego nie lubi.
6 dni temu
 · 
 · 
2
Urban Susza Jak Ptory odejdą to wszyscy będą płakać. Jestem z rodziną u znajomych w Krakowie i pokazałem im moje ulubione eKutno. Tak im się spodobało, że nie mogą się oderwać od czytania eKutno. Znajomy głośno ze swadą czyta, a całe towarzystwo uważnie słucha i od czasu do czasu wybuchają salwy śmiechu. Nie mam nawet z kim toastu imieninowego wznieść. Boję się, że znajomy przez eKutno w chorobę abstynęcką wpadnie. Piszę teraz na laptopie i się martwię co będzie z tym wszystkim dalej. Pani Redaktor, nie wypuszczajcie tych Ptorowców z forum i nie okradajcie ich. Krakowianom eKutno z Ptorowcami mocno się spodobało. i nie straszcie ich polskimi sądami, bo ich zniszczą. A eKutno bez Ptorowców to tak jak ułan bez fantazji i bez szabli. Pozdrawiam z zawojowanego przez eKutno grodu Kraka. Do zobaczenia!
6 dni temu
 · 
 · 
4
Zbigniew Dekowski Są ludzie którzy mają zasady,nie dla poklasku ,nie dla profitów,TAK PO PROSTU ! Z wygodnictwa,lenistwa i z racji wyssanych z mlekiem matki ...właśnie tych zasad! itp.No bo np. jak się kłamie to trzeba się pilnować i tracić czas ,a wiadomo,że jeżeli już , to lepiej wejść na ekutno i zobaczyć co np. napisał wojownik Patryk.Było to MEGA SUPER COŚ! My z WNZK mogliśmy to do serca przytulić,dzięki heroicznej postawie naszego człowieka,który nawet jak mu się koza cieliła(wszystko ok)nie odszedł od kompa i ekutno obserwował ! Natomiast tak ad vocem ,smierdząca koza i cap cieszą się niedotknięciem TEMIDY tylko dlatego,ponieważ tzw.POD ...PIERDALANIE(z czym akurat oni nie mają problemu) kłóci sie z ich systemem wartości WŁAŚNIE!!! Co nie oznacza ,że masochizm kogokolwiek z WNZK ,jakkolwiek i z kimkolwiek z jakimkolwiek efektem będzie trwał do końca świata,bo dnia dłużej NAPEWNO NIE ! ! !
5 dni temu
 · 
Gabriel Poraj Wy rozpasani partyjniacyŁase na wszystko tępe zbukiWy przekrętasy i ważniakiZ łona tej samej zdechłej sukiI ty cwaniaku w sztok pijanyCo chowasz się za immunitetSmarkaczu, śpiku niedojrzały
Co żaden z ciebie tu pożytek
I tu buraku z pegeeru
Coś z gnoju skoczył na salony
Do limuzyny wsiadł z roweru
Nie wytrzepawszy z butów słomy

Ref.
Wam tylko kury szczać prowadzić
I chude gęsi gonić witką
Lub gdzieś w oborze krowy doić
Po czym wyjść z nimi na pastwisko
5 dni temu
 · 
 · 
2
Longin Ciecierski Gabrielowi udało się część "trefnego" komentarza umieścić tu z czego się bardzo cieszę. Dzielna i waleczna Pani Redaktor Ola już wypędziła na zbity pysk tą ku..e i złodzieja w jednej osobie z pasad eKutno. No cóż, życie jest pełne niespodzianek. na śmietniku potrafi pięknie kwitnąca róża wyrosnąć, a w najlepszej oranżerii trującego grzyba lub kolczastego parzącego chwasta tez można wytropić. Wrzucam następną część komentarza aktualnie kurującego się w Szpitalu Wojewódzkim wnuczka Patryka - wWnika oświeceniowego z Księstwa Jawabo: Wasza parszywa mać kulawaI kolesiostwo prze parszyweCo zawsze nad literą prawaI nigdy żaden nie jest winienProkuraturo robaczywaSądzie z sędziną niezawisłąCo tu pod płotem na latarni
Sama powinna by zawisnąć
I ty biskupie co przez wieki
Za Pismo Święte tyłek chowasz
Święconej twojej wody ścieki
Burdel robisz tu z kościoła

Ref.
Wam tylko kury szczać prowadzić
I chude gęsi gonić witką
Lub gdzieś w oborze krowy doić
Po czym wyjść z nimi na pastwisko
3 dni temu
 · 
Orfeusz Gęstwa Nadal nie rozumiesz że to o właścicielce portalu piszesz znieważając od k i z, bo kto może usuwać komentarze z bluzgami, które ciągle piszesz, krasnoludki? Kanalia to mało powiedziane nie człowiek.
3 dni temu
 · 
 · 
2
Olga Antosiewicz Jest i dobra wiadomość ,podobno Ptorowcy przenoszą się ze wsi do miasta ,do Pleckiej Dąbrowy !
3 dni temu
 · 
Edgar Zmuda A Pani Ola z eKutno też się przenosi do miasta Plecka Dąbrowa? Ja, pleckowianka, słyszałam, że PTO"R"y vel PTO"R"owcy powiedzieli, że bez eKutno i Pani Oli kończą swoją bajkotwórczą, gangsterską i filantropijną oświeceniową działalność....???
2 dni temu
 · 
Ewa Doroszkiewicz
Przepraszam,kto jest szefem tych rewolucjonistow ,ten w zwisie meskim...
 · 
Udostępnij
 · 
8 dni temu
Wasyl Wawrzykowski No a, kto,szef zawsze chodzi w zwisie,co nie!
7 dni temu
 · 
Alwin Houmont
Umęczeni ,drodzy mieszkańcy gminy Bedlno,miejmy nadzieję,że picie tej halucogennej wody nie spowodowało u Was jakiś nieodwracalnych skutków w korze mózgowej?Że odróżniacie DOBRO OD ZŁA : zdradę od wierności,kozła od diabła,piękno od Pani sekretarz, czytanie ekutna od oglądania ze zrozumieniem gazety gminnej, życie w celibacie od życia capa,wąchanie lawendy od napawania się zapachem Pani Moniki ,cel słuchania szumu śmigieł wiatrakowych od męczenia narządu słuchu wyciem kóz, konieczność robienia zakupów u żyda ,a nie w dyskoncie ,czy sens rozważań pouczeń babci Hortensji z PTO"R od uczenia się na pamięć wypowiedzi Pana Dysierowicza-przew .Rady Gminy etc. Jeżeli nawet w połowie to rozróżniacie, będzie dobrze ,a nowy wójt- tranwestyta już niedługo Wam puści normalną wodę .WYTRZYMAJCIE!!! W Y T R Z Y M C I EEEEE!!!!!!!!!!!!!!!?
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
8 dni temu
Ildefons Mareke To co ,cap ma zamiar w kieckę wskoczyć? Rozumiem ,że tonący penisa się chwyta ,ale żeby ,aż tak? Chyba,że coś żle zrozumiałam?
8 dni temu
 · 
Mikołaj Bujak
A co u trusińskiego? Jest już tym dyrektorem, czy radnym, czy organistą, nauczycielem - wychowawcą, STRAŻAKIEM, donosicielem?????? A MOŻE NIKIM???
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
9 dni temu
Aron Zdrzeszycki ###"# W Gminie mówią, że takiego znającego się na wszystkim fachowca od siedmiu boleści to jeszcze w historii Ziemi Kutnowskiej nie było. Człowiek Orkiestra! PTO"R".
9 dni temu
 · 
 · 
3
Bolesłw Soczko
KOCHANI MIESZKAŃCY GMINY BEDLNO, ponieważ dzisiaj mamyŚWIATOWY DZIEŃ POSTĘPU INFORMATYCZNEGO czuję się w obowiązku ,żeby Wam pogratulować przewspaniałego pomysłu budowy naziemnych ,napowietrznych siłowni (tzw.pakerni) .Raz, gratuluję samego pomysłu(i nie przejmujcie się uwagami zawistników,że to potrzebne jakAnecie majtki,starym kozom lakier do paznokci,czy Kazi różaniec).A dwa ,wizjonerskiego planu funkcjonowania tych wspaniałych obiektów.Bo przeciez nie trudno sobie wyobrazić jak nie mogą sie doczekać końca dnia pracy i biegną na siłownię bracia Królowie,Mikołajczykowie,Pan Flisiak z Grawenderem,czy chociażby widoczna na zdjęciu wyżej Pani Jola z rodziną.Jaka szkoda ,że nie żyje Józef Chełmoński i nie będzie mógł uwiecznić tych chwil szczęścia na obrazie ,tak jak to zrobił ówczesnym chłopom w dziele Bociany.Nie mniejsze wrażenie robi też, zaplanowana sama logistyka tego przedsięwzięcia.I tu może posłużę się przykładem z Pleckiej Dąbrowy ,bynajmniej nie dlatego, że to miasto.Tam ćwiczący zostali podzieleni na grupy ,które będą prowadzić najwierniejsi z wiernych Chujta,i tak sekcję mężczyzn poprowadzi Krzysio D. Sekcję pań -Kryśka G. pod jednym wszakże warunkiem:muszą pomyślnie zakończyć terapię odwykową ,a ponieważ Kryśka słabo rokuje wyznaczona jest równolegle też Ala S. Sekcję kościelną,wiadomo popilotuje Ksiądz Robert.Nie trzeba być zbytnio rozgarniętym,żeby się nie domyślec,że ćwiczącym będa umilać czas drąc japy stare kozy,o ile wcześniej nie zostaną przez capa zamęczone.Klucze do obiektu będzie miała Pani Maria ,która go również jak i swojego wiatraka będzie pilnować ,wspomagając jednocześnie w wolnych chwilach swoje drące się współtowarzyszki! Jeszcze raz gratuluję i zdrowia do ćwiczeń życzę............wiejski informatyk
 · 
Udostępnij
 · 
10 dni temu
Nestor Krzystkiewicz Q,,,WA,nie pijcie jak nie musicie tej wody z wodociągu gminnego(Ty informatyk też), Kołacha dni są policzone.Przywieźcie sobie wodę od rodziny z innej gminy ,albo kupcie-zdrowie jest najważniejsze. Ta woda musi być halucogenna,Przeciez nie możliwe, żeby Wam tam wszystkim tak po prostu odje....ało ! ............Informatyk Wojewódzki
10 dni temu
 · 
 · 
2
Ziemowit Jackowski ###"#" wielki wiejski informatyku! Nareszcie wziąłeś się za prawdziwą, porządną robotę. Cała Gmina Bedlno na Ciebie liczy. PTO"R"owcy są z Tobą, przed Tobą i za Tobą. I zawsze CI pomogą. Umiłowany ludu boży Gminy Bedlno! Nie pijcie tej brudnej wody. Pijcie świeże mleko i stare wino. I nie módlcie się za zmarłych, bo to już nic im nie da. Módlcie się i proście Boga o zdrowie i rozum dla żywych. Nie zasypiajcie gruszek w popiele. Zwyciężymy! Z Bożą pomocą. NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI..... praojciec Św. Paweł - wojownik oświeceniowy z Księstwa Jawabo. Wolontariat TPO"R". ###"#"
10 dni temu
 · 
 · 
3
Janusz Grudziecki Ej Ty informatyk,ja dzisiaj z wodociągu żadnej wody nie piłem ,jedynie ognistą od Rumuna i też nie jest dla mnie żadnym problemem,żeby sobie wyobrazić w kolejce do ławki z hantlami Staśków Śmigła i Hucuła z żonami, samego Rumuna z Renatą na skakance ,czy Andiego z wilczurem i Elką P. na drążku.Po prostu bajka.Nic z tego nie rozumiem? Ale zaraz,k ...wa widzę też Dzięgielewską przy linie .Ja pie....dolę co ona robi ....Ratunku.....naraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
10 dni temu
 · 
 · 
2
Kalikst Biesiecki ###"#" I znowu kino! Komedyja to, tragedyja czy dramat? Bajeczne karkołomne sceny. Januszu! Muszę się z Tobą skontaktować. Czy zechciałbyś być moim konsultantem przy pisaniu scenariusza do filmu "Kozy w Bedlnie"? Bo widzę i czuję, że masz sporą wiedzę o tych niezwykłych godnych upamiętnienia dla potomnych, wydarzeniach. Chcemy zrobić super produkt. praojciec Oerter z Księstwa Jawabo. Kanclerz PTO"R".
9 dni temu
 · 
 · 
2
Natasza Gol Januszu ,aż się boję spytać,Dzięgielewska żyje ,zdążyli ją odciąć?
8 dni temu
 · 
Izolda Ryczel Januszu jak ona teges na tej linie ....no wiesz? To te kozy jak na Titaniku japy darły do końca?
8 dni temu
 · 
 · 
2
Eryk Złotowąż Tu Janusz------Już tłumaczę .Dzię gielewska przeżyła,ale chyba jej krew do mózgu musiała długo nie dopływać, bo zapisała się teraz do Nowoczesnej. Natomiast ,niektóre kozy po tym traumatycznym zajściu padły,o dziwo przeżyła Tereska i nadal rozpowiada ,że kocha tylko capa... TAK TO WIDZĘ ,ALE ZOBACZĘ JESZCZE CO MI SIĘ UKAŻE PO FLASZCE OD KAZI ,TYM BARDZIEJ ,ŻE U RUMUNA STRASZNA DROŻYZNA!
8 dni temu
 · 
Pius Demko Nie chciałebym zadać głupiego pytania,ale co się stało(stanie ) z Capem ?
8 dni temu
 · 
Jurand Modenowicz No właśnie ,głupich pytań najlepiej nie zadawać wogóle,a już w szczególności na tym portalu.Co chcesz ,zeby różnej maści informatycy,wariaci ,czy PTO"R-owcy wynieśli się do Łowicza,albo do Gostynina?
8 dni temu
 · 
Florenty Dynoff Dobrodziejski ###"#" Piusie! Mówią różnie. Tylko prawda nas wyzwoli. Tylko prawda jest ciekawa. Prawda jest najbardziej nieprawdopodobna. Jesteś ciekawy, wsadź nos do gorącej kawy. Ciekawość to pierwszy stopień do piekła. Ciekawość ludzka nie ma granic. Ciekawość wyzwala w człowieku dążenie do poznawania rzeczywistości. Prędzej Capa do Garbalina wywiozą, niż informatyków, wariatów i PTO"R"owców do Łowicza, Gostynina lub Łęczycy wyprowadzą. A co naprawdę z Capem będzie? Przyjdzie dzień, złapią Capa jak motyla,jeszcze rok, jeszcze dzień, jeszcze chwila,już nie zagra, jak dawniej w zielone,nie popędzi w podróże szalone, hej, hej, hej. przyjdzie dzień gdy się słońce ocieli,a my w górze, my w chmurze, my w bieli,
serenady zanucą nam do snu,
skarby świata znów rzucą nam do stóp,
Hej, hej, hej!
Gdzie podziały się jego kozunie ,
te, co miały niewinność i runie,
dzisiaj zna go i Kutno i Łowicz,
wszędzie słychać Chójt Capowicz.
Dla nas diabeł, dla nas raj,
patataj, o patataj,
dla nas anioł, dla nas maj,
patataj, o patataj,
dla nas diabeł, dla nas raj,
patataj, o patataj,
dla nas wszystko naj, naj, naj,
patataj, o patataj,
patataj, patataj, o patataj, patataj! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... wnuczka Forsycja - wWnik oświeceniowy z Księstwa Jawabo. PTO"R". Wolontariat.
8 dni temu
 · 
 · 
5
Leopold Dekowski
Ludzie to trzeba nie mieć serca,żeby nie chcieć pomóc tym biednym starym kozom ,przecież ten cap je zamęczy.Koza Tereska to ledwo nogami powłóczy. A ta koza przewodniczka nadal im wszystko wyżera,a mleka nie daje ,spasła się ,śmierdzi , wierzga ,cap jej nie chce. Moze ją złapać,zainseminować,albo krwi upuścić, a jak nie pomoże i się nie uspokoi, to na spęd i po zawodach....Albo je rozdzielić ! No ,ale napewno tak dalej być nie może!!! Przecież to są żywe (jeszcze) stworzenia. Ludzie litości! ! ! !
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
11 dni temu
Teodor Hussarzewski tra la la
7 dni temu
 · 
 · 
2
Nora Zerebiło
RATUNKU, POMOCY! POMÓŻMY TYM STARYM ZAGUBIONYM KOZOM UWOLNIĆ SIĘ OD CAPA! NAWET ZOSTAWIĆ MU TE MŁODSZE,ŻEBY KOTA NIE DOSTAŁ I KOJCA NIE ROZWALIŁ,ALE TYM STARYM TRZEBA POMÓC!!!
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
11 dni temu
Aureliusz Kaber Żeby się tylko nie wściekły,albo nie zaczęły gonić!
11 dni temu
 · 
 · 
8
Radomir Big Biedne stworzątka...
11 dni temu
 · 
 · 
8
Miłosz Stasiewicz Ale kino! Grają film "Kozy w Bedlnie". Ciekawe kto w roli chójta capa wystąpi? I po ile będą bilety? Praojciec Oerter pisze scenariusz. Filmowcy nie śpią.
11 dni temu
 · 
 · 
7
Gustaw Stanilewicz Podobno próbują się dogadać z Miśkiem Koterskim,ale wiadomo ten jest głupi nie tylko przed kamerą,ponadto twierdzi ,ze to dla niego mało finezyjna postać ten nasz cap.
11 dni temu
 · 
 · 
5
Chrystian Fabń A Piestrzeniwicz ma grać KAROLINA SOBCZAK ,aktorka naturszczyk z Kutna znana z filmu Cześć Tereska.Tam też był motyw z drzwiami ,z tą różnicą ,że tam drzwi zostały porąbane...Nie wiadomo co wymyśli Praojciec Oerter,ale dla mnie Oskar,gdyby ten pilnowany przez Piestrzeniewicz mąż(ma go grać podobno bezrobotny Gasik) potraktował te drzwi siekierą ,nalepiej tak jak to zrobił w Siekierezjadzie mój ulubiony aktor Krzysztof Majchrzak! halinka
11 dni temu
 · 
 · 
7
Dymitr Bzowski Ludzie! Ja już nie mogę tego wszystkiego ogarnąć i nad tym wszystkim zapanować. Za dużo dziwnych i ciekawych rzeczy naraz się dzieje. To przekracza już ludzką wyobraźnię. Ten film to chyba niejednegskara złapie. Nie mogę się doczekać premiery tego kontrowersyjnego filmu. Zrezygnowałam z "radnej" parafialnej parafii Św. Zapchajdziury, chętnie bym zrezygnowała i z królowania, ale nie mogę zdezerterować. Wstyd by był dla mnie ogromny i hańba wielka. Damy radę. Wspólnymi siłami. Opaszemy i ogarniemy to kutnowskie świrowisko. Tak myślę jakby tym kozom pomóc. Za dożo tych wszystkich problemów na łeb mi ludzie znoszą. W dodatku jeszcze proboszcz z organistą się poróżnili i poranili. Jeden chyba pójdzie do więzienia, a drugi na pewno do szpitala. Materiał na nowy film już jest gotowy. Nie spoczniemy!!! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... babcia Hortensja - wojowniczka oświeceniowa z Księstwa Jawabo. Królowa PTO"R".
10 dni temu
 · 
 · 
4
Adelina Dołowy
Tam Erwiński,lepiej się zastanówmy jak uwolnić od capa te stare nieszczęśliwe kozy...?Jak PRAOJCIEC nie podpowie i one się do tego nie dostosują ,to po kozach ! Chyba ,że jeszcze spróbować u Animalsów,mam nadzieję ,że tam PSL-owcy nikogo swojego nie obsadzili...?
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
11 dni temu
Oskar Ostapowicz ###"#" Adelina jak chcesz to sobie uwalniaj te stare nieszczęśliwe kozy. Ja nie mam zamiaru nawet się nad tym zastanawiać. Bym zutylizował te k...y razem z capem i wyrzucił na śmietnik gminny. "Dziadek" Piłsudski mówił: Tępić k...y i złodziei. Wypełnijmy jego testament. Pro publico bono. Zróbmy totalną czystkę w całym powiecie. Raz skończmy z tym k....m i złodziejstwem. A który to PRAOJCIEC ma podpowiadać? Wszystko PRAOJCE mają robić? K....a
11 dni temu
 · 
 · 
8
Oskar Ostapowicz Pomódlmy się za te kozy! W imię Ojca i Syna i Du.... a c..j! Za kozy się jeszcze modlić? Po moim trupie! Niech same się modlą za siebie! Tylko szczerze i ze zrozumieniem.... Amen
11 dni temu
 · 
 · 
6
Gwidon Hryniewski WNUCZKO FORSYCJO ,MOŻE TY POMOŻESZ ? Przeciez ,tym starym biednym kozom musiał ktoś coś zadać,może one nie widzą ,że ich koza przewodniczka to nie koza, tylko diabeł w skórze kozy,a wiadomo wzrok już nie ten i mogą rogatego brać za kozę...i najprawdopodobniej ten szatan pozamieniał im też w torebkach obrazki świętych na fotografie capa z którymi się nie rozstają ! I to jeszcze by współmieszkańcy zrozumieli,a niech tam...No ,ale już tego,że zamiast iść na majówkę,wolą parę metrów dalej łojtować gorzałę nie może zrozymieć nikt ,nawet naiwięksi , odwieczni amatorzy tego upiększacza codzienności.TAK NAPEWNO JEST W JEDNYM STADZIE!
11 dni temu
 · 
 · 
8
Samanta Dowgiało A czy czasami to stado nie wypasa się w mieście Plecka Dąbrowa ? Możę jak to w mieście ,nażarły się trawy z ołowiem i wszystko jasne! !
11 dni temu
 · 
 · 
10
Lesław Bury
Były Prokurator Rejonowy z Kutna, Sławomir E. w ubiegłym tygodniu został zawieszony w czynnościach. Wiele wskazuje na to, że Sławomir E. będąc pod znacznym wpływem alkoholu zaatakował policjantów z Łodzi. Śledztwo w tej sprawie już prowadzi łódzka prokuratura.
Prokuratura Okręgowa w Łodzi zawiesiła Sławomira E. w czynnościach. Przeciwko śledczemu wszczęto także postępowanie służbowe.

- W piątek sprawa została przekazana Prokuraturze Regionalnej w Łodzi. Szczegóły sprawy są ustalane – mówi prokurator Maciej Kujawski z Prokuratury Krajowej.

- Jest to postępowanie przygotowawcze, więc jego szczegóły są niejawne. Dlatego nie mogę udzielić więcej informacji w tej sprawie - mówi Krzysztof Bukowiecki, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Cała sytuacja ma prawdopodobnie ścisły związek z wydarzeniami z ubiegłego tygodnia, w których czynny udział brał E. Jak udaje nam się nieoficjalnie ustalić, były prokurator rejonowy miał wdać się w szamotaninę i uderzyć, prawdopodobnie w nogi, jednego z policjantów z VII komisariatu policji w Łodzi. Sytuacja zaczęła się od tego, że E. na jednym z łódzkich osiedli zakłócał spokój i "dobijał" się do jednego z mieszkań. Zaniepokojeni lokatorzy wezwali policję. E. miał być kompletnie pijany, prawdopodobnie miał zakrwawioną twarz. Oprócz uderzenia mundurowego miał także grozić policjantom, twierdzić, że "wszystkich ich wyp... z roboty". Miał także kierować groźby w stronę ratowników medycznych. Po tej sytuacji trafił na izbę wytrzeźwień. Kilka dni po tych wydarzeniach podjęto decyzję o jego zawieszeniu i wszczęciu przeciwko niemu postępowania służbowego.

 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
12 dni temu
Bruno Piątkowski I pomyśleć ,że to jest efekt oddziaływania tylko 60-ciu wiatraków w okolicach Kutna .A jakby capowi wiatrakowcy nie udaremnili postawienia kolejnych 40-tu.To co?Taki Erwiński równie dobrze mógłby od capa na królewskiej w ogródku piwnym zażyczyć sobie zrobienia loda...I co wtedy?Strasznie to przykre ! krysia
12 dni temu
 · 
 · 
15
Julian Krzystkiewicz
Pisarz to człowiek, który nauczył swój umysł nieposłuszeństwa.

Kochać coś - znaczy dla poety: wprowadzić to coś do swojej wyobraźni, ogrzewać i hołubić, bawić się tym, przepoić je własną duszą, ożywić własnym tchnieniem.

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

Wielu życiowych rozbitków to ludzie, którzy nie zdawali sobie sprawy, jak bliscy są sukcesu, kiedy się poddali.

NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....

Dziś mamy imieniny Nadziei. Wszystkim dzieciom Ziemi Kutnowskiej od 0 do 99 lat, aby nigdy nie tracili nadziei i się nie poddawali, życzy PTO"R".
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
12 dni temu
Marta Birkhan
INFORMACJA PUBLICZNA:UPRZEJMIE PROSI SIĘ WSZYSTKICH O NATYCHMIASTOWE POWIADOMIENIE O POJAWIENIU SIĘ NA TERENIE SZKOŁY PANA TRUSIŃSKIEGO W STANIE WSKAZUJĄCYM NA UŻYCIE CZEGOKOLWIEK! ! ! PROSI SIĘ RÓWNIEŻ(zwłaszcza starsze Panie) O ZGŁASZANIE WSZELKICH CHAMSKICH,ZWŁASZCZA SEKSISTOWSKICH ZACHOWAŃ WÓJTA W STOSUNKU DO KOGOKOLWIEK! ! ! !
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
12 dni temu
Marta Birkhan JAK SIĘ ZDECYDUJECIE ,TO I DOMYŚLICIE KOGO POWIADOMIĆ ! ! !
12 dni temu
 · 
 · 
9
Sergiusz Mileski ###"#" Ja to nie mogę tego zrozumieć, że zbiorowa mądrość gminy jest taka głupia....
12 dni temu
 · 
 · 
5
Bernard Kurzewski A ja nie mogę zrozumieć dlaczego pułk.Kurtz (ten z Czasu Apokalipsy Coppoli) zdezerterował z armi USA i zaczął szkolić ludzi wietkongu.No przecież chyba nie dlatego ,ze nie zgadzał się na to, żeby żołnierza karać karcerem za użycie słowa KU..WA i nagradzać za efektywne spalenie napalmem wietnamskiej wioski z małymi dziećmi?
12 dni temu
 · 
 · 
8
Bernard Kurzewski Tak samo nie mogę pojąć ,jak za testowanie traktoru można dawać capowi dupy?
12 dni temu
 · 
 · 
9
Sergiusz Mileski ###"# Mądrość to odpowiedzialność. Za siebie i za wszystkich. Mądrość to nie picie, chlanie, spanie i sranie w banie, tylko pozytywne, dobroczynne i dobrotwórcze, trudne i mozolne działanie. Odważmy się być mądrymi. Połowę pracy ma za sobą, kto dobrze zaczął. Miej odwagę być mądrym. Zacznij! Poświęć się pracy, nauce i cnocie! Oświeceniem nazywamy wyjście człowieka z niepełnoletności, w którą popadł z własnej winy. Niepełnoletność to niezdolność człowieka do posługiwania się swym własnym rozumem, bez obcego kierownictwa. Zawinioną jest ta niepełnoletność wtedy, kiedy przyczyną jej jest nie brak rozumu, lecz decyzji i odwagi posługiwania się nim bez obcego kierownictwa. Obudźmy się! Oświecajmy się! Odradzajmy się! Rozwijajmy się! Rozkwitajmy! Wszyscy razem!
12 dni temu
 · 
 · 
6
Bernard Kurzewski Ta łatwo Ci powiedzieć,wytłumacz toysierowiczowi, Sałudzie ,Trębaczykowi ,Dzięgielewskiej,Kazi ,Kryśce ,albo Pani Marii?
12 dni temu
 · 
 · 
8
Sergiusz Mileski ###"#" Na kłopoty Bednarski. Po to są problemy żeby je rozwiązywać. Po to są trudności żeby je pokonywać. Po to są marzenia by koić swój żal i ból. Po to są wspomnienia by zachować pamięć i tożsamość. Po to jest nadzieja by nigdy się nie załamywać. Z wymienionymi osobami jest jakiś problem. Może dusze diabłom posprzedawali i przez to im serca poraniło i umysły zniewoliło? Może za dużo zjedli? Może za mało wypili? Może nie wyspani? Może pojeb..... i popier.....? NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... Dla rozchmurzenia atmosfery i dla pokrzepienia serc, umysłów i dusz, gratisowy załącznik: Od wódki rozum krótki, od piwa głowa się kiwa. To znamy wszyscy. Ale jest tego więcejd koniaku finał na haku!Od Burbona straszna śledziona!Od likieru równyś zeru!Od sznapsa wezmą cię za psa!Od rumu pomruki tłumu!Od palinki wstrętne uczynki!
Od pejsachówki pogrzeb bez mówki!
Od śliwowicy torsje w piwnicy!

Od żytniówki dzieci półgłówki!
Od whisky iloraz niski !
Od Martini potencja mini!
Od samogonu utrata pionu!
Po Metaxie zwija ptak sie!
Po piwie Warka cienka fujarka!
Od Rieslinga tępa klinga!
Od Portera potencja zamiera!
Po piwie Palm requiescat in calm!
Od Seagram's Ginu nie przejdziesz do czynu!
Od Jima Beama potencji ni ma!
Od Bimberku strach w lusterku!
Od Bachusa sie nie rusa!
Od Ginu zgon w pięć minut!
Od Żywca kszynki chłop ma dożynki!
Od Krwawej Mary cztery litery!
Od Samogonu świadectwo zgonu!
Po piwie Tatra w babie bucha watra!
Od Anyżówki szybkie pochówki!
Od Jałowcówki marne jałówki! Może to komuś pomoże. A jak nie, to kieruję na ziołobajkokurację do praojca Juranda. Kiedy ja odpocznę?
12 dni temu
 · 
 · 
3
Dominik Matulajtys Dziękujemy Praojcze,przekażemy to tym nieszczęśnikom dodajć jeszcze nieskromnie ,że od onanizowania i długiego spania nap...dala bania!
12 dni temu
 · 
 · 
7
Dominik Matulajtys Jasna cholera by to wzięła:Ć zamiast ĄC wepchnęła...
12 dni temu
 · 
 · 
5
Korneliusz Bezpiata Ale kino! PTO"R".
12 dni temu
 · 
 · 
4
Dominik Matulajtys DOŚĆ TEGO Q ...WA ,DOŚĆ///WRESZCIE RUSZYŁO KINO WOLNOŚĆ...
12 dni temu
 · 
 · 
4
Krzysztof Stankiewicz Niech żyje wolność,wolność i swoboda /// Niech żyje zabawa i dziewczyna młoda... Jak te stare kozy uwolnić od tego capa?
12 dni temu
 · 
 · 
4
Wojciech Drymała Pałka zapałka dwa kije, kto się nie schowa ten kryje -powiedział jeden młody koźlak do drugiego ,jak się znaleźli na pastwisku ze starą kozą z siwą brodą...Może pójść tą drogą?
12 dni temu
 · 
 · 
8
Adelajda Maciejowski
Krzysiu Odejdź! Przecież tylu kierowców poszukują w całej Polsce.A tu u nas w Pleckiej poszukujemy stolarzy,pracowników do krępowania stali ,montażystów balustrad.Tak,że z głodu nie umrzesz...spoko! Dla pani Ani i Kasi jak trzymały w ręku... pędzel, też się praca znajdzie!
 · 
Udostępnij
 · 
13
 · 
12 dni temu
Szczepan Tukało
ZAWIADOMIENIE! Najprawdopodobniej z powodu bliskich kontaktów z Chójtem Kołachem w nałóg alkoholowy wpadlianie -Anita S. Małgorzata B. Krystyna G. /// Panowie-Krzysztof T. Krzysztof D.Jacek G. O ekscesach typu gubienie w m-cach publicznych uzębienia,garderoby,czy niekontrolowanym oddawaniu moczu, ze względu na wczesną porę pisać nie będziemy!!!
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
13 dni temu
Radomir Big Jak bym napisała gdzie ,a przede wszystkim jak, jedna z tych Pań na podium oddawała mocz to by chyba ten portal zamknęli! I dlatego tego nie zrobię!
11 dni temu
 · 
 · 
7
Wiktoryna Rokszycki To co Kryśka weszła na wieżę przekaźnikową ,czy Gośka to zrobila z syreny strażackiej na remizie?
11 dni temu
 · 
 · 
7
Leopold Dekowski A ja żebym miał pewność ,że dzieci nie przestaną chodzić do szkoły,albo kozy mleko dawać, to bym napisał ,gdzie i jak ktoś z tych tuzów zgubił po pijaku szczękę...
11 dni temu
 · 
 · 
5
Abelard Maciejewski
CHÓJT KOŁACH NAOBIECYWAŁ LUDZOM WIATRAKÓW (zaczyna wychodzić na jaw,że tak naprawdę to niwiele osób je miało nie mieć -napewno Ci Państwo ze zdjęcia)co ciekawe niektórych z lokalizacją ok.kilkuset metrów od zabudowań.Jeszcze ciekawszym jest to, że poniektórzy z tych naiwniaków (patrz szczęściarzy wiatrakowych) w zapewnieniw Kołacha o szczęściu nadal wierzą ,zwłaszcza starsze panie .Jak to mawiał dr.Sztrosmajer ze Szpitala na peyferiach :GDYBY GŁUPOTA LUDZKA UMIAŁA FRUWAĆ TO PANI MARIA BY LATAŁA JAK GŁĘBICA ,a panna Piestrzeniewicz nadal by myślała ,że w gminnym konkursie miss fitness ma szansę załapać się do pierwszej setki...
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
13 dni temu
Mariusz Demuńczak
###"#" Memento mori.

Dla wszystkich gminnych bawidamków, chójtów i capów "Maraton Oświeceniowy".

Ani chwili tracić darmo nie wolno!

Czyż to nie wielkość ducha, aby nie cofnąć ręki przed tym, od czego ludzie uciekają z całej siły?

Dziś coraz bardziej rozwijająca się myśl usuwa po trochu wszystkie niedorzeczne fantazje, a na ich miejsce wprowadza kwestie rzeczywiście filozoficznej wartości i każe wróżyć wiele o myślicielu już w osiemnastym roku.

Ekscytacje rodzą ekscytacje i padam w „delirium tremens” – marzenia.

Gdybym choć miał jej fotografię, bym mógł się swobodnie patrzeć w jej oczęta, bo tam, bo na salonie jestem niezgrabny, nie umiejący się znaleźć – drągal, jednym słowem.

Kobieta pozwoli ze sobą zrobić, co zechcesz, bylebyś jej o tym nie mówił.

Kochając, marzy się o przyszłości – ja wspominam przeszłość.

Ludzkość musi przejrzeć – musi! Głupota i ciemnota średniowieczna wiecznie trwać nie może – to nie podobna!

Marzenia moje przyjdą więc może do skutku: choć okruszyną uznania wypłacą mi się może przecie.

Myśl wielka, a mianowicie stosująca się do posłuszeństwa względem starszych i rodziców, ukryta jest w formie bajki; całe życie człowieka lekkomyślnego przeprowadzone jest pod obrazem nieposłusznego radom ojca młodzieńca.

Najmniej znacząca dla innego okoliczność mnie o sercowe łzy przyprawia.

Poeta pisze dla siebie, bo jeżeli pisze dla ludzi, poetą nie jest; jest nim wówczas, gdy jest i filozofem zarazem, gdy twory jego są potrzebą ludzkości, a jeżeli tworzy tak sobie – to jest samolubem, niczym więcej, gdy ze smutków tylko chwali się przed światem!

Po mowie jest na świecie potęgą największą – milczenie.

Przyjaźń wygląda przy uczuciu do kobiety jak świeca łojowa przy świetle elektrycznym.

Są chwile, że wszystko na mnie uderza, wszystko się łamie w rękach, wszystko zawodzi. Skądś niespodzianie zjawiają się bóle i targają serce.

Szczęście moje mieści się w wyrazie: wolność. Gdybym teraz odebrał sobie życie – nikt nie uroniłby po mnie łzy żalu.

Walka z miłością to walka niemal z życiem, bo miłość jest życia rdzeniem.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
13 dni temu
Placyd Brzechwa My tu w prawdziwym mieście (Plecka Dąbrowa) jesteśmy wychowani na Hemigway-u .Faulknerze,Steinbeck-u i Londonie, a oni o miłości do kobiety i przyjażni mieli zupełnie odmienne zdanie ,mianowicie:JEŻELI UCZUCIE POMIĘDZY DWOJGIEM LUDZI BY SIĘ DAŁO ZMIERZYĆ TO -NAJWIĘKSZA JEST PRAWDZIWA MĘSKA PRZYJAŻŃ(nie mylić z uczuciem jakie łączy Eltona Johna z Davidem Furnishem,Tomasza Raczka z Mariuszem Szczygielskim ,czy choćby na naszym podwórku Mariana Dysierowica z Krzyśkiem Kołachem)Chodzi o prawdziwe męskie uczucie...A to,że kobieta da ze sobą zrobić wszystko byle o tym jej nie mówić ,to my też to wiemy od dawna mając w pamięci scenę seksu w jakimś amerykańskim zapyziałym mieście (takie dzisiejsze Kutno)czterech znudzonych życiem młodzieńców z panią w jej oczodół.Tak to przynajmniej w Gronach Gniewu przedstawił Steinbeck.Natomiast Szanowny PRAOJCZE dziwne jest natomiast to,że w łeb palnął sobie pan Ernest .To tak ku przestrodze...
13 dni temu
 · 
 · 
8
Ulryk Szymaszkiewicz Bóg! Honor! Ojczyzna! Wiara i kultura tjczyzny siła. Sobieski! Piłsudski! Wojtyła! Serce. Umysł. I Duch. Miłość. Światłość. I życie. I to już jest wszystko. I to już jest całość. Z resztą trzeba sobie radzić. I nie lękać się. I nie dać się zwyciężać złu, tylko zło dobrem zwyciężać. Zwyciężyć i spocząć na laurach - to klęska, być zwyciężonym a nie ulec - to zwycięstwo. Veni! Vidi! Vici! I to jestem cały ja. Z sercem Piłsudskiego, z umysłem Sobieskiego i z duszą Wojtyły. Nic dodać. Nic ująć. O Chryste Panie! Na Boga! Placydo! Dziewczyno - bohater! Tylko żebyś nigdy nie zrobiła tego co pan Ernest przed czym mnie przestrzegasz. Prawdziwi rycerze, prawdziwi bohaterowie, prawdziwi wojownicy, sami sobie życia nie odbierają. To tchórzostwo. Najwyżej ktoś im może życie odebrać. Gdzie drwa rąbią, tam wióry lecą. Ryzyko zawodowe. No to po bólu. Jeszce Polska nie zginęła...... Placydo! Tak mało trzeba nam i dużo tak..... I cogito ergo sum. I carpe diem. I nie cito. Tylko śpiesz się powoli.... Muszę się z Tobą umówić na dłuuuuuuugą rozmowę, taką nocną Polaków rozmowę. Nieznane są wyroki Niebios. Przegrał, kto w drodze do celu zwątpił o zwycięstwie. Czuje i wierzę w to, że jakieś siły widzialne i niewidzialne skrzyżowały nasze drogi w walce o wolność naszą i waszą. No i co? Musimy iść dalej. Nie możemy tego wyzwania żywota rozmienić na drobne lub je unicestwić i zdefraudować. Musimy zacząć się organizować. W jedności siła. Zdezerterować nie wolno. Musimy iść w górę. No to idziemy. I nie cito, tylko najpierw powoli itd Co będzie, to będzie. Człowieczy los nas pcha w nieznane. I tyle by było na dzisiaj. Dobrze że Pani Ola nie zamyka przed nami OKNA eKutno , za co serdeczne Bóg zapłać. Dzisiaj była u mnie wnuczka Forsycja, trochę mnie praojca nastroiła i naoliwiła. Może troczę jeszcze się pochodzi. Krócej się nie dało tego napisać. A coś napisać trzeba było, żeby dać sercu i duszy spokój. No to co? Nie ma mocnych? Nie święci garnki lepią? Nie durnie, głupcy i błazny lud oświecają? Dużo sił i mocy Ci życzę. Na razie, aniołeczku! Na razie. Tak trzymaj! Z Bogiem!
12 dni temu
 · 
 · 
3
Abelard Tymowski To,że Dysierowicz jet wychowany na manifeście PKWN-u,Klos na Torze,a Trusiński na Borysewiczu-WIEMY! Wiemy też,że Kołacha wychowała Ela J.jak dzikus wyszedł do ludzi i go SB-cja miejscowa zrobiła wójtem.Ale ,że DWORUSY CZYTAJĄ BELETRYSTYKĘ i TO KULTOWĄ TO PRZYNAJMNIEJ DLA MNIE JEST SZOK! No ku...wa nie wierzę ,że wszyscy i dam się pokroić ,że nic z wielkiej trójki nie przeczytał żaden Mikołajczyk,a jeżeli się mylę to w takim razie dlaczego za damski penis oddają capowi drobiowy nawóz/
12 dni temu
 · 
 · 
7
Marta Birkhan Abelardzie dobrze ,że przypomniałeś o tym gnojku Trusińskim.To .ze namówił podobnych sobie i w Wojszycach pobili młodych chłopców (zresztą nie tylko tam,m in.byłych uczniów),k...wa,że nikt z tym do dzisiaj nic nie zrobił to jest kolejny przykład na beznadzieję tej gminy...Mam nadzieję ,że te fora czyta Szcześniak,Andy i Wariat oraz paru innych i w końcu temu szmaciarzowi pokażą miejsce w szyku? Swoją drogą Pani dyrektor szkoły, gdzie ta łachudra pracuje(nie chcąc obudzić się z ręką w nocniku) powinna przesledzić jego zafascynowanie Borysewiczem i przepytać dzieci czy i on przed nimi podobnie jak Janek się nie obnażał?I oczywiscie to zgłosić(jak nie zna numeru na policję i prokuraturę) to przynajmniej RZECZNIKOWI PRAW DZIECKA bo ,że wójtowi mija się z celem jest oczywistą oczywistością...!
12 dni temu
 · 
 · 
14
Abakuk Brown
Myslę,że niemały dylemat w kwestii składania fałszywych zeznań przed sądem będzie też miał (pomimo SB-kich instukcji)słynny agent Klooooooooooooooos ! No bo co niby miałby odpowiedzieć Sądowi na pytanie,czy miał świadomość tego,że uprawianie przez córkę seksu w chłodne noce w samochodzie(z kim,wiadomo...) może doprowadzić do zapalenia dróg moczowych,tym bardziej,że na to schorzenie(w tym samym czasie) również bezpośrednio był narażony mąż tej córki leżąc gdzieś w polu na zimnej zimii,co prawda na belce słomy ,ale jednak ,zmuszony i to w niedzielę do pilnowania deszczowni .No i teraz tak :jak powie ,że nie miał to Sąd może mu zabrać prawa rodzicielskie ,zwłaszcza,że ciężko będzie znależć kogoś kto by potwierdził ,że w tym czasie był chociaż jeden dzień trzeżwy(co ciekawe samochodem sobie jeździł ). Natomiast jak powie ,że miał, to co powie ksiądz - przecież w niedzielę się nie pracuje, nawet będąc do tego przymyszanym! Toć to nawet chłopi pańszczyźniani mieli w niedzielę wolne ....To jest problem,nawet nie wiem ,czy tak od razu by sobie z nim poradził PRAOJCIEC JURAND?
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
13 dni temu
Abelard Maciejewski Jak to dobrze ,że polska to nie USA i wyroków za to samo nie dodaje się do siebie.Przecież ten Klos by musiał żyć dłuzej niż MATUZALEM(969 lat) żeby je wszystkie odsiedzieć, gdyby miał wybierać pomiędzy fałszywymi zeznaniami ,a możliwością spojrzenia ludziom w oczy, zwłaszcza w kwestii obyczajowej(seks z nieletnimi),czy ekonomicznej(dopłaty unijne)
13 dni temu
 · 
 · 
7
Tomisław Blumen
###"#" Niech będzie pochwalony chójt cap i Panna Piestrzeniewicz zawsze dziewica. Pan Bóg nie rychliwy, ale dobry i sprawiedliwy. Amen
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
13 dni temu
Krzysztof Mukułowski ###"#" Kawalerowie i chłopy! Nie chodźcie drogą chójta capa! Pamiętajcie: 1. Seks to nie miłość. 2. Pieniądze to nie szczęście. 3. K...a to nie kobieta. 4. Złodziej to nie mężczyzna. Ciekawe, czy Panna Ewa? Pietrzeniewicz jest dziewicą? Nie znam jej. Jak by była dziewicą i gdybym ją spotkał to kto wie? Ja Adam bardzo lubię takie dojrzałe "zakonnice" dziewice. Miód z dżemem. Palce lizać. A rozlazłymi babami (ku....mi) gardzę i ich nienawidzę. Na tego capa chójta to bym cysternę gnojówki wylał. Może by go zatopiło. I by było po sprawie. I byłby świnty spokój! Amen
13 dni temu
 · 
 · 
12
Adelina Beroadzki
NO TO NA SĄDY ĆWOKI KOŁACHOWE,PRZECEŻ SPRAWIEDLIWOŚĆ ZAWSZE JEST(była) PO WASZEJ STRONIE ! Biuro podawcze,Kutno ul.Spokojna2 najlepiej przez kancelarię Pani Gorąceeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
14 dni temu
Emilian Wilski
Pani Jolu Kochana, niech Pani trochę kasą sypnie i niech dadzą jakiś niezły artykuł,żebyśmy mogli wypowiedzieć się w gminnym temacie!!!!!SKĄPA PRZECIEŻ PANI NIE JEST. Wiadomo, pracownicy muszą cicho siedzieć, bo ich kołach zwolni, ale nas???????
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
15 dni temu
Mikołaj Brozik Na miejscu właściciela portalu i osoby, o której piszesz wytoczyłbym Ci proces. I tak zapewne będzie.
15 dni temu
 · 
 · 
3
Olaf Gluth A o co ten proces miałby być? Ale to bardzo fajnie ,że wchodzimy w czas procesów zwłaszcza ,że świadkowie zeznający pod przysięgą(kara za fałszywe zeznania - odsiadka sztywna do lat 5-ciu) będą naprawdę mieli dylemat co powiedzieć,tym bardziej ,że proces będzie przy drzwiach otwartych.Już nie mogę się doczekać co odpowie Pani Dudkowska na pytanie sądu, CZY SPAŁA Z CAPEM SAMA ,CZY Z CÓRKĄ?CZY TO BYŁO SPOWODOWANE ZAUROCZENIEM PRZEZ CAPA,CZY BARDZIEJ CHODZIŁO O USZCZUPLENIE BUDŻETU...,ALBO CO POWIE HALINA NA ZWIĄZEK PRZYCZYNOWO-SKUTKOWY ZWĄZANY Z TESTOWANIEM TRAKTORU I WYJAZDAMI Z PRZYSTANKU PKS(bynajmniej nie autobusem)ZWŁASZCZA,ŻE POWOŁANA TEŻ NA ŚWIADKA SĄSIADKA PEWNIE POWIE PRAWDĘ...NO I CIEKAWE OCZYWIŚCIE CO ODPOWIE SAM CAP etc,etc,etc,No wreszcie się coś zacznie dziać!!!
15 dni temu
 · 
 · 
24
Marcel Strzeniawa Nieznane są wyroki Niebios. Strzeżcie się! Otwórzcie na rozcież serca, umysły i dusze Chrystusowi! Mea culpa, mea culpa, mea maxima culpa. Ostatni będą pierwszymi. Amen
15 dni temu
 · 
 · 
18
Tycjan Horowitz Oj nieznane.I co ma teraz zrobić Panna Piestrzeniewicz zapytana przez Sąd co było głównym powodem pilnowania przez nią drzwi garsoniery i męza Pani, która była w tym czasie ujeżdzana przez capa? No bo przecież nie powoła się chyba na miłość bliżniego?Tym bardziej ,że spytany o to samo bedzie też mąż.Chyba,że rozrośnięte poroże nie pozwoli mu wejść na salę sądową,gdyż większość sal kutnowskiego sądu ma drzwi 90-tki.A ponieważ takich spraw może być więcej,więc ,albo trzeba będzie specjalnie przerabiać drzwi ,albo przenieść wokandę gdzie indziej .Jedno i drugie generuje koszty .KOŁACH ODEJDŹ,gdzieś napąknięto ,że generujesz szambo.Teraz wynika ,że również koszty.ODEJDŹ CHŁOPIE ,WSTYDU I PIENIĘDZY OSZCZĘDŹ!!!
14 dni temu
 · 
 · 
12
Tycjan Horowitz I bezwarunkowo zabierz niedoszłego teścia i tego alkoholika Trusińskego.Jak się nie pośpieszysz z tym odejściem to ramówka e-kutno nie pozwoli wszystkich których masz ze sobą zabrać umieścić.I WYGENERUJESZ KOLEJNY PROBLEM!!!
14 dni temu
 · 
 · 
13
Tadeusz Boreyko ###"#". Skandaliczne wyczyny. których naodstawiał ten świętokradca, łowca rozlazłych kóz, chójt cap nie znikną już nigdy z pamięci ludzkiej. Mówią tak: jak koza da to cap weźmie. Powinni te wszystkie zamężne kozy, które dawały capowi na stosie spalić. Celibatowemu księdzu dać to nie grzech, ale capowi chójtowi, który ma żonę i dzieci to wielki skandal obyczajowy. Takie rzeczy powinny być mocno napiętnowane. Z tego co wiem, to Krzysio jest niewinny, przecież nie gwałcił? A panną Piestrzeniewicz to cap gardził? Ona powinna go zastrzelić. Zostałaby bohaterką! Rozprawy sądowe powinny się odbywać na Placu Piłsudskiego, na stadionie lub na placu przed świątynią Jana Chrzciciela. Oczywiście bez uczestnictwa celibatowych księży. Księża niecelibatowi mogliby uczestniczyć w rozprawach. Rozprawy powinny się zacząć jak najszybciej i trwać jak najkrócej. Pro publico bono. Znając blichtr moralno-etyczny polskiej palestry sądowniczej, czarno to widzę. Chciałbym się mylić.....
14 dni temu
 · 
 · 
9
Waldemar Walica
Ale dno ,kiedy to dziadastwo z tej gminy zostanie w końcu przegonione?
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
15 dni temu
Brunon Poraj
Ludzie nie wypłakujcie w rękaw,że dzwonicie na komendę jak Trusiński naj...ny jedzi,a oni nic nie robią bo jest uprzywilejowany.Jeżeli tak jest w istocie , to dzwońcie jednocześnie na BSW(Biuro Spraw Wewnętrznych)Policji -To taka Policja w Policji. Łódz :kier.42/ 665 12 17,a jak mało to na BSW w kom.głownej kier.22/601 50 08-analizy,22/601 29 44 naczelnik. Co chcecie ,żeby doszło do nieszcześcia?A przy okazji jeżeli faktycznie tak jest ,że oni tu się kryją to i tym miejscowym stróżom prawa w końcu do dupy się przy okazji dobiorą.To samo dotyczy Kołacha i Golisowej,tym bardziej,że Ci ostatni w dzwonieniu tam (patrz na policję)mają naprawdę lekką ręke.Coś na ten temat wiem .Mógłby również, gdyby chciał (ha,ha,ha) coś powiedzieć na ten temat Gasik,kolejny żul za kółkiem...co nie Pani Sekretarz...?
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
15 dni temu
Adam Mars Z tym,że Kołach lubi w dzwonieniu wysługiwać się innymi,nieprawdaż Pani sekretarz...?
14 dni temu
 · 
 · 
33
Bolesłw Walentynowicz
KOŁACH NIE PODŻEGAJ (skrzywdzisz tych głąbów ,którzy Ci jeszcze wierzą,oj skrzywdzisz). Zapomniałeś jak namawiałeś do napuszczenia szczurów zacnemu obywatelowi tej gminy i jak to się skończyło?A może nie pamiętasz jak Gawronik skończył za podżeganie,nawet Gawronik...? Aha i jeszcze jedno Archiwa X na komendach już ruszają, rozporządzenie już jest. Chyba Ci to coś mówi...?
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
15 dni temu
Rozalia Iwanów A Ty Sałuda,wierny psie Kołacha,to się przede wszystkim wyczesz,Ty Masłowski schowaj do nory , co demencja Ci mózg zjadła,zapomniałeś,że ci ze Szczecinka po ciebie przyjadą za to co im zrobiłeś,a Ty Zdzichu trzymaj tak dalej ...
15 dni temu
 · 
 · 
15
Januaria Czaplic
Wiadomość dla wszystkich ! Kołacha już nie ma - jest skończony. I dla samego Kołacha :im dłużej bedzie tą mistyfikację, ŻE NIBY NIC SIĘ NIE STAŁO przeciągał , tym wyżej będzie odpalony i bardziej poobijany jak spadnie.Jego wybór ,najgorsze ,że poobijają się przy tym i inni ...
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
15 dni temu
Lucjan Pluskwa Takiego chójta to powinni do WORiR-a wywieść już dawno. Na odtruwającą kwarantannę. Żeby nie dopadła go choroba ptasich mózgów. Solidnie wytrzepać, wyprać, złoić i wygarbować. Następnie długa kąpiel w kwaśnym mleku do czasu, aż wałęsające się pod skórą złe zasady i nawyki ulegną całkowitemu zobojętnieniu i bioenergostabilizacji. Sprawdzić, aby w używanym mleku nie wałęsały się żadne beta-czerwone pałeczki komunizmu, enzymy globalizmu i koenzymy dziadokracji. Opłukać w kwasie ogórkowo-kapuścianym, umieścić w bloku recyclingowym i meldować o postępach. To tyle. A jakby za dużo "skórek" znaleziono przy tym szelmie to je zgodnie z rygorystycznymi dyrektywami, kategorycznie zabezpieczyć. Z Bogiem. Poszli! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... praojciec Jurand - wojownik oświeceniowy z Księstwa Jawabo, wolontariusz PTO"R".
15 dni temu
 · 
 · 
12
Emilian Markowski
SZANOWNI PEDAGODZY GMINY BEDLNO ,CZY NIE JEST DLA WAS CZYMŚ UWŁACZAJĄCYM, ŻE MACIE W SWOIM GRONIE TAKIEGO TRUSIŃSKIEGO? CO ON BY MUSIAŁ JESZCZE TAKIEGO ZROBIĆ ,ŻEBY WAS TO PORUSZYŁO? ZGWAŁCIĆ WOŹNĄ ,ALBO NAJBARDZIEJ WYROŚNIĘTĄ SZÓSTOKLASISTKĘ ZANIM PIJANY WSIADŁ DO SAMOCHODU I NA OCZCH DZIECI ODJECHAŁ, ZOSTAWIAJĄC JE WCZEŚNIEJ SAME? NO POWIEDZCIE CO??? I NIKT TU NIE WYMAGA OD WAS BYCIA DRUGIM PILECKIM,NIKT PAZNOKCI WAM ZRYWAŁ NIE BĘDZIE...TYLKO NAJGORSZE W TYM WSZYSTKIM JEST TO ,ŻE (niestety)DZIECI TE FORA TEŻ CZYTAJĄ ...A JAK ZACZNIECIE LARUM PODNOSIĆ DOPIERO WTEDY, GDY KOŁACHA JUŻ NIE BĘDZIE(a to już nie długo)WTEDY ZHAŃBICIE SIĘ PODWÓJNIE!!! TYM BARDZIEJ ,ŻE NAUCZYCIEL TO WOLNY ZAWÓD ,A WY POZWOLILIŚCIE DAĆ (z małymi wyjątkami ) NARZUCIĆ SOBIE ŻYCIE W PATRIARCHACIE!!! miłej kontemplacji na weekend życzy były uczeń
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
15 dni temu
Łazarz Marek Kowalk Trusiński jako pedagog powinien zakończyć karierę w normalnym społeczeństwie w momencie kiedy walnie się przyczynił do sfałszowania zawodów strażackich w Pniewiu,dając wszystkim młodym druhom jasny sygnał,że uczciwym być nie warto,a praca nie popłaca - ALE TU SIĘ CHYBA ROZMARZYŁAM...
15 dni temu
 · 
 · 
13
Marcel Strzeniawa Być może się rozmarzyłaś? Ale nic to! Pomarzyć dobra rzecz, ach życie, życie nudne. Pomarzyć bardzo dobra rzecz w majowe popołudnie. Bez marzeń i bez nadziei, życie jest nic nie warte. Marzeniom wróć wspomnienia. Nie szukaj szczęścia w marzeniach i w snach młodzieńczych lat, lecz w pracy i w poświeceniu, bo to nadziei kwiat. Nie szukaj szczęścia na siłę. Dla wszystkich marzycieli szukających szczęścia i Bóg jeden wie czego jeszcze, okolicznościowy załącznik:
15 dni temu
 · 
 · 
4
Marcel Strzeniawa Poszukiwany od dawna po nocach bezsennych i dniach.Na prośby się nie zjawia czy wróci do Ciebie kto wie...Lecz...Szczęścia nie szukaj daleko, za siódmą gdzieś górą i rzeką,odnajdziesz je tu, zwyczajne w tym dniu,ukryte w Twoim uśmiechu.Na chwilę od Ciebie uciekło i wróci niebawem jak echo.
Niesforne jak ptak, przekorne jak żart, do Ciebie się chce uśmiechnąć.

Ze szczęściem jak z pogodą nie trudno popełnić błąd.
Pobawi się Tobą, pobawi się mną,
by nagle uciec stąd.
Lecz...
Szczęścia nie szukaj daleko, za siódmą gdzieś górą i rzeką,
odnajdziesz je tu, zwyczajne w tym dniu.
Ukrywa się w Twoim uśmiechu.

Szczęścia nie szukaj daleko, za siódmą gdzieś górą i rzeką.
Odnajdziesz je tu, zwyczajne w tym dniu,
ukrywa się w Twoim uśmiechu. Trzymajcie się mocno czego możecie. Licho nie śpi. Uważajcie na świrów! Bądźcie grzeczni i waleczni. I walczcie. Zwyciężyć i spocząć na laurach, to klęska, być zwyciężonym a nie ulec, to zwycięstwo. NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... praojciec Jurand - wojownik oświeceniowy z Księstwa Jawabo, wolontariusz PTO"R".
15 dni temu
 · 
 · 
3
Adelina Beroadzki Zwłaszcza na świrów!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!
14 dni temu
 · 
 · 
6
Bernard Kretojc ZGADZAM SIĘ Z PRZEDMÓWCAMI W 100 % - wariat
14 dni temu
 · 
Mateusz Czerkies ###"#". Niesamowite. Ja też tak myślę jak przedmówcy. Ale jak wariat w całości się zgadza to coś niebywałego. Zapowiada się kasacja gminnych ŚWIRÓW ze ŚWIREM chójtem włącznie. Ale fajnie będzie....
14 dni temu
 · 
 · 
7
Marcin Aksentowicz
Chyba z tą Gawrońską od oświaty w Bedlnie to jest coś nie tak, bo z tego, co mi wiadomo to już druga dyrektorka rezygnuje z kierowania szkołą... Pierwsza wytrzymała rok.
 · 
Udostępnij
 · 
35
 · 
16 dni temu
Faust Lyczko Coś nie tak ,to chyba dla tej Pani jeszcze komplement,skoro rozważała te kandydatury o których była mowa wcześniej(patrz Trusiński ,Gosia).Przecież dementi nie było.
16 dni temu
 · 
 · 
26
Abdon Wiłejko Ta pierwsza również mądra kobieta, pracowita i zdolna. Wniosek jeden Gawrońska nie lubi mądrych, ale kto z kołachem przestaje takim się staje, a często bywa ,że uczeń mistrza przerasta ,,,, OJ PRZERASTA......
15 dni temu
 · 
 · 
22
Andrzej Wisłowiecki
LUDZIE POMOCYYYYYYYYYYY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
16 dni temu
Rozamunda Ostroróg
Przeciez jak Kołacha zamkną(pytanie -nie czy, tylko kiedy?) To cała ta ferajna frajerów jak się zacznie chlastać ,to nam cały szpital zajmie !!!
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
17 dni temu
Kordian Wierzbowski
CZY GAWROŃSKA ZAJMUJE SIĘ JESZCZE OŚWIATĄ W GMINIE BEDLNO, CZY WRESZCIE SOBIE POSZŁA NA EMERYTURĘ? a MOŻE Z NIEJ ZROBILI JUŻ WIATRAKA???? CHOCIAŻ SERDECZNY,ZADOWOLONY UŚMIECH PANI WODZYŃSKIEJ NA ZDJĘCIU NICZEGO NIE SUGERUJE............
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
17 dni temu
Łazarz Marek Fcdorko
POPROSZĘ O OŚWIECENIE ! CZY ISTOTNIE TEN TRUSIŃSKI BYŁ KARANY?????? JEŚLI TAK, CO ON ROBI JAKO RADNY, PRZESTĘPCY NIE MOGĄ BYĆ RADNYMI, ANI ZAJMOWAĆ KIEROWNICZYCH STANOWISK. TERAZ ROZUMIEM, DLACZEGO LIŻE J......A KOŁACHOWI...... KIEDYŚ PEWNEJ DYREKTORCE ZE SZKOŁY W ŻERONICACH, CO TO PO DRINKU BYŁA ZABRALI PRAWO JAZDY, ALE JEJ SIĘ UDAŁO..... BO NIE DZIAŁAŁ TAK SPRAWNIE INTERNET. WIATRAKOWCY POMÓŻCIE TRSIŃSKIEMU I JEGO SZEFOWI ODEJŚĆ......PROSIMY!!!!!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
13
 · 
17 dni temu
Mieczysław Krampenhauzen Wiatrakowcy z tego co wiem cały czas ładują potężne działo,do wystrzału .Z kapiszonów patrz -Trusiński strzelać nie będą ! Sorry!!! Tak ,że najlepszym schronieniem(ktoś tu wcześniej wspominał,dla m in.Kołacha będzie psychiatryk ,albo pudło...
17 dni temu
 · 
 · 
11
Parys Hryckiewicz albo do WORiRa (Wiejski Obóz Reintegracji i Rehabilitacji) w Nowej Wsi. Ciekawe czy starczy dla wszystkich miejsc....
16 dni temu
 · 
 · 
4
Bogusław Pituła
LUDZIE RATUNKUUUUUUU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
17 dni temu
Józef Cieślików
Myśle ,że jak się wójtowi uda zorganizować zjazd sympatyków CUCKOLD-u oraz zlot SWINGERSÓW (piszą o tym w innym art.) i quorum dopisze wtedy bedzie wszystko jasne...
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
17 dni temu
Flawiusz Koreywa
O Mores!! Z tego co piszecie wynika,że starsze panie się onanizują ,młodsze grożą sobie smiercią ,podpaleni przez panie mężowie skaczą do studni....Może to jednak nie tylko wina wójta ,ale i dostawcy prochów...! Poza tym ten chójt jak go nazywacie raczej wygląda na głąba ,a nie na jakiegoś maga...Co nie zmienia faktu ,że spożycie dopalaczy musi być przeogromne skoro tak o d j e c h a l i ś c i e , a to też go w sumie jako gospodarza terenu ,czy to za brak reakcji ,czy niewiedzę o powyższym dyskwlifikuje !
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
17 dni temu
Krystyn Dowojno To co jak Klos przez swoje łożko przerzucił w ciągu roku kilkadziesiąt kobiet i stylizuje się na Jmiego Hendriksa to też wina Kołacha? A ,że nie przystoi mu w tym wieku?Co nie przystoi ,Hulio Iglesias miał ich 5000(pięć tysięcy ) Sam o tym wprost mówi. Poczytajcie trochę ,a nie tylko się czepiacie. Tak ,że Czesiek jest jeszcze Ok!
17 dni temu
 · 
 · 
10
Krystyn Dowojno A i jeszcze jedno ,bab to pilnujcie ,a nie się póżniej dziwicie ,że się z Krzyśkiem za kotarą na choince zabawiają. Chocaż swoją drogą jest tyle klas wolnych,no i sam pokój nauczycielski ...
17 dni temu
 · 
 · 
10
Karolina Bezbuha
Krzysiu bardzo Cię prosimy zwolnij się sam !!! Bo jak się wezmą za to wiatrakowcy to oprócz Ciebie zamkną nam i szkołę.Przecież wiesz jacy oni są!
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
17 dni temu
Marcin Małyszka To k....a nie ma w gminie prawdziwych chłopów, żeby tego bawidamka chójta złodzieja, razem ze stołkiem z gminy wypier...... On do usranej śmierci nie odejdzie.... Wywieść go na taczkach dbrzydłówka.... .
17 dni temu
 · 
 · 
14
Hadrian Horowitz Masz chłopów? Większość to p..zdy, liczą ,że wiatrakowcy może to za nich załatwią !Ha,ha,ha
17 dni temu
 · 
 · 
10
Urban Musiałek Hadrian! To nie jest wcale do śmiechu. To wstyd i hańba, żeby w całej gminie nie znalazło się paru prawdziwych chłopów. A strażacy ochotnicy co robią? Też tchórze, bawidamki i amatorzy mocnych trunków? Gmina się wali, a oni sobie jaja robią. To już nie ma na kogo liczyć. Cała gmina zeszła na psy albo jeszcze gorzej. Sodoma i Gomora! Hulaj dusza, piekła nie ma! Tego badziewia gminnego to już chyba nikt nie postawi na nogi. Sursum corda. PTO"R".
16 dni temu
 · 
 · 
7
Edgar Ciopa Łatwo Ci Urbanie oceniać ,wszystkie co bystrzejsze i ładniejsze baby wyjeżdzają gdzieś do pracy i wracają na noc ,albo i nie... Stare się zabawiają same ze sobą,a młode grożą sobie śmiercią .PŁAKAĆ SIĘ CHCE ! Do tego doprowadziły rządy tych sku....nów.Załamany chłop
16 dni temu
 · 
 · 
4
Edgar Ciopa To żadne pocieszenie ,ale w Kutnie podobno jeszcze gorzej ,tam chłopiny już się trząść zaczęli...O tempora!
16 dni temu
 · 
 · 
4
Benignus Esmont
TRUSIŃSKI MUSISZ ODEJŚĆ .PROSIMY CIĘ O TO !TAK BĘDZIE NAJBARDZIEJ OPTYMALNIE! BO , ŻE ODEJŚĆ MUSISZ TO CHYBA SAM ROZUMIESZ! W KAŻDYM RAZIE JAK ZMUSISZ PEWNE OSOBY ŹEBY ZAĘŁY SIĘ TWOIM ODEJŚCIEM TO MIEJ TĄ ŚWIADOMOŚĆ,ŻE POCIĄGNIESZ WTEDY ZA SOBĄ DYR .SZKOŁY I WÓJTA BO NIEREAGOWANIE NA TWOJE EKSCESY LUB NIEWIEDZA O NICH CZYLI BRAK NADZORU I KONTROLI JEDNAKOWOŻ ICH DYSKWALIFIKUJE.NIE MÓWIĄC O TYM W JAKIM ŚWIETLE POSTAWISZ SWOIE KOLEŻANKI KTÓRE TEŻ NIE REAGUJĄC NA TO CO ROBIŁEŚ SAME DOKONUJA AUTODESTRUKCJI JAKO NAUCZYCIELE!!!
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
18 dni temu
Borys Oebschelwitz Pan Trusiński ,gdyby chciał zaoszczędzić dzieciom przesłuchania przez Policję w obecności psychologa na okoliczność ich pozostawienia bez opieki POWINIEN ODEJŚĆ NATYCHMIAST!!!Przypomnę ,pisano o tym niżej ,że będąc kompletnie pijany wyszedł z klasy ,pozostawiając dzieci samopas, wsiadł w samochód i pojechał....Przecież tu się kłania przynajmniej 7 paragrafów K.K . POWTÓRZĘ JESZCZE RAZ ! POWINIEN ODEJŚĆ NATYCHMIAST!!!
17 dni temu
 · 
 · 
11
Justyna Kurnsky No ZOBACZYMY!!!!!!!!!!!!!! PRZECIEŻ U NICH W TYCH PSL-owskich ŁBACH POKUTUJE TAKIE MYŚLENIE:TRUSIŃSKI DEDUKUJE ,ŻE SKORO JEST MARIONETKĄ I DONOSICIELEM KOŁACHA MA DOZGONNY MANDAT NIETYKALNEGO,TAK SAMO MYŚLI KOŁACH,Z TYM ,ŻE JEGO PATRONEM JEST PAWLAK,POZA TYM JEGO MARYSIA DO TEJ SZKOŁY CHODZIĆ NIE MUSIAŁA...Niby proste...
17 dni temu
 · 
 · 
12
Izydor Jacek Dowoyna Ale to chyba przypadek ,że w tej szkole dzieci grożą sobie śmiercią(zajmuje się tym kurator i policja),co ciekawe dziewczynki ...Chociaż,mając takich pedagogów...?
17 dni temu
 · 
 · 
8
Eufemia Winid Izydorze przestań, przecież nauczyciele(nawet ten wyżej wymieniony) nie namawiają do zabijania ! Chyba? To w domach tych dzieci musi coś szwankować !
17 dni temu
 · 
 · 
7
Hipolita Pawlikowicz No nie byłabym taka pewna...Wiadomo co pijany mógł wygadywać .A dzieci jak to dzieci...
17 dni temu
 · 
 · 
9
Nikodem Pozeajło Jeżeli jeździ pod wpływem alkoholu ,to kim może być ? Należy zadać pytanie, a odpowiedź nasunie się sama.
17 dni temu
 · 
 · 
9
Michał Siclezny Ludziska odp....dolcie się od Krzyśka.Co może dzieci się przez niego śmierciom strasząom co?Moja córka też była w tej sprawie przesłuhiwana.Temat znam.Ta która groziła śmierciom tej drugiej to pochodzi z takiej rodziny gdzie kobiety robiom z chlopamy co chcom.Co robi matka tonie powiem bo mi nie pujdzie w internet albonie uwierzyta.A prababka tej gangsterki to podpalila pradziadka.Dobrze ze chlop do studni wskoczel bo by bylo ponim!
17 dni temu
 · 
 · 
9
Julia Hyjek Gratuluję przedmówcy wszystkiego, najbardziej znajomości ortografii!
17 dni temu
 · 
 · 
5
Gilbert Gutthaeter Trusiński jest w ścisłym gronie Kołacha bo za dużo wie, tak jak i wszystkie pracownice z najbliższego grona: Kasia, Madzia Kac., Terenia , Ania strsza P.i to całe imieninowo - urodzinowe towarzycho.
15 dni temu
 · 
 · 
8
Bernard Martynowicz
I tak właśnie wygląda prowincja pod juryzdykcją PSL-u,którego kultowym przedstawicielem jest wymieniany poniżej ,tfu,nawet nie chcę wymieniać jego nazwiska ! Wierzcie mi takiego zaprzaństwa,sprzedajności,braku zasad nie było nigy(i żeby ukrócić złośliwości-tak urodziłam się po roku 1792).Z drugiej strony ,to żałosne tłumaczenie się możliwością utraty lub zdobycia pracy,kogo Wy oszukujecie...?
 · 
Udostępnij
 · 
13
 · 
18 dni temu
Parys Ostrołęcki
KOŁACH! DOBRA RADA DLA CIEBIE -PRZEPROŚ PANIĄ DYREKTOR J.JANKOWSKĄ DYREKTORA SZKOŁY PODSTAWOWEJ W SZEWCACH NADOLNYCH, MOŻE WYBACZY CI GŁUPSTWA......... BO TO MĄDRA OSOBA. POPROŚ, ŻEBY ZECHCIAŁA POZOSTAĆ NA STANOWISKU, BO PRZEGRASZ Z KRETESEM KOLEJNĄ WALKĘ... NIE OŚMIESZAJ SIĘ CORAZ TO GŁUPSZYMI KANDYDATAMI I PRZESTAŃ OBRAŻAĆ RODZICÓW, BO NIE DOCZEKASZ KOŃCA KADENCJI, CHYBA, ŻE O TO CI WŁAŚNIE CHODZI.......
 · 
Udostępnij
 · 
65
 · 
18 dni temu
Ernest Bernawski Sru tu tu tu,znowu jakieś frazesy o obrażaniu i na tym się skończy.Ruszcie dupy i zgloście to do kuratorium.Przecież urąga zwykłej normalnosci fakt ,że ten Trusiński jest nauczycielem ,a co dopiero miał by być dyr.szkoły.Przecież,jego ekscesy znają również dzieci ,co głuche są ?Nie słyszą o czym starsi mówią w domu?I tak pierwszy z brzegu. Jaki wzór do naśladowania daje nauczyciel ,który po pijanemu rozbija pod koścołem służbowym samochodem ludziom ich samochody,ucieka i namawia kogoś innego do mówienia ,że to on jechał...Bo napewno nie jest to promowanie : zycia w trzezwosci,odpowiedzalnosci,prawdomownosci,uczciwo sci,nie kombinowania etc.o zwyklej przyzwoitosci nie wspominajac.Zreszta,Wasze malpy Wasz cyrk!A Trusinski jak tak pragnie byc kierowca to jest teraz kilkadziesiat tys.wakatow.Nauczycielem byc nie musi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
18 dni temu
 · 
 · 
14
Stella Fagierasz TAM W TEJ RADZIE GMINY TAKICH ASOW JEST WIECEJ,A SCIBOR,ZOBACZYMY ,CZY SIE PRZYZWOICIE ZACHOWAJA......................................... ....
18 dni temu
 · 
 · 
11
Zbyszko Hrycek Kołach do więzienia albo do szpitala, Trusiński na kierowcę lub konwojenta...
18 dni temu
 · 
 · 
8
Agapit Czyński POPIERAM XD
18 dni temu
 · 
 · 
6
Agapit Czyński PARYS OSTROŁĘCKI rewelacyjny pomysł . Trzeba być głupim żeby tego nie zrobić. Tak trzymać !!!!!!!!!!!!!NIE DAJMY SIĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
18 dni temu
 · 
 · 
14
Alan Drubisz Tak nisko upadłaś że piszesz za siebie ????
18 dni temu
 · 
Andrzej Wisłowiecki Alanie co robisz drugą ręką????
16 dni temu
 · 
 · 
9
Ewa Zyberk
O tempore!!! O mores!!!
 · 
Udostępnij
 · 
19 dni temu
Hortensjusz Krokowski
Krzysiu,dziecko czy potrzebne Ci to było? Taki byłeś grzeczny i miły jak byłeś mały,a teraz co , wychodzi na to, że rodzice wychowali łobuza . Wstyd! I nie pij tyle ,raz ,że robisz się czerwony na buzi,dwa sam wiesz najlepiej czym to się kończy.Po co Ci się później zastanawiać,czy Ty penetrowałeś,czy byłeś spenetrowany ,no po co Ci to dziecko?A tłumaczenie ,że musisz odreagować kontakty z tym potworem jest tylko takim tam pijackim gadaniem.Nawet jak zrobił krzywdę Twojej żonie ,czy Tobie przebacz ,pomodlij się i tyle.A z tego dyrektorowania to się jak najszybcie wycofaj ,po prostu powiedz potworowi NIE! W przeciwnym razie zrobisz z siebie jeszcze większego idiotę niż jesteś ,no pomyśl chwilę co byś sam powiedział ,gdyby Pawła Bejdę chcieli zrobić ministrem zdrowia...?Natomiast jeżeli Cie potwór nadal będzie napastował to powiedz,że dyrektorem chętnie zostanie Gosia i cześć. No trzymaj się dzieciaku !
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
19 dni temu
Rafał Soplica Gosia ...ta o której myślę, co robiła po znajomości uprawnienia żeby pracować w szkole w SZewcach ?...bibliotekarka czy opiekunka ...dobrze kojarzę?
19 dni temu
 · 
 · 
9
Roman Chochłuk Tak to córka tzw. króciaka, który kołacha wychwala i zalatwił gosi niejedno, oj nie jedno.....
18 dni temu
 · 
 · 
12
Barnaba Tuchelski Gośka - to super donosicielka, robiła to w Gimnazjum, to dlaczego w Szewcach miałaby nie robić tego, mając takie korzyści. A może ktoś zna osoby, które zarabiają jak ona. PILNUJE JEDNEGO DZIECKA, NIE UCZY GO, A ZARABIA TYLE SAMO, CO KAŻDY NAUCZYCIEL. TAK KOŁACH NAGRADZA SWOICH...... BEZ KWALIFIKACJI.......MIERNYCH ALE WIERNYCH!!!!!1
18 dni temu
 · 
 · 
13
Karol Czopowski
NIE WIEM JAK PAŃSTWO ZAPATRUJĄ SIĘ NA PRPOZYCJĘ PIS -u, dotyczącą kadencyjności wójtów burmistrzów itd...Jestem za tym, żeby rozwalić kolesiowskie układy, ale PO i ta opozycja tak truje, że chyba wycofają się, byłoby żal ZNAKOMITEGO POMYSŁU!!!!!! Także kołach może zostać na kolejne kadencje - wypalony, znużony, podły drań......
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
19 dni temu
Amalgund Kotek Kołach nie doczeka nawet końca tej kadencji,nie wiem tylko dlaczego ludzie którzy mają na niego grube kwity czekają .Może go chcą odpalić razem z PSL-em ,bliżej wyborów...oby tylko nie przekombinowali !
19 dni temu
 · 
 · 
22
Mieszko Lyko Jedyne co może niepokoić to fakt ,że Kołach oprócz patologicznego wójtowania nie za wiele potrafi.O byciu słupem w jakiejś radzie może zapomnieć,bruzdy poprawnie też pewnie nie wyorze, więc będzie się trzymał stołka jak nie przymierzając pierze mokrej dupy.Jest to o tyle niebezpieczne,że w sytuacji kiedy skończyło się finansowanie straży przez Pawlaka(przejął je budżet) druhowie zaraz się na niego wypną .Ponorowione wycieczkami których przy pustym budżecie nie będzie zespoły śpiewacze również,wiatrakowcy -wiadomo.Więc Kołach może posunąć się do szaleństwa-np.zawiązać oddziały Starych kawalerów,Bataliony onanizujących się pań, czy Szwadrony rogaczy ,wtedy może być różnie...I tu musimy być czujni!Zwłaszcza w kontekście Pana Eugeniusza,który gdyby wybory były dziś wygrałby je w cuglach!
19 dni temu
 · 
 · 
19
Konrad Rzemieński Panie Gienku jesteśmy z Panem,trzymamy kciuki!
18 dni temu
 · 
 · 
12
Barnim Larysz
'' TRZYNASTKA'' pamiętasz dożynki w Pniewiu ? Watacha strażaków z TRUSIŃSKIM na czele zrobiła na prywatnej posesji u Winkowskiego bitkę i lała czym popadnie i kogo popadło , nawet kluczem trzynastką ktoś dostał od niedoszłego dyrektora . Takie to były dożynki.
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
19 dni temu
Emilia Rozstocki
O TEMPORA! O MORES!!!
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
20 dni temu
Hadrian Bujwidajtis
Za wójtowania Kołacha każda patologia jest możliwa...Nie moze więc dziwić fakt ,że potomek handlarza bydłem namaścił na dyr. szkoły potomka handlarzy spożywką.Tym bardziej ,że był czas kiedy wyłączność na handel materiałami budowlanymi i opałowymi z gminą miała firma z którą Trusiński jest nierozerwalnie związany!
Nie jest natomiast do końca jasne ,czy wyłączność dotyczyła tylko materiałów,czy również właściciela firmy i jego żony...?Co w przypadku Pana Trusińskiego jest oczywiste ze wzgłędów estetycznych...!
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
20 dni temu
Mariusz Szmyt W niektórych kręgach towarzysko- biznesowych dmuchać cudzą żonę to norma.
20 dni temu
 · 
 · 
14
Mariusz Ryba To kogo Trusiński dmucha? I czym? Pompką od Kołacha pożyczoną?
20 dni temu
 · 
 · 
10
Protazy Czerkas
CZEGOŚ NIE WIEMY??????, W GMINIE BEDLNO JUŻ WYBRALI NOWYCH DYREKTORÓW???? Z TYM TRUSIŃSKIM TO JAKIŚ ŻART? 1 KWIETNIA DAWNO MINĄŁ SZANOWNA PANI OLU!!!! PILNIE PROSIMY O SZEROKĄ INFORMACJĘ.
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
20 dni temu
Serafin Gold
Kołach TCHÓRZU odejdź! ! Nie widzisz jakie szambo generujesz,kanalio...?
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
20 dni temu
Serafin Gold
TRUSIŃSKI PROSTAKU (aczkolwiek uzdolniony muzycznie człowieku) NEC NON URNA IN POSTER.Człowieczku ,chyba nie chcesz skończyć jak Twój promotor...?
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
20 dni temu
Lechosław Dorociak
To początek końca tej szkoły .Gratuluje geniuszu politycznego temu, kto wymyślił sobie tego kandydata na dyrektora szkoły w Szewcach. W ten sposób likwiduje się właśnie tę szkołę. Mądrzy ludzie nic tu po Was. Plan jest i trzeba go wykonać !
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
20 dni temu
Błażej Bukraba Czy to są czyjeś domysły, czy wiadomość o tym ,że dyrektorem szkoły w Szewcach może być Trusiński (z oceną jego osoby zgadzam się z przedmówcami w całości i jeszcze niejedno mógłbym dodać) jest prawdziwa?
20 dni temu
 · 
 · 
9
Serafin Gold No nie ! Przecież Trusiński nie potrafi nawet samochodu strażackiego poprawnie poprowadzić ,a co dopiero szkołę! Zebrania szkolne prowadził w ten sposób ,że sami rodzice woleli ,żeby się jak najszybciej skończyły,przecież nawet groteska ma swoje granice...Jedyne co od niego emanowało to cielęco -naiwny uśmiech.Natomiast jako muzyk (całkiem niezły)potrafił bardzo skutecznie wyegzekwować(tak wieść niesie) seks oralny od co bardziej nierozgarniętych rodziców swoich wychowanków za kotarą szkolnej sali... W którą stronę był seks i którego z rodziców dotyczył niech dla dobra dzieci pozostanie tajemnicą poliszynela...
20 dni temu
 · 
 · 
32
Protazy Czerkas Trusiński musi siedzieć cicho...... jak trusia....... i robić co kołach każe, a jak musiał skompromitować się swoją kandydaturą na dyrektora szkoły!!!! JESTEŚ ŻAŁOSNY, całkiem ci ta wóda zlasowała resztki rozumu -DONOSICIELU!!!!A jaki z CIEBIE pracownik, wiemy nie tylko w Dleckiej Dąbrowie.
20 dni temu
 · 
 · 
41
Waldemar Ulewicz Pijak jeden, zostawił dzieci w trakcie lekcji, i w stanie upojenia alkoholowego pojechał własnym samochodem do domu.
18 dni temu
 · 
 · 
18
Barnaba Tuchelski WALDEMARZE, CZEMU SIĘ DZIWISZ????? WÓJT NAMAŚCIŁ TRUSIĘ I GOSIĘ W PREZENCIE NA DYREKTORA SZKOŁY, TYLE, ŻE ONI CHYBA WYKSZTAŁCENIA NIE MAJĄ ....... NIC NIE SZKODZI... TUTAJ - GM. BEDLNO ŁAMANIE PRAWA TO T A K I ...STANDARD.
18 dni temu
 · 
 · 
22
Seweryn Snnecke
Nigdy nie był, nie jest i NIE BĘDZIE dyrektorem szkoły w Szewcach..... mądrzy ludzie na to nie pozwolą...
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
21 dni temu
Kalikst Olbrychtowicz
A nawet Dyrektorem Szkoły w Szewcach .
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
21 dni temu
Pompejusz Wawrzyniak
Jest jeszcze radnym gminy Bedlno a nawet przewodniczącym komisji oświaty.......
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
21 dni temu
Konrad Kropien Ha,...ha..., ha....
21 dni temu
 · 
 · 
8
Konrad Kropien ...śmieszne i straszne!
21 dni temu
 · 
 · 
10
Dymitr Grela Czy ktoś wie jak się ten artysta nazywa i skąd on jest?
21 dni temu
 · 
 · 
3
Romuald WiBura
Pierwszy kundel , zarzygany alkoholik z pod świetlicy , bitnik wojszycki, przekręt i złodziej ,lizus i wazeliniarz, przestępca , który jeździł po pijanemu, pijak spadający ze schodów z chóru w kościele, strażak biegnący w majtkach do pożaru , osikany muzykant weselny , mierny muzyk w szkole jest ...... !
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
22 dni temu
Pius Trzaska Odpowiedź jest tylko jedna......!
21 dni temu
 · 
 · 
6
Pius Trzaska Donosiciel zawsze jest kryty...., tylko żal ,że taki człowiek uczy Nasze dzieci....!
21 dni temu
 · 
 · 
9
Dymitr Grela No właśnie: Takie będą Rzeczypospolite jakie dzieci i młodzieży chowanie. Strach się bać. Trzeba tego pijaka-strazaka-muzykanta jak najszybciej reedukować, reewangelizować, rehabilitować, recywilizować, rewitalizować..... Szkoda dzieci! Naszych dzieci!
21 dni temu
 · 
 · 
8
Witold Michelewicz Albo posolić, popieprzyć, ostrzyc, ogolić i c...j wie gdzie go wypier....
20 dni temu
 · 
 · 
6
Protazy Czerkas Jaki Pan taki kram! Mądrzy ludzie z prostaczkiem kołachem współpracować nie chcą, więc na stanowiska trzeba wziąć pijaków i degeneratów, donosicieli, łajzy. kołach tylko tacy ci zostali do obstawienia stanowisk??????
20 dni temu
 · 
 · 
17
Dymitr Rex
THE END

 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
28 dni temu
Krzysztof Maciąga
Kołach musi teraz oddać to co wziął na poczet wiatraków od inwestora . Kasa gminna już wyczyszczona ( na nic nie ma ) , teraz będzie sięgał do własnej kieszeni albo naszej . Chyba , że zrobi zrzutkę wśród swoich lizusów i murzynów . Tylko - w ten niepewny czas - kto mu da ? Może pierwsza dama Aneta i przewodniczący rady Marian . Z przodu i z tyłu .
 · 
Udostępnij
 · 
33
 · 
28 dni temu
Zenobiusz Mars A o trusińskim, nyklu, golisowej zapomniałeś- gotowi na wszystko, niech no tylko kołasiok zechce!!!!
19 dni temu
 · 
 · 
11
Bolesław Michalski
Jak by to nieprawdopodobnie zabrzmiało, ludzie uwierzcie mi, wiatraków w Bedlnie nie ma dlatego ponieważ Kłys Czesław pokazał pewnym ludziom wszystkie możliwe ciemne strony ludzkiej duszy tzn. zdradę pazerność etc.
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
29 dni temu
Dymitr Rex Myślę,że dużo w tym racji.Dobry gospodarz(patrz wójt)gdyby miał dobre rozeznanie w tzw.temacie wiedziałby,że pewne lokalizacje nie przejdą.A farmę wiatrową trzeba było postawić na jednym skumulowanym (najlepiej gminnym)terenie ,który w tak dużej gminie napewno by się znalazł.TERENIE ,KTÓRY BY NIE WADZIŁ NIKOMU I PRZYSZŁYM BUDOWNICZYM DOMÓW I PRZECIWNIKOM WIATRAKÓW ORAZ UCZULONY NA INFRADŹWIĘKI! Pewnie dla inwestora byłoby drożej,a i gmina (tak to nazwijmy) zarobiła by mniej ,ale zawsze coś.A tak,u jednych wątpliwa satysfakcja ,u drugich żal.SZKODA ,ŻE ZABRAKŁO WYOBRAŹNI...WSZYSTKIM!!! smutny wariat
28 dni temu
 · 
 · 
10
Dymitr Rex OBY TEJ WYOBRAŹNI NIE ZABRAKŁO W SPRAWIE WODY ,TEŻ WSZYSTKIM,BO W TYM PRZYPADKU UŻYWANIE FRAZESÓW,GŁUPI POLAK ,PRZED I PO SZKODZIE NIKOGO NIE PRZEKONA , A ZWŁASZCZA TYCH ,O KTÓRYCH BĘDZIE MOWA W CZASIE PRZESZŁYM... smutny wariat
28 dni temu
 · 
 · 
12
Amalgund Marchacz
Sebastian oddychaj bo się udusisz.
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
29 dni temu
Sebastian Burkaty
O DULCYNEO !!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
29 dni temu
Sebastian Burkaty
USTAWA WIATRAKOWA NIE BYŁA WPROWADZONA ZE WZGLĘDÓW EKOLOGICZNYCH TYLKO ZWYKŁEJ ZŁOŚLIWOŚCI LUDZKIEJ ZOBACZCIE ŻE PiS NISZCZY WSZYSTKO CO MĄDRE I PRZYDATNE ONI NADAL WIERZĄ W DUCHY .CIEKAWE CO ZROBIĄ JAK ZACZNIE BRAKOWAĆ PRĄDU ZACZNĄ SIĘ MODLIĆ !!!
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
29 dni temu
Narcyz Prokopowicz Sebastianie! widać,że wyżywasz się na PIS -ie, ale dzięki tej partii MOJA I TWOJA OJCZYZNA NORMALNIEJE. OBEJRZYJ SOBIE FILMY O FARMACH WIATRAKOWYCH W NIEMCZECH , AUSTRALII, NA PEWNO ZMIENISZ ZDANIE. ZYCZĘ SUKCESÓW
29 dni temu
 · 
 · 
13
Sebastian Burkaty
Kiedyś będą żałować że nie ma wiatraków
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
29 dni temu
Cezar Cichopk
Kołach odejdź!!! Lecz teraz zabierz już ze sobą niedoszłego teścia
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
30 dni temu
Ewelina Gierejewski To on był do tej pory kawalerem?
30 dni temu
 · 
 · 
9
Piotr Ryło
SZACUN dla pana Andrzeja ,widać ,że gość ma kręgosłup!
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
30 dni temu
Rita Tcfik
PAN EUGENIUSZ L. GDYBY WYBORY BYŁY DZISIAJ WYGRAŁBY JE W CUGLACH,PANIE GIENKU TRZYMAMY KCIUKI!
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
30 dni temu
Sylwester Starokarczmarz
PANIE EUGENIUSZU GRATULACJE!!!PAŃSCY LUDZIE WYPADLI ŚWIETNIE,Z TYM ,ŻE STASZEK ŚMIGŁO POWINIEN BARDZIEJ PILNOWAĆ USTAWIENIA KRAWATA(krawat powinien być w osi )RESZTA Ok. PANI JOLA BĘDZIE ŚWIETNYM DYR,DOMU KULTURY,STASIEK HUCUŁ RZECZNIKIEM PRASOWYM .JESZCZE RAZ GRATULACJE ,JEST OK!
 · 
Udostępnij
 · 
30 dni temu
Piotr Ryło Podoba mi się to ,dobry stęplarz w przypadku dyr.domu kultury przerobi tylko nazwisko ,już parę zł. zostanie w tym aż strach pomyśleć jakim ...budżecie...
30 dni temu
 · 
Abel Dorpowski Tak,tak mnie też się to podoba ,jeszcze Andiego z psami na portiernię,Szcześniaka z giwerą na stróża i ja się wyprowadzam do miasta...
30 dni temu
 · 
 · 
3
Zygmunt Zydel
Kołach zostań!Teraz wójtowanie zakończysz w taki sposób,że ktoś drugi zanim pomyśli o wójtowaniu najpierw 100 razy przeanalizuje CZY SIĘ DO TEGO CHOĆ TROCHĘ NADAJE!
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
30 dni temu
Zygmunt Zydel WÓJTOWANIE to nie jest kupczenie ,podjudzanie,skłócanie,chownie głowy w piasek,wykorzystywanie(wszelakie)TO JEST MISJA!
30 dni temu
 · 
 · 
10
Narcyz Prokopowicz KOŁACH NIE LUBI LUDZI, UNIKA ICH. SWOJĄ WAGĘ PODKREŚLA TYM, ZE TRUDNIEJ DOSTAĆ SIĘ DO JEGO GABINETU NIŻ DO MINISTRA. FACET BEZ POMYSŁU, NIE NA TE CZASY,,,,,, NAM JEGO ZNAJOMOSCI Z PAWLAKIEM SĄ OBOJĘTNE...
29 dni temu
 · 
 · 
18
Olaf Jacyna
......................
 · 
Udostępnij
 · 
30 dni temu
Wojciech Sawicz
Wiatraki zaczynają mieć kłopoty finansowe, zanosi się na bankructwa. Niedługo same zaczną znikać z terenu.
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
30 dni temu
Lucjusz Michalczyk Nie znikną same z terenu. Firma się zwinie a demontaż wiatraków spadnie na wydzierżawiającego grunt. Pewnie niedługo wreszcie oczy się otworzą i zacznie się duży lament.
30 dni temu
 · 
 · 
8
Sebastian Burkaty ŚWIĘTA RACJA A PiS to szkodnicy
29 dni temu
 · 
 · 
2
Emilian Wilski Sebastianie jesteś durny! Zobacz na you tube film 8 minut, które zabiło Andrzeja Leppera. Zmienisz zdanie o PiS, jeśli oni nie naprawią tego szamba, to dla Polski na długo szans nie ma.
15 dni temu
 · 
 · 
3
Hubert Styczyński
Czy ktoś może wie,czy na majówkę jest gdzieś przewidziana jakaś akademia z udziałem PANA PRZEWODNICZĄCEGO JANKOWSKIEGO,SEKRETARZ GOLIS lub PANI PIESTRZENIEWICZ?Czy obecność jest obowiązkowa,bo nie wiem jak planować wekend,tfu, wolne dni?
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
30 dni temu
Julia Fcdyszyn
W mc.Bedlno mieszka niejka Lidia K.Taka prowincjonalna Nina Terentiew,która w gminie ciągle kimś BYWA(teraz jest sołtysem).Uwłaszczyła się na gminnym majątku nie gorzej jak Kłys na spółdzielczym,czy śp.Kulczyk na CIECH-u.Jej rodzina żyje ze szkoły(synowa -ok)Jak Państwo myślicie ona jest ZA czy PRZECIW wiatrakom?A zastanawiali się Państwo może dlaczego najlepsze dwa polskie uniwersytety tj.jagieloński i warszawski są w światowych rankingach naprzemiennie na 500 miejscu?
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
30 dni temu
Justyn Belina Sprzężenie zwrotne,w przypadku Trusińskiego podwójne...Drugiej teorii względności Julio nie odkryłaś ! Natomiast ,gdybyś wiedziała jak je rozerwać ,wtedy TAK-SŁUCHAMY!
30 dni temu
 · 
Wacław Obieszko
Chyba u siebie zrobił odwiert!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
31 dni temu
Celestyn Dariusz Zięba
Niech Gmina Bedlno zajmie się poprawą jakości wody bo to syf !!!
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
31 dni temu
Odyseusz Paweł Arsłanowicz Już wójt wydał 200 tys. zł. na odwiert w Pniewie , którego nikt nie widział i z którego woda nie popłynęła...
31 dni temu
 · 
 · 
9
Pius Wilski Ludzie ,jak Kołach wejdzie w pakt z jakimś jasnowidzem w sprawie szukania wody(szukania dla szukania) to Wy będziecie nadal pić słoną(żeby tylko)wodę,a On będzie się onanizował nad swoim kontem...z księgową oczywiście!WSTRĘTNE!
31 dni temu
 · 
 · 
12
Narcyz Nowakowski WODA I TO PRIMA WODA jest pod hydrofornią w Pleckiej Dąbrowie,którą dla zaspokojenia huci Kołacha sprzedali (za przysłowiowy grosz)wojacki Krzysztof(alkoholik i wielbiciel Kołacha ,ponieważ ten go tylko sobie znanymi kanałami(śmiech)poinformowa ,że parola na niego zagiął niejaki Gienek),Wiechna Janusz(niedoszły rentier wiatrakowy) i Charążka Marian(ten za guldeny sprzeda wszystko i mamusię i córusię)TAK,ŻE WODA JEST,A TO WSZYSTKO MOŻNA (przy odrobinie dobrej woli i i chęci)ODKRĘCIĆ...!!!
31 dni temu
 · 
 · 
5
Apoloniusz Brzoska Gdyby ktoś z Państwa wymienionych wyżej poczuł się pomówiony(art.213i216 kk) lub zniesławiony(art.212 kk)to zawsze można to zgłosić na policję lub bezpośrednio w formie pozwu w sądzie w Kutnie ul.Spokojna 2 Wariat
31 dni temu
 · 
Romuald Gedroić
Krzyżanów i jego wójt robią to samo!
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
31 dni temu
Orfeusz Kremberg Zebrać się w grupę ,wesprzeć już osoby walczące w Gminie Krzyżanów z farmą wiatrową, sprawa już jest w Sądzie. Można nawet zaskarżyć decyzję wójta i już istniejące wiatraki zmusić do likwidacji, są podstawy prawne ku temu.
31 dni temu
 · 
 · 
10
Hubert Styczyński Krzyżanowiacy,musicie zacząć od podstaw! Sorry,ale są wśród Was tacy ,którzy widzą różnicę w prądzie wiatrakowym(ten lepszy sic.) i sieciowym.Szczerze Wam współczuję-pleckowianin.
30 dni temu
 · 
 · 
7
Wadim Szymczura
Był czas kiedy tablica oznaczjąca mc.P.D.była notorycznie zajęta napisem Kowalska to Q..wa, inna dyr.tej szkoły jest nazywana przez swojego szefa pieszczotliwie ch..jem,ten sam szef namawia podwładnych ,żeby niewygodnemu mieszkańcowi napuścili szczurów,proboszcz w tej parafi chodzi pieszo,jego poprzednik nazywa mc.przeklętą,a dziedzic po raz kolejny wymienił zęby...Woody Allen-zapraszamy!
 · 
Udostępnij
 · 
31 dni temu
Wadim Szymczura Czy Gosia R.fanka utworu - pojawiasz się i znikasz,pardon, tyt.org.Józek nie daruję Ci tej nocy- pracuje w tej szkole?
31 dni temu
 · 
 · 
4
Mateusz Tarasiewicz Jak ja się cieszę,że chodziłem do swojej szkoły.Przynajmniej wiem ,że człowiek nie pochodzi od małpy,Katyń nie leży w Mongolii,a jedynym sposobem na ukojenie ludzkiej duszy wcale nie jest słuchanie zespołów śpiewaczych...
31 dni temu
 · 
 · 
4
Ursyn Kryśko A Andy Wilk tak pi...dolnął swojemu sąsiadowi ,że ten przestał oznaczać swoje terytorium moczem i zaczął pracować...jak każdy normalny obywatel.
31 dni temu
 · 
Agata Tołoczko A ja nie wiem dlaczego Andiemu ten ten zapasiony wilk kuleje,na wszelki wypadek z Andim się nie spotykam...
31 dni temu
 · 
Klotylda Krawcowicz Proste ,wilk dostał w nocy w...dol!Ha,Ha!A ten drugi jest stary i leniwyHa,ha!
31 dni temu
 · 
Władysław Rymont Ten stary wilk ma gen zabójcy...
31 dni temu
 · 
Władysław Rymont I jeszcze jedno,Andy po pijaku gdzieś gadał ,że ten młody wilk to jest krzyżówka z kaukazem...
31 dni temu
 · 
Hubert Styczyński Andiego po pijaku nie słuchaj,i dobrze Ci radzę nie podchodż do niego,to jest...
30 dni temu
 · 
Placyd Krebs
Kołach lubił używać określenia nieudacznik.Tak tytuował m.in.lekarza z Pleckiej Dąbrowy...ciekawe,ich lekarza...W takim razie jak nazywać jego,skoro nazwanie go nieudacznikiem byłoby jeszcze komplementem?
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
31 dni temu
Protazy Ekeln
Takich durnych i wrogich ludziom decyzji kołach podejmował i podejmuje wiele, tyle że ludzi e odważniejsi, nie Ci sami co 15 -20 lat temu. Działania tego potwora standardowe - popatrzcie wokół kogo niszczy - mądrych, bo ich się boi. Przydupasów, głupców, miernoty, donosicielI, których nie brak w każdej wsi, gminie, szkole - czerpią korzyści za swoje służalcze zasługi. ZMIEŃMY TO, POPRZYJMY MĄDRYCH, PRACOWITYCH, SZLACHETNYCH......
 · 
Udostępnij
 · 
27
 · 
31 dni temu
Teodor Grzesiewicz
Kończą się czasy "Panie Waldku niech Pan się boi - pół gminy za Panem Stoi". Teraz p.Krzysztof nie ma już za kogo się schować.
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
31 dni temu
Maksym Klimów
KOŁACH ZOSTAŃ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!TERAZ ODEJDZIESZ W TAKI SPOSÓB,ŻE BĘDZIESZ KSIĄŻKOWYM PRZYKŁADEM(ku pszestrodze) DLA POKOLENIA W 22 WIEKU CZEGO ROBIĆ NIE WOLNO SPRAWUJĄC FUNKCJĘ(misję) PUBLICZNĄ!
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
31 dni temu
Jessica, Chomenko I pomyśleć,że jeszcze wczoraj sam mógł odejść jak normalny człowiek.
31 dni temu
 · 
 · 
13
Jaromir Grzegorkoic
I pomyśleć ze wystarczy aby Kołach z pozoru poważnym ludziom postawił pół litra wódki żeby było śmieszniej za ich pieniądze albo zabrał żonę na ,,ha ha ha wycieczkę" i już stają się jego niewolnikami,nawet nie wiem jak to nazwać,czy można upaść niżej
 · 
Udostępnij
 · 
21
 · 
31 dni temu
Protazy Ekeln Oj nie wierzę, żeby kołach postawił komuś wódkę, wypiłby ale za nasze...........
31 dni temu
 · 
 · 
11
Ursyn Kryśko Bzyknął też na krzywy...jak to handlarz...
31 dni temu
 · 
 · 
13
Ewaryst Kiełpiński
Jeżeli Kołach nadal używa w stosunku do swoich ( no właśnie ,nawet nie wiem jak ich nazwać?)retoryki,że jest dobrze ,że Waldek wszystko załatwi...
!A Oni w to nadal wierzą, to obawiam się,że GOSTYNIN ich wszystkich potem nie pomieści...
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
31 dni temu
Janusz Moysa
Brawo mieszkańcy gminy!!!! Czasami warto jest zbuntować się przeciwko politycznemu kolesiostwu i zawalczyć o swoje prawa. Bardzo wielki dla Was szacun!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
31 dni temu
Zachary Gatz
Tak jak dla mnie,wielkie CHAPEAU BAS dla buntowników z Bedlna!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
31 dni temu
Zenon Bołądz
Pytanie a kto jest radcą prawnym w gminie Bedlno?
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
31 dni temu
Chrystian Sipajło
PANI OLU ,CZY TEN WISZĄCY NA STRONIE ARTYKUŁ PISAŁA PANI NA KOLANIE ,CZY...? wariat z PD
 · 
Udostępnij
 · 
32 dni temu
Ewaryst Kiełpiński Ciekawe jak temat wiatrakowy ujmie redaktor Żakowski?I tu wcale nie chodzi o oddanie hołdu śp.Pani Janinie,która swąd PSL-u czuła perfekcyjnie...
31 dni temu
 · 
Zygmunt Ejzyk ty na czym piszesz i opowiadasz swoje głupoty. Napisz ty.
31 dni temu
 · 
 · 
3
Jessica, Chomenko Klosie nie pisz po pijaku,zapomniałeś jak na odprawie mówiono,że wszelkie akcje przeprowadza się na trzeżwo!
31 dni temu
 · 
 · 
3
Arseniusz Chadała Może ,żeby nie ten włos byłby z niego Klos, a tak to marny człowieczek i na dodatek upierdliwy.
31 dni temu
 · 
 · 
3
Radosław Walica Najciekawsze jest to ,że nawet co bystrzejsze dzieci wiedzą KTO ZACZ?A on myśli ,że nadal go nie widać i nawet doktorka sztorcuje(swojego...doktorka) Hm,Hm? I jeszcze ta atencja dla PIS-u Hm,Hm,Hm???
31 dni temu
 · 
Kalasanty Michelson
Widać wyrażnie,że agenci wiatrakowego lobby działają.Jakim trzeba być cynicznym,sprzedajnym łobuzem żeby stawiać interes wiatrakowców ponad interes mieszkańców,zero przyzwoitości.A co do prądu to zasada jest prosta-im więcej wiatraków tym prąd droższy -patrz Niemcy którzy w tylko w ubiegłym roku dopłacili do wiatraków 40 mld euro.
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
32 dni temu
Zachary Gatz Nie ma takiego komunikatora pomiędzy ludźmi,żeby to wytłumaczyć Sałudzie ,czy Trusińskiemu ,o Trębaczyku ,czy Dwojackim nie wspominając !
31 dni temu
 · 
 · 
5
Ziemowit Bujana Nykiel, Rzakieta , Antczak, Trusińska , Trusiński ,Ścibor,Piotrowska Oni też nie zrozumią nie wspominając o Łąpiesiowej ,czy nawet Kłosikowej!
31 dni temu
 · 
 · 
6
Leonard Łukasz Mistrzyński
A TAK 90% obszaru jest objęte zakazem budowy elektrowni wiatrowych witamy w KLUBIE
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
32 dni temu
Barnaba Rosa
Przestańcie bredzić o jakimś prądzie i odwracać uwagę od istoty sprawy.Istotne jest to że działania wójta Kołacha od początku były niezgodne z prawem co potwierdziło najpierw SKO a teraz Wojewódzki Sąd Administracyjny.Dzięki takiemu wyrokowi mieszkancy gminy unikneli prawdziwej katastrofy-90% obszaru byłoby objęte zakazem budowy domów.
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
32 dni temu
Zbigniew Marek
ZABRAKNIE PRĄDU DO ELEKTRYCZNYCH SAMOCHODÓW PiS-U
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
32 dni temu
Gustawa Horodyski Przeciez nie choczi o likwidację wiatraków , ale o zachowanie norm.
32 dni temu
 · 
 · 
3
Amalgund Marchacz Zbysiu zmień leki.
29 dni temu
 · 
 · 
5
Zbigniew Marek
Swego czasu (POMYSŁ PiS) Polskie stocznie miały budować wiatraki do farm wiatrowych ale to chyba przerosło PiS woleli wprowadzić przepisy którymi zabili własny pomysł .
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
32 dni temu
Gracjan Brodacz
Co na to starosta Debich?
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
32 dni temu
Stanisława Kwiatek A co na to wicestarosta?
32 dni temu
 · 
 · 
3
Hipolit Rygulski Trawa niech sie zastanowi wreszcie
30 dni temu
 · 
Maciej Kamieński
KOŁACH - TO PIĄTE KOŁO U WOZU w gminie Bedlno. Po wyborach samorządowych -
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
32 dni temu
Dionizy Wędrychowski Po wyborach samorządowych - KOŁACH NA SZROT.
32 dni temu
 · 
 · 
17
Feliks Aksak Nosił wilk razy kilka, poniosą i wilka. Przyszła kryska na matyska. Idzie lacha na kołacha. Sam wpadł w swoje sidła. Egoizm, pazerność, pycha i głupota kroczą przed upadkiem. Nienasycony wilk upadł. Przez głupich radnych. Wesoły nam dzień dziś nastał. Pan Bóg nierychliwy ale sprawiedliwy. Nareszcie mogę spokojnie iść spać. Dobranoc "aniołki"! Do jutra!
32 dni temu
 · 
 · 
20
Hipolit Rygulski A Rzeznicka z PUP nadal ploty po okolicy rozsiewa i straszy miernoty
30 dni temu
 · 
 · 
2
Hipolit Rygulski Tak ulica powtarza, nawet powiada ze ze stolkow juz wysadza niektorych w PUP , oj AnkaKolach nie a Pawlikowski z Fabianskim jeszcze dlugo nie
30 dni temu
 · 
Kalasanty Bontscheck
A czy ktoś ze starostwa nie maczał w tym paluszków?
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
32 dni temu
Adamina Markiety Czy były potrzebne jakieś dokumenty ze starostwa w sprawie postawienia wiatraków, jakieś decyzje ?
32 dni temu
 · 
 · 
2
Jessica, Chomenko Adamino,kpisz,czy o drogę pytasz?Oczywiście,że były!
31 dni temu
 · 
 · 
2
Hipolit Rygulski Spytaj Trawy
30 dni temu
 · 
Jeremiasz Brzychwa
Trzeba pilnie powiadomić wszystkich przydupasów kołacha bo tylko duża dawka wazeliny może ukoić ten ból a kasę trzeba będzie oddać.Radni szczególnej troski nie wstyd wam,że robiliście za dupochron kołacha uchwalając te kretyńskie upoważnienia żeby kołach łamał prawo.No tak tylko że wstyd może czuć ktoś kto ma choć odrobinę honoru i przyzwoitości a wy przecież ich nie macie bo inaczej Kołach nie wziął by was na sługusów(jest jeden wyjątek )Ciekawe jak teraz będzie to tłumaczyła niejaka Katarzyna Golis.
 · 
Udostępnij
 · 
24
 · 
32 dni temu
Maja Dzenteltyki Ale czy jakiś prawnik w tym ustrojstwie pracuje , doradza czy coś?
32 dni temu
 · 
 · 
8
Orfeusz Kolumna Gminie Bedlno oczywiście doradza Pani radca prawny Marzena Szymańska -Gorący.
32 dni temu
 · 
 · 
12
Przybysław Ryszard Horaim A czy ona nie doradza też w jakiejś lokalnej gazecie?
32 dni temu
 · 
 · 
4
Ziemowit Bujana W Lokalnej gazecie też , nawet zachęca ,reklamuje się ,że z wszystkimi problemami do Niej tna udzieli fachowej porady prawnej.
31 dni temu
 · 
 · 
2
Jessica, Chomenko A skorzystam ,w wiatrakach doradzała wzorowo...!
31 dni temu
 · 
 · 
6
Jessica, Chomenko BUNTOWNIKOM bu ha ha!
31 dni temu
 · 
 · 
2
Otto Winiary
wyborcza.pl/7,155287,21671749,zawal-polskich-przed siebiorcow-z-sektora-zielonej-energii-niech.html a zagraniczne firmy juz plajtuja, UE juz nie dofinansowuje, a wiedzieli i budowali na dobrych warunkach, czyli ktos zarobil, a teraz zeby nie stracic chca znowu dotacji, znajac realia zwrotu z takich projektow nawet na 100lat. Czyli zagraniczne firmy wziely kase, zarobily, pozbawiaja Nas ziemi ornej na rzecz OZE , placac samorzadowcom ok 2tys/m-c za dzierzawe gruntu, a pozniej chca od Naszego kraju dofinansowan, bo po kilku latach staje sie projekt nieoplacalny. My doplacamy, a zagraniczni inwestorzy zarabiaja. Polska jako dojna krowa a Polak jako parobek i niewolnik?
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
32 dni temu
Benedykta Rola Bo Polak jest głupi po szkodzie , ale i przed szkoda też.
32 dni temu
 · 
 · 
6
Otto Winiary
Forma własności: WŁASNOŚĆ ZAGRANICZNA Członek zarządu: Barth Michael Andre
REGON: 142626761
NIP: 5252490986
KRS: 0000367824
 · 
Udostępnij
 · 
13
 · 
32 dni temu
Bernadeta Małecki
Mieszkańcy Kutna zobaczcie jak chłopy potrafią skutecznie walczyć o swoje a wy?Wy potraficie tylko na klęczkach przytakiwac władzy.
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
32 dni temu
Hugo Osipowski Można by rzec: Chłop potęgą jest i basta. Ale jak by tak urzędnicy powiatowi ruszyli dupska ze swoich stołków i sprawdzili, w jaki sposób "chłopi" pozbywają się ścieków komunalnych, to ciekawe, jak by walczyli o "swoje".
32 dni temu
 · 
 · 
9
Rufin Ziembrowski Hugo super pomysł , ale przecież chłopi zasiadający w powiecie doskonale o tym wiedzą , czyż nie?
32 dni temu
 · 
 · 
7
Florenty Gńllo w sądzie zwyciężyło prawo, dlatego niech tak zostanie.
32 dni temu
 · 
 · 
5
Florenty Gńllo ciekawe, z czego oddadzą łapówki
32 dni temu
 · 
 · 
8
Jessica, Chomenko Przecież w Kutnie mieszka wieś ,tylko ,że nie rdzenna.
31 dni temu
 · 
 · 
2
Felicjan Filipowski
Będzie szedł w zaparte.
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
32 dni temu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Leszczynianki na Festiwalu Piosenki Zapomnianej
Ludowy Zespół Wokalno-Instrumentalny „Leszczynianki” brał udział w konkursie w ramach VIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Zapomnianej w Wiśniowej Górze. Grupa zaprezentowała trzy utwory ludowe. Jury konkursowe przyznało zespołowi wyróżnienie. – To spory sukces,... [więcej]
Sport
Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom
Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się pierwsze mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Obok Mistrza Województwa – KKS Pro-Basket Kutno w turnieju biorą udział zespoły Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski, MPKK Sokołów OSiR Sokołów Podlaski, Basket Go Przemyśl. Dziś po uroczystym otwarciu... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
KIEROWCA KONTENERY UNIA I POLSKA TEL. 570 849 437 ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA KONTENERY UNIA I POLSKA TEL 570 849 437... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Pankracy Kniaznin:
2 godzin temu
Filipie, ty nie rozumiesz abecadla. Każdy radny może głosować jak uważa. Nie wolno jednak swoim postępowaniem i zachowaniem obrażać innych ludzi, robić sobie z nich niesmaczne żarty. To są standardy osób aspirujących do funkcjonowania w sferze publicznej, podkreślę europejskie standardy. Trzeba się do nich dostosować. Dodam jeszcze, że mamy również inne - azjatyckie standardy, w Europie typowe dla takich krajów jak Rosja, Białoruś i Ukraina, gdzie naczelną zasadą jest pogarda. Na to nie ma przyzwolenia.
Abdon Gigont:
3 godzin temu
Bartlomiej, z której strony szanowanych, he...he...he..., buta i arogancja nie popłaca.
Teofil Zyburt:
3 godzin temu
Tej dziewczynie, która czyta list wyblakły,tej kobiecie która milczy cały dzień,tej co stawia w noc bezsenną złe pasjanse,i ozdabia nadziejami ciemną sień.Niech się niebo nie kojarzy tylko z deszczem,niech się rzeka nie kojarzy z rzeką łez.
Są na świecie dobre okna w dobrym mieście,
i ta wiara, że w człowieku - człowiek jest.

Nie jesteś sama, nie jesteś sama
uwierz w siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama, nie jesteś sama
są gdzieś okna, które płoną cały czas

Tej dziewczynie, która topi w czarnej kawie,
te tęsknoty których miała pełen skład,
tej kobiecie, która pali bardzo dużo,
i w szufladzie przechowuje biały kwiat.

Niech się miłość nie kojarzy z pożegnaniem,
niech pogoda opromieni każdą myśl,
i niech przyśni się ktoś miły i czekany,
kto nadaje mleczną drogą taki list.

Nie jesteś sama (nie), nie jesteś sama (nie)
uwierz w Siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama (nie), nie jesteś sama (nie)
są gdzieś okna które płona cały czas

Nie jesteś sama, (nie) nie jesteś sama (nie)
uwierz w Siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama, (nie) nie jesteś sama (nie)
są gdzieś okna które płona cały czas
są gdzieś okna, które płoną cały czas
są gdzieś okna, które płoną cały czas... Dobranoc, aniołeczku! Dobranoc! Tak trzymaj! PTO"R". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI....
Filip Gładysz:
2
 · 
3 godzin temu
5. A to piękne podsumowanie powyżej napisała Pani Ola. I to nie ta z opola.
Filip Gładysz:
2
 · 
3 godzin temu
5. A to piękne podsumowanie powyżej napisała Pani Ola. I to nie ta z la
Teofil Zyburt:
3 godzin temu
Nie lękajcie się! Wypływajcie na głębię! PTO"R"y o czytelnikach eKutno nigdy nie zapomną. A bez eKutno i Pani Oli PTO"R"y zawieszają swoją oświeceniową, gangsterską i filantropijną działalność. Widziałem ich. Byli w rowie, Żychlinie, Plecce, Orłowie, Piątku, Bielawach, Walewicach, Sobocie etc, etc, etc.
Filip Gładysz:
3 godzin temu
Co ty pierdo..sz! Mieli prawo głosować jak chcieli. Wg twojej filozofii jak głosowaliby na Bryłke to są fajni, jak nie to są be.
Teofil Zyburt:
4 godzin temu
Ku..a, tu coś było! Jakiś komentarz! Chciałem go przeczytać mamie, która nie cierpi programu "Jaka to melodia". I zniknęło? Ludzie! co się dzieje? Znowu kradzież? Policjo! Prokuraturo! Reakcja!
Wiesław Vislicensis:
4 godzin temu
Na pewno znalazłby się policjant z prezencją odpowiednią do pocztu sztandarowego ale ten akurat musi mieć parcie na szkło i lansuje się, bo może to jest sposób na włażenie w... sorki - wspinanie się na kolejny stopień tzw. "pseudokariery"...
Bogumił Mugenschnabel:
4 godzin temu
Ćpuny wierzgają racicami?Na pal ich.
Tymoteusz Wilimowski:
4 godzin temu
Moim zdwniem Pan Wojewoda w tej sprawie postapil jak Pilat w sprawie Jezusa bo jako fukcjonarisz publiczny sam powinien powiadomic prokurature.Taki obowiazek wynika z kodeksu karnego.'
Teofil Zyburt:
4 godzin temu
Matka to osoba o gorącym sercu. Ona wszystko rozumie. Taką Matką była moja teściowa. W wieku 93 lat powiedziała mi, pamiętaj Teofil, sex w małżeństwie jest bardzo ważny, ale sex bez miłości, to jest rynsztok. Kochajcie się.Wspaniała kobieta z klasa. Najlepsza na świecie teściowa. Nalewkami mnie rozpieszczała. Papierosy mi kupowała. Świetny rosół gotowała. A moja baba to nic nie odziedziczyła po mojej wspaniałej teściowej. Nie sprawdziło się powiedzenie: Jaka mać, taka nać. A szkoda?
Pius Murad:
2
 · 
4 godzin temu
Tacy byli mądrzy Serenda i Ziolkowski, a taki wysmiewany przez nich Bryłka sprawił im tęgie lanie.
Pius Murad:
2
 · 
5 godzin temu
Czeslaw, nie bij braw, bo ci ręce od tego spuchna. To nie oni Brylce, tylko Bryłka im sprawił wizerunkowy łomot - osmieszył ich jak dzieci.
Bartłomiej Ciecierski:
2
 · 
5 godzin temu
Obydwaj pokazali już, co potrafią, a szczególnie Ziólkowski - kandydowanie z list PiS i wyjście z PiS zaraz po wyborach, próba wywołania buntu w PiS przeciwko władzy statutowej, proba pozbawienia mandatu radnego Gieruli z PO, bezpodstawne faktyczne oskarżenie szefa PiS w Kutnie Klopotowskiego o tzw. klamstwo lustracyjne, próba pozbawienia funkcji starosty Debicha z KO, wejście do KO i wyjście z KO. To sa rzeczywiście "osiągnięcia", czysta polityka, a gdzie miejsce na pracę merytoryczną.
Teofil Zyburt:
5 godzin temu
Dziękuję! No to super! Ja śmierdząca koza, z wielkiego strachu źle odczytałam. No cóż? Strach ma wielkie oczy. Dziękuję Ci January jeszcze raz. Spokojniejsza pójdę teraz spać...
Jarosław Boczkowiak:
2
 · 
5 godzin temu
Krzysztofie, reszta radnych powiatowych nie ma takich kompromitujących wpadek jak radny Ziółkowski i radny Serenda. Wyglada na to, że ich "misja" w samorządzie powiatowym wyczerpała się i nieuchronnie zmierza do końca.
Adaukt Lech:
2
 · 
5 godzin temu
Młodemu radnemu, najlepszemu samorządowcowi Powiatu Kutnowskiego udzielił przykładnej lekcji kindersztuby sam Wiesław Bryłka. Brawo Wiesław.
January Klopotcke:
5 godzin temu
Szanowny Teofilu tam jest /bić/ a nie /wybić/!
Teofil Zyburt:
2
 · 
5 godzin temu
Ale kino! Ale jaja! Wszyscy wszystko wiedzą? Tylko Policja i Prokuratura nic nie wie? NO I.... ku...a , stół okrąglasty, wielokanciasty, wszystko nam po....ło, tyle trudu kosztowało, a my wszyscy ......... DZIKI ANALITYKU! Pisać jak najwięcej na eKutno. PRESJA OŚWIECENIOWA - MA SENS! A kto wybory sfałszował w Gminie Bedlno?Najciekawsze artykuły
 ·  11
2 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  2
2 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  38
3 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
4 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
5 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
5 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
7 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
8 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
9 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
9 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
9 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
11 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
12 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
12 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
17 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
17 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
19 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
24 dni temu
Takie kino...
 ·  4
25 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
26 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
26 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
26 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
27 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
28 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
28 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności