eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 27.05.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Święto "Grabskiego" w Kutnie. Człowiek musi sam nad sobą czuwać i sobą kierować, by wyrosnąć na kogoś wartościowego
Święto, 85-lecie istnienia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie, popularnego Ekonomika na pewno na długo zapadnie w pamięci uczniów, absolwentów i gości szkoły. Wystąpienie dyrektora Wojciecha Banasiaka, jak i program artystyczny pełen cytatów szacownego patrona pokazało nową jakość i upływ mijającego czasu z udanymi metamorfozami szkoły. To była prawdziwa gala, a hollywoodzki pomysł na Grabki okazał się strzałem w dziesiątkę!

Człowiek musi sam nad sobą czuwać i sobą kierować, by wyrosnąć na kogoś wartościowego - powiedział Władysław Grabski, a wczoraj jego prawnuk prof. Grzegorz Grabski odebrał od szkoły nagrodę w dowód wdzięczności za przyjaźń, współpracę i wsparcie.

Na początek wybrzmiał Hymn szkoły - Pieśń o Władysławie Grabskim, a potem Gracjan Estkowski z II TL i Daria Kłosowska z III TE poprowadzili galę Święta Szkoły w Kutnowskim Domu Kultury.

Święto
Święto
Święto


GALERIA ZDJĘĆ

- Szkoła nosi imię Władysława Gabskiego od 2004 roku. Teraz to 20 oddziałów, 510 uczniów, 58 nauczycieli, 17 pracowników niepedagogicznych, 7 tysięcy absolwentów, a cel od zawsze ten sam, w centrum uwagi naszej szkoły jest uczeń. W takim dniu jak dzisiaj, w urodziny obecność przyjaciół jest bardzo ważna. Cieszymy się, że Zespół Szkół nr 3 ma tylu przyjaciół - mówił Wojciech Banasiak i powitał gości posła na Sejm RP Tadeusza Woźniaka, Jolantę Pietrusiak wiceprzewodniczącą Rady Powiatu, Artura Gierulę członka zarządu powiatu, Jacka Boczkaję wiceprezydenta Kutna, Michała Adamskiego naczelnika Wydziału Rozwoju i Promocji w urzędzie miasta, prof. Grzegorza Grabskiego, byłych dyrektorów Zygmunta Pietrzykowskiego i Zofię Falborską, przedsiębiorców, dyrektorów instytucji współpracujących ze szkołą. 

-Czujemy się wyróżnieni, że w naszej szkole uczyli się znani w Polsce ekonomiści, nauczyciele, dziennikarze, lekarze, prawnicy. To zaszczyt dla szkoły, że ma takich absolwentów - kontynuował Banasiak. - 28 kwietnia to dzień wyjątkowy dla "Grabskiego", w 1924 powstał Bank Polski i polską markę zastąpił złoty, oczywiście była to reforma Władysława Grabskiego polskiego polityka narodowej demokracji, ekonomisty i historyka, ministra skarbu oraz dwukrotnego premiera II RP. Zawsze więc w kwietniu obchodzimy Święto patrona i szkoły. Dziś połączone jest ono z jubileuszem 85-lecia szkoły. 

Organizatorzy gali wręczyli wyróżnienia przyjaciołom szkoły, na dowód dobrej współpracy i znacznego wkładu w markę szkoły. Otrzymali je prof. Grzegorz Grabski, Zofia Falborska, Zygmunt Pietrzykowski, Artur Gierula, Jacek Boczkaja, ksiądz Stanisław Pisarek. 

Następnie Henryka Engel, wicedyrektor ds. finansowo-administracyjnych ZS nr 3 w Kutnie wymieniła i wyróżniła tych, którzy na stałe ze szkołą współpracują, a działanie to przynosi korzyści szkole i uczniom. Uhonorowani zostali: Anna Rzeźnicka, Małgorzta Kochańska, Bożena Gajewska, Michał Adamski, Grzegorz Skrzynecki, Zdzisław Kostrzewa, Paweł Oleksiewicz, Andrzej Nowakowski i Lidia Tomaszewska, Stefan Miszczak, Bożena Dutkiewicz, Alicja Sikora, Paweł Ślęzak, Monika Andrzejewska Narzekalak, Dorota Nowakowska.

Panie Bożena Gajewska, prezes Towarzystwa Przyjaciół Ziemi Kutnowskiej oraz Małgorzata Kochańska dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Kutnie podziękowały za współpracę uczniom i nauczycielom. Szczególnie ciepłe słowa skierowała do nich prezes TPZK, która wspomniała o wspólnych wycieczka do miejsa urodzenia patrona szkoły do Borowa, o nagrodzie Amicusa przyznaniej przez TPZK szkole za idealną i owocną współpracę. 

Nauczycie historii  Piotr Bielicki zaprosił na scenę laureatów konkursu "Władysław Grabski i jego czasy". Wzięło w nim udział 20 uczniów pierwszych klas. Nagrody książkowe ufundowane przez Kutnowskie Towarzystwo Historyczne odebrali: I miejsce Beata Florczak, II miejsce Maciej Frydrysiak, III miejsce Agnieszka Markiewicz.

Coroczne Grabki tym razem przybrały formę hollywoodzkiej Grabski Academy. W programie słowno-muzycznym wybrzmiały w znakomitych wykonaniach znane i lubiane przeboje, ale z tekstami o szkole, o nauczycielach, dyrektorze. Niektóre humorystyczne, a inne z patosem nieodmiennie rozbawiły i rozkołysały liczną publiczność. Doskonały efekt uzupełniła profesjonalna prezentacja filmowa w amerykańskim stylu z przenikaniem twarzy pracowników i nauczycieli ZS nr 3. Pojawienie się niektórych postaci wzbudzało prawdziwy aplauz uczniów. W programie muzycznym wystąpili m.in. absolwenci szkoły Andrzej Lewandowski, Edyta Królikowska, Aleksandra Sobczyk i Małgorzata Banasiak.

Następnie uczniowie wręczyli nagrodzonym nauczycielom Oscary-Grabki, a przyjaciele i zaproszeni goście podziękowali dyrekcji szkoły, nauczycielom i uczniom za to, że mają tak liczne sukcesy, unowocześniają z roku na rok szkołę i każdego roku nowe pokolenie od "Grabskiego" wzbogaca nie tylko lokalną społeczność. Okolicznościowe adresy do szkoły skierowali m.in. poseł Tadeusz Woźniak, wiceprezydent Kutna Jacek Boczkaja, dyrektor Wydziału Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska starostwa Justyna Jasińska, Jolanta Bujalska -Kowalczyk przewodnicząca Komisji Międzyzakładowej NSZZ „Solidarność”.

Grabki otrzymali: najlepszy kostium/najlepsza charakteryzacja Agnieszka Sędkowska, najlepszy dźwięk Sylwia Kubiak, najlepszy scenariusz Anna Janiak, najlepszy film niepolskojęzyczny Luiza Collins, najlepsza aktorka pierwszoplanowa Anna Peda, najlepszy reżyser Wojciech Banasiak, nagroda specjalna za dorobek artystyczny Zofia Falborska, najlepszy aktor drugoplanowy Damian Pietrzak z II TL, najlepsza aktorka drugoplanowa Magdalena Pietrzykowska z II TL.

Koordynatorkami święta szkoły były Mirosława Pietrzykowska i Agnieszka Sędkowska, za program artystyczny odpowiadały Agnieszka Sędkowska i Katarzyna Szczepaniak, a prezentację i obsługę informatyczną wykonali Rafał Prętkiewicz, Jakub Tarnowski i Agata Krzyżyńska.

Na zakończenie święta tegoroczni maturzyści z rąk dyrekcji odebrali świadectwa ukończenia Zespołu Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego w Kutnie. Kolejne pokolenie bogatsze o wiedzę, kulturę, wychowanie wyniesione ze szkoły idzie w świat... Powodzenia i serdeczne życzenia dla kutnowskiego "Ekonomika" STO LAT!


Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

Święto

wandea, 29.04.2017 08:57|czytane: 2924 razy|19 komentarzy|komentuj
Czesław Czubowski
Sobiesław Tomasz Czuryło
Wojciech Banasiak- bardzo dobry dyrektor, który sprawił ze ta szkoła zmieniła się o 180 stopni. Robi dla uczniów to co trzeba. Niektórzy powinni zastanowić nad tym co piszą bo uczniowie tej szkoły tez to czytają, wiec jaki dajecie im przykład zwykłym chamstwem i nie pohamowaniem.
 · 
Udostępnij
 · 
15 dni temu
Bartłomiej Kieński
Ola pięknie śpiewała. Małgosia zresztą też.To fajnie że przyjechały na święto szkoły chociaż nie musiały. Są już absolwentkami od dawna.
 · 
Udostępnij
 · 
23 dni temu
Edward Krasiński
Piękne święto. Bardzo wzruszające chwile. I już grupka cymbałów ma używanie. Nawet dzień, w którym kończę szkołę próbują opluć, bo im się goście nie podobają.
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
26 dni temu
Roman Langwitz NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... Kto Cię opluł? Może Ty jesteś cymbałem. Wszyscy goście Ci się podobają? Bo mnie nie! Prawdziwa cnota krytyk się nie boi. PTO"R".
26 dni temu
 · 
 · 
10
Piotr Kmita

Rufin Lasopolsk możesz się spodziewać doniesienia do prokuratury
 · 
Udostępnij
 · 
27 dni temu
Przemysław Okoń piotrze kmita, a ja się zgadzam z wpisem Rufina bo jest to wpis mądry , rzeczowy itd. Dlatego zrób co masz zrobić mafijny fagasie ,a potem pisz na Berdyczów i pochwal się tym jaki jesteś głupi i mierny . hahahahahahaha
27 dni temu
 · 
 · 
29
Ursus Wincenty Hwalibog donosiciel się znalazł zas...y
27 dni temu
 · 
 · 
28
Beniamin Kurojed Je..ł go pies. Rzeczoznawca szczawiu i mirabelek. Bezwstydna kreatura. Nie pieprz Pietrze Kmito wieprza pieprzem itd..... Bo przepieprzysz wszystko. Nawet swoje dobre imię.
27 dni temu
 · 
 · 
26
Mirosław Ziemba Beniaminie czy on jeszcze ma dobre imię? Wątpię. Czy którykolwiek z nich je ma? Nie sądzę.
27 dni temu
 · 
 · 
22
Konstanty Schreybertzky
A rzeźnicka to dlatego, że gości Gierulę i jest zaprzyjaxniona z Trawą i Fabiański nad nią czuwa. Kochańska to tylko za to ze jako przejsciowa dyrektorka jeszcze jest
 · 
Udostępnij
 · 
20
 · 
28 dni temu
Nestor Drzewiecki
w tej szkole to tylko niektórzy nauczyciele tylko zasługują na szacunek, tylko kilka osób, reszta to porażka
 · 
Udostępnij
 · 
29
 · 
28 dni temu
Oktawian Gronowicz
a co tam na scenie robił "świętobliwy pielgrzym"? odprawiał obrzęd szamana ?
 · 
Udostępnij
 · 
36
 · 
28 dni temu
Edmund Zdanowicz
Pan Michał Adamski wyrasta na poważnego kandydata na prezydenta tego miasta.
 · 
Udostępnij
 · 
28 dni temu
Euzebiusz Wichulski Nikt z tej upapranej ekipy (powtarzamy - nikt) nie powinien nawet myśleć o starcie w następnych wyborach samorządowych (dotyczy to też powiatowych oszołomów). Zamiast startowania, posypać łby popiołem, założyć pokutne wory po cemencie i do Canossy !!! Wiemy że ludzie ci honoru i wstydu nie mają ale mimo to przypominamy społeczności miasta i powiatu, że wszyscy dawni działacze PZPR, WUSW - MO, SB, WSW itp. powinni pójść precz !!! Nie chcemy żadnych: ani Adamskich ani burzastych ani wiejskich półanalfabetów ani górników, ani suflerów, ani Arturów, Januszków, Jureczków czy innego badziewia.
28 dni temu
 · 
 · 
48
Kalikst Wenglorsch Wyrasta razem z mieszkaniem czy bez?
28 dni temu
 · 
 · 
42
Abel Borkowski Adamski oddaj mieszkanie
28 dni temu
 · 
 · 
39
Rufin Lasopolski
„Wojciech Banasiak powitał gości: posła na Sejm RP Tadeusza Woźniaka, Jolantę Pietrusiak wiceprzewodniczącą Rady Powiatu, Artura Gierulę członka zarządu powiatu, Jacka Boczkaję wiceprezydenta Kutna, Michała Adamskiego naczelnika Wydziału Rozwoju i Promocji w urzędzie miasta”.
Macie się kim chwalić, naprawdę. Brakuje tylko Zdzicha kielicha i „słonecznego władcy”, tfu ! Przestańcie epatować młodzież obecnościa tych indywiduów bo ją do końca zdeprawujecie ! Chce pan panie Banasiak aby pana podopieczni wzorowali się na postawach tych ludzi? Jeżeli tak, to nie odbiegałby pan od nich poziomem. Wstyd, bo młodzież potrzebuje wzorców a nie naśladowania - (co się często w Kutnie przy takich okazjach zdarza) - hochsztaplerów. Żadna z tych osób nie stanowi wzorca do naśladowania i oby żaden z tych młodych ludzi, których skazaliście na towarzystwo takich miernych osób, nie poszedł ich drogą ! A swoją drogą ciekawe, czy gdyby wnuk pana Grabskiego wiedział z kim mu przyjdzie się witać i przebywać, przybyłby na tę uroczystość ?!
 · 
Udostępnij
 · 
45
 · 
28 dni temu
Bogusław Ańdini Oni to wiedzą, ale nie wypada inaczej, nie psuj Święta uczniów, nauczycieli i pracowników Grabskiego moralizatorskimi wpisami. Gratulacje dla dyrektora i koordynatorek święta!!!
28 dni temu
 · 
 · 
13
Dyzma Mareke Banasiak dostal stolek min od Gieruli i Klopota za loialnosc, nic juz niedziwi dzisiaj Pawlak Jurus tyz za lojalnosc
27 dni temu
 · 
 · 
31
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Leszczynianki na Festiwalu Piosenki Zapomnianej
Ludowy Zespół Wokalno-Instrumentalny „Leszczynianki” brał udział w konkursie w ramach VIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Zapomnianej w Wiśniowej Górze. Grupa zaprezentowała trzy utwory ludowe. Jury konkursowe przyznało zespołowi wyróżnienie. – To spory sukces,... [więcej]
Sport
Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom
Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się pierwsze mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Obok Mistrza Województwa – KKS Pro-Basket Kutno w turnieju biorą udział zespoły Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski, MPKK Sokołów OSiR Sokołów Podlaski, Basket Go Przemyśl. Dziś po uroczystym otwarciu... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
KIEROWCA KONTENERY UNIA I POLSKA TEL. 570 849 437 ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA KONTENERY UNIA I POLSKA TEL 570 849 437... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Pankracy Kniaznin:
2 godzin temu
Filipie, ty nie rozumiesz abecadla. Każdy radny może głosować jak uważa. Nie wolno jednak swoim postępowaniem i zachowaniem obrażać innych ludzi, robić sobie z nich niesmaczne żarty. To są standardy osób aspirujących do funkcjonowania w sferze publicznej, podkreślę europejskie standardy. Trzeba się do nich dostosować. Dodam jeszcze, że mamy również inne - azjatyckie standardy, w Europie typowe dla takich krajów jak Rosja, Białoruś i Ukraina, gdzie naczelną zasadą jest pogarda. Na to nie ma przyzwolenia.
Abdon Gigont:
3 godzin temu
Bartlomiej, z której strony szanowanych, he...he...he..., buta i arogancja nie popłaca.
Teofil Zyburt:
3 godzin temu
Tej dziewczynie, która czyta list wyblakły,tej kobiecie która milczy cały dzień,tej co stawia w noc bezsenną złe pasjanse,i ozdabia nadziejami ciemną sień.Niech się niebo nie kojarzy tylko z deszczem,niech się rzeka nie kojarzy z rzeką łez.
Są na świecie dobre okna w dobrym mieście,
i ta wiara, że w człowieku - człowiek jest.

Nie jesteś sama, nie jesteś sama
uwierz w siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama, nie jesteś sama
są gdzieś okna, które płoną cały czas

Tej dziewczynie, która topi w czarnej kawie,
te tęsknoty których miała pełen skład,
tej kobiecie, która pali bardzo dużo,
i w szufladzie przechowuje biały kwiat.

Niech się miłość nie kojarzy z pożegnaniem,
niech pogoda opromieni każdą myśl,
i niech przyśni się ktoś miły i czekany,
kto nadaje mleczną drogą taki list.

Nie jesteś sama (nie), nie jesteś sama (nie)
uwierz w Siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama (nie), nie jesteś sama (nie)
są gdzieś okna które płona cały czas

Nie jesteś sama, (nie) nie jesteś sama (nie)
uwierz w Siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama, (nie) nie jesteś sama (nie)
są gdzieś okna które płona cały czas
są gdzieś okna, które płoną cały czas
są gdzieś okna, które płoną cały czas... Dobranoc, aniołeczku! Dobranoc! Tak trzymaj! PTO"R". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI....
Filip Gładysz:
2
 · 
3 godzin temu
5. A to piękne podsumowanie powyżej napisała Pani Ola. I to nie ta z opola.
Filip Gładysz:
2
 · 
3 godzin temu
5. A to piękne podsumowanie powyżej napisała Pani Ola. I to nie ta z la
Teofil Zyburt:
3 godzin temu
Nie lękajcie się! Wypływajcie na głębię! PTO"R"y o czytelnikach eKutno nigdy nie zapomną. A bez eKutno i Pani Oli PTO"R"y zawieszają swoją oświeceniową, gangsterską i filantropijną działalność. Widziałem ich. Byli w rowie, Żychlinie, Plecce, Orłowie, Piątku, Bielawach, Walewicach, Sobocie etc, etc, etc.
Filip Gładysz:
3 godzin temu
Co ty pierdo..sz! Mieli prawo głosować jak chcieli. Wg twojej filozofii jak głosowaliby na Bryłke to są fajni, jak nie to są be.
Teofil Zyburt:
4 godzin temu
Ku..a, tu coś było! Jakiś komentarz! Chciałem go przeczytać mamie, która nie cierpi programu "Jaka to melodia". I zniknęło? Ludzie! co się dzieje? Znowu kradzież? Policjo! Prokuraturo! Reakcja!
Wiesław Vislicensis:
4 godzin temu
Na pewno znalazłby się policjant z prezencją odpowiednią do pocztu sztandarowego ale ten akurat musi mieć parcie na szkło i lansuje się, bo może to jest sposób na włażenie w... sorki - wspinanie się na kolejny stopień tzw. "pseudokariery"...
Bogumił Mugenschnabel:
4 godzin temu
Ćpuny wierzgają racicami?Na pal ich.
Tymoteusz Wilimowski:
4 godzin temu
Moim zdwniem Pan Wojewoda w tej sprawie postapil jak Pilat w sprawie Jezusa bo jako fukcjonarisz publiczny sam powinien powiadomic prokurature.Taki obowiazek wynika z kodeksu karnego.'
Teofil Zyburt:
4 godzin temu
Matka to osoba o gorącym sercu. Ona wszystko rozumie. Taką Matką była moja teściowa. W wieku 93 lat powiedziała mi, pamiętaj Teofil, sex w małżeństwie jest bardzo ważny, ale sex bez miłości, to jest rynsztok. Kochajcie się.Wspaniała kobieta z klasa. Najlepsza na świecie teściowa. Nalewkami mnie rozpieszczała. Papierosy mi kupowała. Świetny rosół gotowała. A moja baba to nic nie odziedziczyła po mojej wspaniałej teściowej. Nie sprawdziło się powiedzenie: Jaka mać, taka nać. A szkoda?
Pius Murad:
2
 · 
4 godzin temu
Tacy byli mądrzy Serenda i Ziolkowski, a taki wysmiewany przez nich Bryłka sprawił im tęgie lanie.
Pius Murad:
2
 · 
5 godzin temu
Czeslaw, nie bij braw, bo ci ręce od tego spuchna. To nie oni Brylce, tylko Bryłka im sprawił wizerunkowy łomot - osmieszył ich jak dzieci.
Bartłomiej Ciecierski:
2
 · 
5 godzin temu
Obydwaj pokazali już, co potrafią, a szczególnie Ziólkowski - kandydowanie z list PiS i wyjście z PiS zaraz po wyborach, próba wywołania buntu w PiS przeciwko władzy statutowej, proba pozbawienia mandatu radnego Gieruli z PO, bezpodstawne faktyczne oskarżenie szefa PiS w Kutnie Klopotowskiego o tzw. klamstwo lustracyjne, próba pozbawienia funkcji starosty Debicha z KO, wejście do KO i wyjście z KO. To sa rzeczywiście "osiągnięcia", czysta polityka, a gdzie miejsce na pracę merytoryczną.
Teofil Zyburt:
5 godzin temu
Dziękuję! No to super! Ja śmierdząca koza, z wielkiego strachu źle odczytałam. No cóż? Strach ma wielkie oczy. Dziękuję Ci January jeszcze raz. Spokojniejsza pójdę teraz spać...
Jarosław Boczkowiak:
2
 · 
5 godzin temu
Krzysztofie, reszta radnych powiatowych nie ma takich kompromitujących wpadek jak radny Ziółkowski i radny Serenda. Wyglada na to, że ich "misja" w samorządzie powiatowym wyczerpała się i nieuchronnie zmierza do końca.
Adaukt Lech:
2
 · 
5 godzin temu
Młodemu radnemu, najlepszemu samorządowcowi Powiatu Kutnowskiego udzielił przykładnej lekcji kindersztuby sam Wiesław Bryłka. Brawo Wiesław.
January Klopotcke:
5 godzin temu
Szanowny Teofilu tam jest /bić/ a nie /wybić/!
Teofil Zyburt:
2
 · 
5 godzin temu
Ale kino! Ale jaja! Wszyscy wszystko wiedzą? Tylko Policja i Prokuratura nic nie wie? NO I.... ku...a , stół okrąglasty, wielokanciasty, wszystko nam po....ło, tyle trudu kosztowało, a my wszyscy ......... DZIKI ANALITYKU! Pisać jak najwięcej na eKutno. PRESJA OŚWIECENIOWA - MA SENS! A kto wybory sfałszował w Gminie Bedlno?Najciekawsze artykuły
 ·  11
2 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  2
2 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  38
3 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
4 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
5 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
5 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
7 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
8 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
9 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
9 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
9 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
11 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
12 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
12 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
17 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
17 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
19 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
24 dni temu
Takie kino...
 ·  4
25 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
26 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
26 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
26 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
27 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
28 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
28 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności