eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
10 lat starali się wrócić do Polski. Guberowie z Kazachstanu już mieszkają w Kutnie
Wojewoda Łódzki z budżetu państwa przekazał 150 tys. zł na uposażenie w Kutnie rodziny repatriantów z Kazachstanu.  Do swojej ojczyzny i naszego miasta przyjechała rodzina Larisa i Witalij Guber z synami: Arturem (14 lat) i Igorem (8 lat).  Aż 10 lat starali się o powrót do Polski. 

10 lat starali się wrócić do Polski. Guberowie z Kazachstanu już mieszkają w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33685/01_obraz.jpg
10 lat starali się wrócić do Polski. Guberowie z Kazachstanu już mieszkają w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33685/02_obraz.jpg
10 lat starali się wrócić do Polski. Guberowie z Kazachstanu już mieszkają w Kutnie, ./upload/articles_pakiety/33685/03_obraz.jpg


Rodzinę z północnego Kazachstanu przywitali prezydent Zbigniew Burzyński, wiceprzewodniczący Rady Miasta Kutna Mariusz Sikora oraz zastępca prezydenta Jacek Boczkaja. Wręczając klucze do mieszkania rodakom Prezydent Burzyński wyraził nadzieję, że będą się dobrze czuli w Kutnie. Procedurę osiedlenia rodziny repatriantów w Kutnie koordynował Kierownik Biura Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Władysław Janik.

W latach 2001-15 w ramach repatriacji przyjechało do Polski ok. 5 tys. osób. W tych latach w Kutnie już taka rodzina się osiedliła. Według założeń nowej ustawy o repatriacji, do kraju będzie mogło wrócić ok. 10 tys. Polaków zamieszkujących azjatycką część byłego ZSRR.

Pani Larisa Guber posiada wyższe wykształcenie ekonomiczne. Pracowała na stanowisku księgowej w strukturach gminnych. Pan Witalij jest zawodowym kierowcą z uprawnieniami międzynarodowymi. W ich domu rodzinnym zostały zachowane polskie tradycje oraz zwyczaje. Procedurę ubiegania się o obywatelstwo polskie rozpoczęli 10 lat temu.

Miasto przygotowało dla rodziny 3-pokojowe, umeblowane i wyposażone w niezbędny sprzęt mieszkanie. Na ten cel środki z budżetu państwa w wysokości ok. 150 tys. zł przekazał Wojewoda Łódzki.

źródło: UM Kutno

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
10 lat starali się wrócić do Polski. Guberowie z Kazachstanu już mieszkają w Kutnie

10 lat starali się wrócić do Polski. Guberowie z Kazachstanu już mieszkają w Kutnie

10 lat starali się wrócić do Polski. Guberowie z Kazachstanu już mieszkają w Kutnie

redaktor, 04.05.2017 12:47|czytane: 1995 razy|34 komentarzy|komentuj
Radomir Więckiewicz
Bonawentura Mańanowski
tez chce mieszkanie od Burzynskiego !!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
49 dni temu
Ksawery Leon Graszewski
Piękna rodzina. Cieszę się,że przyjechaliście djczyzny. Wielu nie doczekało powrotu do Polski,zostali tam. Witam Was serdecznie i życzę, byście czuli się, że jesteście u siebie.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
51 dni temu
Mateusz Wawrzynowicz
Jajnik pseudo solidarnościowiec co on dobrego zrobił dla Solidarności? Chyba tylko to że załatwił sobie pracę w urzędzie.
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
52 dni temu
Cezar Haselecht Kiedyś byłem w urzędzie i czekałem do jednego z pokoi na tym piętrze na którym urzęduje w/w. Miał otwarte drzwi i rozmawiał przez telefon. Nie dość ,że używał nieparlamentarnych słów to po prostu istny bełkot i to jest urzędnikiem? Władza jednak lubi takimi się obstawiać bo łatwo nimi manipulować .
50 dni temu
 · 
 · 
4
Leonard Łukasz Sikorski
mało, mało , mało - przynajmniej ze 30 osób powinni ściągnąć, to się im od Polski należy za lata poniewierki w stepach.
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
52 dni temu
Ewaryst Wilczogorski
Ja też jestem polakiem! Nie stać mnie na mieszkanie i zamiast 30 lat kredytu może ktoś z UM też da mi mieszkanie?
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
52 dni temu
Wirgiliusz Ludwikowski
oj chrześcijanie z Bożej łaski gdzie miłość bliżniego,komentarze godne nazistów.Byłem w Kazachstanie i z chęcią bym was tam wysłał chociaż na rok.
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
52 dni temu
Amadeusz Mangut
A może redakcja przybliży historie tej polskiej rodziny z Kazachstanu?
 · 
Udostępnij
 · 
52 dni temu
Genowefa Ogonek Niech ci przybliży ich historię rzecznik urzędu co ma do tego Pani redaktor?
50 dni temu
 · 
Adrian Engestrm
ludzie skad w was tyle JADU??????????????????????/
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
53 dni temu
Ursyn Bujwidowicz
Janik to alfa i omega pracuje na kilku etatach. A tak na marginesie pani redaktor czy nie ma sprzeczności z prawem że ten pan będąc urzędnikiem samorządowym jest również prezesem stowarzyszenia bank żywności za co pobiera wynagrodzenie które pochodzi z dotacji z budżetu miasta? Mało tego w czasie kiedy powinien pracować w urzędzie bywa również w banku żywności. Czy w Kutnie nie ma ludzi bardziej kompetentnych nawet lepiej wykształconych niż kutnowska sobota? Panie prezydencie co pan na to?
 · 
Udostępnij
 · 
24
 · 
53 dni temu
Florenty Praemislia Jeszcze w godzinach pracy jest w sądzie ławnikiem , zresztą chyba dużo urzędników z miasta jest ławnikami.
53 dni temu
 · 
 · 
19
Damian Sulke Ursyn wyślij pytanie do urzędu, to ci odpowiedzą
53 dni temu
 · 
 · 
4
Maurycy Kalęcki A czy za czas, gdy jest w sądzie odlicza mu się z wynagrodzenia w UM?
52 dni temu
 · 
 · 
8
Abercjusz Antoniak A nie przyszło Wam do głowy, że to może nagroda za kapowanie, na bliskich w urzędzie? wszak taką ma opinię!
51 dni temu
 · 
 · 
7
Przybysław Ryszard Bernakiewicz
Inicjatywa godna poparcia.
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
53 dni temu
Julia Ryk
Nasi nie mogą doczekać się mieszkania a tu proszę. tak działa klika na pokaz.
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
53 dni temu
Ola Rzadkiewicz Gwoli wyjaśnienia. To pomoc państwa polskiego, nie samorządu. Wcześniej projekt „Wsparcie Integracji Repatriantów" współfinansowany był ze środków Europejskiego Funduszu na rzecz Integracji Obywateli Państw Trzecich. Gmina, która zadeklaruje gotowość zapewnienia lokalu mieszkalnego rodzinie repatrianta otrzymuje z budżetu państwa wsparcie finansowe w średniej kwocie 180 tys. złotych. To pozwala na pokrycie kosztów remontu oraz wyposażenia lokalu, bez potrzeby angażowania przez gminę środków własnych. Również pracodawcy tworzący miejsca pracy dla repatriantów otrzymują z budżetu państwa zwrot poniesionych z tego tytułu kosztów. źródło informacji MSWiA
53 dni temu
 · 
 · 
11
Bohdan Hryniewicz Tym bardziej żadna to zasługa tej pożal się Boże "ekipy samorządowej".
53 dni temu
 · 
 · 
13
Julia Stendecke Zasługa żadna, ale za to można przed aparat wskoczyć.
53 dni temu
 · 
 · 
12
Eustachy Fdtowicz a gdyby to była "zasługa" samorządu, to można by dokopać że 'naszym" nie dali, ehhhhh, hejterzy hejterzy, są wszędzie
52 dni temu
 · 
 · 
2
Norbert Wilejko
ten z lewej to jajnik z metra cięty - uśmiechnięty , kolejny nocnikowy bełkota
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
53 dni temu
Albert Grześkowski
Jak chińska "banda czworga" za czasów Mao czyli młodości zomo - pały
 · 
Udostępnij
 · 
23
 · 
53 dni temu
Wirgiliusz Biadała jacy oni piękni , hahahahaha a intelygencja bije z twarzy hahahahahahaha
53 dni temu
 · 
 · 
20
Tymon Kroha Nie wydaje mnie się ...
52 dni temu
 · 
Ksawery Leon Graszewski Aż niemiło czytać ten jad! Chyba nie jesteśmy jako ludzie zepsuci do szpiku kości. Władze wybierzemy nową, ale nie plujmy na obecną, nie zmyślajmy, bo to obrzydłe.
51 dni temu
 · 
 · 
2
Gerwazy Zelinszky
same miejskie tuzy bez(intelektu), małości, nicości i braku honoru .
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
53 dni temu
Dominik Mlekodziewicy
I znowu te obmierzłe od lat, zadowolone z siebie karykatury ‘ludzi i polityków’. Można prosić panią Redaktor aby nam choć trochę oszczędzić widoku tych nalanych i wiecznie uśmiechniętych ale obleśnych gęb tych lokalnych szkodników? To tylko serdeczna prośba, bo naprawdę jesteśmy już chorzy kiedy widzimy tę cholerną ale doskonale zorganizowaną klikę, która rujnuje miasto i powiat od dziesięcioleci. "Dobrzy ojcowie miasta", tfu ! Zapraszamy wszystkie możliwe kontrole i rozliczenie tej sitwy !
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
53 dni temu
Alan Wiktorowski Żeby nawet przy pomocy obu dziekanów i równego im morale pielgrzyma z SP założyli sobie na łby złote korony i aureole to i tak pozostaną nikim już na zawsze !!!!!!!!!!!!!!
53 dni temu
 · 
 · 
24
Wadim Ekeln Nikim to jesteś ty i niech już tak zostanie.
53 dni temu
 · 
 · 
3
Nestor Krebs WADIM JESTEŚ NIKIM TAK JAK TE TWOJE PRZEŁOŻONE PACHOŁKU I TAK JUŻ ZOSTANIE JESTEŚCIE JA MAŁPY W CYRKU JAK SIĘ PATRZY NA WASZE OBRADY , HAHAHAHA ALBO JAK KOLEJOWE SEMAFORY, TAKIE NIC NIE ZNACZĄCE PRZEDMIOTY W RĘKACH NĘDZY MORALNEJ I INTEKEKTUALNEJ KTÓRA NIE UMIE MÓWIC PO POLSKU , HAHAHAHAHA
53 dni temu
 · 
 · 
13
Oktawian Leszk Mieszkanie,150 tys. ja pier..lę jaką lekką ręką wydaje się kasę podatników, Polacy jak wyjeżdżają np. do Anglii nie mają takich kokosów ,mieszkanie muszą sobie wynająć a kasę zarobić
53 dni temu
 · 
 · 
8
Julia Stendecke Zawsze lepiej sprowadzić naszych, niż "śniadych" z Afryki.
53 dni temu
 · 
 · 
10
Rajmund Stanisław Tepper Jestem bardzo ciekaw, czy tym nienawistnym hejterom chce się pracować, czy tylko krytykować? A swoją drogą mają czas na śledzenie informacji w Internecie. A kogo będą krytykować jak nie będą mieli wrogów zewnętrznych? Prawdopodobnie sami będą się zjadali.
52 dni temu
 · 
 · 
3
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Rewelacyjna Kapela Hanki Wójciak. Dziś zapraszamy na brzmienia marokańskich gimbrii
Wczoraj przed kutnowską publicznością w Centrum Teatru Muzyki i Tańca wystąpiła Kapela Hanki Wójciak. Zespół powstał w Krakowie, gra muzykę z pogranicza world music, folku, piosenki autorskiej.  Duża galeria zdjęć A dziś o godz.... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Pankracy IComer:
14 minut temu
Gratulacje i powodzenia na nowym stanowisku!
Alwin Ostapowicz:
20 minut temu
Droga Anielu! Ty ciągle drążysz uparcie swoje? Czy Ty pracujesz w tym Psychiatrowie? I cierpisz na brak pacjentów? Z braku laku chciałabyś koniecznie kimś się zająć i na kimś wyładować swoją energię statyczną, kinematyczną, dynamiczną i psychopatyczną. Uczynię wszystko aby nie dostać się pod Twoją opiekę psychiatryczną. Boże chroń mnie przed wszystkimi psychologami i psychiatrami w ogóle, a przed tą nieznośną psychiatryczką Anielą w szczególności! ~niepoprawny, niepokorny i niezłomny Felicjan z Kocich Kiszek.
Hilary Złotareńko:
24 minut temu
Odpowiedzcie sobie kto jest zarządcą tego osiedla i dokonajcie oceny jego pracy
Inez Hallenburg:
35 minut temu
Onufry a może nam powiesz gdzie dostałeś pracę tę którą chciałeś , co bo ja jakoś nie mogę takiej jaką chcę dostać , co?
Apoloniusz Kubasik:
38 minut temu
Cytat z wypowiedzi "odważnego"Bartosza Kocienia."Tylko Ci co posiadają pewne informacje dokładnie wiedzą, jak wygląda praca w Kutnie w Policji, gdy tylko zjawił się komendant Szymański. Tylko te osoby wiedzą o wewnętrznych aferach, których część posypała się i została ujawniona w artykule opublikowanym całkiem niedawno. Skąd się wziął, kto go broni pomimo tylu kłopotów z prawem? Taka osoba rządzi kutnowską policją. Zapewniam, że wiecie w tej sprawie tyle, ile macie w głowach - czyli prawie nic.Ku przypomnieniu." To ja się ciebie pytam czy zadziałałeś w tej sprawie o której tu napisałeś? Jesteś przecież odważny , innym zarzucasz niewiedzą o twoim pupilu a tu co siedzisz cicho i innym każesz działać, czy sam to zrobisz, odwagi chłopie, odwagi.A skąd ty wiesz jak wygląda praca w kutnowskiej policji? No chyba ,że jesteś "odważnym" policjantem tak?
Kacper Korczbok:
43 minut temu
Widać ,że jednak masz dużo czasu , bo piszesz dużo i nawet masz czas na szukanie artykułów i linków do nich . Chłopino daj sobie spokój .
Stefan Jacek:
2
 · 
45 minut temu
Bartosz Kościen. Powiadasz ,że inni piszą , nie zajmują się sobą , mają dużo czasu , a za ciepie te peany kto wypisuje , krasnoludki?Czy ty jesteś jakimś obrońcom z urzędu?Jak na innych wylewały czy wylewają się pomyje to nie widać było ,że ich bronisz, co? Skoro tak jesteś poinformowany co dzieje się w kutnowskiej policji to zgłoś to oficjalnie , podaj swoje nazwisko bo innych do tego usilnie namawiasz a sam w krzakach , z tyłu żeby cię nie było widać . Kim ty właściei jesteś ?Widocznie tez popierasz wszelkie nieprawidłowości i boisz się pisnąć bo wbrew pozorom pełne gacie strachu.Zmień profesję na adwokata.
Zbigniew Martynowicz:
53 minut temu
a burmistrz chyba z zarzutami?
Aniela Zych:
54 minut temu
Felicjan nie dodałeś ,że ciebie trzeba oddać do psychiatrowa.
Jerzy Sopeżyc:
57 minut temu
Ciekawe czy przyjdzie na powiatową sesję w środę . Skoro tak zajął się ratowniczą torbą medyczną to czy zajmie się szpitalem?
Ziemowit Zygmuntowicz:
1 godzin temu
To znaczy ,że był słaby skoro go Kłopotowski wypchnął, prawda?
Felicjan Rohloff:
7 godzin temu
Zeżarłam "się" w pospiechu. Proszę o zrozumienie i wklejenie "się" tam gdzie trzeba. AWRUK!
Felicjan Rohloff:
7 godzin temu
###"R". Albinie vel (???????)! Dziękuję za zaproszenie. Da Bóg, to jutro przedstawię ewentualny termin tego niezwykle zapowiadającego wydarzenia. Gdzie jest ten wasz gród? zawalona jestem dzisiaj robotą. Pozdrawiam i wszelkich łask bożych życzę. ~emerytowana nauczycielka.
Felicjan Rohloff:
8 godzin temu
Kordianie! To sobie startuj jak jesteś debilem w trepem lub idiotą w kaloszach. Matura to bzdura, a te konkursy to lipa. A te samorządy to Awruki i Złodzieje. Nie bić Awruków i Złodziei, tylko je zlikwidować. Zlikwidować bzdurną maturę! Zlikwidować ukartowane konkursy! Zlikwidować nierządne samorządy! Zlikwidować szkoły samorządowe. Przestać chodzić do bzdurnych szkól! I zacząć się uczyć! I zacząć czytać eKutno! I wstąpić do KAN"PiŚ"! Pod żadnym pozorem nie likwidować KOTÓW !!! I nie zabijać DZIECI ! I nie budować świątyń! I nie budować pałaców! I nie budować komitetów! Budować SERCA, UMYSŁY i DUSZE! I nie sadzić i nie pielęgnować dębów JPII. Rodzić dzieci, uczyć je i wychowywać! Młodzieży nie rozpuszczać! Zrezygnować z paciorków, fikołków i koziołków! Uwierzyć w Boga! Kochać Polskę! I rozniecać promienie NADZIEI! I nie spać! I obudzić się! I się oświecać! I myśleć! I pracować! I odpoczywać! I bawić się! I działać!.........I nigdy nic złego nie robić........ Coś dobrego - zawsze można..... O kotów dbać, psom dać spokój a świnie oprzątać!....... Paniali?........Amen.
Jordan Sierpowski:
2
 · 
9 godzin temu
POSEŁ Z PIS Tadeusz Woźniak - pozując do zdjęć ze strażakami w Komadzynie, splata swe wypracowane dłonie,na nieprzyzwoicie upasionym brzuszysku.Fakt - inni dostojnicy z jego partyji pozując do zdjęć - czynią podobnie. Ale - jak by nie liczyć, Tadeusz Woźniak (ksywa kanonik) - kadencji poselskich ma już sobą wiele i ta kadencja nie jest jego ostanią, to i nie dziwota, że i jego i tak już upasiony brzuch, z każdą kadencja staje się i coraz to i coraz to bardziej monstrualny. Wiadomo - odmawiać na tych różnych poselsko-wiejskich bankietach jadła i napitki - to rzecz wielce niepolityczna. Tak myślę,że jeżeli darwinowska teoria ewolucji nie zadziała i Woźniakowi nie wydłużą się kończyny górne jak u orangutana ,tak aby ręce mógł spleść na swym brzuchu - to tylko patrzeć, jak niezbędnym dodatkowym wyposażeniem posła staną się protezy, przedłużające jego kończyny górne. A po co ? A NO PO TO - ABY POSEŁ WOŹNIAK MÓGŁ SWE WYPRACOWANE DŁONIE SPLEŚĆ NA SWYM MEGA OLBRZYMIM BRZUSZYSKU.
Marian Pawełek:
9 godzin temu
Ciekawe, czy nadal wierzy w swojego idola, górniczynę?
Maria Giedgowt:
9 godzin temu
Widocznie była za słaba, że wygrać. Zresztą ma dużo pracy - kilku uczniów na krzyż w prywatnej. Jak oni się zmieszczą w tym budynku?
Felicjan Rohloff:
9 godzin temu
Ludzie! Nie macie ciekawszych problemów? wiadał dzięcioł żonie: PiS upada, PO tonie . A młode koty tego słuchały i wcale się tym nie przejmowały, tylko miauczały. POPiS - to najstraszniejsze słowo świata - tak dzisiaj miauczały koty stare i młode i mrugając śpiewały: PiS i Plarforma to jedna rodzina, kaczor i donald - nie polska ptaszyna. Ludzie! Nie liczy się forma - liczy się treść. Nie liczy się PiSforma! Nie liczy się PLATforma! Liczy się KUTNOWSKA ARMIA NADZIEI "Prawda i Śmiech"!!!!! Koty są najmądrzejszymi stworzeniami świata!!!!! Niech żyją Koty! I niech żyje KAN "PiŚ"!
Mateusz Dąb:
9 godzin temu
Nikt z patriotów nie miał szans, bo sitwa rzadzi, ale mnie dziwi jedno, że nie wystartowała pani, która wspierała Łebskiego w kampanii.
Felicjan Rohloff:
10 godzin temu
Tyle co koty napłakały. I nic więcej. Tak słyszałem..... Mówią, że śmieszny Tadeusz rozrzutnością nie grzeszy i św. mamony nie marnotrawi. Co innego to te prezbiterianie z Sienkiewicza. Tam jest Zakon Koedukacyjny dla Św. Świrów. Ludzie! Co tam się dzieje? Jak tam grzeszą. Więcej wydają niż zarabiają. Oni chyba na islam już przeszli. Bo Policja ich się boi. Proboszcz tez się boi. I żadnej klątwy na nich nie rzuca. Ekskomuniki tez się boi im wręczyć. Łajdactwo kwitnie pełną gębą i pustymi butelkami. Hulaj dusza! Piekła nie ma! Kto ten Zakon zlikwiduje to chyba świętym zostanie. Ja nie mogę na to wszystko patrzeć. Zakładam Koedukacyjny Zakon Wszystkich Kawalerów jeszcze światłych, mądrych i cnotliwych i Wszystkich Panien Jeszcze Dziewic. Jutro mamy pierwsze spotkanie przy drzwiach otwartych. Musimy być lepsi od tych synów marnotrawnych i rozrzutnych cór z kutnowskiego PiSolandu. Coś dobrego trzeba w życiu zrobić. Nieprawdaż?Najciekawsze artykuły
 ·  14
5 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
5 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
6 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
6 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
11 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
11 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
12 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
15 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
16 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
16 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
17 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
18 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
20 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
20 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
20 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
20 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
20 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
21 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
21 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
21 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
21 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
23 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
27 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności