eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 27.05.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Jutro w szpitalu referendum. Czy pieniądze z nadwykonań podzielić równo między pracowników?
Kutnowski Szpital Samorządowy sp. z o.o otrzymał od Narodowego Funduszu Zdrowia środki z nadwykonań. Prezes Marek Kiełczewski miał wątpliwości co do przekazanych przez łódzki oddział NFZ informacji na temat zapłaty całości nadwykonań naszemu szpitalowi, a związki zawodowe nie są z kolei zgodne co do sposobu podziału części środków między pracowników.

- NFZ mija się z prawdą, kiedy twierdzi, że wszystkie nadwykonania w województwie łódzkim zostały zapłacone. Otrzymaliśmy 1,1 mln zł zamiast 1,9 mln zł wnioskowanych i wykonanych. Dostaliśmy np. 50 % nadwykonań z anestezjologii - mówił nam w kwietniu Marek Kiełczewski. - Część otrzymanej od NFZ kwoty przeznaczymy na nagrody dla pracowników, bo im się należą, to oni je wypracowali. Trwają uzgodnienia w jaki sposób kwota około 210 tys. zł zostanie podzielona.

Jutro w szpitalu referendum. Czy pieniądze z nadwykonań podzielić równo między pracowników?, ./upload/articles_pakiety/33743/01_obraz.jpg


Prezes ustala nagrody w porozumieniu ze związkami zawodowymi, jednak między nimi są różnice dotyczące wysokości nagród. Do podziału jest około 210 tys. zł z kwoty przyznanych przez NFZ środków za nadwykonania.

Anna Baranowska, Przewodnicząca Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w  szpitalu w Kutnie zaproponowała zarządowi spółki na piśmie podział pielęgniarki Oddz. Wew. 1 i Wew. 2 , OIOM, SOR i ZOL - po 1 000 zł, dla pozostałych oddziałów szpitalnych i Przychodni Wielospecjalistycznej , Blok Operacyjny, Sterylizacja - po 600 zł, dla Działu Utrzymania Czystości i sanitariuszy poza oddziałami 500 zł, dla pozostałych pracowników - reszta z kwoty wyjściowej.

A prezes Marek Kiełczewski zaproponował ustnie od 600 zł dla pracowników oddziału, 450 ZOLu, 400 zł poradni i 350 zł pozostali (kwoty brutto). 

Z kolei Sierpień 80, NSZZ Solidarności i Rada Pracowników uznały, że podział kwoty z nadwykonań powinien być równy dla wszystkich zatrudnionych na umowę o pracę, czyli po 515 zł.

Brak wspólnego stanowiska związków stał się powodem ogłoszenia przez prezesa referendum w szpitalu. Jutro, 10 maja od 6.45 do 19.00 każdy pracownik spółki może zagłosować czy opowiada się za równym podziałem nadwykonań jako nagród. Zarząd spółki chce zatem kierować się demokratycznym wyborem wysokości nagrody dla swoich pracowników.

Dziś przedstawiciele związków i Rady Pracowników spotkali się w sali konferencyjnej szpitala i poinformowali załogę o procedurze przyznawania nagród. 

- Rozmowy z panem prezesem trwają już jakiś czas. Zaczęło się od ustalenia, że do tego typu nagród mają prawo jedynie pracownicy szpitala, nie usługodawcy związani kontraktem. To nie są pracownicy szpitala, to podmioty które mają umowę na wykonanie danej usługi - mówi Zbigniew Kubiak, szef NSZZ Solidarność w szpitalu

- I mają często znacznie większe wynagrodzenie od nas na takim kontrakcie - powiedział ktoś na sali.

- W jutrzejszym referendum wezmą zatem udział tylko pracownicy na umowę. Komisją referendalną jest Rada Pracowników. Tego samego dnia przeliczymy głosy i podamy wyniki -mówi Andrzej Konwerski z Rady Pracowników.

W szpitalu podwyżek wynagrodzeń dla pracowników etatowych nie było od 2009 roku. Bywały nagrody, ale o różnej wysokości.

- Nie możemy dzielić załogi, musimy wrócić do wspólnych działań. Wszyscy wypracowali nadwykonania i trudno określić który pion w jakim stopniu, czy lepiej pracowały pielęgniarki, lekarze, pracownicy techniczni, sanitariusze itp. Wszyscy zasłużyli na równe nagrody - dodał Kubiak.

- O stanowisku Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych w Kutnie dowiedzieliśmy się od prezesa, pani Ania rozmawia z panem prezesem nie z nami. Nie zgadzamy się na taki podział nagród, tym bardziej, że on dzieli załogę, a tak nie powinno być. Zresztą zabrakłoby pieniędzy przy propozycji przewodniczącej związku pielęgniarek. Nie robiła chyba żadnych wyliczeń - mówi Małgorzata Terebińska, przewodnicząca Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej przy Szpitalu w Kutnie.- Kolejną sprawą jest proponowana przez pana prezesa na spotkaniach z kierownikami zmiana regulaminu wynagradzania. Zmniejsza ona znacznie odprawy emerytalne i  jubileuszowe, określając je na poziomie ustawowym. Jeśli tu nie będzie zgody między związkami zarząd spółki zdecyduje sam. 

- Zdajemy sobie sprawę, że ten i przyszły rok dla spółki są trudne w związku z odejściem na emerytury sporej grupy osób. Odprawy emerytalne i jubileuszowe to setki tysięcy złotych. Jednak przez tyle lat nie było podwyżek, że nie możemy sobie pozwolić na podział załogi przez nierówne nagrody. Ja na przykład nie mam etatu związkowego, przed chwilą zszedłem z drabiny i zaraz wracam  do pracy. A każdy z nas ma prawdę mówiąc pensje głodową - powiedział Kubiak. 

Jutro pracownicy szpitala wezmą udział w referendum, opowiedzą się za tym czy wszyscy mają dostać 515 zł brutto czy wolą inny, zaproponowany przez przewodniczącą Baranowską podział nagród. Decyzję w tej sprawie i tak podejmie zarząd spółki, dla którego decyzja pracowników jest opiniodawczą a nie obligatoryjną do wykonania.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Jutro w szpitalu referendum. Czy pieniądze z nadwykonań podzielić równo między pracowników?

wandea, 09.05.2017 18:05|czytane: 2117 razy|27 komentarzy|komentuj
Tytus Agrypa
Abakuk Czarnek
Referendum w sprawie płac? To kto w szpitalu rządzi? Prezes czy związki zawodowe?

A Debich to po katastrofie wizerunkowej związanej z odwoływaniem i powoływaniem na stołek, to ma jakiś nadzór nad tą placówką zdrowia? Czy tam wszystko idzie samopas?
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
17 dni temu
Waldemara Bojka Raczej a właściwie samopas.
17 dni temu
 · 
Melchior Skarbek
Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, skąd się bierze w Polsce dług publiczny albo dlaczego nie mamy na inwestycje, zachęcam do przeczytania tego artykułu. To, że ci u góry przejadają kasę, nie jest bowiem przypadkowe. Wybrało ich społeczeństwo, które reprezentuje takie wartości, co widać na załączonym obrazku. Titanic tonie, ale każdy myśli, co by tu dla siebie wyszarpnąć, zanim kadłub zniknie pod wodą.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
17 dni temu
Benedykt Maćkowyj
Albo Kubiaka z Baranowską hehehe.
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
17 dni temu
Benedykt Maćkowyj
Tak tak !!!!!!!! Tylko personel medyczny i tylko tam gdzie się chodzi koło pacjenta i o niego dba. Jesli kasa nie pójdzie do tych ludzi to niedługo będziemy mieli koło łóżek ukraińców albo kogoś z łapanki.
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
17 dni temu
Tobiasz Dwornik Czyli co? Normalka? Prawo jest. Palestra i korporacja sądownicza trzymają się super, a Sprawiedliwości jak nie było tak nie ma. Panowie i Panie, ja widzę rzeczywistość taką, jaka ona jest. Wśród was kogoś takiego nie ma. Jeśli taki ktoś nie znajdzie się, szpitala samorządowego, miasta i powiatu, za jakiś czas może nie być. Ruszta się cysorze!!! K...a, tylko lenistwo, opilstwo, obżarstwo i złodziejstwo.... NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... PTO"R".
17 dni temu
 · 
 · 
3
Roman Krystek
Byłem pacjentem Oddziału Wewnętrznego na V-piętrze. Widziałem pracę pań pielęgniarek. Ludzie to katorga nie praca. One powinny zarabiać 10 razy więcej niż obiboki z np. Urzędu Miasta czy Powiatu. Widziałem też tych ''technicznych''. To łaziki , nawet nie wiedzą jak wygląda ciężka praca. Kasa tylko dla personelu medycznego i tylko tam gdzie leżą ciężko chorzy. Ci ludzie na to zasłużyli po wielokroć. Wiele lat ciężko pracowałem i pracuję. Do niedawna moje poglądy na temat pracowników i pracy w szpitalu były mierne. Na własne oczy przekonałem się że tak nie jest.
 · 
Udostępnij
 · 
17 dni temu
Ryszarda Wierzchowski Masz rację to łaziki a niektórzy nawet krawata nie zdejmują a zarabiają po 7 tys.
17 dni temu
 · 
 · 
3
Polikarp Maslanka
Panie PREZESIE, ZWIĄZKI ZAWODOWE pamiętajcie za takiej osobie jak pani Annie Baranowskiej NIE NALEŻĄ SIĘ TAKIE SAME pieniądze jak paniom pielęgniarkom z oddziału I czy II, ta pani pól etatu ma w kontroli jakości a wiec przy komputerze a nie przy łóżku chorego- jak już ktoś gdzieś napisał, a wiec nie może być traktowana ja PIELĘGNIARKA PRZY PODZIALE PIENIĘDZY!!!
 · 
Udostępnij
 · 
17 dni temu
Janusz Kozierski
Nie ma gorszego podziału - jak po równo !!!
Panie Prezesie a gdzie MOTYWACJA ? WG. Pana - czy się stoi czy się leży , równo się należy !!!!
 · 
Udostępnij
 · 
17 dni temu
Jarosława Uhlik Powinny być wcześniej opracowane jakieś kryteria ,bo dlaczego ma dostać ktoś kto przechadza się w krawaciku po piwnicznych korytarzach nadstawiając ucha a nie ten co musi się solidnie napracować ,żeby wyrobić kontrakt. Przecież taki krawacikowy nie ma za wiele wspólnego z wykonaniem czy wyrobieniem kontrakt , prawda?
17 dni temu
 · 
 · 
3
Nestor Kw;eciński
Ot, "wieeelki" prezes od siedmiu boleści!!! Gostek ma problem, jak obiektywnie podzielić pieniądze, aby nie było tzw. zgrzytów? Pierwsze, to co najważniejsze, pieniądze lub precyzyjniej dodatkowe nagrody należą się najbardziej zasłużonym w wykonywaniu bieżących zadań, najbardziej zasłużonych jeżeli chodzi o wykonywanie w sposób odpowiedzialny tychże zadań, a nie daj Boże, aby prezesik rozdysponował wg. własnego scenariusza czyli najbardziej..... zasłużałym, niestety! Ot, i to jest dla niego problem, bo przecież peło-wiacikowy bufon - "sołtys" -drubicho- ma swoich "faworytów" o zgrozo!
Jedno jest pewne, że jeżeli ten szpitalny menago od siedmiu boleści, nie jest w stanie poradzić sobie z najprostszą sprawą podziału , skądinąd dużych pieniędzy, to jak może poradzić sobie z całą złożoną strukturą zarządzania takim podmiotem. Idąc na skróty powiemy tak: im prędzej Załoga przegoni tego chłoptysia z politykierskiego wsze-nadania, tym lepiej i szybciej, a nóż, zorganizuje się ten przybytek, a co za tym idzie, może w końcu trafią na solidnego MENEDŻERA, prawda ?!
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
17 dni temu
Zdzisław Odzierzycha Nadanie miał z PSLu.|Co do pieniędzy to nie wiem czy dobrze pamiętam , ale 40% pieniędzy z nadwykonań miało być dla załogi ,a czy ta kwota którą chce rozdysponować menago to stanowi 40% ?
17 dni temu
 · 
 · 
2
Hugo Ludwikowski
Jeśli dać tak jak pielęgniarka związkowa chciała to nie starczy tej kwoty. Kto jej to wyliczał?
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
17 dni temu
Hugo Kawaler łona wyliczyła bo zajmuje się jakością w szpitalu.
17 dni temu
 · 
 · 
4
Bonawentura Taras
Spłacić długi !!!!!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
18 dni temu
Lew Okręglewicz A z czego jak niektórzy mają 17, 16 tys a jeden z kierowników pod krawatem ok 7 tys. a niektórzy dyspozycyjni ile?
18 dni temu
 · 
 · 
4
Julia Bystram No przecież radny miał się zając i uzdrawiać szpital no i jakie są efekty jego mowy?
17 dni temu
 · 
 · 
4
Iwo Banckow
Ten szpital to "Wodolandia" gdzie grube ryby śpiewają na niby, żaby na aby aby, a rak byle jak. Tym rakiem jest prezes Kubiak. NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... i nigdy nie dostaną się do szpitala. Tego szpitala. PTO"R".
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
18 dni temu
Ismena Szlagier
Skoro prezes chce tak niby demokratycznie to dlaczego głos większości związków się nie liczy tylko jednej przewodniczącej?Czy to jest demokratycznie?
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
18 dni temu
Paula Półgęskowicz
" A każdy z nas ma prawdę mówiąc pensje głodową - powiedział Kubiak. "Panie Kubiak jak prześledzi oświadczenie majątkowe pracownika - radnego to niech pan się nie ośmiesza z tymi pensjami głodowymi.
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
18 dni temu
Urban Plat Wynika ,że coś ok 7000
18 dni temu
 · 
 · 
5
Marcelina Kielanowski
Pani Anno nie Aniu bo to nie jest mała dziewczynka pani już dziękujemy. Komu się pani chce przypodobać? , że ci co niedawno odchodzili dostali odprawy z trzech miesięcy a teraz z miesiąca?
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
18 dni temu
Ildefons Dorsprungo
Czy kogoś popier..liło ! Na nagrody? To szpital spłacił wszystkie swoje zobowiazania?
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
18 dni temu
Samuel Siliwurka
"W szpitalu podwyżek wynagrodzeń dla pracowników etatowych nie było od 2009 roku. Bywały nagrody, ale o różnej wysokości".Były podwyżki dla wybrańców.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
18 dni temu
Kryspian Dworzański Były i sa cały czas.
17 dni temu
 · 
 · 
2
Daniel Koc
Panie Kiełczewski nagroda a nadwykonania to chyba dwie różne rzeczy ,co?
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
18 dni temu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Leszczynianki na Festiwalu Piosenki Zapomnianej
Ludowy Zespół Wokalno-Instrumentalny „Leszczynianki” brał udział w konkursie w ramach VIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Zapomnianej w Wiśniowej Górze. Grupa zaprezentowała trzy utwory ludowe. Jury konkursowe przyznało zespołowi wyróżnienie. – To spory sukces,... [więcej]
Sport
Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom
Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się pierwsze mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Obok Mistrza Województwa – KKS Pro-Basket Kutno w turnieju biorą udział zespoły Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski, MPKK Sokołów OSiR Sokołów Podlaski, Basket Go Przemyśl. Dziś po uroczystym otwarciu... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
KIEROWCA KONTENERY UNIA I POLSKA TEL. 570 849 437 ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA KONTENERY UNIA I POLSKA TEL 570 849 437... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Pankracy Kniaznin:
2 godzin temu
Filipie, ty nie rozumiesz abecadla. Każdy radny może głosować jak uważa. Nie wolno jednak swoim postępowaniem i zachowaniem obrażać innych ludzi, robić sobie z nich niesmaczne żarty. To są standardy osób aspirujących do funkcjonowania w sferze publicznej, podkreślę europejskie standardy. Trzeba się do nich dostosować. Dodam jeszcze, że mamy również inne - azjatyckie standardy, w Europie typowe dla takich krajów jak Rosja, Białoruś i Ukraina, gdzie naczelną zasadą jest pogarda. Na to nie ma przyzwolenia.
Abdon Gigont:
3 godzin temu
Bartlomiej, z której strony szanowanych, he...he...he..., buta i arogancja nie popłaca.
Teofil Zyburt:
3 godzin temu
Tej dziewczynie, która czyta list wyblakły,tej kobiecie która milczy cały dzień,tej co stawia w noc bezsenną złe pasjanse,i ozdabia nadziejami ciemną sień.Niech się niebo nie kojarzy tylko z deszczem,niech się rzeka nie kojarzy z rzeką łez.
Są na świecie dobre okna w dobrym mieście,
i ta wiara, że w człowieku - człowiek jest.

Nie jesteś sama, nie jesteś sama
uwierz w siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama, nie jesteś sama
są gdzieś okna, które płoną cały czas

Tej dziewczynie, która topi w czarnej kawie,
te tęsknoty których miała pełen skład,
tej kobiecie, która pali bardzo dużo,
i w szufladzie przechowuje biały kwiat.

Niech się miłość nie kojarzy z pożegnaniem,
niech pogoda opromieni każdą myśl,
i niech przyśni się ktoś miły i czekany,
kto nadaje mleczną drogą taki list.

Nie jesteś sama (nie), nie jesteś sama (nie)
uwierz w Siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama (nie), nie jesteś sama (nie)
są gdzieś okna które płona cały czas

Nie jesteś sama, (nie) nie jesteś sama (nie)
uwierz w Siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama, (nie) nie jesteś sama (nie)
są gdzieś okna które płona cały czas
są gdzieś okna, które płoną cały czas
są gdzieś okna, które płoną cały czas... Dobranoc, aniołeczku! Dobranoc! Tak trzymaj! PTO"R". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI....
Filip Gładysz:
2
 · 
3 godzin temu
5. A to piękne podsumowanie powyżej napisała Pani Ola. I to nie ta z opola.
Filip Gładysz:
2
 · 
3 godzin temu
5. A to piękne podsumowanie powyżej napisała Pani Ola. I to nie ta z la
Teofil Zyburt:
3 godzin temu
Nie lękajcie się! Wypływajcie na głębię! PTO"R"y o czytelnikach eKutno nigdy nie zapomną. A bez eKutno i Pani Oli PTO"R"y zawieszają swoją oświeceniową, gangsterską i filantropijną działalność. Widziałem ich. Byli w rowie, Żychlinie, Plecce, Orłowie, Piątku, Bielawach, Walewicach, Sobocie etc, etc, etc.
Filip Gładysz:
3 godzin temu
Co ty pierdo..sz! Mieli prawo głosować jak chcieli. Wg twojej filozofii jak głosowaliby na Bryłke to są fajni, jak nie to są be.
Teofil Zyburt:
4 godzin temu
Ku..a, tu coś było! Jakiś komentarz! Chciałem go przeczytać mamie, która nie cierpi programu "Jaka to melodia". I zniknęło? Ludzie! co się dzieje? Znowu kradzież? Policjo! Prokuraturo! Reakcja!
Wiesław Vislicensis:
4 godzin temu
Na pewno znalazłby się policjant z prezencją odpowiednią do pocztu sztandarowego ale ten akurat musi mieć parcie na szkło i lansuje się, bo może to jest sposób na włażenie w... sorki - wspinanie się na kolejny stopień tzw. "pseudokariery"...
Bogumił Mugenschnabel:
4 godzin temu
Ćpuny wierzgają racicami?Na pal ich.
Tymoteusz Wilimowski:
4 godzin temu
Moim zdwniem Pan Wojewoda w tej sprawie postapil jak Pilat w sprawie Jezusa bo jako fukcjonarisz publiczny sam powinien powiadomic prokurature.Taki obowiazek wynika z kodeksu karnego.'
Teofil Zyburt:
4 godzin temu
Matka to osoba o gorącym sercu. Ona wszystko rozumie. Taką Matką była moja teściowa. W wieku 93 lat powiedziała mi, pamiętaj Teofil, sex w małżeństwie jest bardzo ważny, ale sex bez miłości, to jest rynsztok. Kochajcie się.Wspaniała kobieta z klasa. Najlepsza na świecie teściowa. Nalewkami mnie rozpieszczała. Papierosy mi kupowała. Świetny rosół gotowała. A moja baba to nic nie odziedziczyła po mojej wspaniałej teściowej. Nie sprawdziło się powiedzenie: Jaka mać, taka nać. A szkoda?
Pius Murad:
2
 · 
4 godzin temu
Tacy byli mądrzy Serenda i Ziolkowski, a taki wysmiewany przez nich Bryłka sprawił im tęgie lanie.
Pius Murad:
2
 · 
5 godzin temu
Czeslaw, nie bij braw, bo ci ręce od tego spuchna. To nie oni Brylce, tylko Bryłka im sprawił wizerunkowy łomot - osmieszył ich jak dzieci.
Bartłomiej Ciecierski:
2
 · 
5 godzin temu
Obydwaj pokazali już, co potrafią, a szczególnie Ziólkowski - kandydowanie z list PiS i wyjście z PiS zaraz po wyborach, próba wywołania buntu w PiS przeciwko władzy statutowej, proba pozbawienia mandatu radnego Gieruli z PO, bezpodstawne faktyczne oskarżenie szefa PiS w Kutnie Klopotowskiego o tzw. klamstwo lustracyjne, próba pozbawienia funkcji starosty Debicha z KO, wejście do KO i wyjście z KO. To sa rzeczywiście "osiągnięcia", czysta polityka, a gdzie miejsce na pracę merytoryczną.
Teofil Zyburt:
5 godzin temu
Dziękuję! No to super! Ja śmierdząca koza, z wielkiego strachu źle odczytałam. No cóż? Strach ma wielkie oczy. Dziękuję Ci January jeszcze raz. Spokojniejsza pójdę teraz spać...
Jarosław Boczkowiak:
2
 · 
5 godzin temu
Krzysztofie, reszta radnych powiatowych nie ma takich kompromitujących wpadek jak radny Ziółkowski i radny Serenda. Wyglada na to, że ich "misja" w samorządzie powiatowym wyczerpała się i nieuchronnie zmierza do końca.
Adaukt Lech:
2
 · 
5 godzin temu
Młodemu radnemu, najlepszemu samorządowcowi Powiatu Kutnowskiego udzielił przykładnej lekcji kindersztuby sam Wiesław Bryłka. Brawo Wiesław.
January Klopotcke:
5 godzin temu
Szanowny Teofilu tam jest /bić/ a nie /wybić/!
Teofil Zyburt:
2
 · 
5 godzin temu
Ale kino! Ale jaja! Wszyscy wszystko wiedzą? Tylko Policja i Prokuratura nic nie wie? NO I.... ku...a , stół okrąglasty, wielokanciasty, wszystko nam po....ło, tyle trudu kosztowało, a my wszyscy ......... DZIKI ANALITYKU! Pisać jak najwięcej na eKutno. PRESJA OŚWIECENIOWA - MA SENS! A kto wybory sfałszował w Gminie Bedlno?Najciekawsze artykuły
 ·  11
2 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  2
2 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  38
3 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
4 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
5 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
5 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
7 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
8 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
9 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
9 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
9 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
11 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
12 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
12 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
17 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
17 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
19 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
24 dni temu
Takie kino...
 ·  4
25 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
26 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
26 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
26 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
27 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
28 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
28 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności