eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 27.05.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
40 tysięcy zł dotacji dla Muzeum na imprezę w ramach 150-lecia Powiatu Kutnowskiego
Na wczorajszej sesji powiatowej radni wyrazili zgodę na zwiększenie dotacji dla Muzeum Zamek w Oporowie związanej z organizacją imprezy w ramach obchodów 150-lecia Powiatu Kutnowskiego o 40 tys. zł.

40 tysięcy zł dotacji dla Muzeum na imprezę w ramach 150-lecia Powiatu Kutnowskiego, ./upload/articles_pakiety/33764/01_obraz.jpg


Radni przegłosowali dotację dla Muzuem, a radny Klubu PiS Marek Drabik zapytał czemu niektóre punkty programu są tak drogie.

- Dostaliśmy dokładny kosztorys i widzę, że na przykład koszty husarii i rekonstruktorów są dość znaczne a wiem że można to taniej wynająć, sam jestem rekonstruktorem i wiem ile to kosztuje - zauważył Drabik.

Impreza Oporów A.D. 2017 w 360. rocznicę obrony Oporowa odbędzie się w dniach 16 i 17 czerwca na Zamku i dziedzińcu zamkowym. 

W strefie widowiskowej będzie można zobaczyć inscenizację historyczną, walki pokazowe dynamiczne z udziałem ponad setki rekonstruktorów w tym husarii, kaskaderów, zawody łucznicze, pokaz obozowiska, musztry i zwyczaje staropolskie. Wszystko z odpowiednią oprawą muzyczną i lektorem.

W strefie rzemieślniczej będzie można wziąć udział w pokazach kowalstwa, wikliniarstwa, tkania, garncarstwa, w strefie kultury odbędzie się mini festiwal muzyczny z grupami tańca dawnego.  W Oporowie podczas imprezy będzi eteż strefa dla dzieci ze staropolskimi grami, teatrzykiem, w strefie dla turysty z kolei catering historyczny, pokazy kulinarne i konkursy.

W piątek 16 czerwca impreza zacznie się o godz. 15.00 i potrwa do 18.00 a w sobotę 17 czerwca od 11.00 część oficjalna i pokazy husarii, walk, pojazdów, zwiedzanie kramów, konkursy. Już dziś zapraszamy na Zamek w Oporowie. 

40 tysięcy zł dotacji dla Muzeum na imprezę w ramach 150-lecia Powiatu Kutnowskiego

wandea, 11.05.2017 13:49|czytane: 1262 razy|51 komentarzy|komentuj
Romuald Kajetaniak
Beatryks Wiliński
Rzeczywiscie, fotka pokazuje wizerunki ekstra, ale wszechwiedzący Debich nie wygląda lepiej. Można odnieść wrażenie, że staroście ciągle rośnie glowa.
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
13 dni temu
Dominik Dressker Co tam głowa ma swoich doradców to mu kadzą ale że stale trzyma ręce w kieszeniach to dopiero zgroza.Czy to może świadczyć o kulturze , braku kultury czy lekceważeniu innych osób?
13 dni temu
 · 
 · 
10
Jaromir Walczak Zapewne chce w ten sposób zamanifestować swoją wyższość , ale niestety manifestuje brak kultury.
12 dni temu
 · 
 · 
6
Wiktoryna Lubiecki Łelunia trochę savoir-vivre by się przyjacielowi przydało
12 dni temu
 · 
 · 
3
Abercjusz Staryński Ta, co ma piersi do pasa i od której niemnożko waniajet sama powinna iść na kurs savoire - vivre'u.
12 dni temu
 · 
 · 
5
Cyryl Steamwoko
Niezły huśtak z tego Marka, najpierw wbija nóz w plecy Kondzia i idzie do Dorci, a teraz przyjaciel Kondzia. Kondzio głupi jest to wiedziałem, ale żeby aż tak? Siedzieć na lekcji w ławce z Brutusem to powodzenia życzę Kondziowi. A i teraz mu też dupala obrabia. Panie Marku, jest Pan za czy może przeciw? Ładnie to się tak bujać? Stary chłop a jak dziciok normalnie.
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
13 dni temu
Placyd Nurel
###"#" i PTO"R" to na 100% Pan Marek. Teraz w tym i innych wątkach jego koledzy mogą zobaczyć jak im d..e obrabia. Hehe
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
13 dni temu
Walter Panic ###"#" Drogi Placydzie! Jesteś w błędzie! Na pewno to nie Drabik! A inny Marek? Kto to rozszyfruje? Scotland Yard?
13 dni temu
 · 
Abel Bojerski Ja piszę, że to Marek to znaczy, że to Marek.
13 dni temu
 · 
 · 
2
Abel Bojerski 100000000000000000000% że Marek, taką mam pewność
13 dni temu
 · 
 · 
2
Abel Bojerski i nie chodzi tu o treść wpisów
13 dni temu
 · 
 · 
2
Mariusz Demuńczak ###"#" No nie! Robi się bałagan. Sami uporządkujmy te kody i szyfry bo jeszcze w tej pajęczynie szyfrów KODziarskich, bestialska martwica czarnych i czerwonych mas, ciemnych fanatycznych katolików i głupich pokomunistycznych idiotów zadepcze nas. Jak sępy czekają na nasze błędy. Ablu! Nie rób bałaganu! Może Ty jesteś zdrajcą i kolaborujesz z sitwą? PTO"R" to na 101% ani Marek, ani Drabik. A ###"#" to może być Marek, ale nie na pewno. Z tej wersji nie ustąpię! Zgoda?
13 dni temu
 · 
Cezar Gołąb To Marek, który ułanem był
13 dni temu
 · 
Urban Kuszelowski
Pani Olu, na Boga PROSIMY, nie zamieszczajcie już więcej fotek obmierzłych, nadętych, fioletowych od różnych wynalazków facjat, prymitywnych osobników, booo.... niech Nam Pani wierzy, zaprawdę powiadamy - każdorazowo na odruchy wymiotne się zbiera, gdy jesteśmy bez mała zmuszani do oglądania m.in. na tym forum, pospolitych prostaczków, ba, obyczajowych, politykierskich szumowin, uliczno miejsko-wiejskich tępaków i innych prymitywnych, bez intelektualnych typów, o tzw. "zomowcach i komuszo-bolszewickich" sługusach nie wspominając!!!
Amen !
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
13 dni temu
Gwidon Riedel ###"# Amen! Urbanie! Dołączam się do Twojej prośby. Tak trzymaj! Ja generalnie zdjęć nie oglądam, tylko treści czytam. Faktycznie, niektóre zdjęcia nie poprawiają mi humoru i nastroju. Wręcz przeciwnie. Musimy się wzajemnie nakręcać cierpliwie dążąc do celu. Brawo eKutno! Pozdrawiam.... Nie spoczniemy...
13 dni temu
 · 
 · 
2
Kamila Kieński
A Sufler będzie dyrem w muzeum w Krośniewicach
 · 
Udostępnij
 · 
14 dni temu
Daria Praemislia Co ty on będzie królem w pałacu saskim
14 dni temu
 · 
 · 
3
Florian Michalik Nie, on bedzie cesarzową Józefą i starym swoim zwyczajem będzie pisał donosy.
14 dni temu
 · 
 · 
10
Tadeusz Boreyko ###"#" Pierdu. pierdu. My możemy sobie popisać i pogadać tylko. Dobre i to. Rozmawiać trzeba. I warto. A zadecydują wyborcy, czyli suweren. Oby się wszystko zmieniło....
13 dni temu
 · 
 · 
2
Gaweł Archot
###"#" to nikt inny jak Pan Marek
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
14 dni temu
Gaweł Archot PTO"R" to też on
14 dni temu
 · 
 · 
4
Tadeusz Boreyko ###"#" Panie Gawle uważałam Pana za roztropniejszego człowieka. Śledztwo Pan prowadzi? W Policji Pan pracuje? Dla mnie czytelniczki nieistotne jest kto komentuje tylko jak komentuje. Te PTO"R"y mi się podobały. Wspaniała grupa hejterów, Razem z Panią Olą zaczynają nas bawić, śmieszyć, uczyć. Pani Olu i PTO"R"y - tak trzymajcie!
14 dni temu
 · 
 · 
2
Tomisław Blumen ###"#" A mnie się wydaje, że to żaden Pan Marek. A PTO"R" to też nie P. Marek. Mnie się wydaje, że to są nowi Kwcy Ziemi Kutnowskiej. Rozkodowałem kod ###"#" tak: KOŁACH BURZYŃSKI DEBICH "MŁODY ŚLĘZAK". Straszni ci Kwcy są.... Nie sądzę aby oni potrafili napisać taką super bajkę. Może ktoś im napisał... Bogaci - mogli kupić. Trudno wyczuć...
13 dni temu
 · 
Maurycy Bania
###"#". Nagle w trawach, trzcinach, szuwarach i zaroślach przybrzeżnych, naokoło całej Ochni, rozległy się dziwne, a bardzo liczne głosy wołające:
– Trawa! Trawa!
Cisza...
– Trawa! Trawa!
I znowu nastało milczenie, jak gdyby owe głosy wołające na brzegach oczekiwały na odpowiedź.
Ale odpowiedzi nie było. Wołania zabrzmiały po raz trzeci, ale szybsze i niecierpliwsze:
– Trawa! Trawa! Trawa!
Wówczas od strony Starostwa rozległ się wśród mgły głos Jankowskiego:
– A kto taki?
– Kołach z Bedlna!
Rajcom siedzącym na sesji serca zabiły niespokojnie. Tajemnicze owo wołanie było im znane dobrze. W ten sposób peselowcy porozumiewali się z sobą na zimowiskach, w ten także sposób w czasie narad zapraszali na rozmowę braci KOowców i POwców powiatowych i burzokratów grodowych, między którymi bywało wielu należących sekretnie do sitwy.
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
14 dni temu
Gaweł Archot Ma Pan fantazje Panie Marku D. Ładny wierszyk.
14 dni temu
 · 
 · 
3
Konrad Weryha
Jakby brakło, to ja ze dwie flaszeczki mogę podrzucić na imprezkę.
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
15 dni temu
Kalasanty Delk
Kto bedzie przygotowywał catering historyczny?
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
15 dni temu
Joachim Jadamczoski
Na świętowanie nie szkoda grosza, a dla domu dziecka żywność muszą zbierać bezrobotni, wstyd !
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
15 dni temu
Konrad Bonczas
Z hucznej imprezy rocznicowej robi się huczny skandal. Upamietnianie decyzji administracyjnych rosyjskiego zaborcy i okupanta jest co najmniej nie na miejscu. Najgorsze jest to, że w starostwie i jednostkach podległych jest cała rzesza historyków , nawet utytułowanych, a tu mamy taką sytuację, że upamiętnia sie faktycznie wymierzone przeciwko Polakom decyzje zaborcy. Są to:1) Członek Zarządu Powiatu Artur GIERULA - historyk, 2) do niedawna Rzecznik Prasowy Starosty doktor Jacek SARAMONOWICZ - historyk, 3) Dyrektor Wydziału Edukacji w Starostwie Jerzy PAWLAK - historyk, 4) doktor STASIAK z Muzeum w rowie - historyk, 5) Dyrektor ZS nr 1 w Kutnie doktor Janusz PAWLAK. Nie mozna miec pretensji do Debicha, Trawczyńskiego i Jankowskiego, gdyz nie mają pojęcia o tych sprawach, ale to sa fachowcy, ktorzy powinni byc kompetentni i informowac wladze powiatu o okolicznościach. Tego nie było i mamy hucpę.
 · 
Udostępnij
 · 
33
 · 
15 dni temu
Lucjan Pluskwa Super hiper skumulowaną hucpę, taka jakiej jeszcze w historii ludzkości, w dziejach świata, nie widziano. Totalnie globalny ponadczasowy skandal. Strach się bać!!! Takiego kina to jeszcze nie widziałem. Ruski cyrk przy tym to pikuś....To nie jest do śmiechu. Panie i Panowie - opamiętajcie się! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... praojciec Św, Paweł - wojownik oświeceniowy z Księstwa Jawabo, wolontariusz PTO"R".
15 dni temu
 · 
 · 
7
Honorat Leroch Konradzie... tym tokiem rozumowania należy zmienić nazwy takich miast jak: Aleksandrow Łódzki i Konstantynów, ulicę Piotrkowską w Łodzi i ul Królewską w Kutnie, bo nadane zostały na cześć rosyjskich carów. No i wreszcie zaprzestać spiewanie piesni Boże coś Polskę, bo też na cześć cara itp. Naszej historii nie da się zmienić, proszę poczytać trochę ksiażek, pojeździć po archiwach a potem się wypowiadać...tylko merytorycznie, a nie uprawiać politykę. I wreszcie na koniec ta data 1867 jest na sztandarze powiatu. Śp. Andrzej Urbabaniak dokonał wielu starań aby insygnia powiatowe miały właśniwy wygląd. W żaden sposób nie gloryfikuje to polityki carskiej wobec Polaków, a 150 lat temu rzeczywiscie pojawiła się pierwszy raz na mapie ówczesnych ziem polskich nazwa powiat kutnowski i warto o tym pamiętać oraz pokazywać naszą tradycje, hitorię i kulturę. Pozdrawiam i życze więcej obiektywizmu.
15 dni temu
 · 
 · 
5
Ziemowit Chmieloski Honorat Leroch - dezinformujesz i wprowadzasz ludzi w błąd. Co ma wspólnego z imionami carów obecna nazwa ul. Piotrkowskiej w Łodzi (nazwa jest od Piotrkowa, dawnej siedziby Trybunału Koronnego) czy ul. Królewskiej w Kutnie ? Nazwy Aleksandrów(od cara Aleksandra I) i Konstantynów (od wlk ks Konstantego) powstały w czasach, kiedy Królestwo Polskie cieszyło sie pełną autonomią (1815-1830) i elity polskie liczyły na odbudowę państwowości polskiej w oparciu o Rosję (przyłączenie zaboru pruskiego, austriackiego i tzw. ziem zabranych, czyli litewsko - ukraińskich). Może o tym nie wiesz, ale wlk ks Konstanty przeszedł na katolicyzm i ożenił się z polską arystokratką, co kosztowało go utratę prawa do korony carów rosyjskich, gdyż to on, a nie Mikołaj I powinien być carem po śmierci brata Aleksandra.Sytuacja była już inna po upadku powstania listopadowego, a diametralnie niekorzystna dla Polaków stała się po klęsce powstania styczniowego, a władze Powiatu odnoszą się właśnie do tego najgorszego okresu. To jest merytoryka i fakty drogi Honoracie. Proszę również nie odwoływać się starań Andrzeja Urbaniaka, który pod koniec lat 80-tych (końcówka PRL) dał się poznać, kiedy bardzo zabiegał, aby jedną z ulic w Kutnie nazwać imieniem Siemiona Kriwoszeina jako "wyzwoliciela" Kutna z 19 stycznia 1945 roku. Ten sam Kriwoszein w 1939 roku w zdobytym na Polakach Brześciu n. Bugiem przyjmował wspólnie z gen. Heinzem Guderianem defiladę wojsk radzieckich i niemieckich (jest zachowany film z tego faktu). Powiat nie ma szczęścia do tego typu rocznic, bo ktoś nie wiedział albo nie doczytał. Podobna do dzisiejszej sytuacja była prawie 20 lat temu, kiedy pojawiła się inicjatywa kaplicy pojednania polsko - niemieckiego, w ktorym zamyśle aktywnie uczestniczyli oprócz władz Miasta Kutna członkowie władz Powiatu Kutnowskiego i różni wybitni regionaliści. W tej kaplicy mieli być upamiętnieni wszyscy bez wyjątku ze strony polskiej i niemieckiej, ktorzy zgineli w bitwie nad Bzurą. Zapomniano, albo nie doczytano, że w tej bitwie walczyły również jednostki SS, których żolnierze też ginęli. Trybunał Norymberski uznał SS za organizację przestepczą, winną zbrodni wojennych, winną ludobójstwa. To był skandal i temat wyparował. Drogi Honoracie, zanim komuś udzielisz rad to najpierw sam zajmij sie swoją edukacją. Istotą bycia historykiem jest umiejętność oddzielenia przysłowiowych ziaren od plew. Konieczne jest również odniesienie faktów do kontekstu historycznego. Tutaj tego nie ma i wygląda na to, że ktoś te datę wyrwaną z kontekstu merytorycznego i historycznego złowił na przysłowiową wędkę.
15 dni temu
 · 
 · 
24
Korneliusz Wąsowiczak Dobrze Ziemowit, dosyć tej superhucpy za pieniądze publiczne i papierowych nibyautorytetów. 1867 - to jest rzeczywiście data złowiona na wędkę bez kontekstu merytorycznego i historycznego. Co za idiota wpadł na taki pomysł ?
14 dni temu
 · 
 · 
19
Safira Gnatkowski Korneliusz idiotów ci u nas dostatek.
14 dni temu
 · 
 · 
11
Parys Hryckiewicz
Ciemne i zimne chmury nad Starostwem Kutnowskim wiszą coraz niżej. Najstarsi ludzie mówią, że takiego zjawiska jeszcze nigdy nie widzieli. Rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastują jakoweś dziwne, śmieszne, straszne, nadzwyczajne zdarzenia. Prosimy zachować spokój i trzeźwość. Prosimy zachować pamięć i przywrócić tożsamość. Nie lękajmy się, ale bądźmy gotowi na najgorsze. Babcie i dziadków prosimy o to aby ich dzieci i wnuki od zmierzchu do świtu nie opuszczały swoich domostw. Bądź! Pamiętaj! Czuwaj! Nie ma mocnych! Uważajcie! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... PTO"R".
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
16 dni temu
Achacjusz Bronicz Może potrzebny egzorcysta?
16 dni temu
 · 
 · 
2
Klara Drogomir Achacjusz chyba tobie.
15 dni temu
 · 
 · 
4
Sebastian Szkopowski
Imprezujcie, bo czas rozprawy z tym zarządem jest bliski.
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
16 dni temu
Krystian Cabert Będą się trzymać nawet na gwoździu do końca kadencji ,wspomnisz moje słowa.
16 dni temu
 · 
 · 
5
Bogusław Rabe a obsługę kulinarna zapewni stacja kutno co by w rodzinie zostało
16 dni temu
 · 
 · 
7
Mirosław Tworowski A co to za rodzina? Old Szyldów, Old Buchaltierów , czy jakaś inna? Chyba oni są bardzo bogaci i nie za bardzo mądrzy. Tak mówili na giełdzie. A niech se mają....
16 dni temu
 · 
 · 
5
Ludwik Ostachowski
Czytając artykuł przecieram oczy ze zdumienia, jaka rocznicę oni chcą obchodzić ? 150 lat temu, czyli w 1867 roku było 2 lata po krwawym rozprawieniu się Rosjan z powstaniem styczniowym, 3 lata po publicznej egzekucji w Warszawie Romualda Traugutta i członków Rządu Narodowego. W ramach represji Rosjanie powołali do życia rożne organy, kancelarie i komitety, które przygotowywały do podpisu dla cara różne projekty aktów prawnych likwidujących jakąkolwiek autonomię ziem polskich (Królestwa Polskiego), co nam dawały postanowienia Kongresu Wiedeńskiego, znoszące odrębność prawną i podmiotowość Królestwa Polskiego, a wymierzone faktycznie przeciwko Polsce i Polakom. Te akty prawne były następnie konsekwentnie wdrażane w życie. Prym w tym wiódł niesławny "Komitet Urządzający d.s. Królestwa Polskiego. Efektem tych działań było wprowadzenie: 1/ tzw. reformy uwłaszczeniowej, która faktycznie była wymierzona przeciwko najbardziej świadomej i najbardziej propolskiej warstwie społecznej - ziemiaństwu polskiemu, 2/ tzw. reformy administracyjnej, która wraz z innymi aktami prawnymi faktycznie usunęła Polaków i katolików z administracji, 3/ wprowadzenie języka rosyjskiego jako jedynego języka urzędowego w administracji, 4/rusyfikacji szkolnictwa i wprowadzenie jako jedynego języka wykładowego języka rosyjskiego, 5/ wprowadzenie rosyjskich przepisów prawnych w miejsce obowiązujących wcześniej polskich (np. Kodeks Tagancewa/,6/ wprowadzanie do sądownictwa polskiego języka rosyjskiego,7/ likwidacja wszelkich instytucji odrębnych Królestwa Polskiego, 8/ usunięcie z obiegu i wycofanie waluty polskiej oraz zastąpienie jej walutą rosyjską, 9/ likwidacja Banku Polskiego i przekazanie jego majątku w ręce państwowego banku rosyjskiego ,10/ wprowadzenie nawet obowiązku zapisów w księgach parafialnych w języku rosyjskim w miejsce języka polskiego, a kwintesencją tych działań rozciągniętych w czasie było wprowadzenie do obiegu administracyjnego w miejsce Królestwa Polskiego nazwy "kraju nadwiślańskiego" (Priwislanskij Kraj). Ten okres jest uważany za jeden z najczarniejszych okresów dziejów Polskich. Nie wiem, co przyświecało w zamiarach władzom samorządowym Powiatu Kutnowskiego, ale swoimi działaniami stawiają laurkę rosyjskiemu zaborcy. Trzeba bardzo nisko upaść, aby upamiętniać działalność kata Narodu Polskiego.Panie Starosto Debich, Panie Wicestarosto Trawczyński, Panie Członku Zarządu Gierulo, Panie Przewodniczący Jankowski - sięgneli Panowie dna.
 · 
Udostępnij
 · 
47
 · 
16 dni temu
Orfeusz Wilmsdorf No a kto był rzecznikiem historykiem dochtorem?Teraz czeka na leprezy stołek a właściwie lepiej płatny , a co nie?
16 dni temu
 · 
 · 
20
Cyryl Suplika Brawo Ludwik! Powtórka z historii. Historia nauczycielką. Ale nie dla wszystkich! Debichowi, Trawczyńskiemu, Gieruli i Jankowskiemu nawet śliwki z musztardą w sosie wiedeńskim nie pomogą. Ryba po grecku, pierogi ruskie, też nie. Jedynie WORiR w Nowej Wsi.... PTO"R".
16 dni temu
 · 
 · 
17
Oskar Dotata A gdzie ten historyk czeka , gdzieś się ukrył , wyjechał bo go wcale nie widać nawet na trasie Kościuszki -Plac Piłsudskiego?
15 dni temu
 · 
 · 
13
Barnim Chalipiński Drabik to podobno z wykształcenia historyk.
15 dni temu
 · 
 · 
4
Ernest Bażyński A propos egzekucji Traugutta i członków Rządu Narodowego - czytałem gdzieś, że Rosjanie przymusowo zwieźli do Warszawy tysiące ludzi z różnych stron Polski, aby widokiem egzekucji zastraszyć Polaków. Na miejscu egzekucji zebrano ok. 100 tys ludzi. Warszawa liczyla wtedy 400 tys. mieszkańców. W czasie wieszania Traugutta i członków Rządu Narodowego cały zebrany w tym miejscu tłum ludzi ukleknąl, na co odpowiedziała policja rosyjska i kozacy pilnujacy porzadku biciem ludzi kijami, ale nikt nie powstał.
15 dni temu
 · 
 · 
32
Zygmunt Pi No tak, mamy tutaj do czynienia z udokumentowanym przez Ludwika Ostaszewskiego swiadectwem Martyrologii Narodu Polskiego po powstaniu styczniowym, a władze Powiatu Kutnowskiego zrobily z tego radosną uroczystość. Tak więc Debich "dekomunizator", Trawczyński i Jankowski z tych, co "żywia i bronią" oraz Gierula historyk będą oglądali kusarzy i jedli przyslowiową grochówkę.
15 dni temu
 · 
 · 
31
Ludwik Barsuk
No to Konrad będzie tańcował z blondyną
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
16 dni temu
Nestor Erbs Ludwik, a brzydki męski świński blondas da sobie podwójną działkę w żyłę i będzie tańcował na linie.
16 dni temu
 · 
 · 
32
Walter Mamleczewicz Nestorze, moze razem z Paździochową na drążku. Podobno mają sie ku sobie.
13 dni temu
 · 
 · 
15
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Leszczynianki na Festiwalu Piosenki Zapomnianej
Ludowy Zespół Wokalno-Instrumentalny „Leszczynianki” brał udział w konkursie w ramach VIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Zapomnianej w Wiśniowej Górze. Grupa zaprezentowała trzy utwory ludowe. Jury konkursowe przyznało zespołowi wyróżnienie. – To spory sukces,... [więcej]
Sport
Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom
Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się pierwsze mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Obok Mistrza Województwa – KKS Pro-Basket Kutno w turnieju biorą udział zespoły Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski, MPKK Sokołów OSiR Sokołów Podlaski, Basket Go Przemyśl. Dziś po uroczystym otwarciu... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
KIEROWCA KONTENERY UNIA I POLSKA TEL. 570 849 437 ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA KONTENERY UNIA I POLSKA TEL 570 849 437... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Pankracy Kniaznin:
2 godzin temu
Filipie, ty nie rozumiesz abecadla. Każdy radny może głosować jak uważa. Nie wolno jednak swoim postępowaniem i zachowaniem obrażać innych ludzi, robić sobie z nich niesmaczne żarty. To są standardy osób aspirujących do funkcjonowania w sferze publicznej, podkreślę europejskie standardy. Trzeba się do nich dostosować. Dodam jeszcze, że mamy również inne - azjatyckie standardy, w Europie typowe dla takich krajów jak Rosja, Białoruś i Ukraina, gdzie naczelną zasadą jest pogarda. Na to nie ma przyzwolenia.
Abdon Gigont:
3 godzin temu
Bartlomiej, z której strony szanowanych, he...he...he..., buta i arogancja nie popłaca.
Teofil Zyburt:
3 godzin temu
Tej dziewczynie, która czyta list wyblakły,tej kobiecie która milczy cały dzień,tej co stawia w noc bezsenną złe pasjanse,i ozdabia nadziejami ciemną sień.Niech się niebo nie kojarzy tylko z deszczem,niech się rzeka nie kojarzy z rzeką łez.
Są na świecie dobre okna w dobrym mieście,
i ta wiara, że w człowieku - człowiek jest.

Nie jesteś sama, nie jesteś sama
uwierz w siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama, nie jesteś sama
są gdzieś okna, które płoną cały czas

Tej dziewczynie, która topi w czarnej kawie,
te tęsknoty których miała pełen skład,
tej kobiecie, która pali bardzo dużo,
i w szufladzie przechowuje biały kwiat.

Niech się miłość nie kojarzy z pożegnaniem,
niech pogoda opromieni każdą myśl,
i niech przyśni się ktoś miły i czekany,
kto nadaje mleczną drogą taki list.

Nie jesteś sama (nie), nie jesteś sama (nie)
uwierz w Siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama (nie), nie jesteś sama (nie)
są gdzieś okna które płona cały czas

Nie jesteś sama, (nie) nie jesteś sama (nie)
uwierz w Siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama, (nie) nie jesteś sama (nie)
są gdzieś okna które płona cały czas
są gdzieś okna, które płoną cały czas
są gdzieś okna, które płoną cały czas... Dobranoc, aniołeczku! Dobranoc! Tak trzymaj! PTO"R". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI....
Filip Gładysz:
2
 · 
3 godzin temu
5. A to piękne podsumowanie powyżej napisała Pani Ola. I to nie ta z opola.
Filip Gładysz:
2
 · 
3 godzin temu
5. A to piękne podsumowanie powyżej napisała Pani Ola. I to nie ta z la
Teofil Zyburt:
3 godzin temu
Nie lękajcie się! Wypływajcie na głębię! PTO"R"y o czytelnikach eKutno nigdy nie zapomną. A bez eKutno i Pani Oli PTO"R"y zawieszają swoją oświeceniową, gangsterską i filantropijną działalność. Widziałem ich. Byli w rowie, Żychlinie, Plecce, Orłowie, Piątku, Bielawach, Walewicach, Sobocie etc, etc, etc.
Filip Gładysz:
3 godzin temu
Co ty pierdo..sz! Mieli prawo głosować jak chcieli. Wg twojej filozofii jak głosowaliby na Bryłke to są fajni, jak nie to są be.
Teofil Zyburt:
4 godzin temu
Ku..a, tu coś było! Jakiś komentarz! Chciałem go przeczytać mamie, która nie cierpi programu "Jaka to melodia". I zniknęło? Ludzie! co się dzieje? Znowu kradzież? Policjo! Prokuraturo! Reakcja!
Wiesław Vislicensis:
4 godzin temu
Na pewno znalazłby się policjant z prezencją odpowiednią do pocztu sztandarowego ale ten akurat musi mieć parcie na szkło i lansuje się, bo może to jest sposób na włażenie w... sorki - wspinanie się na kolejny stopień tzw. "pseudokariery"...
Bogumił Mugenschnabel:
4 godzin temu
Ćpuny wierzgają racicami?Na pal ich.
Tymoteusz Wilimowski:
4 godzin temu
Moim zdwniem Pan Wojewoda w tej sprawie postapil jak Pilat w sprawie Jezusa bo jako fukcjonarisz publiczny sam powinien powiadomic prokurature.Taki obowiazek wynika z kodeksu karnego.'
Teofil Zyburt:
4 godzin temu
Matka to osoba o gorącym sercu. Ona wszystko rozumie. Taką Matką była moja teściowa. W wieku 93 lat powiedziała mi, pamiętaj Teofil, sex w małżeństwie jest bardzo ważny, ale sex bez miłości, to jest rynsztok. Kochajcie się.Wspaniała kobieta z klasa. Najlepsza na świecie teściowa. Nalewkami mnie rozpieszczała. Papierosy mi kupowała. Świetny rosół gotowała. A moja baba to nic nie odziedziczyła po mojej wspaniałej teściowej. Nie sprawdziło się powiedzenie: Jaka mać, taka nać. A szkoda?
Pius Murad:
2
 · 
4 godzin temu
Tacy byli mądrzy Serenda i Ziolkowski, a taki wysmiewany przez nich Bryłka sprawił im tęgie lanie.
Pius Murad:
2
 · 
5 godzin temu
Czeslaw, nie bij braw, bo ci ręce od tego spuchna. To nie oni Brylce, tylko Bryłka im sprawił wizerunkowy łomot - osmieszył ich jak dzieci.
Bartłomiej Ciecierski:
2
 · 
5 godzin temu
Obydwaj pokazali już, co potrafią, a szczególnie Ziólkowski - kandydowanie z list PiS i wyjście z PiS zaraz po wyborach, próba wywołania buntu w PiS przeciwko władzy statutowej, proba pozbawienia mandatu radnego Gieruli z PO, bezpodstawne faktyczne oskarżenie szefa PiS w Kutnie Klopotowskiego o tzw. klamstwo lustracyjne, próba pozbawienia funkcji starosty Debicha z KO, wejście do KO i wyjście z KO. To sa rzeczywiście "osiągnięcia", czysta polityka, a gdzie miejsce na pracę merytoryczną.
Teofil Zyburt:
5 godzin temu
Dziękuję! No to super! Ja śmierdząca koza, z wielkiego strachu źle odczytałam. No cóż? Strach ma wielkie oczy. Dziękuję Ci January jeszcze raz. Spokojniejsza pójdę teraz spać...
Jarosław Boczkowiak:
2
 · 
5 godzin temu
Krzysztofie, reszta radnych powiatowych nie ma takich kompromitujących wpadek jak radny Ziółkowski i radny Serenda. Wyglada na to, że ich "misja" w samorządzie powiatowym wyczerpała się i nieuchronnie zmierza do końca.
Adaukt Lech:
2
 · 
5 godzin temu
Młodemu radnemu, najlepszemu samorządowcowi Powiatu Kutnowskiego udzielił przykładnej lekcji kindersztuby sam Wiesław Bryłka. Brawo Wiesław.
January Klopotcke:
5 godzin temu
Szanowny Teofilu tam jest /bić/ a nie /wybić/!
Teofil Zyburt:
2
 · 
5 godzin temu
Ale kino! Ale jaja! Wszyscy wszystko wiedzą? Tylko Policja i Prokuratura nic nie wie? NO I.... ku...a , stół okrąglasty, wielokanciasty, wszystko nam po....ło, tyle trudu kosztowało, a my wszyscy ......... DZIKI ANALITYKU! Pisać jak najwięcej na eKutno. PRESJA OŚWIECENIOWA - MA SENS! A kto wybory sfałszował w Gminie Bedlno?Najciekawsze artykuły
 ·  11
2 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  2
2 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  38
3 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
4 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
5 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
5 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
7 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
8 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
9 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
9 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
9 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
11 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
12 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
12 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
17 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
17 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
19 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
24 dni temu
Takie kino...
 ·  4
25 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
26 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
26 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
26 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
27 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
28 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
28 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności