eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 27.05.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora "Staszica"
Na ostatniej sesji Rady Powiatu w Kutnie radni przepytali Zarząd Powiatu o uchwałę na temat rozpisania konkursu na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie.

- Z dużym prawdopodobieństwem tan pan, który zajmuje stanowisko dyrektora Zespołu Szkół nr im. St. Staszica zostanie dyrektorem na kolejne lata. Czy biorąc pod uwagę nie to, że pozysykiwane są dla szkoły środki dodatkowe, a to co się wydarzyło w tej szkole, nie raz nie dwa, skargi, to co było na posiedzeniach Komisji Rewizyjnej, Was nie zastanawia, że jest problem w tej szkole? A kandydat jest jeden, Janusz Pawlak. Czy nie ma przeciwskazań aby został kolejny raz dyrektorem? - zapytał radny Bartosz Serenda z SLD.- Dla wielu nauczycieli i w opinii publicznej postawa pana dyrektora jest conajmniej naganna. Kwestia pieniędzy to kwestia polityczna, może być dobry dyrektor a mieć pod górkę jeśli chodzi o pozyskanie środków z samorządu, któremu podlega czy innych instytucji, a może być inaczej, że z racji klimatu politycznego będzie miał łatwiej. Zupełnie rozdzielam kwestię finansów dla szkoły z postawą, jaką powinien mieć dyrektor.

Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora


Z kolei Marek Drabik (PiS) robił uwagę z własnego doświadczenia na temat działań komisji konkursowych w samorządzie.
- Czasem wiadomo przecież kto ma wygrać i tyle. Taka jest brutalna prawda. Tym razem nikt inny nie chciał brać udziału w konkursie, być może ze względu na to, że tak zwykle bywało. Byłem dwa razy w komisji konkursowej i zawsze miałem inne zdanie niż pozostali. Przestano mnie więc zapraszać do udziału w komisjach, pomimo że byłem w koalicji rządzącej- powiedział radny Drabik. 

- Powołana jest już komisja konkursowa. Proszę o jej skład - powiedział radny Marek Jędrzejczak z PiS. 

Odpowiedział członek zarządu Artur Gierula (PO) - Przewodniczącym komisji jest Zdzisław Trawczyński, (PSL) w składzie komisji jestem ja, Jerzy Pawlak,(PSL) dyrektor Wydziału Edukacji Kultury i Sportu, dwoje przedstawicieli Rady Rodziców, dwoje przedstawicieli Rady Pedagogicznej - wicedyrektor Żurada i pani Pawłowska, troje przedstawicieli nadzoru pedagogicznego i dwa związki zawodowe.

- A dlaczego nie proponuje się członkostwa w komisji radnemu z komisji branżowej edukacji i kultury? - spytał radny Jędrzejczak.

- Ja jestem w tej komisji, chyba pan nie zaprzeczy - odparł Gierula.
- Ale czy komisja nie powinna w drodze głosowania wybrać swojego reprezentanta - spytał radny. 
- A komisja kogoś wyznaczyła?- odwrócę pytanie.
- Pan przemilczał ten temat na komisji, nie było takiego tematu w ogóle - zauważył radny Jędrzejczak.
- To w takim razie proszę przewodniczącego tej komisji aby następnym razem przegłosowała kandydata - powiedział Gierula.
- Nie otrzymaliśmy, podobnie, jak w innych przypadkach informacji od zarządu z prośbą o desygnację członka komisji - mówił Serenda.- Tak więc troszkę mówi pan tu pod publiczkę. Jeśli rzeczywiście podtrzymuje pan swoje stanowisko to Komisja Edukacji nawet po sesji może się zebrać i wybrać radnego do składu komisji konkursowej. Zarząd powiatu podejmie uchwałę o rozszerzeniu składu komisji i mamy sprawę załatwioną.
- Jesteśmy już po powiadomieniu członków komisji o posiedzeniu i procedura jest zakończona - odparł Gierula.
- A nie, bo to jest pański kolega prawda? - spytał Jędrzejczak.
- Nie, proszę zajrzeć sobie do prawa oświatowego, dlaczego nie można - odparł członek zarządu.
- Członek komisji branżowej powinien być, a nie powinno być kolegi partyjnego, więcej przyjaciela jedynego kandydata, nie powinno być pracownika służbowo podległego i finansowo zależnego od przyjaciela kandydata, nie powinno być zawodowo, służbowo, organizacyjnie czyli wicedyrektor szkoły. W komisji powinni znaleźć się przedstawiciele wszystkich związków zawodowych mających reprezentację w tej szkole, tym bardziej typowo związku nauczycieli tej szkoły - mówił radny Serenda.

- Może nie wiecie jeszcze, że cała ta sytuacja do Was wróci, wiadomo że toczą się postępowania, jeszcze pan Pawlak nie ma udowodnione co ma za uszami, ale wszystko trwa. Może jeszcze tego nie czujecie - powiedział do zarządu powiatu Marek Drabik. 

- To co tu usłyszałem, to to że radny Serenda nie chce dyskutować o finansowych osiągnięciach dyrektora "Staszica" w pozyskiwaniu środków na modernizację szkoły. Rozumiem, że radny źle się czuję jeśli ma mówić o sukcesach dyrektora, które są olbrzymie - mówił Jacek Urbaniak z PO. -W ciągu pięcioletniej kadencji dyrektora ta szkoła pod każdym względem się zmieniła na lepsze. Patrząc od strony dofinansowania i zakupów wyposażenia. Wyniki nauczania nie są gorsze niż wcześniej, a lepsze. A kilka nieszczęśliwych osób, które nie chciały się podporządkować nowym regułom, które pan dyrektor postawił, urasta do ogromnego problemu. Powtarzam to są trzy, czy cztery osoby, które niewiele wnoszą. A tu są ciągle podnoszone jako problem. Jeśli jest jakaś konkurencja i miał odwagę krytykować, to mogła mieć odwagę stanąć do konkursu. Nikt tego nie zrobił, w związku z tym ja nie widzę żadnego problemu.
- Co ma pan na myśli mówiąc "nieszczęśliwe osoby" i że "nic nie wnoszą do szkoły'"- spytał radny Serenda.

- Przypominam, że jesteśmy w punkcie sprawy międzysesyjne zarządu powiatu - powiedział Marek Jankowski, przewodniczący Rady (PSL).

- Sprawa konkursu właśnie wynikła między sesjami, dlatego o tym rozmawiamy, a ponadto to czy nie daj Boże dyrektor Janusz Pawlak znów zostanie dyrektorem "Staszica" interesuje setki nauczycieli w powiecie kutnowskim - odparł Serenda. - Jeśli chodzi o te środki finansowe, pan Skarbnik może powiedzieć, szkoła odbiera 60 procent środków przeznaczonych na szkoły w powiecie, a 40 procent jest dzielone między resztę wszystkich szkół. A dlatego żeby w tym roku mógł się dyrektor pochwalić, że miał taki ogromny sukces i żeby się pochwalić. 
- Bardzo proszę aby nie podchodził pan do edukacji w powiecie ad personam - powiedział Gierula. - Z zakupionych do warsztatów sprzętów będą korzystać również uczniowie i słuchacze CKU, szkoły w Żychlinie, to nie dla nauczycieli tylko dla uczniów. Chcemy uruchomić tam kurs. 

- Miałem się nie wtrącać. Do wszystkich reprezentantów partii politycznych, jeśli ktoś jest bez grzechu niech pierwszy rzuci kamieniem. Zarząd Powiatu w Kutnie korzysta ze swoich uprawnień, może nie najlepiej, ale są to jego uprawnienia, aby komisja wyglądała tak nie inaczej. Zawsze widać potężną różnicę między startującymi, zdziwienie było jak zapadała jednomyślna decyzja - mówił Krzysztof Debich Starosta Kutnowski (Komitet Obywatelski).  - Mówię tu na przykład o konkursie na dyrektora CKU. Zawsze się znajdzie znajomy znajomego, ale w komisji konkursowej wszyscy powinni  rozstrzygać zgodnie ze swoim zapatrywaniem.  Wyobrażałem sobie, że w konkursie na dyrektora Zespołu Szkół nr 1 będzie spora konkurencja, że te spory środowiskowe to spowodują. Myślę, że każdy z tych ludzi, którzy by chcieli startować może nie ma co konkurować, nie można zakładać jakie są przyczyny braku wielu kandydatów. Chodzi o to aby ktoś sprawnie tym obiektem zarządzał. Nikt się nie zgłosił, a ja cały czas słyszałem, że mają się zgłaszać osoby z innych szkół. 

- To że obrabiarka trafiła do tej szkoły to też zasługa pana dyrektora. Cztery lata temu, jak oglądałem te warsztaty to tam nie było żadnego zaplecza, chłopaki z dziewczynami się przebierali, korzystali ze wspólnych toalet. Oprócz tego, że uruchomił, dosprzętowił, to młodzież może w różnych miejscach tego warsztatu uczestniczyć w zajęciach - mówił Jacek Urbaniak. - Poprawił bezpieczeństwo, stworzył warunki do postawienia tam obrabiarki. 

- Chciałbym aby ktoś z Prawa i Sprawiedliwości przedstawił gdzieś wyżej to jak działa Platforma Obywatelska w samorządzie powiatowym.  Powiatem Kutnowskim zapełnicie sobie ogólnopolską kampanię wyborczą do samorządów, bo tu są świetne przykłady funkcjonowania PO i takimi twarzami jak Janusza Pawlaka czy Artura Gieruli możecie razić w kampanii -Serenda radził radnym z PiS.

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
Brutalna prawda radnego o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora

Brutalna prawda radnego o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora

Brutalna prawda radnego o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora

Brutalna prawda radnego o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora

wandea, 15.05.2017 16:01|czytane: 6068 razy|91 komentarzy|komentuj
Maciej Małysz
Klemens Widwont
Czy ten, kto chce być wicestarostą czy starosta z PiS, a także zbawić kutnowski PiS to jakie ma wykształcenie - ma studia, nie ma studiów, ma maturę, nie ma matury ? Kto w ogóle jest - jakiś nowy wynalazek Debicha ?
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
10 dni temu
Miłosz Talat Skoro taki jesteś dokładny i wypytujesz to zapytaj jakie ma wykształcenie obecny wicestarosta ?
10 dni temu
 · 
 · 
2
Abdon Rucki Dobre pytanie Klemens - jak sa ambicje, to powinna za tym iść szkola.
10 dni temu
 · 
 · 
2
Rachela Puzik Abdon dobre pytanie to zadał Miłosz.
10 dni temu
 · 
Karol Maćkowyj Czy wiecie jakie wykształcenie ma ten co jest przewodniczącym komisji ds. finansów???
10 dni temu
 · 
Radosław Bernard
KORUPCJA POLITYCZNA W POWIECIE KUTNOWSKIM - to również Janusz Pawlak ze "Staszica" i Ewa Sćisłewska "z Przemysłowej". My się taką sytuacja irytujemy a oni jak gdyby nic walą głupa i śmiejąc się nam w twarz mówią - I CO NAM ZROBICIE?
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
10 dni temu
Ryszarda Solary Wszystko do czasu.
10 dni temu
 · 
 · 
4
Tristian Adamski
Para orłów wyszła z jednego gimnazjum wszyscy tam odetchneli ,że ich niema.Niestety niszczą teraz Staszica ich cynizm i bezczelność długo pozostaną w naszej pamięci.Pamiętajcie przy wyborach żeby garguła nigdy nie zaistniał w polityce,jest niegodzien sprawować funkcje publiczne.PAMIĘTAJCIE
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
11 dni temu
Kamil Czeczel tak samo jak suflerzyna - bez czci i honoru !
11 dni temu
 · 
 · 
5
Prokop Szabaniewski A suflerzyna to gdzie się podziała, coś go nie widać . Spadłą mu aktywność? Są na to tabletki.
10 dni temu
 · 
 · 
3
Emilian Furlej
Na każdego przyjdzie jego kolej.
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
11 dni temu
Leopold Ejsmont
Coś mi się zdaje, że Pawlaka czekają ciężkie czasy, no i innych jego kolesiów, typu Erwina również.
Chyba worek z ich problemami niedługo się rozwiąże i otworzy Puszka Pandory. Urbaniak w tym TBS-ie, to chyba też robi różne cudeńka, które należałoby prześwietlić.
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
11 dni temu
Kamelia Breanski Czy to prawda ,że umorzył długi jednemu z rozbuchanych reklamami portali?
11 dni temu
 · 
 · 
8
Miłosz Stasiewicz chodzi o Kutnowskie Centrum Ignorancji? Tam też cuda się dzieją... pseudodziennikarzyny skorumpowane. Zlikwidować tych szmalcowników Kabaret pod Wyrwigroszem
11 dni temu
 · 
 · 
4
Karol Kawaler
Próba zrzucania odpowiedzialności na PiS za, co dzieje sie w samorzadzie powiatowym i miejskim jest kuriozalna. PiS wygrał wybory, ale został zepchnięty do opozycji. Postawiono mu warunki nie do przyjęcia. 4 radnych z KO miało miec funkcję starosty, 5 radnych z PSL miało mieć funkcje wicestarosty, a PiS mający 7 radnych miał dostać funkcję spolecznego członka zarządu i miał żyrować cały układ, czyli politykę rządów i rozdawnictwa w wykonaniu Debicha i Trawczyńskiego. Dodatkowo to miała być osoba zaakceptpwana przez Debicha. Szef PiS w Kutnie miał byc wykluczony z objęcia jakiejkolwiek funkcji. Miał tylko zyrować politykę obłaskawiania w wykonaniu Debicha i Trawczynskiego. Ci dwaj faceci chyba na glowę upadli, że któs takie warunki przyjmie. Podejmowano równiez próby rozbicia PiS i zmacerowania radnych PiS w Radzie Powiatu. Przejawem tego była próba zbuntowania przeciwko Klopotowskiemu młodzieżówki PiS w Kutnie, absurdalne oskarżenie Klopotowskiego o tzw. kłamstwo lustracyjne, i.t.d... Tak bylo przez 2,5 roku. Debich, Trawczyński i Urbaniak sami sie przejechali, a efektem ich rządów jest obecne bagno w samorządzie powiatowym. Jak widać, co niektórzy nie moga przeboleć, że nie sa w stanie wedrzeć sie do PiS i przejąć nad nim władzę. Ambicje pana Jędrzejczaka sa powszechnie w PiS znane. On chce, i to bardzo chce, ale członkowie PiS, którzy go dobrze znają, jakos nie chca go jako szefa. Cos w tym jest.
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
11 dni temu
Mikołaj Krysiński Kolego nie jesteś chyba w temacie. Dla PiS idealnie było wejscie w koalicję z komitetem, a nie z PO - PSL. Komitet Debicha w dodatku ma poparcie Solidarności. W ten sposób PiS pozbylby się konkurencji politycznej na wsi i ostatecznie zmarginalizowałby PSL. Komitet zaś PO. Układ idealny KO-PiS. Jedrzejczak wicestarostą z ramienia PiS. Kłopotowski nie wchodzi w rchube ponieważ on nie wie o czym mówi i jest totalnym ignorantem. W samorzadzie zaś potrzebni sa ludzie mertoryczni tacy jak Jadrzejczak, Drabik, czy Ciąpała. Problem polegal na tym, że za Klopotowskim stoi Sapiejka i Dębski, dla ktorych smiertelnym zagrożeniem jest Debich i jego doradcy , a Matuszewski to wszystko toleruje bo slaby PiS w Kutnie jest mu na ręke.
11 dni temu
 · 
 · 
5
Lena Ziemba Mikołaj po części masz rację . To co się dzieje a dzieje się źle jest po prostu dzięki kłopotowi.
11 dni temu
 · 
 · 
7
Eryk Piersieński Mikolaj, ty nie rozumiesz abecadła. PiS nie wejdzie w układ rządzenia Powiatem, póki starostą będzie tak skompromitowana osoba jak Debich, a członkami koalicji bedą takie osoby jak radny Ziółkowski. Przestań chodzić do starostwa, gdyż paranoja jednego człowieka zaczyna udzielać sie również tobie. Niech to bagno przegnije samoistnie do końca. Na wybory bedzie czysta sytuacja.
11 dni temu
 · 
 · 
11
Aron Iszyra a kłopot to co ? jest OK. Nie, ten szkodnik nie jest lepszy od całej sitwy i musi odejść !!!!
11 dni temu
 · 
 · 
6
Mieczysław Mars
Kutnianie, obywatele, nauczyciele Staszica obudźcie się wreszcie. Dołączcie do walczących o prawdę i przestrzeganie prawa, a nie się później dziwicie, że nic się nie zmienia w powiecie, w starostwie, w szkole. Ktoś ma to za Was zrobić? No kto? To Wy jesteście obywatele, przypomnijcie sobie o Waszych obowiązkach, a nie tylko narzekać i narzekać. A jak ktoś już walczy o prawdę i sprawiedliwość, to jest szykanowany, odsuwacie się od niego, wbijacie nóż w plecy i chowacie się pod stołem.
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
11 dni temu
Lesław Tayler Zgadzam się z Mieczysławem!!! Takie cwaniaki jak Pawlak, Gierula i klika w starostwie nie mieliby szans zepsuć świetnej szkoły, jaką był kiedyś Staszic, gdyby nie poparcie oportunistów pokroju Żurada, Sztarbała, Pawłowska. Przykre, że osoby te przyczyniają się do upadku własnego miejsca pracy, spiskują przeciwko kolegom i koleżankom, kopiują cudze prace, fałszują dokumentację (innowacje, zajęcia unijne, które odbywają się tylko w teorii), żeby tylko na papierze ich praca wyglądała dobrze, żeby tylko kolejny rok mieć dodatek motywacyjny.
11 dni temu
 · 
 · 
19
Marta Ostrejko Bo dla niektórych Micha Jest Najważniejsza.Nie idźcie tą drogą bo poczytajcie inny artykuł jak można upaść i spaść bo im wyżej się siedzi tym upadek boleśniejszy.
11 dni temu
 · 
 · 
13
Abelard Sielanka
kilka moja refleksja w odniesieniu do trzech napisanych artykułów, poruszających bardzo istotne według mnie kwestie.

Po pierwsze:
„Dziękuję” panie Kaczyński za to, że kolejny raz mnie pan oszukał przed wyborami, na co dałem się po raz drugi nabrać. W efekcie, w mieście nadal będzie rządzić skompromitowana i według mnie skorumpowana mafia niejakiego „błyskotliwego” i umoczonego seplona, a w powiecie taka sama, pod przywództwem sądzonego już kilka razy „kryształowo czystego cwaniaka”: tzw. czerwonej purchawy – nadętego z głupoty i braku cech porządnego człowieka – górniczynę i jego obrzydliwe otoczenie.

Po drugie: jako że w Kutnie PiS nie istnieje, a to co się nim chce nazywać to kilka kreatur pod „przywództwem” debiliusza kondzia, kutnowska kanapowa imitacja partii, będzie nadal skutecznie wspierać w/w sitwę – mafię w obu postaciach, nie mając wpływu zupełnie na nic.

Po trzecie:
Ostatnia moja uwaga dotycząca byłego prokuratora: kto się zadaje z mafią, o której już napisano na początku ii zamiast aresztować skorumpowane dziadostwo współpracuje z nim, tak właśnie kończy.
PS. Proponuję aby milicyjno – ubecko – nihilistyczne sługusy z tzw. bezrady wniosły do „pana prezydenta” interpelację aby raczył przyjąć z waszych nikczemnych łap KORONĘ KSIĘSTWA KUTNOWSKIEGO, które możecie już zacząć zakładać.

OBYWATEL – JEDEN Z KILKU, BYĆ MOŻE KILKUNASTU (NA 40 TYSIĘCY LUDZI Z KUTNA) OSÓB WALCZĄCYCH Z PRZESTĘPCZOSCIĄ ZORGANIZOWANĄ W SAMORZĄDACH I INSTYTUCJACH !

 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
11 dni temu
Ignacy Piotrowiak
te gęby co się powtarzają to już niedobrze się robi - wykopać wszystkich i nowych wziąć.
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
11 dni temu
Tristian Adamski id.z na wybory i sobie wybierz nikt za ciebie tego nie zrobi'
11 dni temu
 · 
 · 
2
Ignacy Marcińczyk
Za całą 'patologię" w powiecie odpowiadają władze PiS z Matuszewskim na czele. wielu wartosciowych ludzi odeszło z PiS na przestrzeni lat. Proszę sobie przypomniec słynne zjęcie z ulicy Sienkiewicza z otwarcia biura poselskiego posła Zalewskiego. Gdyby Matuszewski posluchał wowczas mądrych i uczciwych ludzi to dziś PiS mialby miniumum swojego wiceprezydenta oraz rządziłby w powiecie z poparciem NSZZ Solidarność. Tak się nie stalo. To Matuszewski wepchnął Debicha w ramiona PO - PSL. To on legitymizowal koalicje PiS z PO łaśnie z Gierulą i Pawlakiem i całą komunistyczną schedą. Wiec wszyscy Wy patrioci lokalni, ucziciwi ludzie, proszę mieć pretensje do Matuszewskiego i innych z PiS, którzy wspierają Kłopotowskiego. Ile to razy Pan Jedrzejczak prosił, pisał i starał się aby zostać szefem PiS? I co z tego wynikło?Nicccc. Więc Pawlak bedzie dyrektorem dzieki PiS.
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
11 dni temu
Odyseusz Paweł Rybka Ignacy, to są brednie, wywody chlopka roztropka napisane pod dyktando tych, co rządzą w mieście i w powiecie. PiS nie będzie żyrował akcji rozdawnictwa i obłaskawiania swoich ludzi przez Burzynskiego i Debicha nie mając realnego wpływu na to, co dzieje sie w samorządach.
11 dni temu
 · 
 · 
15
Mikołaj Krysiński Dla PiS idealnie było wejscie w koalicję z komitetem, a nie z PO - PSL. Komitet Debicha w dodatku ma poparcie Solidarności. W ten sposób PiS pozbylby się konkurencji politycznej na wsi i ostatecznie zmarginalizowałby PSL. Komitet zaś PO. Układ idealny KO-PiS. Jedrzejczak wicestarostą z ramienia PiS. Kłopotowski nie wchodzi w rchube ponieważ on nie wie o czym mówi i jest totalnym ignorantem. W samorzadzie zaś potrzebni sa ludzie mertoryczni tacy jak Jadrzejczak, Drabik, czy Ciąpała. Problem polegal na tym, że za Klopotowskim stoi Sapiejka i Dębski, dla ktorych smiertelnym zagrożeniem jest Debich i jego doradcy , a Matuszewski to wszystko toleruje bo slaby PiS w Kutnie jest mu na ręke.
11 dni temu
 · 
 · 
2
Eryk Piersieński Mikolaj, ty nie rozumiesz abecadła. PiS nie wejdzie w układ rządzenia Powiatem, póki starostą będzie tak skompromitowana osoba jak Debich, a członkami koalicji bedą takie osoby jak radny Ziółkowski. Przestań chodzić do starostwa, gdyż paranoja jednego człowieka zaczyna udzielać sie również tobie. Niech to bagno przegnije samoistnie do końca. Na wybory bedzie czysta sytuacja.
11 dni temu
 · 
 · 
12
Aleksander Hekier Debich nie Debich, a moze ktos popierany przez Solidarność, a jak wszyscy wiedzą abecadło z pieca spadlo.....
11 dni temu
 · 
Mścisław Schmudde
CZY KTOŚ MOŻE TEN POWIAT WYWALIĆ CAŁY?! LUDZIE PO WYROKACH, PRZEKRĘTY SAME, KŁAMCZUCY CO ONI TAM ROBIĄ? SERENDA POWINIEN ZOSTAĆ RESZTA WYPAD.
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
11 dni temu
Marcin Stelmach
To, co mówi Debich bez cienia żenady pokazuje nam dobitnie, że samorząd powiatowy w tej formule personalno - plemiennej z tym starostą na czele wyczerpał się.

Proste jak drut uwagi radnego Urbaniaka o osiągnięciach dyrektora Pawlaka sa co najmniej nie na miejscu. Sam został powołany przez Burzynskiego w "polityczny sposób" na początku jego 1 kadencji w czasie, gdy szwagier Urbaniaka był radnym związanym z Burzyńskim i jednym z jego najbliższych współpracowników. Kolejność po wyborach była nastepująca - rada nadzorcza, a później prezes. Nie wiem, czy wtedy posiadał juz wyższe wykształcenie uzyskane w WSGK.

Myślę, że Janusz Pawlak ma nominację w kieszeni. Sam był bardzo aktywnym członkiem PO w Kutnie. Będzie miał wsparcie partyjnego kolegi Gieruli z PO, pani Żurady, ktora kandydowała z list PO i pani Pawłowskiej, swojej drugiej zastępczyni. Będzie miał również poparcie PSL w osobach Trawczyńskiego i Jerzego Pawlaka, co wynika z zaszłości historycznych i powiązań jego rodziny i jego samego z ZSL(poprzednik PSL w czasach PRL). Reszte musi wziąć na siebie Debich i przekonać przedstawicieli rady rodziców i związków zawodowych, a "czarować" potrafi.

Pokazuje to ponury obraz samorządu powiatowego. Niestety, tak sie dzieje, kiedy nami rządzą, mają wpływ na sprawy Powiatu i wydają publiczne pieniądze ludzie bez kręgoslupa. O tym, jacy to patrioci, jak kompetentne i wykształcone osoby (wokół tłum historyków, nawet doktorów) pokazała dobitnie sprawa tzw. rocznicy powstania powiatu. Postawili oni laurkę tym, co Polaków gnębili, wieszali, rozstrzeliwali, zsyłali na Syberię - rosyjskiemu zaborcy, pogromcy powstania styczniowego, katu Traugutta i członkow Rządu Narodowego.

 · 
Udostępnij
 · 
21
 · 
11 dni temu
Ignacy Marcińczyk Za całą 'patologię" w powiecie odpowiadają władze PiS z Matuszewskim na czele. wielu wartosciowych ludzi odeszło z PiS na przestrzeni lat. Proszę sobie przypomniec słynne zjęcie z ulicy Sienkiewicza z otwarcia biura poselskiego posła Zalewskiego. Gdyby Matuszewski posluchał wowczas mądrych i uczciwych ludzi to dziś PiS mialby miniumum swojego wiceprezydenta oraz rządziłby w powiecie z poparciem NSZZ Solidarność. Tak się nie stalo. To Matuszewski wepchnął Debicha w ramiona PO - PSL. To on legitymizowal koalicje PiS z PO łaśnie z Gierulą i Pawlakiem i całą komunistyczną schedą. Wiec wszyscy Wy patrioci lokalni, ucziciwi ludzie, proszę mieć pretensje do Matuszewskiego i innych z PiS, którzy wspierają Kłopotowskiego. Ile to razy Pan Jedrzejczak prosił, pisał i starał się aby zostać szefem PiS? I co z tego wynikło?Nicccc. Więc Pawlak bedzie dyrektorem dzieki PiS.
11 dni temu
 · 
 · 
9
Ola Rzadkiewicz Dzień dobry, tylko prawda jest ciekawa. Pozdrawiam
11 dni temu
 · 
 · 
5
Izydor Jacek Tyszka Pani Olu , ale kto tej prawdy a szczególnie we władzach kutnowskich che słuchać? Oni słuchają klakierów i takich co ja-cuś tu wódki nie widzę, prawda?Kiszą się w kłamstwach, intrygach , popierają jeden drugiego byle utrzymać się na stołkach ,a powinni odpaść jak stary tynk od ściany.
11 dni temu
 · 
 · 
5
Izydor Jacek Kuziora Ignacy, ty masz chyba problem z głową. To, co piszesz kupy sie nie trzyma, jest nielogiczne, wyssane z palca, a wręcz absurdalne. Czuje w tym ręke twojego mistrza ze starostwa, który od lat słynie z paranoicznych wizji i pomysłów.
11 dni temu
 · 
 · 
12
Mikołaj Krysiński Dla PiS idealnie było wejscie w koalicję z komitetem, a nie z PO - PSL. Komitet Debicha w dodatku ma poparcie Solidarności. W ten sposób PiS pozbylby się konkurencji politycznej na wsi i ostatecznie zmarginalizowałby PSL. Komitet zaś PO. Układ idealny KO-PiS. Jedrzejczak wicestarostą z ramienia PiS. Kłopotowski nie wchodzi w rchube ponieważ on nie wie o czym mówi i jest totalnym ignorantem. W samorzadzie zaś potrzebni sa ludzie mertoryczni tacy jak Jadrzejczak, Drabik, czy Ciąpała. Problem polegal na tym, że za Klopotowskim stoi Sapiejka i Dębski, dla ktorych smiertelnym zagrożeniem jest Debich i jego doradcy , a Matuszewski to wszystko toleruje bo slaby PiS w Kutnie jest mu na ręke.
11 dni temu
 · 
Eryk Piersieński Mikołaj, nie wypisuj tych bredni, które dyktuje ci Debich. Przestań chodzić starostwa,gdyż paranoja jednego czlowieka jak widać udziela się. Wkrótce bedziesz potrzebował nie nie glosów, ale pomocy medycznej.
11 dni temu
 · 
 · 
12
Aleksander Hekier Brednie a moze i nie bednie. Fakty są faktami. PiS mając 7 mandatów jest w opozycji. Tylko Jędrzejczak mógłby to zmienić. Niestety Matrauszewski kryje Kłopota i cały układ bo to jest korzystne dla niego. Klopot zalatwi mu głosy na kolejne wybory i gra gitara.
11 dni temu
 · 
Stefan Szelążek Aleksandrze, byłby poeta, tylko głowa nie ta.
11 dni temu
 · 
 · 
10
Adaukt Kafarski
To sa zaszłości rządów GAL - GRABOWSKIEJ. Kiedy ta pani obejmowala urząd starosty, nie było nikogo na stanowisku publicznym z Platformy Obywatelskiej w Powiecie Kutnowskim. PO miała wtedy 4 radnych - Gal -Grabowską, Urbaniaka (szefa PO w Kutnie), Gierulę i Kacprowicza. W ciągu tych 4 lat ludzie PO, związani z PO i z ludzmi z Pbjęli w ramach powolania lub tzw. konkursów wiele prestiżowych i dobrze płatnych stanowisk w strukturach Powiatu Kutnowskiego. Byli to:

1/ Mirosława GAL - GRABOWSKA, objeła z rekomendacji PO funkcje Starosty,
2/ Artur GIERULA, dzialacz Pbjął funkcje Członka Zarządu,
3/ Dariusz JABŁOŃSKI, powiązany rodzinnie z szefem PO w Kutnowskiem Urbaniakiem, objął funkcje
Sekretarza Powiatu,
4/ Janusz PAWLAK, dzialacz PO, objał funkcję Dyrektora Zespołu Szkół nr 1,
5/ Radosław PAWLAK, kandydujący z list PO w wyborach, został Dyrektorem DPS,
6/ Danuta RACIBORSKA, kandydująca z list PO w wyborach, została Dyrektorem Powiatowego
Urzędu Pracy,
7/ Jerzy RUNIŃSKI, dzialacz PO, zostal Przewodniczącym Rady Nadzorczej PKS - firmy podlegającej
wtedy Powiatowi i był ostatnim Prezesem PKS przed jego sprzedażą.

Po wyborach w 2014 roku PO weszla w układ koalicyjny z Komitetem Debicha i PSL. Utracili oczywiście funkcje starosty i z powodu konfliktu z Solidarnościa funkcję dyrektora PUP, ale utrzymali lwią część funkcji. Z dawnego składu pozostali:

1/ Artur GIERULA, ktory został zawodowym Czlonkiem Zarzadu (wcześniej był społecznym),
2/ Dariusz JABŁOŃSKI, Sekretarz Powiatu,
3/ Janusz PAWLAK, Dyrektor ZS nr 1,
4/ Radosław PAWLAK, Dyrektor DPS,

Do tej grupy już za rządów Debicha dołączył:

5/ Jerzy RUNIŃSKI, który został Dyrektorem Wydziału Komunikacji w Starostwie.

TO JEST OBRAZ RZĄDÓW I WSPÓLRZĄDÓW PLATFORMY OBYWATELSKIEJ W POWIECIE KUTNOWSKIM
 · 
Udostępnij
 · 
21
 · 
11 dni temu
Ignacy Marcińczyk Dzięki temu co napisałem wcześniej. Brawo Matuszewski
11 dni temu
 · 
 · 
2
Vanessa Tuhan Zapomniałeś napisać o istotnej w tym wszystkim cichobździeja czyli PSLu. Ci mają w tym co się dzieje w starostwie ogromny udział.
11 dni temu
 · 
 · 
2
Teodor Thore Ten Jabłoński chyba został sekretarzem z poręki SLD, czyli postkomuny. Później go nie bylo i znów powrócił, tym razem z PO. Brawo panie Debich, i pana niektorzy przedstawiali jako dekomunizatora.
11 dni temu
 · 
 · 
13
Izydor Jacek Kuziora Ignacy, ty masz chyba problem z głową. To, co piszesz kupy sie nie trzyma, jest nielogiczne, wręcz absurdalne. Czuje w tym ręke twojego mistrza ze starostwa, który od lat słynie z paranoicznych wizji i pomysłów.
11 dni temu
 · 
 · 
14
Tristian Adamski Najbardziej wytrwały pływak starostwa to sekretarz jemu gęstość ani kolor wody nie przeszkadza zawsze wypływa na wierzch.Mam nadzieję ,że następna władza pozna się na nim.W pracy wiecznie zajęty i tylko nieliczni widzą ,że biega z pustymi taczkami
11 dni temu
 · 
 · 
10
Balbin Huba Tristan, a co na to Debich dekomunizator i antykomunistyczna Solidarność.
11 dni temu
 · 
 · 
8
Symeon Niewiadomski
Jakby Pan Serenda był dyrektorem to chyba przychodziłabym do szkoły nawet w soboty i niedzielę,tylko żeby na niego popatrzeć Jezu,nie dość,że pięknie mówi to jeszcze jak wygląda,szok
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
11 dni temu
Otto Stendeck
Gdzie ci chętni na dyrektora? Są tacy mądrzy, kompetentni, wszystko wiedzą, przygotowywali się co najmniej 4 lata do konkursu, typowali, obsadzali.Przyszedł upragniony czas, kiedy mogą zaprezentować przed komisja swoją wizje dobrej zmiany... i co? Potrafią tylko krzywdzić innych anonimowo. Obrzydliwe!
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
11 dni temu
Bolesłw Syberg Czy ty masz gorączkę kuzwa ? Przy takim układzie sił tylko boss Janusz jest niepokonany.A on ma wizje które przygotuje mu M Ż ;
11 dni temu
 · 
 · 
11
Sonia Bronak oo i nawet ten z Daberka nie startował co wszędzie startuje pewnie przewidział wynik.
11 dni temu
 · 
 · 
6
Otto Stendeck
Musicie tu wylewać swoje żale i szczuć? Jak komuś nie pasuje, zwalnia się i idzie tam, gdzie dyrektor mu pozwoli sobą rządzić...Tylko gdzie? Może w ALO? Cha, cha, cha!!! Żaden szef nie trzymałby nawet tydzień takich zadymiarzy!!!!! My chcemy normalnie pracować. Dość!!!
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
11 dni temu
Wasyl MikurdzinaJ: Żaden NORMALNY szef nie trzymałby kiepskiego pracownika bez kwalifikacji.
11 dni temu
 · 
 · 
9
Kordian Horain Łobroncy pracy się znaleźli , a gdzie jesteście jak Wasze koleżanki są zwalniane a zostają te na zastępstwie , bo się mizdrzą do dyrektora albo laurki mu robią.Dyrektor jaki jest każdy widzi ale nie trawię wazeliniarzy. W ALO se tez nie popracują Wosko ma ponad 80 a wieczny nie jest chyba ze się znajdzie inwestor szkoła jak powstanie tak zniknie
11 dni temu
 · 
 · 
7
Kamil Gerlitzki A CO JAK KIEPSKI JEST DYREKTOR? TAK JAK W TYM PRZYPADKU?
11 dni temu
 · 
 · 
4
Adrian Oebschelwitz
BRAWO BARTEK.
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
12 dni temu
Serafin Wczele
Pawlak zniszczył tę szkołę przy pomocy Żurady. Teraz doszła jeszcze Ewa Pawłowska. Teraz już w ogóle nie będzie hiszpańskiego w szkole, bo trzeba dać pani od rosyjskiego półtorej etatu w nagrodę za postawę uwielbienia dyrektora Pawlaka.
 · 
Udostępnij
 · 
30
 · 
12 dni temu
Oktawian Donimikowski Półtora etatu jak już coś .
12 dni temu
 · 
 · 
4
Achacy Sołtysiak Czy tu chodzi o dobro ucznia
12 dni temu
 · 
 · 
4
Klemens Zydowo No właśnie, pół klasy wybiera hiszpański, a potem się im każe uczyć rosyjskiego na siłę, ech...
12 dni temu
 · 
 · 
14
Tycjan Rydz to dlaczego nikt nie zdaje matury z rosyjskiego? Przecież mają więcej godzin niż normalnie- innowacja!?
12 dni temu
 · 
 · 
16
Kordian Horain Z hiszpańskiego francuskiego te
11 dni temu
 · 
 · 
2
Kordian Horain Tez nie
11 dni temu
 · 
 · 
2
Edgar Gierłowski Decyzja czy zdają maturę z hiszpańskiego to jedno, ale, że zostają oszukani, bo obiecuje się hiszpański w szkole, a potem Dyrektor kłamie, że chętnych nie było, to żenada.
11 dni temu
 · 
 · 
13
Julian Krzystkiewicz
Pisarz to człowiek, który nauczył swój umysł nieposłuszeństwa.

Kochać coś - znaczy dla poety: wprowadzić to coś do swojej wyobraźni, ogrzewać i hołubić, bawić się tym, przepoić je własną duszą, ożywić własnym tchnieniem.

Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.

Wielu życiowych rozbitków to ludzie, którzy nie zdawali sobie sprawy, jak bliscy są sukcesu, kiedy się poddali.

NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.....

Dziś mamy imieniny Nadziei. Wszystkim dzieciom Ziemi Kutnowskiej od 0 do 99 lat, aby nigdy nie tracili nadziei i się nie poddawali, życzy PTO"R".
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
12 dni temu
Beniamin Szczuka
Dawno nie było słychać o wszechmataczu garguli,jak zwykle wyplynął z mętnej wody.Kiedyś na tym forum napisałem ,że zrobię wszystko żeby więcej go nie wybrano do władz samorządowych,lista jego kombinacji jest co raz dłuższa,podtrzymuję moje postanowienie.
 · 
Udostępnij
 · 
21
 · 
12 dni temu
Igor Lorenczuk A kto to jest Gargula, bo nie wiem
11 dni temu
 · 
Mścisław Schmudde Wyślij wszystko do CBA jako załącznik też GANGRENULI nie trawię.
11 dni temu
 · 
 · 
3
Erazm Tepper
ja rozumiem, że wielu nauczycieli boi się o swoją pracę. A nie boją się postępować ja tchórze? Jaki to przykład dla młodzieży, że się jest uległym w obliczu zła? Jaki przykład stanowią dla własnych dzieci, jeśli nie stają w obronie pokrzywdzonych i dyskryminowanych? Co za beznadziejna szkoła się zrobiła z tego Staszica? Jeśli nie należę do grupy rodziców sponsorujących szkołę, to moje dziecko nie może liczyć na pomoc i ochronę?????? I jeszcze ma je uczyć byle jaki nauczyciel bez kwalifikacji, bo z obawy przed utratą pracy popiera dyrektora i jest mu potrzebny, żeby podnieść karnie łapkę na radzie pedagogicznej?
 · 
Udostępnij
 · 
28
 · 
12 dni temu
Alfred Obuch Do takich szczególnie należy Sztarbałka, która do tej pory nie ma magisterium i nie powinna uczyć, ale Pawlakowi schlebia, mizdrzy się, choć nie tak dawno prześmiewała sie z niego wraz ze swoimi wychowankami.
12 dni temu
 · 
 · 
29
Filip Bazylewski No i takich nauczycieli promuje dyrektor Pawlak.
12 dni temu
 · 
 · 
25
Cezar Weronin To ta Sztarbała jeszcze uczy w tej szkole? Masakra, ona przed kilku laty uczyła w klasie mojej córki. Skoro ona nie ma mgr, to jakim prawem uczy w szkole?
12 dni temu
 · 
 · 
25
Jędrzej Ubysz ale ma najlepszą pracownię zasłużyła
11 dni temu
 · 
 · 
13
Lechosław Bogusławski
Pawlak wytypował Żuradę i Pawłowską, sprowadził rzeszę nauczycieli z gimnazjum, żeby zagłosowali na nie. Takiej żenady, że dyrektor typuje członków RP na konkurs, w tym wicedyr., to chyba w zadanej szkole nie ma. Rodziców też swoich wybrał, no i pozamiatane...do czasu...
 · 
Udostępnij
 · 
30
 · 
12 dni temu
Dominik Staszczak
Pan radny Urbaniak popierał zwolnienia zw PUP szastając publicznymi pieniędzmi , teraz przez pół kadencji milczy by cudownie odzyskać głos w obronie kolegi partyjnego- ot taki radny
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
12 dni temu
Oktawian Donimikowski Odzyskał głos w sprawie kolegi z grzybowego plakatu w innych sprawach milczy , milczy , milczy.
12 dni temu
 · 
 · 
10
Bartosz Szlunko Niemota Urbanioczek, któremu pracę dyplomową przygotował szwagier, ma żal do nauczycieli, że jego brat już nie robi remontów w tej szkole.
12 dni temu
 · 
 · 
15
Eustachy Mazur
To p. Pawłowska zmierza do poziomu żenady Żurady ze swoim poparciem dla Pawlaka? Ale co się dziwić, skoro ma konkretne benefity z tytułu sprzyjania działaniom dyrektora, dodatek motywacyjny przecież nie za wybitne osiągnięcia pedagogiczne, co? Jeszcze rok temu udawała taką zażenowaną postawą Pawlaka i Żurady, a teraz przyjaciele tacy?
 · 
Udostępnij
 · 
30
 · 
12 dni temu
Lesław Bury
Były Prokurator Rejonowy z Kutna, Sławomir E. w ubiegłym tygodniu został zawieszony w czynnościach. Wiele wskazuje na to, że Sławomir E. będąc pod znacznym wpływem alkoholu zaatakował policjantów z Łodzi. Śledztwo w tej sprawie już prowadzi łódzka prokuratura.
Prokuratura Okręgowa w Łodzi zawiesiła Sławomira E. w czynnościach. Przeciwko śledczemu wszczęto także postępowanie służbowe.

- W piątek sprawa została przekazana Prokuraturze Regionalnej w Łodzi. Szczegóły sprawy są ustalane – mówi prokurator Maciej Kujawski z Prokuratury Krajowej.

- Jest to postępowanie przygotowawcze, więc jego szczegóły są niejawne. Dlatego nie mogę udzielić więcej informacji w tej sprawie - mówi Krzysztof Bukowiecki, rzecznik prasowy Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

Cała sytuacja ma prawdopodobnie ścisły związek z wydarzeniami z ubiegłego tygodnia, w których czynny udział brał E. Jak udaje nam się nieoficjalnie ustalić, były prokurator rejonowy miał wdać się w szamotaninę i uderzyć, prawdopodobnie w nogi, jednego z policjantów z VII komisariatu policji w Łodzi. Sytuacja zaczęła się od tego, że E. na jednym z łódzkich osiedli zakłócał spokój i "dobijał" się do jednego z mieszkań. Zaniepokojeni lokatorzy wezwali policję. E. miał być kompletnie pijany, prawdopodobnie miał zakrwawioną twarz. Oprócz uderzenia mundurowego miał także grozić policjantom, twierdzić, że "wszystkich ich wyp... z roboty". Miał także kierować groźby w stronę ratowników medycznych. Po tej sytuacji trafił na izbę wytrzeźwień. Kilka dni po tych wydarzeniach podjęto decyzję o jego zawieszeniu i wszczęciu przeciwko niemu postępowania służbowego.

 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
12 dni temu
Ferdynand FGński a gdzie te informacje można znaleźć?
12 dni temu
 · 
 · 
2
Mira Pozniak Ciekawe gdzie są teraz kutnowscy lokalni koledzy u tzw władzy?
12 dni temu
 · 
 · 
8
Patryk Bockhorni www.fakt.pl/wydarzenia/polska/lodz/prokurator-z-ku tna-narozrabial-w-lodzi-przeklinal-i-uderzyl-polic janta/2gkh2p2
12 dni temu
 · 
 · 
7
Adolf Dzenteltyki
Debich jak zwykle gada niczym potłuczony, choć sam bardzo dobrze zna realia tej szkoły, ale myślę, że dzięki takiej postawie szybciej doczeka się tego na co sobie zasłużył.
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
12 dni temu
Bolesława Rejko Masz rację kilkakrotnie przeczytałem jego wypowiedź i za cholerę nie wiem o co mu chodzi.
12 dni temu
 · 
 · 
8
Abdon Stemowski Debich kompromituje się do reszty, bo już biedaczyna nie wie kim jest. Jacusia szepczącego mu do ucha chwilowo zabrakło, stąd frustracje, bzdurzy trzy po trzy
12 dni temu
 · 
 · 
6
Wilhelm Bazylczuk
O już wiadomo, że drugą z RP jest nominowana przez Pawlaka,przyjaciółeczka Ewcia Pawłowska, którą Anna Pietrzak "wygrzebała" z telefonii Plusa, tkwiłaby tam do dziś. obrazek , jak nisko upada część n-li tej szkoły.
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
12 dni temu
Amadeusz Pieczynga
A pozostali radni to wpadli w stupor i mowę im odebrało?
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
12 dni temu
Rachela Chytomski
Brawo radny Serenda.
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
12 dni temu
Marian Grela Panie Serenda mów pan krótko , zwięźle i na temat bo inaczej całe pytanie rozmywa się i właściwie w tej słownej tyradzie nie wiadomo o co chodzi.
12 dni temu
 · 
 · 
6
Zdzisław Oktobar
Panie Urbaniak a to ,że dosprzętowił i oddzieił ubikacje łącznie z obrabiarką to co za swoje? Przecież inny jak by miał środki tez by to zrobił ,prawda?
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
12 dni temu
Bogumił Rużyński
"A kilka nieszczęśliwych osób, które nie chciały się podporządkować nowym regułom, które pan dyrektor postawił, urasta do ogromnego problemu."Jak pan radny Urbaniak może o nauczycielach wyrażać się ,że są nieszczęśliwi bo nie chcieli się podporządkować dyrektorowi . No to co panie Urbaniak on jest nieomylnym bogiem i wszyscy muszą chodzić na jego pasku nawet jak nie ma racji? No to pan wymyślił. A pan jest szczęścliwy bo zawsze łapka w górze jak każe pryncypał i partia?
 · 
Udostępnij
 · 
29
 · 
12 dni temu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Leszczynianki na Festiwalu Piosenki Zapomnianej
Ludowy Zespół Wokalno-Instrumentalny „Leszczynianki” brał udział w konkursie w ramach VIII Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki Zapomnianej w Wiśniowej Górze. Grupa zaprezentowała trzy utwory ludowe. Jury konkursowe przyznało zespołowi wyróżnienie. – To spory sukces,... [więcej]
Sport
Pierwszy dzień Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Jutro kibicuj naszym dziewczynom
Dziś w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie odbyły się pierwsze mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. Obok Mistrza Województwa – KKS Pro-Basket Kutno w turnieju biorą udział zespoły Enea AZS AJP Gorzów Wielkopolski, MPKK Sokołów OSiR Sokołów Podlaski, Basket Go Przemyśl. Dziś po uroczystym otwarciu... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
KIEROWCA KONTENERY UNIA I POLSKA TEL. 570 849 437 ZATRUDNIĘ KIEROWCĘ NA KONTENERY UNIA I POLSKA TEL 570 849 437... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Pankracy Kniaznin:
2 godzin temu
Filipie, ty nie rozumiesz abecadla. Każdy radny może głosować jak uważa. Nie wolno jednak swoim postępowaniem i zachowaniem obrażać innych ludzi, robić sobie z nich niesmaczne żarty. To są standardy osób aspirujących do funkcjonowania w sferze publicznej, podkreślę europejskie standardy. Trzeba się do nich dostosować. Dodam jeszcze, że mamy również inne - azjatyckie standardy, w Europie typowe dla takich krajów jak Rosja, Białoruś i Ukraina, gdzie naczelną zasadą jest pogarda. Na to nie ma przyzwolenia.
Abdon Gigont:
3 godzin temu
Bartlomiej, z której strony szanowanych, he...he...he..., buta i arogancja nie popłaca.
Teofil Zyburt:
3 godzin temu
Tej dziewczynie, która czyta list wyblakły,tej kobiecie która milczy cały dzień,tej co stawia w noc bezsenną złe pasjanse,i ozdabia nadziejami ciemną sień.Niech się niebo nie kojarzy tylko z deszczem,niech się rzeka nie kojarzy z rzeką łez.
Są na świecie dobre okna w dobrym mieście,
i ta wiara, że w człowieku - człowiek jest.

Nie jesteś sama, nie jesteś sama
uwierz w siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama, nie jesteś sama
są gdzieś okna, które płoną cały czas

Tej dziewczynie, która topi w czarnej kawie,
te tęsknoty których miała pełen skład,
tej kobiecie, która pali bardzo dużo,
i w szufladzie przechowuje biały kwiat.

Niech się miłość nie kojarzy z pożegnaniem,
niech pogoda opromieni każdą myśl,
i niech przyśni się ktoś miły i czekany,
kto nadaje mleczną drogą taki list.

Nie jesteś sama (nie), nie jesteś sama (nie)
uwierz w Siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama (nie), nie jesteś sama (nie)
są gdzieś okna które płona cały czas

Nie jesteś sama, (nie) nie jesteś sama (nie)
uwierz w Siebie, uwierz w ludzi, uwierz w nas.
Nie jesteś sama, (nie) nie jesteś sama (nie)
są gdzieś okna które płona cały czas
są gdzieś okna, które płoną cały czas
są gdzieś okna, które płoną cały czas... Dobranoc, aniołeczku! Dobranoc! Tak trzymaj! PTO"R". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI....
Filip Gładysz:
2
 · 
3 godzin temu
5. A to piękne podsumowanie powyżej napisała Pani Ola. I to nie ta z opola.
Filip Gładysz:
2
 · 
3 godzin temu
5. A to piękne podsumowanie powyżej napisała Pani Ola. I to nie ta z la
Teofil Zyburt:
3 godzin temu
Nie lękajcie się! Wypływajcie na głębię! PTO"R"y o czytelnikach eKutno nigdy nie zapomną. A bez eKutno i Pani Oli PTO"R"y zawieszają swoją oświeceniową, gangsterską i filantropijną działalność. Widziałem ich. Byli w rowie, Żychlinie, Plecce, Orłowie, Piątku, Bielawach, Walewicach, Sobocie etc, etc, etc.
Filip Gładysz:
3 godzin temu
Co ty pierdo..sz! Mieli prawo głosować jak chcieli. Wg twojej filozofii jak głosowaliby na Bryłke to są fajni, jak nie to są be.
Teofil Zyburt:
4 godzin temu
Ku..a, tu coś było! Jakiś komentarz! Chciałem go przeczytać mamie, która nie cierpi programu "Jaka to melodia". I zniknęło? Ludzie! co się dzieje? Znowu kradzież? Policjo! Prokuraturo! Reakcja!
Wiesław Vislicensis:
4 godzin temu
Na pewno znalazłby się policjant z prezencją odpowiednią do pocztu sztandarowego ale ten akurat musi mieć parcie na szkło i lansuje się, bo może to jest sposób na włażenie w... sorki - wspinanie się na kolejny stopień tzw. "pseudokariery"...
Bogumił Mugenschnabel:
4 godzin temu
Ćpuny wierzgają racicami?Na pal ich.
Tymoteusz Wilimowski:
4 godzin temu
Moim zdwniem Pan Wojewoda w tej sprawie postapil jak Pilat w sprawie Jezusa bo jako fukcjonarisz publiczny sam powinien powiadomic prokurature.Taki obowiazek wynika z kodeksu karnego.'
Teofil Zyburt:
4 godzin temu
Matka to osoba o gorącym sercu. Ona wszystko rozumie. Taką Matką była moja teściowa. W wieku 93 lat powiedziała mi, pamiętaj Teofil, sex w małżeństwie jest bardzo ważny, ale sex bez miłości, to jest rynsztok. Kochajcie się.Wspaniała kobieta z klasa. Najlepsza na świecie teściowa. Nalewkami mnie rozpieszczała. Papierosy mi kupowała. Świetny rosół gotowała. A moja baba to nic nie odziedziczyła po mojej wspaniałej teściowej. Nie sprawdziło się powiedzenie: Jaka mać, taka nać. A szkoda?
Pius Murad:
2
 · 
4 godzin temu
Tacy byli mądrzy Serenda i Ziolkowski, a taki wysmiewany przez nich Bryłka sprawił im tęgie lanie.
Pius Murad:
2
 · 
5 godzin temu
Czeslaw, nie bij braw, bo ci ręce od tego spuchna. To nie oni Brylce, tylko Bryłka im sprawił wizerunkowy łomot - osmieszył ich jak dzieci.
Bartłomiej Ciecierski:
2
 · 
5 godzin temu
Obydwaj pokazali już, co potrafią, a szczególnie Ziólkowski - kandydowanie z list PiS i wyjście z PiS zaraz po wyborach, próba wywołania buntu w PiS przeciwko władzy statutowej, proba pozbawienia mandatu radnego Gieruli z PO, bezpodstawne faktyczne oskarżenie szefa PiS w Kutnie Klopotowskiego o tzw. klamstwo lustracyjne, próba pozbawienia funkcji starosty Debicha z KO, wejście do KO i wyjście z KO. To sa rzeczywiście "osiągnięcia", czysta polityka, a gdzie miejsce na pracę merytoryczną.
Teofil Zyburt:
5 godzin temu
Dziękuję! No to super! Ja śmierdząca koza, z wielkiego strachu źle odczytałam. No cóż? Strach ma wielkie oczy. Dziękuję Ci January jeszcze raz. Spokojniejsza pójdę teraz spać...
Jarosław Boczkowiak:
2
 · 
5 godzin temu
Krzysztofie, reszta radnych powiatowych nie ma takich kompromitujących wpadek jak radny Ziółkowski i radny Serenda. Wyglada na to, że ich "misja" w samorządzie powiatowym wyczerpała się i nieuchronnie zmierza do końca.
Adaukt Lech:
2
 · 
5 godzin temu
Młodemu radnemu, najlepszemu samorządowcowi Powiatu Kutnowskiego udzielił przykładnej lekcji kindersztuby sam Wiesław Bryłka. Brawo Wiesław.
January Klopotcke:
5 godzin temu
Szanowny Teofilu tam jest /bić/ a nie /wybić/!
Teofil Zyburt:
2
 · 
5 godzin temu
Ale kino! Ale jaja! Wszyscy wszystko wiedzą? Tylko Policja i Prokuratura nic nie wie? NO I.... ku...a , stół okrąglasty, wielokanciasty, wszystko nam po....ło, tyle trudu kosztowało, a my wszyscy ......... DZIKI ANALITYKU! Pisać jak najwięcej na eKutno. PRESJA OŚWIECENIOWA - MA SENS! A kto wybory sfałszował w Gminie Bedlno?Najciekawsze artykuły
 ·  11
2 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  2
2 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  38
3 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
4 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
5 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
5 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
7 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
8 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
9 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
9 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
9 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
11 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
12 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
12 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
17 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
17 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
19 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
24 dni temu
Takie kino...
 ·  4
25 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
26 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
26 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
26 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
27 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
28 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
28 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności