eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 28.05.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Dyrektor "Staszica" będzie miał kłopoty? Poseł Rzymkowski składa zawiadomienie do prokuratury
Jak informuje Marcin Motylewski, dyrektor Biura Poselskiego Posła Tomasza Rzymkowskiego do Prokuratury Rejonowej w Kutnie wpłynęło dziś zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa fałszowania dokumentu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej przez funkcjonariusza publicznego, dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie. Poseł wystosował również pismo do Starosty Kutnowskiego Krzysztofa Debicha, przypominając o prowadzonym już od zeszłego roku przez Prokuraturę Rejonową w Kutnie postępowaniu w sprawie działań dyrektora oraz zaapelował o wstrzymanie procedury konkursowej na to stanowisko. 

Dyrektor


Oto komunikat prasowy Posła Tomasza Rzymkowskiego 

Poseł Tomasz Rzymkowski otrzymał informacje świadczące o możliwym popełnieniu przestępstwa fałszowania dokumentów w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, tj. czynu z art. 271 § 3 kk, przez dyrektora Zespołu Szkół nr 1 im. Stanisława Staszica w Kutnie. Zgodnie z art. 304 § 1 kpk, który nakłada na każdego, kto wszedł w posiadanie informacji o możliwości popełnienia przestępstwa, obowiązek poinformowania o tym prokuratury lub policji, kutnowski parlamentarzysta złożył dzisiaj zawiadomienie do Prokuratury Rejonowej w Kutnie. Następnie poinformował pisemnie o tym fakcie Starostę Kutnowskiego, zwracając mu uwagę, że zgodnie z art. 304 § 2 kpk instytucje państwowe i samorządowe są obowiązane niezwłocznie zawiadomić prokuraturę lub policję oraz przedsięwziąć niezbędne czynności do czasu przybycia organu powołanego do ścigania przestępstw lub do czasu wydania przez ten organ stosownego zarządzenia, aby nie dopuścić do zatarcia śladów i dowodów przestępstwa.

Rzymkowski oznajmił staroście, że o sprawie wiedzą już Minister Edukacji Narodowej, Łódzki Kurator Oświaty i Komenda Powiatowa Policji w Kutnie, która prowadzi również od kilku miesięcy sprawę dotyczącą tej samej osoby. Poseł zakończył swoje pismo do przewodniczącego Zarządu Powiatu Kutnowskiego apelem o podjęcie stosownych działań względem dyrektora wspomnianej placówki, a także zawieszenia postępowania konkursowego do czasu wyjaśnienia wszelkich okoliczności związanych z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Rozstrzygnięcie konkursu, gdzie jedynym kandydatem jest osoba obarczona podejrzeniem tak poważnego kalibru, naraża na uszczerbek dobre imię szkoły, jej kadry pedagogicznej i uczniów oraz podkopuje i tak nadwątlony wizerunek samorządu powiatu kutnowskiego – uzasadnił poseł Tomasz Rzymkowski.

Dokumenty, na których poseł oparł swoje zawiadomienie do Prokuratury, znajdują się w dyspozycji Prokuratury Rejonowej w Kutnie oraz Starosty Kutnowskiego. Z uwagi na zawarte w nich dane wrażliwe i dobro przyszłego postępowania, nie ujawniamy ich treści.

źródło: Biuro Poselskie T. Rzymkowski

Dyrektor

wandea, 16.05.2017 13:40|czytane: 6927 razy|234 komentarzy|komentuj
Adalbert Miaskowski
Edgar Pieczkowski
A kiedy Trawa przestanie ploty rozsiewac klamliwe o konkursie i glosowaniu na Zarzadzie powiatu?ile jeszcze ludzi wsadzi do pracy klamstw wypusci..nie wyjdzie pan z tej rozgrywki z Pawlakiem czysty
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
4 dni temu
Julian Dymidowicz W przyszłej kadencji jak będzie tylko rolnikiem, a nie radnym a już na pewno nie członkiem zarządu. Trawa ma taką metodę od lat, nie wiem, nie znam się, wstrzymam się, bo przecież jestem ze wsi i te miastowe klimaty mnie g... obchodzą. A jak tam PSLowy prezes szpitala?
4 dni temu
 · 
 · 
3
Eugeniusz Kozierski
Niestety trzeba krzyczec glosno ze to zwiazek skloca nauczycii a nie dyrektor, knuja po katach obgaduja patrza spod byka. do pracy by sie wziely ale one teraz beda tworzyly i wspieraly ALO. I dyrektor nawet nie musi sie wysilic by sklocac nauczycieli. One maja wybujale ego do tego uwlaczaja uczniom i nauczycielom na forach. Uczniowie zdaja wlasnie egzaminy niedawno skonczyli szkole z nagrodami a one nieeee ta szkola pada itd.Takie madre a takie hejciary. Hejt jako zjawisko spoleczno internetowe to szambo i kamieni kupa . przejrzyjcie ludzie na oczy
 · 
Udostępnij
 · 
9 dni temu
Serwacy Barszcz Kolejne kłamstwa. Zwiazek nie angażuje uczniów ani innych nauczycieli w spór z dyrektorem. Procedują zgodnie z prawem. Czego nie da się powiedzieć o Pawlaku i Żuradzie.
9 dni temu
 · 
 · 
7
Seweryn Milewski
pewnie suflerzyna się cieszy i może wskoczy na wolne miejsce?
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
9 dni temu
Benedykt Zelno
MALINY SPRZEDAWAĆ A NIE DO SEJMU POSZEDŁ

 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
9 dni temu
Pankracy Morsztyn
Zastanawia mnie milczenie PIS w tej sprawie. Sprawa jest drazliwa społecznie, a nie ma żadnego stanowiska lokalnych struktur partii rządzącej w Polsce w tej sprawie, podobnie jak w innych waznych tematach lokalnych. Czy lokalne kierownictwo tej partii ma coś do powiedzenia ? Kiedy nie było potrzebne zabieranie głosu i pchanie sie w konflikt z Solidarnościa w sprawie dyrektorki PUP w Kutnie z PO to przewodniczący PIS w Kutnie Klopotowski był wszechobecny w mediach, a teraz gdzies go wcięło. Czy praca zawodowa go przytłoczyła ? Na taka partię , na takich ludzi maja wyborcy głosować ? Nie uda sie po raz kolejny popłynąć na fali, na Kaczyńskim.
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
10 dni temu
Barnaba Terek
Nie ma podpisów żadnych rodziców. Jedyny rodzic to taka pani, co ma niewydolnego intelektualnie syna, a Pawlak zmusił wszystkich nauczycieli aby wystawili mu pozytywne oceny. Jedna z nauczycielek nie chciała na to przystać, to w tym roku ograniczył jej etat. Tenże rodzic jest wyznaczony przez Pawlaka do komisji konkursowej.
15 minut temu · Lubię to!

Barnaba Terek Nooo piekny osad pedagoga co do ucznia z opinia, oczywiscie przeciwnik dyrektora zwolennik zwiazkowcow, tak prosze panstwa traktuje ucznia, wstyd!!!
 · 
Udostępnij
 · 
10 dni temu
Gilbert Bohufał Ale one tak działają są aroganckie wobec koleżanek i kolegów nauczycieli oraz uczniów. Cały związek to 8 osób ( są w nim też fajne i sympatyczne osoby) a reszta to emeryci.
10 dni temu
 · 
 · 
2
Edward Byczek Żenujący wpis, panie Pawlak. Zaszczuć własnych pracowników, skłócać ludzi, niszczyć dobre kiedyś grono pedagogiczne i kłamać w prawie każdym zdaniu. Taki człowiek jako dyrektor to porażka.
10 dni temu
 · 
 · 
6
Bartosz Latalski Co za problem chyba prościej zwolnić jednego dyrektora( nie ma niezastapionych) niż wększość nauczycieli i na dodatek ich skłócać .
9 dni temu
 · 
 · 
7
Eugeniusz Kozierski Niestety trzeba krzyczec glosno ze to zwiazek skloca nauczycii a nie dyrektor, knuja po katach obgaduja patrza spod byka. do pracy by sie wziely ale one teraz beda tworzyly i wspieraly ALO. I dyrektor nawet nie musi sie wysilic by sklocac nauczycieli. One maja wybujale ego do tego uwlaczaja uczniom i nauczycielom na forach. Uczniowie zdaja wlasnie egzaminy niedawno skonczyli szkole z nagrodami a one nieeee ta szkola pada itd.Takie madre a takie hejciary. Hejt jako zjawisko spoleczno internetowe to szambo i kamieni kupa . przejrzyjcie ludzie na oczy
9 dni temu
 · 
Serwacy Barszcz Szkoła prywatna zatrudnia profesjonalistów, których Pawlak nie trawi, bo mu się nie podlizują, jak Sztarbała bez magistra.
9 dni temu
 · 
 · 
9
Klemens Okuszko Wielce Szanowna Pani Redaktor! A może Wy, Redakcja eKutno razem z PTO"R" byście przejęli "Staszica" i coś dobrego i mądrego tam utworzyli?
9 dni temu
 · 
Patryk Mereszka
Punkt ksero
 · 
Udostępnij
 · 
10 dni temu
Nestor Tuhan
Co tam słychać w laboratorium analityczny. Ponoć tez wesoło.
 · 
Udostępnij
 · 
10 dni temu
Nora Steffenson Co to i gdzie to laboratorium analityczny?
10 dni temu
 · 
 · 
2
Ildefons Kńszpin
Liceum w Staszicu było na wysokim poziomie przez lata. Niestety Dyrektor Pawlak tak fatalnie zarządza tą placówką, że w ciągu kilku lat wyniki osiągane przez uczniów LO drastycznie się obniżyły.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
10 dni temu
Gilbert Bohufał Ildefons mijasz się z prawdą. Najlepszy wynik od początku swo
10 dni temu
 · 
Gilbert Bohufał Swojego powstania miało w ubiegłym roku.
10 dni temu
 · 
Edward Byczek A gdzie można znaleźć takie dane, Gilbercie?
10 dni temu
 · 
 · 
4
Benicjusz Propało
W Staszica liceum ma się bardzo dobrze i kształcenie zawodowe też, zaskakujące że starosta mówi o likwidacji właśnie gdy otwiera się Alo, działania takie szkodzą obecnemu naborówi a mogą pomóc innym liceum i alo też, jednocześnie nauczyciele przeciwnicy dyrektora próbują podgrzewać afery i zniszczyć imię tej szkoły jednocześnie wspierając rozwój alo bo to są te same które mają być zatrudniona alo, przedstawiciele związku krytykujacego Staszica, to akcja zaplanowana i ukierunkowana przed naborem w zeszłym roku było to samo, teraz widać że cel krzyków to nie obrona szkoły tylko wspieranie nowej, zaskakuje tylko o co chodzi w działaniu starosty????? Jak nie wiadomo o co to chodzi o.......... Staszica jest od dawna i nadal najlepsza szkoła w Kutnie i oni o tym wiedzą, szkoda że tak próbują ja niszczyć, ale nie dajcie się Staszic, miasto trzyma kciuki za was i nasze dzieci
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
10 dni temu
Stanisława Starykoń A kto ci powiedział o likwidacji? Powtarzasz kłamstwa jednego z portali, a czy zareaguje na kłamstwa Debich skoro jak tu napisał poniżej Pius stał się niby samodzielny?
10 dni temu
 · 
 · 
7
Donat Kryśko Należy sprostować, że jedyną osobą mówiącą o rzekomej likwidacji LO w Staszicu jest Janusz Pawlak. Nigdzie nie zostało to potwierdzone, nikt z obecnych na sesji powiatu nie potwierdza, żeby padły takie słowa. Janusz Pawlak sieje zamęt jak zawsze. Liczy, że ludzie przeczytają artykuł na KCI i uwierzą bez sprawdzania źrodeł.
10 dni temu
 · 
 · 
12
Wit Neustern Ktoś tu madrze napisał, że Debich nie chce powolać Pawlaka, a Pawlak kąsa i jest pewien swego, bo jest elementem ukladu koalicyjnego. Widac z tych enuncjacji, że walka idzie na noże, na siekiery, ale pod stołem. To sa rzeczywiście zadawnione porachunki. Według mnie w tym świecie paranoi Pawlak nie powinien być dyrektorem, a Debich starostą.
10 dni temu
 · 
 · 
8
Lambert Zdeb I może masz rację ale nagonka na niskie wyniki jest też opinia o uczniach którzy robią co mogą żeby uzyskać jak najlepsze wyniki w egzaminach w stosunku do swoich chęci i możliwości bo każdemu z nich zależy na zdaniu matury, to temat delikatny, a jeżdżą po dyrektorze, uważam obrażając uczniów, wielu z nich jest zadowolonych ze szkoły, wielu bije się w piersi że trochę się nie przyłożyła ale zawsze tak było i jest, wspomnienie siebie, to szkoła to praca z materiałem ludzkim a to trudne i zawsze trzeba docenić pracę uczniów nie krytykować
10 dni temu
 · 
Pius Wacowski
Mam pytanie czego boi się tak naprawdę Trawczyński i chodząca na pasku Ewunia? Brawo Debich wiem, że nie chcesz likwidować liceum tylko wreszcie stałeś się samodzielnym starostą - nie na pasku PO i PSL
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
10 dni temu
Stefania Kopyto Nie rozśmieszaj mnie bo dostanę zajadów.
10 dni temu
 · 
 · 
5
Kalikst Czykowski
Ulica mówi, że bedzie po ale dyrektora Staszica. Jacus aleś wyrósł.
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
10 dni temu
Jonatan Landmann PO górą Debich przeglosowany. Gierula poprzez Śmialkową przekabacił Ścislewską i glosowali za Pawlakiem. Szok. Proszę ujawnic protokól z posiedzenia zarządu. Jak glosowal Trawczynski? Jutro konkurs.
10 dni temu
 · 
 · 
8
Bohdan Aswadurowicz A co w tej kwestii ma do powiedzenia śmiałkowa?A ściślwewska a cóż ona się zna na szkolnictwie?
10 dni temu
 · 
 · 
5
Eryk Zoch
A ja mam pytanie do posła kiedy ta klika w starostwie zostanie rozbita? dlaczego PSL i PO ponownie powolało Debicha na stanowisko starosty skoro był odwolany? Czy z tym mozna coś zrobić?dopóty bedzie Debich ta nic się nie zmieni.
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
10 dni temu
Bolesłw Wierzbięta Cale zlo to PO... Januszek i Gierula. A poseł wie że Debich to czlowiek prawicy i Solidarności
10 dni temu
 · 
 · 
3
Kalikst Biesiecki Państwo w państwie? Ku...a!
10 dni temu
 · 
 · 
4
Roch Wieczorkiewicz Ta prawicy chyba swojej!
10 dni temu
 · 
 · 
4
Tadeusz Wiszowaty Bolesław, masz poczucie humoru. Debich człowiekiem prawicy - dobre, kumpel Donalda Tuska, działacz Kongresu Liberalno - Demokratycznego, działacz Unii Wolności, dzialacz Platformy Obywatelskiej ma być czlowiekiem prawicy. Nie przenoś tych śmiesznych poglądów z powiatu, bo - z tego, co piszesz widzę, że tam panuje już kompletna paranoja.
10 dni temu
 · 
 · 
6
Daniel Guzowski Im szybciej, tym lepiej. Cały zarząd poświęcić, popieprzyć, posolić iiiiiiii ruszta się ludzie i zróbta co trzeba. Nie szkoda róż, gdy cała Ziemia Kutnowska płonie. Nawet bluźnić już się nie chce....
10 dni temu
 · 
 · 
3
Petronia Dawidowicz Ela się dwoi i troi, daj sobie spokój.
10 dni temu
 · 
 · 
3
Amalgund Miłosza
Janusz Pawlak znów bezczelnie kłamie, wciąga w swoje gierki młodzież szkolną, a kci podaje nieprawdziwe informacje. Oskarża Debicha o próbę likwidacji LO w "Staszicu". Radni, ani nagranie z sesji tego nie potwierdzają. Pawlak w swej głupocie i małości wkopał się do reszty.
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
10 dni temu
Krystian Jabłoński Kłamstwo ma "krótkie nogi" niczym Janusz Pawlak
10 dni temu
 · 
 · 
14
Felicjan Prawda Jestem za tym, żeby Debich zlikwidował Pawlak i nie likwidował "Staszica". Krzysiu! Pokaż kim jesteś! Powodzenia...
10 dni temu
 · 
 · 
7
Napoleon Ruszkys Felicjan, na co liczysz. To wszystko unosi sie w oparach paranoi.
10 dni temu
 · 
 · 
5
Kalikst Biesiecki No to co robimy Napoleonie. Umieramy żywcem na paranoję? Czy kosy na sztorc? Zgadzam się z Tobą. Jest chusteczkowo. Coraz bardziej chusteczkowo. A mieszkańcy, obywatele, ludzie - śpią? Chójt z nimi! Ja pier....
10 dni temu
 · 
 · 
4
Adolf Czerny A kto z rodziców słyszał wypowiedziane słowa? Czy pismo wystosowane przez rodziców było konsultantowane z innymi rodzicami należącymi do RR? Chyba w nocy!!!!
10 dni temu
 · 
 · 
9
Andrzej Bietys Ciekawe czy Debich pociągnie do odpowiedzialności kci za publikowanie kłamstw i słów których nie mówił czy stchórzy?
10 dni temu
 · 
 · 
7
Rafał Hitlsen
szuja jak jego matka i dziadek były działacz PZPR
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
10 dni temu
Faust Foxius Rzymkowscy to rodzina o patriotycznych tradycjach, ktora byla prześladowana przez czerwonych katow rodem z bolszewii. Panie Poślę proszę działać tak dalej.
10 dni temu
 · 
 · 
6
Felicjan Prawda ###"#" Popieram Fausta. Panie Tomku! Tak trzymaj! Ja, moja rodzina i moi znajomi nienawidzimy tych czerwonych komunistycznych oprawców, oszustów i łgarzy. Pora ich wyrzucić na śmietnik historii. Pomożemy Panu. PTO"R".
10 dni temu
 · 
 · 
5
Roch Wieczorkiewicz Rafał błędne informacje masz dziecko. Nie powielaj zasłuchanych i niesprawdzonych informacji. Panie Pośle chapeau bas!
10 dni temu
 · 
 · 
4
Oskar Mucha
podobno nawet Trawa ingerował u Kuratora, ośmiesza sie facet
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
10 dni temu
Benicjusz Bolestraszycki
A a starostwie panika grzybierze chodzą góra dół. Gierula dwoi i się troi. A Urbaniak to w godzinach pracy może sobie przychodzil zalatwiac tematy polityczne?
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
10 dni temu
Ernest Bohowityn A to ciekawe może redakcja spyta Urbaniaka, ktory bierze publiczne pieniądze, czy jego wczorajsza zisyta u Gieruli i Trawczynskiego związana byla z wykonywaniem mandatu radnego czy w ramach funkcji prezesa TBS?
10 dni temu
 · 
 · 
7
Kamila Ossoliński No to się zapytaj tych , których wymieniłeś .
10 dni temu
 · 
Alan Wjuk
a jedna pani na Ś to chwali się znajomościami z kuratorem oświaty Wie ktoś coś na ten temat? ponoć ma pomóc Januszkowi.
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
11 dni temu
Benicjusz Bolestraszycki Wiemy wszystko wiemy wszystko wiemy, ale do kuratora to pojechał też starosta Debich. jeśli januszek zalatwił temat ze Śmialkową to Panowie wypija kawę i jutro wybrany zostanie dyrektor. tak dziala pisowskie Państwo Misiewiczów.
10 dni temu
 · 
 · 
5
Oskar Mucha przecież Smiałkowa to teraz PSL albo PO takie towarzystwo przyjmuje w szkole
10 dni temu
 · 
 · 
7
Celestyn Dariusz Rabe Pani Redaktor czy to prawda ze prowadzone jest postepowanie w sprawie fałszofania podpisow za projektem placu zabaw z budżetu obywatelskiego u Śmialkowej.
10 dni temu
 · 
 · 
6
Abakuk Bleistrup Zapytaj śmiałków lubdnek r
10 dni temu
 · 
Abakuk Bleistrup Radnej co tam dostała zatrudnienie z poreki pslu
10 dni temu
 · 
 · 
6
Dacjan Bleistrup
A Jerzy Pawlak juz uciekl na zwolnienie czy czeka jeszcze.
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
11 dni temu
Tadeusz Wiszowaty Jerzy Pawlak, swojego czasu ciacho Dąbrowskiej, znów zaskoczy wszystkich i będzie kandydował na prezydenta i wymiecie Burzyńskiego.
10 dni temu
 · 
 · 
5
Kamila Ossoliński A czy top prawda ,że dostał naganę?
10 dni temu
 · 
Albin Sawicz Kamila, do czego on sie nadaje. Uklad polityczny i Drążkiewicz go wyniósł na funkcje dyrektora wydziału.
10 dni temu
 · 
 · 
2
Tristian Kubasiewicz
Początkowo tez dałem się unieść fali wynikającej z braku akceptacji dla pana Pawlaka na stanowisku dyrektora ZS nr 1 w Kutnie, ale przejrzałem dokładnie artykuł o konkursach, cytowane wypowiedzi osób publicznych i odniosłem wrażenie, że mam do czynienia nie z naturalnym aktem sprzeciwu, ale z medialna hucpa wymierzoną w obecnego dyrektora, inspirowaną i sterowana przez jednego paranoika z powiatu, który nie sam, ale rękami innych chce załatwić swoje zaszłe porachunki.

Panie pośle Rzymkowski - w tym przypadku nie wykazał sie pan instynktem politycznym, stając się narzędziem w rękach paranoika i faktycznie wykonując jego dyrektywy. W ten sposób stał sie pan - pośle Rzymkowski- nie wyrazicielem woli społecznej, ale przysłowiowym "małym telegrafistą".

Dziwi mnie takie aktywne zaangażowanie pana w ten temat, kiedy sprawy wynikające z rzeczywistych działań władz powiatu znieważających Naród Polski i jego pamięć poprzez upamiętnianie decyzji rosyjskiego zaborcy w ramach tzw. 150 rocznicy powstania powiatu faktycznie wymierzonych przeciwko Polakom uchodzą pana uwadze. Jako osoba związana, czy wywodząca sie z ruchu narodowego powinien być pan wyczulony na tego typu sprawy - traktowania Polski i Polaków po krwawym stłumieniu powstania styczniowego, publicznej egzekucji Traugutta i członków Rządu Narodowego, rozstrzeliwania, wieszania, pozbawiania majątku i zsyłania na Syberię naszych rodaków. Jest bardzo bogata literatura naukowa dotycząca tych wydarzeń i tego okresu.

Ktoś podjął decyzję o upamiętnieniu i postawieniu laurki rosyjskim zaborcom - jest Zarząd Powiatu w osobach starosty Debicha, wicestarosty Trawczyńskiego, czlonków zarządu Gieruli i Karniszewskiego - ktoś to przeprowadził na forum rady - jest przewodniczący Jankowski - ktoś to realizuje - jest dyrekcja Muzeum w rowie.

Mamy również panie pośle Rzymkowski art. 133 kodeksu karnego, który mówi o znieważeniu Narodu, gdyż z czyś takim mamy do czynienia. Jest pan prawnikiem, nawet doktorem prawa, osobą deklarującą swoje związki z ruchem narodowym, to jest więc pole do popisu dla pana, aby chore pomysły niedouczonych ludzi nie były realizowane.
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
11 dni temu
Dorian Marzecki Saramonow, chcesz zmylić ludzi. Wiadomo, że Artur z Januszem udali się do ciebie po pomoc, a tobie zależy tylko na zniszczeniu Debicha.
11 dni temu
 · 
 · 
7
Maciej Boratyński Ruch narodowy z Romanem Dmowskim od zawsze uważał, że głównym wrogiem Narodu Polskiego byly Prusy/Niemcy. Odsyłam do literatury narodowej. Sam Dmowski kandydował do Dumy Rosyjskiej i upatrywał szansy uzyskania jakiejś autonomii w ramach Rosji. Powstania szlacheckie uważał za szkodliwe z punktu widzenia ksztaltujacego się Narodu. Data 1867 w żaden sposób nie modyfikuje polityki carskiej, a tylko podkreśla fakt pojawienia się wówczas nazwy powiat kutnowski. Proszę zorganizować debatę historyczną to chętnie podyskutujemy. Pozdrawiam.
11 dni temu
 · 
Artur Gielniowski Aleś się Jacek rozpisał. Rozumiem, że za to dostaniesz posadkę w starostwie, o której marzysz
11 dni temu
 · 
 · 
9
Jeremi Kanalgeruch Macieju, nie odwołuj się do sloganów obozu Piłsudskiego skierowanych przeciwko endecji, tylko przytocz nieco faktów. Robienie z Dmowskiego jakiegoś rusofila jest horrendalnym nieporozumieniem. Dmowski w odróżnieniu od Piłsudskiego idealnie wyczuł sytuację w polityce światowej i wynik konfrontacji militarnej Anglii, Francji, Rosji i USA z Niemcami i Austro - Węgrami i chciał, aby Polska należała do obozu zwycięzców. Dawało to szansę na zmianę naszej sytuacji. To tylko dzięki Dmowskiemu Polska zaistniała w Wersalu. Pisząc o ruchu narodowym nie zapominaj o jego twórcach - oficerach powstania styczniowego: Zygmuncie Miłkowskim (Teodor Tomasz Jeż) i Ludwiku Michalskim, a w nastepnym pokoleniu obok Dmowskiego Zygmuncie Balickim i Janie Ludwiku Popławskim. Ocena powstania styczniowego to jest zupełnie inny temat, podobnie jak ocena powstania warszawskiego. Rosjanie nam zgotowali w czasie powstania i po powstaniu smutny, wręcz tragiczny los. Tysiące Polaków straciło życie, zostało pozbawionych majątków, zmuszonych do emigracji lub zesłanych na Syberię. Decyzje Rosjan dotyczące tzw. reform uwłaszczeniowych, administracyjnych, szkolnych w samej swojej istocie były skierowane przeciwko Polakom, co podkreslali nawet ich twórcy. Dlatego nie mozna zgodzić sie z tym, że jakaś data wylowiona wędką bez kontekstu historycznego przez tzw. regionalistów ma być upamiętniana, i to przez Polakow.
11 dni temu
 · 
 · 
12
Jędrzej Brion W całej tej idei 150 lecia nie było nigdy mowy o gloryfikacji cara.Więcej podczas konferencji była mowa i o represjami carskich. Tak sie stało że w 1867 pojawiła się pierwszy raz ta nazwa. Chyba warto o tym pamiętać. Data ta jako ważna i pojawiła się na sztandarze powiatu. Jest tam również data 1793. Czyli w przypadku Kutna zabór pruski. Czy w takim razie należy zmienić sztandar i pociągnąć do odpowiedzialności ówczesnych decydentów?
11 dni temu
 · 
January Suchański Jedrzej, nie można wyławiać daty z kontekstu historycznego, bo w ten sposób tworzysz nieprawdziwy obraz wydarzeń dziejowych. To jest abecadło warsztatu historyka. Nie wiedziałem, że na sztandarze powiatu jest jeszcze data 1793 - data drugiego rozbioru Polski. Ci, którzy podejmowali decyzje o zamieszczeniu tych dat wystawili sobie pomnik ignorancji, wręcz nieuctwa, a przede wszystkim braku patriotyzmu. Może o tym nie wiesz, ale są 2 powiaty w Polsce, które swój początek "zawdzięczają" decyzjom ... Hansa Franka, administratora Generalnej Gubernii, skazanego i straconego z wyroku Trybunału Norymberskiego. Czy tam też na sztandarze powinna być data 1939, 1940 lub 1941 ? Czy tam też powinna być uchwała upamiętniająca rocznicę "powstania" powiatu, pokazy grup rekonstrukcyjnych i grochówka ? Oni tez mogą powiedzieć, że taka mamy historię.
11 dni temu
 · 
 · 
10
Ziemowit Brzychwa Ciekawy temat. Gdyby ktoś inny był pelnomocnikiem PIS w Kutnie, to władze powiatowe z Debichem na czele miałyby całodobowy chocholi taniec. Przy Kłopotowskim, który nic nie rozumie mogą spać spokojnie.
11 dni temu
 · 
 · 
8
Olgierd Leszcz Ale dzięki temu że Starosta jest Debich...to 13 grudnia wisiała na starostwie flaga Solidarności i uczczono pamiec represjonowanych działaczy związkowych. A kiedy starosta był Przedstawiciel PiS to działaczy Solidarności wyrzucono z pracy.
10 dni temu
 · 
 · 
2
Norman Dubelt Lepszy ciężkostrawny Starosta Debich niż niestrawny starosta PiS Kłopot. Działacze Solidarności nie lubią ch..a Kłopota. Wolą Pana Debicha. Popieram działaczy solidarności...
10 dni temu
 · 
 · 
3
Teodor Styczyński Pan Debich był zawsze z Solidarnością. Pamiętamy jak szedł razem ze związkowcami w jednym szeregu podczas demonstracji Solidarności przeciwko łamaniu praw pracowniczych w PUP przez Raciborską, która miala pełne wsparcie Kłopota z PiS i Galowej z PO- Pokoleń. Panie Krzysztofie prosze tych z PO wyslać na grzyby. Pozdrawiamy.
10 dni temu
 · 
 · 
2
Zbigniew Orłuk Prawdę powiedziawszy, to kutnowska, podkreślam Kutnowska Solidarność nigdy nie była rzeczywistym sojusznikiem partii prawicowych, natomiast miała aspiracje i próbowała ustawiać kutnowską prawicę. Ludzie Solidarności byli natomiast rzetelnymi i lojalnymi wspólpracownikami osób wywodzących sie z Kongresu Liberalno - Demokratycznego i Unii Wolności. Popierali Debicha, kiedy byl prezydentem i jak widać popierają jako starostę, popierali i popierają Burzyńskiego. Dziwnym trafem na listach wyborczych komitetów wywodzących sie ze środowiska Burzyńskiego i Debicha pojawia się spora grupa działaczy, członków Solidarności. To jasno mówi, czyim sojusznikiem jest Solidarność w Kutnie. Do wyjątku należą kandydaci z list PiS, czlonkowie Solidarności. W środowiskach prawicowych uzywa sie wobec kutnowskiej Solidarności okreslenia różowa Solidarność. Powiązania kutnowskich dzialaczy Solidarności z takimi ludźmi jak Burzyński wywodzący się z Unii Wolnosci, Debich wywodzacy sie z Kogresu Liberalno - Demokratycznego, Unii olności i Platformy Obywatelskiej, Dabrowska wywodzaca się z Samoobrony wyjasnia dystans PiS wobec kutnowskich struktur związku. Niech związek prowadzi swoją politykę i da spokój PiSowi. Próby ich mieszania sie w wewnetrzne sprawy PiS skazane sa na porazke, gdyz do rąk Kaczyńskiego trafiła gruba teczka z dossier i obszernym komentarzem na temat działalności struktur Solidarności w Kutnie od 1989 roku. Sa tam wyinki prasowe, składy komitetów wyborczych i obszerny komentarz.
10 dni temu
 · 
 · 
8
Serwacy Czuryłowicz Pamiętam taka sytuację, kiedy PiS wystawił jako kandydata na prezydenta Kutna działacza Solidarności. Struktury solidarnosci poparły wtedy oficjalnie Burzyńskiego wywodzącego sie z Unii Wolności. Później taktycznie wycofały się, ale to pokazuje jaka jest w rzeczywistości linia polityczna kutnowskiej Solidarności.
10 dni temu
 · 
 · 
8
Tymon Idikiewicz Największą zbrodnią ludzkości jest zabić miłość.
10 dni temu
 · 
 · 
2
Tymon Idikiewicz Największym grzechem ludzkości jest wyzysk człowieka przez człowieka.
10 dni temu
 · 
 · 
2
Tymon Idikiewicz Największym grzechem SOLIDARNOŚCI jest brak solidarności.
10 dni temu
 · 
 · 
2
Tymon Idikiewicz ###"#" Kutnowska SOLIDARNOŚĆ to zbój, zupa i kamieni kupa. PTO"R".
10 dni temu
 · 
 · 
2
Mariusz Klopotk Trudno sie dziwić Solidarności skoro lider PiS od zawsze wspołpracowal z bylymi decydentami PZPR i SB. Spotkania Kłopotowski Sapiejka Puchała Dębski to sztandarowy przykład. Koalicja PiS z PO - Pokolenia i SLD w 2010. Działacze Solidarności nie mogli tego tolerować. Listy PiS obasadzane byly przez ludzi z nomenklatury komunistycznej np. Braszczynski niegdyś inspektor oświaty na komuny, potem Dębski wieczny derektormuzeum z nadania SLD o Joźwiaku juz nie wspomne bo ten byl juz wszedzie. Mam dalej wyliczać zasługi PiS -u kutnowskiego? A u Debicha tylko wiktoria. Solidarność więc jako związek o patriotycznych tradycjach nie moze powierać kutnowskiego PiS u. Prosze zresztaspytać W. Kręca. Pozdrawiam dzialaczy Solidarności.
10 dni temu
 · 
 · 
3
Tymon Idikiewicz ###"#" Jak nie sierpem to młotem komuna ciągle nas napier...... Zbój z takim liderem PiS. Izraelici z niewoli egipskiej wychodzili 40 lat. Ciekawe za ile lat my wyjdziemy z niewoli komunistycznej, tej czerwonej zarazy? NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI... PTO"R".
10 dni temu
 · 
 · 
2
Amalgund Wilk Mariuszu, zgadzam się z Tobą, że Kłopotowski to jest nieporozumienie. Nie chodzi mi o to, z kim on sia spotyka, ale jaka jest polityka, jak postępuje i jaki jest jego potencjał intelektualny. Jeżeli chodzi o Debicha, to zapomniałeś wymienić jednego pana z Dybowa, byłego oficera MO po szkoleniach w ZSRR, policjanta i sekretarza partii. W latach 90-tych też nie było normalnej wspólpracy na gruncie lokalnym z partiami prawicowymi - PC, KPN i ZCHN. Ludzie Solidarności popierali Debicha jako prezydenta. To wiele tłumaczy.
10 dni temu
 · 
 · 
6
Kalikst Biesiecki ###"#" Kutnowskie PiSiory! Jeżeli nie zrobicie porządku z Kłopotem, to my zrobimy z Was gruzowisko polityczne i społeczne. PTO"R".
10 dni temu
 · 
 · 
2
Roch Wieczorkiewicz Serwacy Czuryłowicz, że gdzie szedł i z kim? Ty chyba ślepy jesteś, albo jakieś zwidy masz. Szedł, dobre sobie może przechodził przypadkiem.
10 dni temu
 · 
Wit Neustern Roch, Serwacy ma rację. Sprawa dotyczy kandydowania Klimeckiego, działacza Solidarności na funkcję prezydenta, którego wystawił PiS. Kutnowska Solidarność poparła wtedy oficjalnie i glośno Burzyńskiego, a później cichutko wycofała się z tego.
10 dni temu
 · 
 · 
4
Wit Neustern Przytoczę jeszcze jeden ciekawy fakt - kilka lat temu podczas uroczystości rocznicowych poświęconych ofiarom zbrodni katyńskiej, współorganizowanym przez kutnowską Solidarność, fragmenty z Pisma Świetego czytała na mszy Dąbrowska - członek związku i ... bohaterka skandalu obyczajowego. Mając na uwadze charakter uroczystości i upamiętnienie ofiar zbrodni katyńskiej wywołało to ogolne zgorzenie.
10 dni temu
 · 
 · 
5
Anioł Ostaszew Święta Matka Dorotka od Siedmiu Boleści, niezła artystka kabaretowa, pies z kulawą nogą za nią nie trafi. Popierd...... samarytanka... amen
10 dni temu
 · 
 · 
2
Lechosław Bogacki
Ciekawe co na to starosta, idol kilku pań ze związku zawodowego?
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
11 dni temu
Rachela Puzik Jak cię ciekawi co na to w/w panie to po prostu zapytaj tych pań . swoją drogą co ty taki nieśmiały i zakompleksiony stale każesz się innym pytać o to co ciebie interesuje. Zapytaj Eli ona ci powie co na to starosta.
11 dni temu
 · 
 · 
2
Ziemowit Jackowski wszystko by na Boga i na bliźnich Lechosław zwalał. Leń patentowy. Do roboty człowieku... Rusz się...
11 dni temu
 · 
Ludwik Dąmbski
Wszystko to przez upor PSL dla ktorego stolki i stoleczki sa najwazniejsz. A najcwansza jest Ewa radna Scisleska pracujaca ze Smialkowa w osrodku na przemyslowej
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
11 dni temu
Maurycy Markiewicz
Czytelnicy pytają Pani redaktor dlaczego Pawlak zarabia znacznie wiecej (bo ok. 9000 tys zł) niż inni dyrektorzy? Jaką rolę w przyznaniu tych podwyżek odegral Gierula? To bulwersuje innych dyrektorów.
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
11 dni temu
Weronika Jadczysz Jak to bulwersuje innych dyrektorów to niech się pytają Gieruli no bo chyba jak sa dyrektorami to potrafią wydusić z siebie chociaż jedno merytoryczne zdanie. Słuchaj palancie Maurycy przestań zarówno nas jak i Panią Redaktor zamęczać swoimi głupimi pytaniami . Jak piszesz na zlecenie to chociaż napisz ile za to dostajesz.
11 dni temu
 · 
 · 
3
Izabela Wilusz Czy ty jesteś adwokatem tych dyrektorów bo tak dopytujesz w ich imieniu? Przyjdź na sesję i zapytaj . Co brakuje odwagi a zostało ci tylko podszczypywanie . Wiesz agenci podobno tak mają , prawda?
11 dni temu
 · 
 · 
4
Pompejusz Schmudden A dlaczego czytelnicy nie pytają dlaczego proboszcz w parafii Św. Zapchajdziury zarabia więcej od Pawlaka?
11 dni temu
 · 
Walenty Gawron Czytelniczy pytaja ponieważ Pawlak dostal największe podwyżki co zalatwil mu Gierula. Proszę porownać Pani Redaktor. To bulwersuje środowisko nauczycielskie i dyrektorów. Nie mowiac juz o tym ustawionym plebiscycie czlowieka powiatu. Groteska i Żenada
10 dni temu
 · 
Tymon Idikiewicz ###"# Ja uważam, że Pawlak nie zarabia za dużo, tylko inni nauczyciele i dyrektorzy zarabiają za mało. PTO"R".
10 dni temu
 · 
Zenon Tatarka
Panie Starosto prosze sobie przypomniec ile razy upokarzał Pana Gierula i ile problemow mial Pan przez niego cala edukacja powiatowa to jedna wielka tragedia. Strategia oswiaty nie istnieje chaos totalny w wydziale edukacji, skargi na Pana, a Gierula zajmuje sie tylko swoimi interesami pod wybory, jeździ po szkolach i obiecuje. Pawlakowi zalatwil najwieksze podwyżki dodatków i co roku nagrodę nawet Karniszewski niedojszły starosta był zniesmaczony. Niech Pan pozbedzie sie raz na zawsze grzybiarzy, prosze pamietac tez o Runińskim, za ktorego wszystko robi Kowalska tak jak Zurada za Pawlaka. Serenda i Ziołkowski zamiast PO, może jeszcze Drabik.Prosze posluchać Ewy Ś.
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
11 dni temu
Zenobiusz Leśniowski Wczoraj przed 8 już był w gimnazjum nr1
11 dni temu
 · 
 · 
8
Jolanta Konopka
Kutno to takie dziwne miejsce . Piętnuje się prawdę a chwali , pielęgnuje przekręty , oszustwa , defraudacje , klakierstwo , kolesiostwo ,intrygi, nicnierobienie, pijaństwo ba i nawet w niektórych wymienionych przypadkach dostaje się jeszcze lepsze i więcej płatne stanowiska.
 · 
Udostępnij
 · 
13
 · 
11 dni temu
Norbert Niepart
Cała sprawa to sa zaszłości rządów GAL - GRABOWSKIEJ. Kiedy ta pani obejmowala urząd starosty, nie było nikogo na stanowisku publicznym z Platformy Obywatelskiej w Powiecie Kutnowskim. PO miała wtedy 4 radnych - Gal -Grabowską, Urbaniaka (szefa PO w Kutnie), Gierulę i Kacprowicza. W ciągu tych 4 lat ludzie PO, związani z PO i z ludzmi z Pbjęli w ramach powolania lub tzw. konkursów wiele prestiżowych i dobrze płatnych stanowisk w strukturach Powiatu Kutnowskiego. Byli to:

1/ Mirosława GAL - GRABOWSKA, objeła z rekomendacji PO funkcje Starosty,
2/ Artur GIERULA, dzialacz Pbjął funkcje Członka Zarządu,
3/ Dariusz JABŁOŃSKI, powiązany rodzinnie z szefem PO w Kutnowskiem Urbaniakiem, objął funkcje Sekretarza Powiatu,
4/ Janusz PAWLAK, dzialacz PO, objał funkcję Dyrektora Zespołu Szkół nr 1,
5/ Radosław PAWLAK, kandydujący z list PO w wyborach, został Dyrektorem DPS,
6/ Danuta RACIBORSKA, kandydująca z list PO w wyborach, została Dyrektorem Powiatowego
Urzędu Pracy,
7/ Jerzy RUNIŃSKI, dzialacz PO, zostal Przewodniczącym Rady Nadzorczej PKS - firmy podlegającej wtedy Powiatowi i był ostatnim Prezesem PKS przed jego sprzedażą.

Po wyborach w 2014 roku PO miała 2 radnych - Urbaniaka i Gierulę oraz weszla w układ koalicyjny z Komitetem Debicha i PSL. Utracili oczywiście funkcje starosty i z powodu konfliktu z Solidarnościa funkcję dyrektora PUP, ale utrzymali lwią część funkcji. Z dawnego składu pozostali:

1/ Artur GIERULA, ktory został zawodowym Czlonkiem Zarzadu (wcześniej był społecznym),
2/ Dariusz JABŁOŃSKI, Sekretarz Powiatu,
3/ Janusz PAWLAK, Dyrektor ZS nr 1,
4/ Radosław PAWLAK, Dyrektor DPS,

Do tej grupy już za rządów Debicha dołączył:

5/ Jerzy RUNIŃSKI, który tym razem został Dyrektorem Wydziału Komunikacji w Starostwie.
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
12 dni temu
Daniel Antonyk Lista jest dłuzsza
10 dni temu
 · 
 · 
3
Lechosław Brytan Daniel, OK, dobrze, że chociaż tyle podał. Później będą się podawali za "apolitycznych fachowców".
10 dni temu
 · 
 · 
4
Tytus Misiuna
Nie ogarniam. Macie za 2 radnych z PO do wzięcia: Serenda, Drabik, Ziółkowski. Czyli jak się postaracie 3 porządnych za 2 POrwańców. Decyzja prosta.
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
12 dni temu
Bernard Jejkeles Nie czarujmy się, Ziółkowski jest już z Debichem od początku kadencji. Stąd te wolty przeciw Kłopotowskiemu w PiS. Myslę, że Serenda też z nim powiązany. Drabik nie odejdzie z PiS, bo chce kandydować w wyborach.
12 dni temu
 · 
 · 
15
Berenika Kantakuzen Na żadnego z wymienionych bym nie liczył.Tytus co to znaczy według ciebie porządny? Nie robi na wycieraczkę?
11 dni temu
 · 
 · 
7
Krystian Ancuta
Po ma aż dwa głosy w koalicji i gra na nosie wszystkim. Obsadzili się w zarządzie, w szkółce i komunikacji ( ten ostatni bodajże likwidował PKS kutnowski )oby tak dalej napewno na nich ludzie pójdą Hahaha

 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
12 dni temu
Gerwazy Garlitzki Bo gdzie się on pojawi to likwidacja.
11 dni temu
 · 
 · 
10
Pankracy Morsztyn Jego trzeba zlikwidować z funkcji publicznej.
10 dni temu
 · 
Klemens Widwont
Norman, Pawlak to kwintesencja układu rządzącego Powiatu. Inny w tych okolicznościach dawno już by wyleciał. Rzymkowski natomiast jest dla mnie kwintesencją młodego współczesnego posła. Ma dobra michę, kwitnie i puchnie, szybciej niz Woźniak.
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
12 dni temu
Norman Staniszewski
Pawlak to bardzo dobry i ciepły człowiek! Nie chce się mieszać w układy to trzeba go zniszczyć!
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
12 dni temu
Joachim Kurzawski Piłeś to nie pisz a jak nie piłeś to się napij i nie pisz bzdur.
11 dni temu
 · 
 · 
10
Władysław Wierzchowski Biedny Janusz Pawlak nie śpi, tylko stuka i stuka w tę klawiaturę, pisząc o sobie takie banialuki, już nawet jego ludziska przestali go w tym wspierać. Tak to jest, okręt tonie, to szczury się ewakuują.
11 dni temu
 · 
 · 
12
Waldemar Przystański
Ludzie, nie dajcie się nabrać Rzymkowskiemu!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Podłość nie zna granic!!!!!!!!!!!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
12 dni temu
Julian Bucela
Nie wiadomo co będzie, ale Igrzyska już są. Wszystko przycichnie.
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
12 dni temu
Radosław Bernard
Rzymkowski wie o czym mówi bo na prawie zna się jak mało kto - wszak studiował na KUL-u prawo kanoniczne. Jeszcze będą z niego ludzie - to będzie taki nasz KUTNOWSKI CHOMEINI.
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
12 dni temu
Waldemar Przystański POŚMIEWISKO Z RZYMKOWSKIEGO!!!!!!!!!!!!!!!
12 dni temu
 · 
 · 
6
Achacy Stauden Nie ma jak uderzyć, to się kłamie. Studiował prawo, a nie prawo kanoniczne.
11 dni temu
 · 
 · 
6
Aron Zdrzeszycki ###"#" W Polsce prawnicy to idioci, a ekonomiści to świry. PTO"R".
10 dni temu
 · 
 · 
2
Marian Gianotti BRUNATNY TOMASZ w natarciu?
10 dni temu
 · 
Adolf Bukonski
Platforma Obywatelska jest potrzebna do koalicji. Stanowiska obsadzone członek zarządu, dyrektor wydziału komunikacji plus dyrektor szkoły . Tyle w temacie coś za coś mam tym polega układ.Nic Złego im się nie dzieje cały czas dryfują w powiecie
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
12 dni temu
Władysław Horeszko A ilu członków liczy ta platforma w Kutnie bo sądząc po stanowiskach i plakacie z grzybami czy mikołajowymi czapkami to jest ich czworo.
11 dni temu
 · 
 · 
10
Amalgund Choroszna
Oj ludzie, dajcie juz spokoj. Sprawa jest jasna p. Rzymkowski slucha tylko jednej strony, przeciwnikow p.Pawlaka. Czemu nie rozmawia z druga strona ? Nalezy wysluchac obie strony i potem ustosunkowac sie do sprawy.
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
12 dni temu
Ursyn Wczele Jakoś wszystkie kontrole i audyty prowadzone w tej szkole nie widziały potrzeby rozmowy z drugą stroną. Jedyną rację ma tylko dyrektor to po co pytać pozostałych i do tej pory było ok? A teraz Amalgund chce konfrontacji? Do tej pory się nie należało nikomu i nic z wyjątkiem panującego
12 dni temu
 · 
 · 
8
Stanisława Cichojka Zrozum ,że dokumenty czy ich fałszowanie dotyczą jednej strony więc o co ci chodzi?
12 dni temu
 · 
 · 
8
Emil Franciszkiewicz Czyli jak złodziej mi coś ukradnie (taki przykład tylko podaję) to mam z nim rozmawiać? tak? Negocjować może? wolne żarty.
12 dni temu
 · 
 · 
9
Nadzieja Stanio Na Przemysłowej jak była kontrola z kuratorium to tez rozmawiano tylko z jedną stroną a drugą olano . I oczywiście wszystko wypadło dobrze i wtedy Amalgund nie wiedziałeś o tym nie interweniowałeś i ci to nie przeszkadzało?
11 dni temu
 · 
 · 
7
Rudolf Lutomski
Czytelnicy pytają. Pani redaktor Rzadkiewicz proszę spytać ile postępowań w prokuraturze ma obecnie Janusz Pawlak?
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
12 dni temu
Ola Rzadkiewicz Dzień dobry, panie Rudolfie póki co to wspomniane w artykule z ubiegłego roku toczy się w sprawie, a nie przeciw osobie, czyli w sprawie działań pana dyrektora, zarządu powiatu, komisji rewizyjnej itp. zawiadomienie było wielowątkowe. Trwają przesłuchania. Co do zawiadomienia z wczoraj nie dysponuję jeszcze wiedzą na temat postanowienia wszczęcia śledztwa przez PR w Kutnie, ale od razu wczoraj prokuratura zabezpieczyła wszystkie dokumenty, umożliwiające pozyskanie dowodów wskazanych w zawiadomieniu. Myślę, że skoro prokuratura w ciągu tygodnia wszczęła postępowanie w sprawie defraudacji kasy z budżetu Kutna z zawiadomienia pana prezydenta to i w tym przypadku nastąpi to dość szybko. Niedługo zapytamy PR w Kutnie i się okaże czy i to postępowanie będzie wszczęte. Trzeba odróżnić postępowanie w sprawie od postępowania przeciw osobie, więc na tak kolokwialnie postawione pytanie można odpowiedzieć - że nie ma żadnego, bo w obu przypadkach występuje jedynie podejrzenie popełnienia przestępstwa, a Prokuratura nie sformułowała jeszcze żadnego zarzutu. Dużo za wcześnie na to. Pozdrawiam
11 dni temu
 · 
 · 
10
Ola Rzadkiewicz I jeszcze jedno, naprawdę nie trzeba mnie bronić przed pytaniami Czytelników, szczególnie jak się robi to w sposób mało kulturalny. Miłej środy
11 dni temu
 · 
 · 
7
Maurycy Markiewicz Piękna odpowiedź Pani redaktor. To mi sie podoba
11 dni temu
 · 
 · 
7
Hilary Pipka
Cosik mi się widzi, że niebawem tą szkołą będzie władać Żuradka.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
12 dni temu
Rudolf Lutomski I bardzo dobrze to bardzo inteligentna kobieta
12 dni temu
 · 
 · 
2
Tycjan Rotondo Brawo Panie Pośle.Trzymam kciuki.
12 dni temu
 · 
 · 
11
Angelina Bogatko Chyba ośle nie pośle
12 dni temu
 · 
 · 
3
Aaron, Machlejd Żenada? Ta co pod biurkiem obrabiała wacentego Pawlakowi?
12 dni temu
 · 
 · 
9
Iwo Ezofowicz
Panie Pośle zna Pan dobrze Debicha. Proszę mu przetłumaczyć, że Gierula i Pawlak to dla niego niepotrzebny balast. Debich sam musi tworzyć strategię rozwoju oświawy. Gierula tylko martwi się o Pawlaka i robi swoje wałki. Za Pawlaka calą rovbotę wykonuje Żurada i Pawłowski. Panie Starosto proszę się opamiętać jeśli ma Pan resztki przyzwoitości.
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
12 dni temu
Amalgund Choroszna Jaki Pawlowski ? Tam nie ma zadnego Pawlowskiego. Radze najpierw sprawdzic, a nie sie osmieszac swoja sie ni
12 dni temu
 · 
 · 
2
Fabian Kanarek
Pawlak to kutnowski Misiewicz. Twarz miejskiej PO.
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
12 dni temu
Jakub Wiktor
Alwin, twój poseł to geniusz, co tam geniusz - to eugeniusz
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
12 dni temu
Jerzy Marcinowicz A twój to ten kaznodzieja?
11 dni temu
 · 
 · 
2
Achacy Stauden Jakubie, córka zadowolona z pracy?
11 dni temu
 · 
 · 
2
Alwin Zwowitzki
Bezsilność januszkowej ekipy wobec mądrości, umiejętności i zaangażowania Posła Rzymkowskiego spowodowała, że walą na oślep czym się da.
 · 
Udostępnij
 · 
13
 · 
12 dni temu
Dawid Starzytiski
a szkoła w Wierzbiu proszę pana to święta, chyba nie
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
12 dni temu
Felicjan Cimochowski
Poseł Tomek mały człowiek, wstyd!
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
12 dni temu
Oliwier Rekuć bardzo mały
12 dni temu
 · 
 · 
4
Klemens Widwont tyci
12 dni temu
 · 
 · 
3
Aaron, Drausbitz
Ale ja tam będę doktorem dyrektorem i basta a Arczi pójdzie do Troczewskiego i tak będziemy rządzić a ciemny lud mieć się zżyma-tak se myślą pany


 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
12 dni temu
Ignacy Krzesz
A Śmialkowa z przemyslowej co teraz zrobi, pomoze jako czlonek komisji etyki .
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
12 dni temu
Donat Kowelski Wolne żarty.
11 dni temu
 · 
 · 
4
Racibor Chodor To Pawlak przez Śmiałkową układa się z kuratorium?,
11 dni temu
 · 
 · 
6
Balbin Huba
Już się boję, powtórzcie - Tomasz Rzymkowski, dreszcz mi przeszedł po plecach, to jesy kabaret, a inicjatywa wtórna i propagandowa.
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
12 dni temu
Tymon Ahlebeck Co trzeba według ciebie zrobić ,żeby nie było wtórne i propagandowe?Może byś tak coś od siebie?
12 dni temu
 · 
 · 
8
Dawid Starzytiski Niech sprawdzi i doniesie co się dzieje w szkole w Wirzbiu.
12 dni temu
 · 
Patryk Josiński Dokładnie. Może tutaj ma ktoś z jego rodziny rządzić.
11 dni temu
 · 
Pankracy Morsztyn Tymon, a sprawa rocznicy powiatu. Ludzie mieli konkretne i sensowne uwagi. ktoś o tym wyżej pisał.
10 dni temu
 · 
Lew Maczuk
Brawo dla P. posla - nie znamy szczegółów ale o to chodzi żeby - jesli jest taka potrzeba - poseł zabieral głos w tego typu sprawach , jesli lokalni samorzadowcy ignoruja pewne zaistniałe sytuacje
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
12 dni temu
Dariusz Kozieradzki
Ludzie skończcie te podłości wobec p. J. Pawlaka. Popatrzcie na siebie. W nim widzicie tyle zła i nieprawości, jest według was złym dyrektorem, "Staszic", jak "trąbicie" popada w ruinę. To wszystko podłe, zakłamane oszczerstwa. To KŁAMSTWO ! Pan J. Pawlak zrobił i robi bardzo wiele dla szkoły. Tylko wam wiecznie, to co zrobił i robi nie podoba się.Sami nic nie robicie tylko knujecie. Weście się w końcu do solidnej pracy, a nie będziecie mieć czasu i ochoty na podłe komentarze.
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
12 dni temu
Benignus Krysik puszczają ci nerwy dochtorze ? i dobrze, tak ma być .dołączysz zaraz do odpadów bo grono nauczycielskie to dla ciebie niewłaściwe środowisko .
12 dni temu
 · 
 · 
20
Przybysław Ryszard Kierdey oj nerwy piuszczają, jednym słowem był sobie konkurs.
12 dni temu
 · 
 · 
9
Aldona Dworczyński Zobaczycie ,że zrobią ten konkurs. Kutno to specyficzne miasto i ludzie.
12 dni temu
 · 
 · 
9
Amalgund Choroszna Benignus, pudlo! Nie trafiles co do typowania osoby, ktora wedug ciebie napisala tekst poparcia dla p. J. Pawlaka. Kiepski z ciebie detektyw. Po drugie nie ob6 razaj ludzi, to tylko swiadczy o miernym poziomie twojej kultury.
12 dni temu
 · 
Honorat Antonowicz Niektórym nie tylko nerwy ,ale i zwieracze puszczają . Kutno zasmrodzone a do tej pory tak podobno pachniało rózami.
12 dni temu
 · 
 · 
5
Brunon Boim
Panie Starosto, ma Pan ostatnią szansę aby przeisc do historii jako przyzwoity samorządowiec. Uczciwi i prawi mieszkancy tego powiatu apelują do Pana, żeby nie przeprowadzał Pan tego konkursu. Tyle szkody co Gierula i Pawlak wyrządzili w powiatowej edkukacji to brakuje nawet słów. Zarzutuy są poważne i do tego czasu należy powołać kogoś na dyrektora, a konkurs przeprowadzić poźniej w sposób uczciwy i przejżysty. Liczymy na Pana rozsądek i odwagę. Dość juz prywaty i partyjnych ukladów w szlklonictwie pod rządami PO.
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
12 dni temu
Tristian Adamski Przyłączam się do Ciebie Brunonie pora wyrugować szkodników.
12 dni temu
 · 
 · 
15
Zygfryd Demirski Brunon Boim, mówisz chyba tylko za siebie i niech tak pozostanie. Ten człowiek nie ma szans aby „przejść do historii jako przyzwoity samorządowiec”. Nigdy nim nie był i nie będzie już nigdy. Politycznie i moralnie jest skończony i pogrzebany. Skończył się tak jak ten o którym tu dziś napisano, że był na nieudanym tourne w Łodzi. Precz z takimi jak on. A ty Brunon nie wypowiadaj się za porządnych ludzi tylko w swoim imieniu. Karzeł o czerwonej gębie popłynął w powiatowy ściek i w nim zaraz zatonie.
12 dni temu
 · 
 · 
13
Przybysław Ryszard Kierdey Popieram mimo wszystko Brunona. Panie Debich to Pana szansa.
12 dni temu
 · 
 · 
9
Mieczysława Kalinka Ela a co ty na to?
12 dni temu
 · 
 · 
4
Barnim Kochlewski
Baszniak to ty jesteś porażką,mózgowa, ograniczniku! Prawdopodobnie jesteś koryciarzem tej szkoły.To trzeba z korzeniami wyplenić aby już nie odrosła.Bo to nie to to wszystko czego tam się nie dotnie to tak samo pachnie!
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
12 dni temu
Rachela Baszniak
ten poseł to porażka
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
12 dni temu
Zbyszko Dołęgowski Że Pawlak to porażka, świadczy o tym obszerny materiał dowodowy, który bada teraz prokuratura. I tym się różnimy, Rachela Baszniak, że my w przeciwieństwie do Ciebie i Tobie podobnym, nie obrzucamy błotem dobrych ludzi, aby im zniszczyć reputację. Są dowody, stąd zainteresowanie organów ścigania.
12 dni temu
 · 
 · 
22
Witold Wielki porażka układu kutnowskiego!
12 dni temu
 · 
 · 
21
Polikarp Bogdahn Wreszcie mamy Prawdziwego Posła, który zadba o sprawy obywateli. Takim ludziom warto zaufać - prawy i mądry młody człowiek. Dziękuję Panie Pośle Rzymkowski. Nie tylko rodzice są z Pana dumni. Brawo!
12 dni temu
 · 
 · 
23
Stefan Szelążek Polikarpie, jesteś już blisko aklamacji, hurraaa.., niech żyją spawacze, budowniczowie Dnieprostroju i przodownicy pracy socjalistycznej.
12 dni temu
 · 
 · 
12
Miłosz Stasiewicz ###"#" Lepszy jeden nawrócony, oświecony, złocisty truteń niż całe stado głupich głąbów kapuścianych, ciemnych czarnych baranów i bogatych (bosych, nagich, gołych i wesołych) safandułów łącznie z capem bez cnoty. Lepszy jeden Tomek Rzymkowski niż cała sitwa z całym swym "dobrodziejstwem". Pozdrawiam Panią Redaktor Olę, Pana Posła Tomka i PTO"R"owców.
12 dni temu
 · 
 · 
6
Lew Stelmach A kim ty jesteś człowieku? Bo czarujesz, czarujesz, nie szkoda ci czasu. Lepiej faktycznie coś zrobić niż stukać w klawaiturę. Oświecony jesteś a coś zrobiłeś czy tylko pozdrawiasz i kto są ptorowcy?
12 dni temu
 · 
 · 
3
Leopold Epselwitz błazen, przecież był tylko jeden kandydat, działanie pod publiczkę
12 dni temu
 · 
 · 
2
Ludwik Brewecki o tym że bedzie jeden kandydat nie wiedzieliśmy ale za to byliśmy pewni że to jasiu wygra bo system łebsko - kielichowy jest SKORUMPOWANY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
12 dni temu
 · 
 · 
7
Jeremiasz Strzębosz ###"#" Dla dobra Ojczyzny mojej i ziomków moich czasu mi nie szkoda. Cały czas robię swoje. Oświecam, oświecam i oświecam. Grzeczność nie jest nauką łatwą ani małą. Oświecanie nie jest robotą lekką, łatwą, przyjemną i tanią. Nic nie ma za darmo. Takie życie. Mam taką wizję, że bez oświecenia nie ma odrodzenia, rozwoju i rozkwitu. Podjąłem się tej misji i stała się ona moją pasją i mnie ona bawi, uczy i cieszy. A że kosztuje? Trudno. Dziwię się Lwie (a może lwico?), że nie wiesz co to jest PTO"R"? Każde dziecko w Polsce wie, że to Polskie Towarzystwświeceniowe "Reduta". Nawet w Bedlnie wiedzą. Jestem człowiekiem, Polakiem, eKutnianinem, chrześcijaninem, peteorowcem. Nie pozdrawiam, bo nie mam czasu. Muszę czytać moje ulubione eKutno. Do usłyszenia.... P.S. Mocy czarodziejskich niestety nie posiadam. A szkoda?
12 dni temu
 · 
 · 
2
Doroteusz Kurski Do Jeremiasz: Wystarczy być tylko przyzwoitym człowiekiem
11 dni temu
 · 
 · 
2
Ludwik Dąmbski Czy jeremiasz to Drabik
11 dni temu
 · 
Norman Dubelt Jeremiasz to na pewno nie Drabik. Jeremiasz ma czuja! A Drabik ma ch..a
10 dni temu
 · 
Bogusław Jelec
Mógłby zejść z pozycji dyrektora, bo to co się dzieje w tej szkole , przechodzi ludzkie pojęcie... poziom jego nauczania również tragiczny..
 · 
Udostępnij
 · 
23
 · 
12 dni temu
Zenon Krzycki
Brawo Panie Pośle! Mobbing i zastraszanie jakie panuje w tej szkole przechodzi wszelkie granice. Może dzięki (nomen omen) osobistym kłopotom prokuratora kutnowskiego i zdjęciu ochronnego parasola uda się tę sitwę pogonić. "Staszic" zszedł na psy. Aż przykro o tym pisać.
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
12 dni temu
Jonatan Czech Dokładnie tak! Popierający Pawlaka nauczyciele, panie nauczycielki dające mu buzi na dzień dobry, te osoby nie wypełniają rzetelnie obowiązków nauczycieli, np. spóźniają się na egzaminy maturalne i za zgodą Pawlaka wychodzą w trakcie egzaminu, co jest zlamaniem procedur.
12 dni temu
 · 
 · 
21
Ludwik Dąmbski Warto tez panie posle przyjrzec sie osrodkowi na przemyslowej
11 dni temu
 · 
Regina Ogórek
Panie Pawlak, niech się Pan nie daje, oni zwyczajnie chcą Pana zniszczyć, ten poseł to nie jest dobry człowiek.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
12 dni temu
Paulina Hurczyn Może niech odczuje to niszczenie na sobie jak to robi w stosunku do innych.
12 dni temu
 · 
 · 
9
Adolf Biesiecki
Nie ma się czym wykazać to się bawi w donosiciela.
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
12 dni temu
Bohdan Mianowski Zgłosić przestępstwo ty uważasz za donos?
12 dni temu
 · 
 · 
8
Antoni Tęczyński
Dyrektor jest tylko jeden.
 · 
Udostępnij
 · 
12 dni temu
Ferdynand Kubala
Pan poseł Tadeusz, nie jest pewne czy pobożny, czy bigot, ale wiadomo bez szans na następną kadencję, nikomu nigdy na odcisk nie nacisnął, ten człowiek chce do końca z cyca ciągnąć.
Ponoć córka ma już posadę u Burzyńskiego.
 · 
Udostępnij
 · 
13
 · 
12 dni temu
Lucjan Bazylko Jeżeli nawet ma to co z tego? Ludzie nauczycie się szanować posłów, zwłaszcza o tak dużych dokonaniach. Pokażcie mi posła, który może zostać wybrany na piątą kadencję z rzędu? Pokażcie mi człowieka, który tyle osiągnął?
12 dni temu
 · 
Zachariasz Staniek ty sobie ferdynand jaja z nas robisz czy z niego błazna ?
12 dni temu
 · 
 · 
2
Balbin Huba pan poseł Tomasz coraz lepiej wygląda, widać micha mu służy. Puchnie szybciej jak poseł Tadeusz.
12 dni temu
 · 
 · 
7
Bohdan Mianowski Lucjan ty sobie chyba jaj robisz.Wymień w punktach te duże dokonania posła i jego osiągnięcia oczywiście te dla ludu a nie te osobiste.
12 dni temu
 · 
 · 
4
Albert Sopielka
Debich ma teraz okazję. tyle razy go upokarzał Gierula i Karniszewski. Krzysztofie przebudź się. Jesteś Starostą. Pozbądź sie tego zbędnego balastu w postaci PO. Oswiata i Komunikacja to jeden wielki bajzel. Gierula to pozer, ktory tylko wykonuje polecenia Pawlaka. Serenda i Drabik zamiast PO a moze i Ziołkowski. Panie Krzysztofie pokaz Pan w koncu polityczne jaja.

 · 
Udostępnij
 · 
13
 · 
12 dni temu
Zachary Weroniak Problem w tym, że Debich nie ma jaj i dlatego będzie nękany przez Gierulę i Pawlaka, a w końcu przez nich beknie, czyli będą dwie pieczenie na jednym ogniu.
12 dni temu
 · 
 · 
11
Hubert Tumanowicz tego chwasta trzeba potraktować randapem,żeby go wyrugować z korzeniami,może oświata się ustabilizuje aPO na zawsze zniknie z rady powiatu/
12 dni temu
 · 
 · 
11
Ksawery Leon Bochenek
Ciekawe jak czują się w tej chwili przymilasy Pawlaka? Okazało się, że Janusz nie jest taki mocny, jak wam wmawiał. To chłopina tchórzliwa wielce i niedługo was wystawi na żer...
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
12 dni temu
Jonatan Czech
To, co Pawlak wyprawia w naszej szkole w głowie się nie mieści. Ludzie postronni nie zdają sobie z tego sprawy. Dobrze, że wreszcie znalazł się porządny poseł, ktory nie pozostał bierny, kiedy dowiedzial się o działaniach dyrektora Pawlaka i wszedł w posiadanie dowodów go obciążających. Pawlak otacza się osobami swojego pokroju, które mają dużo za uszami i w zamian za etat chętnie ukrywają jego nielegalne poczynania. Żurada wielokrotnie już fałszowała dokumentację szkolną, ale nie na wszystkie jej sprawki są dowody, bo nauczyciele nie mają dostępu do szkolnych dokumentów, a audyt odbył się w ferie w pustej szkole.
 · 
Udostępnij
 · 
17
 · 
12 dni temu
Miłosz Stasiewicz
###"#" Jaka piękna katastrofa. Ruiny! Zgliszcza! Potop! Kutnowskie Jerycho zaczyna się chwiać. Brawo Panie Tomku! Na Pana głosowałem. Duma mnie rozpiera. Tak trzymać Panie Pośle. Nie szkoda róż, gdy płonie las. Nie szkoda nasyconych wilków, gdy dobre pszczoły i mądre owce są wyrzucane na manowce i na emigrację wyjeżdżają. Pora z tym skończyć! Najwyższy czas. Jeszcze Ziemia Kutnowska nie zginęła.... I nie zginie.... Mury "Jerycha" runą..... A potwory padną.... Sprawiedliwości stanie się zadość..... Wesołe jest życie staruszka.... Pozdrawiam PTO"R"owców.
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
12 dni temu
Ursyn Kałamarz
Kutno jest miastem aferalnym. Codziennie pojawiają się informacje o kolejnych aferach, ale tradycyjnie nikt nie ponosi konsekwencji. Chyba nie ma w Polsce drugiego takiego miejsca z tak zdemoralizowanymi urzędnikami i samorządem, podobnych można szukać w krajach byłego ZSRR albo w Afryce.
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
12 dni temu
Miłosz Stasiewicz ###"#" Zgadzam się z Ursynem. Zwolnił mnie z pracy urzędujący dyrektor szkoły samorządowej i już ponad 10 lat pracuję na emigracji w różnych krajach europejskich. Takiej rozpierduchy jaka jest tutaj, nigdzie nie widziałem...
12 dni temu
 · 
 · 
10
Piotr Flońanowicz Nić powiązań jest w tym mieście przeogromna,układy olbrzymie dlatego tyle lat się tzrymają ,ale jak jedno ogniwo pęknie to całość poleci.
12 dni temu
 · 
 · 
6
Tadeusz Wiszowaty Miłosz - wiem, co to znaczy pracować za granicą. Ale ci, co taki pasztet zgotowali, tego nie wiedzą. To sa ludzie niedokształceni, nie znający języków obcych, ale maja aspiracje i chca duzo zarabiac.To jest paranoja i bagno.
10 dni temu
 · 
 · 
3
Kalikst Tołpiha
SKORO W KONKURSIE BYŁ TYLKO JEDEN KANDYDAT TO GDZIE TU PRZEKRĘT? OŚMIESZA SIĘ PAN!
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
12 dni temu
Wiesław Lenartowicz Kalikst członku sitwy, tu przekręt goni przekręt od lat .Dobrze że pan poseł zaangażował sie po stronie dobra a nie oszustów i jednocześnie częstych podsądnych . Wstyd i hańba dla tej mafii górnika i burzy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
12 dni temu
 · 
 · 
14
Hieronim Fajfer
Ale o so chodzi?
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
12 dni temu
Jurand Koścień
Panie posle, spóźniona inicjatywa. Poza tym nie Pan nie idzie w slady swoich poprzedników i nie puchnie. W telewizji Pana tusza rzuca sie juz w oczy.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
12 dni temu
Agapit Bergin
Takiego posła potrzebuje Kutno!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jest Pan Wielki!!!!!!!!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
29
 · 
12 dni temu
Abel Maciesza jest beznadziejny
12 dni temu
 · 
 · 
8
Gabriel Czajkowski Świetny poseł, który szanuje ludzi. Brawo.
12 dni temu
 · 
 · 
23
Florian Krawiec
Największy problem ma Debich, bo jeśli dopuści do tego konkursu, popełni przestępstwo, z kolei januszek z gierulą będą go do tego zmuszać. A może na tym nasz debiś polegnie?
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
12 dni temu
Gerwazy Uznański oby trafił tam gdzie jego miejsce ,wiecie gdzie prawda .tego mu życzę i tego aby się pod celą spotkał z burzą i zdzichem smakoszem tanich win
12 dni temu
 · 
 · 
19
Krzysztof Grzegorkoic a co to przestępstwo dla człowieka obytego z sądami ?????????? hahahahahaha
12 dni temu
 · 
 · 
18
Ildefons Brękus
Proszę jeszcze panie Rzymkowski porzucić towarzystwo i wszelkie kontakty ze skompromitowanym górniczyna a naprawdę duż pan będzie w stanie dla nas zrobić. Gratulacje z powodu klasy.
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
12 dni temu
Ferdynand Orłowski
Brawo Panie Pośle - reszta z pana "kolegów" przynajmniej z tego okręgu do piet panu nie dorasta. Przy okazji: czy dotarły do pana jakaś informacja, która od lat krąży w mieście i środowisku ZS nr 1, że ów osobnik może nie być autorem pracy doktorskiej? Może pan wpłynie na tych co o tym wiedzą i mówią po cichu zwrócili się do łowcy plagiatów, pana prof. marka Wrońskiego, którego namiary można bez trudu znaleźć w googlach?
 · 
Udostępnij
 · 
28
 · 
12 dni temu
Jeremiasz Bornstein Radził lepszy
12 dni temu
 · 
 · 
2
Edward Krzechowicz Lepszy na pewno moralnie, choć i merytorycznie na pewno jak cała reszta nauczycieli ze Staszica Jeremiaszu. Nie posiadam tytułu doktora a jestem magistrem; wolę nim być niż zdobywać w sposób nieczysty doktorat. Mówi o tym się nawet na przerwach więc mam już dość tego, że kieruje nami być może ktoś, kto nie ma tego czym się chwali. I tyle. Tak, radzę aby dla dobra nas wszystkich to jak powstał i przy czyim udziale doktorat tego pana stało się jawne dla nas, zwłaszcza jego podwładnych i uczniów.
12 dni temu
 · 
 · 
15
Tadeusz Racibocski
Januszek siadaj na chondę i spadaj.
 · 
Udostępnij
 · 
28
 · 
12 dni temu
Fryderyk Cacewicz
Pawlak rozdaje już razy? Furia sięga zenitu? Żurada go przytula? Ach, jak gorąco musi być w tej szkole!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
17
 · 
12 dni temu
Wilhelmina Maćków
No a co na to reszta posłów z tego terenu? Co na to najdłużej tu bytujący poseł i chyba wiedzący co się dzieje i nie reagował?
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
12 dni temu
Damazy Poalsknis świętobliwy i pobożny tadeusz sie modli ... , o ukręcenie sprawie łba , tak jak wszystkim sprawom dotąd które prowadziło Kutno
12 dni temu
 · 
 · 
23
Emil Krzywiec modli się do mamony i burzy
12 dni temu
 · 
 · 
16
Ziemowit Jackowski żeby od tej modlitwy do Św. Mamony i Św. Burzy żywcem do nieba nie poszedł...
11 dni temu
 · 
Eustachy Wachowicz
No to jak to jest radny Urbaniak osoba teraz to zgłaszająca też jest według pana "nieszczęśliwa" tak jak to się pan wypowiedział o nauczycielkach?
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
12 dni temu
Lechosław Szmidowicz pan urbaniak to kręci od lat lody na koszt mieszkańców przy współpracy z firma brata która angazuje gdzie sie da . precz z urzędu oszołomie !
12 dni temu
 · 
 · 
24
Leonard Łukasz Boresky Pan Urbaniak, absolwent Technikum Budowlanego dla Pracujących w Gostyninie i kutnowskiej Alma Mater jest kolejnym przykładem czlowieka,który nie powinien być ani radnym, ani zajmować żadnego stanowiska publicznego.
10 dni temu
 · 
 · 
2
Zbyszko Panic
To Janusz Pawlak już się nie wywinie. Już po cwaniaku!!!
 · 
Udostępnij
 · 
35
 · 
12 dni temu
Krystyn Wielopolski Nosił wilk razy kilka , ponieśli i wilka.
12 dni temu
 · 
 · 
32
Piotr Flońanowicz Będą go kolesie bronić do upadłego.
12 dni temu
 · 
 · 
2
Emeryk Grzyb Niestety to prawda
12 dni temu
 · 
 · 
2
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla
Problemy z siedzibą TIFT REKLAMY Spółdzielni Socjalnej osób niepełnosprawnych w Nowej Wsi mogą zakończyć się dla firmy dramatycznie. 47 -letni Leszek... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Spotkanie informacyjne Pałac Saski w Kutnie - rewitalizacja i funkcje przyszłego
Muzeum Regionalne w Kutnie zaprasza na kolejne spotkanie informacyjne poświęcone przyszłości Pałacu Saskiego. Spotkanie pt. „Pałac Saski w Kutnie – rewitalizacja i funkcje przyszłego kompleksu” odbędzie się 31 maja o godz.... [więcej]
Sport
W Kutnie trwają Półfinały Mistrzostw Polski Młodziczek
Dziś kolejne w hali Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie kolejne mecze Półfinałów Mistrzostw Polski Młodziczek. O godz. 12.00 Basket Go Przemyśl zmierzył się z Mistrzyniami Województwa – KKS Pro-Basket Kutno z wynikiem 46:43.  Zapraszamy jutro o godz.  10:00 MPKK Sokołów OSiR... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Dyskretna pozna Pana Jestem gotowa rozpalić twoje zmysły do maksimum i sprawić że po naszym spotkaniu będziesz chciał tylko więcej. Zainteresowany? czekam na twoją wiadomość jednakże nie trać ani mojego ani sw... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
PRACA PRZY PRODUKCJI I MONTAŻU MEBLI Zatrudnimy pracownika do prac związanych z obróbką płyt meblowych i obróbką szkła na maszynach specjalistycznych oraz montażem mebli. Mile widziane doświadczenie w pracy przy produkcji lub m... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
WYSYŁKA PACZEK KURIERSKICH Wysyłasz przesyłki kurierskie? Wejdź na stronę https://zlapkuriera.pl lub zadzwoń do nas pod numer telefonu: +48 55 629 30 40 Za pośrednictwem naszego serwisu Zlapkuriera.pl tanio i szybko ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Okazja! Narzuta w Super Cenie - 125zł Narzuta dekoracyjna pikowana dwustronna. Wykonana z wysokiej jakości materiału , tkanina miła w dotyku, wygodna w użytkowaniu nie wymaga prasowania. Oferta nie zawiera poszewek widocznych ... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Kupię Toyotę Avensis Każdą Corolle Yaris Carinę Starlet Hiace Mercedesa 190 W201 124 w124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Roz... [czytaj więcej]
Pracownik / pracownica przetwórstwa mięsnego (Lekkerkerk, Holandia) AP Grupa s.c. (numer certyfikatu Krajowego Rejestru Agencji Zatrudnienia: 11282), dla Pracodawcy holenderskiego firmy SRS Personeel B.V., realizuje procesy rekrutacji i selekcji Pracowników w branży... [czytaj więcej]
projektowanie STRON WWW / KOMPLEKSOWO OD A DO Z Zapraszamy Państwa do skorzystania z naszej oferty, jaką jest projektowanie stron internetowych , kompleksowo od A do Z. W ramach oferty proponujemy - stworzenie strony www - zakup serwera i dome... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 Kupię Toyotę Avensis Corolle Yaris Hiace Mercedesa 190 124 MB100 Sprintera Kaczkę Vito W201 W202 W203 W210 W211 W124 Każdego może być uszkodzony skorodowany Rozbity do remontu lub na części lu... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Doroteusz Dunkiel:
2 minut temu
Wstyd. Jak można było popierać kogoś takiego jak górnik?
Ola Rzadkiewicz:
2 minut temu
Dzień dobry, niektóre posty zostały zabezpieczone do postępowań sądowych. Pozdrawiam
Przemysław Beczkowicz:
3 minut temu
Za dużo polityki w tych szkołach. Gdzie są uczniowie?
Emil Ziezelski:
6 minut temu
W Starostwie urządzają spotkanie tego pana. Starosta Debich jest podobno człowiekiem prawicy, blisko współpracuje z panem posłem Rzymkowskim. Pan Adam Bodnar dał sie poznać jako osoba niezbyt przychylnie ustosunkowana do PiS w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, był w pierwszym szeregu przeciwników zmian. Prawicowe media często podkreslają, że poglądy pana Bodnara są lewicujące i wyrażały obawy o to, czy na funkcji rzecznika będzie obiektywny i bezstronny. Ich wątpliwości okazały się uzasadnione.

Panie Klopotowski, czas na działanie. Proszę powiadomić pana wojewodę Raua z PiS oraz pana prezesa Kaczyńskiego, komu udostepnia salę w Starostwie pan Debich, Starosta Kutnowski.
Demetriusz Zwirski:
24 minut temu
Pekaes jeździ, MZK jeździ, Marqus jeździ, Sandbus jezdzi a na Twoją wioskę dojechać nie można?
Bruno Kampo:
32 minut temu
Barnim Kidey jak to w czym w dbaniu o własny interes, prawda Konradzie Piwo?
Bruno Kampo:
37 minut temu
Och, chyba ludziska nie piszą do pana "rzecznika", że objazdówkę po prowincji robi
Hubert Idikiewicz:
46 minut temu
Boże, ludzie! Dla was już nie ma żadnej nadziei...
Tomisława Petru:
1 godzin temu
Jak mawiał klasyk - micha jest najważniejsza
Aaron, Kurcewicz:
1 godzin temu
Pewni ludzie wspierali w kampanii Łebskiego. Pytanie czy wspierali go dla dobra powiatu czy dla własnego jest pytaniem retorycznym. Dziś mogą liczyc na jego wdzięczność. Można ten komentarz uznać zjadliwym czy złośliwym, ale poza takim określeniem nikt żadnych argumentów nie znajdzie, bo takie są fakty. Tylko nie dziwmy się potem, że młodzież ma taki, a nie inny stosunek do naszego środowiska
Mirosław Trzebiatkowski:
2 godzin temu
Najbardziej środowisku psują opinię związkowcy. Bo część z nich za michę jest gotowa poprzeć każdego, nawet górniczynę i bardziej niż edukacją zajmują się polityką. Edukacja jest na dalszym planie.
Hubert Idikiewicz:
2 godzin temu
Wszystkie te wasze zjadliwe komentarze na temat tej nowej szkoły tylko utwierdzaja mnie w przekonaniu, że środowisko nauczycielskie, szczególnie kutnowskie, jest wyjatkowo zawistne, perfidne I złośliwe. Jeden nauczyciel utopilby drugiego w łyżce wody za parę nadgodzin. Nie daj Boże odniesiesz jakiś sukces dydaktyczny - od razu inni belfrzy skoczą ci do gardła. Masz trochę lepsze warunki pracy w szkole i ciut wyższe zarobki, zaraz inni 'życzliwi' wbija ci nóż w plecy. Nie dziwcie się, że mnóstwo ludzi was nie cierpi i traktuje jak zło konieczne. Sami sobie na to zasluzyliscie.
Rafał Bukar:
3
 · 
3 godzin temu
Widzac swoj blizki koniec sitwa chwyta sie oszczerstw , pomowien i szkalowania wszystkich swoich przeciwnikow bo to tylko potrafi najlepiej,chamstwo i mirnota wychodzi na wierzch.
Pankracy Blau:
3 godzin temu
Czy składając tam CV warto dołączyć kilka ciepłych słów o Łebskim?
Rafał Bukar:
3 godzin temu
Panowie politycy kury wam prowadzc szczac zamiast zajmowac sie polityka jak mawial Marszalek Jozef Pilsudski
Salomea Sokół:
2
 · 
3 godzin temu
No jak są nauczyciele z CKU i ZDZ to rzeczywiście elita
Bolesław Masło:
3 godzin temu
Był konkurs na dyrektora czy wybrano jedną jedynie słuszną kadydatkę?
Orfeusz Ciekawy:
2
 · 
5 godzin temu
Wiesiek nie czekaj zgłoś takiego Gerarda bydlaka do prokuratury.
Tina Kościuk:
2
 · 
5 godzin temu
Żadna nastająca ekipa poprzedników nie rozliczała bo w każdej ekipie jest kilku co są od lat więc by musieli siebie rozliczać , prawda?
Vanessa Młynarski:
5
 · 
6 godzin temu
"Korespondowałem z panem Bryłką. Głosowanie było tajne, to moja sprawa jak głosowałem, pozostawiam to więc bez komentarza - mówi radny Wojciech Ziółkowski" Otóż nie robi pan łaski. jest pan opłacany z naszych podatników pieniędzy więc pana obowiązkiem jest odpowiadać na pytania.Najciekawsze artykuły
 ·  11
3 dni temu
Inauguracja parkrun w KUTNIE! Darmowe biegi już od najbliższej soboty!
 ·  3
4 dni temu
Recital dyplomowy z jazzowymi przebojami wszechczasów
 ·  41
4 dni temu
Kapitulacja wójta gminy Bedlno. Czas na decyzję starosty w sprawie wiatraków
 ·  11
5 dni temu
Policjant z zarzutem zabójstwa wciąż w areszcie
 ·  73
6 dni temu
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
 ·  23
6 dni temu
Niepełnosprawni na szerokich wodach kutnowskiego rynku. Czy znajdzie się miejsce dla spółdzielni socjalnej?
 ·  2
9 dni temu
Pamiętaj mordeczko, głowa do góry. Piknik z Kulturą Street art na Dobrzelińskiej
 ·  271
9 dni temu
Głosowanie komisji i oświadczenie starosty w sprawie dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Kutnie
 ·  7
10 dni temu
Sterylizacja zwierząt domowych będzie częściowo dotowana przez miasto
 ·  6
10 dni temu
Noc Muzeów w Krośniewicach za nami
 · 
10 dni temu
Dzień Dziecka w Kutnie. Wielkie show taneczno-muzyczne
 ·  24
12 dni temu
Czytelnicy piszą: A jednak toaleta w parku ma awarię
 ·  59
13 dni temu
Prokurator Sławomir E. na gościnnych występach. Zawieszenie i co dalej?
 ·  91
13 dni temu
Brutalna prawda o konkursach w samorządzie i kłopotliwe pytania o dyrektora
 ·  112
18 dni temu
Rada Miasta Kutna skąpa, a radny Kłopotowski niczego nie pamięta
 ·  16
18 dni temu
Czytelnicy pytają: Czy na Zdrojowej przy cmentarzu staną bloki?
 ·  93
20 dni temu
Prezydent Kutna złożył zawiadomienie do prokuratury. Urzędniczka zwolniona!
 ·  74
25 dni temu
Takie kino...
 ·  4
27 dni temu
Za nami pierwsze koncerty tegorocznej Majówki
 ·  14
27 dni temu
45 lat Kutnowskiego Domu Kultury: zasłużeni, wystawy i folklor kutnowski
 ·  4
27 dni temu
Majówka z Bareją: Czasem, aż oczy bolą patrzeć, jak się przemęcza dla naszego klubu, prezes...
 ·  79
28 dni temu
Piąty roczek Festiwalu Piosenki Biesiadnej w Bedlnie. Na sali na ludowo tańczą wszyscy wkoło
 ·  24
28 dni temu
Ostatni raz z moją klasą - Kasprowicz pożegnał tegorocznych absolwentów
 ·  4
29 dni temu
Na wątpliwości przed majówką i po, najlepsza jest nadzieja i odwaga na ...
 ·  21
30 dni temu
Wystawa BODY WORLDS & The Cycle of Life. Wybierz się podczas majówki
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności