eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie
Prokuratura Regionalna w Łodzi, Centralne Biuro Śledcze Policji i wywiad skarbowy w Łodzi od lutego ubiegłego roku prowadzą sprawę zorganizowanej grupy przestępczej wyłudzającej VAT. Funkcjonariusze ustalili, że do przestępczego procederu wykorzystywana była mega ubojnia w Kutnie. Jak się dziś dowiadujemy ustalenia Prokuratury pozwoliły na tymczasowe aresztowanie dziewięciu osób, a dwudziestu pięciu uznanie za podejrzanych. Sprawa jest rozwojowa, w grudniu ubiegłego roku było o połowę mniej zatrzymanych. Ponadto rozszerzono zakres podmiotowy śledztwa.

Wyłudzenie VAT i pranie brudnych pieniędzy w Kutnie. Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie, ./upload/articles_pakiety/33874/01_obraz.jpg


Kierujący zorganizowaną grupą przestępczą na potrzeby działalności utworzyli ponad 30 firm w całej Polsce. Przedsiębiorstwa – „słupy” powstały po to, by utrudnić organom kontroli skarbowej i Policji ujawnienie procederu. Fikcyjne firmy dla ubojni generowały ogromne ilości faktur dotyczących rzekomego zatrudnienia, szkolenia, wyżywienia i zakwaterowania pracowników. Faktury te były podstawą do wykazania przez ubojnię kosztów działalności, co skutkowało uszczupleniem Skarbu Państwa na kwotę ponad 35 mln  zł. Jak ustalili funkcjonariusze przestępczy proceder trwał od 2011 roku. Produkcja w Pini Polonia ruszyła natomiast 19 kwietnia 2010 roku. 

O postępy łódzkich śledczych w tej sprawie zapytaliśmy prokuratora Krzysztofa Bukowieckiego, Rzecznika Prasowego Prokuratury Regionalnej w Łodzi.

-Odnosząc się do sprawy przeciwko Piero P. i innym, informuję, że gromadzony jest dalszy materiał dowodowy, w szczególności trwa analiza materiałów zabezpieczonych w toku czynności przeprowadzonych zarówno w pierwszych dniach grudnia ub. roku, jak również w późniejszym okresie śledztwa. Czynności te doprowadziły do powzięcia dalszych decyzji procesowych, związanych ze zmianą zarzutów postawionych uprzednio podejrzanym w tej sprawie, jak również do rozszerzenia zakresu podmiotowego śledztwa - mówi prokurator Krzysztof Bukowiecki.- Aktualnie status podejrzanego posiada 25 osób, wobec 9 osób stosowany jest środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Przypomnijmy, podejrzany wówczas o kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą i pranie brudnych pieniędzy właściciel mega ubojni w Kutnie, Piero P. wpłacił 10 mln zł i opuścił areszt. Sąd Okręgowy w Łodzi w styczniu tego roku negatywnie rozpatrzył zażalenie Prokuratury Regionalnej w Łodzi w tym zakresie.

Rozbita zorganizowana grupa przestępcza w Kutnie: Już 25 podejrzanych i 9 osób w areszcie

wandea, 22.05.2017 16:57|czytane: 10199 razy|73 komentarzy|komentuj
Oswald Tłusty
Gerard Olbrychtowicz
Ten uroczysty to marynarz słodkowodny???
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
33 dni temu
Gilbert Pechibuhl
Rzeczywiście ten Piotr to jakiś niesamowicie porąbany gość;ale czy mozna pisac mądrze gdy rozumu brak??Dawaj Piotrze jezeli to pisanie głupot łagodzi inne napady to śmialo wysyłaj bluzgi pod róznymi nickami
 · 
Udostępnij
 · 
33 dni temu
Balbin Miłkowski Nie ubliżaj Piotrom!
33 dni temu
 · 
Balbin Miłkowski To nie Piotr a PTO"R"
33 dni temu
 · 
Jan Błocki Jakieś niedouki półGŁĄBY tu piszą. Jak można jakiegoś Piotra z jedynym PTO"R"em pomylić. Dobre bluzgi, dobre wulgaryzmy, nigdy nie są złe. I nie ma co się ich wstydzić. Np. Józef Piłsudski: "Kto nie był socjalistą za młodu, na starość będzie (wulgaryzm)." "Religia jest dla ludzi bez rozumu." "Polacy są narodem idiotów." "Wam kury szczać prowadzać, a nie politykę robić". "Bić k..wy i złodziei." "Chcemy Polski niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich." "I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." "Naród wspaniały, tylko ludzie k..wy." "Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to k..wy!" "Każdy może zostać do nas przyjęty, lecz nie każdy może wśród nas pozostać."etc,etc,etc. Ani kontusz na Nim aksamitny,Ani pas Go zdobi lity, słucki,W szarej burce, lecz duchem błękitny,Jedzie polem brygadier Piłsudski.Ręce cicho na łęku oparte,Patrzy twardo w wir śnieżnej zawiei
Wśród pustkowia sprawuje swą wartę
Nieśmiertelny brygadier Nadziei. PTO"R". NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI....
33 dni temu
 · 
Juliusz Fabicki
Stary dureń uroczysty?
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
34 dni temu
Tycjan Węcewicz
Powinien sie tym zajac Departament przestepczosc krajowej w Lodzi i Pan prokurator Galar on by wiedzial jak to szybko zalwtwic dziala blyskawicznie a tym bardziej bardzo kocha grupy zorganizowane
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
34 dni temu
Melchior Lubicz No to dlaczego się tym nie zajmuje?
34 dni temu
 · 
 · 
4
Kalasanty Tlefon Bo to mafia włoska ...
34 dni temu
 · 
 · 
2
Olaf Styczeń
Prawda jest taka, stary ksiądz ubrany uroczyście w stuły biało-czerwone z haftowanymi orłami uroczyście otwiera ubojnie, jak błazen, bezcześci za obfity datek polskie barwy symbol państwa.
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
34 dni temu
Roksana Wisłowiecki Po kiego grzyba na wszelkie uroczystości zapraszany jest ksiądz ze święceniami? nawet takie przedmioty jak windę , jelita czy inne święci . To nawet nie przystoi. Władza zaprasza księdza , udają ,że są pobożni a ludziom chorym , niepełnosprawnym , dzieciom nie są w stanie podać ręki.
34 dni temu
 · 
 · 
13
Emanuel Adamkiewicz Stary ksiądz Pisarek posypuje głowę popiołem staremu panu Piniemu i co z tego wszystkiego wyszło już zaczynamy się po trochu dowiadywać. Pan Bóg nierychliwy, ale dobry i sprawiedliwy. A ksiądz to ku..a! A pan to złodziej! A Piast to kołodziej! A eKutno to woda na młyn, wiatr w żagle i promienie nadziei, dla całej Ziemi Kutnowskiej. NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... PTO"R".
34 dni temu
 · 
 · 
8
Roberta Glina Dopiero żeś pisał chory człowieku że ekutno to ku...y i zl.... i trzeba ich tępić. Nie da się czytać twoich głupot prowokatorze.
34 dni temu
 · 
 · 
7
Napoleon Wiazor To niech tych głupot mądralińska zdrowa człowieczka Roberta Glina nie czyta.Bo i tak z tego nic nie rozumie. Niech się lepiej zajmie sprzątaniem porządkowaniem pomieszczeń Redakcji eKutno. Nikt tu nie pisał, że całe eKutno to ku...y i złodzieje! Ktoś pisał, że w eKutno jest jakaś ku...a i złodziejka, która kradnie komentarze PTO"R"om. Sądzę, że już ją Pani Ola rozpoznała, zidentyfikowała i wypier.....a z eKutna. Pro publico bono. Na rynku słyszałem, że autor tego trefnego komentarza wczoraj znalazł się w Szpitalu Wojewódzkim. Jest pod opieką starego znanego amerykańskiego bioenergobajkoterapeuty praojca Donalda Ebuxona. Zbieramy kasę na jego leczenie. Może nasze ulubione eKutno pomoże nam w jakiś sposób przebrnąć przez te tarapaty? NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... PTO"R".
34 dni temu
 · 
 · 
4
Cyryl Piersieński co to jest za bełkot?
34 dni temu
 · 
 · 
4
Olgierd Arasmus Masz wielką mordę UB-cki sługusie. Pamiętaj że znajdzie się kij na każdy podły i wredny ryj. NIE JESTEŚ ANONIMOWY!!!!!!!!!!!!!!
34 dni temu
 · 
 · 
5
Longin Ciecierski Cyrylu Piersieński! O co i do kogo pijesz? I uważaj! Sam jesteś bełkotem! A w eKutno, żadnych bełkotów nie ma. Ostatni wczoraj został wyparzony gorącym żelazem i całkowicie zaniemówił. I się udobruchał!
34 dni temu
 · 
 · 
2
Longin Ciecierski A Tobie o co chodzi Olgierdzie Arasmusie. Do kogo prawisz?
34 dni temu
 · 
 · 
2
Mirella Alabe Ptor to chory człowiek, szkoda czasu na dyskusje, zaśmieca forum swoim pijackim językiem i do tego ubliża wszystkim.
34 dni temu
 · 
 · 
3
Norman Nencha Mirello! Mirello! Ach Mirello! Kto Cię tu wpuścił przebrzydłe, przeogromnie głupie, niezgodne i nieznośne babsko. Gdzie Ty babo byłaś jak Pan Bóg talenty rozdawał? A jak jeszcze raz usłyszę, że o PTO"R" i o eKutno źle się wyrażasz to Cię zawieziemy do praojca Juranda. Babo Mirello! Szanuj bliźniego swego jak siebie samego. Nie czyń drugiemu, co tobie niemiło. Pani Olu! Niech Pani takich bab tu nie wpuszcza! I załącznik dla wszystkich bab: Choć chłop jak żaba, lepszy niźli baba. Gdzie baba rządzi, tam czeladź błądzi. Gdzie diabeł nie może, tam babę pośle. Gdzie doktor nie może, tam baba pomoże. Jak baba zechce, to da i przez dziurkę od klucza. Kto z babą wojuje, pewno pożałuje.
Masz babo placek.
Nie ma ryby bez ości, nie ma baby bez złości.
Nie miała baba kłopotu, kupiła sobie prosię.
Nie pomoże bielidło, kiedy baba straszydło.
Nim się baba uszpili, chłop przejdzie pół mili.
Za babą i diabeł nie trafi.
Amen, amen, kichła baba chrzanem, a dziad ją batogiem: kichaj babo z bogiem.
Baba bez chłopa – jak chałupa bez płota.
Baba o szydle, a dziad o mydle.
Baba z wozu, koniom lżej.
Baba gruba – chłopa chluba.
Babie w kolana, chłopu w piersi, szlachcicowi w uszy, a Żydowi w pięty, nigdy nie bywa zimno.
Chłop do kielni, baba do patelni.
Chłop robotny i baba pyskata zawojują pół świata.
Lepiej psa rozdrażnić, niż babę.
Gość w domu – baba w ciąży.
Mała baba jak palec, a zła jak padalec.
Prędzej się zgodzą dwie suki w jednej budzie, niż dwie baby, choć to ludzie.
Woda młynem, wiatr śmigłami, a złą babą diabeł obraca.
Łatwiej sto zegarków, niż dziesięć bab zgodzić. Dobranoc, najdroższa z bab Mirello! Dobranoc! NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... PTO"R" P.S. Zwolennicy, sympatycy i wWnicy PTO"R" pytają: Czy baba może zajść w ciążę w czasie biegu? Nagroda - niespodzianka.
34 dni temu
 · 
 · 
2
Balbin Miłkowski Wiesiek, daj już spokój! Powtarzasz się jak zdarta płyta. Pamiętaj, że ubliżając innym najwięcej ubliżasz sobie
33 dni temu
 · 
Hadrian Prądzyński Gdzie jest Stowarzyszenie od Czystości w Kutnie. Ile pinidzy dostaliście za milczenie?
33 dni temu
 · 
Norman Banaś Co za Wiesiek? Co za Wiesiek? Balbinie, przecież Norman nikomu nie ubliża? Nawet sobie nie ubliża?
32 dni temu
 · 
Grzegorz Piepes To nie Wiesiek to głupek wiejski z okolic.
32 dni temu
 · 
Mirosław Ziemęcki
Banda łapczywych skurwysyców na utrzymaniu Mafii Włoskiej. Od samego początku wiadomo było, że ta firma to przekręt. Już na etapie budowy tego ścierwa - fabryki dobrze wiadomo było po co taki zakład. Ile przekręcili? Minimum 100mln PLN, na samej stołówce dziennie mogło iść i być rozpisane aż 10ton żywaca czyli 10 000 kg x 15zł/kg = 150 000zł
150 000zł * 350 dni = 52 500 000 zł (w tym VAT 23%) co daje blisko 10 mln zł VATu
Pomnóż to razy kilka lat i już kwota znacząca
Dołóżcie do tego kombinacje z firmą flaczarską, agencjami pośrednictwa pracy w tym z Ukrainskimi pracownikami, firmy transportowe, wywóz nieczystości na pola w Strzelcach itd.
Gruby temat ......
A teraz zagadka, dlaczego Pierro P nie ma jednego palca?
Poczytajcie z kim ten gość jadał wystawne obiadki, nie wspomnę o lewusach kontroli skarbowej czy tych łapczywych trolach z PIP itd.
Pieniądze pieniędzmi, ale kto zwróci zdrowie i godność wielu pracownikom tej pseudo ubojni?
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
34 dni temu
Wasyl Rzepa Pewnie dostali prezenty finansowe i morda w kubeł hehe
34 dni temu
 · 
 · 
10
Katarzyna Bleducha Największa odpowiedzialność spoczywa na organach kontrolujących i tyle w temacie.
34 dni temu
 · 
 · 
11
Lesław Brozik Tak jak w mieście przy wypływie ponad 300 tysięcy na MKS czy przy kontrolach środowiska po wylewach na tereny miejskie i wiejskie. Aby ktoś mógł robić latami coś złego, zawsze jest pozwolenie u tych którzy powinni kontrolować. A lata kontroli PIP w Pini? Można by mnożyć przykłady.
34 dni temu
 · 
 · 
13
Zofia Fajfer Odnośnie wylwewów było zgłaszane na policję i co? Nic nie słychać ,żeby ktoś za coś odpowiadał,dlaczego. Nie słyszałem ,żeby nawet władza samorządowa reagowała.
33 dni temu
 · 
 · 
2
Benedykt Jaroszewicz
A Amerykanie juz kupili a tamten spieprzyl do Włoch?
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
35 dni temu
Helena Bocian
A co z old barbie
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
35 dni temu
Aaron, Dworzański
a wat za stal z maszyn rolniczych i temu podobne klocki związane ze sprzedażą w/w
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
35 dni temu
Narcyz Picek
Pisarek wyświęcał, nie szczędził święconej wody i kropidła, mówił Pini wielki człowiek, dobroczyńca, jestem spokojny, nikomu włos z głowy nie spadnie przy takim protektorze.
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
35 dni temu
Oktawian Renoch "Moja prababcia zawsze mówiła, że głowami księży jest piekło wybrukowane..."
35 dni temu
 · 
 · 
17
Oktawian Renoch "Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna wobec praw ustanowionych przez naród."Memoriał Tadeusza Kościuszki, 1815 r.
35 dni temu
 · 
 · 
9
Maksymilian Undorff i TAKIM SPOSOBEM Z OSZUSTA PINIEGO ZESZLIŚMY NA KOŚCIÓŁ.... GRATULACJE!!!!!!
35 dni temu
 · 
 · 
2
Oktawian Renoch Zlikwidować WSKSiM w Toruniu i KUL w Lublinie! Częstochowy nie likwidować! Nigdy! Zlikwidować Episkopat - Celibatową Twierdzę Antychrześcijaństwa, wylęgarnię CIEMNOTY, GŁUPOTY i NIECNOTY.... I wszystkie katolickie wypierdki edukacyjne...
35 dni temu
 · 
 · 
4
Oktawian Renoch Coraz większa liczba Polaków zastanawia się poważnie nad opuszczeniem bożego stadka. Czy apostazja staje się modna? Teraz to będę miał klawe życie... Babcia mówiła, że celibatowi wieczni kawalerowie, więcej złego niż dobrego czynią... tajemnica wiary: auta i dolary...
35 dni temu
 · 
 · 
3
Oktawian Renoch Wyrzucić religię, wf i seksuologię ze szkół! Wiary, kultury i natury ze szkół nie wyrzucać!
35 dni temu
 · 
Oktawian Renoch Złodzieje Bożej tożsamości Jezusa i tak dalej i tak dalej od Boga coraz bliżej Szatana Ojca kłamstwa i społecznego zakłamania.Pożyjemy zobaczymy jak szybko historia która kołem się toczy powtórzy wydarzenia w których Biskupi pogwałcili Ewangelię i zdeprawowali jej Prawdę religijnie za pomocą wiary wykorzystując Lud Boży do swoich własnych "świętych" interesów.
35 dni temu
 · 
 · 
3
Oktawian Renoch Maksymilianie Undorff! A Pisarek to nie OSZUST? J. Piłsudski: "Religia jest dla ludzi bez rozumu". "Polacy są narodem idiotów". Nie chcemy już od was uznania,Ni waszych mów, ni waszych łez,Już skończył się czas kołatania,Do waszych kies j- bał was pies.
35 dni temu
 · 
 · 
3
Piotr Klonowicz Wiara to nie religia. Kultura to nie chałtura. Natura to nie postura. Wiara to nie świątynie, ciemnota i paciorki, lecz trud, światłość i poświęcenie. Kultura to nie pałace, głupota i fikołki, lecz praca, miłość i przywiązanie. Natura to nie pomniki, niecnota i koziołki, lecz ludzie, szlachetność i współistnienie. Wiara i kultura to natury siła. Sobieski! Piłsudski! Wojtyła! Precz z Ciemnotą, Głupotą i Niecnotą! Niech żyją: Światłość, Miłość i Szlachetność! Niech żyje POLSKA! Niech żyje eKutno! Niech żyje PTO"R"!
35 dni temu
 · 
 · 
3
Urban Fajgiel Teraz to wielu mądrych. Ci którzy tą sprawę mieszają z religią i kościołem parę lat temu pierwsi by lizali tyłek piniemu i jemu podobnych. Zrobili by to pewnie i teraz byle by był z tego jakiś geszeft. Niestety w naszym społeczeństwie zawsze był margines idiotów , zdrajców i miernot. Nigdy nie liczyła się dla nich Polska , Polacy czy religia. Ludzie bez moralnego kręgosłupa , pokroju volksdojczów i szmalcowników. Tylko geszeft , geszeft!!!!!!!!!
34 dni temu
 · 
 · 
8
Albert Bołądz Urban - Dziękuję Ci za te słowa, ale czy oni to potrafią zrozumieć?
34 dni temu
 · 
 · 
9
Gilbert Pechibuhl Urban-dobrze prawisz,ale zapewniam cię(a trochę na tym świecie żyję)ci najwieksi krzykacze na forum to wielcy obludnicy i mali ludzie,w najlepszym przypadku frustraci...w określonych okolicznościach to zwykli d...lize...nie są w stanie odróżnić ziarna od plewy ani rzeczy małych od wielkich a co to honor i ojczyzna to nie mają pojęcia(o Bogu nie wspomnę bo nie warto Go tu mieszać)
33 dni temu
 · 
 · 
2
Hadrian Prądzyński Gdzie jest Stowarzyszenie od Czystości w Kutnie. Ile pinidzy dostaliście za milczenie?
33 dni temu
 · 
Norman Banaś Nie rozumiem? Takiego Stowarzyszenia to chyba nigdzie nie ma?
32 dni temu
 · 
Ronald Białaczowski "Hadrian Prądzyński" o co ci chodzi? Co ma jakiekolwiek stowarzyszenie do podatku VAt w firmach! Widać, że masz poukładane tak jak błyskotliwy jet twój wpis. A żeby było wesoło to weź koło i je... się w czoło.
32 dni temu
 · 
 · 
6
Maciej Bołsunowicz
Trzy miliardy rocznie obrotu i tylko 35 milionów przez pięć lat. Dziwnie to wygląda. Gra niewarta świeczki.
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
35 dni temu
Mieczysława Cinciała Jak wynika z tekstu 35 mln to początek sprawy, będzie pewnie ze 100 mln jak znam życie
35 dni temu
 · 
 · 
16
Hadrian Prądzyński Gdzie jest Stowarzyszenie od Czystości w Kutnie. Ile pinidzy dostaliście za milczenie?
33 dni temu
 · 
Gerwazy Kotyska
Pralnia pieniędzy w Kutnie u WINDY KREDYT - BURZYŃSKIEGO? Niemożliwe! ŁAPCZYWY NA KASĘ ZBIGNIEW i jego urzędnicza zgraja wcale nie muszą nic kombinować na boku lecz legalnie, zgodnie z ich paragrafem, przyznają sobie takie nagrody z naszych podatków, że ich wysokość przyprawia przeciętnego kutnianina o taki zawrót głowy, którego jedynie każdy z nas szaraków może jeszcze doznać kolebiąc się na jarmarcznej karuzeli, którą obdarowuje nas ONY WINDA na kolejnych imprezach plenerowych.
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
35 dni temu
Adam Złoba A jakiś przewał finansowy w urzędzie i coś cichutko.
35 dni temu
 · 
 · 
19
Mścisław Hanuś A to już było na ekutno o tej urzędniczce co przywłaszczyła sobie kasę. Czy o czymś innym piszesz?
35 dni temu
 · 
 · 
5
Parys Doroszkiewicz Przywłaszczyła kasę? W jaki sposób? Brała sobie skąd? Robiła przelewy? A kto akceptował przelewy pod względem formalno - rachunkowym? Kto pod względem merytorycznym?
35 dni temu
 · 
 · 
18
Florentyna Gielniowski Od 2014r urzędnicy z wysokimi pensjami na kierowniczych stanowiskach przewałów nie widzieli?Ktoś to nadzorował , czy mi się tylko wydaje?
35 dni temu
 · 
 · 
11
Juliusz Skj&ldskron DOM WIELKICH ŚWIRÓW! WiatrakPiętrząc się nad ugorów chętną mu równiną,Wiatrak, na wszystkie wokół odsłonięty światy,Poskrzypuje drewnianą w tańcu krynoliną,A na trawę jak diabeł miota cień rogaty.

Wędrowcze, w jednym miejscu zatkwiony kosturem,
Co znaczą twoje wstrząsy i nagłe podrygi?
Komu kłaniasz się wokół dębowym kapturem?
Z kim tak trafnie rozmawiasz na migi i śmigi?

W co wierzysz? Kogo widzisz nad sobą w lazurze?
Gdybyś się uczłowieczył - jakie miałbyś lica?
Co za stwór się zataił w twej sękatej skórze?
Czym jesteś, oglądany przez duchy z księżyca?
34 dni temu
 · 
 · 
2
Wit Tyli to już ten włoch nie będzie dawał dutków na kucieński jarmark???
34 dni temu
 · 
 · 
3
Ksawery Leon Grzesiewicz Niestety! Przypaliły się kotlety! Cuda się skończyły! Włoch ma to wszystko w d...e, a kucieński jarmark wszystko zdefraudował i przefrymarczył (Frymarczenie jest synonimem handlowania czymś nieprzyzwoitym, uwłaczającym godności kupieckiej, rzeczami, które nie powinny być źródłem zysku. Może także oznaczać handel zamienny. Niektórzy twierdzą, że we współczesnym świecie wszystko jest na sprzedaż – frymarczy się zarówno kształtem prawa i treścią ustaw, jak i ważnymi państwowymi i samorządowymi stanowiskami). Dla wszystkich zakręconych WIELKICH ŚWIRÓW nie tylko z ZIEMI KUTNOWSKIEJ, okolicznościowy załącznik ( opłata za załącznik, "co łaska", na żebracze konto PTO"R" z dopiskiem "Dla Jawabo na Redutę"): . U prząśniczki siedzą jak anioł dzieweczki,przędą sobie, przędą jedwabne niteczki.Kręć się, kręć wrzeciono,wić się tobie wić!Ta pamięta lepiej,czyja dłuższa nić!
Poszedł do Królewca młodzieniec z wiciną,
łzami się zalewał, żegnając z dziewczyną.

Kręć się... Gładko idzie przędza wesołej dziewczynie,
pamiętała trzy dni o wiernym chłopczynie.

Kręć się...
Inny się młodzieniec podsuwa z ubocza
i innemu rada dziewczyna ochocza.

Kręć się, kręć wrzeciono,
prysła wątła nić,
wstydem dziewczę płonie,
wstydź się, dziewczę, wstydź! No i się stało to co się stać musiało. Wszystko nam się poplątało, pomieszało, poj....o i rozpier......o! A My wszyscy.........??? NIECH ŻYWI NIE TRACĄ NADZIEI.... PTO"R".
33 dni temu
 · 
 · 
2
Hadrian Prądzyński Gdzie jest Stowarzyszenie od Czystości w Kutnie. Ile pinidzy dostaliście za milczenie?
33 dni temu
 · 
 · 
2
Damazy Huntleyski
W BURZOWYM różanym folwarku. Brawo a teraz po nitce do kłębka. Proponuję wynająć mieszkania dla służb bo tu będzie sporo roboty. Elyty i kasty u nas dostatek.
 · 
Udostępnij
 · 
21
 · 
35 dni temu
Józefina Gutteter Oj tak , a jak się pewnie czują , buta i arogancja.
35 dni temu
 · 
 · 
14
Remigiusz Ziaziula Mniemam ,że te elity i kasty są ze sobą bardzo powiązane . Musi pęknąć jakieś ogniwo w tym łańcuszku i poleci.
34 dni temu
 · 
 · 
4
Juliusz Skj&ldskron DOM WIELKICH ŚWIRÓW!W Domu Wielkich Świrów!W Domu Wielkich Świrów, przed ciekawych wzrokiemZapodziani po głowy, przez długie godzinyZrywaliśmy przybyłe tej nocy maliny.Palce miałaś na oślep skrwawione ich sokiem.

Bąk złośnik huczał basem, jakby straszył kwiaty,
Rdzawe guzy na słońcu wygrzewał liść chory,
Złachmaniałych pajęczyn skrzyły się wisiory
I szedł tyłem na grzbiecie jakiś żuk kosmaty.

Duszno było od malin, któreś, szapcząc, rwała,
A szept nasz tylko wówczas nacichał w ich woni,
Gdym wargami wygarniał z podanej mi dłoni
ce, przepojone wonią twego ciała.

I stały się maliny narzędziem pieszczoty
Tej pierwszej, tej zdziwionej, która w całym niebie
Nie zna innych upojeń, oprócz samej siebie,
I chce się wciąż powtarzać dla własnej dziwoty.

I nie wiem, jak się stało, w którym okamgnieniu,
Żeś dotknęła mi wargą spoconego czoła,
Porwałem twoje dłonie - oddałaś w skupieniu,
A DOM WIELKICH ŚWIRÓW trwa
wciąż dookoła.
34 dni temu
 · 
 · 
2
Urban Fajgiel juliuszu wziąłbyś się za jakąs fizyczną robotę. Za coś do czego się bardziej nadajesz.
34 dni temu
 · 
 · 
3
Hadrian Prądzyński Gdzie jest Stowarzyszenie od Czystości w Kutnie. Ile pinidzy dostaliście za milczenie?
33 dni temu
 · 
 · 
2
Mieczysław Stankiewicz Urbanie! Jestem we Francji. Pracuję fizycznie. Za chwilę właśnie wychodzę do roboty. A Ty głąbie kapuściany, ynteligent jakich mało, chory na napadowe zwyrodnienie przystawki mózgowej, ogarnij się trochę. Lecz się człowieku! A może załatwisz mi robotę lekką, łatwą i przyjemną w eKutno. Bym wrócił z emigracji. Do kraju tego, gdzie..... . Tęskno mi Panie....
32 dni temu
 · 
 · 
2
Edmund Afendiewicz
Ale się uwinęli. Produkcja ruszyła w 2010 a proceder już 2011 . Błyskawiczne tępo.A gdzie urząd skarbowy był , a zwolnienia z podatku , no proszę czy ja jestem w matrixie?
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
35 dni temu
Honorat Kruczyński PO było u władzy
35 dni temu
 · 
 · 
11
Izydor Jacek Prędota to wyj... urzednikow z 231kk, mieszkamy w Republice Bananowej?
35 dni temu
 · 
 · 
12
Julian Solcyn Edmund Afendiewicz haha myślisz że pracownik urzędu z pensją 2500 brutto jest w stanie zatrzymać karuzelę na 35 milionów??? żart
35 dni temu
 · 
 · 
7
Bernard Bołsunowicz Julian a zwykłego obywatela potrafi zniszczyć za pięć groszy?
35 dni temu
 · 
 · 
9
Hadrian Prądzyński Gdzie jest Stowarzyszenie od Czystości w Kutnie. Ile pinidzy dostaliście za milczenie?
33 dni temu
 · 
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Gongi, ravanhuta, skrzypce czyli niezwykły koncert Naked Mind
Świetnym koncertem w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie zakończyła się wczoraj pierwsza część czwartego Festiwalu Świat Muzyki. Muzyka Świata. Następne koncerty już w lipcu na placu Płsudskiego. W sobotę przed... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Działka Sprzedam działki budowlane (podział zależny od kupującego), lub całość. Cena uwzględniana jest od sytuowanego areału – od 40 do 30 zł/m. kw. Jest ona uzbrojona (woda w drodze), prąd I inn... [czytaj więcej]
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Oswald Sobolewski:
47 minut temu
I wielbicielka ptorów ,wnzkmowców,demensa i wszystkich pozostałych kutnowskich świrów oczywiście!
Ulryk Chomentowski:
47 minut temu
No proszę - można ? No można dojechać nawet z Kutna do Strzegocina, i to na czas, na zakończenie roku szkolnego -no ale czym?. Znaleziono rozwiązanie na dziurawe gminne drogi. Na potrzeby wójta Bryły, Urząd Gminy Kutno nabył z demobilu, na chodzie, wojskowy transporter gąsienicowy. Takim innowacyjnym pojazdem służbowym, wójt rozwiązał wszystkie problemy związane z jakością dróg gminnych. ON DOJEDZIE WSZĘDZIE - A WY?
Oswald Sobolewski:
50 minut temu
A ja myślę ,że wszyscy wykorzystujący klepki do tego , do czego są one przeznaczone i to bez bez namawiania zignorują te dwa wpisy powyżej, nawet biorąc margines na to,że je piszący jest w permanentnym stanie nierozładowania seksualnego i niespełnienia wszelakiego....aldona z pękniętego środka antykoncepcyjnego
Maksymilian Szlichtyng:
1 godzin temu
jeden zarabia 10k, drugi 2k, nie widze sensu tego porownywac - chcesz zarabiac to rob wszystko w tym kierunku skoro to twoj cel
Longin Chomiszewski:
2
 · 
1 godzin temu
Uroczystość przekazania torby ... mistrz Bareja na żywo.
Maksymilian Szlichtyng:
1 godzin temu
emerytura 7 - 8 kafli? serio? poraz kolejny wypowiadaja sie tu ludzie, ktorzy nie maja zielonego pojecia o niczym. po co zabierac głos?
Longin Chomiszewski:
1 godzin temu
Kto pyta?
Gabriel Jork:
2
 · 
2 godzin temu
Co to jest PO? Polskie Ostatki. Co to jest PiS? Planowanie i Spadanie. wiadał dzięcioł żonie; PiS upada. PO tonie. Mądrzy ludzie, opuszczajcie te tonące i upadające gremia, twórzcie i organizujcie Kutnowską Armię Nadziei "Prawda i Śmiech". Nie czekajcie na cuda, bo chińczyki już idą i przerobią Was na tanią odzież, kisiel i karmę dla psów, kotów i świń. Ja tu tylko ostrzegam. Jednoczmy się! Jak tego nie zrobimy, to zginiemy! A co to jest ten obmierzły, upasły -białoruski kaznodzieja? Poseł? Z PiSu? Ale tuz? Ale as? Masakra! Posełkowi w żłoby dano,W jeden owies, w drugi siano.Uchem strzyże, głową kręci.I to pachnie, i to nęci.Od którego teraz zacznie,
Aby sobie podjeść smacznie?

Trudny wybór, trudna zgoda -
Chwyci siano, owsa szkoda,
Chwyci owies, żal mu siana.

I tak stoi aż do rana,
A od rana do wieczora;
Aż nareszcie przyszła pora,
Że poślina pośród jadła -
Z głodu padła. Józef Piłsudski - !!!!! "Uczcie się historii, znajomość jej jest bardzo potrzebna w życiu." "Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to ku**y!". "Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli." "I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." "Ja was przepraszam, panowie. Ja was bardzo przepraszam, tak nie miało być." !!!!! Panowie? Co jest grane? Powtórka z historii? Panie pośle Woźniak? Czy to jest normalne? Ni tędy droga!
~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Benignus Romaszko:
3 godzin temu
jak zwykle Trawa albo przesiaduje u Rzeżnickiej albo Habianski lub Pawlikowski i mącą nowe stołki dla swoich. Trawa opamietaj się wreszcie
Antonina Targoski:
2
 · 
3 godzin temu
"Odważny"Bartoszu Kocienia w/w objął stanowisko szefa wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego , ale skoro według ciebie źle się dzieje w kutnowskiej policji to nie mógłby tam zażegnać ktyzyysoi? No pomyśl chłopie a nie wymykać się , jak myślisz?
Ananiasz Drogosław:
3 godzin temu
Kto gratuluje?
Ananiasz Piechota:
3
 · 
3 godzin temu
Czy był ksiądz i poświęcił bo na zdjęciach nie widać ?
Napoleon Zwowitzki:
3 godzin temu
Jak się naprawdę nim przejmusz, to zamiast tutaj mi przygryzac, kup mu tą koszulę. Bo mi naprawdę za niego wstyd. W końcu to radny.
Florenty Piotcowicz:
3 godzin temu
Czyżby szykowała się nowa koalicja w powiecie i pochlaj z tej okazji.
Franciszek Cinciała:
3 godzin temu
Proszę przedstawić osiągnięcia tego policjanta przez wszystkie lata jego służby. Bo jak dotąd tylko widać jego zdjeciem z tekstem: głosuj na mnie
Florenty Piotcowicz:
2
 · 
3 godzin temu
Serafin - ty wymagasz pilnego kontaktu z psychiatrą. Z tego, co piszesz wnioskuje, że masz ogromne ciśnienie w głowie. Lobotomia by ci pomogla - wywiercą ci taka dziurkę w głowie .... i głupawką przejdzie.
Felicjan Germain:
4 godzin temu
Taka prawda jesteśmy niewolnikami we własnym kraju to jest hańba dla naszych władz że do tego dopuszciła
Florian Hańczak:
4 godzin temu
Puknij się w łeb czy to Burzyński wyrzuca śmieci? Trzeba jasno powiedzieć że jesteśmy brudasy i nie potrafimy zadbać o porządek wokół siebie.
Bartłomiej Kńskie:
4 godzin temu
Dzielnicowy, radny, osoba reprezentujaca dany blok w Sp. Mieszkaniowej wraz z nr telefonu powinna byc na kazdej tablicy w kazdym bloku. To zadanie do odrobienia naszych administracji osiedlowych.
Bartłomiej Kńskie:
4 godzin temu
A kto jest dzielnicowym m.in.ul.Sowinskiego i przyleglych.Najciekawsze artykuły
 ·  14
6 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
6 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
6 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
7 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
11 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
12 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
13 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
16 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
17 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
17 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
18 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
19 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
21 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
21 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
21 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
21 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
21 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
22 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
22 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
22 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
22 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
24 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
28 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
28 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności