eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 24.06.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Oświadczenie Starosty Kutnowskiego. Janusz Pawlak bez nominacji na stanowisko dyrektora
Publikujemy nadesłane do kutnowskich mediów oświadczenie Starosty Kutnowskiego w sprawie powierzenia funkcji dyrektora Januszowi Pawlakowi na następne lata, braku nominacji na to stanowisko oraz wszczęcia postępowania wyjaśniającego przez Rzecznika Dyscyplinarnego dla Nauczycieli przy Wojewodzie Łódzkim.
Oświadczenie Starosty Kutnowskiego. Janusz Pawlak bez nominacji na stanowisko dyrektora


redaktor, 30.05.2017 17:17|czytane: 3004 razy|87 komentarzy|komentuj
Miron Lehr
Rafał Gąsienica
PSL ma z Debichem idealny układ. Debich osobiście nawet lubi Trawczyńskiego, co jest wazne w polityce i koalicji. PSL dostawał zawsze i dostaje to to chce. Przyklad ostatnio ile zagarneli na swoje drogi kosztem innych potrzeb i podwyzek dla pracownikow samorządowych. Debich swieci oczkami za PSL. Problemem jest PO, co ostatnio widać aż nadto. KO to taka lepsza PO. Logika podpowiada koalicję PSL - KO plus np. Serenda i Ziółkowski badź Pokolenia.
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
24 dni temu
Gerwazy Cichopk To prawda bo Debich bez PO to inny, lepszy Debich.
23 dni temu
 · 
 · 
4
Prokop Sołtan Rafał, Ty nie rozumiesz tego, co sie dzieje, albo medialnie puszczasz w imieniu Debicha oko do PSL. PSL natomiast pójdzie tam, gdzie bedzie układ wiekszościowy. Tych dwóch radnych Ziólkowski i Serenda juz dawno są związani z Debichem. On nie musi ich o nic prosic, to sa jego ludzie. Jak ci radni dostali tęgi łomot w weekend za arogancję, to nadciągneła z pomocą wiktoria, dała poobijanym chlopakom cyca na uspokojenie i wsparła ich. Debich ma 6 radnych (4 KO 2 przystawki), PSL ma 5 radnych, a brakuje im jeszcze 2 głosów, aby odbudować uklad rządzący. To będzie jedynie kontynuacja bagna.
23 dni temu
 · 
 · 
22
Wojciech Handelsman A PiS co na to, chyba coś robią, że by ten chory układ wywalić.
23 dni temu
 · 
 · 
14
Adaukt Czaykowski Wojciechu, bądź realistą. PiS "pilnie czuwa" w kanciapie i "słucha głosu ludu". Poza tym musi ktos za nich pomysleć i napisać. Czego mozna sie spodziewać po osobach decyzyjnych i wpływowych w PiS jak Kłopotowski, człowiek nr 2 w PiS Włodzimierz Klimecki, Arkadiusz Olesiński, Ewa Wypych, Elzbieta Szczepaniak, Wykrętowicz, Jolanta Śmiałek i aspirująca do rządzenia w PiS jedna pani z rodziny obecnego posła. Myślenie i rozumienie tego, co sie dzieje nie jest ich najmocniejszą stroną. Znajomi mówili mi, że co mądrzejsi ludzie powiązani kiedyś z PiS uciekają i przechodzą na druga stronę ulicy, jak widzą PiSowskich decydentów, gdyż pada jedno słowo - napisz !
23 dni temu
 · 
 · 
25
Rajmund Stanisław Szołucha Prokopie 4 2 5 = 11. Pozbycie się PO z koalicji. Posprzątanie w edukacji po Gieruli i uspokojenie atmosfery wśrod środowiska nauczycielskiego dałoby koalicji KO - PSL plus Serenda i Ziółkowski nowe otwarcie. Do tego jest jeszcze komunikacjia z Runiniskim za ktorego wszystko robi Kowalska. Gierula zatrudnił tam juz 4 nowe osoby z PO.
23 dni temu
 · 
 · 
8
Czesław Grot Główne zło to PO ilość krętów gieruli porażająca niech zniknie z przestrzeni publicznej
23 dni temu
 · 
 · 
11
Celestyn Dariusz Studzieński Adaukt, a w PiS nie ma Sapiejki, Dabrowicza i Jóźwiaka ? Oni myślą za cały PiS i decydują - kogo przyjąć, a kogo wyrzucić ?
23 dni temu
 · 
 · 
18
Sylwester Jackowski Do tego jest jeszcze komunikacjia z Runiniskim za ktorego wszystko robi Kowalska. Gierula zatrudnił tam juz 4 nowe osoby z PO. Ile w tym prawdy???
22 dni temu
 · 
Sylwester Jackowski Oczywiście cytuje Rajmunda, żeby nie było że kogoś pomawiam. A Pana Rumińskiego jako człowieka bardzo cenie.
22 dni temu
 · 
Bonawentura Sopiha Sylwester, pan Runiński to żadna wielka osobistość ani osobowość. Za Galowej z PO został Przewodniczącym Rady Nadzorczej PKS - firmy powiatowej. Później został Prezesem PKS, ostatnim prezesem jako firmy powiatowej. PKS został sprzedany, aby nie ogłosić upadłości tej firmy. Tymczasem pan Jerzy Runiński jako "fachowiec" do wykorzystania został zatrudniony w Starostwie, w którym rządziła i współrządzi PO, zrobiono z niego urzędnika, a później Debich zrobił z niego dyrektora na zasadzie porozumienia. Runiński był jednym z liderów PO w Kutnie. To sa polityczne decyzje i nic wiecej. W wyborach trzeba pogonić Debicha z KO i cała PO, a wtedy wszystko wróci do normy.
22 dni temu
 · 
 · 
4
Narcyz Tomankowski
Ludzi krew zalewa od tego, co dzieje się w samorządzie powiatowym, a gdzie jest główna siła opozycyjna PiS. Zajęli jakieś stanowisko w tej sprawie ?
 · 
Udostępnij
 · 
34
 · 
24 dni temu
Metody Zerebiło Do kutnowskiego PiS musisz wiedzieć jak dotrzeć: najpierw hasło - Polonez, później kod - 0,7 l, na końcu odzew - polej.
24 dni temu
 · 
 · 
38
Jonasz Rozyni Dobre Metody, poważnie - tu nie ma na co liczyć, PiS w wydaniu kutnowskim od samego początku jest karykaturą normalnie funkcjonującej partii politycznej, tak było, kiedy przewodniczącym był Jerzy Pawlak, tak jest, kiedy przewodniczącym jest Konrad Kłopotowski.
24 dni temu
 · 
 · 
33
Benignus Kalęcki Powiem jeszcze inaczej: "dzięki" Kłopotowskiemu PiS w Kutnie nie istnieje. Jest tylko ten człowiek i kilku ludzi wykorzystujących partię do załatwiania swoich prywatnych spraw. Kłopotowski uniemożliwia poszerzenie kutnowskiego PiS o nowych członków bojąc się, że go wygryzą. I choć uderza w partię w ten sposób osłabiając jej szansę na wygranie wyborów! To skandal !!!
24 dni temu
 · 
 · 
18
Benignus Kalęcki .... i choć uderza w partię to czyni to jak dotąd bezkarnie. Pytam jak długo jeszcze PiS będzie to tolerować?!
24 dni temu
 · 
 · 
16
Honorata Kńskie Benignus on jest bardzo wygodny dla rządzących w Kutnie i to go trzyma , a na szczytach ma obrońców w postaci niektórych posłów.
24 dni temu
 · 
 · 
13
Ronald Barwolf ....bo niektórym posłom , też pasuje taki układ.
24 dni temu
 · 
 · 
15
Hieronim Zwierkowski Ten pierwszy przewodniczący PiS w Kutnie Pawlak to istny Jaś Wedrowniczek - był w ZCHN, kandydował z ROP, był w RS AWS, Stronnictwie Konserwatywno - Ludowym, PiS, przedstawiał sie jako przedstawiciel środowisk patriotycznych, zahaczył o Prawice Rzeczpospolitej, a ostatnio objawił sie w PSL. Drugiego widziano w idiotycznym kasku na zdjęciach na ulotkach, a przedstawiał się jako zodiakalny wodnik, student, lat 46, 181 cm wzrostu. Czy partię i ludzi, ktorzy w niej są - skoro sa tacy liderzy - mozna traktować poważnie ?
24 dni temu
 · 
 · 
32
Maksym Zdeb Ronald, dla wszystkich posłów i senatorów PiS z tej części województwa oprócz Woźniaka to jest idealna sytuacja - Matuszewski nie ma konkurencji, Polak tez może coś uszczknąć, Błaszczyk tez nie ma konkurenta. A Klopotowski, Klimecki czy nowa gwiazda PiS pani Śmiałek pasuja do sejmu czy do senatu, jak wół do karety i wszyscy dobrze o tym wiedzą. Dlatego bylo nieformalne przyzwolenie, aby zniszczyć Woźniaka, a nie robiono nic, aby mu pomóc i spacyfikować sytuacje w Kutnie.
23 dni temu
 · 
 · 
20
Szymon Bekiesz Jaka gwiazda Smialek chyba lizydu... kiedys Klopotowi a teraz Trawie, Gieruli i lidziom Psl, wystarczy wejsc do starostwa, zeby zobaczyc cmokajaca Jole w buzke Trawczynskiego
23 dni temu
 · 
 · 
13
Wadim Kajdański Była okazja, aby PiS odegrał jakąś pozytywna rolę i pomógł uporządkować ten bajzel w powiecie, ale został ponownie ograny - raz na początku, a teraz drugi raz. Ta cisza świadczy, że toczą sie bardzo intensywne rozmowy wewnątrz koalicji rządzącej powiatem. Wniosek z tego taki, że z PiSem w Kutnie nikt się już nie liczy. Wszyscy piszą o Kłopotowskim, ale dotyczy to całego kierownictwa tej partii w Kutnie, byłego i obecnego oraz członków, którzy przewijają się lub przewijali w otoczeniu lokalnych władz tej partii. POLITYKA JAKOŚ IM NIE WYCHODZI, NAJLEPSI SĄ W POBIERANIU SKŁADEK, PRZYJMOWANIU I WYRZUCANIU CZŁONKÓW. Wyborcom należy uświadomić, kto w tym PiSie rządzi i rządził, jakie osoby tam sie przewijały wśrod wpływowych członków, jakie tuzy umysłowe: 1/ KONRAD KŁOPOTOWSKI, 2/ WŁODZIMIERZ KLIMECKI, 3/ ARKADIUSZ OLESIŃSKI, 4/ EWA WYPYCH, 5/ WŁODZIMIERZ WYKRĘTOWICZ, 6/ ELŻBIETA SZCZEPANIAK, 7/ JOLANTA ŚMIAŁEK, 8/EWA RZYMKOWSKA, 9/ JANUSZ SZAFRAŃSKI. Zbliża sie czas wyborów i ludzie powinni wiedzieć, czy warto oddawać głos na listy partii, z którą się nikt nie liczy i którą kierują lub kierowali tacy ludzie.
23 dni temu
 · 
 · 
17
Norman Cholewicki Tu nie ma żadnej osoby z wyższej pólki z lokalnej polityki. Nie dziwie sie, że im nic nie wychodzi.
23 dni temu
 · 
 · 
13
Mirosław Brykczyński Do jasnej chol..y, czy ich naprawdę na nic nie stać ? Muszą czekać, aż Żmuda przyjedzie na urlop albo złapią kogoś na ulicy ?
22 dni temu
 · 
 · 
11
Pompejusz Adamowicz PiS nie będzie się wcinał do tego konfliktu, bo z jednej strony jest człowiek z PO, z drugiej nauczyciele wspierający sitwę z KO. Konia z rzędem temu kto wyjaśni, kto jest lepszy Pawlak czy Debich?
22 dni temu
 · 
 · 
2
Pompejusz Adamowicz Co innego gdyby był prawicowy i kompetentny kandydat
22 dni temu
 · 
 · 
2
Jerzy Zielonka A Maurycego to gdzie wywiało, że na urlop przyjeżdża do domu. Ponad 2,5 roku temu widziałem go w Plymouth w zachodniej Anglii, a nieco ponad rok temu spotkaliśmy się w Niemczech w Dusseldorfie.
22 dni temu
 · 
 · 
7
Damazy Płaza
A czego można się po Debichu spodziewać. Tym niepowaznym oświadczeniem zakończył swoja misje jako starosta. Nikt normalny nie wyrazi zgody, aby starosta była osoba, która w ten sposób postępuje. Wcześniej robił wszystko, aby byc starostą, a teraz mu sie odmieniło. WINĘ ZA TO BAGNO W SAMORZADZIE POWIATOWYM PONOSZĄ DO SPÓŁKI KOMITET OBYWATELSKI Z DEBICHEM ORAZ PLATFORMA OBYWATELSKA Z GIERULĄ I URBANIAKIEM.
 · 
Udostępnij
 · 
29
 · 
25 dni temu
Karol Orlik PO i PSL to jedność. Więc dodać trzeba jeszcze Fabianskiego, Karniszewskiego, Jankowskiego, sciślewską i Trawczynskiego. Dariuszu tobie caly czas sie marzy koalicja PIS Pokolenia i PSL. Czyzby Dąbrowicz znowu mowił, że ma 8. Prawdziwe bagno to było za Klopota i Galowej oraz Dębskiego i Dariusza.
25 dni temu
 · 
 · 
9
Leszek Puławski Karol wyciąga jakieś trupy z szafy, a rzeczywistość jest inna. W tej chwili jest szansa na oczyszczenie samorządu powiatowego z bagna, które wytworzyło sie dzięki KO z Debichem i PO z Urbaniakiem i Gierulą poprzez usunięcie na margines i odcięcie od "samorządowej kroplówki" ludzi takich jak Debich, Ledzionowa, Góreczny, Filipiak, Urbaniak, Gierula, Pawlak, Runiński, Jabłoński , wiktoria, sufler, Ziółkowski, Serenda itd.
24 dni temu
 · 
 · 
21
Gwidon Kaliniak Damazy zapomniałeś o głównej sile czyli PSLu.
24 dni temu
 · 
 · 
7
Amelia, Goetzendorf Przecież Dąbrowicz już się tam wcześniej kręcił.
24 dni temu
 · 
 · 
4
Melchior Fekete
Nic nie rozumiem. Dopiero co pewna osoba mogła liczyć na SOLIDARNOŚĆ pozostałych.
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
25 dni temu
Chrystian Milerowski
Panie starosto a mnie interesuje jakie pan podjął kroki w stosunku do tych co rozsiewali te nieprawdziwe informacje, bo to bardzo istotne jak się pan w stosunku do tych chyba tzw mediów zachowa?
 · 
Udostępnij
 · 
10
 · 
25 dni temu
Marcel Szembek Mniemam ,że nie podjął i nie podejmie.
24 dni temu
 · 
 · 
6
Vanessa Czudowski A Abelard a raczej Abelarda napisała ,że ma odwagę . Więc sprawdzam i czekam.
24 dni temu
 · 
Tycjan Osinka
Nie słyszałem o takich praktykach, aby upubliczniano kulisy posiedzenia zarządu. Starosta Debich zrobił rzecz nastepującą - medialnie wskazał, że on Starosta Debich i Członek Zarządu pani Ledzion z Komitetu Obywatelskiego w tym złym głosowaniu nie uczestniczyli, czyli sa dobrzy. W głosowaniu brał udział i podjeli tę złą uchwałę Wicestarosta Trawczyński i jeszcze jeden członek zarządu z PSL oraz Członek Zarządu Gierula z Platformy Obywatelskiej, i ci są źli. Jest to granie pod publiczke i dyskwalifikuje Debicha jako polityka i starostę. Widać, że zaczyna sie kampania wyborcza, a PiS czeka i przygląda sie temu bagnu.
 · 
Udostępnij
 · 
21
 · 
25 dni temu
Nikodem Remisz To ci mi dopiero tajemnica posiedzeń zarządy ,żeby nie mogła być upubliczniona jak wszyscy dawno wiedzieli po innych głosowaniach w tej sprawie ,że tak w/w głosują . jeden z nich to zawsze się wstrzymuje.
25 dni temu
 · 
 · 
4
Ziemowit Ieczinski Osinka to jest jawne nawet protokół cały mógł upublicznić
25 dni temu
 · 
 · 
7
Bogumił Groddeck Protokoly posiedzen zarzadu są jawne. Ujawnianie informacji to specjalność Karniszewskiego z PSL.
25 dni temu
 · 
 · 
6
Teodor Jachimczak Wy chyba nie wiecie, co piszecie. Tycjan ma rację zwracając uwagę na naganność tego typu praktyk, które świadczyć mogą jedynie o tym, że układ rządząco - decyzyjny w samorządzie powiatowym uległ destrukcji i zmienił się w coś w rodzaju bagna. Pawlak nie powinien być powołany na stanowisko dyrektora, ale z posiedzenia powinno wyjść jedno stanowisko, a nie coś takiego. Nie wiem również, czy starosta nie przekroczył swoich uprawnień wydając oświadczenie tej treści, chociaż możliwe, że miał na to zgodę zarządu. Protokół nie oddaje szczegółów posiedzenia, jest to suchy zapis faktów bez imiennego wykazu, jak kto glosował, chyba, że jest to decyzja zarządu. Zwracam przy tym uwagę, że posiedzenia zarządu są zamknięte i nie mają na nie wstępu osoby postronne bez zgody zarządu. Po tym, co się stało, jeżeli ludzie z PSL z Trawczyńskim oraz PO z Gierulą mają chociaż odrobinę honoru i instynkt samozachowawczy, to dzisiaj albo najpóźniej jutro powinien pojawić się wniosek o odwołanie starosty. Debich swoim niemądrym oświadczeniem skompromitował i ośmieszył swoich koalicjantów.
25 dni temu
 · 
 · 
18
Zenobiusz Pulverbestandteil Teraz PO i PSL zrobią atak na Debicha, zakolebie się koalicja i wejdą nowi radni, a może Pietrusiakowa, a może Drabik, a moze Ziółkowski i Serenda no i Galowa wróciła bo do korzeni do PO. I jest nowa koalicja, a KO i PiS opozycja. Debich jest urodzonym opozycjonistą a nie władzą i tak będzie lepiej
25 dni temu
 · 
 · 
3
Jurand Kruzer Zenobiuszu - myślę, ze tych dwóch młodych radnych jest już w koalicji z Debichem. W sobotę i w niedzielę dostali niezły łomot za swoją arogancję i nadciągnęła odsiecz. Wiktoria dała poobijanym chłopakom cyca na uspokojenie i wzmocnienie oraz udzieliła wsparcia. Musisz zrozumieć, że PiS nie wejdzie w układ koalicyjny, w którym będzie PO, KO i Debichowe przydatki, ponieważ za 1,5 roku sa wybory. W celu oczyszczenia powiatu z tego bagna dla PiS jest do zaakceptowania jedynie czysta koalicja z PSL i Pokoleniami (13 mandatów), bez PO i KO Debicha z przydatkami.
25 dni temu
 · 
 · 
14
Cyprian Kopański To jest to - powiat bez Debicha i Pawlaka. Miodzio.
24 dni temu
 · 
 · 
18
Leokadia Stendtke Teodorze nie masz racji a twoje wywody powieś sobie nad łóżkiem a dalej nie będę ci tłumaczył bo szkoda czasu.Zenobiuszu a PO i PSL cały czas podskubywali Debicha tylko on tego nie chciał zauważyć . No trudno podobno człowiek ma rozum i wolną wolę tylko jeszcze powinien wiedzieć jak z tego skorzystać .
24 dni temu
 · 
Gustaw R Radwan Ja natomiast Leokadio zgadzam sie z Teodorem, ze po tym fakcie, jeżeli Trawczyński i Gierula mają nieco przyzwoitości i honoru, to zobaczymy wniosek o odwołanie Debicha. Dla mnie on tych ludzi publicznie upokorzył i zrobił z nich pośmiewisko.
24 dni temu
 · 
 · 
7
Dariusz Stuligłowa Honor? Ludzie, co wy piszecie! W naszym światku jest walka o władzę - stanowiska, a nie honor!!
24 dni temu
 · 
 · 
5
Kordian Moszna Sami naważyli tego piwa mataczą nie tylko w tej sprawie,a wszystko idzie na konto Debicha. Wniosek nasuwa się jeden ,żewszyscy obecni radni powinni odejść w niebyt.
24 dni temu
 · 
 · 
9
Achacjusz Gapa
...Machlaczy jak u nas z nawozami.
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
25 dni temu
Abelard Ludwikowski
Nareszcie Panie Starosto , niech sie pan głupimi wpisami nie przejmuje alleluja i do przodu. Niech ma pan odwagę nie tę jednodniową....
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
25 dni temu
Borys Gącz Abelard, za słabe wylizanko - premii nie bedzie
25 dni temu
 · 
 · 
12
Walenty Ostaszew Wiktorio tak się napracujesz a on nic w dalszym ciągu nie rozumie , przynajmniej tak mi się wydaje a potwierdza to co robi.
25 dni temu
 · 
 · 
8
Ziemowit Zemła Abelard a raczej chyba Abelarda ,żeby mieć odwagę to trzeba być samodzielnym i uniezależnionym od partyjnych kolesiów .
24 dni temu
 · 
 · 
2
Juliusz Stefaniów
Zarząd przegłosował. Pawlak pozwie cię Krzysiu do sądu i tę nominację na sali sądowej podpiszesz. Po co ta komedia i udawanie, wszyscy wiedzą kto rządzi w powiecie, uchwała i tak jest, ostatecznie Trawa podpisze.
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
25 dni temu
Balbin Kurcewicz Niestety pracodawcą jest starosta a trawa może se podpisać koszulkę dla fanów.
25 dni temu
 · 
 · 
27
Filip Jachimczak No własnie Balbin, 4 radnych z KO ma starostę, który ma uprawnienia dysponencko - decyzyjne, a 5 radnych z PSL ma wicestarostę. ktory bez upowaznienia starosty może - jak napisałeś - podpisać koszulkę dla fanów. Zdzislaw, to jest dobra lekcja dla Ciebie.
25 dni temu
 · 
 · 
22
Edgar Mrozy Tak się dogadali w koalicji więc w czym problem Filipie
25 dni temu
 · 
 · 
2
Melchior Kurcewicz Własnie tak się nie dogadali Edgar, tylko nie mieli świadomości, na kogo trafili i jakie są rzeczywiste uprawnienia starosty. Wicestarosta Trawczyński i PSL - rdzeń koalicji zostali potraktowani jak dzieci z przedszkola.
25 dni temu
 · 
 · 
9
Serafin Kutowski Jest uchwała zarządu powiatu, a Debich co? Falandyzuje prawo?
25 dni temu
 · 
 · 
4
Brunon Główczewski W ocenie Sądu Najwyższego ( wyrok z dnia 19 stycznia 2016 r. I PK 184/15) roszczenie nauczyciela o powierzenie stanowiska dyrektora może w niektórych przypadkach być uznane za nadużycie prawa, nawet po wygranym konkursie. Dotyczy to w szczególności sytuacji, gdy pewne okoliczności wskazują na to, że dyrektor nie będzie w stanie należycie wykonywać swej funkcji. Mogą być to okoliczności ujawnione jeszcze przed zakończeniem konkursu, ale także takie, które uzewnętrzniły się w późniejszym okresie, np. rażąco niska jakość pracy dotychczas wykonywanej przez nauczyciela, czy jego wyjątkowo konfliktowa natura.
25 dni temu
 · 
 · 
9
Damian Birula Sąd Najwyższy? To inny przypadek. Debich i tak grzecznie podpisze co trzeba, bo mu platforma wyjdzie z układu. Nie po to były wyrzeczenia i upokorzenia Debicha z marca-kwietnia żeby teraz o Pawlaka się potykał. To jest zasłona dymna i pic!
25 dni temu
 · 
 · 
4
Amalgund Orwid Melchiorze trawa w samorządzie zjadł zęby i wypił morze ,więc wiedział co robi.Nie chcąc brać odpwiedzialności na własny tyłek zgodził się na takiego starostę
25 dni temu
 · 
 · 
8
Julianna Moscza Juliusz Stefanów no bo gdyby Trawa zachowywał się inaczej i stale głosując wstyrzymywał się od głosu byłoby zupełnie inaczej, a tak?
25 dni temu
 · 
 · 
2
Czesław Ziółko Amalgund on tak od lat.
25 dni temu
 · 
 · 
2
Arkadiusz Brion Oni teraz się prześcigają tzn Trawa z Debichem, kto jest bardziej opozycyjny wobec aktualnej władzy czyli siebie samych. To świadczy o braku pomysłu na uzdrowienie sytuacji w powiecie kutnowskim. Oni się przekomarzają i coś udają przed społeczeństwem, a szpital tonie... Skandal. Po przyszłych wyborach żadnego Debicha i Trawczyńskiego we władzach powiatu!!!!!!!!!!!!!!
24 dni temu
 · 
 · 
2
Adrian Scydenbeytel Damianie Birula Platforma to mu wyjdzie , ale bokiem. Pozżauje swoich działań , ale będzie a może jest już za późno?
24 dni temu
 · 
Leokadia Stendtke Arkadiuszu oni to nie siebie ,ale sprawy wszelkie przeciągają bo chcą dotrwać do kolejnych wyborów i powiedzieć przetrwaliśmy całą kadencję , a że nieco paskudnie to już nie ma dla nich znaczenia.Jedyna rzecz jaka powinna być zrobiona to prawda , która ich wyzwoli bo bez prawdy brną dalej w układy , kłamstwa , krętactw , wynoszenie na stanowiska swoich. To nic nie da prawda wyjdzie na jaw wcześniej czy później.
24 dni temu
 · 
 · 
2
Przybysław Ryszard Koimian Leokadio, mówisz jak nawiedzona, chyba paranoja jednego wielkiego polityka z powiatu udziela sie. Oni nie chcą przetrwać do wyborów, oni szukaja koalicjantów do wykończenia przeciwników, ale nie ma chetnych. Myslę, że PiS w to bagno nie wejdzie, ani z Debichem, ani z PO.
24 dni temu
 · 
 · 
11
Janusz Niedświedś Leokadia, ty fora pomyliłaś, to nie spotkanie sekty
24 dni temu
 · 
 · 
11
Anika Biskup Przebysław i Janusz a wy chyba należycie do sekty kłamstw bo prawda was uwiera jak kolce kutnowskich zwiędłych róż .
24 dni temu
 · 
Radomir Lesserowicz Leokadio, Aniko - racje ma Janusz i Przybysław, że pomyliłaś sie z forum. Mamy jeszcze inna mozliwość, że jesteś pod wielkim urokiem tego paranoika z powiatu, który rozpowszechnia swoje chore wizje wyznawom, a jego otoczenie brutalnie załatwia swoje prywatne sprawy.
24 dni temu
 · 
 · 
8
Eugeniusz Częstoch Radomirze swoje ujadanie umieszczaj na innym forum. To tacy jak ty , Przebysław , Janusz tworzycie mafijną sektę kręcącą się wokół żłobu.No cóż musicie się jakoś bronić bo coraz więcej rzeczy zaczyna wychodzić spod dywanu.
24 dni temu
 · 
Racibor Kępski Ej, ty świnta czy świnty, Leokadio, Aniko czy Eugeniuszu. Twoje faryzeuszowskie modły czuć na kilometr. Modły te nic nie dadzą, twój guru jest skończony.
24 dni temu
 · 
 · 
7
Odyseusz Paweł Dołaszyński Przebysław, Radomir, Janusz wy nawet nie rozumiecie co czytacie.Tak nawiasem to jestem niewierzący więc modłów nie praktykuję , nie chodzę jak wy do komunii wywalać ozor, a później jesteście dla ludzi padalcami.
24 dni temu
 · 
Dariusz Król
Pracownicy z nowego nadania to krezusi w porównaniu do starej kadry ich pensje to czyste szaleństwo.Często tylko dzięki starej kadrze jeszcze to wszystko się kręci.Wracając do oświadczenia to chyba koniec koalicji.Wreszcie odejdzie kat oświaty główny matacz w starostwie którego wszyscy mają dość.Można by przytaczać tu jego krętactwa ale wszyscy je przecież znamy trudno kopać kogos który leży juz od co najmniej od roku.Niech znika z przestrzeni publicznej AMEN.
 · 
Udostępnij
 · 
28
 · 
25 dni temu
Aneta Iwanowicz Ale kogo masz na myśli bo z tego co widać na różnych zdjęciach z uroczystości to kilu panów jest zainteresowanych oświatą ?
25 dni temu
 · 
Barnaba Skorupka Chyba wiadomo ,że chodzi o Gierulę
25 dni temu
 · 
 · 
16
Wirgiliusz Horodelski
Co jeszcze musi się stać, żeby temu Panu podziękowano. Wystarczy porozmawiać z jego uczniami, szczególnie tymi, którzy właśnie zmywają się z tej szkoły.
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
25 dni temu
Julian Wiłejko Nie tylko uczniowie zmywają się z tej szkoły. Kilkoro nauczycieli też planuje wkrótce zakonczyć współpracę z dyr Pawlakiem. To szkoła bez przyszłości.
25 dni temu
 · 
 · 
17
Roman Wąs Szkoła ma przyszłość w przeciwieństwie do dyr i już wiemy w jakim celu JZ jest tak długo trzymany
25 dni temu
 · 
 · 
6
Edgar Mrozy W piątek spotkałem się z absolwentami TM z przed 40 lat,ludzie którzy przyjechali z całej polski pytali o naszą szlołę nie wiedziałem co Im powiedzieć,chyba tylko to,że stała się areną politycznych przepychanek małych politykierów.Marka naszej szkoły jest na dnie,żenada i dziadostwo.
25 dni temu
 · 
 · 
26
Bolesław Róg
Czy zarząd zajmie sie w końcu swoimi pracownikami, którzy wykonują zadania ustawowe, dla których ten samorząd został powołany? Czy stale beda gierki i trwonienie czasu i energii dla zaspokojenia politycznych ambicji. Pracownicy w starostwie traktowani są jak piąte koło u wozu. Zadnej sensownej polityki kadrowej i płacowej, żadnych perspektyw.Zarząd potrzebuje nachapać się przez kadencję, a reszta: jakoś to będzie. Może pan starosta popatrzy na oświadczenia majątkowe swoich pracowników i porówna z innymi powiatami, bo o miastach i gminach okolicznych nie wspomnę. Wstyd! Wstyd! i jeszcze raz wstyd!
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
25 dni temu
Fabian Serny Zajmują się tymi co są dla nich bliscy po tka zwanej linii i na bazie.Ci co te gierki tam robią są dobrze wynagradzani a wręcz są pupilami.Niestety pan starosta nie uczy się na błędach i dalej brnie ,ale podpieranie się klakierami i sympatiami politycznymi jak widać na dobre mu nie wychodzi . No cóż nie każdy chce słuchać prawdy bo ta przez kłamstwa przebija się ostatnia .
25 dni temu
 · 
 · 
11
Agata Pierdzioch " Pracownicy w starostwie traktowani są jak piąte koło u wozu. "napisałeś Bolesławie a to nie jest tajk . Niektórzy sa bardzo hołubieni zarówno w traktowaniu jak i wynagradzaniu.
24 dni temu
 · 
 · 
4
Zdzisław Ejsmont
A już myślałam,że będzie forever, a tu jest nadzieja......ponoć umiera ostatnia.
 · 
Udostępnij
 · 
24
 · 
25 dni temu
Julian Rzuscyć
Dlaczego tego oświadczenia nie ma w mediach, które niesprawdzoną informację podawały?
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
25 dni temu
Ludmiła Andruszkajtis Bo to są media wyjątkowe i w których wiele istotnych rzeczy się nie ukazuje a mało tego ,że jeszcze się z innych mediów spisuje .
25 dni temu
 · 
 · 
9
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Drugie Kutnowskie Dni Fantastyki
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie już od przyszłego czwartku zaprasza na Kutnowskie Dni Fantastyki. Wstęp wolny na wszystkie wydarzenia. A w programie spotkania z autorami, koncert, warsztaty malarskie, pokaz... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]
PRACA HUTA Poszukujemy osób do pracy w Hucie w Dąbrowie Górniczej na stanowiska: - operator wózka widłowego - operator suwnicy – uprawnienia IS specjalne trawersowe, chwytakowe Warunki: - atrakcyjne w... [czytaj więcej]
RINTAL Polska poszykuje samodzielnych monterów schodów Producent schodów, Rintal Polska Sp. z o.o. poszukuje samodzielnych monterów schodów.rnrnZakres działalności:rn- montaż schodów samonośnych oraz obić na schody betonowernrnWymagania:rn- włas... [czytaj więcej]
Kupię Toyotę AVENSIS I lub II tel.725-361-836 Kupie Toyote AVENSIS I lub II COROLLE YARIS MERCEDESA SPRINTERA 124 190 W210 oraz Maszyny Rolnicze Ursus Zetor Wladymirec Przyczepy Kombajny tel. 725.361.836 cala Polska atrakcyjne ceny szybki odbiór... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Onufry Kamiński:
23 minut temu
Do Metody Głąb
Zgadzam się to co napisałeś i popieram tylko 5 osób przystąpiło do konkursu . pytam gdzie reszta społeczeństwa??
Do Bernadeta Konkurs był na stronie , ale jak widać nie szukasz tylko siedzisz i pierdzisz w stołek. Kręci cię temat co się dzieje na Policji - bo jesteś nadzwyczajnym plotkarzem i to jeszcze na dodatek pewnie bez wykształcenia.
Ja mam budkę z lodami nie mam wykształenia interes się kręci i nikomu nie zazdroszczę a wy weźcie się za naukę i przystępujcie do konkursów
Błażej Lubicz:
28 minut temu
Sekretarzem w urzędzie pracy jest mąż sedziny, przed którą zeznawal ten pan.. Czy to przypadek że policjant został skazany
Szczepan Bzdura:
32 minut temu
SANDERUS TIMES - eBiuletyn Agencji MRPiH "podkówka".Podajemy komunikat: Jeden karierowicz, abiturient i absolwent Instytutu Mniemanologii Stosowanej - emerytowany Metody Głąb (bez tytułu) - został wytrzepany, wygarbowany, wyprany, wykrochmalony, wymaglowany, położony na obie łopatki i zapędzony w kozi róg przez użytkowników portalu eKutno. Ciekawe, czy to mu pomoże w odnalezieniu właściwych kierunków i dobrych dróg? A mówią, że pralnie itd..... są niepotrzebne? ~praojciec Allexander - redaktor naczelny.
Robert Małopolski:
1 godzin temu
Pan Rafał chyba się zagalopował porównanie Kłopota do pana Bieńka jest wysoce nie na miejscu.
Szczepan Bzdura:
1 godzin temu
###"R". Toście se pogadali na najwyższym światowym poziomie. Szkoda, że tak krótko. Podobają mi się wasze rozmowy. Całą noc mogłabym was słuchać. Burzyński i Kłopotowski i cała ta cudowna Burzmanna na okrągło powinni was słuchać. Może by się zaczęli nawracać na normalność czyli na głęboką wiarę, wysoką kulturę i szlachetną naturę, czego im z całego serca życzę. Pozdrawiam Was drodzy moi mądrzy dyskutanci. Dialogi kute na cztery nogi. I to jest właśnie to na co tyle lat czekałam. Się doczekałam. Ludzie zaczynają normalnie rozmawiać. Nie po rusku, nie po grecku, nie po turecku, nie po niemiecku, tylko po naszemu, po bożemu, po polsku i po chrześcijańsku. Na pewno coś dobrego z tego wyniknie. Tylko o to chodzi. Tak trzymajcie! Idzie nowe!! Bogu niech będą dzięki. ~emerytowana nauczycielka
Ewaryst Ziabka:
1 godzin temu
Panie Nwerowski mówiąc ,że problemem szpitala jest wiek pracowników po prostu pan obraził pracowników szpitala . Zapytam w jakim pan jest wieku i czy ten wiek nie jest problemem dla szpitala?
Barbara Ajsicz:
1 godzin temu
Podobno urzędnik ma poparcie PSlu, czy to prawda?
Amalgund Walczak:
2
 · 
2 godzin temu
A był, czy nie był o to jest pytanie?
Lech Kantor:
2 godzin temu
Prosimy o wypisanie zasług , może być w punktach.
Hugo Lewi:
2 godzin temu
Bolesław to uważasz ,że ci co tam pozostali i pracują to nie mają honoru? Czyżby ten jeden był tylko z honorem?
Zenon Kwasigroszek:
2 godzin temu
Faust i oni zostali tak do tej pory.
Teodor Pobłocki:
2 godzin temu
No widzisz Metody przystąpiłeś i co d..a.
Wawrzyniec Gielniowski:
2
 · 
2 godzin temu
wygraną zawdzięcza poparciu w Urzędzie Miasta, chyba pan sekretarz, bo to ,,koledzy z boiska,,
Arseniusz Błaszczyński:
2 godzin temu
Ciekawy jestem co się stało z poprzednim szefem tej komórki.
Faust Iwanoski:
5
 · 
3 godzin temu
Czy paranoik wypowiadał się w sprawach szpitala, redakcja powinna przytoczyć nieco jego "mądrości" ? Ciemny lud potrzebuje wiedzy. Też biedula podnieca się tym, co mówi - podobnie jak jego kolega pituchna.
Wadim Boj:
3 godzin temu
no chyba łaski nie robił wszak ponoć policjantem jest się 24 godziny na dobę
Faust Iwanoski:
4
 · 
3 godzin temu
Zgadzam się, w latach 80-tych z oficerów MO i SB robiono sekretarzy partii, naczelników, prezydentów, wojewodów.
Eugenia Ostrouch:
2
 · 
3 godzin temu
Metody skoro jak tu ktoś napisał ,że odszedł z policji bo ma honor a ty jednocześnie napisałeś ,że w tej instytucji teraz się źle dzieje to niech o tych złych działaniach w/w opowie bo to istotne dla społeczności lokalnej szczególnie jak się ma honor , nieprawdaż? Dopilnujesz tego?
Bernadeta Borejko:
2
 · 
3 godzin temu
Słuchaj Metrody , przestań ty o tym ,że konkurs był na stronie. Przestań ,że brałeś udział i co mogłeś przed konkursem stanąć przed lustrem i stwierdzić nie wyglądam na kompetentnego i się wycofuję , a ty co pchałeś się wiedząc ,że nie jesteś kompetentny? No faktycznie dobrze ,że ciebie nie wybrali boś fujara.Ty to musisz być obnibus jak będziesz czytał wszystkie ogłoszenia i na wszystko się zgłaszał Taki poliidiota, co?Jak widać to nawet wiesz co na policji się dzieje to nam opowiedz bo też chcemy wiedzieć.A dalej się ucz bo jak powiadał klasyk nauka to potęgi klucz.
Aureliusz Steffenson:
4
 · 
3 godzin temu
To radna też ma męża policjanta?Najciekawsze artykuły
 ·  14
4 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
4 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
5 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
5 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
10 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
10 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
11 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
14 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
15 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
15 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
16 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
17 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
17 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
19 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
19 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
19 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
19 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
19 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
20 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
20 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
20 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
20 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
22 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
26 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
27 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności