eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Posłowie Platformy Obywatelskiej przyjechali obudzić Kutno
Wczoraj w sali konferencyjnej Kutnowskiego Domu Kultury z mieszkańcami Kutna spotkali się posłowie Platformy Obywatelskiej Bartosz Arłukowicz, Tomasz Nowak, Zbigniew Ajchler i Bożena Henczyca. Poniżej relacja z fragmentu spotkania.

Posłowie reprezentowali następujące okręgi Henczyca - Kalisz, Arłukowicz - Szczecin, Nowak -Konin, Ajchler - Piła. Gości i publiczność przywitał Janusz Pawlak z lokalnych struktur partii opozycyjnej w Polsce. 

- Docieramy do każdego powiatu w Polsce, można powiedzieć, że do każdej gminy. Nie spotykamy się po to aby robić wykłady, tylko posłuchać tego co Wy chcecie nam powiedzieć - zaczął spotkanie poseł Bartosz Arłukowicz. - Każdy taki wyjazd potem omawiany jest w naszym klubie. Jesteśmy w bardzo krytycznym momencie dla Polski, zaczęło się wszystko od Trybunału Konstytucyjnego, dzisiaj widać to już jak na widelcu że on jest w naszym kraju bardzo potrzebny. Dwa zdarzenia, o których powiem pokazują, że polityka i Trybunał Konstytucyjny potrzebny jest każdemu z nas, każdego dnia. Pierwsza sprawa to młody chłopak w Seicento, który prawidłowo zjechał lewym pasem a tu nagle pakuje się w niego limuzyna z panią premier. Wypadki się zdarzają, ale nie zdarza się w żadnym państwie tak, że po 6 godzinach wychodzi Minister Spraw Wewnętrznych Błaszczak i ogłasza, że chłopak jest winny. Wina została ogłoszona, sprawa zamknięta. W drugim przypadku mamy do czynienia z młodym chłopakiem we Wrocławiu, który jest pacyfikowany przez policję, a potem okazuje się że umiera. Można powiedzieć, że wypadki się zdarzają. W państwie prawa nie poinno być tak, że przez rok po tej sytuacji prokuratura jest nieskuteczna, ministrowie nic nie robią. Do tego potrzebny jest Trybunał Konstytucyjny żeby skutecznie i efektywnie budować prawo. 

Posłowie Platformy Obywatelskiej przyjechali obudzić Kutno, ./upload/articles_pakiety/33995/03_obraz.jpg
Posłowie Platformy Obywatelskiej przyjechali obudzić Kutno, ./upload/articles_pakiety/33995/04_obraz.jpg
Posłowie Platformy Obywatelskiej przyjechali obudzić Kutno, ./upload/articles_pakiety/33995/06_obraz.jpg


- Jestem z sąsiedniego Konina, przyjechałem zobaczyć jak tu wygląda infrastruktura kolejowa bowiem teraz w związku z pracami na naszej linii przez Konin będę przyjeżdżał do Kutna, zostawiał samochód i wsiadał w pociąg. Jestem w Komisji ds. Unii Europejskiej, to co się wydarza codziennie w naszej dyplomacji na forum międzynarodowym, wypowiedzi pani premier, to 27 do 1, ta nieumiejętność prowadzenia dyplomacji służyć będzie strasznym rzeczom dla dyplomacji Polski. Wprowadza nas w trzeci, albo w czwarty nurt UE. Pani premier jest gotowa zablokować budżet UE jeśli unia jej nakaże przyjęcie uchodźców - powiedział poseł Tomasz Nowak. - To jest szaleństwo. Najpierw PiS straszy Polaków, że grozi nam fala uchodźców, a później chcąc pokazać, pani premier, jaka jest stanowcza, nie pozwoli i już. Dziennie granice Polski przekracza 40 tys. obcokrajowców o których nic nie wiemy. A do Polski tak jak mówił Schetyna mieli być przyjęci sprawdzeni uchodźcy pod względem kraju ich pochodzenia i innych danych. Grozi nam też klincz energetyczny w wyniku braku umiejętności naszych dyplomatów. 

- Jestem posłem pierwszy raz, jestem rolnikiem, przedsiębiorcą z Wielkopolski, nie pobieram wynagrodzenia poselskiego, przyszedłem do Sejmu aby utworzyć lepsze warunki dla Polaków i sprzedać swoją wiedzę i umiejętności w zakresie gospodarowania. Wywodzę się z gospodarstwa 3-4 hektarowego a teraz mam dwie spółdzielnie rolnicze o charakterze kapitałowym. Jestem w PO od dwóch lat, wszedłem w struktury z pełną premedytacją w momencie w którym stała się opozycją - mówił Zbigniew Ajchler. - Zamieniam się w słuch i odpowiem na każde pytanie.

- W parlamencie jestem od dwóch i pół roku, wcześniej byłam wójtem. Jestem z wykształcenia polonistką, nie pracowałam nigdy w zawodzie, na co dzień jestem w terenie, pracuję z kobietami - przedstawiła się z kolei posłanka Bożena Henczyca.

Następnie z sali padały pytania.

- Jestem radnym powiatowym w Kutnie. Chciałbym poznać Państwa stosunek do uchodźców. Słyszymy dość sprzeczne opinie na ten temat, słuchałem pana Schetyny. Osobiście jestem za przyjmowaniem uchodźców, czyli ludzi którzy potrzebują pomocy  a nie imigrantów. Co Państwo sądzicie o 500+? Wcześniej krytykowaliście ten program, a teraz chcecie przebić PiS i wprowadzić 500 zł na każde dziecko. Teraz to już jest 25 mld zł, chciałbym się dowiedzieć ile to będzie kiedy weszłaby w życie wasza propozycja - zabrał głos Wojciech Ziółkowski, radny Rady Powiatu w Kutnie.

- Mam 20-letnią współpracownicę w Szczecinie, która studiuje prawo i zarządzanie mieniem publicznym, ma 18-letnią siostrę w maturalnej klasie. Wychowuje je samotnie matka, która pracuje fizycznie w Intermarche na dziale mięsnym i zarabia 1900 zł. Zgadnijcie Państwo ile ta rodzina dostała 500 +. Zero - odpowiadał Arłukowicz. - Dlatego jeździmy aby odkłamywać te wszystkie kłamstwa. Każda pomoc publiczna musi być kierowana do różnych grup społecznych, trudno będzie zabrać teraz te 500+. Przecinam dywagacje, które słyszymy w mediach, PO nie ma takiego zamiaru. Raz danej daniny państwowej nie odbiera się, w każdym razie trudno odebrać. Trzeba spowodować pewną aktywność, mówimy tak, dołożomy na pierwsze dziecko jeśli rodzice będą aktywnie poszukiwać pracy. Jesteśmy krajem, który najszybciej zadłuża się w  Europie, Niemcy Szwecja Holandia redukują zadłużenie, a my się najszybciej zadłużamy.

Następnie poseł ze Szczecina odniósł się do pytania o uchodźcach. - Dla mnie uchodźca to ktoś kto ucieka przed bombami, a nie ktoś kto chce zmienić środowisko swojego życia, poprawić swój status. Osobiście nic nie mam wspólnego z Kościołem, ale zgadzam się z Franciszkiem, że nie można odmówić matce z dzieckiem, która ucieka przed wojną. Nieporozumienie ze Schetyną związane jest z tym, że on miał tak zadane pytanie, o imigrantów a nie ucodźców. A moim zdaniem w tej sytuacji politycznej nie powinniśmy rozmawiać o imigrantach tylko o uchodźcach - powiedział poseł.

- Grzegorz Schetyna po wyborach przychodzi na klub i mówi, musimy być bezwzględnie zwolennikami 500+, bo to się już stało. To było półtora roku temu. Teraz media nie pamiętają, a my wtedy z mównicy sejmowej mówiliśmy, że PiS obiecał na każde dziecko, to teraz my to zrealizujemy - mówił poseł z Konina.- PiS wymyślił chwyt marketingowy, polegający na przywiązaniu wyborcy do niego. Dam ci 500 zł do kieszeni i zagłosujesz na mnie. A jak nie zagłosujesz na PiS, to głosując na Platformę doprowadzisz do tego, że ona ci zabierze te 500 zł. W mediach oczywiście po marszu w Warszawie, było nas 90 tys. ludzi i wzrostach sondażowych zaczął się brutalny atak, aby zdyskredytować Platformę. W tej chwili jesteśmy zwierzyną  łowną numer jeden dla wszystkich. Wszyscy w nas widzą realne zagrożenie. Uważamy że trzeba realizować politykę stabilną, proeuropejską, w której rządzi racjonalizm, a nie rozdawnictwo. 

Nowak odniósł się również do tematu uchodźców - Nie jest zagrożeniem dla nas ktoś z Syrii kogo będziemy przygotowywać do życia u nas i kto podejmie decyzję, czy chce żyć w Polsce czy gdzie indziej, tylko zagrożeniem w tej chwili dla społecznej akceptacji państwa polskiego jest sprzeciw rządu polskiego na arenie europejskiej w sprawie uchodźców.

- Czy nie lepiej uznać, że lepszy jest program Nowoczesnej Aktywna rodzina? - spytał radny Ziółkowski.

- Na marszu zrozumiałem widząc morze głów za nami, a był tam z nami Petru, że naszym przeciwnikom, którzy teraz demontują państwo zależy aby Petru prztykał się ze Schetyną, abyśmy się zadyskutowali na śmierć. Uważam, że dzisiaj wszyscy razem musimy stanąć przeciw niedemokratycznej Polsce, która się dzieje - odparł Arłukowicz.- Czas na podziały prawica lewica przyjdzie wtedy kiedy uratujemy Polskę, a nie teraz. Jak będzie z 500+ dogadamy jakoś, ale nie możemy teraz robić tego publicznie w świetle kamer. Nie możemy psuć między sobą relacji, bo Kaczyński tylko na to czeka, abyśmy pokłócili nasze elektoraty.

- Nie wszyscy to rozumieją - powiedziała mieszkanka. 
- To niech zrozumieją.
- Widzę, że ze strony PO jest tak, że nie atakuje, ale niestety Nowoczesna kopie po kostkach -kontynuowała kobieta.- Każdy chce zachować swoją odrębność, pewnie tak. 

Posłanka Bożena Henczyca z kolei zwróciła uwagę, że PO przez te 8 lat prowadziła bardzo słabą kampanię informacyjną związaną z działaniami z zakresu pomocy społecznej i programów prorodzinnych. - Program Maluch, przedszkole za złotówkę, darmowe podręczniki - to zrobiliśmy, ale mentalność ludzi jest taka, że nie widzą oni takich działań, a żaden rząd nie dał do tej pory ludziom pieniędzy do ręki - powiedziała posłanka.
- Bo ich nie ma - wtrąciła mieszkanka. 

- Pani poseł ale współczynnik ludzi żyjących w ubóstwie zmniejszył się dzięki 500 + - zauważył inny mieszkaniec.
- No tak, ale nie może być tak, że pomoc nie motywuje, jest dobrze kiedy kobiety pracują i dostają 500 zł, ale niestety jest też tak że nie pracują - odparła Henczyca.
- Jest Polska A i B i na pewno są regiony, w których bardzo trudno znaleźć pracę, jak Warmia, Mazury. Generalnie nie jestem za rozdawnictwem, bo dług publiczny to bilion złotych - kontynuował mężczyzna. - Chciałbym od Państwa takiej deklaracji, jeśli utrzymacie 500+ czy będziecie nadal zadłużać Polskę. No bo skąd weźmiecie te 18 mld na sfinansowanie?
- W tej chwili to jest takie mówienie teraz. Żaden rząd już nie zabierze tych pieniędzy ludziom. Jak odzyskamy władzę, to będziemy musieli usiąść i poważnie nad tym się zastanowić i rozważyć. Trudno mówić z czego weźmiemy. Jaka będzie sytuacja w 2019 roku to naprawdę nie wiadomo- powiedziała posłanka.

Głos zabrał również poseł Ajchler. - Platforma Obywatelska pokazała, że PiS wkłada do kieszeni ludziom nie przez siebie wypracowane pieniądze. Budżet państwa został tak wypracowany że i PiS  i PO mogło wypłacić 500 +. PiS się szczyci że wypłacił. 40 mld zł PO przeznaczyło na dzieci, co oznacza 1200 zł na jedno dziecko w układzie rodziny. Jak teraz powiem, że dam każdemu w tym mieście po 200 zł z własnej kieszeni, to ludzie będą na mnie głosowali, bo jak się daje za darmo społeczeństwu bardzo zróźnicowanemu to trzeba liczyć na wdzięczności - mówił poseł. - Mój pierwszy wniosek formalny z trybuny sejmowej to było: Nie wolno kłamać z tego miejsca. A teraz kłamstwo jest podstawowym narzędziem na niej używanym przez partię rządzącą. Byłem totalnie tym zaskoczony jako młody poseł.

Poseł Nowak zastanawiał się czy teraz kolejne wybory będą wygrywać partie, które będą dawać ludziom coraz więcej z niczego.  - Zadajemy ludziom pytania jeżdżąc po Polsce jakiej wizji, jakiego instrumentu użyć ażeby stworzyć program, w którym nie będzie rozdawnictwa pieniędzy, a w którym będzie mechanizm zarabiania pieniędzy przez Polaków. Jeśli my nie stworzymy takiego mechanizmu to powstanie państwo socjalne, które upadnie jak Grecja - mówił Nowak.- W 2019 roku Platforma musi wam podpowiedzieć jak to ma się kręcić, jaki ma mieć silnik, ma się opłacać każdemu Polakowi bogacić się, bogać się to podstawa, pracuj, zakładaj własną firmę. A inwestycje w ostatnim czasie w Polsce maleją, znikają. 

- Jak to jest, że jak oni coś powiedzą, to wszyscy w to wierzą? - mieszkanka zapytała o przekaz medialny PiSu.
- Nie wszyscy proszę pani - odparł Arłukowicz. - Odpowiedź jest banalna. Na przykładzie mojego syna, który żyje z iPodem, on nie zakłada że może go stracić że może wszystko stracić, po prostu o tym nie myśli. W Polsce jest grupa fanatycznych wyznawców religii smoleńskiej, oceniam, że jest ich około 20%. 20% ludzi, którym się trochę nie powiodło, którzy mają trochę żalu, proszę was abyście odkłamywali te kłamstwa, które oni sieją. Zadaniem tego spotkania jest to abyście powiedzieli dalej co się dzieje, bo my sami nie damy rady, nas jest mniej niż ich, oni zawsze nas przegłosują. Siła jest w was. Przyjechałem do was pięknym pociągiem, widziałem w Kutnie odnowione szkoły, Janusz pokazywał mi technikum, spotykamy się w pięknym odnowionym domu kultury przy pięknym parku, fontannie. Popatrzcie też uczciwie na szpitale, nie przyjechaliśmy tu aby narzekać, zobaczcie jaki dostęp jest do tomografu, popatrzcie na wasz szpital 10 lat temu i teraz. Macie aquapark, przywykliście że go macie. Przyjechaliśmy tu aby was obudzić, a wy żebyście budzili Kutno.

- Bardzo się cieszę, że do nas przyjechaliście, w ostatnim czasie miałem wrażenie, że nas zaniedbaliście. Wiem, że 8 lat władzy, obowiązków, ale brakowało tego. Mam nadzieję, że to taki początek - mówił Artur Gierula, członek Zarządu Powiatu w Kutnie z PO. - Taka rozmowa jest bardzo pobudzająca, wtedy wychodzi - róbmy.

- Bolał na pewno brak obecności, pierwszy raz widzimy tylu posłów, których oglądamy w telewizji. Trzeba słuchać, to nie tak że jesteśmy z małego miasta, miasteczka czy ze wsi to znaczy, że nic nie wiemy - powiedział Janusz Pawlak. - Nie można oddawać historii, nikt nie jest jej właścicielem, nikt nie jest właścicielem patriotyzmu. To mnie tak najbardziej boli, że patriotyzm jest zawłaszaczany.

- Czy odpowiada wam to jaki dialog z nimi prowadzimy w mediach? Czy jeszcze bardziej mamy podkręcać różnice? Przestałem mówić na spotkaniach, że uderzają dłońmi w ławy, tylko teraz mówię że Pawłowicz wali łapą po drewnianej ławie i żre sałatkę - pytał Arłukowicz. - Czy mamy mówić ich językiem?

- Nie, nie, nie - padło z sali.
- Nie ich językiem, ale ostro, bo kiedyś było już grzecznie - dopowiedziała druga kobieta. 

Kliknij w wybrane zdjęcie aby powiększyć
wandea, 02.06.2017 21:24|czytane: 3225 razy|108 komentarzy|komentuj
Teofil Głowacz
Abdon Hamalija
Żenada i tyle.Po wyborach ta ich Platforma zniknie jak kamfora we mgle.Ludzie słyszą i widza co robią. Choćby się ty elita zjechała niż z tego kutnowskie podwórko nie da sie nabrać. Sprzedaż PKS, ciemne konkursy i układy obsadzanie ludzi z po na stanowiskach. Tak skończą jak prawo i samorząd Pawlaka Jerzego czy Rucinskiego. A i dyrektorzy z układu obecnego tez dostana wilcze bilety a takich jest!
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
20 dni temu
Olaf Chojecki
A co robi jeszcze radna z PSL w szkole na Przemyslowej?
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
21 dni temu
Norman Ziemniak Radna z PSL - to teraz wielka fisz w powiecie - jakby nie było, jest w zarządzie powiatu. Dyrektorka z Przemysłowej Jolanta Pinokio, chcąc zapewnić sobie przychylność władzy powiatowej (koniecznej przy kolejnym konkursie na dyrektora), w której to władzy PSL rozdaje karty, postanowiła zgodnie z muzułmańskim zwyczajem wręczyć chłopskiemu stronnictwu BAKSZYSZ - po naszemu ŁAPÓWKĘ i zatrudniła u siebie bezrobotną a zarazem prominentną na ten czas, aktywistkę PSL-u. Aby zrobić w szkolnej administracji miejsce dla chłopskiej aktywistki, pani Pinokio wywaliła ze stanowiska dwie wicedyrektorki z kwalifikacjami pedagogicznymi. A ta pani z PSL-u to - to EWA BAKSZYSZ - ŁAPÓWKA.
20 dni temu
 · 
 · 
5
Konstancja Kanalgeruch To Smialkowa juz nie od Klopota tylko teraz od Gieruli czy od Trawczynskiego, bo nie łapię tej kobity. Taka cwana , ze teraz opowiada wszem ze jedzie na gryla z klopotowskimi jego zaufanymi ludzmi
17 dni temu
 · 
 · 
3
Hadrian Dukliński
Dziwne, że Ewa Pawłowska, pierwszy klakier Pawlaka, nie siedzi razem z nimi.
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
21 dni temu
Feliks Białaczowski A jest ta druga, podobno taka piękna, pani Żurada ? Wiem, że ta kandydowała z list PO.
21 dni temu
 · 
 · 
8
Dymitr Ryło
Nowe wybory i po Po w powiecie maja dwa mandaty a za głosy w koalicji dostali wydział komunikacji przykład Runinski likwidator PKS za czasów Grabowskiej, Pawlak Po Staszic. Tylko 2 mandaty maja!!!!! Groza
 · 
Udostępnij
 · 
4
 · 
21 dni temu
Prokop Orzeł Dymitrze, mają tylko 2 mandaty i posiadaja więcej stanowisk. To jest dziedzictwo Galowej. Mają: 1/ Janusza Pawlaka - dyrektora ZS nr 1, 2/ Jerzego Runińskiego - dyrektora wydziału komunikacji, 3/ Radosława Pawlaka - dyrektora DPS, 4/ Dariusza Jabłońskiego - Sekretarza Powiatu, powiązanego rodzinnie z Urbaniakiem , szefem PO w naszym powiecie i 5/ Artura Gierulę, członka zarządu Powiatu. Do tego należy dodać wicedyrektorów, kierowników i pracowników powiązanych z PO. Stracili co prawda PUP po rządach Raciborskiej i konflikcie z Solidarnością, ale dostali w zamian wydział komunikacji. Dlatego jest ten konflikt z Debichem, który obnażył to powiatowe bagno, i nie o żadną szkołę, tylko o stołki. Ludzie od Debicha tez są głodni stanowisk i aż trzęsą sie za stołkami. Maja 4 mandaty, a stołów i ich rozumieniu demokracji mało: jest 1/ starosta Debich, 2/ skarbnik Łaszewski, 3/dyrektor Ceranowski oraz był 4/ rzecznik Saramonowicz, którego Debich na żądanie niby PSL (patrz dalej i głębiej) musiał spuścić jak wodę z klozetu. Z tego wniosek, że KO z 4 radnym 2 przystawki ma obecnie 3 stołki, a PO z 2 radnymi ma aż 5 stołków. To nie mieści się w pojmowaniu sprawiedliwości i uczciwości Debicha, stad to całe zamieszanie i w efekcie bagno.
21 dni temu
 · 
 · 
9
Prokop Orzeł Chcę dodac, że to sa oficjalne stołki KO. Wyaśnien wymaga jeszcze sprawa PUP i centrum dokumentacji geodezyjnej - do czyjej puli to należy ?
21 dni temu
 · 
 · 
7
Konstancja Kanalgeruch PUP jest Trawczynsko- Gierulowaty , Rzeznicka Anna ich osobisty dyrektor w przy krotkiej spodnicy . biscie wykonujaca polecenia PSL. Towarzysko zwiazana z Gierula
17 dni temu
 · 
 · 
2
Jakub Braun
Zeby tylko PSL nie weszło to będzie posprzątane bo to oni są we wszystkim ubabra..ni ulica mówi dlatego Trawa broni Januszka jako przewodniczący komisji konkursowej dbał o jego interesy, w PUP tez o swoje ludziska i kaskę - zero rozliczen TRAWA opowiada, że kazdego można kupic- stołek mu dać i rozliczać nie trzeba. Przykład Jurek Pawlak, Rzeźnicka w PUP, PCPR, ..... to jest pierwszy hamulcowy kazdego układu . Królewska wie w czyich ukladach tak naprawdę jest TRAWA. A jak byl na SYCYLI to ciekawe czy mial urlop w starostwie czy mu dziewczynki od Moniki załatwiły, jak wszystko..
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
21 dni temu
Anioł Sopeżycz Trawczynski jest osią, filarem tego ukladu. Czy to prawda, że do jego ludzi zaliczają oprócz Pawlaka, Rzeźnickiej także Antczakową i Śmiałkową.
21 dni temu
 · 
 · 
8
Hubert IComar Co porabia fleja - słynny maczo na kobiety, ciacho paździochowej, co palcami upycha darmowe jedzenie w ustach i te paluchy wyciera w ubranie ?
21 dni temu
 · 
 · 
9
Gracjan Krzyiański Fleja pociąga tri karotki i spiewa taka piosenkę - "... ja jestem maczo, maczo,maczo..., niech dziewczyny mi wybaczą..."
21 dni temu
 · 
 · 
9
Edward Anioła
A Arczi o ile piw prosi?
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
21 dni temu
Lesław Dowmont
Zabawna ta paskuda w słonecznych okularach na czubku głowy, przegrzana?
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
21 dni temu
Benicjusz Stasiniewicz Wczorajsza , czy coś?...
21 dni temu
 · 
 · 
4
Patryk Bucak
Doktor zapisał się teraz do PO? A może niech przemyśli wejście do Samoobrony?
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
21 dni temu
Oswald Kozierski Ziółkowski jest już skończony. Szedl szumnie, a zakończy w trumnie, oczywiście jako trup polityczny.
21 dni temu
 · 
 · 
11
Placyd Alfabet A może przeczytajcie artykuł tam piszę co tam robił
21 dni temu
 · 
Bernardyn Cbwalibogowski
Pawlaka już nic nie uratuje. Jeżeli ludzie odstrzelą w wyborach PO i KO Debicha, to nowy starosta da mu 52, podobnie z Runińskim, Nowy prezydent wyrzuci tez Urbaniaka. Dosyć tego bagna.
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
21 dni temu
Oswald Kozierski Dlatego nie głosować na Burzynskiego. Burzyński to gwarancja dalszej pracy dla Urbaniaka i wysokich poborów.
21 dni temu
 · 
 · 
11
Wit Frączek Wielu ludzi tak mówi
21 dni temu
 · 
 · 
7
Adrian Zselinszky
Kompletna żenada kutnowskiej PO. Udział w spotkaniu 21 osób kompromituje czterech kutnowskich działaczy Pawlaka,Gieruli, Urbaniaka i Runińskiego.
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
22 dni temu
Felicjan Krówka Czyli - proste "Grzybiarze WON"
21 dni temu
 · 
 · 
5
Lambert Brodacz
Czy można się dowiedzieć ilu członków ma w Kutnie Pczywiście poza czterema grzybiarzami , gdzie nawet dwóch z tej czwórki się nie pojawiło?
 · 
Udostępnij
 · 
12
 · 
22 dni temu
Błażej Kroha To partia kanapowa tak jak kutnowski PiS. Miejsca na każdej z kanap jest max dla 4-5 osób.
22 dni temu
 · 
 · 
12
Mirosław Florczak
Arłukowicz mysli że Big Brother nigdy się nie skończył, a sejm to jego kolejuna odsłona...
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
22 dni temu
Zenobiusz Niewiarowski
Arłukowicz jak tam kolejki osób chorych na raka?
 · 
Udostępnij
 · 
17
 · 
22 dni temu
Iwo Gruja
Ale tłumy przygotowują się do kampani tylko zapomniało PO jak rządziło w
i współrządzi jako koalicjant w powiecie o sprzedaży PKS Hehehh, sprzedaż działek, i obsadzaniu stanowisk a propo a gdzie runiski się podział z komunikacji zreszta PO tez. Stad te tłumy ludzie widza wszytsko
 · 
Udostępnij
 · 
9
 · 
22 dni temu
Waldemar Skorobohaty Cały czas zapominacie ,że zawsze w każdej koalicji było PSL.
22 dni temu
 · 
 · 
11
Wit Frączek Nigdy nie zagłosuje na PSl ! Moja rodzina i wszyscy znajomi! A tego trawy nie cierpię!
21 dni temu
 · 
 · 
5
Joachim Kościeski
Jarsław WolskeZbaw przyśle swoich geniuszy i rozwój Kutna z kopyta ruszy. Politycy to życiowe niedojdy.
 · 
Udostępnij
 · 
6
 · 
22 dni temu
Józef Wędrychowski mĄdry Jarosławie, z ciebie jest nie geniusz, tylko eugeniusz. Pokaz tego, co twoje środowisko wygenerowało, to sprawa ZS nr 1 i to bagno w powiecie autorstwa Debicha z Kraz Gieruli, Urbaniaka i Pawlaka z PO. A co z kolega Runińskim, jednym z liderów PO w Kutnie - nagle stał sie "apolityczny", jak go Debich zrobił na zasadzie dyrektorem. A co u kolegi Burzyńskiego - miała byc sztandarowa inwestycja PINI, miały być miejsca pracy, miała być czysta inwestycja, a mieliśmy problemy z ochroną środowiska, protesty mieszkańców, smród, Ukraińców i akcje policyjną.
22 dni temu
 · 
 · 
15
Wirgiliusz Epselwitz
A po co u tej kobiety okulary słoneczne na głowie? Przecież tam i tak się nie przebije żaden promyk , uroku nie dodają ,a zresztą był już wieczór .
 · 
Udostępnij
 · 
16
 · 
22 dni temu
Jadwiga Skarbek
Frekwencja mnie powaliła a nie piłem.
 · 
Udostępnij
 · 
17
 · 
22 dni temu
Katarina R Radwan
Jeden z tych objeżdżających wsie i zagrody powiedział ,że PiS wkłada ludziom do kieszeni niewypracowane przez siebie pieniądze , a przez kogo ? Cały Naród wypracowywał przez 8 lat pieniądze dla takich co to ch..d..i kamieni kupa oraz na ośmiorniczki , na Amber Goldy , na zegarki co mało? Dajcie sobie spokój z tym objazdowym cyrkiem.
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
22 dni temu
Hortensjusz Eygird
Do aktywnych miłosników PO słowa KACZYŃSKIEGO:

...CAŁA POLSKA Z WAS SIĘ ŚMIEJE, itd...
 · 
Udostępnij
 · 
22
 · 
22 dni temu
Florian Kawaler Cała Europa, a nawet już połowa świata (ta demokratyczna) śmieje się z Kaczyńskiego. A na Kremlu leje się szampan z radości po ostatnich wyborach. Po wyprowadzeniu Polski z Unii Europejskiej, które jest stopniowo realizowane przez PiS, pozostanie już tylko strefa wpływów Rosji
22 dni temu
 · 
 · 
5
Doroteusz Zychowski jakie bzdury - masz klapki na oczach Florianie ?
22 dni temu
 · 
 · 
13
Teodozja Spichowski Florian to wynajęta szczuja. Słuchach człowieczku złośliwy z mózgiem jak przetak bo nic tylko same dziury. Polska przecież od zarania jest w Europie i na inny kontynent się nie wybiera. Co wy z tym wprowadzaniem i wyprowadzaniem . Kto ci Florianie robi wodę z mózgu?
22 dni temu
 · 
 · 
12
Otto Marchewka Lizanie tyłka Rosji to była specjalność Tuska i PO. Pamiętamy obściskiwanie się Tuska z Putinem oraz niezadowolenie Tuska z wystąpienia prezydenta Kaczyńskiego na Westerplatte w rocznicę wybuchu II wojny światowej, gdzie padło sporo cierpkich słów pod adresem Rosji, a musiał to wysłuchać Putin.
22 dni temu
 · 
 · 
21
Joachim Kościeski Te otto. Pamięć krotka czy pomroczność jasna. To Donek zgnoił Putlera.
22 dni temu
 · 
Edward Kowelski Joachim, kiedy i gdzie Tusk zgnoił Putina ? Przypomnij sobie natomiast hołd berliński w wydaniu Sikorskiego, człowieka Tuska. Za to był dobrze płatny stołek. Swoją drogą trzeba bardzo nisko upaść, aby być marionetką w rękach szefa obcego państwa, wbrew oczywistym interesom wlasnego kraju. Dzięki Bogu, że rzadzi PiS - nie przejdzie tu multi kulti.
22 dni temu
 · 
 · 
18
Józef Wędrychowski Z tego, co piszesz Florianie stwierdzam, ze jedynym językiem, ktory znasz jest język polski. Gdybyś sobie pooglądał telewizję niemiecką, takie opiniotwórcze programy jak Markus Lenz, Anne Will, wypowiedzi decyzyjnych polityków niemieckich jak Merkel, Steinmeier czy Gabriel, to takich głupot byś nie pisał. Do tego trzeba jednak znać jezyki obce, a ty jesteś typowym przykladem niedouczonego analfabety europejskiego, dla którego głównym źródlem wiedzy jest TVN lub Gazeta Wyborcza. Polski watek pojawia sie rzadko, ale jeżeli jest, to mówi sie trudnych rozmowach z Polakami, i nic wiecej. Schulza nie traktują Niemcy jako rozsądnego polityka, a od kiedy zostal kandydatem na kanclerza SPD dostaje cięgi w kolejnych wyborach krajowych. Kontrowersyjne wypowiedzi Schulza są problemem jak widać nie tylko dla nas, Polaków, ale rownież dla Niemców. Radziłbym również pooglądać telewizje brytyjską, gdzie tematyka polska pojawia sie bardzo rzadko, a jeżeli jest w powaznych programach publicystycznych, to widać w niej raczej zrozumienie dla stanowiska Polski wobec problemów z różnymi organami UE. Florianie, zanim sięgniesz po dobrze platne stanowisko, które od Debicha lub Burzyńskiego dostaje PO radzę pouczyć się jezyków obcych, pooglądać i poczytać w oryginalach, a nie powtarzać brednie gloszone przez wrogie rządowi polskiemu media.
22 dni temu
 · 
 · 
15
Zenobiusz Niewiarowski przynajmniej nie klękamy przed Niemcami
22 dni temu
 · 
 · 
12
Andrzej Bergin
i co tak ciekawego panowie powiedzieli.tak jak nasza kutnowska elita cwaniaków z PO tak i ci zaproszeni to dno.co moga zaproponować.im zależy na powrocie do władzy bo ucięły się dojścia do lewej kasy.teraz boja się,żeby Ziobro nie przyszedł po nich o 6 rano.kiedy wrócą do władzy to kolejne lata państwa teoretycznego będzie faktem.bo co innego mogą zaproponować takie Pawlaki czy Gierule.nie sympatyzuje z PIS,ale nie chce powrotu do władzy PO.jest partią dla której problemy zwykłych ludzi to margines.partia ,która donosi na własny kraj to dowód na to że im nie zależy na ojczyżnie.tam zaciągnięto zobowiązania i wzięto profity i należy je spłacić.teraz rozumiem dlaczego tak często traciliśmy niepodległość,przez takich ludzi właśnie.
 · 
Udostępnij
 · 
14
 · 
22 dni temu
Marlena Lanckoroński Tak właśnie jest jak napisałeś.
22 dni temu
 · 
 · 
6
Ronald Hadziuk
TERAZ WSZYSCY BĘDĄ PŁACIĆ ABONAMENT i wtedy zapanuje PiS i zrówna z ziemią kucienko
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
22 dni temu
Oswald Kozierski Ronald Hadziuk tak przezywa upadek PO, że tylko brednie pisze. Dls dyrektora/prezesa Ronalda Hadziuka będzie stanowisko odpowiadające jego wykształceniu, kwalifikacjom i predyspozycjom - ciecia albo takiego, co obsluguje klozety
21 dni temu
 · 
 · 
6
Damian Piest POpieram Oswalda
20 dni temu
 · 
Ronald Hadziuk
Polska w ruinie przez osiem ostatnich lat..........................i wtedy zapanuje PiS i zrówna z ziemią kucienko
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
22 dni temu
Oswald Kozierski Ronaldzie Hadziuk, bój to bedzie twój ostatni
21 dni temu
 · 
 · 
5
Kalikst Prawda
Wojtek Glizda już się wkleił!!!
Brawo!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
7
 · 
23 dni temu
Ulryk Pi
Te pokemony obrażają mój intelekt skończą tak jak SLD i partia tego z lublina od alkoholu.,.....pokażemy Wam przy wyborach.
 · 
Udostępnij
 · 
17
 · 
23 dni temu
Aron Chałupa
Przepraszam, jak już skończyliście panowie z warszawskiej elyty to taka prośba.... wyjeżdżając raz na zawsze z Kutna zabierzcie ze sobą kolegów z naszych elyt. Dałoby radę? Plis...
 · 
Udostępnij
 · 
28
 · 
23 dni temu
Abakuk Czeder Moja propozycja do zabrania (wyjazd w jedną stronę, bez prawa powrotu): Urbaniak, Gierula, Pawlak, Runiński, Burzyński, Debich, Wdowiak, Boczkaja, Chojnacki, sufler, wiktoria, Ziółkowski, Serenda i jeszcze paru innych. Jak wtedy będzie miło, normalnie i kulturalnie w naszym Kutnie i Powiecie Kutnowskim.
23 dni temu
 · 
 · 
34
Ronald Hadziuk a wtedy zapanuje PiS i zrówna z ziemią kucienko
22 dni temu
 · 
 · 
2
Hortensjusz Eygird Abakuk, proponuję jeszcze Ronalda Hadziuka i posła Rzymkowskiego
22 dni temu
 · 
 · 
12
Oswald Kozierski Takie pokemony jak Ronald Hadziuk nie wolno wysyłac, ich trzeba zakonserwować i umieścic na wystawie trupów politycznych.
21 dni temu
 · 
 · 
6
Benicjusz Fajfer
Janusz przyprowadził ze sobą jedynie trzech uczniów i trzy dochodzące nauczycielki, co oznacza, że społeczność mechanika ma swiadomość bliskiego końca Pawlaka.
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
23 dni temu
Ignacy Zięba
Trzeba tym panom i paniom wizytatorom oraz lokalnym działaczom PO jak Urbaniak, Gierula, Pawlak i Runiński cytować słowa KACZYŃSKIEGO:

... CAŁA POLSKA Z WAS SIĘ ŚMIEJE ...
 · 
Udostępnij
 · 
40
 · 
23 dni temu
Ronald Hadziuk i wtedy zapanuje PiS i zrówna z ziemią kucienko
22 dni temu
 · 
Oswald Kozierski A Ronalda Hadziuka poddamy leczeniu psychiatrycznemu, gdyz jak widzimy ma problemy sam ze sobą.
21 dni temu
 · 
 · 
5
Chrystian Moysa
Panie Arłukowicz pan jest zero wiarygodny a pana działania jak najmniej upoważniają pana do pouczania kogokolwiek. Byłem na spotkaniu jak pan promował kandydata z SLD na prezydenta k
Kutna. Pytam kiedy pan mówi prawdę? Mieliście 8 lat na naprawianie Polski a zrobiliście z Polski kraj gigantycznych afer. Panu i pana towarzystwu już dziękujemy. Nie należę do żadnej partii i żadnej nie popieram i nie jestem fanem żadnego polityka interesuje mnie normalność.Niech pan już przestanie straszyć bo to na dorosłego faceta nawet nie pasuje. Pan nie jest wiarygodny.
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
23 dni temu
Ronald Hadziuk i wtedy zapanuje PiS i zrówna z ziemią kucienko
22 dni temu
 · 
Oswald Kozierski A Ronalda Hadziuka wyslemy na reedukację do czyszczenia szamb, będzie w swoich klimatach.
21 dni temu
 · 
 · 
5
Damazy Tetera
A Pan Ziółkowski znowu chce zmienić ,, wyznanie" ...?
 · 
Udostępnij
 · 
29
 · 
23 dni temu
Ignacy Zięba On prawdopodobnie szuka listy, z której mógłby kandydować
23 dni temu
 · 
 · 
30
Rajmund Stanisław Scipio To taki nieudany lokalny skandalista. Taki z Niego polityk jak, nie przymierzając, z koziej d... saksofon.
23 dni temu
 · 
 · 
29
Brunon Kadłubek Skompromitował sie i osmieszył jako polityk i jako czlowiek. Ta sprawa z Bryłką to jego koniec. Ludzie zobaczyli, jaki jest w rzeczywistości. Arogancja i buta w życiu publicznym nie popłaca. Jest skończony jako polityk. Pieniądze rodziców też nie pomogą. To jest trup polityczny, i to pewniak.
23 dni temu
 · 
 · 
29
Oktawian Hreczyna nowośmieszna na Maderę
23 dni temu
 · 
 · 
24
Felicjan Idikiewicz Brunon nie tak szybko, najpierw jak ulica mówi zostanie koalicjantem z Debichem, jest już po PO
23 dni temu
 · 
 · 
19
Balbin Alfabet Ignacy, ma godna siebie listę - listę PO. Lokalna PO jest w rozpaczliwej sytuacji i jak widać ściąga wszystkich, nawet odpadki polityczne.
23 dni temu
 · 
 · 
30
Edward Margalioth Radny Ziólkowski od 2,5 roku usilnie nas przekonywał, a ostatnio udowodnił nam wszystkim, że ma kwalifikacje moralne, i to żelazne kwalifikacje moralne, aby być członkiem kutnowskiej PO i kandydować z ich list w wyborach.
23 dni temu
 · 
 · 
23
Ronald Hadziuk i wtedy zapanuje PiS i zrówna z ziemią kucienko
22 dni temu
 · 
 · 
2
Otto Marchewka Ronaldzie, jak PO rządzi i wspolrządzi w powiecie kutnowskim to widać. Mamy skandal za skandalem. Od czasów waszej starościny z PO Gal - Grabowskiej szturm na stołki bez liczenia się z opinią publiczną. A w mieście wasz guru Urbaniak, absolwent technikum budowlanego dla pracujących został prezesem TBS, a w tym czasie jak został jego szwagier byl dziwnym trafem bliskim współpracownikiem Burzyńskiego.
22 dni temu
 · 
 · 
12
Igor Boratyński
Pana ministra zdrowia, zapytać trzeba było co się stało z negatywną opinią przy budowie ekranów dźwiękowych przy autostradach, nawet w szczerych polach?
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
23 dni temu
Igor Boratyński
Niedługo dzięki szczodrości sitwy (działaczy) stoczymy się na dno urwiska ze 100mln długu, albo i nawet bankructwem miasta.
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
23 dni temu
Racibor Fabicki
Parlamentarzyści z PO; lokalni dzialacze PO w Kutnie - przypomnę słowa Kaczyńskiego ku pamięci: ...cała Polska z was się śmieje...
 · 
Udostępnij
 · 
29
 · 
23 dni temu
Bruno Wiktor Śmieje się a jednak ktoś ich wybrał. Zdaje się, że to oni się śmieją z naszej głupoty.
23 dni temu
 · 
 · 
7
Bruno Wiktor Dziwne, że dyro Pawlak nie zapewnił lepszej frekwencji z zasobów szkolnych. Coś tych zwolenników Platformy niewielu.
23 dni temu
 · 
 · 
22
Ronald Hadziuk i wtedy zapanuje PiS i zrówna z ziemią kucienko
22 dni temu
 · 
Błażej Drożdżeński
Po tym bagnie, jakie zafundowało nam w samorządzie powiatowym do spółki lokalne PO z powiatu (URBANIAK, GIERULA, PAWLAK) i Komitet Obywatelski na czele z DEBICHEM (były działacz PO), jest to wlaściwy moment na wizyte poslów z PO. Ludzie nie bedą mieli wątpliwosci, na kogo mają głosowac, na pewno nie na PO.
 · 
Udostępnij
 · 
34
 · 
23 dni temu
Felicjan Czeczel
Janusz Pawlak jak zawsze w towarzystwie prymitywnych kobiet. Tylko takie są w stanie go znosić.
 · 
Udostępnij
 · 
21
 · 
23 dni temu
Benicjusz Niegonienko
Ale zabierać uczniów na agitkę polityczną to jest wielki SKANDAL - pokażcie mi drugiego takiego dyrektora szkoły???
 · 
Udostępnij
 · 
25
 · 
23 dni temu
Gaweł Drogomir
Platforma Obywatelska - w powszechnej opinii to POSPOLICI ZŁODZIEJE. W powszechnej opinii również Romowie (znaczy się Cyganie) - również kradną (choćby np. taki HOSS narodowości romskiej - złodziej okradający na wnuczka ludzi w podeszłym wieku z całej Europy). Ale jakbym miał wybierać pomiędzy PLATFORMĄ a ROMAMI - to już wolałbym zostać okradzionym przez Romów (trochę ich lubię). PLATFUSY Z KUTNA TO WIELCE INTERESOWNE INDYWIDUA!
 · 
Udostępnij
 · 
22
 · 
23 dni temu
Alan Bartel Ale jakoś obecna inwazja tzw. misiewiczów Ci nie przeszkadza, tak?
23 dni temu
 · 
 · 
3
Kacper Rohr Towarzyszu Alanie Bartel - pobłądziliście. biscie wolę tzw. misiewiczów od milośników luksusowych zegarków, pani minister sorry - taki mamy klimat przy ataku zimy, gościa zbiegłego do Brukseli twierdzącego, że nie ma z kim przegrać czy głównego kontrolera państwowego, co prowadzi co najmniej dziwne rozmowy przez telefon w sprawie zatrudnienia. Ten ostatni bywał w Kutnie - doktor Janusz Bogdan tez mu prowadzil spotkanie. Na gruncie lokalnym co powiesz na temat swoich lokalnych liderów i dzialań/działalności w powiecie Urbaniaka, Gieruli, Pawlaka i Runińskiego.
23 dni temu
 · 
 · 
24
Ronald Hadziuk i wtedy zapanuje PiS i zrówna z ziemią kucienko
22 dni temu
 · 
 · 
4
Aaron, Idzikowski
Frekwencja powalająca, jak na spotkanie z byłym ministrem zdrowia. Platforma chyli się najwyraźniej ku upadkowi.
 · 
Udostępnij
 · 
18
 · 
23 dni temu
Alan Bartel Tusk pod koniec lat 90. biegał za piłką w meczach towarzyskich na gminnych festynach, żeby jakoś zarobić na życie. A teraz jest przewodniczącym Rady Europejskiej.
23 dni temu
 · 
 · 
4
Alan Bartel Tak, PO przeżywa kryzys, ale jeszcze zobaczycie, że odbije się od dna.
23 dni temu
 · 
Ronald Hadziuk i wtedy zapanuje PiS i zrówna z ziemią kucienko
22 dni temu
 · 
Brygida Szczoch Ronald nudny jesteś włącz inną płytę bo ci się mózg zlasuje.
22 dni temu
 · 
 · 
7
Lucjusz Olbrycht
Nudne spotkanie....niektorzy nawet sie zdrzemneli
 · 
Udostępnij
 · 
20
 · 
23 dni temu
Janusz Kuycke
o, fajdus z Nowoczesnej robi przymiarkę do Platfusa!!!!!!
 · 
Udostępnij
 · 
15
 · 
23 dni temu
Wiktor Ankwicz
Dyrektor Pawlak nadal wykorzystuje uczniów do swoich politycznych gierek.
 · 
Udostępnij
 · 
20
 · 
23 dni temu
Zenobiusz Staszel Po to przyszedł do tej szkoły żeby zrobić z niej miejsce agitacji PO i w efekcie ją zniszczyć.
23 dni temu
 · 
 · 
14
Ronald Hadziuk i wtedy zapanuje PiS i zrówna z ziemią kucienko
22 dni temu
 · 
Brygida Szczoch Ronaldzie bo takich jak ty to trzeba równać i nauczyć samodzielnego myślenia.
22 dni temu
 · 
 · 
6
Mikołaj Pauli
Piastowska i Lewańska to anglistki z gimnazjum nr 1, którym Janusz Pawlak obiecał stałą pracę w Staszicu i jeszcze inne korzyści, jeśli będą go popierać. Nie są egzaminatorkami maturalnymi i nie mają doświadczenia w przygotowywaniu do matury. Janusz Pawlak kontynuuje obniżanie standardów nauczania w szkole, którą kieruje.
 · 
Udostępnij
 · 
28
 · 
23 dni temu
Michał Małyski
A co tam robi Ziolkowski, czyzby znow cos knul . Ja tam widze tez kilka osob z Nowoczesnej chocby ta pania od religi a Pawlak to chyba prosto z sadu pracy przyszedl
 · 
Udostępnij
 · 
20
 · 
23 dni temu
Chrystian Moysa No cóż taka natura.
23 dni temu
 · 
 · 
11
Tymoteusz Rzeszowski
Panie Arlukowicz ja te same frazesy słyszałam w Kutnie z pańskich ust,ale wtedy pan był z ramienia sld w naszym ogrodzie! "Wielkie zainteresowanie społeczeństwa jak widać na zdjęciach! A czy dyr. mechanika nie powinien być apolityczny?
 · 
Udostępnij
 · 
19
 · 
24 dni temu
Błażej Niedzielski Ten, który upolitycznił szkołę do cna. Nawet uczniów niepełnoletnich ze sobą zabrał. To jest doskonały przykład na to, co jest jednym z najważniejszych jego celów.
23 dni temu
 · 
 · 
23
Ronald Hadziuk i wtedy zapanuje PiS i zrówna z ziemią kucienko
22 dni temu
 · 
Leszek Bialloser
Tylko Janusz Pawlak mógł wydukać takie zdanie, z które jak zwykle nic nie wynika, no i zabrał ze sobą wierne nauczycielki, które dorabiają w "Staszicu" i wiernych uczniów, których nie ma na lekcjach, za to są zawsze przy Pawlaku
 · 
Udostępnij
 · 
26
 · 
24 dni temu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Gongi, ravanhuta, skrzypce czyli niezwykły koncert Naked Mind
Świetnym koncertem w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie zakończyła się wczoraj pierwsza część czwartego Festiwalu Świat Muzyki. Muzyka Świata. Następne koncerty już w lipcu na placu Płsudskiego. W sobotę przed... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Działka Sprzedam działki budowlane (podział zależny od kupującego), lub całość. Cena uwzględniana jest od sytuowanego areału – od 40 do 30 zł/m. kw. Jest ona uzbrojona (woda w drodze), prąd I inn... [czytaj więcej]
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Oswald Sobolewski:
37 minut temu
I wielbicielka ptorów ,wnzkmowców,demensa i wszystkich pozostałych kutnowskich świrów oczywiście!
Ulryk Chomentowski:
37 minut temu
No proszę - można ? No można dojechać nawet z Kutna do Strzegocina, i to na czas, na zakończenie roku szkolnego -no ale czym?. Znaleziono rozwiązanie na dziurawe gminne drogi. Na potrzeby wójta Bryły, Urząd Gminy Kutno nabył z demobilu, na chodzie, wojskowy transporter gąsienicowy. Takim innowacyjnym pojazdem służbowym, wójt rozwiązał wszystkie problemy związane z jakością dróg gminnych. ON DOJEDZIE WSZĘDZIE - A WY?
Oswald Sobolewski:
40 minut temu
A ja myślę ,że wszyscy wykorzystujący klepki do tego , do czego są one przeznaczone i to bez bez namawiania zignorują te dwa wpisy powyżej, nawet biorąc margines na to,że je piszący jest w permanentnym stanie nierozładowania seksualnego i niespełnienia wszelakiego....aldona z pękniętego środka antykoncepcyjnego
Maksymilian Szlichtyng:
1 godzin temu
jeden zarabia 10k, drugi 2k, nie widze sensu tego porownywac - chcesz zarabiac to rob wszystko w tym kierunku skoro to twoj cel
Longin Chomiszewski:
2
 · 
1 godzin temu
Uroczystość przekazania torby ... mistrz Bareja na żywo.
Maksymilian Szlichtyng:
1 godzin temu
emerytura 7 - 8 kafli? serio? poraz kolejny wypowiadaja sie tu ludzie, ktorzy nie maja zielonego pojecia o niczym. po co zabierac głos?
Longin Chomiszewski:
1 godzin temu
Kto pyta?
Gabriel Jork:
2
 · 
2 godzin temu
Co to jest PO? Polskie Ostatki. Co to jest PiS? Planowanie i Spadanie. wiadał dzięcioł żonie; PiS upada. PO tonie. Mądrzy ludzie, opuszczajcie te tonące i upadające gremia, twórzcie i organizujcie Kutnowską Armię Nadziei "Prawda i Śmiech". Nie czekajcie na cuda, bo chińczyki już idą i przerobią Was na tanią odzież, kisiel i karmę dla psów, kotów i świń. Ja tu tylko ostrzegam. Jednoczmy się! Jak tego nie zrobimy, to zginiemy! A co to jest ten obmierzły, upasły -białoruski kaznodzieja? Poseł? Z PiSu? Ale tuz? Ale as? Masakra! Posełkowi w żłoby dano,W jeden owies, w drugi siano.Uchem strzyże, głową kręci.I to pachnie, i to nęci.Od którego teraz zacznie,
Aby sobie podjeść smacznie?

Trudny wybór, trudna zgoda -
Chwyci siano, owsa szkoda,
Chwyci owies, żal mu siana.

I tak stoi aż do rana,
A od rana do wieczora;
Aż nareszcie przyszła pora,
Że poślina pośród jadła -
Z głodu padła. Józef Piłsudski - !!!!! "Uczcie się historii, znajomość jej jest bardzo potrzebna w życiu." "Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to ku**y!". "Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli." "I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." "Ja was przepraszam, panowie. Ja was bardzo przepraszam, tak nie miało być." !!!!! Panowie? Co jest grane? Powtórka z historii? Panie pośle Woźniak? Czy to jest normalne? Ni tędy droga!
~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Benignus Romaszko:
2 godzin temu
jak zwykle Trawa albo przesiaduje u Rzeżnickiej albo Habianski lub Pawlikowski i mącą nowe stołki dla swoich. Trawa opamietaj się wreszcie
Antonina Targoski:
2
 · 
3 godzin temu
"Odważny"Bartoszu Kocienia w/w objął stanowisko szefa wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego , ale skoro według ciebie źle się dzieje w kutnowskiej policji to nie mógłby tam zażegnać ktyzyysoi? No pomyśl chłopie a nie wymykać się , jak myślisz?
Ananiasz Drogosław:
3 godzin temu
Kto gratuluje?
Ananiasz Piechota:
3
 · 
3 godzin temu
Czy był ksiądz i poświęcił bo na zdjęciach nie widać ?
Napoleon Zwowitzki:
3 godzin temu
Jak się naprawdę nim przejmusz, to zamiast tutaj mi przygryzac, kup mu tą koszulę. Bo mi naprawdę za niego wstyd. W końcu to radny.
Florenty Piotcowicz:
3 godzin temu
Czyżby szykowała się nowa koalicja w powiecie i pochlaj z tej okazji.
Franciszek Cinciała:
3 godzin temu
Proszę przedstawić osiągnięcia tego policjanta przez wszystkie lata jego służby. Bo jak dotąd tylko widać jego zdjeciem z tekstem: głosuj na mnie
Florenty Piotcowicz:
2
 · 
3 godzin temu
Serafin - ty wymagasz pilnego kontaktu z psychiatrą. Z tego, co piszesz wnioskuje, że masz ogromne ciśnienie w głowie. Lobotomia by ci pomogla - wywiercą ci taka dziurkę w głowie .... i głupawką przejdzie.
Felicjan Germain:
4 godzin temu
Taka prawda jesteśmy niewolnikami we własnym kraju to jest hańba dla naszych władz że do tego dopuszciła
Florian Hańczak:
4 godzin temu
Puknij się w łeb czy to Burzyński wyrzuca śmieci? Trzeba jasno powiedzieć że jesteśmy brudasy i nie potrafimy zadbać o porządek wokół siebie.
Bartłomiej Kńskie:
4 godzin temu
Dzielnicowy, radny, osoba reprezentujaca dany blok w Sp. Mieszkaniowej wraz z nr telefonu powinna byc na kazdej tablicy w kazdym bloku. To zadanie do odrobienia naszych administracji osiedlowych.
Bartłomiej Kńskie:
4 godzin temu
A kto jest dzielnicowym m.in.ul.Sowinskiego i przyleglych.Najciekawsze artykuły
 ·  14
6 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
6 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
6 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
7 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
11 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
12 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
13 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
16 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
17 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
17 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
18 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
19 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
21 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
21 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
21 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
21 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
21 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
22 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
22 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
22 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
22 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
24 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
28 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
28 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności