eKutno.pl - portal miasta Kutno
telefon do redakcji 600-473-491
Dzisiaj jest 25.06.2017     reklama kontakt
 
Najważniejsze wiadomości
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
Dziś w Sądzie Rejonowym w Kutnie odbyła się kolejna rozprawa lekarza, byłego ordynatora w kutnowskim szpitalu Józefa L. oskarżonego o pomocnictwo swojej konubinie i jej pracownicy w procederze tzw. odwróconej piramidy aptekarskiej. Przed sędzią Eufemią Korzekwą-Stawowską zeznawali świadkowie farmaceuci z różnych stron Polski. W ich aptekach kobieta w średnim wieku i młody mężczyzna zrealizowali recepty na Zoladex. Na sprawę stawili się prawie wszyscy wezwani świadkowie, oskarżony specjalista chorób wewnętrznych wraz z obrońcami oraz prokurator Dorota Augsburg-Wojaczek.

Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych , ./upload/articles_pakiety/34129/01_obraz.jpg


Udział lekarza w przestępstwie zdaniem Prokuratury Rejonowej w Kutnie sprowadzał się do udzielania pomocy Halinie H-S właścicielce apteki, konkubinie lekarza i jej pracownicy Stanisławie M., polegającej na udostępnieniu recept ze swoją pieczątką, przekazywania rad co do aptek, w których najlepiej zrealizować recepty oraz telefonicznego potwierdzania farmaceutom autentyczności przedkładanych im recept. Halina H-S dobrowolnie poddała się karze, natomiast proces Józefa L. trwa od lipca 2016 roku. Proces Stanisławy M. nie ruszył z uwagi na jej stan zdrowia, na początku czerwca sędzia SR Aleksandra Pawlak- Zduńczyk zażądała aktualnego zaświadczenia o stanie zdrowia oskarżonej, ostatnie pochodzi sprzed pół roku. Jak twierdził adwokat oskarżonej pracownicy apteki Remigiusz Rasmus choroba kobiety nie pozwala na przebycie dalekiej podróży i stawiennictwo przed kutnowskim sądem. Sprawa została odroczona bez terminu.

Przypomnijmy, w akcie oskarżenia konkubiny lekarza wymienione jest 358 recept na dane osobowe fikcyjnych osób z pieczątką Józefa L. wystawione w celu wykupienia leku Zoladex na łączną kwotę 821 247 zł a następnie w ten sposób uzyskane 1014 opakowań leku zostało przez aptekę sprzedanych hurtowni farmaceutycznej zarejestrowanej na dane znajomej kobiety za kwotę nie mniejszą niż 993 720 zł. Z tytułu nabycia, hurtownia wystawiła aptece faktury, które skazana zniszczyła. W przypadku jednego opakowania leku osiągała ona korzyść w wysokości ponad 140 złotych. Hurtownia natomiast najprawdopodobniej eksportowała je z zyskiem do innych krajów. Łącznie w ten sposób konkubina Józefa L. kupiła i sprzedała co najmniej 1014 opakowań, osiągając zysk w kwocie około 143 tysięcy złotych.

Relacje z procesu Józefa L. 1 2 3

Dziś zeznała kolejna grupa pracowników aptek z Pabianic, Lipna, Sztumu, Międzyrzecza, Radziejowa, gdzie realizowane były recepty na Zoladex. Obrońcy Józefa L. głównie pytali o powody wykonywania telefonów przez farmaceutów do lekarza, którego pieczątka widniała na receptach.

- Zoladex jest lekiem refundowanym, to była recepta z pełną odpłatnością, pacjent zapłaciłby 2557 zł zamiast 8,5 zł. Chciałam się upewnić czy na pewno lekarz chciał ją wystawić na 100%. Wówczas słyszeliśmy też o eksporcie tego leku, kiedy dowiedziałam się, że jeszcze w jednej aptece był wydany, zastanowiło mnie czy czasem recepta nie jest podrobiona. Zadzwoniłam na numer na pieczątce, odebrał mężczyzna przedstawił się, zapytałam czy wystawiał receptę na Zoladex z pełną odpłatnością, potwierdził - mówiła świadek.

Aptekarka z Pabianic, która okazała się też dr nauk medycznych  mówiła o wielu czynnikach, które wpłynęły na decyzję o sprawdzeniu u źródła wiarygodności recepty. Były to jej wcześniejsze doświadczenia z fałszywymi receptami na tramal, postawa i wiedza młodego mężczyzny, który realizował receptę, informacje o wywozie Zoladexu za granicę i to, że recepta była wystawiona z pełną odpłatnością na drogi lek i na trzy opakowania z nieprawidłowym, jej zdaniem, dawkowaniem.

- To był prawidłowy druk, bo receptę na pełną odpłatność można wystawić nawet na zwykłej kartce oby tylko miała wszystkie pieczątki. Sprawdziłam w internecie uprawnienie lekarza widniejącego na recepcie, miał je, odebrał telefon, z numeru, który był na pieczątce, przedstawił się i stanowczo potwierdził, że wystawił receptę, dodał jeszcze że to dla pacjenta onkologicznego i on nie może czekać - mówiła kobieta.

Adwokat oskarżonego Mirosław Krawiec pytał też niektóych świadków o sposób w jaki lekarz potwierdzał, że wystawiał receptę. Niektórzy mówili że był poirytowany, ale stanowczy, inni, że był pewny siebie i potwierdzał konkretnie, krótko. Zazwyczaj były to krótkie rozmowy, które rozwiewały wątpliwości farmaceutów, którzy lek wydawali albo kobiecie w średnim wieku albo młodemu mężczyźnie. Bywali oni też wspólnie w aptekach. 

Farmaceutka z apteki w Międzyrzeczu oprócz rozmowy z oskarżonym Józefem L. sprawdziła recepty, które jak okazało się znalazły się w podobnym czasie w innych aptekach w tym mieście.  

- Lek musiałam zamówić w hurtowni, bowiem jest bardzo rzadko u nas kupowany. Kiedy odbierałam przesyłkę kierowca powiedział, że wiezie Zoladex też do innych aptek w naszym mieście. Pomyślałam więc że może recepty są kserowane i sprawdziłam. Okazało się, że nie, każda miała inny numer - opowiadała świadek. - Na następny dzień lek odebrała kobieta w średnim wieku, zauważyłam że miała odliczone pieniądze, które wyjęła bezpośrednio z torby, nie z portfela.

Kolejna świadek powiedziała, że kierowało nią współczucie dla potencjalnego chorego pacjenta, który mógł nie wiedzieć, że lek ten może kupić z refundacją a nie płacąc kilka tysięcy złotych, dlatego zadzwoniła do lekarza upewnić się, że tak rzeczywiście miało być. 

W sądzie złożyli dziś również wyjaśnienia dwaj prawdziwi pacjenci lekarza Józefa L., którzy przyjmowali Zoladex.

Sędzia Eufemia Korzekwa-Stawowska wyznaczyła następny termin już po wakacjach.

Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych

wandea, 14.06.2017 23:36|czytane: 6388 razy|36 komentarzy|komentuj
Ziemowit Dworzański
Bartłomiej Mleczkowicz
Export polskich produktów powinniśmy popierać.A nie tworzyć idiotyczne prawo.Wystawiał pełnopłatne recepty i czego się czepiać.Najwyżej US
 · 
Udostępnij
 · 
9 dni temu
Baltazar Mrozowicki Jak by było zgodne z prawem to by prawo się nim nie zajęło, co?
7 dni temu
 · 
Carmen Doręgowski Bartłomieju,ale dlaczego na fikcyjne nazwiska ?
7 dni temu
 · 
 · 
3
Teodor Broński
A co na to Izba Lekarska nie wspominając Lekarskich Związków Zawodowych ?Nic nie mają do powiedzenia, nie bronią kolegi?A może nie ma podstaw do obrony?
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
9 dni temu
Kalikst Niger Biorą składki.
6 dni temu
 · 
Greta Paszyc
Butny i arogancki.
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
10 dni temu
Baltazar Biruta
A ja mam dobre zdanie o panu doktorze i nie zmieni tego żaden prokurator, żaden sędzia ani żaden żurnalista. Uważam, że sprawa jest dęta i niewspółmiernie do skali medialnie rozdmuchana. Niech sie pan trzyma, panie doktorze. Miejmy nadzieję, że sąd będzie bezstronny i nie będzie sugerował się medialnymi sensacjami.
 · 
Udostępnij
 · 
10 dni temu
Celina Staniszewski A o jakich ty sensacjach nadajesz? Na to dęcie to powinien ci ten lekarz przepisać coś od puszczania gazów . Człowieku z faktami się nie dyskutuje.
10 dni temu
 · 
 · 
6
Mirella Guzikowski To nie są medialne sensacje tylko sprawa z wokandy , czy ty kapujesz czy udajesz ,że nie wiesz?
10 dni temu
 · 
 · 
5
Jordan Jackowski Sąd będzie się sugerował zeznaniami, a te znajdują się w artykułach więc chcąc nie chcąc napisałeś bzdury bo własnie sąd będzie się nimi kierował Nie jest rozdmuchana bo podobne relacje czytałam eKutno ze spraw pracownic banku, dyektora MDK, policjanta co innym polcjantom groził. Nie można powiedzieć że jest rozdmuchana po prostu jest dużo świadków i dlatego sporo artykułów.
10 dni temu
 · 
 · 
5
Samuel Bogdahn Ludzie, wy juz wydaliście wyrok. To jest właśnie "sprawiedliwość ludowa" i "medialny proces pokazowy" - specjalność głębokiego PRL.
10 dni temu
 · 
 · 
2
Konrad Leserkiewicz Samuelu, a wiesz jak wygląda dzisiejsza "sprawiedliwość liberalna" : babka za skrojenie i zjedzenie batonika w markecie - 3 m-ce więzienia, a pan doktor za piramidę aptekarską - uniewinniony ze względu na niską szkodliwość społeczną czynu. Ot taka specjalność rozlazłej polskiej demokracji (czytaj: totalnego bezprawia).
9 dni temu
 · 
 · 
12
Jędrzej Sylwestrowski Samuel przecież tu nikt nie wydawał wyroku, ty chyba piłeś, co?Jaki medialny pokazowy proces? Gdyby był pokazowy to powinni tu wszystkich pokazać .
9 dni temu
 · 
 · 
5
Leokadia Pukieść Baltazar a ja mam zupełnie odmienne zdanie.
9 dni temu
 · 
 · 
6
Teofil Szyszko
Zajmijcie się aptekami w Krośniewicah.
 · 
Udostępnij
 · 
10 dni temu
Przemysław Leszk Którymi?
10 dni temu
 · 
 · 
3
Ola Rzadkiewicz W Krośniewicach zdaje się są trzy. Czy się mylę?
10 dni temu
 · 
Teofil Szyszko
A dlaczego lek, który w Kutnie kosztuje 22,95 w Krośniewicach kosztuje 48,00zł.Chyba jest to normalna ZMOWA cenowa
 · 
Udostępnij
 · 
2
 · 
10 dni temu
Cezar Dyląg Napisz o jaki lek ci chodzi to sprawdzę jego odpłatność i ci podam.
10 dni temu
 · 
 · 
9
Celestyn Dariusz Toma znam osoby z Krośniewic co po leki jeżdżą do Kutna bo po doliczeniu kosztów dojazdu (12 zł.) i tak jest taniej niż w krośniewickich aptekach
8 dni temu
 · 
Olaf Foc Cezary Dyląg dlaczego nie chcesz napisać o jaki lek chodzi?
7 dni temu
 · 
 · 
2
Dariusz Kawurka
tym konowałom to ciągle mało, za 100 złoty to do łodzi psa na piechote by gonił to dziwić się że na Zoltadexie przekręty robił
 · 
Udostępnij
 · 
3
 · 
11 dni temu
Aaron, Sroka Wiesz ,znam inne zawody i inne stanowiska chociażby w samorządach ,że im też ciągle mało , a po każdych wyborach podnoszą im radni pensje, nie słyszałeś o tym?Nie wkładaj wszystkich do jednego worka ,a jak masz dowody to wal nazwiskami.
10 dni temu
 · 
 · 
3
Jonasz Kolhań Nikogo nie chcę bronić , ale takie biedne społeczeństwo kutnowskie a tyle willi wybudowanych w Kutnie i okolicach i co to wszystko lekarze?
10 dni temu
 · 
 · 
9
Gabriel Brzechwa
Nie będzie bardzo odkrywcze to co napiszę, przecież kutnowscy sędziowie, prokuratorzy, policmajstry
i inni leczą się u kutnowskich lekarzy
 · 
Udostępnij
 · 
5
 · 
11 dni temu
Mirosław Renikier U niego nie muszą bo właściwie mają swoją służbę zdrowia.
10 dni temu
 · 
 · 
3
Mirosław Pi " Właściwie " ......to nieprawda !!!
10 dni temu
 · 
Leonard Łukasz Kruszyna Mirosław Pi a co tylko niektórym wolno źle przepisy interpretować , a innym to nie?
9 dni temu
 · 
Alfred Kolhań
Takie przewlekanie sprawy naraża na chyba duże koszty właściwie nas obywateli.
 · 
Udostępnij
 · 
11
 · 
11 dni temu
Bogumił Kałuziński
Gdyby to trawiło na zwykłego obywatela to już by byl za kratami ale że to lekarz to tak idzie jak idzie./
 · 
Udostępnij
 · 
8
 · 
11 dni temu
Hortensjusz Nersesowicz Ciekawe ile będzie trwało postępowania wobec Komendanta Policji w Kutnie? Też sprawa jest w prokuraturze, jak było w artykule. Może na mniejszą kwotę uszczuplił majątek publiczny ale policjant, oba zawody szczególnego zaufania społecznego
11 dni temu
 · 
 · 
11
Dawid Sclbstfett Hortensjuszu wyczytałem w DzŁ ,że komendant z dn134.06.2017 ,że została z komendantem przeprowadzona rozmowa dyscyplinująca, ma zapłacić za używanie służbowego auta i co najważniejsze ,że biedak źle interpretował przepisy.(wypowiada się rzeczniczka komendy wojewódzkiej). Czyli chyba już po sprawie?
11 dni temu
 · 
 · 
8
Ola Rzadkiewicz Panie Dawidzie jeszcze nie po sprawie. Odsyłam do artykułu http/www.ekutno.pl /wiadomosci,33979-r-nice-mi-dzy-teoria-a-praktyka- k-opoty-z-prawem-komendanta-policji-w-kutnie W tej sprawie prowadzone jest śledztwo przez prokuraturę w Łodzi, jeszcze nie jest zakończone. Pozdrawiam
10 dni temu
 · 
 · 
4
Henryk Mocher To dobra wiadomość Pani redaktor , ale czy nie skończy się np małą szkodliwością czyny , czy jak to było w Kutnie modne nie ma czynu zabronionego czy jakoś tak?
10 dni temu
 · 
 · 
4
Krystyn Porada podobno juz sprawa zakończona !!! podobno dostał "reprymende " na miescie mówia ze to chrześniak Macierewicza ! a to co zrobil to jaka nauczka dla podwładnych ! >? szkolenie jak robic przekrety ....ale chyba ta firma nie od tego ? !
9 dni temu
 · 
Przybysława Michalski On pewnie taki chrześniak Macie.rewicza jak ja król Hiszpoanii
7 dni temu
 · 
Logowanie do portalu
Kalendarium imprez
Publicystyka
Ola Rzadkiewicz
Upał, bezmyślność urzędnika i zadłużenie szpitala
Czy człowiek może poczuć się w konsystencji budyniu waniliowego, serka topionego lub innego smacznego acz płynnego zjawiska? Odpowiadam, tak może i... [więcej]
Kultura musi być...
Kultura Musi Być!
Gongi, ravanhuta, skrzypce czyli niezwykły koncert Naked Mind
Świetnym koncertem w Centrum Teatru Muzyki i Tańca w Kutnie zakończyła się wczoraj pierwsza część czwartego Festiwalu Świat Muzyki. Muzyka Świata. Następne koncerty już w lipcu na placu Płsudskiego. W sobotę przed... [więcej]
Sport
"Jedynka" trzecia w ręczną w Orlikowej Lidze Mistrzów
We wtorek w Poddębicach odbył się turniej rejonowy w piłce ręcznej chłopców w ramach Orlikowej Ligi Mistrzów - Łódzkie Gra w Ręczną. W turnieju udział wzięła Szkoła Podstawowa nr 1 w Kutnie. W wyniku zaciętej i bardzo wyrównanej rywalizacji chłopcy z Jedynki... [więcej]
Szukaj w portalu:
Szukaj wśród
szukaj
wegiel,eko groszek...
wegiel,eko groszek...
Ostatnio dodane ogłoszenia
Działka Sprzedam działki budowlane (podział zależny od kupującego), lub całość. Cena uwzględniana jest od sytuowanego areału – od 40 do 30 zł/m. kw. Jest ona uzbrojona (woda w drodze), prąd I inn... [czytaj więcej]
Sprzedam 4,08 hektary POLE UPRAWNE Sprzedam POLE UPRAWNE = 4,08 hektary... [czytaj więcej]
Konkretna propozycja i konkretne zarobki!Warszawa Współpraca dla sympatycznej, uśmiechniętej, komunikatywnej i chętnej do pracy. Chcesz zarabiać w normalnej atmosferze, na uczciwych warunkach, dyskretnie, bezpiecznie i konkretnie? Jeśli tak t... [czytaj więcej]
Zawieszka Nieśmiertelnik Srebro +GRAWER Zdjęcia i Tekstu Idealny i modny prezent dla kobiety i mężczyzny. Wspaniały prezent na Imieniny, Urodziny, Rocznicę, Walnetynki, Dzień Kobiet, Mikołaja, oraz pod choinkę na Gwiazdkę Świąt Bożego Narodzenia... [czytaj więcej]
Kotki Oddam kotki w dobre ręce. Więcej informacji pod nr telefonu 602430567.... [czytaj więcej]
Monitoringi, alarmy Witam, oferuję usługę konfiguracji oraz montażu kamer, alarmów oraz innych systemów zabezpieczeń. Wykonuję również inne usługi informatyczne. Zapraszam.... [czytaj więcej]
Sprzedam biurko duże 210 cm / bardzo dobre wykonanie Mam do sprzedania duże biurko w bardzo dobrym stanie. Biurko ma ponad 1,5 metra i było robione na zamówieni a więc jest wykonane z bardzo dobrego materiału. Posiada wiele szuflad, miejsce na je... [czytaj więcej]
Fly High Production – Produkcja filmowa Firma Fly High Production to przede wszystkim profesjonalna produkcja filmów i innych form audiowizualnych, bazująca na najnowszych technologiach min zastosowaniu drona i innych technologii stabiliz... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
skup zboża , kukurydzy, łubinu, grochu, bobiku rzepaku Kupię zboża paszowe i konsumpcyjne: pszenicę, pszenżyto, owies,żyto, jęczmień, kukurydzę, soję, groch, grykę,łubin słodki i gorzki, bobik, peluszkę, rzepak. min 20 ton.Kupujemy równie zb... [czytaj więcej]
Odzież na sklepy, butiki, stragany Oferujemy odzież na sklepy, butiki, stragany w bardzo dobrej jakości z Niemiec i Włoch. U nas klient zamawia według osobistego zapotrzebowania (damskie, męskie, dziecięce,... [czytaj więcej]
samochód do ślubu wesele OFERUJĘ PAŃSTWU WYNAJEM LIMUZYNY AUDI w kolorze czarna perła. Samochód jest reprezentacyjny, idealny na tak wyjątkową uroczystość. Zaletą tego samochodu jest przestronne wnętrze i duży baga... [czytaj więcej]
Zespół jednoosobowy DJ Polecam jednoosobowy zespół muzyczny (klawisz i vokal na żywo)który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gram na terenie całego kraju. Wieloletnia praktyka w prowad... [czytaj więcej]
Zespół muzyczny KONKRET to pięcioosobowy zespół muzyczny, który doskonale zabawi Państwa na każdego rodzaju imprezie rozrywkowej. Gramy głównie na terenie województwa łódzkiego i mazowieckiego. Wieloletnia... [czytaj więcej]
Zatrudnimy pracowników Firma P.P.H.U. "ELBEMA" s.c. zatrudni pracownika na stanowisko elektromonter lub pomocnik elektromontera. Mile widziane prawo jazdy kat.B oraz uprawnienia Sep 1kV. CV proszę przesyłać na adres mail... [czytaj więcej]
Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Pożyczka - już w 15 minut! Pożyczka na co chcesz! Najlepsze rozwiązanie, jeżeli pilnie potrzebujesz pieniędzy. Nie pytamy o Twój cel – całą sumę możesz przeznaczyć na dowolny,... [czytaj więcej]
SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996ROK PILNIE SPRZEDAM MAM DO SPRZEDANIA SEAT IBIZA 1.4 BENZYNA 1996 ROK rn5-DRZWIrnKOLOR CZARNY rnPILNIE SPRZEDAM... [czytaj więcej]
Kawalerka do wynajęcia, Kutno ul. Słowackiego Wynajmę mieszkanie w bloku przy ulicy Słowackiego. Jest to odświeżona kawalerka o powierzchni 27 m. kw., w sam raz do zamieszkania.rnCena 850 zł zawiera czynsz i odstępne dla właściciela, do k... [czytaj więcej]
SPECJALISTA DS. MARKETINGU I SPRZEDAŻY Jesteśmy firmą zajmującą się produkcją mebli tapicerowanych i poszukujemy osób młodych, ambitnych oraz kreatywnych na stanowisko: SPECJALISTA DS. MARKETINGU ORAZ SPRZEDAŻY Obowiązki:  ... [czytaj więcej]Ostatnio na forum
Oswald Sobolewski:
42 minut temu
I wielbicielka ptorów ,wnzkmowców,demensa i wszystkich pozostałych kutnowskich świrów oczywiście!
Ulryk Chomentowski:
43 minut temu
No proszę - można ? No można dojechać nawet z Kutna do Strzegocina, i to na czas, na zakończenie roku szkolnego -no ale czym?. Znaleziono rozwiązanie na dziurawe gminne drogi. Na potrzeby wójta Bryły, Urząd Gminy Kutno nabył z demobilu, na chodzie, wojskowy transporter gąsienicowy. Takim innowacyjnym pojazdem służbowym, wójt rozwiązał wszystkie problemy związane z jakością dróg gminnych. ON DOJEDZIE WSZĘDZIE - A WY?
Oswald Sobolewski:
45 minut temu
A ja myślę ,że wszyscy wykorzystujący klepki do tego , do czego są one przeznaczone i to bez bez namawiania zignorują te dwa wpisy powyżej, nawet biorąc margines na to,że je piszący jest w permanentnym stanie nierozładowania seksualnego i niespełnienia wszelakiego....aldona z pękniętego środka antykoncepcyjnego
Maksymilian Szlichtyng:
1 godzin temu
jeden zarabia 10k, drugi 2k, nie widze sensu tego porownywac - chcesz zarabiac to rob wszystko w tym kierunku skoro to twoj cel
Longin Chomiszewski:
2
 · 
1 godzin temu
Uroczystość przekazania torby ... mistrz Bareja na żywo.
Maksymilian Szlichtyng:
1 godzin temu
emerytura 7 - 8 kafli? serio? poraz kolejny wypowiadaja sie tu ludzie, ktorzy nie maja zielonego pojecia o niczym. po co zabierac głos?
Longin Chomiszewski:
1 godzin temu
Kto pyta?
Gabriel Jork:
2
 · 
2 godzin temu
Co to jest PO? Polskie Ostatki. Co to jest PiS? Planowanie i Spadanie. wiadał dzięcioł żonie; PiS upada. PO tonie. Mądrzy ludzie, opuszczajcie te tonące i upadające gremia, twórzcie i organizujcie Kutnowską Armię Nadziei "Prawda i Śmiech". Nie czekajcie na cuda, bo chińczyki już idą i przerobią Was na tanią odzież, kisiel i karmę dla psów, kotów i świń. Ja tu tylko ostrzegam. Jednoczmy się! Jak tego nie zrobimy, to zginiemy! A co to jest ten obmierzły, upasły -białoruski kaznodzieja? Poseł? Z PiSu? Ale tuz? Ale as? Masakra! Posełkowi w żłoby dano,W jeden owies, w drugi siano.Uchem strzyże, głową kręci.I to pachnie, i to nęci.Od którego teraz zacznie,
Aby sobie podjeść smacznie?

Trudny wybór, trudna zgoda -
Chwyci siano, owsa szkoda,
Chwyci owies, żal mu siana.

I tak stoi aż do rana,
A od rana do wieczora;
Aż nareszcie przyszła pora,
Że poślina pośród jadła -
Z głodu padła. Józef Piłsudski - !!!!! "Uczcie się historii, znajomość jej jest bardzo potrzebna w życiu." "Rzeczpospolita to wielki burdel, konstytucja to prostytutka, a posłowie to ku**y!". "Nie ma lepszej pożywki chorobotwórczej dla bakteryj fałszu i legend, jak strach przed prawdą i brak woli." "I staję do walki, tak jak poprzednio, z głównym złem państwa: panowaniem rozwydrzonych partyj i stronnictw nad Polską, zapominaniem o imponderabiliach, a pamiętaniem tylko o groszu i korzyści." "Ja was przepraszam, panowie. Ja was bardzo przepraszam, tak nie miało być." !!!!! Panowie? Co jest grane? Powtórka z historii? Panie pośle Woźniak? Czy to jest normalne? Ni tędy droga!
~uczeń normalnego liceum nieakademickiego.
Benignus Romaszko:
2 godzin temu
jak zwykle Trawa albo przesiaduje u Rzeżnickiej albo Habianski lub Pawlikowski i mącą nowe stołki dla swoich. Trawa opamietaj się wreszcie
Antonina Targoski:
2
 · 
3 godzin temu
"Odważny"Bartoszu Kocienia w/w objął stanowisko szefa wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego , ale skoro według ciebie źle się dzieje w kutnowskiej policji to nie mógłby tam zażegnać ktyzyysoi? No pomyśl chłopie a nie wymykać się , jak myślisz?
Ananiasz Drogosław:
3 godzin temu
Kto gratuluje?
Ananiasz Piechota:
3
 · 
3 godzin temu
Czy był ksiądz i poświęcił bo na zdjęciach nie widać ?
Napoleon Zwowitzki:
3 godzin temu
Jak się naprawdę nim przejmusz, to zamiast tutaj mi przygryzac, kup mu tą koszulę. Bo mi naprawdę za niego wstyd. W końcu to radny.
Florenty Piotcowicz:
3 godzin temu
Czyżby szykowała się nowa koalicja w powiecie i pochlaj z tej okazji.
Franciszek Cinciała:
3 godzin temu
Proszę przedstawić osiągnięcia tego policjanta przez wszystkie lata jego służby. Bo jak dotąd tylko widać jego zdjeciem z tekstem: głosuj na mnie
Florenty Piotcowicz:
2
 · 
3 godzin temu
Serafin - ty wymagasz pilnego kontaktu z psychiatrą. Z tego, co piszesz wnioskuje, że masz ogromne ciśnienie w głowie. Lobotomia by ci pomogla - wywiercą ci taka dziurkę w głowie .... i głupawką przejdzie.
Felicjan Germain:
4 godzin temu
Taka prawda jesteśmy niewolnikami we własnym kraju to jest hańba dla naszych władz że do tego dopuszciła
Florian Hańczak:
4 godzin temu
Puknij się w łeb czy to Burzyński wyrzuca śmieci? Trzeba jasno powiedzieć że jesteśmy brudasy i nie potrafimy zadbać o porządek wokół siebie.
Bartłomiej Kńskie:
4 godzin temu
Dzielnicowy, radny, osoba reprezentujaca dany blok w Sp. Mieszkaniowej wraz z nr telefonu powinna byc na kazdej tablicy w kazdym bloku. To zadanie do odrobienia naszych administracji osiedlowych.
Bartłomiej Kńskie:
4 godzin temu
A kto jest dzielnicowym m.in.ul.Sowinskiego i przyleglych.Najciekawsze artykuły
 ·  14
6 dni temu
Zmarł Marek Wójkowski - regionalista i były prezes TPZK
 ·  188
6 dni temu
Apel do mieszkańców Kutna, do ludzi, którym na sercu leży dobro miasta i powiatu
 ·  73
6 dni temu
Coraz wyższe pensje prezesów spółek miejskich
 ·  20
7 dni temu
Od dziś parking przy dworcu PKP na Siemiradzkiego zamknięty. Radny interpeluje
 ·  36
11 dni temu
Piramida aptekarska. Lekarz z kutnowskiego szpitala na ławie oskarżonych
 ·  7
12 dni temu
Mieszkańcy Podrzecznej będą mogli wykupić tańszy abonament w strefie płatnego parkowania
 ·  278
13 dni temu
Memorandum do potencjalnych prywatnych partnerów w budowie hali w Kutnie
 ·  10
16 dni temu
Smaczne mówienie, prawda i hejt. Profesor Jerzy Bralczyk w Kutnie
 ·  3
17 dni temu
Piknik Rodzinny w
 ·  14
17 dni temu
Akt erekcyjny wmurowany pod stacjonarne hospicjum w Kutnie
 ·  6
18 dni temu
Znajdź się na zdjęciach z Pikniku Organizacji Pozarządowych
 ·  8
18 dni temu
Świadek czasu, światło prawdy/Było i nie minie. Bogata kutnowska tradycja fotograficzna
 ·  32
19 dni temu
Strażacy mieli pełne ręce roboty. Mieszkańcy liczą straty po ulewie
 ·  34
21 dni temu
Komendant Powiatowy Policji w Kutnie odpowiada
 ·  107
21 dni temu
Propozycja PSL pro forma?
 ·  9
21 dni temu
Urzędnik urzędnikowi nierówny. Nagrody na Dzień Samorządowca
 ·  4
21 dni temu
Wyjątkowy spektakl pt. Królewna Śnieżka na Dzień Dziecka w Krośniewicach
 ·  50
21 dni temu
Różnice między teorią a praktyką? Kłopoty z prawem komendanta Policji w Kutnie
 ·  6
22 dni temu
Taniec i zabawa na Dniu Dziecka w Kutnie
 ·  5
22 dni temu
Rockowy festiwal na Kutnowiance cz.2
 ·  9
22 dni temu
Fotoreportaż Qtnoizz Fest cz.1
 ·  2
22 dni temu
Stalowe Tumy 2017 i skarb czyli prototyp polskiej amfibii Fiat 126-P LPT
 ·  4
24 dni temu
Uczennice z Kasprowicza wygrały konkurs o patronie I LO. Polecą szybowcem!
 · 
28 dni temu
Ogólnopolski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny. W Łódzkiem najlepsi uczniowie z Kleszczowa
 ·  61
28 dni temu
Warunki PSL wchodzą w życie. Starostwo likwiduje stanowiska
Pogoda w Kutnie
Dziś:
Temperatura:

Jutro:
Temperatura:


eKutno.pl Aleksandra Rzadkiewicz ola@ekutno.pl | reklama | kontakt | copyright © 2004-2012 | regulamin portalu | polityka prywatności